مهاجرت تحصیلی استرالیا و مزایای آن در یک‌ نگاه استرالیا کشوری زیبا و دیدنی در قاره اقیانوسیه است، که جمعیتی بالغ بر ۲۶میلیون نفر دارد. استرالیا ششمین کشور وسیع و پهناور در دنیا بوده، و پایتخت آن شهر کانبرا است.‌ تحصیل در استرالیا امروزه ‌به رویای شیرینی برای دانشجویان، و دانش‌آموزان بین‌المللی تبدیل گردیده است. در این کشور بهترین دانشگاه‌های دنیا دایر بوده و استرالیا سالانه دانشجویان زیادی را از سراسر جهان پذیرش می‌کند. مهاجرت تحصیلی به این کشور، طرفداران زیادی داشته و قطعا کشور استرالیا یکی از محبوب‌ترین مقاصد تحصیلی برای مهاجران خارجی به حساب می‌آید. مهاجرت تحصیلی استرالیا می‌تواند مزایای فراوانی را برای افراد به همراه داشته باشد. در ادامه مزایای تحصیل در این کشور را ذکر نموده‌ایم.

فهرست مطالب

مهاجرت تحصیلی استرالیا

اولین مزیت‌ مهاجرت تحصیلی به کشور استرالیا، قطعا تحصیل در بهترین دانشگاه‌های دنیا خواهد بود. اکثر دانشگاه‌های این کشور در سطح جهانی رتبه بالایی داشته و سطح کیفیت آموزشی با استاندارد بسیار بالایی دارند. سیستم آموزشی در این کشور فوق‌العاده پیشرفته است.

تنوع رشته های تحصیلی در استرالیا

تنوع رشته‌های تحصیلی نیز دیگر مزیت تحصیل در استرالیا است. هر دانشجو می‌تواند از میان صدها گزینه، رشته مورد علاقه خود را انتخاب کند. به همین علت هیچ محدودیتی در این زمینه وجود ندارد.

شانس بسیار بالای دریافت بورسیه

شاید با خود بگویید که‌ همه کشورها بورسیه تحصیلی پرداخت می‌کنند و این مسئله نمی‌تواند مزیت مهاجرت تحصیلی استرالیا به حساب آید. اما در کشور استرالیا میزان پرداخت کمک هزینه‌های درسی به دانشجویان بسیار بیشتر است.‌ دولت این کشور سالانه حدود دویست میلیون دلار را، برای پرداخت بورسیه به دانشجویان خارجی در نظر می‌گیرد. در نتیجه اکثر افراد می‌توانند در این کشور بورسیه تحصیلی دریافت کنند.

دسترسی آسان

در استرالیا دسترسی به مناطق مجاور بسیار آسان بوده و این کشور به هیچ عنوان دور افتاده و دور از دسترس نیست.

زبان انگلیسی

زبان کشور استرالیا نیز انگلیسی است. این مورد نیز می‌تواند از مزایای مهم مهاجرت تحصیلی استرالیا به شمار آید. به این علت که معمولا این زبان در همه کشورها از دوران مدرسه به افراد آموزش داده می‌شود. در نتیجه متقاضیان برای تحصیل در دانشگاه‌های استرالیا نیاز به یادگیری زبان جدید نخواهند داشت.

اصلی‌ترین معایب مهاجرت تحصیلی به استرالیا

تحصیل در کشور استرالیا علیرغم تمام مزایای فوق‌العاده‌ای که دارد، برخی معایب را نیز به همراه خواهد داشت. افرادی که می‌خواهند برای تحصیل به این کشور مهاجرت نمایند، بهتر است از معایب آن نیز تا حدودی مطلع باشند، تا بتوانند بهتر تصمیم‌گیری کنند. در زیر اصلی‌ترین معایب مهاجرت تحصیلی استرالیا را نام برده‌ایم:

مهاجرت تحصیلی استرالیا

مهاجرت تحصیلی استرالیا

هزینه‌های بالا

واحد پولی این کشور دلار استرالیا است. هزینه دریافت ویزای تحصیلی و‌ زندگی در کشور استرالیا، نسبت ‌به برخی کشورهای آسیایی بسیار بالا است. به همین علت هر فرد باید ماهانه هزینه زیادی را برای اجاره مسکن یا خوابگاه، شهریه دانشگاه، خورد و خوراک، تفریحات، رفت و آمد و …بپردازد.

نژادپرستی بر علیه مهاجرین

از دیگر معایب تحصیل در کشور استرالیا می‌توان به نژادپرستی علیه مهاجران خارجی اشاره نمود. مردم استرالیا احساس برتری از نظر نژادی نسبت به مهاجران خارجی داشته و نژادپرستی زیادی میان آن‌ها دیده می‌شود. البته مردم این کشور تنها بر روی نژاد خود تعصب داشته و در حالت کلی بسیار فروتن هستند.

شرایط دشوار کار بعد از تحصیل

در کشور استرالیا بازارکار در وضعیت نسبتا خوبی قرار دارد. اما شرایط دشوار کار و استخدام نیز می‌تواند از دیگر معایب مهاجرت تحصیلی استرالیا به حساب آید. در این کشور اگر بخواهید بعد از تحصیل مشغول به کار شوید، شرایط استخدام ممکن کمی برایتان دشوار باشد‌. برای مثال، اکثر کارفرمایان ترجیح می‌دهند افراد زیر ۳۰سال را استخدام کنند، و برای کار باید به سطح بسیار بالایی از زبان‌ انگلیسی مسلط باشید.

تحصیل دانش آموزان خارجی در استرالیا

اولین مقطع تحصیلی در استرالیا دبستان بوده، که از سن هفت سالگی شروع می‌شود. دانش‌آموزان خارجی در استرالیا باید در سن ۷سالگی به مدرسه بروند و تا ۱۳سالگی در مقطع دبستان درس بخوانند. بعد اتمام دبستان فرد وارد مقطع دبیرستان خواهد شد. این مقطع نیز تا سن ۱۸سالگی به طور می‌انجامد. در نتیجه دانش آموز خارجی می‌تواند با اتمام دوره دبیرستان در این کشور مدرک دیپلم خود را دریافت کند.‌

دانش‌آموزان برای مهاجرت تحصیلی استرالیا می‌توانند در مدارس دولتی یا خصوصی مشغول به تحصیل شوند. مدارس دولتی مختص افرادی است که والدین آن‌ها، اقامت استرالیا را برایشان اخذ نموده باشند. اما دانش‌آموزانی که دارای اقامت این کشور نیستند، می‌توانند در مدارس خصوصی استرالیا مشغول به تحصیل شوند.‌ این مدارس معمولا شبانه‌روزی بوده و دانشجو می‌تواند به همراه دبیران و همکلاسی‌های خود در آن‌ها زندگی کند.

