کشور انگلیس، یکی از مدرن ترین و پیشرفته ترین کشورهایی است که فرصت های رشد و توسعه در آن بسیار زیاد است. یکی از راه های مهاجرت به این کشور درخواست ویزای کار می باشد. هر خارجی برای ورود به بریتانیا نیاز به ویزای انگلستان دارد. به استثنای اتباع کشورهایی که طبق معاهدات بین المللی می توانند بدون ویزا به انگلستان سفر کنند (مانند ایالات متحده) شهروندان سایر کشورها برای ورود به انگلستان نیاز به ویزا دارند. ویزای انگلستان دسته بندی های مختلفی دارد و انواع مختلفی از ویزای انگلستان با توجه به اهداف متقاضی صادر می شود.

شرایط ویزای کوتاه مدت و بلند مدت انگلستان متفاوت است و هر کدام برای هدف خاصی طراحی شده اند. انواع ویزای انگلستان مربوط به نوعی از سفر و مهاجرت به انگلستان می باشند. یکی از مهم ترین مراحل و شرایط اخذ ویزا، ارائه مدارک لازم جهت اخذ ویزای انگلیس می باشد که باید به صورت دقیق و کامل به سفارت ارائه شود. در این مقاله به طور تخصصی به ویزای کاری انگلستان، نحوه اخذ آن، شرایط و مدارک مورد نیاز، مدت زمان صدور ویزای انگلستان و غیره می پردازیم.

فهرست مطالب

ویزای کار در انگلیس

انگلستان یکی از محبوب ترین کشورها برای اخذ اقامت دائم و مهاجرت است. شما که در حال مطالعه این مقاله هستید قطعا به دنبال راه ها و روش های نحوه اخذ ویزای انگلستان هستید. اگر تابعیت بریتانیا منطقه اقتصادی اروپا یا سوئیس را ندارید، ممکن است به ویزای کار در انگلیس نیاز داشته باشید تا بتوانید در انگلستان کار کنید. شما باید بتوانید از طریق نماینده انگلیس در کشور خود یا سفارت انگلستان برای ویزا اقدام کنید.

در این مقاله به بررسی ویزای کار در انگلیس، مدارک لازم و هزینه ویزای کار انگلستان می پردازیم. شرایط کار برای ایرانیان در انگلستان چگونه است؟ چه مشاغلی در انگلستان مورد نیاز است؟ آیا ایرانیان می توانند ویزای کار پرستاری در انگلستان دریافت کنند؟ پاسخ اینگونه سوالات و تمامی نکات مهم و اصلی مربوط به اخذ ویزای کار و هزینه ویزای کار انگلیس در این مقاله شرح داده شده است. انگلیس توسط بسیاری از افراد به دلیل شرایط اقتصادی مطلوب و نرخ پایین بیکاری، برای مهاجرت کاری انتخاب می شود. برای این کار باید ویزای کار در انگلیس را دریافت کنید. در ادامه انواع ویزای کار و شرایط اخذ آن ذکر شده است.

اگر مایل به مشاوره تخصصی در زمینه ویزای کار در انگلیس و کارآفرینی انگلستان هستید، لطفا از طریق خطوط ارتباطی موجود در وب سایت با کارشناسان این مجموعه تماس حاصل فرمایید. انگلستان یکی از محبوب ترین مقاصد برای جویندگان کار از سراسر جهان است. قبل از اینکه تصمیم بگیرید برای ویزای کار در انگلیس اقدام کنید، بهتر است در ابتدا شغلی را پیدا کنید. اگر یک کارفرما در انگلیس شما را به عنوان کارمند استخدام کند، مسیر شما برای دریافت ویزای کار در انگلیس هموارتر خواهد بود.

به عنوان یک مهاجر خارجی، ممکن است برای کار در انگلستان یا یکی دیگر از شهرهای انگلیس به مجوز نیاز داشته باشید. واجد شرایط بودن شما برای کار در انگلیس به جایی که سفر می کنید و همچنین نوع کاری که انجام می دهید بستگی دارد. بنابراین برای درخواست کار در این کشور، به اخذ ویزای کار انگلستان و همچنین پیشنهاد شغلی نیاز خواهید داشت.

قبل از مهاجرت به انگلیس

قبل از مهاجرت به انگلیس، مهم است که بدانید این کشور در حال حاضر عضو اتحادیه اروپا است. این بدان معناست که شهروندان سایر کشورهای اتحادیه اروپا / EFTA برای سفر و کار در بریتانیا آزاد هستند. انگلیس برای اتباع غیر اتحادیه اروپا / EFTA، سیستم ارزیابی مهاجرت را معرفی کرده است. در این سیستم به عنوان بخشی از روند مهاجرت مدیریت شده ، فرآیند متقاضیان ویزای کاری از کشورهای غیر اتحادیه اروپا / EFTA کنترل می شود. همه اتباع غیر اتحادیه اروپا / EFTA نیاز به ویزای کار در انگلیس دارند. برخی از ملیت ها می توانند بدون ویزا وارد بریتانیا شوند و تا شش ماه در آنجا بمانند، لازم به ذکر است که در چنین شرایطی آنها نمی توانند در این کشور مشغول به کار شوند. برای اطلاعات بیشتر در مورد افرادی که برای ورود به بریتانیا به ویزا نیاز دارند، به ادامه مطلب مراجعه کنید.

