استرالیا کشوری است که به جرات میتوان آن را جزء یکی از بهترین مقاصد مهاجرتی جهان معرفی کرد؛ این کشور در اکثر زمینه‌ها توانسته است به پیشرفت‌های قابل توجهی دست پیدا کند به طوری که در حال حاضر جزء معدود کشور‌هایی است که از بالاترین استانداردهای لازم برای زندگی برخوردار است. زندگی در استرالیا مزایای فوق‌العاده‌ای به دنبال خواهد داشت. افرادی که به این کشور مهاجرت کرد‌ه‌اند میتوانند از کیفیت بالای خدمات‌‌ درمانی که در استرالیا وجود دارد استفاده نمایند. این کشور در سال‌های اخیر تمهیداتی را اندیشه است تا با استفاده از آن حتی افرادی که دارای اقامت موقت هستند هم بتوانند از بالاترین سطح خدمات درمانی استفاده نمایند.

استرالیا از نظر اقتصاد نیز جزء کشورهای برتر جهان به شمار میرود به طوری که شاخص‌های مختلف اقتصادی در این کشور طی سالیان اخیر همواره مثبت بوده است. همه این‌ها در حالی است که نرخ بیکاری در استرالیا بسیار پایین است و افرادی که به این کشور مهاجرت می‌کنند می‌توانند در مدت زمانی بسیار کوتاه مشغول به کار شوند و در بهترین مشغال جهان کار نمایند.

افرادی که به استرالیا مهاجرت می‌کنند اهداف مختلفی دارند. برخی از افراد برای کار به این کشور مهاجرت می‌‌نمایند و برخی هم به استرالیا مهاجرت میکنند تا در یک از بهترین دانشگاه‌های جهان مشغول به تحصیل شوند. دانشگاه‌های استرالیا از نظر علمی و سطح امکاناتی که ارائه میدهند جزء بهترین دانشگاه‌های جهان هستند به طوری که در اکثر رتبه بندی‌های معتبر جزء برترین موارد به شمار می‌روند. مهاجرت به استرالیا باعث می‌شود تا بسیاری از افراد بعد از مدتی کوتاه در سطح اقتصادی مناسبی قرار گیرند چون متوسط درامد در شغل‌های مختلف استرالیا در حدی است که حتی با اشتغال در شغل‌های معمولی که نیاز به تخصص ندارند نیز می‌توان از درامد قابل قبول برخوردار شد و از نظر مالی به سطح قابل قبولی دست یافت.

فهرست مطالب

 وکیل مهاجرت به استرالیا

برای مهاجرت به استرالیا روش‌های زیادی وجود دارد این موضوع باعث شده است تا افرادی که قصد دارند به این کشور مهاجرت کنند در کمترین زمان ممکن روشی مناسب را انتخاب کنند. با مشاوره با وکیل مهاجرت به استرالیا میتوان در کمترین زمان ممکن به راحتی هر چه بیشتر به این کشور مهاجرت کرد و بدون دست و پنجه نرم کردن با مشکلات مختلف اقامت استرالیا را دریافت نمود. در صورتی که با استفاده از وکیل مهاجرت به استرالیا تصمیم داشته باشید تا به این کشور مهاجرت کنید این امکان برایتان به وجود خواهد آمد تا در کمترین زمان ممکن و بدون رویارویی با چالش های مختلف به دریافت اقامت این کشور بپردازید؛ اما باید به این نکته هم توجه داشته باشید که انتخاب وکیل مهاجرت هم کار چندان ساده‌ای نخواهد بود و باید نکاتی در رابطه با آن بدانید.

وکیل مهاجرت باید از یک سری ویژگی‌ها و شرایط برخوردار باشد تا بتوان با استفاده از آن به دریافت اقامت پرداخت. انتخاب وکیل‌هایی که از دانش و تخصص کافی برخوردار نیستند نه تنها باعث افزایش زمان دریافت اقامت خواهد شد بلکه ممکن است در روند کلی دریافت اقامت مشکل ایجاد کند به همین دلیل باید قبل از هر چیز با نکات مهم در رابطه با انتخاب وکیل مهاجرت به استرالیا اشنا شد.

وکیل مهاجرت به استرالیا چه کسی است؟

افرادی که قصد دارند به استرالیا مهاجرت کنند طبیعتا تجربه زیادی در دریافت ویزا و انجام امور مرتبط با اقامت ندارد این موضوع باعث می‌شود تا بسیاری از آن‌ها مشکلات زیادی را در انجام مراحل مختلف مهاجرتی انجام دهند؛ به همین دلیل در اکثر موارد مشکلات مختلفی رخ می‌دهد که یکی از ساده‌ترین آن‌ها افزایش زمان دریافت ویزا و اقامت خواهد بود. افزایش زمان دریافت ویزا تنها مشکلی نخواهد بود که مهاجران با آن روبهرو خواهند شد چون در برخی از موارد انجام برخی از اشتباهات باعث می‌شود تا امکان دریافت ویزا و اقامت به صورت کلی منتفی شود و حتی در اینده نیز نتوان به راحتی به دریافت اقامت پرداخت.

تمامی مشکلاتی که به آن اشاره کردیم باعث شده است تا بسیاری از افراد ترجیح دهند امور مربوط به مهاجرت را به فردی بسپارند که دانش و تجربه کافی در این زمینه را داشته باشد. این افراد که وکیل مهاجرت نام دارند با داشتن تخصص کافی در زمینه‌ انجام امور مهاجرتی باعث می‌شوند تا متقاضیان بتوانند بدون دست و پنجه نرم کردن با مشکلات مربوط به دریافت اقامت، مهاجرت نمایند. وکیل مهاجرت به استرالیا تنها به دلیل داشتن مهارت و تخصص، برای انجام امور مهاجرت انتخاب نخواهد شد بلکه این افراد به طور رسمی از طرف دولت استرالیا دارای مجوزهایی هستند که با استفاده از آن می‌توانند تمامی امور مربوط به مهاجرت را به صورت کاملا قانونی انجام دهند و در بسیاری از مواقع حتی از راه های میانبر و سریع‌تر برای مهاجرت افراد استفاده کنند.

