ویزای کارآفرینی و استارت‌ آپ کانادا و نحوه دریافت و هزینه و مدارک لازم. اگر به عنوان یک ورزشکار حرفه‌ای، کشاورز یا صنعتگر علاقه‌مند به اقامت در یکی از استان‌ها یا مناطق کانادا هستید، ممکن است واجد شرایط دریافت ویزای استارت آپ کانادا برای خود و خانواده نزدیک باشید. این یک فرصت سودآور برای افراد باهوش در تجارت است که نمی‌خواهند مبلغی از سرمایه شخصی خود را در کسب‌وکار یا دولت دیگری سرمایه‌گذاری کنند.

فهرست مطالب

ویزای کارآفرینی و استارت‌ آپ کانادا

کانادا با استقبال از کسب و کارهای کوچک واجد شرایط و استارتاپ‌ها به طور یکسان، به کسب و کار شما کمک می‌کند تا با همکاری یکدیگر برای تقویت اقتصاد و ایجاد شغل برای شهروندانش و ساکنان دائمی مانند خودتان به اهداف جدیدی دست یابد.

برنامه کارآفرینی فدرال

*این برنامه متوقف شده و بعید است در آینده برنامه بازگشایی شود.

برنامه کارآفرین فدرال برای کسانی طراحی شده است که علاقه‌مند به مدیریت یک تجارت کانادایی هستند که با ایجاد شغل برای شهروندان کانادایی و ساکنان دائمی به توسعه اقتصاد کمک می‌کند. کارآفرینان واجد شرایط که قصد اقامت در هر استان یا منطقه‌ای به جز کبک را دارند، باید حداقل یک سوم (33.33٪) از سهام یک کسب و کار واجد شرایط را مدیریت و به دست آورند یا ایجاد کنند.

الزامات برنامه کارآفرین فدرال در اخذ ویزای استارت آپ کانادا

 • دارایی خالص شخصی حداقل 300000 دلار
 • قصد اقامت در هر جای کانادا به جز کبک
 • مدیریت و ایجاد/کسب 33.33 درصد از حقوق صاحبان سهام یک تجارت واجد شرایط
 • حداقل یک شغل جدید برای شهروندان و ساکنان کانادا ایجاد کنید.
ویزای کارآفرینی و استارت‌ آپ کانادا

ویزای کارآفرینی و استارت‌ آپ کانادا

ویزای استارت آپ فدرال

کارآفرینان تجاری می‌توانند شرکت‌های خود را در کانادا با کمک مالی و تخصص سازمان‌های بخش خصوصی تایید شده کانادا توسعه دهند و در ازای رشد اقتصاد و ایجاد فرصت‌های شغلی برای شهروندان و ساکنان، ویزای استارت آپ کانادا را دریافت کنند. برخلاف برنامه‌های سرمایه‌گذار مهاجر یا برنامه کارآفرین فدرال، متقاضیان ملزم به سرمایه‌گذاری هیچ یک از سرمایه‌های خود برای برآورده کردن شرایط نیستند. در عوض، آن‌ها باید حداقل سرمایه خطرپذیر را از یک یا چند سازمان تعیین شده دریافت کنند.

برنامه کارآفرینی کبک

اگر یک فرد تجاری با تجربه یا مدیر با دانش متوسط ​​زبان فرانسه هستید، ممکن است واجد شرایط دریافت ویزای استارت آپ کانادا با ایجاد یا کسب یک کسب و کار در استان کبک باشید. برنامه کارآفرینی کبک دارای دو جریان برای کارآفرینان خارجی است. برنامه کارآفرینی کبک برای کارآفرینان مهاجر برای ویزای استارت آپ کانادا باید توانایی ایجاد یک تجارت جدید یا کسب و راه‌اندازی یک تجارت موجود در استان کبک را داشته باشند.

MIDI اعلام کرده است که کارآفرین کبک 60 درخواست جدید را بین تاریخ‌های 15 آگوست 2018 تا 31 مارس 2019 پذیرفته است. Stream One 25 درخواست را پذیرفته و استریم دو 35 درخواست را پذیرفته است. متقاضیانی که در آزمون زبان تایید شده‌ای شرکت کرده‌اند که نشان‌دهنده مهارت زبان فرانسوی در سطح متوسط ​​پیشرفته است، از این آستانه پذیرش معاف هستند و می‌توانند در هر زمانی درخواست ارسال کنند.

برنامه کارآفرینی کبک یک مسیر مهاجرتی است که کارآفرینان مهاجر با توانایی ایجاد یک تجارت جدید یا کسب و راه اندازی یک تجارت موجود را هدف قرار می‌دهد. متقاضیان موفق می‌توانند به کبک مهاجرت کنند، جایی که پروژه تجاری خود را انجام می‌دهند. مانند تمام مسیرهای مهاجرتی کبک، این برنامه به متقاضیان اجازه می‌دهد تا برای گواهی انتخاب کبک (CSQ – گواهی انتخاب کبک) درخواست دهند. پس از دریافت CSQ، متقاضی واجد شرایط ارسال درخواست رسمی برای اقامت دائم کانادا می شود.