اخذ ویزای کار در انگلیس در حال حاضر شانس موفقیت زیادی دارد، اما شما باید شرایط را داشته باشید. کشور انگلیس همچنین به شهروندان 56 کشور دیگر از جمله استرالیا، کانادا، اسرائیل، ژاپن و ایالات متحده اجازه می دهد تا حداکثر 6 ماه بدون ویزا در این کشور اقامت کنند. اگر اهل کویت، عمان، قطر یا امارات متحده عربی هستید، می توانید با پرداخت 30 پوند معافیت الکترونیکی ویزای (EVW) دریافت کنید. تجارت، تحصیل یا استفاده از خدمات درمانی تا شش ماه بدون ویزا امکان پذیر است. اتباع سایر کشورها برای ورود به بریتانیا نیاز به ویزا دارند. اگر قصد مهاجرت به انگلستان را دارید باید بدانید که آیا برای ورود به این کشور به ویزا نیاز دارید. اخذ ویزا به جایی که سفر می کنید و هدف شما بستگی دارد. انگلستان همیشه تعداد قابل توجهی مهاجر داشته است که بسیاری از آنها در طول سال برای کار و تحصیل آمده اند. با این حال، درصد خارجی های انگلیسی الاصل کمتر از بسیاری از کشورهای اروپایی است.

انواع ویزای کار در انگلیس

دسته بندی ویزای کار در انگلیس برای مهاجران غیر اروپایی است که مایل به کار و زندگی در انگلستان هستند. اکثر گروه های کاری از سال 2008 بخشی از PBS انگلستان بوده اند. هر دسته در این سیستم اهداف معیارها و الزامات خاص خود را دارد. در حقیقت PBS برای کمک به انگلستان در مدیریت موثرتر برنامه مهاجرت و جذب بهترین استعدادها ایجاد شد.

ویزای کار در انگلیس به دو دسته تقسیم می شود:

دسته اول: به این صورت است که برای متقاضی ویزای محدود صادر می شود که طی آن باید به دنبال کار در این کشور باشد و با کارفرما با موفقیت قرارداد کاری منعقد کند. اگر نتوانست شغلی پیدا کند، باید کشور را ترک کند. این نوع ویزا معمولا امتیاز دارد و متقاضی باید امتیاز لازم را کسب کند تا بتواند ویزا بگیرد.

دسته دوم: ویزای کار از طریق Job Offer صادر می شود. در این ویزا کارفرما از کشور مورد نظر برای کارجو دعوت نامه ارسال می کند. این ویزا شرایط خاص و سختی دارد. کارفرما باید در کشور خود برای مدت معینی آگهی شغلی بدهد و در صورت نبود کارجو با شرایط کارفرما، دعوت نامه را برای فرد مناسب ارسال کند. این ویزا بهترین ویزای کاری در انگلیس است زیرا فرد با قرارداد کاری در حال ورود به کشور مورد نظر است. مهاجرت کاری به انگلستان تنها با روش دوم امکان پذیر می باشد و فرد باید شرایط خاصی داشته باشد. فارغ التحصیلان انگلستان پس از اتمام دوره، مجاز به کار در انگلستان برای مدت مشخصی هستند. احتمال یافتن کار در این افراد بسیار بیشتر از افرادی است که در خارج از انگلستان تحصیل کرده اند.

ویزای کار در انگلیس

ویزای کار در انگلیس

شرایط ویزای کار انگلستان (ویزای درجه ۲)

برای اخذ ویزای کار انگلستان (ویزای درجه ۲ انگلستان) شرایط خاصی وجود دارد. داشتن پیشنهاد شغلی از یک شرکت یا موسسه معتبر انگلستان اولین شرط اخذ ویزای کاری در انگلیس می باشد. داشتن مدرک زبان آیلتس با معدل بالای 6 ، مدرک معتبر و اسپانسر انگلیسی از دیگر شرایط اخذ ویزای کار در انگلیس است.

انواع ویزای کار در انگلیس عبارتند از :

ویزای ردیف 1 : استعدادهای استثنایی

این ویزا برای کسانی است که به عنوان رهبران علوم اجتماعی، علوم انسانی، مهندسی، پزشکی، فناوری دیجیتال و هنر شناخته می شوند. دلایل و مدارک فرد متقاضی باید توسط وزارت کشور تایید شود و سالانه تنها 1000 ویزای درجه 1 صادر می شود. این ویزا تا پنج سال اعتبار دارد و تا پنج سال دیگر قابل تمدید است.

ویزا ردیف 2 : انتقال در داخل شرکت

این ویزا برای کسانی است که توسط یک کارفرمای خارجی با حمایت مالی به شعبه انگلستان پیشنهاد می شود. بسته به وضعیت ارائه شده ، این ویزا می تواند از شش ماه تا نه سال اعتبار داشته باشد.

ویزای ردیف 2 : وزیر امور مذهبی

این ویزا برای افرادی است که به آنها پیشنهاد کار در یک جامعه مذهبی با حمایت مالی داده شده است. این ویزا تا سه سال اعتبار دارد و قابل تمدید می باشد.

ویزای ردیف 2 : عمومی

ویزای عمومی برای کسانی است که به آنها شغل حرفه ای پیشنهاد می شود (حداقل دستمزد 25000 پوند در سال) و توسط یک سازمان دارای مجوز مرتبط با کار حمایت می شود. این وام تا شش سال اعتبار دارد.

ویزای ردیف 5 : کارگر موقت

این ویزا برای افرادی که به طور موقت به عنوان داوطلب خیریه ، ورزشکار یا هنرمند ، کارگران مذهبی، در صرافی های مجاز دولتی یا به عنوان بخشی از یک توافق نامه بین المللی کار می کنند، تضمین می شود. ویزای کار موقت بسته به هدف بین 1 تا 2 سال اعتبار دارد.

ویزای ردیف 5: طرح تحرک جوانان

این ویزا برای افراد 30 ساله از استرالیا، کانادا، ژاپن، موناکو، نیوزلند، هنگ کنگ، کره جنوبی یا تایوان است که حداقل 1890 پوند پس انداز دارند. این ویزا تا دو سال اعتبار دارد.

ویزای رده 2: ورزشکار

این ویزا برای ورزشکاران نخبه یا مربیان واجد شرایط است که توسط شورای ملی ورزش آنها تایید شده است. این ویزا تا سه سال اعتبار دارد و برای سه سال دیگر قابل تمدید است.

