مهاجرت برای برخی افراد بسیار مهم است و مهم ترین مسئله در زندگی آنها محسوب می شود. ممکن است برخی افراد با وجود صرف زمان و هزینه زیاد نتوانند مهاجرت کنند. شاید قصد مهاجرت تحصیلی، کاری، سرمایه گذاری و… را داشته باشید مهاجرت به هر منظوری قوانین و شرایط خاص خود را دارد. یکی از دلایل امتناع از مهاجرت بی اطلاعی از قوانین مهاجرت و همچنین قوانین کشور مبدا و مقصد است. مشاوره با یک وکیل مهاجرت واجد شرایط یا فردی که قبلاً مهاجرت کرده است می تواند سفر شما را راحت تر کند. اما مهاجرت قانونی قطعا گزینه بسیار امن تری است.

بسیاری از هموطنان ما مدت هاست تمایل به مهاجرت دارند و همین مسئله باعث شده است تا نیاز به وکیل مهاجرتی خوب به شدت احساس شود. دلیل این امر ، آگاهی پایین مردم از شرایط و قوانین مهاجرت به کشورهای خارجی است. به همین دلیل، اکثر متقاضیان ویزا بین صفر تا صد درخواست خود را برای دریافت ویزای فوری و تضمینی به وکلای واجد شرایط ارسال می کنند. اما نکته مهم در این فرآیند انتخاب بهترین وکیل با دانش حقوقی بالا در تهران است که بتواند در کمترین زمان ممکن به آرزوی دیرینه شما جامه عمل بپوشاند. پس با ما همراه باشید تا شما را با ویژگی های یک وکیل مهاجرت خوب آشنا کنیم.

فهرست مطالب

وکیل مهاجرت کیست؟

وکیل مهاجرت فردی است که در پرونده های اقامت و مهاجرت تخصص دارد و از طریق تماس مکرر خود با سفیران خارجی اطلاعات جامعی در مورد قوانین و مقررات مهاجرت به دست آورده است. چنین فردی با آگاهی از آخرین تغییرات قوانین مهاجرتی کشورها سعی می کند بهترین و در عین حال کمترین راه ممکن را برای اخذ ویزا، اقامت دائم، اجازه اقامت و … بیابد. همانطور که گفتیم قوانین مهاجرت هر سال و گاهی هر چند ماه یکبار تغییر می کند که مشکلات جدی برای متقاضیان ایجاد می کند. اینجاست که یک وکیل مهاجرت با دانش و تجربه خود به کمک این گونه افراد می آید و آنها را در روند درخواست ویزا یاری می دهد.

برای اینکه دقیقاً فعالیت های وکیل مهاجرت را بدانیم ابتدا باید با وظایف وکیل آشنا شویم و سپس وظایف وکیل برای مهاجرت را بیان کنیم. وظایف وکیل و مشاور حقوقی تقریباً یکسان و در مواردی متفاوت است. برای انتخاب وکیل و مشاوره حقوقی مهاجرتی این مقاله را آماده نموده ایم.

همان طور که ذکر شد در ابتدا باید با مفهوم وکیل و وظایف او آشنا شوید که در این صورت درک مفهوم وکیل مهاجرت برای شما آسانتر خواهد بود. به نظر شما وکیل کیست و چه وظایفی دارد؟ یک تعریف ساده از وکیل شخصی است که مشاور و مدافع حقوق افراد ، نمایندگان دولت ها و مشاغل است.

برخلاف تصور عموم، وظیفه وکیل فقط حفظ حقوق مجرمان نیست. ممکن است به دلایل مختلف نیاز به تماس با یک وکیل داشته باشید. وکیل موکل خود را با توجه به شرایط هر فرد و بر اساس تجربه و اطلاعات او در زمینه مسائل حقوقی و در زمینه های مختلف راهنمایی و مشاوره می دهد. تمامی وکلا ملزم به گذراندن دوره ها و دریافت واحدهای درسی در دانشگاه حقوق هستند. فارغ التحصیلان باید پس از فارغ التحصیلی در آزمون وکالت شرکت کنند. مرحله بعدی شامل تکمیل یک دوره 18 ماهه است. افرادی که می توانند تمام این مراحل را طی کنند می توانند مجوز وکالت بگیرند. از نظر قانونی، تنها دو نهاد زیر واجد شرایط درخواست این مجوز هستند و مجوزهای صادر شده توسط سایر نهادها معتبر نیستند:

 • انجمن وکلای دادگستری
 • شورای اجرایی مشاوران و وکلای قوه قضائیه

وکیل مهاجرتی در ایران وجود ندارد، در واقع وکلا برای وکالت در حوزه خاصی نیازی به گذراندن دوره های تخصصی در دانشگاه ندارند. کلیه وکلا می توانند پس از اخذ وکالت در کلیه دفاتر حقوقی و مهاجرتی مشغول به کار شوند. مهاجرت به کشورهای خارجی موضوعی حساسی است ، اما چه اقدامات و راه حل هایی وجود دارد که منجر به موفقیت مهاجران گردد. اولین چیزی که در مورد مهاجرت مهم است این است که بهترین وکیل مهاجرت را همراه خود داشته باشید که در تمام مراحل قانونی شما را همراهی کند و شما را به مقصد برساند. در واقع می توان گفت داشتن وکیل مجرب می تواند آینده و سرنوشت یک مهاجر را رقم بزند.