الزامات برنامه کارآفرینی کبک برای اخذ ویزای استارت آپ کانادا

برنامه کارآفرینی کبک دو جریان مختلف را اجرا می‌کند که هر کدام شرایط خود را دارند:

جریان 1

برای واجد شرایط بودن در زمینه دریافت ویزای استارت آپ کانادا، متقاضیان باید در کبک مستقر شوند تا کسب و کاری را ایجاد و راه‌اندازی کنند که توسط یک پیشنهاد خدمات از یک شتاب دهنده کسب و کار، یک مرکز رشد کسب و کار یا یک مرکز کارآفرینی دانشگاهی پشتیبانی می‌شود. پروژه تجاری ممکن است به تنهایی یا با دیگران انجام شود که حداکثر سه نفر از آن‌ها می‌توانند اتباع خارجی باشند که برای همان برنامه مهاجرتی درخواست می‌کنند. هیچ تعریف دقیقی برای انواع سازمان‌هایی که قادر به حمایت از طریق پیشنهاد خدمات هستند وجود ندارد. با این حال، به طور کلی تعاریف زیر باید متقاضیان را راهنمایی کند:

 •  شتاب دهنده کسب و کار: سازمانی با تأسیسات در کبک که خدمات پشتیبانی، به ویژه کمک به دنبال تأمین مالی را به کارآفرینانی که هدف پروژه‌های‌شان رشد کسب‌وکارهای نوآورانه است، ارائه می‌کند.
 •  انکوباتور کسب و کار: سازمانی با تأسیسات در کبک که خدمات پشتیبانی را به کارآفرینانی که به دنبال ایجاد مشاغل نوآور هستند ارائه می دهد.
 •  مرکز کارآفرینی دانشگاهی: سازمانی که توسط یک موسسه دانشگاهی در سطح دانشگاه اداره می‌شود و خدمات مربیگری را به کارآفرینان ارائه می‌دهد.

سازمان ارائه دهنده خدمات باید ظرفیت خود را برای حمایت از نامزد و پروژه تجاری آن‌ها نشان دهد. پیشنهاد خدمات باید راه‌هایی را ارائه دهد که از طریق آن‌ها این پشتیبانی انجام می‌شود و عناصر زیر را مورد توجه قرار می دهد:

 • طرح حمایتی پیشنهادی: فهرست و شرح خدمات ارائه شده به داوطلب.
 • برنامه عملیاتی: بودجه تفصیلی پیشنهاد خدمات و برنامه زمانبندی فعالیت‌ها.

داوطلب باید درخواست خود را در قالب یک طرح تجاری به کبک ارائه دهد. نامزد باید تمام فرم‌های مورد نیاز را که در وب سایت وزارت مهاجرت، تنوع و گنجاندن کبک (MIDI) درج شده است، تکمیل کند.

ویزای کارآفرینی و استارت‌ آپ کانادا

ویزای کارآفرینی و استارت‌ آپ کانادا

جریان 2

برای واجد شرایط بودن برای این جریان در دریافت ویزای استارت آپ کانادا، نامزد باید در کبک مستقر شود تا یک کسب و کار جدید ایجاد کند یا یک کسب و کار موجود را به دست آورد و عملیات تجاری را مدیریت کند. متقاضیان موفق باید دو سپرده مالی را به عنوان بخشی از درخواست خود انجام دهند:

 • سپرده تضمینی 200000 دلار کانادا به عنوان بیمه ای که کسب و کار ایجاد خواهد شد. پس از اجرای موفقیت آمیز طرح تجاری، بازپرداخت می شود.
 • سپرده راه‌اندازی که باید برای راه‌اندازی کسب و کار استفاده شود. سپرده راه‌اندازی 300,000 دلار کانادا برای مشاغل ایجاد شده در مونترال و 200,000 دلار کانادا برای مشاغل ایجاد شده در خارج از مونترال است. همه متقاضیان باید شرایط زیر را داشته باشند:
 • دارایی خالص حداقل 900000 دلار کانادا داشته باشید که به طور قانونی با همسر یا شریک زندگی مشترک در صورت همراهی با متقاضی، در صورت لزوم به دست آمده باشد.
 • درخواست باید در قالب یک طرح تجاری ارائه شود.
 • اگر متقاضی در حال ایجاد یک کسب و کار جدید است، باید حداقل 25 درصد از سرمایه آن را مالک و کنترل کند. اگر متقاضی یک کسب و کار موجود را خریداری می‌کند، باید حداقل 51 درصد از سرمایه آن را در اختیار داشته باشد و کنترل کند.
 • کسب‌وکار نمی‌تواند در فعالیت‌های زیر مشارکت داشته باشد: وام‌های روزمزد، چک، توسعه املاک و مستغلات، کارگزاری املاک یا بیمه، تولید/توزیع/فروش محصولات یا خدمات مستهجن یا غیراخلاقی جنسی.
 • کسب و کار خریداری شده باید در طول پنج سال قبل از درخواست فعال بوده باشد.

درخواست‌ها عوامل دیگری را نیز برای ویزای استارت آپ کانادا در نظر می‌گیرند، از جمله سن، مهارت زبان، تحصیلات، خودکفایی مالی، بازدید از کبک، خانواده در کبک و سابقه آموزشی. متقاضیان باید در قالب یک طرح تجاری درخواست دهند و اطمینان حاصل کنند که تمام فرم‌ها و اسناد فهرست شده در وب سایت وزارت مهاجرت، تنوع و مشارکت کبک (MIDI) را شامل می‌شود.

برنامه های نامزد استانی برای کارآفرینان

برخی از استان‌های فعال می‌توانند متقاضیان را از طریق جریان کارآفرین خود در برنامه استانی نامزد معرفی کنند. اگر شما علاقه‌مند به استقرار و مدیریت یک تجارت در یک استان خاص هستید، ممکن است برای اقامت دائم نامزد شوید، مشروط بر این‌که شرایط واجد شرایط بودن تعیین شده توسط استان را داشته باشید.

