مهاجرت هنرمندان به کانادا سرزمین فرصت‌های عالی برای مهاجران است. این کشور دارای سیاست پایدار و توسعه اقتصادی بالا است که چندین دهه است که از نظر کیفیت زندگی در بین سایر کشورها پیشرو بوده. مردم کانادا درآمد خوبی دارند که به آن‌ها امکان می‌دهد زندگی مناسبی داشته باشند. یک سیستم پایدار اجتماعی، آموزش، مراقبت‌های پزشکی، امکان رشد در یک شغل و…. همه این مزایا با اخذ اقامت دائم در کانادا در دسترس هستند.

فقط با کارآموزی و دیپلم دبیرستان می‌توانید به عنوان یک هنرمند به کانادا مهاجرت کنید. علاوه‌بر این، بسیاری از افراد از فرصت‌ها و پیشنهادهای شغلی فعال برای مهاجرت به کانادا به عنوان هنرمند استفاده کرده‌اند. به این ترتیب، در نظر گرفتن ، مهاجرت هنرمندان به کانادا از کشور خود، اکنون با برخی از برنامه‌های آموزشی کانادایی بسیار آسان است. علاوه‌بر این، کار به عنوان یک هنرمند در کانادا درآمد زیادی برای شما به همراه دارد و برای مهاجرت به کانادا به عنوان یک هنرمند تنها شرایط کمی وجود دارد.

با این حال، حتی اگر از هیچ کارفرمایی در کانادا پیشنهادی نداشته باشید، مهارت‌های منحصربه‌فردی که به‌عنوان هنرمند دارید و در محل کار به نمایش می‌گذارید برای این‌که بتوانید به‌طور مستقل در کانادا کار کنید کافی است. در نتیجه بسیاری از خارجی‌ها به عنوان هنرمند به کانادا مهاجرت می‌کنند تا برای خود کار کنند. با این حال، مهاجرت هنرمندان به کانادا بدون اطلاع از الزامات ارائه شده و اقداماتی که برای رسیدن به مهاجرت باید انجام شود، آسان نخواهد بود.

فهرست مطالب

مهاجرت هنرمندان به کانادا

شما به عنوان یک هنرمند و دکوراتور به کانادا مهاجرت می‌کنید تا رنگ، کاغذ دیواری و سایر موارد را روی سطوح داخلی و خارجی ساختمان‌ها و سایر سازه‌ها اعمال کنید. علاوه‌بر این، آن‌ها توسط شرکت‌های ساختمانی و پیمانکاران نوسازی ساختمان به کار گرفته می‌شوند یا ممکن است خوداشتغال باشند.

آیا می‌توانیم به عنوان هنرمند و دکوراتور به کانادا مهاجرت کنیم؟

اگر به دنبال مهاجرت به کانادا به عنوان هنرمند و دکوراتور هستید، موفقیت ازآن شما خواهد بود! هنرمندان و دکوراتورها در سراسر کانادا مورد تقاضا هستند و شما می‌توانید ویزای اقامت دائم کانادا را با پیشنهاد شغلی یا بدون آن دریافت کنید. بدون شک شما قبلا خوانده‌اید که داشتن یک پیشنهاد شغلی برای نقل مکان به کانادا پیش نیاز دسترسی به فرآیند اکسپرس اینتری است؛ اما به عنوان یک هنرمند و دکوراتور، گزینه‌های دیگری نیز برای تضمین ویزای کانادا از همان ابتدا دارید. اولاً، نقاشان و دکوراتورها واجد شرایط درخواست مهاجرت به کانادا تحت برنامه مهاجرت دولت کانادا هستند، زیرا تقاضا برای مهاجرت هنرمندان به کانادا به قدری زیاد است که آن ها این حرفه را در لیستی از مشاغل هدف قرار داده‌اند که به فهرست NOC معروف است (فهرست کدهای فعالیت ملی).

کد هنرمندان و دکوراتورها در NOC 7294 است که خبر خوبی برای هنرمندان و دکوراتورهای ماهری از سراسر جهان است که به دنبال زندگی و کار در کانادا هستند. هنرمندان و دکوراتورها از سرتاسر جهان واجد شرایط درخواست اقامت اکسپرس Painter and Decorator Canada به شرط داشتن مهارت‌ها، تجربه و صلاحیت‌های لازم در کشور خود هستند. هنرمندان و دکوراتورهایی که مایل به نقل مکان به کانادا برای کار تحت این دسته از NOC 7294 هستند. همه این نقش‌ها که توسط نقاشان و دکوراتورها انجام می‌شود، واجد شرایط برای این دسته خاص از NOC 7294 هستند.

