ویزای سرمایه گذاری کانادا با افق بال فرشتگان ایران. اگر قصد مهاجرت و گرفتن اقامت کانادا را دارید بهترین گزینه برای کسانی که کارآفرین و صاحب مشاغل می باشند، سرمایه گذاری در کانادا است. یکی از اصلی ترین امتیازت مهاجرت با روش  ویزای سرمایه گذاری کانادا این می باشد که متقاضی می تواند علاوه بر برخورداری از شرایط اقتصاد جهانی و رو به رشد کانادا به همراه تمامی اعضای خانواده خود  اقامت دائم کانادا را دریافت کند. این مقاله شامل قوانین و مقررات شهر های های مختلف کانادا برای انجام سرمایه گذاری، میزان مبلغ لازم برای مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری، مدارک زبان و نمره آیلتس و مدارکی است که برای ثابت کردن تاریخچه مدیریت کسب و کار و قدرت مالی باید ارائه شود ، میپردازیم.

ویزای سرمایه گذاری کانادا

اگر مایل به کسب اطلاعات بیشتر در مورد سرمایه گذاری در کانادا هستید، مطلع باشید که برنامه سرمایه گذاری فدرال در کانادا در حال حاضر بسته شده است و دولت کانادا در حال حاضر گزینه ای برای اقامت به کانادا از راه سرمایه گذاری ندارد. اما راه های زیادی برای سرمایه گذاری در کانادا وجود دارد که از طریق شهر ها  منجر به اخذ اقامت می شود. ایالت های مانیتوبا، ساسکاچوان، جزیره پرنس ادوارد و کبک در حال حاضر برنامه های اقامت ارائه می دهند.

اطلاع از شرایط و ضوابط ویزای سرمایه گذاری در کانادا

سرمایه گذاری در کانادا دشواری های زیادی دارد و رایزنی با وکیل مهاجرت کانادا بسیار مهم است. اولین قدم گرفتن مدرک زبان است. اکثر طرح های اقامت سرمایه گذاری در کانادا نیاز به نمره آیلتس 5 دارند. برخی از طرح ها نیاز به مدرک لیسانس دارند. افزوده  بر این، شما باید توانایی اثبات کردن این که چندین سال تجربه مدیریت شغلی در کشور اقامت خود و راه اندازی کسب و کار دارید.

برای کمک کردن به روند درخواست ویزای سرمایه گذاری کانادا داشتن مدارک شغلی، سوابق شغلی،  مجوزهای تجاری، آگهی های روزنامه کمپانی و … بسیار دارای اهمیت می باشد. تعداد زیادی از طرح های اقامت کانادا نیز از شما می خواهند که توانایی مالی خویش از طریق سرمایه گذاری ثابت کنید. این وسیله مالی با اسناد مالیاتی و مالی و همچنین سند های بانکی و  ملکی امکان ارائه است. تعداد زیادی از طرح های مهاجرتی کانادا به ظرفیت مالی تا 350.000 دلار کانادا نیاز دارند.

ویزای سرمایه گذاری کانادا

ویزای سرمایه گذاری کانادا

کمترین میزان سرمایه گذاری در کانادا

میزان سرمایه ای که نیاز دارید برای گرفتن اقامت از طریق سرمایه گذاری در کانادا نسبت به سایر نقاط دنیا کمتر می باید و فرد تقاضاکننده این نوع اقامت می توانند با 100.000 تا 350.000 هزار دلار در کانادا سرمایه گذاری کنند.

اگر بتوانید ثابت کنید که دارایی مناسبی برای سرمایه گذاری در کانادا دارید، قدم بعدی سرمایه گذاری در یکی از ایالت های کانادا بر اساس شرایط و ضوابط آن ایالت است. کمترین میزان سرمایه گذاری در کانادا هر ایالت به ایالت دیگر متفاوت است. به عنوان مثال، شهر منیتوبا 250.000 دلار کانادا برای سرمایه گذاری در کانادا برای شهر وینیپگ، پایتخت مانیتوبا می خواهد. اگر در یکی از ایالت های مجاور وینیپگ که حداقل 50 کیلومتر دورتر است سرمایه گذاری کنید، به 150.000 دلار نیاز دارید.

شرایط مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری در سال 2021

شایان به گفتن این است که هم اکنون امکان دریافت اقامت به طور مستقیم در هیچ یک از طرح های مهاجرتی سرمایه گذاری کشور کانادا فراهم نیست و شخص سرمایه گذار اول باید ویزای سرمایه گذاری کانادا را دریافت کرده و مدت دو سال در این ایالت تشریف داشته باشد. بعد از 2 سال می تواند اقامت دائم را دریافت کند. شما مجبور نیستید در طول دو سال اقامت در ایالت، یک تجارت انتفاعی را اداره کنید. اما شما باید تجارت خود را به طور منظم به مرکز مهاجرت و ایالت گزارش دهید. همچنین در این 2 سال خروج از شهری که در آن زندگی می کنید و آمدن به ایران باعث لغو اقامت کانادا برای مدت بسیار زیادی می شود.