معرفی ویزای استارت آپ کانادا (SUV)

اگر شما یک کارآفرین با یک ایده تجاری نوآورانه هستید، ممکن است واجد شرایط مهاجرت به کانادا از طریق برنامه ویزای استارت آپ کانادا باشید. کانادا به دنبال کارآفرینان با استعدادی است که علاقه‌مند به راه‌اندازی مشاغلی هستند که ضمن ایجاد فرصت‌های شغلی برای ساکنان آن، اقتصاد کانادا را تحریک کنند.

برنامه ویزای استارت آپ کانادا چیست؟

برنامه ویزای استارت آپ کانادا به کارآفرینان این فرصت را می‌دهد که به منظور ایجاد یک تجارت جدید به کانادا مهاجرت کنند. کارآفرینان مهاجر باید نشان دهند که تجارت آن‌ها نوآورانه است، مشاغل جدیدی برای کانادایی‌ها ایجاد می‌کند و می‌توانند در مقیاس جهانی رقابت کنند.

شرایط ویزای استارت آپ کانادا چیست؟

برای واجد شرایط بودن برای ویزای استارت آپ کانادا، چهار شرط وجود دارد که باید رعایت کنید:

 • کسب و کار واجد شرایط داشته باشید.
 • شما باید حداقل 10 درصد از حقوق رای مرتبط با تمام سهام شرکت را داشته باشید
 • همراه با سازمان تعیین شده، باید حداقل 50 درصد از حق رای مربوط به کلیه سهام شرکت را داشته باشید.
 • یک نامه پشتیبانی از یک سازمان تعیین شده داشته باشید. شما باید نشان دهید که از حمایت یک صندوق سرمایه گذاری خطرپذیر یا مرکز رشد کسب و کار برخوردار هستید.

برای انجام این کار، باید ایده کسب و کار خود را مطرح کنید و سازمان را متقاعد کنید که ارزش حمایت از آن را دارد. روند ارائه ایده کسب و کار شما برای هر سازمان متفاوت خواهد بود. اگر طرح شما موفقیت آمیز باشد، نامه پشتیبانی از سازمان دریافت خواهید کرد که باید در درخواست ویزای استارت آپ کانادا شما گنجانده شود.

ویزای کارآفرینی و استارت‌ آپ کانادا

ویزای کارآفرینی و استارت‌ آپ کانادا

زبان را به خوبی بیاموزید

شما باید در یک آزمون زبان از یک آژانس تایید شده شرکت کنید و نشان دهید که حداقل سطح معیار زبان کانادایی (CLB) 5 را در زبان انگلیسی یا فرانسوی در مکالمه، خواندن، شنیدن و نوشتن دارید.

اثبات وجوه

اثبات توانایی مالی و پشتیبانی از افراد خانواده یکی از موارد مهمی است که باید برای برای کسب ویزای استارت آپ کانادا انجام دهید. هرچقدر تعداد اعضای خانواده شما بیشتر باشد این پشتیبانی نیز باید به صورت گسترده‌تر در نظر گرفته شود.

سازمان های تعیین شده برای ویزای استارت آپ کانادا

به عنوان بخشی از الزامات واجد شرایط بودن، باید مدرکی ارائه دهید (گواهی تعهد و نامه پشتیبانی) مبنی بر این که کسب و کار شما در واقع توسط یک سازمان تعیین شده پشتیبانی می‌شود. این اسناد جزئیات مربوط به توافق شما با یک یا چند سازمان تعیین شده را پوشش می‌دهد و برای درخواست ویزای استارت آپ شما بسیار مهم است. برخلاف برنامه‌های سرمایه‌ گذار فدرال و استانی، که متقاضیان باید سرمایه خود را سرمایه‌ گذاری کنند، هیچ سرمایه ‌گذاری از وجوه خود لازم ندارد. در عوض، افرادی که شرایط مورد نیاز را دارند باید حداقل 75000 دلار از یک سرمایه گذار کانادایی یا حداقل 200000 دلار از یک صندوق سرمایه گذاری خطرپذیر کانادایی که توسط دولت کانادا به رسمیت شناخته شده است، تضمین کنند. اگر متقاضی در یک انکوباتور تجاری معتبر کانادایی پذیرفته شود، نیازی به سرمایه گذاری نیست.

نحوه درخواست ویزای استارت آپ

پر کردن فرم درخواست

 • فرم درخواست عمومی برای کانادا را پر کنید.
 • روی دکمه “Validate” در فرم کلیک کنید و مطمئن شوید که تمام فیلدهای مورد نیاز را تکمیل کرده‌اید.
 • فرم درخواست تایید شده را چاپ کنید و مطمئن شوید که صفحه بارکد را درج کرده‌اید.
 • فرم را امضا کنید و تاریخ بزنید.
 • چک لیست سند را تکمیل کنید.
 • تمام اسناد فهرست شده را به ترتیب مشخص شده در چک لیست اسناد جمع آوری کنید.
 • تمام مدارک لازم را در یک پاکت در بسته قرار دهید.
 • چک لیست سند را پرینت بگیرید و امضا کنید.
 • چک لیست سند را به عنوان صفحه جلد درخواست خود وارد کنید.
 • هزینه‌های درخواست خود را بپردا‌زید.
 • هزینه‌های درخواست شامل هزینه‌های پردازش برای شما و هرکسی است که در درخواست شما گنجانده شده است.
 • حق هزینه اقامت دائم.
 • هزینه‌های شخص ثالث از جمله هزینه‌های معاینات پزشکی، گواهی‌های پلیس و آزمون زبان.
 • هزینه‌های بیومتریک:
 • متقاضیان فردی 85 دلار کانادا
 • خانواده‌هایی که با هم درخواست می‌کنند حداکثر هزینه کل 170 دلار کانادا است.
 • گروه‌های 3 یا بیش‌تر از هنرمندان اجراکننده و کارکنان آن‌ها حداکثر هزینه کل 255 دلار کانادا است.
 • درخواست خود را ارسال کنید.
 • قبل از ارسال درخواست، از کامل بودن آن اطمینان حاصل کنید.
 • مطمئن شوید که همه فرم‌ها را امضا کرده‌اید.
 • هزینه‌های پردازش خود را بپردازید و رسیدها را در درخواست خود لحاظ کنید.
 • تمام مدارک را در یک پاکت 9 اینچی در 12 اینچی قرار دهید، در قسمت بیرونی پاکت، عبارت “ویزای استارت آپ” را بنویسید و به آدرس مناسب پست کنید.