 • آیا صحت دارد که معتبرترین پروانه وکالت ، پروانه وکالت پایه است؟
 • آیا وکیل مهاجرت نیاز به مدرک حقوق دارد؟
 • ویژگی های وکیل مهاجرت چیست؟

افراد برای مهاجرت به سایر کشورها باید از قوانین و مقررات حاکم بر کشور مقصد اطلاعات کافی و لازم را داشته باشند و این امر تنها توسط یک وکیل مهاجرتی واجد شرایط امکان پذیر است. موسسه حقوقی افق فرشتگان یک موسسه مهاجرتی است که از بهترین وکیل مهاجرتی آشنا به امور مهاجرتی استفاده می کند. موسسه ما زیر نظر مستقیم وکیل دادگستری فعالیت می کند و دارای کلیه مجوزهای قانونی اعم از مجوز از وزارت کار ، تامین اجتماعی و امور اجتماعی و همچنین مجوز از وزارت علوم و پروانه وکالت معتبر می باشد.

هزینه بهترین وکیل مهاجرت و خدمات آن

هزینه بهترین وکیل مهاجرت و خدمات آن

وظایف وکیل

 1. ارائه مشاوره حقوقی به افراد، سازمان ها و مشاغل در راستای انجام امور حقوقی
 2. در صورت لزوم کلیه تعهدات قانونی و قضایی را از طرف مشتریان خود انجام دهند.
 3. همراهی ارباب رجوع یا تنظیم قراردادهای حقوقی اصولی برای آنها
 4. تفسیر قوانین و مقررات در پرونده و دادگاه
 5. تهیه و تنظیم اسناد قانونی

نقش وکیل مهاجرت چیست ؟

با بررسی دقیق وظایف یک وکیل، وقت آن است که وظایف یک وکیل مهاجرت را شرح دهیم. افراد ممکن است به دلایل زیر قصد مهاجرت به کشورهای دیگر را داشته باشند :

 • مهاجرت از طریق سرمایه گذاری
 • مهاجرت تحصیلی
 • ویزای کاری

موارد ذکر شده سه دلیل و هدف مهم مهاجرت هستند. شاید برای شما سوال باشد که نقش وکیل مهاجرت چیست؟ وکلای مهاجرت که ویژگی ها و وظایفشان کاملاً با سایر وکلای مهاجرت متفاوت است، ابهامات را برطرف کرده و به سوالات متقاضیان پاسخ می دهند. با توجه به اینکه مهاجرت فرآیندی پیچیده و گاهی وقت گیر است ، باید با فردی که در این زمینه تجربه دارد مشورت کنید. ممکن است تمام وقت و پول خود را هدر دهید زیرا اطلاعات کافی در مورد قوانین مهاجرت ندارید. احتمالا شما در مورد قوانین کشورها برای مهاجرت سوالات بسیاری دارید و بسیار کنجکاو هستید. بنابراین داشتن یک وکیل مهاجرت مجرب که بتواند به درستی شما را در این مسیر راهنمایی کند ، ضروری است.

چگونه بهترین وکیل مهاجرت را پیدا کنیم؟

توصیه می کنیم برای ارتباط با یک وکیل با تجربه ، در ابتدا با دوستان و آشنایان خود که موفق به اخذ اقامت شده اند ، تماس بگیرید. زیرا این افراد به احتمال زیاد پرونده مهاجرت خود را به یکی از وکلای با تجربه و حرفه ای ارائه نموده اند.

راه دوم انتخاب از میان وکلای شناخته شده سطح شهر است. مشاوران حقوقی در سراسر ایران دفاتر قانونی دارند اما این بدان معنا نیست که همه آنها دارای صلاحیت بالایی هستند. بنابراین بررسی رزومه آنها و تعداد پرونده های موفق می تواند بهترین مؤلفه برای تأیید اعتبار آنها باشد. با این حال، چند راه آسان برای یافتن یک وکیل مهاجرت خوب وجود دارد :