مهاجرت هنرمندان به کانادا

مهاجرت هنرمندان به کانادا

نمونه هایی از هنرمند تحت NOC 7294

در زیر نمونه‌هایی از عناوین آثار هنرمندان آورده شده است. برای کسانی که به عنوان هنرمند به کانادا مهاجرت می‌کنند. این عناوین عبارتند از:

 • کارآموز نقاش و دکوراتور صنعتی
 • نقاش
 • شاگرد هنرمند و دکوراتور
 • نقاش ساختمان
 • طراحی و…

مشاغلی که به عنوان مهاجرت هنرمندان به کانادا محسوب نمی‌شود

برخی از مشاغل با کار یک نقاش مشابه است، اما از لیست هنرمندان حذف می‌شود. بنابراین، اگر به دنبال مهاجرت هنرمندان به کانادا هستید، به دنبال مشاغل زیر نروید:

 • نقاشان اتومبیل ( به کد 7322 صنعت‌گران بدنه اتومبیل مراجعه کنید)
 • نقاشان صنعتی که به کد 9536 نقاش صنعتی مراجعه کنید
 • دکوراتورهای داخلی (به کد 5242 طراحان داخلی و دکوراتورهای داخلی مراجعه کنید)
 • نقاشان، مجسمه سازان و دیگر هنرمندان تجسمی (نگاه کنید به کد 5136 نقاشان، مجسمه سازان و سایر هنرمندان تجسمی)
 • ناظران نقاشان و دکوراتورها (نگاه کنید به کد 7205 پیمانکاران و ناظران، سایر مشاغل ساختمانی، نصابان، تعمیرکاران و پرسنل تعمیر و نگهداری)

شرایط استخدام در زمان مهاجرت هنرمندان به کانادا

اگر می‌خواهید به عنوان یک هنرمند یا کارگر خارجی به کانادا مهاجرت کنید، باید دو دسته شرایط عمومی و اختصاصی را داشته باشید.

شرایط عمومی کار در کانادا

هر مهاجری که مایل به کار در کانادا است باید این شرایط عمومی را برای مهاجرت به کانادا داشته باشد. بنابراین، شرایط کلی برای مهاجرت به کانادا عبارتند از:

 • زبان مورد نیاز
 • شرایط سنی
 • الزامات آموزشی
 • اشتغال
 • تجربه کاری
 • توانایی های شریک زندگی شما
زبان انگلیسی یا فرانسه

مدرک مهارت زبان شما الزامی است، زبان یکی از شرایط مهاجرت به کانادا به عنوان یک هنرمند است. همچنین می‌توانید برای مهاجرت به کانادا به عنوان هنرمند در هر یک از آزمون های مهارت زبان زیر شرکت کنید.

 • سیستم بین المللی آزمون زبان انگلیسی (IELTS)
 • آزمون زبان انگلیسی به عنوان زبان خارجی (TOEFL)
 • شاخص مهارت انگلیسی کانادایی
 • آزمون انگلیسی پیرسون (PTE)
 • آزمون انگلیسی کانادایی برای دانش پژوهان و کارآموزان
مهاجرت هنرمندان به کانادا

مهاجرت هنرمندان به کانادا

 

سن

قبل از این که بتوانید به عنوان هنرمند به کانادا مهاجرت کنید، نباید بیش از 18 سال سن داشته باشید. بنابراین، اگر زیر سن کار کانادایی هستید، نمی‌توانید در کانادا کار کنید. بنابراین، سن کار در کانادا 18 سال است.

تحصیل

شرط دیگر الزامات تحصیلی است. برای کار در کانادا، باید حداقل مدرک دیپلم دبیرستان یا معادل آن را داشته باشید تا واجد شرایط کار در کانادا باشید.

استخدام

اگر بتوانید با یک کارفرمای کانادایی کار کنید، مهاجرت هنرمندان به کانادا برای شما آسان خواهد بود. با این حال، کارفرمای شما باید گواهی ارزیابی تاثیر بازار کار را دریافت کند. علاوه‌بر این، شما هم چنین باید بهترین کاندید برای این شغل باشید.

سازگاری

توانایی شما برای انطباق با آب و هوای کانادا نیز می‌تواند به شما کمک کند تا به عنوان کارمند در کانادا کار کنید. علاوه‌بر این، شما باید بتوانید با خواسته های شغلی سازگار شوید. بنابراین، قبل از این که بتوانید به عنوان یک هنرمند به کانادا مهاجرت کنید، باید تحت معاینه پزشکی قرار بگیرید تا آمادگی جسمانی شما مشخص شود.