با ثبت شرکت در کانادا سرمایه گذاری کنید

در این حالت یک شرکت باید به نام شما در کانادا ثبت گردد. و مبلغ مورد نظر در حساب شهر مذکور سپرده گذاری می شود  و پس از ایجاد کسب و کار، باید یک سری گزارشات را به اداره مهاجرت کانادا ارسال کنید و روند انجام تجارت در کانادا را توضیح دهد. ویزای شما برای این دو سال ویزای کار کانادا است، بنابراین فرزندان شما اجازه تحصیل در کانادا را به عنوان یک خارجی خواهند داشت. همچنین می توانید از بیمه و مزایای بین المللی بهره مند می شوید.

در این حالت شرکت باید به نام شما در کانادا ثبت شود. مبلغ به حساب شهر واریز شود و پس از راه اندازی کسب و کار باید یک سری گزارشات را به مرکز مهاجرت ارسال نمایید و مراحل انجام تجارت را توضیح به طور کامل دهید. ویزای شما برای این دو سال ویزای کار کانادا است، پس کودکان شما مجاز به تحصیل در کانادا را به عنوان یک خارجی خواهند بود. و اینکه می شود از بیمه و امتیازات بین المللی بهره مند شوید.

فرصت های سرمایه گذاری در کانادا

کانادا کشوری است که برای سرمایه‌ گذاری و کارآفرینی ارزش قائل است و استارت‌آپ‌ها، به‌ ویژه مشاغل زنان را ترویج می‌کند که یک سوم از کسب‌ وکارهای کوچک و متوسط ​​کانادا را تشکیل می‌ دهند. طبق آمار، مهاجران بیشتر از ساکنان کانادا از فرصت های سرمایه گذاری در کانادا استفاده می کنند.

اگر ایده یا خلاقیتی دارید یا می خواهید یک شرکت راه اندازی کنید یا شرکت خود را به یک کشور خارجی منتقل کنید، استفاده از فرصت های سرمایه گذاری در کانادا بهترین گزینه برای شما می باشد. یکی از مهمترین مزایای سرمایه گذاری در کانادا این است که به راحتی می توانید با اقامت دائم وارد کانادا شوید و از آنجایی که مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در کانادا یک برنامه فدرال است، محدود به استان خاصی نخواهید بود. کانادا از نظر ثبات سیاسی پس از ژاپن در رتبه دوم قرار دارد که برای بسیاری از مهاجرانی که می ترسند سرمایه خود را به دلایل سیاسی از دست بدهند بسیار مهم است.

یکی دیگر از مزایای سرمایه گذاری در کانادا خطر سلب مالکیت است. میزان مصادره اموال به معنای سلب مالکیت سرمایه از سرمایه گذار خارجی توسط دولت یک کشور است. اندازه گیری نرخ سلب مالکیت عددی بین 1 تا 7 است (عدد 1 کمترین مقدار عدد 7 نشان دهنده بیشترین میزان سلب مالکیت است). بوده است.

علاوه بر این، گزینه دیگری که مهاجران را تشویق به استفاده از فرصت های سرمایه گذاری در کانادا می کند و آن را به کشوری امن برای مهاجران تبدیل می کند، سیستم بانکی سالم کانادا در مقایسه با کشورهای G7 است.

این در حالی است که میزان کنترل فساد در سال های اخیر بسیار مطلوب بوده است. بنابراین، کانادا در این زمینه در موقعیت مطلوبی قرار دارد. عوامل دیگری که سرمایه گذاری در کانادا را برای مهاجران جذاب میکند، نرخ مالیات این کشور و تورم پایین است که معیارهایی برای سلامت اقتصادی یک جامعه است.

گزینه های زیادی برای سرمایه گذاری در کانادا وجود دارد که هرکس بسته به علایق، وضعیت مالی و تخصص خود می تواند در آنها سرمایه گذاری کند. البته باید در نظر داشته باشید که نیاز به سرمایه گذاری در یک بخش خاص از استانی به استان دیگر متفاوت است و در صورت نداشتن اطلاعات کافی در این زمینه ممکن است سرمایه گذاری شما منجر به ضرر شود، بنابراین قبل از استفاده از فرصت پیشنهاد می کنیم. در مورد سرمایه گذاری در کانادا و انتقال دارایی خود حتما با مشاوران واجد شرایط مشورت کنید. برخی از محبوب ترین زمینه های سرمایه گذاری در کانادا عبارتند از:

 • منابع طبیعی
 • رسانه ها
 • سرگرمی
 • تولید
 • فن آوری
 • علوم کشاورزی و غذایی
 • صنایع پاک
 • خودروهای هیبریدی
 • زیست شناسی
 • صندوق سرمایه گذاری املاک و مستغلات
 • شرکت های حمل و نقل
 • هوافضا
 • مواد شیمیایی و پلاستیک
 • معدن
 • نفت و گاز

بسیاری از مهاجران تمام یا بخشی از سرمایه خود را در یک یا چند مورد فوق سرمایه گذاری می کنند و این سرمایه گذاری فرصتی برای آنها برای اخذ اقامت دائم کانادا می شود.