 • تجربه کاری : یکی از مهم ترین عوامل یک وکیل خوب، تجربه اوست. سن یک وکیل ممکن است به خوبی نشان دهنده تجربه او باشد. البته وکیلی که سال ها در این زمینه کار کرده است تجربه خوبی دارد. البته در بین وکلای جوان افرادی هستند که با تجربه اندک توانسته اند در بسیاری از موارد موفق شوند. بنابراین استثناهایی در این زمینه وجود دارد که نباید به سادگی از کنار آنها گذشت.
 • جستجو در اینترنت و مطالعه نظرات مشتریان : راه دیگر برای یافتن یک وکیل مهاجرتی خوب جستجو در اینترنت و شبکه های اجتماعی است. در این روش باید نسبت به نظرات کاربران حساس باشید و در صورت مشاهده نظرات ساختگی از انتخاب وکیل مورد نظر خودداری کنید. متاسفانه برخی از وکلا با گذاشتن نظرات جعلی سعی در فریب کاربران دارند. بنابراین ، به دنبال وکلایی باشید که نظرات واقعی و بازخورد کاربران را دارند. سایت‌های مهمان (وب‌سایت‌ هایی که وکیل مدافع هستند و توسط افراد بی‌ طرف اداره می‌شوند) بهترین مکان برای یافتن وکلای حرفه‌ ای هستند.

ویژگی وکیل مهاجرت خوب چیست؟

یکی از ویژگی های وکیل مهاجرت خوب ، داشتن تجربه در پرونده های مهاجرتی می باشد. علاوه بر در نظر گرفتن مجوزهای قانونی ، باید بدانید که وکیل شما دارای سال ها تجربه حقوقی به خصوص در زمینه مهاجرت است. از آنجایی که قانون مهاجرت پیچیده است ، وکیل شما باید در امور مهاجرت با تجربه باشد.

پس به دنبال متخصصان مهاجرت باشید و مدارک آنها را بررسی کنید. اکثر شرکت های حقوقی و وکلا در زمینه های مختلف حقوقی کار می کنند. انتخاب وکیل و شرکت مهاجرتی شانس موفقیت شما را افزایش می دهد. موسسه مهاجرتی افق فرشتگان که بر روی این زمینه تمرکز دارد ، تمام آخرین قوانین مهاجرت را می شناسد و با بهترین وکلای مهاجرت در تماس است.

بنابراین اگر به دنبال بهترین وکیل مهاجرت هستید، مطمئن شوید که فرد مورد نظر شما سابقه چندین ساله در این زمینه را داشته و با مراجع مربوطه در این زمینه آشنایی دارد. این دانش اولیه و اعتماد به مقامات مهاجرت مطمئناً هنگام رسیدگی به پرونده شما مفید خواهد بود. واقعیت این است که هر اشتباه کوچکی در پرونده مهاجرت می تواند منجر به مشکلات بزرگ شود. در بدترین حالت ، حتی یک اشتباه کوچک می تواند صدمات جبران ناپذیری به بار آورد. حتی اگر بتوان خطا را اصلاح کرد ، ممکن است پرونده شما را به تأخیر بیاندازد و زمان بیشتری را در پی داشته باشد.

از سوی دیگر ، بسیاری از برنامه های مهاجرتی نیازمند انجام فرآیند اداری هستند و هر اشتباه کوچکی عواقب منفی زیادی به همراه خواهد داشت. وکیل مهاجرت شما باید بسیار زیرک باشد و قبل از ارسال مدارک ، تمام جزئیات را در نظر بگیرد. یکی از راه هایی که می توانید توجه یک وکیل نسبت به جزئیات پرونده را بدانید این است که با او در مورد پرونده مهاجرت خود صحبت کنید. مقررات پیچیده حقوقی می تواند هر کسی را گیج کند. این مسئله به ویژه برای کسانی که به دنبال مهاجرت هستند و مراحل اداری را درک نمی کنند صادق است. اینجاست که مهارت های ارتباطی قوی به عنوان یکی از ویژگی های بهترین وکلای مهاجرت در نظر گرفته می شود.

هزینه بهترین وکیل مهاجرت و خدمات آن

هزینه بهترین وکیل مهاجرت و خدمات آن

یک وکیل مهاجرت خوب

یک وکیل مهاجرت خوب به مهارت های ارتباطی کتبی و شفاهی برای توضیح مسائل پیچیده به زبان ساده تر نیاز دارد. وکیل مهاجرت شما باید بتواند با مهارت های ارتباطی قوی خود آنچه را که نیاز دارید به روشی قابل درک به شما توضیح دهد. احتمالاً باید در مورد پرونده خود تصمیم بگیرید و اگر پرونده خود را درک نکنید ، نمی توانید تصمیم درستی بگیرید. اگر وکیل مهاجرت نتواند شما را متقاعد کند، بعید است که بتواند افسران مهاجرت را متقاعد نماید. از سوی دیگر ، توانایی برقراری ارتباط خوب در مذاکرات و ارائه پرونده ها ضروری است و این کارکرد به ویژه در مواقعی که وکیل شما نیاز به ارتباط با سایر متخصصان دارد از اهمیت بالایی برخوردار می باشد. وکیل مهاجرت شما باید بتواند در مورد مسائل جاری فکر کند و به آنها پاسخ دهد.