سابقه کار

شما به تجربه کاری نیاز دارید زیرا اگر می‌خواهید به عنوان هنرمند به کانادا مهاجرت کنید بیش‌تر به آن نیاز است. علاوه‌بر این، اگر شایستگی خود را ثابت نکنید، نمی‌توانید کار را به طور موثر انجام دهید، به این معنی که فرصت شغلی پیدا نمی‌کنید.

مهارت های شریک زندگی شما

همچنین برای بهبود امتیاز سیستم رتبه بندی جامع (CRS) به مهارت های شریک زندگی شما نیاز است. علاوه‌بر این، مهارت‌های شریک زندگی شما نیز در موفقیت شما در مهاجرت هنرمندان به کانادا نقش دارد. بنابراین، سن، تحصیلات و سایر ویژگی‌های شریک زندگی شما برای واجد شرایط بودن الزامی است.

شرایط ویژه برای مهاجرت به کانادا به عنوان یک هنرمند

صرف نظر از شرایط عمومی، شرایط خاصی وجود دارد که برای مهاجرت به کانادا به عنوان یک هنرمند باید آن‌ها را رعایت کنید. بنابراین، شما باید این الزامات زیر را برآورده کنید:

 • تکمیل یک برنامه کارآموزی سه تا چهار ساله، یا معمولاً بیش از سه سال تجربه تجاری برای واجد شرایط بودن برای گواهینامه تجارت نیاز است.
 • معمولاً فارغ التحصیلی از دبیرستان لازم است.
 • صدور گواهینامه حرفه ای برای نقاشان و دکوراتورها در کبک اجباری است و در تمام استان‌ها و مناطق دیگر به صورت داوطلبانه در دسترس است.
 • گواهی مهر سازمانی نیز پس از گذراندن موفقیت‌آمیز آزمون مهر سازمانی بین استانی در اختیار نقاشان و تزئین‌کنندگان واجد شرایط است.

راه های مهاجرت به کانادا به عنوان یک هنرمند

برنامه‌های آموزشی زیادی وجود دارد که می‌توانید برای مهاجرت به کانادا به عنوان یک هنرمند از آن‌ها استفاده کنید. این مسیر چند گزینه دارد:

 • برنامه‌های نامزد استانی
 • پیشنهاد کار
 • برنامه استانی کبک

این برنامه‌ها رایج‌ترین و ساده‌ترین راه برای مهاجرت به کانادا به عنوان یک هنرمند است. بنابراین، قبل از انتخاب هر برنامه، بررسی کنید که آیا نیازهای آن ها را برآورده می‌کنید. در همین حال، سه برنامه در سیستم اکسپرس اینتری عبارتند از:

 • برنامه فدرال شغل‌های حرفه‌ای
 • برنامه کارگران ماهر فدرال
 • برنامه نامزدهای استانی

اگر نمی‌خواهید از ثبت نام اکسپرس استفاده کنید، می‌توانید از PNP استفاده کنید. این معادل رزرو سریع است. با این حال، این برنامه توسط دولت استانی اجرا می‌شود. بنابراین، اگر واجد شرایط این برنامه هستید، می‌توانید برای آن درخواست دهید. با این حال، شما باید برای زندگی و کار در استانی که شما را نامزد می‌کند آماده باشید. علاوه‌بر این باید آمادگی سازگاری با آب و هوا و شرایط کاری استان را داشته باشید.

پیشنهاد کار

مهاجرت هنرمندان به کانادا می‌تواند دشوار باشد، اما با یک پیشنهاد شغلی معتبر، می‌توانید به راحتی به کانادا مهاجرت کنید. با این حال، قبل از این که بتوانید از این مسیر استفاده کنید، کارفرمای شما باید شرایط خاصی را داشته باشد.

اول از همه، یک کارفرمای کانادایی باید از LMIA تاییدیه بگیرد. دوم، کارفرما باید ثابت کند که شما بهترین نامزد برای این شغل هستید. علاوه‌بر این، شما باید تمام شرایط لازم برای کار را داشته باشید. اگر نقاشی در کانادا یک کار درخواستی است. با استفاده از برنامه مورد تقاضا، مهاجرت به کانادا به عنوان هنرمند آسان است

مهاجرت هنرمندان به کانادا

مهاجرت هنرمندان به کانادا

 برنامه استانی کبک

همچنین اگر قصد اقامت در کبک را دارید می‌توانید از این برنامه برای مهاجرت به کانادا به عنوان هنرمند استفاده کنید. بنابراین، اگر قصد زندگی و کار در کبک را دارید، این برنامه برای شما مناسب است. با این حال، قبل از استفاده از این برنامه باید شرایط خاصی را رعایت کنید. به عنوان مثال، شما باید ثابت کنید که به زبان فرانسه مهارت دارید. دوم این که برای کار در کبک باید شرایط لازم را داشته باشید. سپس باید بتوانید با شرایط آب و هوایی کبک سازگار شوید.