در نهایت برای استفاده بهینه و هدفمند از فرصت های سرمایه گذاری در کانادا، ابتدا باید تمامی زوایای روش مورد نظر خود را بررسی کرده و تا حد امکان از راهنمایی های وکلا و مشاوران معتبر بهره مند شوید.

ویزای سرمایه گذاری کانادا

ویزای سرمایه گذاری کانادا

امتیازات سرمایه گذاری در کانادا

کانادا با ایجاد شرایط مناسب برای سرمایه گذاری و راه اندازی کسب و کار به قطب اقتصادی در جهان تبدیل شده است. مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری امتیازات زیادی برای مهاجران به همراه دارد که در ادامه به آنها اشاره می کنیم:

کانادا با ایجاد شرایط مناسب برای سرمایه گذاری و راه اندازی کسب و کار به مرکز اقتصادی جهان تبدیل شده است. کسب اقامت کانادا از روش سرمایه گذاری مزایای زیادی که تمامی  آنها اشاره خواهیم کرد:

 • ابزارها و شرایط عالی برای کار، زندگی و تحصیل
 • کسب اقامت دائم (برای فرد، همسر و کودکان)
 • تحصیل رایگان برای کودکان زیر 18 سال
 • خدمات بیمه ای رایگان دریافت کنید
 • متقاضی برای سرمایه گذاری در کانادا نیازی به مدارک تحصیلی عالی ندارد (سرمایه گذاری مستلزم داشتن پیشینه در کار مدیریتی و دارا بودن سرمایه کافی است)
 • متقاضیان تنها در صورتی می توانند در کانادا سرمایه گذاری کنند که به زبان انگلیسی یا فرانسوی (نیازی به داشتن مدارک و نمره های بالا ندارد) مسلط باشند.

منابع غنی

یکی از دلایلی که باعث رونق صنعت و معدن کانادا شده این است که کانادا بزرگترین صادرکننده مواد معدنی در جهان می باشد. 60 درصد از شرکت های معدنی عمومی جهان در بورس اوراق بهادار تورنتو فهرست شده اند. بیش از 3600 شرکت در دو بورس کانادا پذیرفته شده اند که حدود 1500 شرکت معدنی و 10 درصد دیگر شرکت های نفت و گاز هستند. کانادا همچنین دارای بزرگترین منبع پتاس در جهان است که برای تولید کود ضروری است.

از فرصت هایی که برای سرمایه گذاران در کانادا فراهم می باشد ، افزایش نرخ تقاضای جهان برای انواع فلزات گرانبها ، گاز ، نفت و کشاورزی می باشد.

یک سیستم مالی سالم

بر اساس نظرسنجی مجمع جهانی اقتصاد، سیستم بانکی کانادا قوی ترین سیستم بانکی در جهان است که نشان می دهد بانک های بزرگ کانادا به طور کلی ترازنامه عالی دارند. این موقعیت مالی قوی به این معنی است که بانک های کانادایی در حال حاضر با نرخ های بسیار پایین تری نسبت به بسیاری از همتایان بین المللی خود وام می دهند.

ارز قوی

دلار کانادا یکی از گران ترین ارزهای جهان است. با توجه به وضعیت کنونی اقتصاد ایالات متحده و افزایش تقاضا برای منابع کانادایی، دلار کانادا به افزایش خود ادامه می دهد.

سرمایه گذاران خارجی که مستقیماً از صرافی های کانادا (و در نتیجه دلار کانادا) سهام می خرند، نه تنها از سرمایه گذاری های خود در برابر کاهش ارزش دلار آمریکا محافظت می کنند، بلکه با هر افت کوچک دلار نیز از سرمایه گذاری خود محافظت می کنند. سود خواهند برد.

دسترسی به بازار جهانی

کانادا از طریق قراردادهای تجاری مختلف دسترسی به بازارهای 51 کشور را فراهم می کند. این کشورها در مجموع حدود 1.5 میلیارد مصرف کننده و کل تولید ناخالص داخلی 52 تریلیون دلاری دارند.

یکی دیگر از فاکتورهای مزایای سرمایه گذاری در کانادا، شرایط خوب حمل و نقل است. زیرساخت های حمل و نقل هوایی کانادا یکی از بهترین ها در جهان است و بنادر ساحلی آن دسترسی مستقیم دریایی به آسیا، اروپا و آمریکای جنوبی را فراهم می کند. همچنین دریاچه های بزرگی دارد که دسترسی آسان به ایالات متحده را فراهم می کند.

به طور کلی، ترکیب راهروهای امن کانادا با زیرساخت های پیشرفته آن، عملیات تجاری را تا حد زیادی تسهیل می کند. آیا داشتن 13 فرودگاه بین المللی، 17 بندر دریایی و 117 گذرگاه مرزی با ایالات متحده ویژگی های منحصر به فرد برای انتقال سرمایه به کانادا نیست؟

هزینه ها و ریسک پایین

از بزرگترین مزیت سرمایه گذاری در کانادا می شود به هزینه و ریسک نسبتا کمی در سرمایه گذاری اشاره کرد. در میان کشورهای G7 که شامل آلمان، فرانسه، ایتالیا، ژاپن، بریتانیا، ایالات متحده آمریکا و کانادا می شود، کانادا کمترین مالیات را برای استارت آپ ها دریافت می کند. نرخ موثر مالیات در این کشور 13.7 درصد است.