به این ترتیب دیگر نیاز به حضور والدین نبوده و فرد می‌تواند به راحتی در این مدارس مشغول به تحصیل شود.‌ اما این امکان نیز فراهم است که هر فرد بتواند خانواده خود را نیز، حین تحصیل در مقطع دبستان و دبیرستان وارد استرالیا نماید.‌ به همین علت مهاجرت تحصیلی استرالیا برای دانش‌آموزان بسیار ساده‌تر خواهد بود.‌ اگر دانش‌آموز در مدارس خصوصی این کشور ثبت نام‌ کند، به خانواده او نیز ویزای همراه ارائه می‌شود. ویزای همراه خانواده دانش‌آموز گاردین‌ نام دارد. استرالیا مدارس بین‌المللی بسیار زیادی دارد، که برترین اساتید در آن‌ها مشغول به تدریس هستند و سطح کیفیت آموزشی بسیار بالایی دارند.‌

تحصیل در استرالیا در مقطع کارشناسی و شرایط آن

پس از این که فرد با تحصیل در مدارس خصوصی استرالیا موفق به اخذ مدرک دیپلم ۱۲ساله خود شد، می‌تواند برای تحصیل در مقطع کارشناسی و ورود به دانشگاه‌های استرالیا اقدام کند. شرط ورود به این مقطع دارا بودن‌ مدرک زبان آیلتس و مدرک‌ دیپلم است. در این مرحله از مهاجرت تحصیلی استرالیا معدل افراد باید حداقل ۱۵باشد.‌ در غیر این صورت دانشجو موظف است در دوره‌های فاندیشن شرکت‌ نموده، و سپس وارد مقطع کارشناسی شود. فاندیشن تقریبا معادل دوره‌های پیش‌دانشگاهی خواهد بود، و در این مرحله دانشجو می‌تواند مهارت زبان خود را قوی‌تر نموده و با نحوه تدریس و محیط آموزشی در دانشگاه‌های استرالیا بیشتر آشنا شود.

دوره فاندیشن بسیار کوتاه خواهد بود. بعد از گذراندن این دوره دانشجو می‌تواند از دانشگاه‌های این‌ کشور پذیرش بگیرد.‌ تحصیل در مقطع کارشناسی در کشور استرالیا حدود چهار سال به طول می‌انجامد. در سال اول دروس تئوری و در سه سال آخر دروس تخصصی به دانشجویان بین‌المللی تدریس خواهد گردید. حال شاید برای‌تان سوال شود که برای مهاجرت تحصیلی استرالیا چگونه باید برای مقطع کارشناسی از دانشگاه‌های این‌ کشور پذیرش دریافت نمود؟ که در پاسخ باید بگوییم اخذ پذیرش دانشگاه‌های استرالیا دو حالت دارد.

در حالت اول اگر شما دوره دبستان و دبیرستان خود را در این کشور گذرانده باشید و نمرات خوبی کسب کرده باشید، می‌توانید به راحتی در دانشگاه موردنظر ثبت نام‌ نموده و محدودیت خاصی برای‌تان وجود ندارد.‌ اما ‌اگر مدرک دیپلم خود را در کشورهای دیگر اخذ نموده باشید و بخواهید برای تحصیل کارشناسی وارد دانشگاه‌های استرالیا شوید، کار برای‌تان کمی دشوار می‌شود. در این‌ صورت باید به صورت آنلاین رزومه خود برای موسسه آموزشی مورد نظرتان ارسال کنید و در صورتی که تایید شوید ممکن است نیاز به شرکت در برخی آزمون‌های ورودی دانشگاه‌های این کشور داشته باشید. در صورتی که در این آزمون‌ها نیز نمره قبولی بگیرید، می‌توانید وارد دانشگاه‌های استرالیا شوید و در مقطع کارشناسی تحصیل کنید.

تحصیل در استرالیا در مقطع کارشناسی ارشد

مرحله بعدی از مهاجرت تحصیلی استرالیا تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد است. برای تحصیل در این مقطع دانشجوی بین‌المللی باید دارای مدرک زبان آیلتس با نمره شش و نیم و همچنین مدرک کارشناسی باشد. دوره کارشناسی ارشد در کشور استرالیا مابین یک الی سه سال به طول می‌انجامد. در واقع مدت زمان این دوره با توجه به نوع رشته تحصیلی دانشجو مشخص می‌شود. در این مقطع دانشجو‌ می‌تواند یک پروژه تحقیقاتی را نیز انتخاب کند و روی آن فعالیت نماید. سپس نتیجه تحقیقاتش را در پایان این دوره تحصیلی به عنوان پایان‌نامه ارائه دهد. در مقطع کارشناسی ارشد در استرالیا معمولا شانس دریافت بورسیه تحصیلی بسیار بالاتر خواهد بود.

اما با دریافت بورسیه نیز تحصیل در این مقطع به طور کامل رایگان نخواهد بود. بلکه بورسیه بخشی از هزینه‌های تحصیل کارشناسی ارشد را پرداخت می‌کند. در این مقطع دانشجویانی که با مهاجرت تحصیلی استرالیا قصد فعالیت و تحصیل در رشته‌های تحقیقی و پژوهشی این کشور را دارند، شانس‌شان در اخذ بورسیه تحصیلی بالاتر خواهد بود. برخی از دانشجویان نیز با وجود نمرات عالی و سابقه تحصیلی قابل قبول، به علت شرایط مالی ضعیف نیاز به بورسیه دارند. در استرالیا به این دسته از دانشجویان کارشانسی ارشد نیز بورسیه‌ای پرداخت می‌شود، که ده تا بیست درصد هزینه‌های‌شان را تامین می‌کند.