انواع خوداشتغالی در انگلستان:

شرایط کار در انگلستان به فاکتورهای متفاوتی بستگی دارد. در ادامه انواع ویزای کار در انگلیس برای کسانی که مایل به کار به صورت خوداشتغالی هستند ذکر شده است :

ویزای ردیف اول به عنوان کارآفرین

این ویزا برای افرادی است که می خواهند یک شرکت راه اندازی کنند یا در انگلستان تجارت کنند و به صندوق های سرمایه گذاری مشترک حداقل 50000 پوند دسترسی داشته باشند. این ویزا سه سال اعتبار دارد و برای سه سال دیگر قابل تمدید است.

ویزای ردیف اول به عنوان کارآفرین تایید شده

این ویزا برای فارغ التحصیلانی است که ایده های تجاری آنها توسط وزارت تجارت بین الملل انگلستان یا یک موسسه آموزش عالی مربوطه در بریتانیا تایید شده است. این ویزا یک سال اعتبار دارد و برای یک سال دیگر قابل تمدید است.

ویزای ردیف اول به عنوان سرمایه گذار

این ویزا برای کسانی است که به دنبال سرمایه گذاری حداقل 2 میلیون پوندی در انگلستان هستند. مدت اعتبار ویزا سه سال است و برای دو سال دیگر قابل تمدید است.

ویزای کار برای تحصیل و کار داوطلبانه در انگلستان

اگر برای تحصیل یا داوطلب شدن در یک کشور غیر اتحادیه اروپا به بریتانیا سفر می کنید، می توانید برای ویزای داوطلبانه (موقت) سطح 5 برای موسسات خیریه خاص و برنامه های آموزشی مورد توافق بین المللی درخواست دهید. همچنین می توانید برای اهداف آموزشی با ویزای تحصیلی اقامت کوتاه مدت با اعتبار شش ماه وارد انگلستان شوید.

حدود 9 درصد از جمعیت انگلیس را خارجی ها تشکیل می دهند. بیش از نیمی از این شهروندان از اتحادیه اروپا هستند. اکثر آنها در شهرهای بزرگ زندگی می کنند و حدود 35 درصد از جمعیت مهاجر انگلیس در لندن زندگی می کنند. شرایط کار در لندن به پارامترهای مختلفی بستگی دارد.

اگر شهروند اتحادیه اروپا / EFTA نیستید و می خواهید در بریتانیا کار کنید، به یک مجوز کار معتبر نیاز خواهید داشت. اکثر ویزاهای کاری در انگلیس نیاز به حمایت مالی از یک کارفرمای محلی دارند. شما می توانید قبل از درخواست ویزای کاری در انگلیس از یک شغل خوب و حمایت مالی برخوردار شوید. ویزای کاری در انگلیس در حال حاضر برای مشاغل معمولی یا کم مهارت در دسترس نیست. در نتیجه امکان ورود به انگلستان با نوع دیگری از ویزا وجود ندارد.

ویزای کار در انگلیس

ویزای کار در انگلیس

واجد شرایط بودن برای ویزای کاری در انگلیس

واجد شرایط بودن برای ویزای کاری در انگلیس به پیشنهاد شغلی و در بیشتر موارد حمایت مالی بستگی دارد. اگر می خواهید به عنوان یک شهروند غیر اتحادیه اروپا / EFTA در انگلستان کار کنید، ابتدا باید یک شغل مناسب پیدا کنید. ویزای کار در انگلیس برای کارگران کم مهارت در دسترس نیست. شما باید شغلی را بیابید که برای یکی از تیم های متخصص انگلستان یا ویزای کاری با شرایط عالی مناسب باشد.

پس از یافتن شغل، باید از طریق خدمات مهاجرت و ویزای انگلستان برای ویزای کاری در انگلیس اقدام کنید. این کار را می توان از طریق یک آژانس مهاجرتی معتبر یا از طریق مرکز درخواست ویزای انگلستان در کشور شما انجام داد. ویزای کاری در انگلیس نیاز به حمایت مالی از سوی کارفرمای انگلیسی و پیشنهاد شغلی دارد، بنابراین قبل از درخواست ویزای کار انگلستان باید یک شغل و پشتیبانی مناسب دریافت کنید. در حال حاضر، ویزای کاری در انگلیس برای مشاغل معمولی یا کم مهارت در دسترس نیست، بنابراین امکان ورود به انگلستان از طریق مشاغل دائمی، موقت یا کم مهارت وجود ندارد.

بنابراین باید شغلی با مهارت های خاص پیدا کنید و در این موقعیت ها پیشنهاد شغلی بگیرید و سپس برای ویزای کاری در انگلیس اقدام کنید. واجد شرایط بودن برای ویزای کار انگلستان بر اساس تعداد امتیازاتی که در سیستم امتیازی انگلستان کسب می کنید تعیین می شود. امتیازات بر اساس موارد زیر محاسبه می شود:

 • حامی مالی که به شما پیشنهاد کار داده است
 • درآمد مورد انتظار در آینده
 • توانایی ها و مهارت ها
 • دانش زبان انگلیسی
 • فرصت های مالی
 • آینده کاری
 • صلاحیت
 • امنیت

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای کار در انگلیس

 • ارائه ترجمه رسمی و همچنین اصل مدارک کارجو از جمله (گواهی اشتغال به کار ، حقوق و دستمزد ، پروانه کسب ، روزنامه رسمی کارجو)
 • ارائه ترجمه رسمی و اصل مدارک بانکی متقاضی شامل (پرینت حساب بانکی به مدت 6 ماه
 • تکمیل و ارسال فرم درخواست ویزای آنلاین و فرم های تایید متقاضی و زمان حضور در سفارت
 • دو عکس جدید در زمینه سفید در سایز 6*5
 • ترجمه شناسنامه متقاضی
 • هزینه مصاحبه

باید از تمامی مدارک ذکر شده در روز مصاحبه خود در سفارت کپی تهیه کنید.