زمان پردازش ویزای استارت آپ کانادا چقدر است؟

زمان فعلی پردازش ویزای استارت آپ بین 12 تا 16 ماه است.

برنامه های سرمایه گذاری

مهارت‌ها، تجربه و دارایی خالص شخصی شما ممکن است شما را واجد شرایط یکی از برنامه‌های سرمایه‌گذار مهاجر کانادا کند که ویزاهای سرمایه‌گذاری سریع را برای مشارکت متقاضی در توسعه اقتصاد کانادا اعطا می‌کند.

برنامه سرمایه گذار فدرال

*این برنامه خاتمه یافته است. در حال حاضر هیچ برنامه ای برای از سرگیری این برنامه وجود ندارد. برنامه مهاجرت سرمایه گذاری فدرال با هدف ترغیب افراد دارای تجربه تجاری برای سرمایه گذاری در اقتصاد کانادا با هدف افزایش اشتغال و تقویت توسعه اقتصادی در استان‌ها و مناطق شرکت کننده در آن انجام می‌شود. سرمایه گذاران واجد شرایط مهاجر و خانواده های‌شان می‌توانند با انجام یک سرمایه گذاری پنج ساله تضمین شده به مبلغ 800000 دلار کانادا، به شرط داشتن شرایط زیر، اقامت دائم کانادا را دریافت کنند.

الزامات برنامه مهاجرت سرمایه گذار فدرال

 • دارایی خالص شخصی حداقل 1.6 میلیون دلار کانادا
 • سرمایه گذاری تضمینی 800000 دلار کانادا از وجوه خود را به مدت پنج سال انجام دهید.
 • قصد اقامت در هر استان یا قسمتی از کانادا به استثنای کبک را داشته باشید.
 • صاحب یک کسب و کار واجد شرایط باشید یا بخواهید مدیریت حداقل 5 کارمند در یک کسب و کار را در دست بگیرید

در صورت رعایت این شرایط دولت کانادا می‌تواند بازگشت سرمایه شما بعد از ۵ سال با سود صفر درصد را تضمین کند. اگر توانایی پرداخت هزینه برای سرمایه‌گذاری 800000 دلاری را ندارید، می‌توانید به جای آن 200000 دلار به صورت غیرقابل استرداد بپردازید. درواقع این مبلغ به یک واسطه مالی مجاز و معتبر پرداخت می‌شود و او به جای شما سرمایه گذاری 800000 دلاری را انجام خواهد داد.

ویزای کارآفرینی و استارت‌ آپ کانادا

ویزای کارآفرینی و استارت‌ آپ کانادا

برنامه سرمایه خطرپذیر فدرال

اگر صاحب کسب و کار یا مدیر باهوشی هستید که دارایی خالص شخصی شما بیش از 10 میلیون دلار است، ممکن است واجد شرایط درخواست تحت برنامه آزمایشی سرمایه خطرپذیر فدرال باشید. متقاضیان واجد شرایط برای تضمین ویزای استارت آپ کانادای سرمایه گذار (اقامت دائم) ملزم به سرمایه گذاری غیر تضمینی 2 میلیون دلاری تا 15 سال خواهند بود.

برنامه سرمایه گذار کبک

سرمایه گذاران مهاجری که به دنبال سرمایه گذاری در استان کبک هستند می‌توانند با درخواست ویزای استارت آپ کانادا برای سرمایه گذاری کبک این کار را انجام دهند. این استان به دنبال متقاضیانی با حداقل دارایی خالص شخصی 2 میلیون دلار و تجربه مدیریتی در زمینه کشاورزی قانونی، تجاری، صنعتی یا صنایع حرفه‌ای است. سرمایه گذاران واجد شرایط باید یک سرمایه گذاری پنج ساله تضمین شده 1.2 میلیون دلاری انجام دهند. متقاضیانی که در آزمون زبان تایید شده‌ای شرکت کرده‌اند که نشان‌دهنده مهارت زبان فرانسه در سطح متوسط ​​پیشرفته است، از آستانه پذیرش برای این برنامه معاف هستند و می‌توانند در هر زمانی درخواست ارسال کنند.