مهاجرت تحصیلی استرالیا

مهاجرت تحصیلی استرالیا

تحصیل دکترا در کشور استرالیا و مدت زمان آن

مقطع دکترا آخرین مرحله از مهاجرت تحصیلی استرالیا خواهد بود، و قطعا تحصیل در این مقطع برای دانشجویان بین‌المللی بسیار دشوار خواهد بود. در استرالیا برای راه‌یابی به این مقطع سخت گیری‌های زیادی می‌شود. در واقع دانشگاه‌های این کشور از دانشجویان متقاضی مقطع دکترا انتظارات زیادی دارند. در درجه اول دانشجو باید از سطح علمی بسیار بالایی برخوردار بوده و رزومه کاری قوی و قابل قبولی داشته باشد. یعنی از دانشجو انتظار می‌رود که سوابق خود در پروژه‌های کاری تحقیقی و پژوهشی را ارائه دهد. اما دارا بودن رزومه کاری قوی تنها شرط اخذ پذیرش دکترا در استرالیا نیست. علاوه بر این مورد معدل دوره کارشناسی ارشد دانشجو نیز باید حداقل ۱۶باشد. در صورتی که معدل او پایین‌تر از این حد باشد، امکان پذیرش او در این مقطع وجود نخواهد داشت، یا بسیار دشوار می‌شود.

نکته دیگری که وجود دارد این است که دانشجو باید برای ورود به این مقطع، دارای مدرک زبان آیلتس ۷ باشد. در واقع از دانشجو انتظار می‌رود که برای ورود به مقطع دکترا به سطح بالایی از زبان‌ انگلیسی مسلط باشد، تا بتواند مفاهیم و دروس پیچیده این مقطع را آموزش ببیند. همچنین دانشجو باید دارای دو الی سه توصیه‌نامه از اساتید باشد. بعد از مهاجرت تحصیلی استرالیا دانشجو باید حدود سه الی پنج سال در مقطع دکترا تحصیل کند.

حال شاید برایتان سوال شود که امکان تحصیل پاره‌وقت در مقطع دکترا در استرالیا وجود دارد؟ که در پاسخ باید بگوییم خیر! در این کشور تنها دانشجویان استرالیایی می‌توانند به صورت پاره وقت در مقطع دکترا تحصیل کنند. در نتیجه دانشجویان خارجی موظف هستند که تحصیلات در این مقطع را به صورت تمام وقت به اتمام برسانند. به این دلیل که ویزای تحصیلی این کشور معمولا چهار یا پنج ساله خواهد بود‌، و مدت زمان آن کمتر از مدت زمان مورد نیاز برای تحصیل پاره وقت خواهد بود.

ورود به بازار کار بعد از مهاجرت تحصیلی استرالیا

قطعا ورود به بازار کار بعد از مهاجرت تحصیلی استرالیا امری بسیار مهم برای دانشجویان بین‌المللی خواهد بود. اکثر دانشجویان تمایل دارند که بعد از اتمام دوره تحصیلات خود، در استرالیا مشغول به کار شوند. در استرالیا نرخ بیکاری پایین بوده و این کشور دارای اقتصاد فوق‌العاده‌ای است. به همین علت استرالیا همواره از نیروی کار استقبال نموده، و افراد با هر تخصصی می‌توانند بعد از پایان دوره‌های تحصیلی خود در این کشور مشغول به کار شوند. اما ورود به بازار کار بعد از تحصیل در استرالیا چگونه است؟ برای فعالیت کاری در این کشور باید هم مجوز کاری دریافت نمایید و هم ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری تبدیل کنید.

ویزای کار پس از تحصیل در کشور استرالیا ویزای ۴۸۵نام دارد. این نوع ویزا تنها به کسانی اهدا می‌شود که در کشور استرالیا تحصیل نموده باشند. اعتبار ویزای کاری بعد از تحصیل از ۱۸ماه الی ۴سال خواهد بود. هرچقدر که فرد در مقطع بالاتری در این کشور تحصیل نموده باشد، ویزای او نیز اعتبار بیشتری خواهد داشت. دریافت این نوع ویزا می‌تواند حدود چهار ماه به طول بینجامد.

بعد از مهاجرت تحصیلی استرالیا برای یافتن کار در این کشور می‌توان از روش‌های مختلفی اقدام نمود. در درجه اول روزنامه‌های زیادی در این کشور وجود دارند که آگهی کارفرمایان در آن‌ها منتشر می‌شود. شما می‌توانید از طریق آن‌ها کار مورد نظر خود را بیابید. اما در روش دوم می‌توانید از طریق موسسات کاریابی اقدام کنید. در این روش باید رزومه کاری خود را برای این موسسات یا سایت آن‌ها ارسال کنید، تا کارفرمایانی که به نیرو نیاز دارند بتوانند در این کشور با شما تماس بگیرند. اما بهتر است ابتدا در خصوص مشاغل مورد نیاز استرالیا تحقیق کنید، تا بتوانید با توجه به نیاز این کشور سریع‌تر استخدام شوید.

انواع ویزای تحصیلی کشور استرالیا

برای مهاجرت تحصیلی استرالیا باید قبل از هرکاری‌ متقاضیان برای دریافت ویزای خود اقدام‌ نمایند. ویزای تحصیلی کشور استرالیا در دو نوع مختلف صادر می‌شود، که در زیر به معرفی آن‌ها پرداخته‌ایم:

ویزای دانش‌آموزی

ویزای دانش‌آموزی برای افراد زیر هجده سال که می‌خواهند تا مقطع دیپلم در استرالیا تحصیل کنند، صادر می‌شود. برای دریافت این نوع ویزا فرد باید از مدارس کشور استرالیا پذیرش دریافت کند. مدت اعتبار این ویزا نیز معمولا چهارساله خواهد بود و پس از آن باید برای تمدید ویزا اقدام شود.

ویزای دانشجویی

ویزای دانشجویی همانطورکه از نامش مشخص است برای افرادی صادر می‌شود که قصد دارند بعد از مهاجرت تحصیلی استرالیا در مقاطع دانشگاهی و بالاتر از دیپلم تحصیل کنند. در سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا دانشجو باید سه نوع ویزای تحصیلی دریافت کند. اعتبار این نوع ویزا معمولا تا پایان‌ مقطع تحصیلی مورد نظر خواهد بود. برای دریافت ویزای دانشجویی نیز می‌بایست حتما دانشجو از دانشگاه‌های این کشور پذیرش دریافت کند.