 مراحل مهاجرت به کانادا به عنوان یک هنرمند

زمانی که بدانید برای مهاجرت به کانادا به عنوان یک هنرمند چه کاری باید انجام دهید، برای شما آسان خواهد بود. بنابراین، در زیر مراحلی برای کمک به شما برای شروع فرآیند مهاجرت به کانادا به عنوان یک هنرمند آورده شده است. اولین قدم این است که واجد شرایط بودن خود را برای ورود سریع به کانادا تأیید کنید. دوم، شما باید یک حساب کاربری Express Check-in ایجاد کنید و مدارک مورد نیاز را در نمایه آنلاین خود ارسال کنید. سوم، شما باید به محض دریافت دعوت‌نامه برای درخواست (ITA) برای مجوز ویزای کار کانادا اقدام کنید. سپس باید ظرف شصت روز درخواست خود را ارسال کنید. پس از آن، منتظر می‌مانید تا درخواست شما تایید یا رد شود. این اغلب حدود شش ماه طول می‌کشد. اگر درخواست شما تایید شد، می‌توانید به عنوان یک هنرمند برای مهاجرت به کانادا آماده شوید.

آیا می‌توانم به عنوان هنرمند و دکوراتور بدون پیشنهاد شغلی به کانادا مهاجرت کنم؟

پاسخ صریح است: بله، مشروط بر این که در درخواست اکسپرس اینتری خود امتیاز کلی CRS معقولی داشته باشید و بتوانید آستانه نمره مهاجرت 67 را برای ویزای کارگر ماهر فدرال کانادا خود داشته باشید. از نظر فنی حداقل امتیاز CRS برای درخواست پروفایل Painters and Decorator Canada Express Entry وجود ندارد.

 مشاغل هنرمند و دکوراتور در کانادا

حرفه‌های فهرست شده در NOC کانادا را می‌توان به عنوان “مورد تقاضا” طبقه بندی کرد و کد 7294 Artist and Decorator Code در طول سال‌ها با فرصت‌های فراوان در سراسر کشور به طور محکم وارد لیست شده است. کانادا می‌خواهد افراد بیش‌تری به عنوان هنرمند و دکوراتور به کانادا مهاجرت کنند تا این تقاضا را برآورده کنند. مشاغل نقاش و دکوراتور در کانادا اغلب نسبت به انگلستان، اروپا و آسیا دستمزد بهتری دارند و قانون کار کانادا تعادل بین کار و زندگی را حفظ می‌کند. علاوه‌بر این، نقاشان و دکوراتورها در کانادا عضو اتحادیه هستند، که نقش مهمی در ارتقای حقوق و شرایط کار بهتر در سراسر این کشور ایفا می‌کند.

نحوه مهاجرت هنرمندان به کانادا چگونه است؟

هنرمندان، نوازندگان، گویندگان و سایر هنرمندان و استعدادهای خاص که می‌خواهند برای اجرا به کانادا بیایند، برای رسیدن به هدف خود نیاز به مجوز کار دارند. ویزا کار موقت به عنوان وضعیت غیر مهاجر شناخته می‌شود که می‌تواند برای یک دوره زمانی معین تا سه سال اعطا شود. برای این که یک هنرمند پرفورمنس واجد شرایط مجوز کار شود، نامزد باید ثابت کند که یک “خارجی با توانایی فوق‌العاده” است. بنابراین، داوطلب باید بتواند نشان دهد که در زمینه‌ای که ادعا می‌کند استعداد ویژه یا توانایی فوق‌العاده‌ای دارد، شناخته شده است. در برخی موارد، متقاضی ملزم به ارائه توصیه نامه OVM (نظر بازار کار) از وزارت منابع انسانی و توسعه مهارت‌های کانادا خواهد بود.