نکته‌ای که باید بدانید این است که وکیل مهاجرت به استرالیا قبل از آغاز مراحل دریافت اقامت نیز راهنمایی‌های زیادی را ارائه خواهد داد. در واقع وکلای مهاجرتی در ابتدا به بررسی دقیقا شرایط مهاجران می‌پردازند و در مرحله بعد با استفاده از اطلاعاتی که دارند بهترین روش ممکن را انتخاب می‌کنند. در بسیاری از موارد پیش آمده است که برخی از افراد قصد داشته‌اند با روش‌هایی به استرالیا مهاجرت کنند که بسیار هزینه‌بر و زمان‌بر بوده ‌است؛ اما با بررسی‌های وکیل این موضوع مشخص شده است که روش‌های بهتری برای مهاجرت وجود دارد که میتوان با استفاده از آن‌ها بدون روبهرو شدن با مشکلات مختلف مهاجرت کرد. وکیل مهاجرت در استرالیا «مارا» نامیده می‌شود که مخفف Migration Agents Registration Authority است.

جالب است بدانید که بر اساس قوانینی که در استرالیا وجود دارد تنها افرادی می‌توانند به انجام و پیگیری امور مهاجرت بپردازند که از مجوزهای لازم برخوردار باشند؛ این در حالی است که در برخی از کشور‌ها محدودیت‌های خاصی در این زمینه وجود ندارد و تمامی افراد میتوانند به نمایندگی از موکل خود به انجام امور مهاجرتی بپردازند. معمولا تمامی وکلای مهاجرت به استرالیا دریافت اقامت با استفاده از روش‌های مختلف را انجام ‌می‌دهند؛ اما نکته‌ای که باید بدانید این است که برخی از وکلای مهاجرتی ممکن است به صورت تخصصی فقط روی روش‌های خاص کار کنند؛ مثلا، وکلایی هستند که با دانش و تخصصی که دارند فقط امور مربوط به دریافت ویزای تحصیلی را انجام می‌دهند؛ بنابراین قبل از انتخاب وکیل مورد نظر خود باید از این موضوع اطمینان حاصل کنید که از روش مورد نظر شما استفاده خواهد شد. وجود وکیل مهاجرت به استرالیا برای دریافت اقامت این کشور به هیچ وجه الزامی نیست و همانطور که اشاره کردیم اشخاص عادی نیز می‌توانند بدون استفاده از آن‌ها به سفارت مهاجرت کنند؛ اما چالش‌های مختلفی که وجود دارد هم باید در نظر گرفته شود بنابراین همه چیز به متقاضیان بستگی خواهد داشت که قصد دارند بدون وکیل به دریافت اقامت بپردازند و یا با استفاده از وکیل.

وکیل مهاجرت به استرالیا

وکیل مهاجرت به استرالیا

مزایای مهاجرت به استرالیا با وکیل

مهاجرت به استرالیا با وکلای مهاجرتی مزایای بسیار زیادی را به دنبال خواهد داشت. همین موضوع باعث شده است تا در حال حاضر بسیاری از افراد برای مهاجرت به استرالیا به انتخاب وکلای مهاجرتی بپردازند تا بتوانند از این موضوع اطمینان حاصل کنند که در انجام پروسه‌ی دریافت اقامت همه چیز به بهترین شکل ممکن انجام خواهد شد و به مشکل بر نخواهند خورد. یکی از مهم‌ترین مزایای استفاده از وکیل مهاجرت به استرالیا این است که وکلای با تجربه به جای امتحان کردن مسیرهای مختلف، اقدامات صحیح را انجام خواهند داد و همین باعث می‌شود تا در زمان مناسب بتوان به دریافت ویزا پرداخت و اماده مهاجرت شد. وکیل مهاجرت به استرالیا بر خلاف افراد عادی با جدیدترین قوانین مهاجرتی که در استرالیا وجود دارد آشنایی خواهد داشت به همین دلیل امکان هر گونه اشتباه در مسیر دریافت اقامت کاهش خواهد یافت و همه چیز به بهترین شکل ممکن شکل خواهد گرفت.

با استفاده از وکیل مهاجرت به استرالیا می‌توان وجود هر گونه تناقص در اطلاعات ارائه شده را به شدت کاهش داد؛ چون بسیاری از افراد به دلیل عدم اشنایی با نکاتی که وجود دارد به ارائه اطلاعات متناقص و حتی دروغ می‌پردازند؛ این موضوع باعث می‌شود تا در دریافت اقامت دچار مشکل شوند و حتی تحت تعقیب قانونی قرار گیرند و بعد از مدت‌ها هم نتوانند به دریافت اقامت بپردازند.

وکیل مهاجرت به استرالیا تمام اقدامات لازم برای دریافت اقامت استرالیا را به تنهایی انجام خواهد داد؛ بنابراین اشخاصی که قصد مهاجرت دارند لازم نخواهد بود تا به جمع‌آوری اطلاعات مختلف در رابطه با دریافت ویزای استرالیا بپردازند. نکته مثبت دیگری که در مهاجرت به استرالیا با وکیل وجود دارد این است که وکلا می‌توانند بدون حضور متقاضی به انجام کلیه‌ مراحل مربوط به امور مهاجرت بپردازند؛ بنابراین نیازی به حضوری متقاضی نخواهد بود و افرادی که زمان کافی برای دریافت اقامت را ندارند هم می‌توانند به بهترین شکل ممکن و در کمترین زمان به دریافت اقامت بپردازند.

برای مهاجرت به استرالیا باید هزینه‌های مختلفی را تحت عنوان عوارض و هزینه‌های درخواست و صدور ویزا پرداخت کرد که در رابطه با آن‌ها نکات مختلفی وجود دارد که باید رعایت نمود. عدم آشنایی با هر کدام از مواردی که وجود دارد باعث خواهد شد تا افراد هزینه بیشتری را پرداخت کنند؛ خوشبختانه وکیل مهاجرت به استرالیا با دانش و تخصصی که دارد از پرداخت هزینه بیشتر جلوگیری خواهد کرد که همین باعث خواهد شد در هزینه دریافت اقامت نیز صرفه‌جویی شود.