مدارک مورد نیاز توسط اسپانسر در انگلستان
 • یک لیست حقوق و دستمزد به همراه پرینت حساب بانکی حامی
 • اجاره یا ارائه سند مالکیت محل اقامت اسپانسر در انگلستان
 • گواهی از محل کار و همچنین تأیید میزان درآمد سالانه
 • ارائه آخرین اظهارنامه مالیاتی اسپانسر به انگلستان
 • دعوتنامه کاری با کپی پاسپورت دعوت کننده
 • ارائه قبض های آب، برق و گاز اسپانسر
 • مقالات کاری حمایت شده

کار دانشجویی در انگلستان

اگر شما یک شهروند غیر اتحادیه اروپا هستید که با ویزای دانشجویی درجه 4 در انگلستان تحصیل می کنید ، واجد شرایط کار در انگلستان با ویزای دانشجویی هستید. البته مشاغل خاصی مانند ورزش حرفه ای یا مربیگری وجود دارد که نمی توانید انجام دهید. دانش آموزان زیر 18 سال که با ویزای دانش آموزی ردیف 4 در یک مدرسه خصوصی مستقل تحصیل می کنند، می توانند 10 ساعت در هفته در طول ترم و به صورت تمام وقت در طول تعطیلات کار کنند. آنها همچنین می توانند برای یافتن شغل جدید درخواست دهند. کسانی که دوره های کوتاه مدت را با ویزای تحصیلی کوتاه مدت می گذرانند مجاز به کار نیستند.

شما می توانید برای دریافت ویزا در مرکز درخواست ویزای کاری در انگلیس در کشور خود اقدام کنید. لیستی از مراکز درخواست ویزای انگلستان در سراسر جهان وجود دارد. شما همچنین می توانید از طریق وب سایت وزارت کشور و اداره مهاجرت درخواست دهید. مدارکی که باید ارائه دهید به نوع ویزای متقاضی شما بستگی دارد. اگر برای ویزای Tier 2 درخواست می کنید، باید موارد زیر را ارائه دهید:

 • شواهدی که می ‌توانید از نظر مالی حمایت شوید (مانند صورت‌حساب ‌های بانکی ، تأیید اسپانسر)
 • اگر بیش از شش ماه در بریتانیا بوده اید و از هر کشوری خارج از اروپا آمده اید ، باید آزمایشاتی را انجام بدهید.
 • اثبات پرداخت مشارکت برای مراقبت های پزشکی
 • پاسپورت یا شناسه توریستی معتبر
 • اثبات تسلط به زبان انگلیسی

در نهایت فرم اخذ ویزا کار در انگلیس را پر کنید و وقت خود را در مرکز درخواست ویزای انگلستان رزرو کنید. زمان رسیدگی به ویزا بستگی به نوع ویزا و محل درخواست شما دارد. پس از ورود به انگلستان ممکن است لازم باشد ویزای خود را در سیستم پلیس انگلستان ثبت کنید. مدت ویزای کاری شما بستگی به مدت قرارداد کاری شما دارد. همچنین می توانید آن را مجددا تمدید کنید.

برای اجازه اقامت بیومتریک اقدام کنید

اتباع غیر اتحادیه اروپا / EFTA که مایل به اقامت بیش از شش ماه در بریتانیا هستند باید برای مجوز اقامت بیومتریک بریتانیا (BRP) اقدام کنند. BRP برای اقامت شما در بریتانیا حداکثر 10 سال اعتبار دارد. می توانید برای اجازه اقامت بیومتریک انگلستان در اداره پست یا مرکز خدمات ویزا پرمیوم درخواست دهید. بدین منظور در خارج از انگلستان، با مرکز درخواست ویزای انگلستان تماس بگیرید. ساکنین می توانند پس از 5 سال اقامت در انگلیس برای اقامت دائم یا شهروندی کامل انگلستان اقدام کنند.

هزینه ویزای کار در انگلیس

در فرآیند اخذ ویزای ملی Tier 2، فرد متحمل هزینه هایی مانند هزینه ویزای کار به انگلستان و هزینه های مربوط به بخش دولتی و سفارت می شود. به غیر از هزینه ویزای کاری در انگلیس، هزینه بیمه مسافرتی دیگری نیز وجود دارد که در صورت درخواست آنلاین یا درخواست ویزا به صورت حضوری در سفارت یا کنسولگری باید آن را ارائه دهید.  برای دریافت بیمه باید از دفاتر مهاجرت اقدام کنید اما برای پرداخت حق بیمه باید در نظر داشته باشید که در صورت داشتن پیشنهاد شغلی دو نفره باید متناسب با مدت اقامت یا مدت ویزا پرداخت کنید.

هزینه ویزای کاری در انگلیس به نوع ویزا و مدت اقامت شما بستگی دارد. ویزای سه ساله Tier 2 (عمومی) در حال حاضر 575 هزینه دارد. توجه داشته باشید به غیر از پوند ، بسته به نرخ ارز تعیین شده توسط وزارت کشور، هزینه ها را می توان به ارز محلی نیز پرداخت کرد. تمامی نرخ‌ های ارز وزارت کشور هر دو هفته یکبار بررسی می ‌شوند و در صورت تغییر 3 تا 5 درصد با نرخ‌ های توافق شده، به روز می‌شوند. شما باید از همان نرخ مبادله وزارت خانه برای همه ارتباطات با هر ارز معینی استفاده کنید.