برنامه مهاجرتی کانادا، افراد حرفه‌ای مرتبط با ورزش و فعالیت‌های خلاقانه را می‌پذیرد. داوطلب باید مدرکی دال بر تجربه صنعت مرتبط حداقل دو سال از پنج سال گذشته از تاریخ درخواست تا برنامه داشته باشد، اما هر چه سال‌های بیش‌تری داشته باشید، امتیاز بیش‌تری کسب می‌کنید. میدان عمل می‌تواند ورزش یا فعالیت‌های فرهنگی و خلاقانه باشد. در مورد اول، می‌توان به عنوان مثال، یک معلم، یک مربی تنیس یا یک مربی فوتبال، یک طراح رقص، رقصنده، بازیگر، کارگردان، خواننده، آهنگساز، نقاش، مجسمه ساز، تصویرگر، نویسنده و همچنین یک تکنسین در این زمینه‌ها باشد. نکته مهم در مهاجرت هنرمندان به کانادا این است که فرد بتواند نشان دهد که تمام تلاش خود را برای ادامه ارائه خدمات دارد و استعداد و تجربه لازم برای تحقق این امر را دارد.

امکان مهاجرت حوزه های تلویزیون و سینما و هنر بدون LMIA

اداره مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا (IRCC) برایمهاجرت هنرمندان به کانادا دو فرآیند جدید بر اساس ارزیابی تاثیر بازار کار (LMIA) مجوز کار معاف از رده اتباع خارجی که در زمینه‌های تلویزیون و سینما کد C14 کار می‌کنند، اعلام کرد. خارجیانی که در صنعت تلویزیون و فیلم کار می‌کنند و دارای موقعیت‌هایی هستند که برای تولید تلویزیون یا فیلم ضروری است، ممکن است واجد شرایط درخواست مجوز کار باشند.

این معافیت جدید به کانادا این امکان را می‌دهد که به جذب ارزش بالایی برای تولیدات تلویزیونی و فیلم ادامه دهد و مزایا و فرصت‌های اقتصادی قابل توجهی برای کانادایی‌ها ایجاد کند. این معافیت برای تولیدات کانادایی و خارجی اعمال خواهد شد. برای واجد شرایط بودن، موقعیت‌ها باید «دستمزد بالا» در نظر گرفته شوند. پیشنهاد شغلی باید از قبل ارائه شود و برای خارجی‌ها برای درخواست مجوز کار، مدرک سپرده مورد نیاز است. برای حمایت از درخواست مجوز کار، مبنی بر این که کارگر خارجی و موقعیتی که باید توسط او اشغال شود برای این فرآیند تولید ضروری است و جزئیاتی در مورد سود اقتصادی تولید ارائه کند.

استخدام خارجی‌هایی که در زمینه هنرهای نمایشی مرتبط با تئاتر، اپرا، ارکسترها و رقص کار می‌کنند، ممکن است واجد شرایط این مجوز کار معاف از LMIA باشند. این معافیت جدید به خارجی‌ها اجازه می‌دهد تا برای مجوز کار در زمینه هنرهای نمایشی درخواست دهند. کارفرمایان در مهاجرت هنرمندان به کانادا ملزم خواهند بود پیشنهاد استخدام برای مجوزهای کار معاف از LMIA را به IRCC ارسال کنند و قبل از ارائه درخواست مجوز کار، هزینه‌ای معادل 230 دلار کانادا را پرداخت کنند. پیشنهاد شغلی باید از قبل ارائه شود و برای خارجی‌ها برای درخواست مجوز کار، مدرک سپرده مورد نیاز است.

مهاجرت هنرمندان به کانادا

مهاجرت هنرمندان به کانادا

تکنسین گرافیک چه می‌کند؟

تکنسین‌های هنرهای گرافیک به توسعه مفاهیم پروژه‌ها و به تولید انتشارات چاپی، الکترونیکی یا چند رسانه‌ای کمک می‌کنند. آ‌ن‌ها هم‌چنین در تفسیر مشخصات طراحی و تهیه طرح آرایش صفحه کمک می‌کنند. با این حال، در مهاجرت هنرمندان به کانادا هر شغلی که در فهرست کدهای شغلی ملی کانادا (NOC) قرار دارد، دارای یک کد است و کد هر کسی که مایل به مهاجرت به کانادا به عنوان تکنسین هنرهای گرافیک است، 5223 است. تکنسین‌های هنرهای گرافیکی عموماً در انتشارات، ارتباطات، تبلیغات، بازاریابی، چاپ و موسسات چند رسانه‌ای و شرکت‌های تولید تلویزیون و فیلم به کار گرفته می‌شوند. آن‌ها همچنین می‌توانند مستقل باشند.