از دیگر مزایای داشتن وکیل برای مهاجرت به استرالیا می‌توان به احتمال موفقیت بالا در پیگیری پرونده ریجکت شده اشاره‌کرد. متاسفانه بسیاری از افرادی که قصد دارند به استرالیا مهاجرت کنند از دانش کافی در خصوص پیگیری پرونده ریجکت شده برخوردار نیستند؛ همین امر باعث می‌شود بعد از رد شدن در درخواست اولیه نتوانند به نتیجه مورد نظر دست پیدا کنند.

در کنار مواردی که به آن اشاره کردیم بسیاری از افراد در تهیه مدارک لازم برای مهاجرت دچار مشکل می‌شوند و نمی‌دانند دقیقا چه مدارکی را باید با توجه به شرایط خود ارائه دهند. وکیل مهاجرت به استرالیا در صورتی که از تخصص کافی برخوردار بوده و به خوبی انتخاب شده باشد می‌تواند این مشکل را به بهترین شکل ممکن حل نماید و در ارائه مدارک لازم به خوبی عمل نماید.

نکته‌ای که باید بدانید این است که وکیل مهاجرت به استرالیا از به وجود آمدن مشکلات بعد از مهاجرت نیز جلوگیری خواهد کرد. متاسفانه بسیاری از افراد به دلیل مرتکب شدن برخی از اشتباهات قانونی، شرایطی را ایجاد می‌کنند که بعد از مهاجرت دچار مشکلات قانونی می‌شوند؛ اما وکلای مهاجرتی زمینه مهاجرت قانونی را به خوبی مهیا می‌کنند تا از به وجود آمدن مشکلات مربوط به دریافت ویزا بعد از مهاجرت جلوگیری شود.

هزینه بهترین وکیل مهاجرت به استرالیا در ۲۰۲۲

وکیل مهاجرت به استرالیا در پرونده‌های گوناگون خدمات مختلفی را ارائه می‌دهد. در برخی از موارد دریافت اقامت و انجام مراحل اقامت زمان زیادی نخواهد برد و چالش‌های کمی را به دنبال خواهد داشت که در این موارد هزینه وکیل مهاجرت به استرالیا بسیار کاهش خواهد یافت؛ اما در مواردی که انجام امور مرتبط با مهاجرت پیچیده باشد و مراحل زیادی داشته باشد قطعا هزینه بیشتری را باید پرداخت نمود. طبیعتا در سال ۲۰۲۲ هزینه وکلای مهاجرتی که از تجربه بالا برخوردار نیستند و به تازگی کار خود را شروع کرده‌اند در مقایسه با سایر وکلا کمتر خواهد بود؛ اما مشکلی که در این رابطه وجود دارد این است که وکلای کم تجربه به دلیل این که کمتر با پرونده‌های مختلف سروکار داشته‌اند، ممکن است مرتکب برخی از خطاها شوند و همین باعث شود تا زمان دریافت ویزا و اقامت افزایش پیدا کند.

طبق بررسی‌هایی که انجام شده است وکلایی که از سابقه بیش از ده سال برخوردارند حدودا دو برابر وکلای دیگر هزینه دریافت می‌کنند؛ در نگاه اول شاید غیر عادی به نظر برسد اما به دلیل مزایایی که خواهد داشت پیشنهاد می‌شود تا برای انجام پروسه مهاجرت وکلایی را انتخاب کرد که تجربه بالا داشته باشند. البته باید به این نکته هم توجه داشته باشید که برخی از وکلایی که از سابقه‌ی بالا برخوردارند ممکن است بدون برخورداری از تخصص بالا به دریافت هزینه‌های سنگین بپردازند؛ به همین دلیل پیشنهاد می‌شود برای انتخاب وکیل قبل از هر چیز سعی کنید تا به بررسی نتیجه‌ی پرونده‌های قبلی بپردازید و در صورت امکان حتی با افرادی که قبلا از تخصص آن‌ها بهره‌مند شده‌اند مشورت نمایید.

هزینه‌هایی که برای وکیل مهاجرت به استرالیا پرداخت ‌می‌شود در اکثر موارد توجیه‌پذیر خواهد بود چون وکلای با تجربه با انتخاب مسیر صحیح و توجه به نکاتی که برای انجام امور مهاجرت وجود دارد باعث می‌شوند تا حتی در بسیاری از هزینه‌ها صرفه‌جویی شود و از پرداخت هزینه‌های بیشتر به سفارت و دولت استرالیا جلوگیری گردد. در صورتی که قصد دارید در مهاجرت به استرالیا از وکیل استفاده کنید پیشنهاد می‌کنیم قبل از این که پرونده خود را به شخص مورد نظر بسپارید، در مورد هزینه‌ها توافق کنید. بسیاری از وکلا بر اساس ساعاتی که برای پرونده صرف می‌کنند هزینه‌ها را اعلام خواهند کرد و در صورتی که پرونده دچار ابهام باشد ممکن است توافقات دیگری صورت گیرد.

مدارک لازم برای مهاجرت به استرالیا با استفاده از وکیل

مهاجرت به استرالیا با استفاده از وکیل باعث می‌شود تا متقاضیان نگرانی زیادی در رابطه با ارائه مدارک نداشته باشند؛ چون وکلا راهنمایی‌های لازم در این خصوص را ارائه خواهند نمود و در بسیاری از مواقع امور لازم در رابطه با دریافت برخی از مدارک مورد نیاز را نیز انجام خواهند داد. مدارکی که برای مهاجرت به استرالیا مورد نیاز است بستگی به روش و مسیر مهاجرتی خواهد داشت که سعی می‌کنیم تا به معرفی تمامی آن‌ها بپردازیم تا متقاضیان بتوانند از آن اطلاع پیدا کنند:

مدارک عمومی

مدارک عمومی مدارکی هستند که تقریبا تمامی متقاضیانی که قصد دارند به استرالیا مهاجرت کنند باید از آن برخوردار باشند. این مدارک در تمامی روش‌ها مورد نیاز خواهد بود و به روش انتخابی ارتباطی نخواهد داشت.