فرایند اخذ ویزای تحصیلی کشور استرالیا

برای دریافت ویزا و مهاجرت تحصیلی استرالیا افراد باید برای اخذ ویزای این کشور اقدام نمایند. اخذ این نوع ویزا برای ایرانیان ساده نبوده و معمولا پیچیدگی‌های خاص خود را دارد. در ادامه فرایند و مراحل اخذ ویزای تحصیلی این کشور را شرح داده‌ایم:

اخذ پذیرش

در مرحله اول دانش‌آموز یا دانشجو باید از مدارس یا دانشگاه‌های کشور استرالیا پذیرش بگیرد. برای پذیرش شدن در موسسه‌های آموزشی این‌ کشور قبل از هرکاری باید فرد اطلاعات، مدارک، رزومه تحصیلی و… خود را برای آن‌ها ارسال کند. در صورتی که دانشگاه‌ها یا مدارس فرد را واجد شرایط تحصیل در این‌ کشور بدانند، نامه پذیرش او را ارسال خواهند کرد.

جمع آوری مدارک و رزرو تایم‌ مصاحبه

در مرحله دوم فرد باید مدارکی مثل انگیزه نامه، مدارک‌ تحصیلی، شناسنامه، کارت ملی، گواهی تمکن مالی، گواهی عدم سو پیشینه، نامه پذیرش دانشگاه یا مدرسه و ….را جمع آوری کند. سپس به صورت آنلاین از سفارت این کشور برای مصاحبه تایم بگیرد.

مهاجرت تحصیلی استرالیا

مهاجرت تحصیلی استرالیا

رجوع به سفارت و‌ انجام مصاحبه

در مرحله بعد برای مهاجرت تحصیلی استرالیا و اخذ ویزای این کشور، فرد باید به سفارت یا کنسولگری استرالیا‌ رجوع‌ کند. در مصاحبه با سفارت‌ سوالاتی از متقاضی پرسیده می‌شود و اگر فرد احراز صلاحیت شود مدارکش برای صدور ویزا تحویل گرفته خواهد شد.

صدور ویزا

در آخرین مرحله کنسولگری یا سفارت استرالیا مدارک‌ فرد را برسی نموده و‌ اگر تکمیل باشند ویزای او را صادر خواهد کرد.

نکته: صدور ویزای تحصیلی این‌ کشور حدود چهار ماه طول می‌کشد.

نکات مهم در خصوص اخذ ویزای تحصیلی کشور استرالیا

اگر قصد مهاجرت‌ تحصیلی استرالیا و دریافت ویزای این‌ کشور را دارید، باید به برخی نکات مهم نیز توجه‌ نمایید.‌ توجه به این نکات فرآیند اخذ ویزا را برای‌تان ساده‌تر نموده و در نتیجه از بروز هرگونه مشکلی جلوگیری خواهد شد. در زیر این‌ نکات مهم را شرح داده‌ایم:

کمک گرفتن از یک‌ وکیل مهاجرتی یا یک‌ مشاور

توجه داشته باشید که اخذ ویزای تحصیلی استرالیا مخصوصا برای ایرانیان امر دشواری بوده و می‌تواند پیچیدگی‌هایی داشته باشد. در نتیجه اگر بدون دارا بودن علم و دانش کافی بخواهید فرایند اخذ ویزا و مهاجرت تحصیلی به کشور استرالیا را انجام دهید، ممکن است با برخی مشکلات مثل ریجکت درخواست مواجه شوید. بهتر است در این زمینه از یک وکیل مهاجرتی با تجربه و یا یک مشاور کمک بگیرید، تا شما را راهنمایی کند.

کامل بودن اطلاعات و مدارک

قبل از هر اقدامی در خصوص مدارک و اطلاعاتی که برای مهاجرت تحصیلی استرالیا و اخذ ویزای این کشور نیاز هستند، اطلاعات کافی را کسب کنید. سپس اقدام به ارائه درخواست برای صدور ویزا نمایید و سعی کنید کامل‌ترین و صحیح‌ترین اطلاعات و مدارک را به سفارت استرالیا تحویل دهید. اگر مدارک شما ناقص بوده، یا اطلاعات‌تان صحیح نباشند احتمال ریجکت درخواست شما بسیار بالا خواهد بود.

اقدام در تایم مناسب

ابتدا در خصوص این که‌ دوره‌های تحصیلی ‌شما دقیقا در چه ماهی قرار است برگزار شوند، اطلاعات‌ کسب کنید. سپس سعی کنید شش ماه قبل‌تر درخواست صدور ویزای خود را ثبت کنید تا ویزای تا زمان شروع دوره‌های تحصیلی آماده باشد.

انتخاب رشته تحصیلی مناسب

دیگر نکته‌ای که باید در خصوص اخذ ویزای تصیلی استرالیا ‌به آن توجه داشته باشید، انتخاب رشته تحصیلی مناسب است. شما باید بر اساس رزومه تحصیلی، شرایط، علایق و …مناسب‌ترین رشته را انتخاب کنید. اگر رشته شما مناسب نباشد، ممکن است سفارت درخواست صدور ویزای شما را رد کند.

ارائه انگیزه‌نامه بسیار قوی

ارائه انگیزه‌نامه بسیار قوی نیز می‌تواند از نکات طلایی مهاجرت تحصیلی استرالیا و اخذ ویزای این کشور به حساب آید.‌ انگیزه‌نامه شما باید به گونه‌ای نوشته شود که‌ مامور سفارت را برای صدور ویزای‌تان‌ کاملا متقاعد سازد. همچنین در حین مصاحبه باید به مامور سفارت این اطمینان را بدهید که بعد از پایان دوره تحصیلی خود، به کشورتان باز خواهید گشت. تمامی این‌ نکات بسیار مهم بوده‌، و عدم توجه به آن‌ها می‌تواند باعث شود که امکان اخذ ویزای تحصیلی این کشور را نداشته باشید.‌

میزان تمکن مالی برای ویزای تحصیلی استرالیا

همانطور که می‌دانید یکی از شروط لازم برای مهاجرت تحصیلی استرالیا اثبات تمکن و توانایی مالی است. به زبان ساده‌تر فرد باید به مامور کنسولگری ثابت کند، که توانایی پرداخت هزینه‌های تحصیل و زندگی در کشور استرالیا را دارد. بدون اثبات این موضوع امکان مهاجرت تحصیلی به این کشور وجود ندارد. این موضوع مخصوصا برای ایرانیان سخت‌گیرانه‌تر خواهد بود. به این علت که در ایران قیمت ارز بالاتر بوده، و اثبات توانایی مالی برای تحصیل در این کشور کار نسبتا دشواری خواهد بود. حال سوال این است که میزان تمکن مالی برای مهاجرت تحصیلی به این کشور چقدر است؟ که در پاسخ باید بگوییم فرد باید بتواند حداقل هزینه‌های یک سال تحصیلی خود تامین کند.