الزامات برنامه سرمایه گذار کبک

برای واجد شرایط بودن برای برنامه سرمایه گذاری کبک و دریافت ویزای استارت آپ کانادا، متقاضیان باید سه شرط اساسی را داشته باشند. سرمایه گذار باید:

 • دارایی خالص حداقل 2 میلیون دلار کانادا باشد. این مبلغ باید به صورت قانونی به دست آمده باشد و نمی‌تواند شامل مبالغ دریافتی از طریق اهداء طی 6 ماه از تاریخ درخواست باشد. این مبلغ ممکن است شامل دارایی‌های همسر یا شریک قانونی متقاضی نیز باشد.
 • داشتن تجربه مدیریت در یک تجارت قانونی کشاورزی، تجاری یا صنعتی، یا در یک تجارت حرفه‌ای حقوقی که کارکنان آن، به استثنای سرمایه گذار، حداقل معادل دو شغل تمام وقت را اشغال می‌کنند. یا برای یک آژانس بین‌المللی یا یک دولت.
 • قصد دارید ویزای استارت آپ کانادا را دریافت کنید و در کبک مستقر شوید و توافقنامه‌ای برای سرمایه گذاری 1200000 دلار کانادا با یک واسطه مالی (کارگزار یا شرکت اعتماد) مجاز برای شرکت در برنامه سرمایه گذار کبک امضا کنید.

سرمایه گذارانی که معیارهای فوق را دارند و علاقه‌مند به مهاجرت به کبک هستند، می‌توانند برای CSQ از وزارت مهاجرت، (MIDI) درخواست دهند. این برنامه فقط درخواست‌های مبتنی بر کاغذ را می‌پذیرد که به صورت چاپی از طریق پست یا پیک ارسال می‌شوند. برنامه‌ها عوامل دیگری از جمله سن، مهارت زبان و سابقه آموزشی را نیز در نظر خواهند گرفت. برنامه سرمایه گذار کبک محدودیتی در تعداد درخواست‌هایی دارد و در یک دوره معین این درخواست‌ها را می‌پذیرد. همچنین، این برنامه فقط در طول دوره‌های دریافت برنامه از پیش تعیین شده برنامه‌ها را می‌پذیرد.

دوره های جذب برنامه سرمایه گذار کبک

لطفاً توجه داشته باشید که متقاضیانی که در آزمون زبان تایید شده‌ای شرکت کرده‌اند که نشان دهنده مهارت زبان فرانسه در سطح متوسط ​​پیشرفته است، از این آستانه معاف هستند و می‌توانند در هر زمانی درخواست ارسال کنند.

برنامه های استانی برای سرمایه گذاران

در کشور کانادا استان‌هایی وجود دارند که برنامه نامزد استانی در این استان‌ها قابل اجرا است که تمامی استان‌ها قوانین و شرایط خاص خود را دارند. یکی از این استان‌ها آلبرتا است که این فرصت را به افرادی که قصد سرمایه گذاری در کشور کانادا و اخذ ویزای استارت آپ کانادا دارند، می‌دهد.

سرمایه خطرپذیر فدرال (بسته شده)

سرمایه گذاری مهاجر که IIVC نامیده می‌شود یک نوع برنامه آزمایشی سرمایه گذاری است که ریسک بالایی دارد و سرمایه گذاران بین‌المللی را پذیرا است که مهارت‌ها و توانایی‌های تجاری آن‌ها برای دولت کانادا اثبات شود؛ در این صورت این دولت برای کمک به اقتصاد حاکم بر کشور، فرصت سرمایه گذاری با اخذ ویزای استارت آپ کانادا به صورت دائم به افراد شایسته می‌دهد تا بتوانند به این کشور در خواست دهند و ویزای دائم کانادا را دریافت کنند.

الزامات برنامه سرمایه خطرپذیر فدرال

متقاضیانی که قصد دریافت ویزای استارت آپ کانادا به صورت دائم از طریق برنامه سرمایه گذاری پرریسک فدرال را دارند باید دارای حداقل 10 میلیون دلار کانادا، دارایی باشند که این میزان از طریق سرمایه گذاری که در بخش خصوصی انجام داده‌اند و یا مشاغلی که در این بخش داشته‌اند به دست آمده باشد. متقاضیان دریافت ویزای استارت آپ کانادا باید از تمامی کارهای خود و سرمایه گذاری‌هایی که انجام داده‌اند با تمامی جزئیات، گزارش کاملی ارسال نمایند. علاوه‌بر میزان دارایی که اعلام شد، معیارهای دیگری نیز اهمیت دارد مانند:

 • در مهارت‌های خواندن، نوشتن، صحبت کردن و گوش دادن به یکی از زبان‌های انگلیسی یا فرانسوی مسلط باشند که این تسلط با آزمون صلاحیت زبانی در یک موسسه معتبر تعیین می‌شود.
 • سرمایه گذار، 2 میلیون از سرمایه گذاری غیر تضمینی را به سرمایه گذاری پرریسک فدرال اختصاص دهد.
 • در تمامی مناطق کشور کانادا به جز استان کبک قصد مهاجرت داشته باشد.
 • مدرک تحصیلی متوسطه، دیپلم و.. را از یک موسسه معتبر در کانادا اخذ کنند البته اگر افرادی دارای سرمایه 50 میلیون دلار کانادا باشند، می‌توانند معافیت تحصیلی بگیرند.
ویزای کارآفرینی و استارت‌ آپ کانادا

ویزای کارآفرینی و استارت‌ آپ کانادا

سرمایه گذاری بدون تضمین

سرمایه گذاری پر خطر پذیر فدرال، نیاز به یک سرمایه گذاری تضمین شده دارد؛ اما در این نوع سرمایه گذاری که یک سرمایه گذاری ریسک‌پذیر است، سرمایه گذار در طی 15 سال، نیازمند به دو میلیون دلار سرمایه گذاری است که بر این اساس سرمایه داران می‌توانند تمام یا قسمتی از سرمایه‌ای که دارند را از دست بدهند و یا در طی دوره‌هایی و یا پایان آن، سود خود را دریافت کنند.