گذرنامه

از میان مدارک عمومی که برای مهاجرت به استرالیا باید ارائه داد گذرنامه یکی از مهم‌ترین موارد خواهد بود. گذرنامه باید حداقل از ۶ ماه اعتبار برخوردار باشد در غیر این‌صورت نمی‌توان برای درخواست ویزا و اقامت استرالیا آن را ارائه داد. برای مهاجرت به استرالیا تمامی افراد باید از شناسنامه معتبر به همراه ترجمه ان برخوردار باشند و در مراحل درخواست اقامت آن را به وکیل مهاجرت به استرالیا ارائه دهند.

عکس سه در چهار

یکی دیگر از مدارکی که برای مهاجرت به استرالیا مورد نیاز است عکس سه در چهار خواهد بود که باید از یک سری شرایط برخوردار باشد تا بتوان از آن برای درخواست اقامت استفاده نمود. عکسی که به سفارت ارائه می‌شود باید تمام رخ بوده و دارای زمینه سفید باشد. علاوه‌بر این داشتن عینک، کلاه، کلاه گیس، لنز و انجام هر گونه ادیت‌های نرم افزاری نیز مورد قبول نیست که باید به آن توجه داشت.

وکیل مهاجرت به استرالیا

وکیل مهاجرت به استرالیا

مدرک تمکن مالی

برای انجام مراحل دریافت ویزا و مهاجرت تقریبا در تمامی روش‌ها باید به ارائه مدرک تمکن مالی بپردازید. این مدرک نشان دهنده این است که فرد در مهاجرت به استرالیا توانایی پرداخت هزینه‌های ضروری زندگی خود را خواهد داشت و دچار مشکل مالی نخواهد شد. گواهی تمکن مالی توسط بانکی که در آن صاحب حساب اصلی خود هستید صادر خواهد شد. باید به این نکته توجه داشته باشید که برای دریافت این گواهی باید از حداقل موجودی مورد نیاز برخوردار بوده و در مدت زمان مشخص شده گردش حساب لازم را داشته باشید تا بتوانید به وکیل مهاجرت به استرالیا ارائه دهید.

گواهی تمکن مالی برای مهاجرت به استرالیا باید به زبان انگلیسی ترجمه شده باشد؛ البته در زمان مراجعه به بانک برای درخواست این گواهی باید این نکته را عنوان کنید چون اکثر بانک‌ها گواهی را در دو زبان صادر می‌کنند و همین باعث می‌شود تا نیازی به پرداخت هزینه جداگانه برای ترجمه آن نداشته باشید. گواهی تمکن مالی در اکثر مسیر‌های مهاجرتی باید توسط خود شخص تهیه شود؛ اما در صورتی که اسپانسر به پرداخت هزینه اقامت در استرالیا بپردازد باید مدارک لازم در خصوص تمکن مالی وی را ارائه داد. معمولا دانشجویانی که برای ادامه‌ی تحصیل به استرالیا مهاجرت می‌کنند توسط خانواده مورد حمایت‌های مالی قرار می‌گیرند که در این صورت پدر یا فردی که هزینه‌ها را به عهده دارد باید به تهیه‌ گواهی تمکن مالی بپردازد.

گواهی پایان خدمت

یکی از مهمترین مدارکی که برای مهاجرت به استرالیا باید به وکیل مهاجرتی ارائه داد گواهی پایان خدمت است که آقایان باید حتما از آن برخوردار باشند تا بتوانند با استفاده از وکیل یا بدون حضور وی به دریافت اقامت بپردازند. مشمولینی که فاقد گواهی پایان خدمت هستند باید به ارائه وثیقه‌ی بانکی بپردازند تا متعهد شوند که در زمان مشخص شده وارد خاک کشور خواهند شد. در خصوص افرادی که متاهل هستند بهتر است بدانید که تمامی آن‌ها بدون توجه به روشی که قصد دارند با استفاده از آن مهاجرت کنند باید به ارائه‌ سند ازدواج بپردازند. سند ازدواج باید به صورت رسمی ترجمه شود تا بتوان آن را به وکیل مهاجرت به استرالیا ارائه داد.دافرادی که در گذشته به صورت کوتاه‌مدت یا بلند‌مدت در استرالیا اقامت داشته‌اند باید کپی ویزاهای قبلی را برای درخواست جدید داشته باشند.

در صورتی که فردی دیگر اسپانسر و یا ضامن مالی متقاضی شده باشد تمامی مدارک هویتی وی مورد نیاز خواهد بود که باید آن را به وکیل مهاجرت به استرالیا ارائه داد تا برای درخواست اقامت به سفارت ارائه داده شود. معمولا اکثر افرادی که قصد دارند به کشورهای خارجی مهاجرت کنند باید به ارائه گواهی سوء پیشینه بپردازند که در مورد استرالیا نیز به همین صورت است و گواهی سوء پیشینه یکی از مدارکی است که تمامی افراد باید از آن برخوردار باشند و آن را به وکیل مهاجرت ارائه دهند. مدرک سوء پیشینه هم مانند باقی مدارک باید ترجمه شود تا بتوان در مراحل درخواست اقامت از آن استفاده نمود.

مدارک مهاجرت تحصیلی

برای مهاجرت تحصیلی استرالیا مدارک مختلفی مورد نیاز است که متقاضیان باید آن را به وکیل مهاجرت به استرالیا تحویل دهند. یکی از مهم‌ترین مدارکی که دانشجویان باید به ارائه آن بپردازند مدارک زبان ایلتس و تافل است. با توجه به این که اکثر دانشگاه‌های معتبر استرالیا برنامه‌های خود را به زبان انگلیسی ارائه می‌کنند برای اخذ پذیرش از آن‌ها باید از مدارک ایلتس و تافل با نمرات مشخص شده برخوردار بود. تمامی دانشجویان برای مهاجرت تحصیلی به استرالیا باید ترجمه رسمی مدارک تحصیلی خود به همراه ریزنمرات را به وکیل مهاجرتی ارائه دهند. ترجمه رسمی ریز نمرات باید دارای مهر دادگستری و یا وزارت علوم باشد تا برای درخواست اقامت مورد تایید واقع شود.