ویژگی های خاص کانادا باعث شده ریسک سرمایه گذاری در این کشور کم شود . و یکی از دلایل مهم پایین بودن ریسک سرمایه گذاری در کانادا داشتن ثبات سیاسی این کشور است در میان کشورهای G7، کانادا از این نظر رتبه دوم را دارد. سیستم بانکی سالم عامل دیگری است که به مزایای سرمایه گذاری در کانادا می افزاید. 50 بانک بسیار امن در دنیا وجود دارد که 6 تای آن برای کانادا است. فساد پایین یکی دیگر از ویژگی های کانادا است که آن را به پناهگاهی برای سرمایه گذاران تبدیل کرده است.

ویزای سرمایه گذاری کانادا

ویزای سرمایه گذاری کانادا

کیفیت بالای زندگی

کیفیت بالای زندگی آخرین چیزی است که باید در مورد مزایای سرمایه گذاری در کانادا ذکر کنیم. دیدنی ترین مناظر طبیعی، بسیاری از آزادی های مدنی، برخی از بهترین شهرهای جهان، و به طور کلی شرایط کار و سرمایه گذاری خوب را دارد.

صحبت در مورد مزایای سرمایه گذاری در کانادا ممکن است باعث شده باشد که به طور جدی تری در مورد انتقال سرمایه خود به کانادا فکر کنید. ما در گروه مهاجرتی ایلیا اهمیت چنین تصمیمی را کاملا درک کرده و با استفاده از مشاوران حرفه ای و دلسوز آماده ارائه تمامی اطلاعات مفید در اختیار شما هستیم.

معایب سرمایه گذاری در کانادا

علاوه بر مزایای فراوان سرمایه گذاری در کانادا، مشکلاتی نیز دارد:

 • فاصله زیاد بین ایران و کانادا می تواند برای کسانی که می خواهند بین این دو کشور سفر کنند کمی دردسر ساز باشد.
 • کانادا نسبت به بقیه کشورهای اروپایی راه های کمتری برای سرمایه گذاری دارد. روش خودکفایی یکی از پر طرفدار ترین طرح های سرمایه گذاری در کشورهای اروپایی برای دولت کانادا نیست.
 • کشور کانادا در سرمایه گذاری از راهه ثبت شرکت  مخصوصا شرکت های خصوصی سختگیرتر از کشور های اروپایی است.

سرمایه گذاری در استان کبک

در صورتی که شخصی بخواهد سرمایه گذاری در استان کبک کانادا را انجام دهد ، لازم است مبلغ 220.000 دلار را در یک بانک با اعتبار ( واسطه بین سرمایه گذار و دولت کانادا) واریز کند و در ازای آن، خود شخص و خانواده او قادر خواند بود با ویزای سرمایه گذاری وارد کانادا شوند و از تمامی خدمات مانند آموزش، بیمه درمانی استفاده کنند.

در این برنامه متقاضیان می توانند در ابتدای ورود به اقامت دائم نیز دست یابند ( جهت سرمایه گذاری در ایالت کبک نیازی برای دارا بودن مدرک زیان نیست ).

سرمایه گذاری در ایالت پرنس ادوارد

الزامات سرمایه گذاری در شهر پرنس ادوارد این است که متقضی باید کسب و کاری را کاملا مرتبط با رزومه و تجربه خود شروع یا خریداری کند که برای آن نیاز به سرمایه ای معادل  275.000 دلار کانادا می باشد . در صورتی که 6 ماه اقامت در این ایالت، 25.000 هزار و پس از 1 سال زندگی، 50.000 دلار به متقاضی عودت داده خواهد شد و بقیه (150.000 دلار) برای شروع به متقاضی تعلق می گیرد.

همچنین لازم است متقاضی قبل از شروع سرمایه گذاری حداقل یک بار به جزیره سفر کرده و دارای مدرک لیسانس و زبان آیلتس باشد.

سرمایه گذاری در ایالت بریتیش کلمبیا

جهت سرمایه گذاری در ایالت ونکوور باید سرمایه ای بین 200.000 تا 400.000 دلار داشته باشید.

چنانچه موفقیت در راه اندازی کسب و کار در ونکوور حاصل شد ، اقامت دائم را نیز به همراه خواهد داشت.

متقاضیان همچنین می توانند علاوه بر خانواده خود، 15 عضو شاغل را برای تجارت به کانادا بیاورند.

سرمایه گذاری در استان منیتوبا

جهت سرمایه گذاری در منیتوبا، متقاضی باید تا سقف 100.000 دلار را به دولت کانادا واریز کند. این سپرده به تقاضا کننده امکان می دهد که از دولت کانادا وام به میزان 150.000 دلاری دریافت کند.

همچنین لازم به گفتن است با موفقیت در کسب و کار این مبلغ به تقاضا کننده عودت داده می شود در غیر این صورت مبلغ واریزی مسترد نخواهد شد

در هر صورت تقاضا کننده می تواند اقامت دائم کانادا را دریافت کند.