حرفه وکالت دائما در حال تغییر است و به خصوص در زمینه مهاجرت قوانین دائما در حال تغییر هستند. بهترین وکیل مهاجرت باید همیشه به روز باشد، به طور مداوم در مورد آخرین پیشرفت ها در زمینه حقوقی خود تحقیق کند و سعی کند بفهمد که این تغییرات چگونه بر پرونده موکل خود تأثیر می گذارد. اگر این کار را انجام ندهید ممکن است روند مهاجرت شما با اطلاعات قدیمی ادامه پیدا کند که به نوبه خود باعث ایجاد مشکلات زیادی در روند مهاجرت شما خواهد شد. مشاوران مهاجرت افق فرشتگان همیشه به روز هستند و پیشنهاد می کنیم قبل از انجام هر کاری با مشاوران ما تماس بگیرید تا مراحل مهاجرت خود را انجام دهید. پس از بررسی های لازم ، پرونده شما به وکلای مجرب منتقل می شود و می توانید بدون نگرانی به تمامی مراحل مهاجرت به آنها اعتماد کنید.

یکی از ویژگی های بهترین وکیل مهاجرت این است که او به خوبی می داند که هیچ دو پرونده ای با مشکلات یکسانی روبرو نمی شوند، به این معنی که باید بتواند با توجه به شرایط هر یک از مشتریان خود و مهارت های حل مشکل، خود را تطبیق دهد. وکیل مهاجرت شما باید بتواند با استفاده از تجربه، تحقیقات جدید، تحلیل و منطق راهبردهای منحصر به فرد و نوآورانه ای را برای رسیدن به هدف بیابد. برای این کار وکیل مهاجرت شما باید خلاقیت خوبی در کنار مهارت های تحلیلی داشته باشد. بنابراین هنگام انتخاب وکیل مهاجرت خود ، حتماً در نظر داشته باشید که آیا او می تواند راه حل های بالقوه ای را در صورت بروز مشکل ارائه دهد یا خیر!

حتی زمانی که تمام مدارک شما تکمیل شد، معمولاً اداره ویزا و مهاجرت جزئیات بیشتری را می خواهد. اینجاست که استقامت به عنوان یکی از ویژگی های بهترین وکلای مهاجرت مطرح می شود. یک وکیل مهاجرتی خوب باید پیگیر باشد و تمام تلاش خود را برای نتیجه مطلوب انجام دهد. در غیر این صورت روند پرونده شما کند پیش خواهد رفت.

اگر چه شما حق داشتن وکیل مهاجرتی را در 100% مواقع ندارید ، اما در صورت نیاز این حق را دارید که یک وکیل در دسترس داشته باشید. هنگامی که با یک وضعیت اضطراری مواجه می شوید ، یک وکیل باید بتواند به سرعت به وضعیت شما پاسخ دهد. بهترین وکیل مهاجرت باید بتواند شما را متقاعد کند. مهارت های اجتماعی و نگرش یک وکیل می تواند بر پرونده شما تأثیر بگذارد. اجتناب از استدلال های غلط برای موفقیت پرونده شما بسیار مهم است.

افسران مهاجرت ترجیح می دهند با وکلایی کار کنند که به طور حرفه ای ارتباط برقرار می کنند ، دانش کافی دارند و تعهد واقعی به اهداف مشتریان خود را نشان می دهند. مسئله این است که هر وکیل مهاجرتی چنین دلسوزی برای مشتریان خود ندارد. به همین دلیل است که دلسوزی یکی از مهمترین ویژگی های بهترین وکیل مهاجرتی است که باید در انتخاب وکیل به آن توجه کرد. آیا وکیل شما به اتفاقاتی که برای شما می افتد اهمیت می دهد؟

بسیاری از وکلای مهاجرت هیچ گونه مشاوره اولیه رایگان برای بحث در مورد یک پرونده ارائه نمی دهند. با این حال، این جلسه می تواند هم برای وکیل و هم برای شما مفید باشد. همچنین در این جلسه کوتاه می توانید ویژگی های یک وکیل را مطالعه کنید و بهترین تصمیم را در مورد او بگیرید. لطفا توجه داشته باشید که مشاوره اولیه ای موسسه رایگان است و می توانید اطلاعات مربوط به وضعیت مهاجرت خود را با کارشناسان ما در میان بگذارید تا در صورت لزوم به شما کمک کنند. برای این کار می توانید با شماره تلفن ما تماس بگیرید و یا فرم درخواست مشاوره و ارزیابی را پر کنید تا با شما تماس گرفته شود.