برای مثال، اگر یک دانشجو قصد مهاجرت تحصیلی استرالیا را داشته باشد، باید شهریه یک سال تحصیلی که حداقل ۲۵هزار دلار خواهد بود را دارا باشد. علاوه بر این یک دانشجو سالانه باید حدود ۲۰هزار دلار را برای مخارج زندگی خود جدا از هزینه‌های تحصیل پرداخت کند. در نتیجه برای اثبات تکمن مالی شخص باید این مبالغ را در حساب خود قرار دهد. هرچقدر که مدارک فرد برای اثبات تمکن مالی‌اش قانع کننده‌تر باشد، امکان اخذ ویزا نیز برای او ساده‌تر خواهد بود. برای مثال، کسانی که والدین‌شان در استرالیا سرمایه‌گذار یا شاغل هستند، و یا در این کشور ملک خریداری نموده‌اند، راحت‌تر می‌توانند توانایی مالی خود را اثبات کنند. علاوه بر این فرد در صورتی که بخواهد خانواده‌اش را نیز همراه خود ببرد، باید تمکن مالی آن‌ها را نیز به اثبات برساند.

ویزای همراه تحصیلی استرالیا چیست؟

اکثر افرادی که قصد مهاجرت تحصیلی استرالیا را دارند، تمایل دارند که خانواده‌اشان را نیز به همراه خود وارد این کشور نمایند. حال برای این که فرد بتواند خانواده‌اش را هم در این‌ کشور به همراه داشته باشد، باید برای هر یک از اعضا ویزای همراه تحصیلی دریافت کند. برای مثال، دانش‌آموزانی که می خواهند قیم یا پدر و مادرشان ‌را به این‌ کشور وارد نمایند، باید ویزای همراه ۵۹۰را اخذ کنند.‌

با دریافت این نوع ویزا پدر و مادر یا قیم دانش‌آموز نیز می‌توانند به همراه او وارد کشور استرالیا شوند. اما قیم آن‌ها امکان کار و تحصیل در این کشور را نخواهد داشت. این امکان برای دانشجویان متقاضی مهاجرت تحصیلی استرالیا نیز فراهم است. اما‌ خانواده آن‌ها می‌توانند با دریافت مجوز در این کشور فعالیت کاری نیز داشته باشند.

اخذ اقامت دائم و تابعیت استرالیا پس از تحصیل

اخذ تابعیت و اقامت ‌دائم کشور استرالیا طرفداران زیادی داشته، اصلی‌ترین هدف مهاجران خارجی از تحصیل در این کشور می‌تواند همین مسئله باشد. در واقع یکی از بهترین روش‌های اخذ اقامت دائم استرالیا تحصیل در این کشور است. افرادی که تحصیلات خود را در استرالیا به اتمام رسانده‌اند، برای اخذ اقامت دائم این کشور باید مراحل مختلفی را انجام دهند. در مرحله ‌اول فرد باید برای دریافت ویزای ۴۸۹اقدام‌ نماید. این ویزا کاری بوده و حدود ۱۸ماه اعتبار خواهد داشت. فرد در این ۱۸ماه باید در استرالیا با توجه به رشته تحصیلی خود کار مناسبی را پیدا کند.

حال بعد از مهاجرت تحصیلی استرالیا دریافت ویزای ۴۸۹ برای اقامت دائم این کشور، اگر فرد موفق به یافتن‌ کار مناسب شود، می‌تواند حدود چهارسال در این کشور زندگی نموده و فعالیت کاری داشته باشد. در این چهار سال فرد باید تا حد امکان قوانین این‌ کشور را رعایت نموده و مالیات خود را به موقع بپردازد. بعد از اتمام این چهارسال فرد می‌تواند برای اخذ اقامت دائمی این کشور درخواست دهد. در مرحله بعد نیز نوبت به اخذ تابعیت این کشور می‌رسد. برای دریافت تابعیت کشور استرالیا باید دو الی سه سال بعد از اخذ اقامت اقدام نمود. در این صورت فرد به عنوان شهروند مقیم استرالیا شناخته شده و می‌تواند از مزایای زندگی در این کشور بهره‌مند‌ گردد.

مهم‌ترین قوانین کار در کشور استرالیا

قطعا بعد از مهاجرت تحصیلی استرالیا افراد به دنبال استخدام و یافتن شغل مناسب خواهند بود. اما داشتن کار به تنهایی کافی نبوده و مهاجران خارجی باید از قوانین کار در این‌ کشور نیز اطلاعاتی داشته باشند. دولت استرالیا برای کار در این‌ کشور قوانینی را وضع نموده است، که‌ همه افراد موظف به رعایت نمودن آن‌ها خواهند بود. در درجه اول حداکثر کار در طول هفته سی و هشت ساعت خواهد بود، و کارفرما نمی‌تواند تعداد ساعات بیشتری از نیروی خود برای پیشبرد امور استفاده کند. البته امکان اضافه کار نیز وجود دارد، اما باید مطابق قوانین تعداد ساعات آن تعیین شوند. دیگر قانون مهمی که در خصوص کار در این‌ کشور وضع گردیده است، تعداد مرخصی با حقوق نیروی کار خواهد بود.

هر فرد می‌تواند در طول یک‌ سال، یک ماه مرخصی با حقوق دریافت کند. علاوه بر این افرادی که به تازگی صاحب فرزند شده‌اند، می‌توانند تا دوازده ماه از کارفرمای خود مرخصی بدون حقوق دریافت کنند، تا به مراقبت از نوزاد تازه متولد شده خود بپردازند. اگر بعد از مهاجرت تحصیلی در این کشور در شرکتی استخدام‌ شوید، می‌توانید دو روز در ماه نیز مرخصی بدون حقوق دریافت کنید.‌ گاهی کارفرمایی در استرالیا قصد تعدیل نیرو‌ دارد. در این‌ صورت او موظف است تا شانزده هفته برای جبران خسارت به نیروی خود حقوق پرداخت‌ کند.

البته این خسارت برای همه افراد در نظر گرفته نمی‌شود و تنها در برخی شرایط خاص پرداخت می‌گردد. همه کسانی که می‌خواهند در کشور استرالیا فعالیت کاری داشته باشند، باید حتما برای تنظیم قرارداد کتبی با کارفرمای خود اقدام نمایند. به این دلیل که با دارا بودن قرارداد کاری حقوق کارمند و کارفرما حفظ خواهد گردید. در این قرارداد باید تعداد ساعات کاری، مدت زمان همکاری، میزان حقوق و… ذکر گردند.