هزینه درخواست ویزای کاری در انگلیس بستگی به نوع ویزای انگلستان دارد که برای ورود به انگلستان باید دریافت کنید. هزینه های ویزا از 93 پوند برای ویزای بازدید کننده تا 9 ماه تا 3250 پوند برای ویزای موقت به عنوان یکی دیگر از افراد وابسته متغیر است. همچنین خدمات با ارزش افزوده ممتاز دیگری در خارج از بریتانیا و در بریتانیا وجود دارد که می تواند با قیمت 55 پوند ارزان و 10500 پوند گران باشد.

قبل از اینکه تصمیم به مهاجرت و تصمیم به زندگی در انگلستان بگیرید، بهتر است در مورد درآمد و سبک زندگی در آنجا بیشتر بدانید. درآمد در انگلستان به پارامترهای مختلفی از جمله شهر مورد نظر بستگی دارد. با درآمد متوسط ​​40 ساعت در هفته در سراسر انگلستان می توانید حدود 35222 پوند کسب درآمد کنید. اما این میزان درآمد نمی تواند دلیل افت درآمد در تمامی مناطق و شهرهای این کشور باشد. به عنوان مثال، متوسط ​​درآمد کسب شده در لندن با 44184 پوند بالاترین میزان است. بر اساس آمارهای موجود، نرخ بیکاری انگلیس در سه ماهه منتهی به می 2020 حدود 3.9 درصد بوده است. این شرایط دقیقاً مشابه دوره قبل بوده و حدود 4.2 درصد کمتر از انتظارات و پیش بینی های بازار بوده است.

هزینه ویزای کار در انگلیس

هزینه ویزای کار در انگلیس

لیست مشاغل پردرآمد در انگلستان

در ادامه لیستی از مشاغل پردرآمد در انگلستان ذکر شده است:

 • مدیریت فناوری اطلاعات 96152 پوند در سال
 • مهندس مکانیک 86000 پوند در سال
 • مهندس IT 95000 000 پوند در سال
 • مهندس عمران 75000 پوند در سال
 • مهندس نرم افزار 72000 در سال
 • مدیر فروش 93500 پوند در سال
 • مدیر مالی 69942 پوند در سال
 • مدیر مالی 93000 پوند در سال
 • مدیر پروژه 91000 پوند در سال
 • مدیر برنامه 138,000 پوند در سال
 • معمار 60000 پوند در سال

ویزای کاری در انگلیس و ویزای همراه

در صورت دریافت ویزای دولتی Tier 2 ، خانواده شما نیز می توانند به شما ملحق شوند ، اما باید ثابت کنید که می توانید از نظر مالی از آنها حمایت کنید. همراهان شما به طور پیش فرض اجازه کار ندارد و باید مجوز کار انگلستان را دریافت کنند. هزینه ویزای کار انگلستان قبلا توضیح داده شد. اعضای خانواده عبارتند از :

 • کودکان وابسته بالای 18 سال
 • کودکان زیر 18 سال
 • همسر

سایر اعضای خانواده مانند والدین متقاضی می توانند برای ویزای اقامت کوتاه شش ماهه اقدام کنند.

ویزای کاری در انگلیس و آژانس های کاریابی

شما می توانید از طریق آژانس های کاریابی و وب سایت های انگلیسی برای یافتن کار در انگلستان اقدام کنید. برخی از موسسات مهم در لیست زیر معرفی شده اند :

 • Adecco
 • Adzuna
 • Careerbuilder
 • Everyjobsite
 • Fish4
 • Gumtree
 • Indeed

ویزای کاری در انگلیس و نرخ بیکاری

یکی از عوامل اصلی موثر بر مهاجرت نیروی کار، نرخ بیکاری در این کشور است. بر اساس آخرین آمار ، نرخ بیکاری در انگلستان حدود 4 درصد است که نشان از بازار کار خوب در این کشور دارد.

لیست مشاغل مورد نیاز در بریتانیا برای سال 2022

همانطور که گفته شد امروزه یکی از رایج ترین راه های مهاجرت به انگلستان اخذ ویزای کاری در انگلیس می باشد. اگر مردم می توانستند به برخی از مهم ترین مراحل مهاجرت کاری انگلستان توجه کنند، بدون شک بسیار موفق خواهند بود. یکی از مهم ترین مشاغل مورد نیاز انگلستان در سال 2022 (فهرست مشاغل با کمبود ، انگلستان) به شرح زیر است:

 1. کار در انگلستان در گروهی از امدادگران (رادیولوژیست، دستیار آزمایشگاه ، گفتار درمانگر و غیره)
 2. کار در انگلستان در بخش پزشکی (همه پزشکان عمومی و متخصص)
 3. کار در انگلستان برای پرستاران ، ماماها

مشاغل در انگلستان برای تیم های مهندسی:

 1. مهندسان کامپیوتر (به ویژه مهندسان نرم افزار و طراحی وب)
 2. مهندسان عمران
 3. مهندسان مکانیک
 4. مهندسان برق
 5. مهندسان فناوری اطلاعات
 6. گرافیست ها، نوازندگان و نقاشان

لازم به ذکر است که اخیرا فقط رشته های پزشکی مربوط به پرسنل پزشکی مورد تقاضا بوده است. لطفا با دفتر موسسه تماس بگیرید تا ببینید آیا رشته تحصیلی شما مناسب است یا خیر.