به طور کلی یک وکیل مهاجرت خوب باید ویژگی های منحصر به فردی داشته باشد. برخی از مهمترین ویژگی ها شامل موارد زیر است :
 • دارای دفتر حقوقی در هر شهر ، برخی از وکلای مهاجرت حتی شعبه های متعددی در سراسر کشور دارند تا به متقاضیان در هر نقطه از ایران در زمینه مهاجرت مشاوره دهند.
 • داشتن تحصیلات حقوقی معتبر ، مدرک معتبر حقوق به معنای اخذ آن از دانشگاه های معتبر ایران و جهان است.
 • تسلط به زبان کشور مقصد و آشنایی کامل با فرهنگ و آداب و رسوم این کشور
 • مهارت و تجربه لازم برای کمک به متقاضیان را داشته باشند.
 • به روز رسانی و آشنایی با آخرین تغییرات قوانین کشورها
 • در دسترس بودن ارتباطات بین المللی
 • اجازه اجرای قوانین بین المللی
 • دارای نظم و انضباط مناسب
 • هزینه معقول دریافت نمایند.
 • مجوز موسسه حقوقی
 • پروانه وکالت

چه سوالاتی از وکیل مهاجرت بپرسیم؟

پس از بررسی با یک وکیل مهاجرت ، باید لیستی از مهمترین سوالاتی که در ذهن شما وجود دارد را تهیه کنید. سوالاتی مانند :

 • تجربیات مهاجران مقیم کشورهای خارجی
 • هزینه زندگی در کشورهای خارجی
 • قوانین و مقررات کشور مربوطه
 • گمرک کشور هدف
 • هزینه های ویزا
 • حقوق وکیل
 • تحصیلات

با توجه به اینکه وکلای مهاجرت به تمامی مسائل حقوقی در حوزه کاری خود آگاه هستند ، بهتر است قبل از سفر از آنها اطلاعات مفیدی دریافت کنید. سعی کنید سوالاتی که می‌پرسید تا حد امکان از اساسی ترین مسائل مهاجرت باشند ، در غیر این صورت ممکن است از مهم ترین اطلاعات محروم شوید.

وکلای مهاجرت چگونه می توانند به ما کمک کنند؟

وکلای مهاجرت بسته به شرایط متقاضی بهترین و آسان ترین راه را برای اخذ ویزا ارائه می دهند. آنها تمام اطلاعات لازم در مورد قبل و بعد از مهاجرت و همچنین اطلاعاتی در مورد فرهنگ، آداب و رسوم، شرایط اجتماعی، فضای سیاسی حاکم، فرهنگ کار و تحصیل و غیره را در اختیار متقاضیان قرار می دهند. آنها تمام تلاش خود را می کنند تا همه چیز به سرعت انجام شود.

وکیل مهاجرت متقاضیان را از سردرگمی نجات می دهد و با برنامه ریزی دقیق و مناسب در کمترین زمان ممکن اقدام می کند. وکلا فقط شما را با روش های قانونی آشنا می کنند و در نهایت شما را از نگرانی در مورد غیرقانونی بودن کارها نجات می دهند. با توجه به اینکه افسران مهاجرت خارجی روی مدت اقامت و حضور مهاجران حساسیت زیادی دارند ، این موضوع وکلا را مجبور به توجیه متقاضیان نموده است.

متأسفانه بسیاری از مهاجران پس از دریافت ویزای موقت به کشور خود باز نمی گردند و به دنبال یافتن راه های غیرقانونی برای اقامت در کشور مقصد هستند. این امر باعث شد تا مقامات مهاجرت در این مورد بسیار سختگیر باشند. به همین دلیل، باید به آنها اطمینان دهید که به محض اتمام اعتبار ویزای خود ، مقدمات بازگشت به خانه را فراهم خواهید کرد. وکلای مهاجرت به شما در این امر کمک می کنند و تکنیک هایی را به شما آموزش می دهند تا اعتماد آنها را جلب کنید.

چگونه بدون وکیل مهاجرت کنیم؟

شاید بسیاری از مردم این سوال را داشته باشند که چگونه می توانند بدون استخدام وکیل ، فرآیند مهاجرت را با موفقیت به پایان برسانند؟ در واقع بدون راهنمایی و مشاوره وکیل مهاجرت می توان مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزا را جمع آوری کرد. اما آیا آسان است؟ یک ورزشکار را در نظر بگیرید. آیا او بدون راهنمایی مربی خود می تواند به مقام اول برسد؟ قطعا کار سختی است! بنابراین فرآیند مهاجرت بدون مشاوره حقوقی آسان نیست. طیف اطلاعات وکلای مهاجرت همواره به روز بوده و از تمامی تغییرات و پیشرفت ها آگاه هستند. از طرف دیگر، ارتباط با اکثر کارکنان سفارت یک پیروزی بزرگ است که اکثر وکلا دارند و می توانند شما را به جایی که می خواهید برسانند.