مهاجرت تحصیلی استرالیا

مهاجرت تحصیلی استرالیا

هزینه‌های تحصیل و زندگی در استرالیا

اطلاع از هزینه‌های زندگی از مهم‌ترین مسائل در خصوص مهاجرت تحصیلی استرالیا به حساب می‌آید. به علت بالا بودن قیمت ارز در کشور ما، قطعا تامین هزینه‌های زندگی و تحصیل برای مهاجران ایرانی بسیار دشوار خواهد بود. به خاطر همین بهتر است متقاضیان تحصیل در این کشور تا حدودی از این هزینه‌ها مطلع باشند. هزینه‌های زندگی در استرالیا می‌تواند چندین برابر کشورهای آسیایی باشد. اما‌ سوال این که هر فرد برای تحصیل در این کشور سالانه چه مبلغی را باید پرداخت کند؟ پاسخ این سوال ساده نبوده و در واقع هیچ مبلغ مشخصی را نمی‌توان در این خصوص تعیین‌ نمود. هزینه‌های زندگی و تحصیل در استرالیا با توجه به عوامل مختلفی تعیین می‌شوند. اولین عامل تعیین کننده این هزینه‌ها، نوع مقطع تحصیلی است.

به عنوان‌ مثال، یک دانش‌آموز بین‌المللی برای تحصیل در مقطع دبستان باید سالانه پنج الی یازده هزار دلار را به عنوان شهریه به مدارس پرداخت کند. اما همین دانش‌آموز اگر بخواهد در مقطع دبیرستان تحصیل کند شهریه سالانه او چیزی مابین ۱۲الی ۱۸هزار دلار خواهد بود. همچنین شهریه تحصیل در مقطع کارشناسی ۱۵الی ۳۵هزار دلار، تحصیل در مقطع فوق لیسانس ۲۰الی ۴۰و تحصیل دکترا در استرالیا سالانه حدود ۱۲۹الی ۴۵هزار دلار خواهد بود. نوع دانشگاه و شهر محل زندگی نیز از عوامل تعیین کننده هزینه‌های مهاجرت تحصیلی به استرالیا محسوب می‌شوند. اگر دانشجو در یک شهر لوکس زندگی کند، قطعا هزینه‌های رفت و آمد، مسکن، خورد و خوراک و… او بالاتر خواهند بود. پس به طور کلی باید گفت هزینه‌های تحصیل و زندگی در این کشور بر اساس سبک زندگی، رشته تحصیلی، مقطع تحصیلی و موارد از این قبیل تعیین می‌شوند. اما همانطور که در قبل نیز اشاره شد هر متقاضی باید در این کشور حداقل ۲۰هزار دلار در سال را به عنوان هزینه‌های زندگی پرداخت کند.

هزینه خورد و خوراک در استرالیا هزینه به دلار
یک‌ بطری آب ۲دلار
یک کیلوگرم پرتغال ۴دلار
یک کیلوگرم سیب زمینی ۲دلار
یک کیلوگرم پیاز ۳دلار
یک کیلوگرم موز ۳و نیم دلار
یک‌ کیلوگرم گوشت گاو ۱۶دلار
یک‌ کیلوگرم سینه مرغ ۱۱دلار

بهترین شهرها برای تحصیل در کشور استرالیا در سال ۲۰۰۲۲

کشور استرالیا دارای شهرهای زیبا و پر جاذبه زیادی بوده که می‌توانند بهترین مقصد برای تحصیل و زندگی در این کشور به حساب بیایند. قطعا انتخاب شهر محل تحصیل برای مهاجران خارجی از مهم‌ترین مسائل خواهد بود. به این علت که هر دانشجو یا دانش‌آموز تمایل دارد در شهری با امکانات و سطح فرهنگی بالا زندگی نموده و تحصیلات خود را بگذراند. در سال ۲۰۲۲چندین شهر این کشور به عنوان بهترین مقاصد برای زندگی و تحصیل افراد خارجی انتخاب شده‌اند. در زیر به معرفی این شهرها پرداخته‌ایم:

سیدنی

اگر قصد مهاجرت تحصیلی استرالیا را دارید، قطعا زندگی در شهر سیدنی می‌تواند یک‌ انتخاب عالی باشد. شهر سیدنی سالانه بیش از ۵۰هزار دانشجوی بین‌المللی از سراسر جهان را پذیرش می‌کند. سیدنی اقتصاد بسیار قدرتمندی داشته و چند شرکت چند ملیتی در آن دایر هستند. به همین علت این شهر بازارکار بسیار خوبی نیز دارد. در شهر سیدنی پنج دانشگاه بین‌المللی دایر هستند که در سطح جهانی از اعتبار و رتبه بالایی برخوردار هستند. این شهر دارای سواحلی زیبا و فضای سبز و مراکز تفریحی فراوانی است.

بریزبین

در شهر بریزبین دانشگاه‌های بین المللی زیادی دایر هستند، که چهار مورد از آن‌ها دارای رتبه بسیار بالایی در سطح جهانی بوده و بسیار معتبر هستند. بریزبین سومین شهر پرجمعیت در کشور زیبای استرالیا است و سالانه حدود ۴۵هزار دانشجوی بین‌المللی را پذیرش می‌کند. این شهر دارای جزایر تفریحی، محوطه‌های بالن سواری، سواحل زیبا و …است. اما مسئله‌ای که بریزبین را به عنوان یکی از بهترین مقاصد برای تحصیل تبدیل نموده است، هزینه‌های پایین زندگی در این شهر است. در بریزبین هزینه‌های تحصیل و زندگی نسبت به سایر شهر‌ها مناسب‌تر است.

کانبرا

کانبرا نیز از بهترین شهرها برای زندگی پس از مهاجرت تحصیلی استرالیا به حساب می‌آید. این شهر سالانه حدود ۹هزار دانشجوی خارجی را پذیرش نموده و برخی از دانشگاه‌های آن در لیست، بهترین موسسات آموزشی جهان قرار دارند. کانبرا شهری با آب و هوای معتدل بوده که جاذبه‌های‌ گردشگری بی‌شماری دارد.

برترین دانشگاه‌های کشور استرالیا

قطعا تحصیل در دانشگاه‌های استرالیا می‌تواند رویاهای هر فردی به حساب آید. به این دلیل که اکثر دانشگاه‌های این کشور در سطح جهانی رتبه بسیار بالایی داشته و جز معتبرترین مراکز آموزشی در دنیا به شمار می‌روند. انتخاب دانشگاه نیز برای دانشجویان خارجی در استرالیا بسیار حائز اهمیت خواهد بود. به همین علت آشنایی با بهترین دانشگاه‌ها برای مهاجران خارجی این کشور خالی از لطف نخواهد بود.

