مهاجرت به کانادا در سال 2022؛ 5 تا از ساده ترین راه هایی که می توانید انتخاب کنید بهترین روش مهاجرت به کانادا یا سایر کشورهای خارجی شامل یک سری مسیرهایی هستند که به صورت از پیش تعیین شده اند و هر فرد و متقاضی می تواند با توجه به شرایط خود، یک روش را انتخاب کند. با توجه به شیوع کرونا در چند سال اخیر، دولت کانادا تمهیداتی را برای مهاجرت افراد خارجی در نظر گرفته است و این شرایط باعث شده که قوانین مهاجرتی اندکی تغییرات داشته باشد.

فهرست مطالب

بهترین روش مهاجرت

مهاجرت به کانادا یا هر کشور دیگری، چندان هم تصور می کنید آسان نیست. برای اینکه بتوانید با موفقیت برای مهاجرت به کانادا یا سر کشور ها درخواست دهید و تأییدیه بگیرید، باید مراحل زیادی را طی کنید. همچنین، این فرآیندها می تواند چند ماه و در برخی موارد، حتی تا چند سال طول بکشد. اما اگر می ‌دانید چه گزینه‌ هایی در دسترس هستند، می ‌توانید شانس موفقیت خود را افزایش دهید و از مشکلات و چالش ها، نا امیدی و تأخیر در روند کار جلوگیری کنید.

اگر علاقه مند هستید تا اطلاعات بیشتری در مورد اصول اولیه مهاجرت کسب کنید، با کارشناسان مهاجرتی ما صحبت کنید تا جزئیات بیشتری را به شما اطلاع دهند. در ادامه این متن می توانید روش های مناسب برای مهاجرت از طریق اقامت دائم، کار، بازدید اقوام و حتی تحصیل در سراسر جهان را بیاموزید.

بهترین روش مهاجرت

بهترین روش مهاجرت

5 تا از بهترین روش مهاجرت به کانادا در سال 2022

1- برنامه اکسپرس اینتری – Express Entry Program

برنامه مهاجرتی کانادا و تمام جهان (Canadian Immigration Program) که به مهاجران اجازه می دهد تا به عنوان یک کارگر ماهر از طریق اکسپرس اینتری در تمام دنیا زندگی کنند و به کار مشغول باشند. سیستم جدید به اداره شهروندی و مهاجرت کانادا و… (CIC) اجازه می دهد تا به طور فعال، مهاجرانی را که فرد ماهری هستند و یا دارای شرایط لازم، تحت برنامه های فدرال مهاجرت اقتصادی یا federal economic immigration programs هستند، ارزیابی، استخدام و انتخاب کند:

 • برنامه فدرال کارگران ماهر؛ Federal Skilled Worker Program (FSWP)
 • برنامه فدرال از طریق مهارت تجارت؛ The Federal Skilled Trades Program (FSTP)
 • کلاس تجربه کانادایی؛ The Canadian Experience Class (CEC)

برنامه اکسپرس اینتری همچنین به استان ها و مناطق مجزا در کانادا اجازه می دهد تا از این سیستم برای جذب نامزدهای مناسب به عنوان بخشی از برنامه های کاندیداهای استانی استفاده کنند تا خواسته های بازار کار برآورده شود. این روش می تواند یکی از انواع بهترین روش مهاجرت محسوب شود.

2- حمایت مالی خانواده یا Family Class Sponsorship

یکی از انواع بهترین روش مهاجرت، حمایت از طریق حمایت خانواده است. اتحاد مجدد خانواده ها، زیر بنای سیاست های مهاجرتی کانادا است. خانواده ها در کانادا می توانند از بستگان خود حمایت مالی کنند تا به طور دائم به کانادا عزیمت نمایند. برای اینکه واجد شرایط حمایت مالی از بستگان خود باشید، باید شهروند کانادا یا مقیم دائم کانادا باشید. همچنین افرادی که می توانید اسپانسر آنها شوید عبارتند از: همسر و فرزندان زیر 22 سال شما (=در این مورد استثناهایی وجود دارد). در حال حاضر حمایت از والدین یا پدربزرگ و مادربزرگ در این گزینه ها نیست؛ با این حال، می توانید آنها را تحت عنوان سوپر ویزا به کانادا دعوت کنید.