شرایط کار در انگلستان

در ادامه این قسمت شرایط لازم جهت اخذ ویزای کار انگلستان (ویزای Tier2) را به شما ارائه کرده ایم:

 • ارائه مدرک : مدرک واجد شرایط – حداقل مدرک لیسانس
 • سن: ترجیحا تا 45 سال. خوشبختانه، در انگلستان محدودیت سنی مشخصی برای دریافت مجوز کار وجود ندارد ، اما در برخی موارد مشاغل تا 55 سال (مثلاً متخصصان پزشکی) ممکن است درخواست شوند.
 • رشته تحصیلی: رشته تحصیلی و سابقه کاری باید فهرست رشته های مورد نیاز برای ویزای کار انگلستان ((Tier 2) Visa) را داشته باشد.
 • پذیرش کارفرما (COS): متقاضی باید یک پیشنهاد شغلی از یک کارفرمای مورد تایید اداره مهاجرت بریتانیا دریافت کرده باشد ، یا به عبارت دیگر ، یک کارفرمای تایید شده در بریتانیا حامی موقعیت شغلی متقاضی در لیست مشاغل سطح 2 باشد.
 • سابقه کار مرتبط : حداقل سابقه کار مورد نیاز برای اخذ ویزای کاری در انگلیس، حداقل 3 سال سابقه کار (بیمه شده) است.
 • مدارک زبان انگلیسی: حداقل آیلتس 7.5 برای پزشکان 7 برای پرستاران و آیلتس 5 تا 5.5 برای سایر رشته ها (که البته در ابتدا نیازی به ذکر نیست). در صورتی که آیلتس نمره مورد نظر را نداشته باشد، متقاضی پس از پذیرش در انگلستان، با گذراندن دوره زبان علاوه بر کار، باید نهایتاً در ماه های اول به نمره آیلتس مورد نظر دست یابد ، البته در مورد متقاضیان ایرانی این امر ممکن است سخت گیرانه تر باشد.
 • حساب پس انداز: متقاضی مهاجرت به انگلستان 90 روز قبل از درخواست ویزا برای کار باید 945 پوند و 630 پوند برای سپری نمودن زندگی خود و همراهانش در حساب پس انداز شخصی خود، داشته باشد. در واقع نگهداری این مبلغ در حساب شخص به این معناست که فرد برای مدتی از توانایی های مالی لازم برای تامین معاش خود یا خانواده اش برخوردار باشد. اگر فرد در زمان صرفه جویی نکند، درخواست ویزا پذیرفته نمی شود. اگر کارفرما یکی از کارفرمایان با رتبه A باشد ، نیازی به تعویق این مبلغ 90 روز قبل از درخواست ویزا نیست.
 • کسب حداقل دستمزد: حداقل دستمزد مناسب فقط برای مشاغلی با حداقل دستمزد سالانه 30000 پوند صادر می شود (اگرچه در برخی موارد نادر امکان دریافت 28000 پوند برای مجردها وجود دارد)
هزینه ویزای کار در انگلیس

هزینه ویزای کار در انگلیس

مزایای اخذ ویزای کاری در انگلیس

 • این نوع ویزا از تاریخ درخواست تا دریافت ویزا حداکثر 7 تا 12 ماه طول می کشد.
 • حقوق از پیش تعیین شده: حقوق و شرایط یک فرد قبل از اخذ ویزا و قبل از عزیمت به این کشور کاملاً مشخص است و به فرد اجازه می دهد تا به صورت بی طرفانه وارد انگلستان شود.
 • همراهی اعضای خانواده: در ویزای Tier2 (ویزای کاری بریتانیا) ، امکان همراهی اعضای خانواده وجود دارد.
 • اخذ اقامت دائم: امکان اخذ اقامت دائم پس از 5 سال برای متقاضی و همراهان وی در این ویزا وجود دارد.
 • اخذ پاسپورت انگلستان: امکان درخواست پاسپورت تابعیت انگلستان یک سال پس از اخذ اقامت دائم انگلستان برای متقاضی و همراهان وی وجود دارد. موضوعات مرتبط در مقاله پاسپورت بریتانیا پوشش داده شده است.
 • امکان تحصیل و کار همزمان: امکان کار و تحصیل از همان ابتدا برای تمامی همراهان متقاضی ویزای کاری در انگلستان وجود دارد.
 • صلاحیت شهروندی برای همه افراد همراه : متقاضی و همه افراد همراه از همان روز اول از کلیه حقوق اخذ تابعیت بریتانیا برخوردار خواهند بود.
 • فرصت شغل دوم: متقاضی می تواند تا 20 ساعت در هفته در شغل دوم کار کند. البته شغل دوم یا باید مربوط به شغل اصلی متقاضی و متعلق به همین دسته باشد و یا در لیست شغل های مورد نیاز انگلستان باشد.
 • اقامت رایگان: برخی از کارفرمایان در نظر دارند برای کارکنان خود مجتمع هایی بسازند و فرد می تواند به صورت رایگان در این مکان ها زندگی کند. همچنین کارفرمایان معمولاً برای پرستاران در نزدیکی بیمارستان در محل کار، خوابگاه رایگان تهیه می کنند. دستمزد بالا برای جویای کار با امکان زندگی رایگان اندک است و در صورت پرداخت دستمزد کمتر ، امکان زندگی رایگان توسط کارفرما وجود دارد.
 • امکان کار تمام وقت با همراهان متقاضی : همراهان متقاضی در بدو ورود دارای مجوز کار تمام وقت خواهند بود.
 • بهبود شرایط کار و دستمزد بعد از سال اول : امکان بهبود شرایط کار و شرایط قانونی برای متقاضی وجود دارد.
 • ریسک پایین: ریسک انجام کار در مقایسه با سایر ویزاها بسیار کم است.
 • حداقل دستمزد: حداقل دستمزد برای این نوع ویزا باید 30000 پوند در سال باشد و البته اگر همسر شاغل باشد یا شغل دوم داشته باشد ، حقوق و پس انداز به میزان قابل توجهی افزایش می یابد.