از دیگر مدارکی که برای مهاجرت تحصیلی استرالیا مورد نیاز است می‌توان به توصیه نامه تحصیلی اشاره کرد. توصیه‌نامه‌ تحصیلی باید توسط اساتیدی ارائه شده باشد که سابقه تدریس به دانشجو و یا همکاری‌های پژوهشی با وی را داشته باشند. توصیه‌نامه تحصیلی در دریافت بورسیه‌ تحصیلی نیز کمک قابل توجهی خواهد کرد؛ بنابراین باید به بهترین شکل ممکن نگارش شود.

در کنار توصیه‌نامه تحصیلی دانشجویان باید به ارائه مدرکی دیگر نیز بپردازند که به آن انگیزه‌‌نامه تحصیلی گفته می‌شود. انگیزه‌نامه تحصیلی توسط خود دانشجو نوشته می‌شود. در این گواهی دانشجو شرحی از اهداف اصلی خود برای تحصیل در دانشگاه مورد نظر خود در استرالیا را بیان می‌کند.

مدارک مهاجرت کاری

برای مهاجرت کاری به استرالیا متقاضیان باید در کنار آماده کردن مدارک عمومی که به آن اشاره کردیم از مدارک دیگری نیز برخوردار باشند که یکی از مهم‌ترین آن‌ها رزومه کاری است. رزومه کاری باید در بر گیرنده اطلاعات کامل متقاضی از سوابق شغلی مختلف باشد. علاوه‌بر این در رزومه کاری باید به تحصیلات اکادمیک و مهارت‌های تخصصی نیز اشاره کرد.

نکات مهم در انتخاب وکیل مهاجرت به استرالیا

در انتخاب وکیل مهاجرت به استرالیا باید به یک سری نکات توجه داشت؛ چون در غیر این‌صورت این امکان وجود خواهد داشت تا با افرادی که از تخصص کافی برخوردار نیستند مواجه شوید و حتی با کلاهبردارانی که خود را وکیل مهاجرتی معرفی می‌کنند روبهرو شوید که در هر کدام از موارد مشکلات مختلفی را تجربه خواهید کرد و برای دریافت اقامت استرالیا به نتیجه نخواهد رسید.

مجوز وکالت

یکی از مهم‌ترین نکاتی که در رابطه با وکیل مهاجرتی استرالیا باید به آن توجه داشته باشید این است که در بسیاری از مواقع افرادی که مشغول به فعالیت هستند از مجوزهای لازم برخوردار نیستند و همین باعث می‌شود تا در برخی از مواقع رسیدگی به پرونده مهاجرت با اختلال روبهرو شود و امکان پیگیری از سوی وکیل وجود نداشته باشد.

بهتر است بدانید که وکالت مهاجرت به استرالیا بدون داشتن مجوز‌های لازم غیر قانونی است و در واقع افرادی که پرونده مهاجرتی خود را به افراد غیر معتبر ارائه می‌دهند ریسک بزرگی را متحمل می‌شوند؛ چون در هر کدام از مراحل در صورتی که مشخص شود فردی بدون مجوز در حال پیگیری پرونده است این احتمال وجود دارد تا درخواست اقامت استرالیا به طور کلی با مشکل روبهرو شود. تنها فردی که می‌تواند بدون داشتن مجوز از نهاد‌های قانونی استرالیا، اقدام به دریافت ویزای استرالیا نماید خود متقاضی خواهد بود و سایر افراد باید حتما دارای مجوز باشند.

وکلای مهاجرتی باید از مجوزهای مختلفی برخوردار باشند که می‌توان ان را به دو دسته‌ی مدارک داخلی و مدارک خارجی از سوی کشور استرالیا تقسیم کرد. مجوز‌های داخلی به این معنی هستند که فرد یا موسسه‌ی مورد نظر امکان فعالیت‌های مرتبط با امور مهاجرت را دارا است و مجوزهایی که از سوی اداره مهاجرت استرالیا اعطا می‌شوند هم این امکان را به وجود می‌اورند تا وکلا بتوانند به درخواست و پیگیری امور مربوط به مهاجرت استرالیا بپردازند. برای این که مطمئن شوید وکیل مورد نظر شما از مجوزهای لازم از سوی مراجع رسمی استرالیا برخوردار است کافی است تا به سایت اداره ی مهاجرت این کشور مراجعه کرده و کد وکالت وکیل مورد نظر خود را در آن بررسی نمایید. با تطبیق اطلاعات هویتی با مواردی که در سایت ارائه شده است می‌توانید از این موضوع اطمینان یابید که مجوز ها معتبر هستند.

وکیل مهاجرت به استرالیا

وکیل مهاجرت به استرالیا

دارا بودن دفتر و مرکز وکالت

پیشنهاد می‌کنیم برای پیگیری پرونده مهاجرت به استرالیا وکلایی را انتخاب کنید که حتما دارای دفتر حقوقی باشند. وکلایی که تنها به صورت مجازی مشغول به فعالیت هستند به هیچ وجه قابل اطیمنان نبوده و از نظر قانونی نیز مجاز به فعالیت نیستند. انعقاد قرار داد با وکیل مهاجرت به استرالیا یکی از مهم‌ترین مراحلی است که برای درخواست اقامت استرالیا باید انجام دهید. برای این که مطمئن شوید همه چیز آن‌طور که شما می‌خواهید پیش خواهد رفت باید قراردادی را تنظیم کنید که تمام حقوق طرفین در ان ذکر شده باشد.

قراردادهای معتبر

باید به این نکته توجه داشته باشید که قرارداد وکالت باید حتما با شخص وکیل که از مجوزهای لازم برخوردار است منعقد شود. انعقاد قرار داد با افراد و یا شرکت‌هایی که خود را نماینده وکلای مهاجرت به استرالیا معرفی می‌کنند به هیچ‌وجه معتبر نخواهد بود. وکیل مهاجرت به استرالیا در صورتی که از مجوزهای لازم برخوردار باشد دارای بیمه اعمال خسارات خواهد بود. با استفاده از این بیمه در صورتی که به دلایل مختلف دچار خسارت شوید این امکان وجود خواهد داشت تا بتوانید به راحت ترین شکل ممکن به دریافت خسارت خود بپردازید. در این مواقع اداره‌ مهاجرت استرالیا مسئول رسیدگی به این موضوع خواهد بود و خسارات وارد شده به پرونده را پرداخت خواهد نمود.