3- ویزای کار LMIA – LMIA Work Visa

ویزای کار، در شرایط خاص می تواند بهترین روش مهاجرت باشد. بسیاری از متقاضیان مهاجرت به کانادا ابتدا پیشنهادهای کاری از یک شرکت یا کارفرما در کانادا را دریافت می کنند، برای ویزای کار اقدام کرده و سپس بر این اساس به کانادا مهاجرت می کنند. LMIA شامل تضمین یک پیشنهاد شغلی کانادایی از کارفرمای کانادایی است. درخواست LMIA از طریق Service Canada انجام می شود و سپس متقاضی، درخواست مجوز کار را ارسال می کند؛ پس از تایید، ویزای کاری برای او صادر می شود. این یک فرآیند بسیار پیچیده است اما می تواند منجر به اقامت دائم کانادا شود.

4- برنامه های نامزد استانی؛ The Provincial Nominee Programs (PNP)

مسیر PNP در حال تبدیل شدن به یک راه محبوب برای مهاجرت به کانادا است. برخی از استان‌ های کانادا مانند آلبرتا، انتاریو، بریتیش کلمبیا و سایر استان‌ های کانادا برنامه‌ های مهاجرتی خود را توسعه داده ‌اند که اغلب منجر به یک روند سریع می‌ شود. با این حال، دسته PNP، بهترین روش مهاجرت، عموماً مستلزم آن است که متقاضیان پس از ورود به کانادا در استان های مربوطه اقامت داشته باشند. علاوه بر این، اکثر متقاضیان PNP برای واجد شرایط شدن نیاز به پیشنهاد شغلی از یک کارفرمای کانادایی دارند. در این دسته از روش مهاجرت به کانادا، پیشنهادهای زیر وجود دارد که می توانید انتخاب کنید؛ این برنامه ها ممکن است در هر سال تغییراتی داشته باشند:

 • برنامه نامزدهای مهاجرت آلبرتا؛ Alberta Immigrant Nominee Program (AINP)
 • برنامه نامزدهای استانی بریتیش کلمبیا؛ British Columbia Provincial Nominee Program (BCPNP)
 • برنامه نامزدهای استانی مانیتوبا؛ Manitoba Provincial Nominee Program (MPNP)
 • برنامه نامزدهای استانی نیوفاندلند و لابرادور؛ Newfoundland and Labrador Provincial Nominee Program (NLPNP)
 • برنامه نامزدهای استانی نیوبرانزویک؛ New Brunswick Provincial Nominee Program (NBPNP)
 • برنامه نامزدهای استانی نوا اسکوشیا؛ Nova Scotia Provincial Nominee Program (NSPNP)
 • برنامه نامزدی مناطق شمال غربی؛ Northwest Territories Nominee Program (NTNP)
 • برنامه نامزد مهاجرت انتاریو؛ Ontario Immigrant Nominee Program (OINP)
 • برنامه نامزد استانی جزیره پرنس ادوارد؛ Prince Edward Island Provincial Nominee Program (PEI PNP)
 • برنامه کارگران ماهر کبک؛ Quebec Skilled Workers Program (QSWP)
 • برنامه نامزد مهاجرت ساسکاچوان؛ Saskatchewan Immigrant Nominee Program (SINP)
 • برنامه نامزد یوکان؛ Yukon Nominee Program (YNP)
بهترین روش مهاجرت

بهترین روش مهاجرت

5- مهاجرت از روش سرمایه گذاری؛ Investor Immigration

یکی از انواع بهترین روش مهاجرت ، که بسیاری هم به آن گرایش دارند، مهاجرت از طریق سرمایه گذاری است. با اجازه دادن به تجار با تجربه برای سرمایه گذاری در اقتصاد کانادا، این افراد می توانند به رشد و شکوفایی کانادا کمک کنند. اساساً دو برنامه سرمایه گذاری در کانادا وجود دارد: برنامه سرمایه گذاری فدرال و برنامه کبک. هر دو برنامه تا حدودی مشابه هستند و مستلزم آن است که متقاضیان دارای سرمایه با ارزش خالص بسیار بالایی باشند و سرمایه گذاری بیشتری را در یک صندوق سرمایه گذاری تایید شده، برای یک دوره 5 ساله انجام دهند. مهاجران سرمایه گذار می توانند همسر و فرزندان خود را به عنوان افراد تحت تکفل در درخواست خود برای مهاجرت معرفی کنند.

آیا گزینه های دیگری برای مهاجرت وجود دارد؟

راه های دیگری نیز برای مهاجرت وجود دارد؛ مانند CEC category، Humanitarian and Compassionate application، درخواست پناهندگی، و همچنین Atlantic Immigration Pilot Program .