شرایط کار در انگلستان برای ایرانیان

نرخ بیکاری در بریتانیا کمتر از 4 درصد است و فارغ التحصیلان دانشگاه به راحتی می توانند کار پیدا کنند. در این میان دانش آموزان با شرایط لازم ، تجربه و دانش خوب شانس بیشتری دارند. شرایط کار در انگلستان برای ایرانیان بسیار خوب است و آن دسته از جویندگان کار خارجی که به زبان انگلیسی مسلط هستند و افراد جویای کار می توانند به راحتی جذب شوند. از طرفی حقوق کار در انگلستان برای این گروه از جویندگان کار نسبتاً بالاست. با توجه به تنوع بخش های اشتغال در این کشور ، شرایط کاری خوب و فرصت های شغلی فراوان، جای تعجب نیست که این کشور مکان مناسبی برای اتباع خارجی در نظر گرفته شود.

لیست مشاغل مورد نیاز در انگلستان برای سال 2022

 • متخصص مغز و اعصاب
 • متخصص ارتودنسی
 • مدیر ارشد مالی
 • دستیار فروش
 • معاون مهندس
 • متخصص پوست
 • مدیر تولید

پردرآمدترین شغل در انگلستان

 • توسعه دهنده وب
 • برنامه نویس
 • مدیر بازاریابی
 • حسابداران
 • معلم
 • پرستار
 • مدیر تولید
 • طراح UX

کار در انگلستان برای پزشکان عمومی

در ابتدا باید توجه داشت که انگلستان شرایط خوب و بهینه ای را برای پزشکان از نظر شغلی و زندگی ایجاد کرده است. پزشکان در ابتدای اقامت خود در انگلستان ملزم به شرکت در امتحانات و دوره های آموزشی هستند اما پس از گذراندن این مرحله و قبولی در امتحانات، از نظر موقعیت و درآمد در سطح بالایی قرار خواهند گرفت. برای درخواست این نوع ویزا  پزشکان باید حداقل ۲ سال سابقه کار داشته باشند.

در ضمن نمره زبان پزشکان آیلتس 7.5 است که البته حداقل نمره آیلتس باید 7 باشد. می توانید جزئیات بیشتری را در مقاله ما در مورد کار پزشکی در انگلستان بیابید. لطفا توجه داشته باشید که در ابتدا نیازی به داشتن این نمره ندارید. متقاضی ابتدا بدون مدرک آیلتس وارد انگلستان می شود و پس از گذراندن معاینات پزشکی و دوره های زبان در نهایت نمره مورد نظر را کسب می کند، اما داشتن مدرک زبان (از همان ابتدا) باعث صرفه جویی قابل توجهی در هزینه شما می شود.

اگر نگران این هستید که آیا مدرک پزشکی شما در انگلستان پذیرفته می شود یا خیر، باید بدانید که مدرک پزشکی ایرانی در انگلستان به شرط قبولی در آزمون های این حوزه پذیرفته می شود. در نتیجه مدرک شما با گذراندن امتحانات دوره های آموزشی معتبر خواهد بود. پزشکان عمومی سالانه بین 50000 تا 60000 پوند درآمد دارند که مقدار بسیار خوبی است.

یکی از مهم ترین و اصلی ترین دغدغه های بسیاری از افرادی که در سال 2022 به دنبال مهاجرت کاری به انگلستان هستند ، میانگین دستمزد مهاجران است، بنابراین مهاجران خواهان بالاترین و بهترین مزایا و حقوق هستند. درآمد در انگلستان بر اساس نوع شغل، تجربه، مهارت ها، شرایط و قوانین کار برای مشاغل مختلف متفاوت است، بنابراین ممکن است بخواهید قبل از مهاجرت از کارفرمای خود در این مورد سوال بپرسید. به طور کلی می توان گفت که معمولا حقوق کمتر از 15000 پوند در سال نیست و بیشترین حقوق در شهر لندن پرداخت می شود.

میانگین درآمد پرسنل پزشکی در انگلستان (با بیش از 5 سال سابقه کار:

 • متخصص پزشکی حدود 90000 پوند در سال
 • پزشک عمومی از 50 تا 60 هزار پوند در سال
 • پرستاران و سرپرستاران 35000 پوند تا 44000 پوند در سال

هزینه زندگی در انگلستان

همانطور که می دانید هزینه زندگی در انگلستان نسبت به سایر کشورها بیشتر است اما درآمد در این کشور نیز بالاست. البته نکته مهم این است که مانند همه کشورها این هزینه ها در شهرهای مختلف متفاوت است. برخی از این هزینه ها را می توانید در این بخش مشاهده کنید:

 • متوسط ​​قیمت اجاره برای یک آپارتمان 3 خوابه در خارج از بریتانیا بین 700 تا 1200 پوند است.
 •  متوسط ​​قیمت اجاره برای یک خانه یک خوابه در مرکز شهر انگلستان بین 750 تا 900 پوند و برای یک خانه سه خوابه بین 1000 تا 1400 پوند است.
 • هزینه فست فود و تنقلات از 2.5 پوند تا 5.5 پوند متغیر است و البته هزینه غذا در رستوران ها متفاوت است که می تواند تا 100 پوند نیز هزینه داشته باشد.
 • هزینه غذا در انگلستان برای هر نفر حدود 700 پوند در هفته است.
 • هزینه حمل و نقل عمومی مانند تاکسی 3 یا بیشتر است.
هزینه ویزای کار در انگلیس

هزینه ویزای کار در انگلیس

شرایط حمایت خانواده برای ویزای کار انگلیس

یکی دیگر از جنبه های مهم اخذ ویزای کار انگلیس، اخذ مجوز اقامت برای یک فرد و یک خانواده است. افرادی که برای کار به این کشور مهاجرت می کنند می توانند ویزای همراه اعم از همسر و فرزندان زیر 18 سال دریافت کنند. این همراهان محدودیتی برای تحصیل یا کار در انگلستان ندارند، اما لازم به ذکر است که متقاضی باید توانایی مالی خود را در پرداخت هزینه های زندگی همراهان ثابت کند.