افرادی که فاقد مجوز رسمی برای فعالیت به عنوان وکیل مهاجرت به استرالیا هستند در صورت وارد شدن خسارت به پرونده پاسخگو نخواهند بود و نمی‌توانند از بیمه‌ی خسارت که توسط سازمان mara در نظر گرفته شده است استفاده نمایند. علاوه‌بر این در صورتی که متقاضی شخصا اقدام به دریافت ویزا نماید نیز در صورت متحمل شدن خسارت امکان استفاده از بیمه را نخواهد داشت. در اولین قرار ملاقات با وکیل مهاجرت به استرالیا بهتر است سوالات مختلفی که در رابطه با مراحل دریافت ویزا را دارید مطرح نمایید تا از این موضوع اطمینان حاصل کنید که وکیل مورد نظر از تسلط کافی بر قوانین مهاجرتی استرالیا برخوردار است.

صداقت در ارائه خدمات

در کنار تمام مواردی که به آن اشاره نمودیم، وکلای مهاجرت به استرالیا در صورتی قابل اطمینان خواهند بود که از صداقت کافی برخوردار باشند. در صورتی که وکیل شما از صداقت کافی برخوردار نباشد این امکان وجود خواهد داشت تا در مراحل مختلف پرونده مشکلاتی که به وجود آمده پنهان شود و نتوانید از وضعیت دقیق مراحل دریافت ویزای خود مطلع شوید.در مورد هزینه‌ حق‌الوکاله باید قبل از این که وارد مراحل تشکیل پرونده شوید به توافق بپردازید. برخی از وکلا توافق در رابطه با هزینه‌ وکالت را به تعویض می‌اندازند تا از پیچیدگی‌های پرونده اطلاع پیدا کنند و بتوانند با استفاده از آن به اعلام حق‌الوکاله بپردازند که این باعث می‌شود در برخی از موارد اختلاف‌هایی بر سر هزینه به وجود آید به همین دلیل قبل از هر چیز هزینه‌ی نهایی را مشخص نمایید.

در نهایت بهترین کاری که می‌توانید برای انتخاب وکیل مهاجرت به استرالیا انجام دهید این است که با موکلان قبلی وکیل مورد نظر صحبت نمایید تا از این موضوع مطمئن شوید که وکیل مورد نظر از تخصص کافی برخوردار بوده و امکان انجام تمامی مراحل دریافت اقامت را خواهد داشت.

بهترین وکیل مهاجرت استرالیا در ایران

وکلای زیادی در ایران وجود دارند که امور مربوط به مهاجرت استرالیا را انجام می‌دهند. از میان این افراد انتخاب بهترین وکیل مهاجرتی کار چندان ساده‌ای نخواهد بود چون وکلای زیادی هستند که از سابقه‌ی بالا برخوردارند و توانسته‌اند تا پرونده‌های مهاجرتی زیادی را به نتیجه برسانند. معمولا تبلیغاتی که در ایران راجع به بهترین وکیل مهاجرت به استرالیا می‌شود فاقد اعتبار است و باید به این نکته توجه داشته باشید که تمامی وکلا از اختیارات یکسان در رابطه با انجام امور مربوط به مهاجرت استرالیا برخوردار هستند؛ بنابراین افرادی که خود را بهترین وکیل مهاجرتی می‌خوانند معمولا معتبر نیستند و حداقل در حرفه‌ خود از صداقت کافی برخوردار نخواهند بود.

روش‌های ممکن برای مهاجرت به استرالیا با وکیل

همانطور که اشاره نمودیم یکی از اصلی‌ترین وظایف وکیل مهاجرت به استرالیا این است که بهترین روش را برای مهاجرت انتخاب نماید تا افراد بتوانند با کمترین هزینه و در سریع‌ترین زمان ممکن به دریافت اقامت استرالیا بپردازند. استرالیا جزء کشورهایی است که مسیرهای مهاجرتی مختلفی را برای مهاجران در نظر گرفته است تا با استفاده از آن بتوانند به راحت‌ترین شکل ممکن به دریافت اقامت این کشور بپردازند. وکیل مهاجرت به استرالیا با مجوز هایی که از آن برخوردار است این امکان را خواهد داشت تا به درخواست انواع ویزاهای مهاجرتی بپردازد و پرونده‌های مختلف مهاجرتی را بررسی نماید. ویزای مهارت و تخصص کاری، ویزای نخبگان، ویزای استارتاپ، ویزای تحصیلی، ویزای بریج و ویزای تجاری و سرمایه گذاری از مواردی هستند که وکلای مهاجرتی استرالیا می‌توانند برای دریافت آن اقدام نمایند. در ادامه به صورت مختصر به معرفی هر کدام از ان‌ها خواهیم پرداخت.

ویزای تحصیلی

مهاجرت به استرالیا از طریق ویزای تحصیلی یکی از پرطرفدارترین روش‌هایی است که در سالهای اخیر مورد استفاده قرار گرفته است. مهاجرت تحصیلی جزء روش‌های پر هزینه به شمار میرود اما افرادی که دارای سوابق تحصیلی درخشان هستند میتوانند با استفاده از وکیل مهاجرت به استرالیا با هزینه‌ای نسبتا پایین به مهاجرت بپردازند چون دانشگاه‌های استرالیا اکثرا به ارائه‌ی بورسیه به دانشجویان مستعد می‌پردازند.

افرادی که از طریق ویزای تحصیلی به استرالیا مهاجرت میکنند میتوانند در کنار تحصیل به کار نیمه وقت در این کشور بپردازند. امکان کار نیمه وقت باعث میشود تا دانشجویان بتوانند بخشی از هزینه‌های خود را از این طریق پرداخت نمایند. دانشجویانی که بورسیه‌ی تحصیلی دریافت نموده‌اند میتوانند با اشتغال در کارهای نیمه‌وقت تقریبا اکثر هزینه‌های زندگی در دوران دانشجویی را پرداخت کنند.