1- The Canadian Experience Class (CEC) چیست؟

کلاس تجربه کانادا یا The Canadian Experience Class (CEC)، یک برنامه مهاجرتی است که به افرادی که حداقل یک سال در کانادا کار کرده اند اجازه می دهد تا به طور دائم در این کشور اقامت داشته باشند.

2-برنامه Humanitarian and Compassionate application چیست؟

درخواست های بشردوستانه و داوطلبانه یا “H&C”، درخواست های اقامت دائم کانادا هستند که از داخل کانادا ثبت می شوند. این درخواست ها برای افرادی هستند که وضعیت قانونی در کانادا ندارند اما هنوز در کانادا زندگی می کنند.

3- پناهندگی

افراد می توانند در CBSA یا اداره مهاجرت، درخواست پناهندگی و شهروندی کانادا و تمام کشور های جهان (IRCC) را ارائه دهند. این افراد معمولاً باید نشان دهند که چرا نمی توانند به کشور خود بازگردند. البته این روش را برای مهاجرت به کانادا پیشنهاد نمی دهیم.

4-برنامه Atlantic Immigration Pilot Program چیست؟

Atlantic Immigration Pilot Program (AIP)، برای جذب افراد تازه وارد به استان های نیوبرانزویک، نوا اسکوشیا، جزیره پرنس ادوارد و نیوفاندلند و لابرادور در اقیانوس اطلس به کار می رود. این استان ها می توانند با مهاجرانی که واجد شرایط کار هستند، شکاف های فرصت های شغلی را پر کنند. این روش برای کسانی که ماهر هستند و تجربه کاری دارند می تواند بهترین روش مهاجرت محسوب شود.

ساده ترین کشورها برای دریافت اقامت دائم کدام اند؟

مهاجرت به یک کشور جدید و شروعی دوباره همیشه جذاب است. ایده ملاقات با افراد مختلف، سفر به مکان ‌هایی که قبلاً هرگز نرفته‌ اید، و یادگیری یک فرهنگ جدید، بسیار هیجان ‌انگیز و لذت‌ بخش به نظر می ‌رسد.

با این حال، مهاجرت، هرگز آسان نیست، به خصوص اگر مهارت های مطلوب یا تمکن مالی کافی نداشته باشید. اکثر کشورها چندین برنامه مهاجرتی را ارائه می دهند، اما این برنامه ها بر اساس پر کردن کمبود نیروی کار هستند و در یک سقف سالانه، محدود می شوند. بنابراین، برای مهاجرت به یک کشور جدید، باید عوامل اساسی مانند سازگاری در یک ساختار اجتماعی متفاوت و جنبه مالی را در نظر بگیرید. بررسی شرایط و راه های مختلف و پیدا کردن بهترین روش مهاجرت در ابتدای کار می تواند بسیار به شما کمک کند.

در این بخش، نام برخی از ساده ترین کشورها برای مهاجرت آورده شده است:

 • نیوزلند
 • استرالیا
 • اسپانیا
 • پاراگوئه
 • آلمان
 • مونته نگرو
 • چک
 • تایلند
 • کانادا
 • کشور پرتغال

توجه داشته باشید که این کشورها بر اساس برنامه ‌های مهاجرتی ساده و فرصت ‌های متعدد صدور ویزا انتخاب شده‌ اند. در ادامه متن درباره این کشورها و شرایط مهاجرتی آنها به اختصار صحبت خواهیم کرد.

بهترین روش مهاجرت

بهترین روش مهاجرت

درباره بهترین روش مهاجرت؛ 7 تا از سریع ترین و ارزان ترین راه ها برای مهاجرت به تمام کشور های اروپایی

ساده ترین و بهترین روش مهاجرت به اروپا برای اکثر مردم در حقیقت و در واقعیت، در دسترس نیست. شما باید یکی از سه ویژگی “ثروتمند بودن”، “ماهر بودن و با تجربه بودن” یا “هنرمند بودن” را داشته باشید. اگر واجد شرایط باشید، موارد زیر می توانند ساده ترین راه ها برای عزیمت به اروپا باشند:

برنامه های مهاجرتی «تجاری» یا «سرمایه گذار» که در آن مهاجران اساساً با ایجاد یا سرمایه گذاری در یک کسب و کار و ایجاد شغل، اقامت دائم خود را خریداری می کنند. برنامه فدرال بازگشته است و ویزای استارت آپ نیز وجود دارد. همچنین، .