در زیر به معرفی برترین دانشگاه‌های کشور استرالیا برای تحصیل پرداخته‌ایم:

سیدنی

بعد از مهاجرت تحصیلی استرالیا دانشگاه سیدنی می‌تواند، از بهترین مراکز برای تحصیل به شمار آید. سیدنی از معروف‌ترین دانشگاه‌های استرالیا بوده و همانطور که از نامش مشخص است، در شهر سیدنی قرار دارد. سیدنی دومین دانشگاه برتر در استرالیا بوده و از نظر رتبه‌بندی جهانی نیز توانسته رتبه چهلمین دانشگاه معتبر دنیا را به خود اختصاص دهد. در دانشگاه سیدنی تنوع رشته‌ها بسیار بالا بوده و این موسسه آموزشی سالانه دانشجویان زیادی را از کشورهای مختلف پذیرش می‌کند.

ملبورن

ملبورن سومین دانشگاه برتر استرالیا و چهل و یکمین دانشگاه برتر در دنیا است. این دانشگاه در زمینه پروژه‌های تحقیقاتی شهرت زیادی داشته و بیش از صد مرکز در این زمینه دارد. جالب است بدانید دولت کشور استرالیا در طول هر سال، حدود هشتصد میلیون دلار را برای پروژه‌های تحقیقاتی این دانشگاه مصرف می‌نماید.

موناش

برای مهاجرت تحصیلی استرالیا می‌توانید دانشگاه موناش را نیز برای تحصیل خود انتخاب کنید. این دانشگاه در شهر ملبورن قرار داشته و ششمین دانشگاه برتر در کشور استرالیا محسوب می‌شود. موناش در سال‌های اخیر توانسته رتبه پنجاه و پنجمین دانشگاه برتر جهان را نیز به خود اختصاص دهد. این دانشگاه از نظر سطح علمی و اساتید برتری که دارد، رتبه بسیار بالایی داشته و از معتبرترین دانشگاه‌ها در استرالیا به شمار می‌رود.

مهاجرت تحصیلی استرالیا

مهاجرت تحصیلی استرالیا

کوئینزلند

دیگر دانشگاه معتبر و مشهور کشور استرالیا، کوئینزلند است. این دانشگاه هرساله در لیست پنجاه دانشگاه برتر جهان قرار گرفته و در رتبه‌بندی ملی نیز مقام پنجم را به خود اختصاص داده است. این دانشگاه در زمینه تحقیقات و پژوهش سابقه درخشانی دارد. از مهم‌ترین دستاوردهای این دانشگاه می‌توان به اختراع واکسن hpvاشاره نمود. فارغ‌التحصیلان این دانشگاه بسیار موفق بوده و جوایز و افتخارات زیادی کسب نموده‌اند.

محبوب‌ترین و پردرآمدترین رشته‌های تحصیلی در کشور استرالیا

همه افرادی که قصد مهاجرت تحصیلی استرالیا را دارند، باید پیش از هر اقدامی ابتدا رشته مناسبی برای خود انتخاب نمایند. رشته‌ای که انتخاب می‌شود در آینده شغلی فرد بسیار تأثیرگذار بوده و می‌تواند در تعیین میزان درآمد او نیز نقش داشته باشد. حال برخی رشته‌های تحصیلی به علت بازار کار بسیار خوبی که دارند، در استرالیا محبوبیت زیادی داشته و درآمد نسبتا بالایی دارند. در زیر به معرفی این رشته‌ها پرداخته‌ایم:

کامپیوتر و فناوری اطلاعات

رشته کامپیوتر و فناوری اطلاعات علاوه بر این‌که محبوبیت زیادی میان‌ دانشجویان خارجی دارد، دارای بازار کار فوق‌العاده‌ای نیز است‌ نیاز به متخصصین کامپیوتر و آی‌تی نه تنها در استرالیا بلکه در تمام کشورهای جهان در حال افزایش است. به همین علت این رشته درآمد بالایی در استرالیا دارد، و اگر مدرک دانشگاهی آن را دریافت کنید، به راحتی می‌توانید در شرکت و سازمان‌های مختلف مشغول به کار شوید.

حسابداری

رشته حسابداری نیز می‌تواند برای مهاجرت تحصیلی استرالیا گزینه مناسبی به شمار آید. استرالیا در سال‌های اخیر رشد اقتصادی مناسبی داشته و شرکت‌های پردرآمد و توسعه یافته بسیار زیادی دارد. به همین دلیل استرالیا همواره از متخصصین حسابداری برای کار استقبال نموده و بستر بسیار خوبی برای فعالیت آن‌ها پدید آورده است.

علوم کشاورزی

علوم‌ کشاورزی نیز از فوق‌العاده‌ترین رشته‌های تحصیلی در استرالیا محسوب می‌شود.‌ دولت استرالیا اعلام‌ نموده است، که قصد دارد در سال‌های آینده ظرفیت بخش کشاورزی خود را افزایش دهد. به همین دلیل این‌ کشور با‌ کمبود نیرو در این زمینه‌ مواجه است. این مسئله فرصت مناسبی را پدید آورده که دانشجویان بین‌المللی بتوانند با تحصیل در این رشته، آینده‌ای درخشان را در استرالیا برای خود رقم بزنند. جالب است بدانید نرخ بیکاری مهندسین کشاورزی در استرالیا بسیار پایین بوده و با تحصیل در این رشته به هیچ عنوان بیکار نخواهید ماند. پس اگر قصد مهاجرت تحصیلی استرالیا را دارید، تحصیل در این رشته نیز انتخاب شگفت‌انگیزی خواهد بود.

تحصیل در استرالیا بدون دارا بودن مدرک زبان

استرالیا یک‌ کشور انگلیسی زبان بوده و عموما برای تحصیل در دانشگاه‌های مختلف این‌ کشور نیاز به مدرک زبان خواهد بود. حال تحصیل در این کشور بدون دارا بودن مدرک‌ زبان قطعا از رویاهای هر دانشجوی بین‌المللی به شمار می‌رود. حال سوال این است که آیا امکان مهاجرت تحصیلی استرالیا بدون مدرک زبان وجود دارد؟ که پاسخ خیر است.