در صورتی که بتوانید توسط وکیل مهاجرت به استرالیا به اخذ اقامت تحصیلی بپردازید باید به این موضوع توجه داشته باشید که مدت اقامت تحصیلی ۲ تا ۴ سال است و تنها در شرایطی امکان تمدید آن را خواهید داشت که به ادامه‌ی تحصیل در مقاطع بعدی بپردازید یا مشغول به کار در شرکت‌های معتبر استرالیایی شوید.

در صورتی که قصد دارید بعد از مهاجرت تحصیلی به اخذ اقامت دائم بپردازید بهتر است این موضوع را با وکیل مهاجرتی خود در میان بگذارید تا مسیری که لازم است طی کنید در ابتدا بررسی شود چون در غیر اینصورت ممکن است نتوانید در زمان مورد نیاز اقامت خود را تمدید کنید و مجبور شوید به ایران باز گردید.

وکیل مهاجرت به استرالیا

وکیل مهاجرت به استرالیا

ویزای تخصص کاری

در صورتی که از تخصص لازم برای کار در شرکت های معتبر استرالیایی برخوردار باشید میتوانید این موضوع را با وکیل مهاجرت به استرالیا در میان بگذارید تا در صورت امکان به دریافت ویزای تخصص کاری بپردازید. مهاجرت به استرالیا با استفاده از ویزای تخصص کاری یکی از بهترین روش هایی است که میتوان برای دریافت اقامت دائم در اینده انتخاب کرد. افرادی که قصد دارند با استفاده از ویزای تخصص کاری به استرالیا مهاجرت کنند معمولا باید از مدارک زبان انگلیسی تافل و ایلتس برخوردار باشند. خوشبختانه بسیاری از شرکت‌های استرالیایی از متخصصان خارجی استقبال می‌کنند و همین باعث شده است تا افرادی که به زبان بومی این کشور تسلط ندارند نیز بتوانند در ان ها مشغول به کار شوند.

در مشاوره با وکیل مهاجرت به استرالیا باید از این موضوع اطمینان حاصل کنید که از تخصص‌های لازم و مورد تقاضا در کشور استرالیا برخوردار هستید چون برخی از متخصصان ممکن است با توجه به زمینه‌ی کاری خود نتوانند به این کشور مهاجرت نمایند. یکی از مهم‌ترین شرایطی که برای کار در استرالیا وجود دارد داشتن سابقه‌ی کار حرفه‌ای است. معمولا مهاجرانی که قصد دریافت ویزای تخصص کاری را دارند باید حداقل ۵ سال سابقه‌ی کار تخصصی داشته باشند تا بتوانند شانس بالایی در دریافت اقامت استرالیا را داشته باشند.

متقاضیانی که قصد دارند با استفاده از ویزای مهارت و تخصص کاری به استرالیا مهاجرت کنند باید بین ۱۸ تا ۵۰ سال سن داشته باشند. بهتر است بدانید افرادی که دارای تحصیلات مرتبط با حوزه‌ی کاری خود هستند از شانس بیشتری برای دریافت ویزای مهارت و تخصص کاری استرالیا برخوردار خواهند بود. از میان مشاغلی که در استرالیا مورد تقاضا هستند می‌توان به پزشکی، امور مالی و مهندسی نرم افزار اشاره کرد. افرادی که در این حوزه‌ها مشغول به فعالیت هستند می‌توانند در کم‌ترین زمان ممکن و با شرایطی بسیار مناسب به دریافت ویزای کاری بپردازند.

متقاضیانی که بین ۲۵ تا ۳۲ سال سن داشته باشند بیشترین شانس را برای مهاجرت کاری به استرالیا خواهند داشت. علاوه‌بر این افرادی که تسلط بالا به زبان انگلیسی داشته باشند نیز از امتیاز مشخص شده برخوردار خواهند شد و شانس بیشتری برای دریافت ویزای کاری خواهند داشت.

ویزای استارتاپ

در حال حاضر کشورهای زیادی وجود دارند که به ارائه‌ی ویزای استارتاپ می‌پردازند تا با استفاده از آن بتوانند شرایط مناسبی را برای صاحبان ایده فراهم کنند. استرالیا یکی از این کشورها است که شرایط مناسبی را برای تاسیس استارتاپ‌ها در این کشور فراهم کرده است به طوری که بسیاری از ایرانیان در سال‌های اخیر توانسته‌اند با استفاده از ویزای استارتاپ به این کشور مهاجرت کنند. دریافت ویزای استارتاپ برای افرادی که دارای ایده و محصول قابل ارائه هستند با استفاده از وکیل مهاجرت به استرالیا کار چندان سختی نخواهد بود.

با استفاده از ویزای استارتاپ متقاضیان می‌توانند در مرحله‌ی اول به دریافت اقامت ۵ ساله بپردازند. در صورتی که در طی این ۵ سال بتوانند اهداف مشخص شده‌‌ خود را عملی نمایند این امکان را خواهند داشت تا برای دریافت اقامت دائم اقدام کنند. در واقع ویزای استارتاپ یکی از بهترین مسیرها برای دریافت اقامت دائم استرالیا است که با استفاده از آن بسیاری از افراد توانسته‌اند اقامت دائم این کشور را دریافت نمایند. کارآفرینان با استفاده از ویزای استارتاپ می‌توانند همسر و فرزندان کمتر از ۲۳ سال خود را نیز در مهاجرت به استرالیا به همراه داشته باشند.

برای دریافت ویزای استارتاپ استرالیا متقاضیان باید دارای مدرک زبان ایلتس ۶ باشند. افرادی که تسلط کافی به زبان انگلیسی ندارند نه تنها قادر به دریافت ویزای استارتاپ نخواهند بود بلکه در صورت دریافت ویزا هم این امکان را نخواهند داشت تا به توسعه‌ی فعالیت‌های کاری خود بپردازند. افرادی که قصد تاسیس استارتاپ در استرالیا را دارند نیازی به برخورداری از مدرک تحصیلی مرتبط نخواهند داشت اما داشتن مدرک تحصیلی از دانشگاه‌های معتبر امتیازی مثبت تلقی خواهد شد و در مراحل مختلف درخواست ویزا و تاسیس استارتاپ موثر خواهد بود.