ویزای استارت آپ فارغ التحصیلان خارجی

یکی از برنامه‌های مهاجرتی ارائه شده توسط استان آلبرتا برای دریافت ویزای استارت آپ کانادا، ویزای استارت آپ فارغ التحصیلان خارجی یا همان FGSVS است که به عنوان یک برنامه نامزد استانی یا PNP مطرح می شود. این برنامه برای فارغ التحصیلان خارجی که مدرک تحصیلی فوق دیپلم خود را دریافت کرده‌اند و قصد دارند کسب و کار کوچکی را در استان آلبرتا ایجاد نمایند، مناسب است. در این برنامه نامزدهایی که رتبه بالاتری دارند، دعوت می‌شود که درخواستی که در حوزه تجاری دارند را به استان آلبرتا ارائه دهند تا پس از بررسی و در صورت تایید بتوانند اقامت دائم کانادا را دریافت کنند.

سطح تحصیلات

برای واجد شرایط بودن برای ویزای استارت‌ آپ فارغ‌التحصیلان خارجی، داوطلبان باید مدرک تحصیلی پس از متوسطه را تکمیل کرده و گزارش ارزیابی اعتبار تحصیلی (ECA) را که معادل بودن آن با مدرک کانادایی را نشان می‌دهد، دریافت کرده باشند. اعتبارنامه خارجی باید در ده سال گذشته در زمان ارائه EOI تکمیل شده باشد.

تجربه کاری

داوطلبان باید حداقل شش ماه سابقه کار تمام وقت مرتبط داشته باشند. این را می‌توان از طریق تجربه به‌عنوان یک مالک ، مدیر، یا تجربه با انکوباتور یا شتاب‌دهنده کسب ‌و کار فعال نشان داد.

تاسیس کسب و کار

نامزدها باید یک کسب و کار جدید ایجاد کنند یا یک کسب و کار موجود در آلبرتا را با حداقل 34٪ مالکیت اگر در یک منطقه شهری قرار دارد یا حداقل 51٪ مالکیت اگر کسب و کار خارج از کلگری یا ادمونتون واقع شده است، خریداری کنند.

کسب‌وکارهای واجد شرایط باید در یکی از بخش‌های کلیدی یا اولویت‌دار زیر باشند:

 • فن آوری
 • هوافضا
 • خدمات مالی
 • انرژی
 • کشاورزی
 • گردشگری
 • علوم زیستی
 • داروسازی

روش درخواست

جریان ویزای استارت آپ کانادا برای فارغ التحصیلان خارجی بر اساس سیستم ابراز علاقه (EOI) عمل می‌کند. کاندیداهایی که حداقل الزامات جریان را دارند می‌توانند با استفاده از پورتال آنلاین AINP یک نمایه ثبت کنند. پس از ارسال مشخصات، به کاندیداها امتیازی داده می‌شود و با استفاده از شبکه امتیازات FGSVS نسبت به یکدیگر رتبه‌بندی می‌شوند. با کاندیداهای دارای بالاترین رتبه توسط AINP تماس گرفته می‌شود و از آن‌ها برای ارسال یک درخواست تجاری دعوت می‌شود. نامزدهایی که برای ارسال درخواست تجاری دعوت می‌شوند باید ظرف 90 روز از زمان دریافت درخواست برای انجام این کار، یک درخواست کامل را به جریان ارسال کنند. طرح کسب و کار باید توسط یک آژانس تعیین شده AINP و ارائه دهنده خدمات واجد شرایط ارزیابی شود. همه برنامه‌های تجاری آنلاین AINP مشمول هزینه درخواست 3500 دلار کانادا هستند.

اگر AINP درخواست تجاری را تأیید کند، نامزدها باید یک توافقنامه عملکرد تجاری را امضا کنند. این یک توافق‌نامه حقوقی است که با آلبرتا امضا شده است که شرایطی را که در آن نامزد برای اقامت دائم نامزد دریافت می‌کند، مشخص می‌کند. آلبرتا پس از امضای توافقنامه عملکرد تجاری، نامه تأیید درخواست تجاری صادر می‌کند. انتظار می‌رود که نامزدها شرایط توافقنامه عملکرد تجاری را داشته باشند و قبل از ارائه گزارش نهایی برای نامزدی AINP، حداقل 12 ماه در آلبرتا اقامت داشته و کسب و کار خود را اداره کنند.

پس از دریافت نامزدی استانی، متقاضی شش ماه فرصت دارد تا درخواست فدرال برای اقامت دائم کانادا را ارسال کند. متقاضیان این برنامه باید یک درخواست مبتنی بر کاغذ برای اقامت دائم تکمیل و ارسال کنند و آن را از طریق پست به مرکز درخواست مناسب ارسال کنند. درخواست‌های PNP مبتنی بر کاغذ برای اقامت دائم معمولاً ظرف 18 ماه بررسی می‌شوند.

سیستم رتبه بندی امتیازات جریان ویزای استارت آپ کانادا برای فارغ التحصیلان خارجی آلبرتا

جریان ویزای استارت ‌آپ کانادا برای فارغ‌التحصیلان خارجی از گرید امتیاز زیر برای رتبه‌بندی نامزدهایی که پروفایل‌های ثبت‌نام کرده‌اند استفاده می‌کند. فقط آن دسته از نامزدهایی که بیش‌ترین امتیازات رقابتی را داشته باشند برای شرکت در برنامه دعوت خواهند شد.