وظایف اصلی تکنسین هنرهای گرافیک

این گروه برخی یا همه عملکردهای زیر را انجام می دهند:

 • تولید یا کمک به توسعه و تولید مفاهیم طراحی.
 • ضبط عناصری مانند عنوان، متن، طراحی، تصاویر، گرافیک، حروف و تطبیق رنگ را با استفاده از رایانه
 • تولید تصاویر و نقاشی های کامپیوتری.
 • دیجیتالی کردن تصاویر با استفاده از وسایل جانبی و تبدیل با استفاده از سیستم‌های روتوش، پالت‌های گرافیکی یا نرم‌افزارهای تخصصی.
 • چیدمان، ترکیب صفحه و قرارگیری با استفاده از مدل‌های مفهومی ارائه شده.
 • ترسیم با استفاده از نرم افزارهای تخصصی یا تجهیزات نقاشی، حروف، فیگورها، آرم ها، تبلیغات، بیلبوردها، کتاب‌ها و نشریات.

نمونه هایی از مشاغل برای یک تکنسین گرافیک

 • نقاش کارتونی
 • تکنسین کارتون
 • نقاش کارتونی
 • اپراتور دوربین
 • نقاش انیمیشن
 • مونتاژ کننده هنری
 • هنرمند پس زمینه کارتونی
 • آهنگساز
 • تکنسین طراحی گرافیک کامپیوتری
 • اپراتور گرافیک کامپیوتری
 • تکنسین گرافیک کامپیوتری
 • دستیار طراحی – تولید تبلیغات
 • تکنسین طراحی گرافیک دیجیتال
 • مونتاژگر هنرهای گرافیکی
 • تکنسین طراحی گرافیک چند رسانه ای
 • تکنسین گرافیک چند رسانه ای
 • هنرمند کلاژ
 • نامه نگار فرآیند عکاسی – هنرهای گرافیکی
 • شابلون ساز عکس
 • روتوش عکس
 • طراح پوستر
 • نقاش پوستر
 • برش شابلون چاپ روی صفحه
 • تکنسین چاپ روی صفحه
 • طراح بازی های ویدیویی

شرایط لازم برای مهاجرت هنرمندان به کانادا به عنوان تکنسین گرافیک

برای کار در کانادا به عنوان یک تکنسین گرافیک، باید شرایط زیر را داشته باشید:

 • مدرک دانشگاهی در هنرهای تجاری یا گرافیک، گرافیک کامپیوتری یا کارتون مورد نیاز است.
 • تجربه یا آموزش طراحی چند رسانه‌ای ممکن است در یک موسسه فوق متوسطه، دانشگاه یا فنی مورد نیاز باشد.
 • مهارت خلاقانه و استعداد هنری، همان طور که در یک نمونه کار نشان داده شده است، مورد نیاز است.

شرایط مهاجرت هنرمندان به کانادا به عنوان تکنسین گرافیک

برای مهاجرت به کانادا به عنوان تکنسین گرافیک، باید این را بدانید. الزامات کلی و خاصی وجود دارد که باید رعایت کنید. علاوه‌بر مهارت‌های تکنسین هنرهای گرافیکی، باید شرایط زیر را نیز رعایت کنید.

مهاجرت هنرمندان به کانادا

مهاجرت هنرمندان به کانادا

الزامات کلی

این الزامات عمومی برای هر تبعه خارجی که می‌خواهد به کانادا نقل مکان کند است و عبور از آن ها بسیار آسان است.

 1. الزامات زبان

برای مهاجرت هنرمندان به کانادا به عنوان تکنسین گرافیک، باید به زبان انگلیسی و فرانسوی صحبت کنید. این‌ها زبان‌هایی هستند که در کانادا صحبت می‌شود. برای اثبات این موضوع باید در آزمونی شرکت کنید که مهارت زبان شما را ثابت کند.

 1. شرایط سنی

مانند تمام شرایط شغلی، همیشه یک شرط سنی وجود دارد. برای این که بتوانید به عنوان کارگر به کانادا مهاجرت کنید باید بالغ باشید. کسانی که این شرط را ندارند، هنگام درخواست شغل تکنسین هنرهای گرافیک در کانادا، از آن محروم خواهند شد.

 1. آموزش آموزشی

شرایط تحصیلی اولیه برای شما که می‌خواهید به عنوان تکنسین گرافیک به کانادا مهاجرت کنید این است: مدرک دانشگاهی در هنرهای تجاری یا گرافیک. تجربه یا آموزش طراحی چند رسانه‌ای ممکن است در یک کالج یا موسسه فنی پس از متوسطه مورد نیاز باشد.