هزینه بهترین وکیل مهاجرت و خدمات آن

هزینه بهترین وکیل مهاجرت و خدمات آن

دلایل ضرورت داشتن وکیل حقوقی برای مهاجرت

 • وکیل و مشاور مهاجرت به کلیه قوانین داخلی و خارجی کشور مقصد آشنایی کامل دارد. شما می توانید به صورت حضوری و بدون وکیل به امور مهاجرت رسیدگی کنید. اما کوچکترین اشتباهی می تواند مهاجرت شما را لغو یا به تاخیر بیاندازد.
 • افرادی که انگیزه مهاجرت برای تحصیل، کار یا سرمایه گذاری را دارند تشویق می شوند از وکیل مهاجرت استفاده کنند.
 • با توجه به اینکه هر کشوری قوانین داخلی و ظرافت های خاص خود را در خصوص پذیرش اتباع خارجی دارد ، کلیه قوانین مهاجرتی در حوزه دانشگاهی حقوق بین الملل ارائه شده است.
 • یکی از الزامات وکیل مهاجرت نیاز به دانستن صحیح و دقیق قوانین است.
 • همچنین در مهاجرت از طریق ازدواج داشتن یک وکیل خوب به دلیل شرایط خاص و حساس بسیار مهم است. به عنوان مثال ، زندگی در چین از طریق ازدواج فرصتی بی نظیر برای زندگی و اخذ تابعیت در کشور توسعه یافته ای مانند چین است.

چگونه وکیل مهاجرت شویم؟

برای وکیل شدن ابتدا باید در آزمون ورودی شرکت کنید و پس از دریافت عنوان مناسب ، رشته تخصصی را انتخاب کرده و از دانشگاه لیسانس بگیرید. پس از دریافت مدرک لیسانس باید در آزمون وکالت قبول شده و در یکی از رشته های حقوق بین الملل پذیرفته شوید. حقوق بین الملل گسترده است بدین منظور مطالعه آن برای یک وکیل مهاجرت ضروری خواهد بود.

انتخاب یک وکیل مهاجرت با تجربه می تواند روند درخواست ویزا را بسیار آسان کند. با توجه به اینکه وکلا پرونده های زیادی را انجام داده اند و از همه مهم تر تماس های زیادی با مراجع مهاجرتی کشورهای خارجی داشته اند ، انتخاب آنها به عنوان مشاور می تواند شما را در بهترین مسیر برای موفقیت قرار دهد. امیدواریم این مقاله برای شما مفید بوده باشد و به تمام سوالات شما پاسخ دهد.

چه کسی به وکیل مهاجرت نیاز دارد؟

برخی از افراد تحت شرایط زیر به وکیل مهاجرت نیاز دارند :

 • افراد دارای سابقه کیفری و وقوع جرم

اگر در گذشته مرتکب جرمی شده اید ، باید آن را در فرآیند مهاجرت اعلام کنید. حتی جرایمی که مورد عفو قرار گرفته و بسته شده است باید ذکر شود. در این صورت باید با یک وکیل مشورت کنید زیرا این وکیل با آگاهی کامل از قوانین جزایی و همچنین قوانین مهاجرت می تواند بهترین پیشنهاد را برای شما ارائه دهد.

 • پیگیری درخواست های مهاجرتی گذشته

درخواست های مهاجرت افرادی را که در گذشته درخواست خود را لغو یا رد کرده اند ، پیگیری کنید. ممکن است در گذشته به دلایل مختلفی از درخواست مهاجرت خودداری کرده باشید. در این صورت ، این وظیفه یک وکیل مهاجرتی واجد شرایط است که دلایل معتبری برای رد درخواست مهاجرت شما را توجیه کند. در این صورت باید بهترین وکیل مهاجرت و مشاوره حقوقی را انتخاب کنید که نسبت به تجربه خود در این زمینه آگاه هستند.

 • رفع دیپورت و رد ویزا

اگر در گذشته از کشور مقصد خود اخراج شده باشید یا ویزای شما باطل شده باشد، ممکن است دیگر نتوانید برای کشور مقصد خود درخواست دهید. در این مورد بهترین فردی که به شما کمک می کند یک وکیل مهاجرتی خوب است. یک وکیل می تواند بهتر شما را راهنمایی کند تا ویزای خود را پس بگیرید.

 • پیگیری پذیرش مهاجران با شرایط خاص پزشکی

یکی از قوانین اکثر کشورها در مورد پذیرش مهاجران ، محرومیت افراد مبتلا به بیماری های خاص است. ممکن است هنگام درخواست مهاجرت از این موضوع آگاه نباشید ، در این صورت یک وکیل خوب می تواند به شما کمک کند.

 • سرعت پاسخگویی از کشور مقصد خود را افزایش دهید

تسریع در روند اخذ پاسخ و پذیرش مهاجرت نیز از وظایف مشاوره حقوقی مهاجرت می باشد. اگر مهاجرت شما به هر دلیلی به تعویق افتاده است ، یک وکیل مهاجرت می تواند با دانستن تاریخ دقیق انقضای درخواست های شما و همچنین زمان لازم برای دریافت پاسخ به شما کمک کند.

 • دلیل امتناع کارفرما را پیدا کنید

عدم همکاری کارفرمای شما در کشور مقصد نیز می تواند برای شما مشکلاتی ایجاد کند و یک وکیل واجد شرایط می تواند بهترین دستیار شما باشد.

 • جلوگیری از عدم پذیرش مهاجران

افرادی که قصد ازدواج با فردی در کشور دیگری را دارند و ازدواج آنها به هر دلیلی باطل می شود ، باید با راهنمایی وکیل در سفارت کشور مقصد ، دلایل دیگری برای مهاجرت خود ثابت کنند.