 • زبان 30
 • آموزش و پرورش 35
 • مدیریت بازرگانی/تجربه مالکیت 35
 • طرح کسب و کار 40
 • سرمایه گذاری قبل از آمدن به آلبرتا 25
 • سرمایه گذاری پیشنهادی پس از راه اندازی 20
 • ایجاد شغل 15
ویزای کارآفرینی و استارت‌ آپ کانادا

ویزای کارآفرینی و استارت‌ آپ کانادا

پروژه استارت آپ اقيانوس

پروژه استارت آپ اقيانوس برای ایجاد 3000 شغل در آتلانتیک کانادا تنظیم شده است. دولت فدرال ابتکار جدیدی را برای حمایت از اقتصاد پررونق اقیانوسی کانادا آغاز کرده است. پروژه Ocean Startup بخشی از ابتکار ابرخوشه‌های نوآوری است که انتظار می‌رود بیش از 3000 شغل ایجاد کند و بیش از 14 میلیارد دلار برای اقتصاد کانادا ایجاد کند. کانادا طولانی‌ترین خط ساحلی جهان و چهارمین قلمرو اقیانوسی بزرگ جهان را در خود جای داده است. هدف پروژه استارت آپی، بهره‌گیری از این مزیت و توسعه استراتژی برای حمایت از صنعت ارزشمند اقیانوسی کانادا است. این بخش از اقتصاد کانادا در حال حاضر حدود 350000 نفر را استخدام می‌کند و سالانه 36 میلیارد دلار برای اقتصاد کانادا درآمد دارد. بیش از نیمی از این درآمد در آتلانتیک کانادا تولید می‌شود.

برای ماندن در رقابت، نیاز به توسعه و پیشرفت فناوری‌های دریایی وجود دارد. وظیفه پروژه استارت آپ اقیانوس حمایت از استارت آپ‌ها و تشویق استفاده بیشتر از این فناوری‌ها در صنعت است. این پروژه همچنین با هدف کمک به کسب و کارها برای استخدام کارمندان با مهارت‌های لازم است. دولت اعلام کرده است که، به ویژه، هدف آن تشویق مشارکت گروه‌های کم‌طرفدار مانند زنان و مردم بومی است. ابتکار ابرخوشه‌های نوآوری، مشاغل، مؤسسات دانشگاهی و سازمان‌های غیرانتفاعی را به هم متصل می‌کند. این ترکیب دانش برای حمایت از نوآوری‌های تکنولوژیکی و رشد شغلی در سراسر کشور مفید خواهد بود. کانادا همچنان با کمبود کارگران ماهر مواجه است. سال گذشته، یک نظرسنجی توسط بانک توسعه کسب و کار کانادا نشان داد که 53 درصد از مشاغل کوچک و متوسط ​​نیروی کار ماهر کافی برای برآورده کردن نیازهای خود ندارند و آن‌ها را مجبور به محدود کردن توسعه تجارت خود کرده است.

گزینه های مهاجرت برای کارگران ماهر

برای کارگران ماهر که علاقه‌مند به استفاده از این فرصت هستند، سریع‌ترین و آسان‌ترین راه مهاجرت به کانادا از طریق سیستم اکسپرس انتری است. اکسپرس اینتری برای پردازش اکثر درخواست‌های مهاجرت کانادا برای کارگران ماهر و واجد شرایطی که می‌خواهند به کانادا بیایند استفاده می‌شود. اگر واجد شرایط درخواست برای هر یک از این برنامه‌ها هستید، می‌توانید یک ابراز علاقه (EOI) که اغلب به عنوان نمایه نامیده می‌شود را به سیستم اکسپرس اینتری ارسال کنید. تقریباً هر دو هفته یکبار، دولت کانادا قرعه‌کشی انجام می‌دهد که در آن دعوت‌نامه‌هایی برای درخواست (ITAs) برای اقامت دائم کانادا برای بالاترین رتبه‌بندی در لیست کاندیداهای اکسپرس انتری صادر می‌کند. پس از دریافت ITA، متقاضیان می‌توانند درخواست کاملی برای اقامت دائم کانادا ارسال کنند که طی چهار تا شش ماه بررسی می‌شود. با ادامه افزایش تعداد مشاغل انجام نشده و جمعیت شاغلین سالخورده کانادایی، اکنون زمان مناسبی برای کارگران خارجی ماهر است که به دنبال کار و زندگی در کانادا هستند تا اولین قدم را برای دریافت ویزای استارت آپ کانادا بردارند.

یک مهاجر تجاری چیست؟

به زبان ساده، یک مهاجر تجاری فردی است که می‌خواهد از طریق راه‌اندازی کسب و کار خود یا سرمایه گذاری در یک یا چند کسب و کار کانادایی به کانادا مهاجرت کند. کسب و کارها و توسعه آن‌ها باعث رشد اقتصاد می‌شود. به طور معمول، مهاجران تجاری از زمینه‌های مالی بسیار راحت می‌آیند یا می‌توانند از سرمایه گذاران در کشور خود حمایت پولی کسب کنند. مهاجران تجاری از نظر نوع مشاغلی که انتظار می‌رود را‌ه‌اندازی کنند به دو دسته تقسیم می‌شوند:

 • تازه کار
 • خوداشتغال

چرا کانادا را به عنوان مکانی برای کسب و کار انتخاب کنید؟

دلایل زیادی وجود دارد؛ اول این که، کانادا یکی از قوی‌ترین و سازگارترین سیستم‌های بانکی در جهان را دارد. بسیاری از استان‌های کانادا مالیات نسبتاً کمی دارند که مربوط به تجارت و توسعه است. علاوه‌بر مالیات کم، هزینه‌های تجاری نیز در بسیاری از استان‌ها بسیار پایین است. این به کارآفرینان این امکان را می‌دهد که عاقلانه در محصول و خدمات خود سرمایه گذاری مجدد کنند.