امکان تحصیل بدون دارا بودن مدرک زبان در این کشور عموما وجود نخواهد داشت. حتی دانشجویانی که مدرک زبان ندارند نیز، باید در دوره‌های آموزش زبان در استرالیا شرکت کنند، تا موفق به اخذ پذیرش از دانشگاه‌های این کشور شوند. اما برخی دانشگاه‌های این کشور نیز دارا بودن مدرک زبان را شرط پذیرش پذیرش دانشجو ندانسته و تحت شرایطی‌ برخی دانشجویان را بدون‌ مدرک زبان نیز پذیرش می‌کنند. در زیر این شرایط را نام برده‌ایم:

کار در یک‌ محیط انگلیسی زبان

کار در یک‌ محیط انگلیسی زبان می‌تواند باعث پذیرش شما برای مهاجرت تحصیلی استرالیا شود. اگر حداقل پنج سال در یک شهر یا کشور انگلیسی زبان تحصیل نموده باشید، برخی دانشگاه‌ها مهارت زبانی شما را تایید نموده و دیگر نیازی به ارائه مدرک زبان نخواهید داشت.

دارا بودن نمرات انگلیسی بالا

در حالت دوم دارا بودن نمرات انگلیسی بالا می‌تواند شما را از داشتن مدرک زبان برای ورود به دانشگاه‌های استرالیا معاف کند. هر فردی در طول دوره‌های تحصیلی خود تا دیپلم، قطعا تا حد زیادی زبان انگلیسی را آموزش دیده است. اگر فرد در دوران تحصیل خود نمرات انگلیسی بالایی داشته باشد، می‌تواند بدون مدرک زبان در برخی دانشگاه‌های استرالیا تحصیل کند.

تحصیل به زبان انگلیسی

اگر شما در مقاطع قبلی به زبان‌ انگلیسی تحصیل نموده باشید، امکان مهاجرت تحصیلی استرالیا بدون دارا بودن مدرک زبان برایتان فراهم خواهد بود.‌

فرهنگ و سبک زندگی مردم استرالیا

برای تحصیل در استرالیا شما باید چندسالی را در میان مردم این کشور زندگی کنید. به همین دلیل آشنایی با فرهنگ و سبک زندگی مردم این کشور، می‌تواند برای‌تان بسیار مفید باشد. به همین دلیل باید تا حد زیادی در خصوص فرهنگ مردم این کشور تحقیق و سعی کنید خود را با سبک زندگی آن‌ها هماهنگ نموده و تطبیق دهید. مردم کشور استرالیا انگلیسی زبان بوده و دین واحدی ندارند.‌ در واقع دین و مذهب در این کشور آزاد بوده و هر فرد می‌تواند دین خود را انتخاب کند. اما‌ با تحقیقاتی که‌ انجام‌ گردیده است، می‌توان گفت بیش از هفتاد درصد مردم این‌ کشور مسیحی هستند. اگر قصد مهاجرت تحصیلی استرالیا را دارید، باید بدانید که مردم این کشور به هیچ عنوان رسمی نیستند.

این به گونه‌ای است، که مردم استرالیا در اولین ‌ملاقات با طرف مقابل او را با نام کوچک صدا زده و‌ حتی به او دست می‌دهند. مردم این کشور بر خلاق تصور عموم بسیار فروتن هستند. به گونه‌ای در صحبت‌هایشان نهایت تلاش خود را به کار می‌گیرند تا جمله‌ای را به زبان نیاورند که برروی وجه‌ تمایز و برتری آن‌‌ها نسبت به دیگران تمرکز داشته باشد. در این کشور مردم برای کار و تحصیل ارزش زیادی قائل بوده و سعی می‌کنند تحصیلات عالی داشته باشند‌. مردم استرالیا بر خلاف چیزی که ما تصور می‌کنیم، بسیار مهمان‌نواز بوده و آغوش‌شان همواره به روی مهاجران خارجی باز خواهد بود.‌

مهاجرت تحصیلی استرالیا

مهاجرت تحصیلی استرالیا

دیدنی‌ترین جاذبه‌های گردشگری کشور استرالیا

قطعا بعد از مهاجرت تحصیلی استرالیا تفریح نیز به بخش بسیار مهمی از زندگی شما تبدیل خواهد شد. شما باید بخشی از تایم‌ خود را در هفته به تفریح اختصاص دهید. به همین دلیل آشنایی با جاذبه‌های گردشگری این کشور می‌تواند، شما را در انتخاب یک‌ تفریحگاه مناسب برای اوقات فراغت‌تان، راهنمایی کند.‌ در ادامه چند مورد از دیدنی‌ترین جاذبه‌های گردشگری استرالیا را نام برده‌ایم:

خلیج هوم بوش

قطعا خلیج هوس بوش یکی از شگفت‌انگیزترین جاذبه‌های گردشگری استرالیا محسوب می‌شود. این خلیج زیبایی خیره کننده‌ای داشته و در نزدیکی شهر سیدنی قرار دارد. در گذشته این خلیج مکان توقف کشتی‌ها بود و به همین دلیل کشتی‌های فرسوده زیادی در آن متوقف گردیده‌اند. در این کشتی‌ها درختان و گیاهان زیادی رشد کرده‌اند و در واقع جنگل‌هایی در کشتی پدید آمده‌اند. این بسیار جالب و دیدنی بوده و هرساله مهاجران زیادی از این خلیج زیبا بازدید می‌کنند.

جزیره راتنست

اگر میخواهید برای مهاجرت تحصیلی استرالیا وارد این کشور شوید، بازدید از جزیره راتنست را به هیچ‌عنوان از دست ندهید. این جزیره سواحلی زیبا داشته، و سالانه ۵۰۰هزار توریست خارجی برای بازدید از آن وارد استرالیا می‌شوند. این جزیره به‌‌علت مراکز تفریحی فراوانی که دارد، توانسته توریست‌های زیادی را برای این‌ کشور جذب نماید و به عنوان‌ یکی از منابع اقتصادی این کشور به حساب آید.

جزیره همیلتون

جزیره‌ همیلتون یکی از مشهورترین‌ جاذبه‌های دیدنی در استرالیا است. این جزیره دارای فرودگاه بوده و مراکز تفریحی فراوانی دارد. جالب است بدانید برخی مسابقات و فستیوال‌های قایق رانی نیز، در این جزیره برگزار می‌شوند. این جزیره دارای رستوران‌های لوکس، کافه‌های دنج، سالن‌های موسیقی و….است.