 • انجام کارهای اداری

افرادی که اقدامات اولیه را انجام دادند ، اما اطلاعات کافی برای گذراندن سایر مراحل مانند مکاتبه ، ارسال مدارک و سوالات دیگر را ندارند ، می توانند با وکیل مهاجرت تماس بگیرند.

هزینه بهترین وکیل مهاجرت و خدمات آن

هزینه بهترین وکیل مهاجرت و خدمات آن

هزینه وکیل مهاجرت

یکی از مسائلی که ممکن است شما را از استفاده از خدمات وکیل مهاجرت باز دارد ، هزینه وکیل مهاجرت برای متقاضی است. در نظر داشته باشید که وکیل مهاجرت ، در همه زمینه های مهاجرت تخصص دارد و در برخی موارد آنقدر مراحل مهاجرت برای متقاضی پیچیده و سخت است که هزینه وکیل مهاجرت قابل مقایسه با کاری که انجام می دهد نیست. وکیل مهاجرت بین المللی سعی خواهد کرد مشکلات شما را با نرخی متناسب با شرایط شما حل کند. از آنجایی که خدمات مهاجرتی بسیار متنوع است ، می توانید با مجموعه ما تماس بگیرید و علاوه بر دریافت مشاوره از وکلای مهاجرتی، از هزینه وکیل مهاجرت و مشاوره تخصصی مطلع شوید.

مهاجرت موضوع بسیار مهمی است که برخی از افراد چندین سال از وقت خود و تمام منابع مالی خود را صرف آن می کنند. پس در انتخاب وکیل دقت کنید. تخصص ، تجربه ، سواد ، مهارت و تمامی ویژگی های فوق مهم ترین معیار انتخاب یک وکیل مهاجرتی خوب است. نمی توان در مورد هزینه وکیل مهاجرتی هم چنین گفت زیرا بسته به صلاحیت و تجربه وکلا هزینه متفاوت است. اما طبق آمار رسمی هزینه مورد نیاز برای وکیل به شرح زیر است:

اگر تمام امور مهاجرتی خود را به یک وکیل عادی بسپارید، باید بسیار بیشتر از یک وکیل معمولی هزینه کنید. افرادی که بیشتر کارها را خودشان انجام می دهند ، از جمله ثبت نام آنلاین گذرنامه ، تمایل به پرداخت کمتری دارند. به طور کلی حقوق یک وکیل مهاجرت از 1500 تا 6000 دلار متغیر است.

شما می توانید برخی از کارها را خودتان انجام دهید و برخی از کارهایی که انجام آنها واقعا سخت و دشوار است را به وکیل واگذار کنید. برخی از وکلا نیز به صورت تلفنی به شما مشاوره می دهند که باعث صرفه جویی زیادی در هزینه وکیل مهاجرت می شود.

تفاوت اصلی بین وکیل و مشاوره مهاجرت

وکیل مهاجرت به شخصی گفته می شود که دارای مدرک حقوق و دارای مجوز رسمی و معتبر قانونی می باشد. همچنین این وکیل باید دارای مجوز رسمی و قانونی برای رسیدگی به پرونده های مهاجرتی در سطح بین المللی باشد. به عبارتی مهم ترین ویژگی وکیل مهاجرت داشتن مجوز رسمی مهاجرت است. این مجوز باید هم برای یک فرد و هم برای موسسه صادر شود.

مشاور مهاجرت به فردی گفته می شود که علاوه بر تحصیل در رشته حقوق ، اطلاعات به روز و دقیقی در مورد مهاجرت داشته باشد. مشاوره حقوقی مهاجرت اطلاعات خود را بروز می کند و در مورد کلیه قوانین مهاجرت و رویدادهای مهم در جهان از اطلاعات جامع برخوردار است. 5 ویژگی و مسئولیت مشاوره مهاجرت که او را از یک وکیل مهاجرت متمایز می کند عبارتند از :

 1. بسته به شرایط متقاضی بهترین روش های مهاجرت را در نظر می گیرد.
 2. آشنایی و تسلط کامل به شرایط و مقررات مهاجرت کشور مقصد
 3. ارسال مدارک مورد نیاز برای مهاجرت با توجه به کشور مقصد
 4. آشنایی متقاضی با کلیه روش های مهاجرتی و اخذ ویزا
 5. ارائه راه های قانونی مهاجرت به کشور مورد نظر

مشاوره با موکلان و پرداخت هزینه وکیل مهاجرت

موسسات حقوقی مهاجرتی مختلفی در سراسر ایران وجود دارند که به فعالیت های گسترده ای مشغول هستند و خدمات حقوقی و مشاوره های مختلفی را به متقاضیان مهاجرت به خارج از کشور ارائه می دهند. یکی از این موسسات که قطعا یکی از موسسات پیشرو در مهاجرت است ، موسسه افق فرشتگان می باشد که مدت هاست در زمینه مهاجرت و حقوق بین الملل فعالیت داشته و در حال حاضر نیز در این زمینه فعال است. این موسسه مهاجرتی مشاوره تلفنی یا حضوری را در محیطی آرام و متمرکز ارائه می دهد.