زبان مورد نیاز

کانادا از نظر قانونی یک کشور دو زبانه در نظر گرفته می‌شود. دو زبان رسمی آن انگلیسی و فرانسوی هستند. برای همسویی با جمعیت متنوع کانادایی، انتظار می‌رود که کسب‌وکارها، کارمندان و مشتریان را به زبان انگلیسی و فرانسوی استخدام کنند. همچنین به کسب و کار شما بهترین شانس را برای عملکرد خوب می‌دهد. انتظار می‌رود که مهاجران تجاری در یک آزمون زبان از یک آژانس تایید شده شرکت کنند. مانند نامه پشتیبانی، نتایج آزمون نیز باید به برنامه اضافه شود. آزمون زبان بر 4 جنبه زبان تمرکز دارد: صحبت کردن، خواندن، شنیدن، نوشتن؛ بسیار شبیه به آزمون آیلتس. شما باید در هر بخش از آزمون 5 نمره یا بیش‌تر کسب کنید.

درخواست مهاجرت تجاری

چندین فاکتور وجود دارد که باید پس از ارائه درخواست مهاجرت تجاری خود در نظر بگیرید. اولین چیزی که به ذهن می‌رسد زمان پردازش و نحوه ارزیابی واقعی درخواست است. موارد بعدی که احتمالاً به ذهن متبادر می‌شود بررسی سوابق پلیس و معاینات پزشکی است که هر دو روش استاندارد در اکثر کشورهای جهان هستند. در نهایت، پس از هفته‌ها یا ماه‌ها انتظار، احتمالاً شروع به تعجب خواهید کرد که نتيجه درخواست شما چیست. البته، اگر همه چیز طبق برنامه پیش برود، شما یک مقیم دائم كانادا خواهید شد. ساکنان دائم بسیاری از حقوق مشابه شهروندان کانادا را دارند. دو تفاوت عمده آن ها عدم واجد شرایط بودن برای رای دادن در انتخابات و نداشتن پاسپورت کانادایی است. در نهایت، پس از ورود به کانادا، به پاسپورت معتبر کشور شهروندی خود، کارت اقامت دائم کانادا معتبر و مدرکی مبنی بر وجود بودجه نیاز دارید. به خاطر داشته باشید، اگر با بیش از 10000 دلار کانادا به صورت نقدی وارد کانادا می‌شوید، مقدار و دلیل آن باید افشا شود.

نكات پاياني

دولت کانادا اعلام کرده است که برنامه ویزای استارت ‌آپ كانادا، مسیری برای اقامت دائم کانادا برای کارآفرینانی که شرکتی را در کانادا راه‌اندازی می‌کنند، به یکی از ویژگی‌های منظم چشم‌انداز مهاجرتی کانادا تبدیل خواهد شد. برنامه ویزای استارت آپ کانادا، کارآفرینان مهاجر را تشویق می‌کند تا شرکت‌های خود را در کانادا توسعه دهند. متقاضیان موفق با سازمان‌های بخش خصوصی در کانادا ارتباط برقرار می‌کنند، جایی که می‌توانند بودجه، راهنمایی و تخصص را برای افتتاح و راه‌اندازی شرکت خود در کانادا دریافت کنند. بیش از 50 صندوق سرمایه گذاری خطرپذیر کانادایی، گروه‌های سرمایه گذار و انکوباتورهای تجاری اکنون برای شرکت در این برنامه تعیین شده‌اند. از زمان راه‌اندازی در سال 2013، در مجموع 117 متقاضی اصلی برای اقامت دائم از طریق این برنامه تایید شده‌اند. این کارآفرینان نماینده 68 استارت آپ هستند که در کانادا راه‌اندازی شده‌اند. دولت امیدوار است که کارآفرینان مهاجر بیش‌تری در طول زمان تایید شوند و به نفع اقتصاد کانادا باشد.

برنامه ویزای استارت آپ کانادا همچنان به رشد خود ادامه می‌دهد و 51 کارآفرین اکنون از 2 می 2016 از طریق این برنامه اقامت دائم کانادا را دریافت کرده‌اند. متقاضیان موفق در جوامعی در سراسر کانادا از جمله سیدنی، هالیفاکس، فردریکتون، تورنتو، میسیساگا، واترلو، تاندر بی، کلگری، ویستلر، ونکوور و ویکتوریا راه‌اندازی شده‌اند یا به زودی راه‌اندازی خواهند شد. متقاضیان موفق تاکنون از استرالیا، چین، کاستاریکا، مصر، هند، ایران، آفریقای جنوبی و اروگوئه آمده‌اند و در تعدادی از صنایع از جمله فناوری، تولید محصولات غذایی، آموزش، تحقیقات پزشکی، بانکداری، منابع انسانی و تبلیغات برنامه ویزای استارت آپ کانادا، کارآفرینان بین‌المللی را تشویق می‌کند تا شرکت‌های خود را در کانادا رشد دهند. متقاضیان موفق با سازمان‌های بخش خصوصی در کانادا ارتباط برقرار می‌کنند، جایی که می‌توانند بودجه، راهنمایی و تخصص را برای افتتاح و راه‌اندازی شرکت خود در کانادا دریافت کنند و هدف از این برنامه جذب کارآفرینان ملی نوآور خارجی است که مشاغل جدید ایجاد کرده و رشد اقتصادی را پیش ببرند.