 1. پیشنهاد کار دائمی

اول از همه، پیشنهاد کار اجباری نیست. اما خوب است که هنگام ارسال درخواست خود یک پیشنهاد داشته باشید. هنگامی که به عنوان یک تکنسین هنرهای گرافیکی یک پیشنهاد شغلی در انتظار شما است، تایید شما حتی سریع‌تر خواهد بود. بنابراین، به طور کلی ایده خوبی است که برای پیشنهادات شغلی قبل یا در طول درخواست مهاجرت به کانادا اقدام کنید.

 1. سازگاری محیط

در مرحله بعد، اکثر مردم نمی‌توانند هنگام نقل مکان به یک محیط جدید سازگار شوند. به همین دلیل است که قبل از مهاجرت به کانادا به عنوان تکنسین گرافیک، باید گزارش تناسب اندام پزشکی شما چک شود.

 1. سابقه کار

تکنسین‌های گرافیک در کانادا افراد خارجی با تجربه کاری خوب را استخدام می‌کنند. هر چه سال‌ها تجربه بیش‌تر باشد، شانس بیش‌تری دارد. اگر بخواهید به عنوان تکنسین گرافیک به کانادا مهاجرت کنید، این مورد نیز صادق است.

راه های مهاجرت هنرمندان به کانادا به عنوان تکنسین گرافیک

برای مهاجرت به کانادا به عنوان تکنسین گرافیک، باید مسیرهای مهاجرت قانونی را که برای تکنسین‌های حرفه‌ای گرافیک در نظر گرفته شده است، دنبال کنید.

مسیرهای اصلی عبارتند از:

 • اکسپرس اینتری (به ویژه برنامه کارگر ماهر فدرال)
 • پیشنهادهای شغلی
 • مشاغل مورد تقاضا
 • برنامه های نامزد استانی
 1. اکسپرس اینتری

این ساده‌ترین راه برای مهاجرت هنرمندان به کانادا به عنوان تکنسین گرافیک است. شما فقط باید یک نمایه اکسپرس اینتری ایجاد کنید و مشخصات خود را به درستی پر کنید.

شما سه گزینه نمایه برای انتخاب خواهید داشت که عبارتند از:

 • تجربه در کانادا
 • برنامه کارگران ماهر فدرال
 • برنامه تجارت تخصصی فدرال

در مهاجرت هنرمندان به کانادا مسیر اصلی برای انتخاب، اگر می‌خواهید به عنوان یک تکنسین هنرهای گرافیکی از طریق اکسپرس اینتری به کانادا مهاجرت کنید، برنامه کارگران ماهر فدرال است. زمانی که حداقل شرایط لازم را داشته باشید، شانس خوبی برای مهاجرت به کانادا به عنوان تکنسین هنرهای گرافیک خواهید داشت.

مهاجرت هنرمندان به کانادا

مهاجرت هنرمندان به کانادا

 1. پیشنهادهای شغلی

مهاجرت با پیشنهاد شغلی بهترین است. هنگامی که یک کارفرمای کانادایی به شما شغلی به عنوان تکنسین هنرهای گرافیکی پیشنهاد می‌دهد، دریافت ویزا و مجوز کار بسیار ساده خواهد بود. یکی از چیزهایی که باید در مورد این دسته بدانید این است. شما باید تأیید کنید که گواهینامه شما در کانادا پذیرفته شده است. بنابراین نیازی به آموزش مجدد در هنگام نقل مکان به کانادا ندارید.

 1. مشاغل بر حسب تقاضا

مشاغل تکنسین هنرهای گرافیک در کانادا در حال افزایش است. در همه کشورهای توسعه یافته که دانش هر ساعت در حال گسترش است و هر روز هزاران کتاب جدید نوشته می‌شود، همین طور است. این موضوع توسط طبقه‌بندی ملی مشاغل (NOC) تایید شده است. هر شغلی که دارای NOC باشد در کانادا مورد تقاضا است.

 1. برنامه نامزدهای استانی

علاوه‌بر دسته‌بندی‌های بالا می‌توانید از طریق برنامه نامزد استانی به عنوان تکنسین گرافیک به کانادا مهاجرت کنید. وقتی استانی شما را نامزد می‌کند، باید در آن استان زندگی و کار کنید. یک استان کانادا تکنسین متخصص در هنرهای گرافیکی را که مایل به تاسیس و زندگی در آن استان است منصوب می‌کند. به همین دلیل است که این برنامه را برنامه انتصابی استانی می‌نامند.

مراحل مهاجرت هنرمندان به کانادا به عنوان تکنسین گرافیک

اگر تکنسین هنرهای گرافیکی هستید، برای شروع مهاجرت خود به کانادا مراحل زیر را دنبال کنید.