مدت اعتبار ویزای کار انگلستان

مدت اعتبار ویزای کار انگلستان کاملاً به درخواست کارفرما برای مدت زمان ویزای کار طولانی مدت انگلیس بستگی دارد. این نوع ویزا معمولا برای 3 سال و بیش از 3 سال (5 سال) صادر می شود. گاهی اوقات بنا به درخواست کارفرما می توان تا 3 سال ویزا صادر کرد. حداکثر مدت اعتبار این نوع ویزای کاری 5 سال و 14 روز می باشد. اگر متقاضی و همراهانش به مدت 5 سال در انگلستان زندگی و کار کرده باشند، واجد شرایط اقامت دائم انگلستان خواهند بود.

جستجوی کار در انگلستان

در این قسمت از مقاله اخذ ویزای کاری در انگلیس، هشت مرحله را که می توانید برای یافتن شغل در انگلستان و دریافت ویزای کار انجام دهید ، به شما معرفی کرده ایم.

 1. تأیید کامل عنوان شغلی ، سابقه شغلی و واجد شرایط بودن ویزای کار انگلستان
 2. رزومه ، کتاب های کاری را تهیه و در قالب مورد نیاز ترجمه کنید.
 3. پذیرش توسط کارفرما و ارائه گواهی حمایت (COS) به کارجو
 4. کارفرمای مورد تایید مهاجرت بریتانیا را پیدا کنید
 5. پردازش ویزا و ارسال شخص به انگلستان
 6. یک مصاحبه شخصی آنلاین برنامه ریزی کنید
 7. ارائه مدارک و رزومه متقاضی به کارفرما
 8. تعیین وقت سفارت برای اخذ ویزا
سوالات متداول در مورد ویزای کار در انگلیس

چه کسانی به ویزای کار در انگلیس نیاز دارند ؟

اگر شهروند یک کشور غیر اتحادیه اروپا هستید ، به ویزای کار انگلستان نیاز دارید.

آیا می توانم با مدارک پایین در انگلستان کار کنم ؟

در حال حاضر هیچ ویزای کاری در انگلیس برای مشاغل کم مهارت برای شهروندان غیر اتحادیه اروپا وجود ندارد.

آیا گرفتن ویزای کار انگلستان تضمینی است ؟

در کل در فرآیند مهاجرت تضمین صد در صد وجود ندارد. حتی در بهترین شرایط نیز امکان رد ویزا وجود دارد ، بنابراین اخذ ویزا 100% تضمینی نیست. تنها کاری که می توان انجام داد این است که در صورت امتناع از ویزا ، درصدی از مبلغ پرداختی را به مشتری برگردانیم.

آیا ایرانیان می توانند ویزای کاری در انگلیس را دریافت کنند ؟

بله در صورت واجد شرایط بودن امکان اخذ ویزای کاری در انگلستان وجود دارد.

شرایط اخذ ویزای کاری در انگلیس برای ایرانیان چیست ؟

برای دریافت این ویزا ، ایرانیان ابتدا باید از یک کارفرما در انگلستان پیشنهاد شغلی دریافت کنند.

هزینه ویزای انگلستان چقدر است ؟

هزینه ویزای کار انگلستان که از سفارت انگلستان اخذ می شود به عواملی مانند نوع ویزا و مدت زمان آن بستگی دارد. به عنوان مثال ، ویزای سه ساله Tier2 در حال حاضر 10610 یورو هزینه دارد.

آیا برای درخواست ویزا نیاز به حمایت مالی دارم ؟

برای درخواست ویزای کار در انگلیس ، معمولا ابتدا باید یک پیشنهاد شغلی با حمایت مالی از کارفرمایان در انگلستان دریافت کنید.

برای چه مشاغلی واجد شرایط هستم ؟

این موضوع به کارفرما، تحصیلات و مهارت ها و تجربه مرتبط شما بستگی دارد.

اخذ ویزای کاری در انگلیس

ویزای کاری در انگلیس هزینه ویزای کار انگلستان و مراحل درخواست آن در نظر گرفته شد. برای اطلاع از نحوه مهاجرت کاری به انگلستان و همچنین هزینه ویزای کار انگلستان با وکیل مهاجرتی معتبر تماس بگیرید. امیدواریم مقاله مربوط به ویزای کاری در انگلیس مورد توجه شما قرار گیرد و اطلاعات اولیه ای در مورد مهاجرت کاری انگلستان و هزینه های ویزای کاری انگلیس بدست آورید. اگر مایل به مشاوره هستید ، می توانید با دفاتر ما تماس بگیرید. همچنین می توانید سوالات خود را در مورد ویزای کار در انگلیس در قسمت نظرات همین مقاله مطرح کرده و در اسرع وقت پاسخ دریافت کنید. بهترین سن برای درخواست ویزای کاری در انگلیس بین بیست و پنج تا چهل سال است که بستگی به سطح دانش شما دارد. یک کارفرما در انگلستان می تواند معیارهای اصلی را هنگام انتخاب فرد، سن متقاضی یا سابقه کار در نظر بگیرد. مدرک زبان انگلیسی اجباری است.

برای دریافت ویزای کاری در انگلیس ، متقاضی یا باید فارغ التحصیل دانشگاه بریتانیا باشد و در یک سال گذشته به طور قانونی در انگلستان اقامت داشته باشد، یا اگر در کشور دیگری که در آن فارغ التحصیل شده است اقامت داشته باشد ، همچنین از دعوت نامه قانونی برخوردار باشد یا پیشنهاد کار و تایید شده توسط کارفرما در بریتانیا دریافت نموده باشد. در این مقاله به شرایط اخذ ویزای کاری در انگلیس پرداخته ایم و اگر توجه کرده اید برای اخذ ویزای کاری در انگلیس دعوت نامه کاری از کشور انگلستان الزامی است. در این مورد باید گفت که شانس تحصیل دانشجویان در انگلستان بیشتر از دانشجویان خارج از انگلستان است.