ویزای سرمایه گذاری کانادا

ویزای سرمایه گذاری کانادا

سرمایه گذاری در کانادا از طریق نوآوری

یکی از راه های اخذ اقامت کانادا، سرمایه گذاری در کانادا از طریق نوآوری است. برای اقدام از طریق نوآوری کانادایی، باید یک ایده و برنامه خلاقانه و جدید داشته باشید و بتوانید مطابق با آن یک طرح تجاری ارائه دهید تا تایید دولت کانادا را دریافت کنید. اگر طرح کسب و کار مورد تایید کانادا باشد، می توانید از همان ابتدا برای اقامت دائم کانادا اقدام کنید. شرایط لازم برای سرمایه گذاری در کانادا از طریق نوآوری را می توان داشتن مدرک زبان آیلتس 4 و سرمایه اندک عنوان کرد. افراد زیر 21 سال می توانند به همراه خانواده خود اقدام و به کانادا مهاجرت کنند و به صورت رایگان تحصیل کنند. از مزایای این روش می توان به حمایت دولت کانادا از پروژه، اقدام برای ایالت مورد نظر و اخذ پاسپورت بعد از 3 سال اشاره کرد.

خرید ملک یکی دیگر از روش های سرمایه گذاری در کانادا

خرید خانه و زمین در کانادا به دلیل مناظر، نحوه زندگی آمریکایی و آرامش سیاسی جامعه، دلربایی خوبی برای تقاضا کنندگان خارجی دارد. یکی از نکات مهم این است که بازار های جهانی ملک در کانادا هنوز نوپا می باشند و در آینده عملکرد های عالی ای دارند. قوانین خرید ملک در کانادا کاملا متفاوت است. بنابراین، خرید ملک در کانادا با توجه به تحقیقات قبلی بسیار مهم می باشد. از آنجایی که خرید املاک و مستغلات در نوا اسکوشیا، بریتیش کلمبیا، انتاریو ، نیوفاندلند، نیوبرانزویک و کبک برای خارجی ها بدون محدودیت در دسترس است و برای عموم آزاد است. در حالی که خیلی از ایالات های کانادا برای خارجی ها در نظر گرفته شده است. ولی خرید املاک در کانادا به معنای سرمایه گذاری در ملک نیست، پس توجه کنید که که اگر هدف اخذ تابعیت و پاسپورت کانادا را دارید، بهتر است این کار را از راه کارآفرینی و راه اندازی تجارت جدید و مهاجرت انجام دهید.

البته افراد غیر کانادایی هنگام فروش ملک خود باید 25 درصد از درآمد فروش را به عنوان مالیات به دولت کانادا بپردازند. سرمایه گذاران خارجی برای خرید ملک باید ۶۵ درصد وام داشته باشند که ۳۵ درصد سرمایه خرید ملک باید به صورت پیش پرداخت در دسترس باشد. پروسه خرید املاک در کانادا و فرآیند انتقال معمولاً 60 تا 90 روز طول می کشد.

خرید اوراق دولتی  یکی از روش های سرمایه گذاری در کانادا

کانادا به عنوان یکی از ثروتمندترین کشورهای جهان، 1.65 تریلیون دلار تولید ناخالص داخلی در سال 2017 تولید کرد. این عوامل باعث شده است که سرمایه گذاران به روش های مختلف در کانادا سرمایه گذاری کنند. یکی دیگر از راه های سرمایه گذاری در کانادا دریافت سهام و اوراق قرضه به روش های مختلف است. سهام و اوراق قرضه کانادا را می شود مستقیماً از کمیسیون بورس و بورس ملی کانادا (CSE) یا اوراق بهادار (TSX) از راه صندوق های پولی یا از راه هیئت نگهبانی ایالات متحده (ETF) خریداری کرد.

خرید اوراق قرضه امتیازات و عیوب زیادی دارد، اما نکته اصلی این است که از نوامبر 2017، دولت کانادا خرید اوراق قرضه را برای بسیاری از شهروندان کشورهای دیگر غیرقابل دسترس کرده است. بسیاری از متقاضیان نمی توانند با خرید اوراق قرضه در این کشور سرمایه گذاری کنند. بنابراین توصیه می شود به دلیل عدم موفقیت با این روش و شانس کم موفقیت، تمامی متقاضیان از سایر روش های سرمایه گذاری روی بیاورند.

سرمایه گذاری در کانادا از طریق برنامه استارت آپ ویزای کانادا

اگر ایده، خلاقیت و اختراعی دارید که می تواند در بازار جهانی رقابت کند و اگر بتوانید از ایده خود دفاع کنید و برای جذب سرمایه گذار و گرفتن اقامت از این طریق برنامه ریزی کنید، قطعا استارتاپ ویزای کانادا یکی از بهترین انتخاب های شما خواهد بود.

در صورتی که موارد فوق را ندارید اما علاقه مند به اخذ اقامت دائم کانادا از طریق استارت آپ هستید، ما با پشتوانه سوابق و دانش تیم مهاجرت این امکان را در کانادا فراهم کرده ایم، در صورت داشتن شرایط، شما می توانید اقامت دائم کانادا را دریافت کنید.