مرحله 1: نمایه اکسپرس اینتری خود را ایجاد کنید

ابتدا، حساب ورود سریع خود را ایجاد می‌کنید. با این حال، بعداً باید هزینه درخواست (150 دلار کانادا) را بپردازید.

مرحله 2: برنامه اکسپرس انتری صحیح را انتخاب کنید

علاوه‌بر افتتاح حساب اکسپرس اینتری، باید در دسته‌بندی مناسب نیز ثبت نام کنید.

در این جا چهار گزینه برای انتخاب وجود دارد:

 • تجربه کانادایی
 • برنامه تجارت تخصصی فدرال
 • برنامه کارگران ماهر فدرال

از آن جایی که می‌خواهید به عنوان یک تکنسین گرافیک به کانادا مهاجرت کنید، توصیه می کنیم از طریق برنامه کارگر ماهر فدرال اقدام کنید.

 1. دعوت‌نامه برای اشتراک دریافت کنید

پس از ثبت نام، دعوتنامه‌ای شرکت در برنامه ثبت نام سریع دریافت خواهید کرد. شما بر اساس سیستم رتبه‌بندی جامع، که به عنوان CRS نیز شناخته می‌شود، مورد قضاوت قرار خواهید گرفت. به یاد داشته باشید که قبل از ثبت نام یا ایجاد حساب کاربری خود، باید اسناد خود را جمع آوری کرده و در دسترس داشته باشید. این باعث می‌شود برنامه اصلی شما سریع‌تر شود. پس از دریافت ITA خود، باید ظرف 60 روز درخواست دهید. در غیر این صورت ممکن است دعوتنامه شما منقضی شود.

 1. 5. با اسناد پشتیبانی ثبت نام کنید

پس از دعوت به درخواست، ثبت نام خود را بلافاصله شروع کنید. به یاد داشته باشید که شما فقط 60 روز فرصت دارید.

مدارک مورد نیاز شما عبارتند از:

 • نامه پیشنهاد کار (در صورت وجود)
 • نتیجه آزمون مهارت زبان
 • مدارک هویتی
 • اثبات وجوه و..
 • مدارکی که تجربه کاری شما را تایید می‌کند (به خصوص مدارک فنی تکنسین گرافیک شما).

سوالات متداول مهاجرت هنرمندان به کانادا

آیا می توانیم به عنوان یک تکنسین گرافیک به کانادا مهاجرت کنیم؟

بله، تکنسین‌های هنرهای گرافیک در لیست NOC کانادا با کد 5223 قرار دارند و واجد شرایط نقل مکان به کانادا هستند. اگرچه تعدادی از تکنسین‌های گرافیک در سال‌های اخیر به کانادا نقل مکان کرده‌اند، تکنسین‌های گرافیک هنوز هم در کانادا در سطح ملی و محلی مورد تقاضای زیادی هستند.

کد NOC برای تکنسین‌های گرافیک چیست؟

NOC برای تکنسین‌های گرافیک 5223 است.

درآمد یک تکنسین گرافیک در کانادا چقدر است؟

متوسط ​​حقوق یک تکنسین گرافیک کانادایی 44850 دلار در سال یا 23 دلار در ساعت است. موقعیت‌های سطح ورودی از 36075 دلار در سال شروع می‌شود و کارمندان با تجربه تر 59378 دلار در سال هستند.

هزینه ثبت نام مهاجرت هنرمندان به کانادا چقدر است؟

هزینه درخواست 150 دلار است.

 آیا فقط برای مهاجرت به کانادا به عنوان هنرمند باید از پیشنهاد شغلی استفاده کنیم؟

خیر گزینه‌های دیگری برای ورود به کانادا وجود دارد که می‌توانید برای مهاجرت به کانادا به عنوان هنرمند در خارج از این کشور استفاده کنید.

 میانگین حقوق یک هنرمند در کانادا چقدر است؟

متوسط ​​حقوق یک هنرمند در کانادا 40237 دلار 20.63 دلار در سال یا 34807 دلار در ساعت است.

 زمان پردازش ویزای کاری برای مهاجرت هنرمندان به کانادا چقدر است؟

مدت زمان رسیدگی به ویزای کار کانادا حداقل 3 ماه است.

نتیجه گیری

اکنون می‌بینید که مهاجرت هنرمندان به کانادا کار سختی نیست، بنابراین می‌توانید به برنامه‌های خود برای مهاجرت به کانادا به عنوان یک هنرمند فکر کنید.