نکته قابل توجه در این زمینه این است که بر خلاف سایر موسسات حقوقی و مهاجرتی مبلغ بسیار پایینی برای هزینه مشاوره حضوری و همچنین پذیرش پرونده های مهاجرتی دارد. ارزش دریافتی از مشتریان در صورتی متعلق به موسسه است که مهاجر پرونده فردی را با موفقیت تکمیل کند. به عبارت دیگر در صورتی که وکیل مهاجرتی مناسب نتواند به پرونده های مهاجرتی متقاضی به خارج از کشور رسیدگی کند ، کلیه مبالغ دریافتی بابت اخذ پرونده قابل استرداد بوده و به متقاضی عودت داده می شود.

مزایای انتخاب بهترین وکیل مهاجرت

این موسسه حقوقی در هنگام انتخاب بهترین وکیل مهاجرتی ، توجه به مزایای انتخاب وکیل مهاجرتی واجد شرایط را برای رسیدگی به پرونده مهاجرتی شما ضروری می داند :

 • وکیل مهاجرت با در نظر گرفتن شرایط و علایق مهاجر به وی در انتخاب یکی از راه های مهاجرت مانند تحصیل ، کار، ثبت شرکت ، سرمایه گذاری و … کمک و مشاوره می دهد.
 • یک مهاجر با استفاده از مشاوره و آگاهی قبلی وکیل مهاجرت در مورد آداب و رسوم و قوانین حاکم بر کشور محل اقامت به راحتی می تواند در کشور مقصد اقامت داشته باشد.
 • انتخاب یک وکیل مهاجرت حرفه ای با شهرت خوب باعث تسریع روند کار و جلوگیری از افتادن در دام کلاهبرداران و وکلای جعلی می شود.
 • با پرداخت کل مبلغ به بهترین وکیل مهاجرت در هزینه خود صرفه جویی کنید، نیازی به پرداخت مبالغ متعدد به افراد مختلف نخواهید داشت.
 • ایجاد امنیت روانی ، عدم استرس ، رفع سردرگمی برای مهاجر ، آگاهی از روند قانونی پرونده و آگاهی از قوانین جدید کشور مقصد.
 • در مورد زمان سفر و نحوه خروج از کشور توصیه های به روز دریافت کنید.
 • هزینه بهترین وکیل مهاجرت و خدمات آن

  هزینه بهترین وکیل مهاجرت و خدمات آن

بهترین وکیل مهاجرت

همان طور که ذکر شد قوانین مهاجرت در کشورهای مختلف هر سال تغییر می کند و این موضوع می تواند مسیر مهاجرت شما را پیچیده کند. ما همچنین می دانیم که داشتن یک وکیل مهاجرتی خوب می تواند روند مهاجرت شما را آسان تر کند و به شما کمک کند تا ثبات بیشتری داشته باشید. اما واقعیت این است که انتخاب بهترین وکیل مهاجرت چندان آسان نیست و می توانند وکلایی باشند که به تازگی از دانشکده حقوق فارغ التحصیل شده اند ، اما ادعاهای آنها طنین انداز است.

به خصوص در زمینه مهاجرت، مشاوران، آژانس های مهاجرتی و افراد دیگری هستند که بدون درک کامل پیچیدگی های قانونی فرآیند مهاجرت، تضمین صد در صد می دهند. در حالی که گواهینامه های قانونی، تحصیلات و تجربه از ویژگی های مهم وکلای مهاجرت است، تعهد شخصی و دلسوزی نسبت به پرونده متقاضی نیز در موفقیت آن نقش دارد. بهترین وکیل مهاجرت باید تمام تلاش خود را برای احقاق حقوق موکل خود انجام دهد و برای موفقیت پرونده از هیچ چیزی دریغ نکند.

بنابراین قبل از تصمیم گیری در مورد انتخاب وکیل یا آژانس مهاجرتی، حتما این مقاله را مطالعه کرده و با ارزیابی ویژگی ها و شایستگی های وکلا ، جستجوی خود را برای یافتن بهترین وکیل مهاجرتی آغاز کنید. در این مقاله شما را با ویژگی های بهترین وکیل مهاجرت آشنا نموده ایم که در جستجوی فرد مورد نظر باید به آن ها توجه کنید. مطمئناً هنگام جستجو و ملاقات با وکلای بالقوه ، با توجه به این ویژگی ها قادر خواهید بود تصمیم آگاهانه تری بگیرید. البته برای پیگیری روند مهاجرت خود می توانید از آژانس های مهاجرتی نیز کمک بگیرید. برای این کار پیشنهاد می کنیم با متخصصان مجرب موسسه ما تماس گرفته و از مشاوره اولیه رایگان بهره مند شوید.