در صورتی که قصد دارید توسط وکیل مهاجرت به استرالیا به درخواست ویزای استارتاپ بپردازید می‌توانید این اطمینان را داشته باشید که در سریع‌ترین زمان ممکن به نتیجه‌ دست خواهید یافت. در حال حاضر مدت زمان دریافت ویزای استارتاپ بین ۱ الی ۲ سال است که متقاضیان با توجه به شرایطی که دارند ممکن است بتوانند در مدت زمانی کوتاه‌‌تر به دریافت ویزای خود بپردازند. هزینه‌ی ویزای استارتاپ استرالیا ۴۱۱۵ دلار استرالیا است که البته متقاضیان باید هزینه‌های دیگری که در مراحل مختلف صدور ویزا مورد نیاز است را هم در نظر گیرند.

ویزای ازدواج

متاسفانه بسیاری از افراد برای دریافت غیر قانونی ویزای ازدواج به وکیل مهاجرت به استرالیا مراجعه می‌کنند این در حالی است که دریافت ویزای ازدواج به صورت صوری به هیچ وجه امکان‌پذیر نیست و افرادی که قصد دارند برای مهاجرت به ارائه‌ی مدارک جعلی بپردازند به هیچ وجه به نتیجه نخواهند رسید و مورد پیگیرد قانونی قرار می‌گیرند. اداره مهاجرت استرالیا شرایط بسیار پیچیده‌ای را برای صدور ویزای ازدواج در نظر گرفته است به همین دلیل افرادی که قصد انجام ازدواج صوری برای دریافت اقامت این کشور را دارند در اکثر موارد دچار مشکل خواهند شد.

ویزای ازدواج استرالیا برای مهاجرت افرادی در نظر گرفته شده است که با یکی از شهروندان استرالیا به صورت رسمی ازدواج کرده باشند و علاوه بر این بتوانند تداوم رابطه خود را در یک تا دو سال گذشته به اثبات برسانند. اثبات این موضوع باید کاملا مستند باشد تا مورد تایید اداره مهاجرت استرالیا قرار گیرد. افرادی که به دریافت ویزای ازدواج استرالیا می‌پردازند می‌توانند از اکثر مزایایی که شهروندان این کشور از ان برخوردارند استفاده نمایند. مدت زمان اقامت اولیه با استفاده از ویزای ازدواج ۲ ساله است که در این مدت متقاضیان می‌توانند به کار در استرالیا بپردازند. در صورتی که متقاضی بعد از پایان دو سال از شرایط مناسب برخوردار باشد این امکان وجود دارد تا به راحتی به دریافت اقامت دائم پرداخت.

نکته‌ای که در رابطه با ویزای ازدواج باید به آن توجه داشته باشید این است که برای دریافت این ویزا متقاضی باید از تمکن مالی کافی برخوردار بوده و مدارک لازم در این رابطه را به اداره مهاجرت استرالیا ارائه دهد. مقدار تمکن مالی متقاضی باید در حدی باشد که حداقل هزینه‌های مورد نیاز برای یک سال زندگی در استرالیا را داشته باشد.

وکیل مهاجرت به استرالیا

وکیل مهاجرت به استرالیا

ویزای سرمایه گذاری

توسط وکیل مهاجرت به استرالیا می‌توان در کمترین زمان ممکن به دریافت ویزای سرمایه گذاری پرداخت. برای دریافت ویزای سرمایه گذاری استرالیا متقاضیان باید حداقل یکسال در این کشور اقامت داشته باشند تا بتوانند مقدمات دریافت این ویزا را فراهم نمایند.

یکی از مهمترین شرایط برای دریافت ویزای سرمایه گذاری استرالیا این است که متقاضی دارای حداقل ۳۰ درصد از سهام شرکتی با گردش مالی بالای ۴۰۰ هزار دلار استرالیا باشد. در صورتی که گردش مالی شرکت کمتر از ۴۰۰ هزار دلار باشد متقاضی باید بیش از ۵۱ درصد از سهام شرکت را در اختیار داشته باشد تا بتواند با استفاده از آن اقدام به درخواست ویزای سرمایه گذاری استرالیا نماید.

علاوه بر این برای دریافت ویزای سرمایه گذاری استرالیا متقاضیان باید بعد از ۲ سال از ورود به این کشور به تاسیس کسب و کار مستقل خود بپردازند تا بتوانند اقامت خود را به دائم تبدیل نمایند. شرایطی که به آن اشاره کردیم مربوط به ویزای ۸۸۸ سرمایه گذاری استرالیا است که سرمایه گذاران می‌توانند با استفاده از آن با میزان سرمایه‌ کمتری به دریافت اقامت این کشور بپردازند. اشخاصی که دارای سرمایه‌های کلان هستند می‌توانند به دریافت ویزای سرمایه گذاری ۱۳۲ استرالیا بپردازند و با استفاده از آن مزایای فوق العاده‌ای را تجربه نمایند.

ویزای ۱۳۲ استرالیا برای افرادی مناسب خواهد بود که بتوانند در حین ورود به خاک استرالیا حداقل ۱.۵ میلیون دلار استرالیا را در یکی از صنایع و شرکت‌های معتبر استرالیایی سرمایه‌گذاری نمایند. افرادی که با استفاده از این ویزا به استرالیا مهاجرت می‌کنند از تمامی حقوق شهروندی برخوردار خواهند شد. برای مهاجرت به استرالیا با استفاده از ویزای سرمایه گذاری نیاز به مدارک زبان انگلیسی نخواهد بود و متقاضیان می‌توانند بدون داشتن مدارک ایلتس و تافل به درخواست ویزا بپردازند. با توجه به این که دریافت ویزای سرمایه‌گذاری استرالیا نسبت به سایر روش‌ها تخصصی‌تر است پیشنهاد می‌شود حتما این کار را به وکیل مهاجرت به استرالیا سپرد تا تمامی مراحل دریافت ویزا به خوبی انجام شود.