مهمترین مزیت این برنامه سرمایه گذاری در کانادا این است که شما می توانید با اقامت دائم وارد کانادا شوید و این برنامه مهاجرتی فدرال است، یعنی محدود به استان خاصی نیستید و این روش سرمایه گذاری نیز یکی از مطمئن ترین راه ها برای اخذ اقامت کانادا می باشد.

از طریق کارآفرینی نیوبرانزویک در کانادا سرمایه گذاری کنید

مهمترین مزیت این برنامه مهاجرتی این است که بر خلاف برنامه های کارآفرینی سایر استان های کانادا، شما با اقامت دائم وارد کانادا می شوید نه با ویزای کار…

ویزای سرمایه گذاری کانادا

ویزای سرمایه گذاری کانادا

سرمایه گذاری در کانادا از طریق کشاورزی

طرح جدید سرمایه گذاری مزرعه یا FIP جایگزین طرح استراتژیک استخدام مزرعه می شود. این روش برای افرادی است که تجربه کشاورزی دارند و سرمایه کافی برای این کار دارند و می توانند این نوع تجارت را در منیتوبا راه اندازی یا خریداری کنند. انتظار می رود متقاضیان موفق FIP مزرعه ای را در روستایی Manitoba راه اندازی کنند و تولید اولیه مزرعه باید مطابق با سیاست های صنعت کشاورزی استان باشد. نوع بهره برداری و سرمایه گذاری باید مرتبط با آمار استان ها و مطابق با صنعت کشاورزی ایالت منیتوبا باشد. فعالان تجاری که مواد اولیه تولید نمی کنند می توانند در دسته روش های کارآفرینی قرار گیرند.

شرایط سرمایه گذاری از طریق کشاورزی

تجربه مزرعه داری:

حداقل سه سال تجربه مدیریت مزرعه داشته باشید و شواهد معتبری برای اثبات این موضوع داشته باشید

مهارت های زبان رسمی و معتبر:

رویکرد سرمایه گذاری در مزرعه FIP، مهارت زبان در هر دو زبان رسمی کانادا را به رسمیت می شناسد و تسلط بر هر دو زبان می تواند راه اندازی کسب و کار را تسریع کند. اگر به برنامه FIP دعوت شده اید، ممکن است به هر دو زبان رسمی کانادایی (فرانسوی و انگلیسی) با شما مصاحبه شود.

کمترین میزان سرمایه گذاری در مزرعه:

حداقل 300 هزار دلار انتظار می رود که یک مزرعه در روستایی Manitoba راه اندازی کنید. سرمایه گذاری های تجاری باید مطابق با سیاست های تعریف شده در MPNP باشد. یک طرح تجاری مزرعه مورد نیاز است و بخش کلیدی این طرح است. سرمایه گذاری در مزرعه به طور کلی برای درآمد غیرفعال یا اهداف آینده پیش بینی شده پذیرفته نمی شود.

بازدیدهای تحقیقاتی از مزارع :

شما باید یک بازدید تحقیقاتی از مزارع منیتوبا داشته باشید.

فعالیت های مزرعه:

یک موسسه تجاری باید عملیات تجاری پایدار در روستای Manitoba داشته باشد. شما باید در مزرعه زندگی کنید و به طور فعال مزرعه را مدیریت کنید. مزرعه باید در تولید محصولات کشاورزی فعال و از نظر اقتصادی پویا باشد. طبق MPNP، شما باید به کشاورزی در Manitoba ارزش بیافزایید. فعالیت های مبتنی بر اهداف پیش بینی شده برای آینده یا مدیریت مزرعه به عنوان شخص ثالث قابل قبول نیست.

سازگاری اقتصادی سازمانی:

شما باید به ویژه در رابطه با مهارت های کشاورزی خاص، دانش فنی و تجربه در کشاورزی مبتنی بر فناوری سازگار شوید و باید از این مهارت ها در تولید محصولات کشاورزی استفاده کنید.

ارزش خالص:

MPNP ممکن است برای تایید ارزش خالص نقدینگی و اطلاعات مالی شما به تاییدیه یک ارائه دهنده شخص ثالث معتبر نیاز داشته باشد. در این صورت، یک گزارش تایید با درخواست شما باید ظرف 2 روز پس از دریافت دعوتنامه به MPNP ارسال شود.

شرایط مهاجرت سرمایه گذاری نیوبرانزویک

متقاضی باید

 • سن متقاضی باید 22 تا 55 سال باشد.
 • حداقل یک دوره تحصیلی دو ساله پس از دبیرستان داشته باشید. (معادل فوق دیپلم)
 • حداقل سطح تسلط آنها به زبان فرانسه یا انگلیسی CLB 5 است.
 • نشان دهید که قصد دارید در نیوبرانزویک زندگی کنید و یک تجارت راه اندازی کنید. (طرح تجاری بسیار مهم است)
 • – باید مدیریت روزانه کسب و کار خود در کانادا را بر عهده داشته باشد.
 • – یک طرح تجاری تایید شده توسط دولت نیوبرانزویک ارائه دهید که نشان می دهد کسب و کار چگونه به استان سود می رساند. (ارائه طرح کسب و کار تخصصی با انجام تحقیقات بازار حرفه ای و دریافت تاییدیه استان الزامی است)
 • دارایی خالص 600.000 دلار (ارز دولتی) داشته باشید که 300.000 دلار آن باید تحت تأثیر بدهی یا سایر بدهی ها نباشد.
 • در 3 سال از 5 سال گذشته سابقه مدیریت و مالکیت بازرگانی (حداقل 33.3 درصد) داشته باشید.
 • یا حداقل 5 سال از 7 سال گذشته سابقه مدیریت داشته باشند.
 • سفر اکتشافی حداقل 5 روزه به نیوبرانزویک یا شرکت در سمینارهای معرفی شده توسط استان در کشورهایی مانند ترکیه.
 • ثابت کنید که قصد دارید به طور دائم در نیوبرانزویک زندگی کنید، در حالی که صاحب و مدیر یک تجارت محلی هستید. (البته پس از اینکه اقامت دائم کانادا را دریافت کردید، طبق قانون اساسی این حق را خواهید داشت که در هر کجای کانادا بخواهید زندگی کنید، اما باید مراقب باشید که از ابتدا ثابت نکنید که قصد زندگی در نیوبرانزویک را ندارید. )
 • ارائه یک مفهوم تجاری که پتانسیل تجاری را برای سود قابل توجه برای استان نشان دهد.
 • در معیارهای امتیازدهی منحصر به فرد نیوبرانزویک حداقل 65 امتیاز کسب کنید

این گروه از برنامه های استانی نیوبرانزویک (NBPNPs) برای کارآفرینان خارجی است که علاقه مند به داشتن و مدیریت فعال کسب و کاری هستند که به اقتصاد نیوبرانزویک کمک می کند. این طرح از طریق سیستم ابراز علاقه (EOI) عمل می کند. اولین قدم در این فرآیند ارائه یک EOI به نیوبرانزویک است. پس از بررسی درخواست و ارزیابی بر اساس شرایط مورد نیاز، بر اساس فاکتورهای مختلف به متقاضی امتیاز تعلق می گیرد. از کاندیداهایی که بالاترین امتیاز را کسب کرده اند دعوت می شود تا درخواست خود را به اداره مهاجرت نیوبرانزویک ارسال کنند.

ویزای سرمایه گذاری کانادا

ویزای سرمایه گذاری کانادا

 کارآفرینی با سرمایه گذاری در ساسکاچوان کانادا:

مراحل:

 • ابراز علاقه به کارآفرینی در ساسکاچوان
 • دعوت نامه برای ارسال درخواست
 • تایید نامزدی

شرایط:

 • داشتن ارزش دارایی بیش از 500 هزار دلار
 • حداقل 300 هزار دلار در دارایی های شخصی در رجینا یا ساسکاتون سرمایه گذاری کنید و حداقل دو کانادایی را استخدام کنید.
 • حداقل 200 هزار دلار در خارج از ساسکاتون رجینا سرمایه گذاری کنید + 2500 دلار (هزینه پردازش)

شرایط مدرک زبان:

CLB / NCLC 5

توضیحات: این روش سرمایه گذاری مستقیما منجر به اقامت دائم نخواهد شد. در عوض، پس از ورود به کانادا با ویزای کار و شش ماه کار، به دولت ساسکاچوان درخواست می دهید.

نکات بسیار مهم

وکلا، شرکت های حقوقی، آژانس های کاریابی بین المللی، آژانس های اعزام دانشجو، حتی آژانس های مسافرتی، یا افراد باید دارای مجوز از قانون مهاجرت کانادا (ICCRC) برای کار در زمینه ویزا و مهاجرت به کانادا باشند. در غیر این صورت هرگونه فعالیت کانادایی در زمینه ویزا و مهاجرت غیرقانونی است.

در وب سایت رسمی اداره مهاجرت کانادا آمده است که؛ اگر از بی تجربگی و کلاهبرداری چنین افراد یا نهادهایی بدون مجوز ICCRC آسیب دیدید، چاره ای جز پیگیری اتهامات خود ندارید. بنابراین فقط به مشاوران و وکلای حقوقی کانادایی اعتماد کنید تا در صورت بروز مشکل از منافع خود محافظت کنند. کانادا فقط به وکلا و مشاوران حقوقی دارای مجوز ICCRC در کانادا اجازه می دهد تا در زمینه ویزا و مشاوره مهاجرت به کانادا کار کنند.

وکلا، آژانس‌های مهاجرتی، آژانس‌های مسافرتی یا هر شرکت دیگری نمی‌توانند بدون حضور وکیل یا مشاور رسمی مهاجرت، نامه دفاعی موکل خود را به اداره مهاجرت کانادا ارسال کنند. در صورت عدم وجود وکیل یا مشاور رسمی مهاجرت به کانادا، این شرکت ها یا افراد یک ایمیل به نام شما ایجاد می کنند و همه کارها را برای شما و با هویت جعلی انجام می دهند و حتی گاهی اوقات حساب کاربری و رمز عبور را در اختیار شما قرار نمی دهند. یا به عنوان یک واسطه عمل کنید و تمام امور مهاجرت یا ویزا را به یک مشاور یا وکیل رسمی کانادایی بسپارید.

توجه داشته باشید که فقط باید با یک مشاور یا وکیل رسمی مهاجرت در کانادا (مورد تایید ICCRC) قرارداد مستقیم امضا کنید و نه شخص یا شرکت دیگری که ادعا می کند نماینده یا وابسته آنها است.

 سوالات متداول در مورد سرمایه گذاری در کانادا

آیا امکان سرمایه گذاری متقاضیان ایرانی در کانادا وجود دارد؟

از آنجایی که سرمایه گذاری یکی از مطمئن ترین و آسان ترین راه های مهاجرت به کانادا است، به متقاضیان ایرانی نیز این امکان را می دهد که از روش های مختلف (استارتاپ، کارآفرینی و …) استفاده کرده و شرایط لازم (مانند تجربه) را داشته باشند. کار، مهارت های زبانی و 2) سرمایه گذاری در کانادا.

بهترین سرمایه گذاری در کانادا چیست؟

با وجود روش های مختلف سرمایه گذاری، برنامه کارآفرینی استانی و ثبت شرکت از بهترین راه های سرمایه گذاری در کانادا است.

آیا سرمایه گذاری در کانادا منجر به اخذ اقامت دائم کانادا می شود؟

سرمایه گذاری در کانادا مستقیماً برای اقامت، ویزا و پاسپورت کانادا اعمال نمی شود. اقامت پس از 4 سال (دو سال ویزای سرمایه گذاری و دو سال اقامت در کانادا) در اختیار متقاضیان قرار می گیرد.

آیا می توان با خرید ملک در کانادا سرمایه گذاری کرد؟

سرمایه گذاری در برخی از استان های کانادا، مانند نوا اسکوشیا، نیوفاندلند، انتاریو، بریتیش کلمبیا، کبک و نیوبرانزویک امکان پذیر است. اما در سایر استان ها با محدودیت هایی مواجه است.

لازم به ذکر است که سرمایه گذاری در ملک به تنهایی منجر به اخذ اقامت کانادا نمی شود. در عوض، متقاضیان باید یک تجارت معتبر در کانادا داشته باشند.

حداقل سرمایه برای مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری چقدر است؟

متقاضیان اخذ اقامت کانادا از طریق سرمایه گذاری به حداقل سرمایه 100000 دلار کانادا نیاز دارند.

چه مدت پس از سرمایه گذاری در کانادا می توانم اقامت دائم داشته باشم؟

اگر کسب و کار شما 2 سال طول می کشد، می توانید در پایان دو سال با ارائه گزارش برای اقامت دائم اقدام کنید. اگر درخواست شما تایید شود، تمام امکاناتی که یک کانادایی می تواند داشته باشد را خواهید داشت. از جمله بیمه کانادا، شهریه رایگان برای کودکان، تحصیل در دانشگاه های کانادا با شهریه دانشجویان کانادایی و سایر امکاناتی که هر شهروند کانادایی دارد.

آیا سرمایه گذاری در کانادا سودآور و معقول است؟

با توجه به رشد اقتصادی کانادا و بررسی شاخص ها و استانداردهای سرمایه گذاری در این کشور می توان گفت سرمایه گذاری در کانادا منطقی و سودآور است.

انواع روش های سرمایه گذاری و مهاجرت سرمایه گذاری در کانادا

سرمایه گذاری و زندگی در کانادا از طریق سرمایه گذاری در این مقاله به صورت علمی مورد بحث قرار گرفت. به دلیل سوالات زیادی که متقاضیان در مورد سرمایه گذاری در کانادا دارند، تصمیم گرفتیم در مورد مسائل مهمی مانند رشد اقتصادی، تولید ناخالص داخلی، تورم سالانه، بیکاری، نرخ مالیات شرکت ها مطلبی را برای راهنمایی شما عزیزان بنویسیم. سرمایه گذاری در کانادا به روش های مختلفی مورد بررسی قرار گرفته است و این مقاله به بررسی روش های سرمایه گذاری منجر به اقامت می پردازد. همانطور که در بالا ذکر شد، امکان خرید ملک برای خارجی ها در برخی ایالت ها وجود دارد و حتی به آنها فرصت داده می شود. اما اگر متقاضیان بتوانند با ثبت شرکت و راه اندازی یک کسب و کار فعال به همراه خانواده اقامت خود را دریافت کنند، خرید ملک در کانادا منجر به اقامت نخواهد شد.

توجه داشته باشید که می توانید اقامت اتحادیه اروپا را با هزینه کمتر و فرآیند آسان تری دریافت کنید، بنابراین توصیه می کنیم قبل از تصمیم گیری، کشورهای دیگری مانند اتریش، سوئیس، آلمان و دانمارک را در نظر بگیرید. امیدواریم توانسته باشیم به سوالات شما در زمینه سرمایه گذاری در کانادا پاسخ دهیم، اما در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر می توانید با مشاوران مجرب حقوق بین الملل ما تماس بگیرید و از مشاوره تلفنی رایگان بهره مند شوید.