 • اکسپرس اینتری
 • برنامه های Skilled Worker و Skilled Trades که برای افراد معدودی باز است
 • برنامه Skilled Trades تنها به 3000 نفر در سال مجوز می دهد. برنامه Skilled Worker فقط برای چند حرفه منتخب، آزاد است که به تحصیلات و تجربه زیادی نیاز دارند، یا برای سایر افراد، با تحصیلات و تجربه مرتبط است که قبلاً پیشنهاد شغلی دارند. همچنین، اگر مدرک دکترا دارید، ممکن است به عنوان یک کارگر ماهر واجد این شرایط باشید.
 • در نهایت، مشاغل منتخبی وجود دارند که برای ورود به کانادا برای کار، نیازی به ویزا ندارند و برای برخی از افراد «خوداشتغال» مانند هنرمندان و کشاورزان، یک دسته مجزا برای اقامت دائم وجود دارد.

خب؛ ما می دانیم که اکثر افرادی که می خواهند به کانادا مهاجرت کنند و دنبال بهترین روش مهاجرت هستند، ثروتمند یا هنرمند نیستند؛ و بسیاری دیگر نیز تحصیلات عالی و یا تجربه کاری ندارند. پس چگونه یک فرد یا سطح متوسط می تواند ​​به کانادا مهاجرت کند؟

اکثر این موارد، گزینه هایی برای اقامت موقت در کانادا هستند، اما در صورت داشتن شرایط، هر کدام می توانند به اقامت دائم و در نهایت شهروندی تبدیل شوند. این گزینه ها را به ترتیب از آخرین به اولین گزینه بررسی می کنیم.

7- قراردادهای تجاری

یکی از بهترین روش مهاجرت، تجارت است. علاوه بر شناخته شده ترین قرارداد تجاری، نفتا (از زمانی که با USMCA جایگزین شد)، کانادا دارای قراردادهای تجاری دیگری است که معافیت های مهاجرتی خاصی را مجاز می داند. تنها مشکل این است که این قراردادها فقط برای شهروندان کشورهای زیر باز است:

شیلی اردن پاناما
کلمبیا لیختن اشتاین پرو
کاستاریکا کره سوئیس
ایسلند مکزیک آمریکا
/ نروژ ملیت های کشورهای زیر:

 • اتحادیه اروپا
 • the Trans-Pacific Partnership (TPP)
 • موافقت نامه خدمات و تجارت (GATS) + ساکنان استرالیا و نیوزلند

 

اگر تبعه یکی از این کشورها هستید و برای شرکتی کار می کنید که یا کانادایی است یا با یک شرکت کانادایی قرارداد دارد، ممکن است بتوانید بدون ارزیابی تاثیر بازار کار (LMIA)، در کانادا کار کنید. این قراردادها به شما این امکان را می دهند که برای شرکت خود، یا شعبه، شرکت وابسته یا شرکت مادر در کانادا کار کنید که به آن، “انتقال درون شرکتی” می گویند.

این فهرست در آینده افزایش خواهد داشت، زیرا کانادا موافقت نامه های تجارت آزاد بسیاری را در دست اجرا دارد، اما در حال حاضر تنها اتباع این کشورها واجد شرایط ویزای تجارتی و قرارداد هستند.

6- اجازه کار با پیشنهاد شغلی از کشور مقصد

دریافت ویزای کار برای افراد ماهر و حرفه ای در یک شغل، بهترین روش مهاجرت است. اگر فردی نیمه ماهر یا “ماهر” هستید (= دارای تحصیلات دانشگاهی) ساده ترین راه برای آمدن به کشور مقصد گرفتن مجوز کار است. در این نوع روش، دو مشکل وجود دارد:

 • ابتدا، شما باید یک کارفرما در کشور مقصد را متقاعد کنید که نسبت به یک شهروند یا مقیم دائم آن کشور، به شما شغلی را بدهد.
 • دوم، کارفرمای شما باید سازمان منابع انسانی و توسعه در کانادا را متقاعد کند که نیاز است تا یک کارگر خارجی را استخدام کند؛ و تنها دلیل این کار باید این باشد که هیچ فرد کانادایی نمی تواند آن کار را انجام دهد (طبق نظر بازار کار). بنابراین آنچه به نظر می رسد، یک فرآیند آسان است، اما بسیار پیچیده می شود.

مشکل درخواست کار از خارج از کشور را نیز باید به آن اضافه کنید، پس در نگاه اول، این امر، غیرممکن به نظر می رسد. اگر هر گونه ارتباطی با افراد یا صاحبان مشاغل در کانادا دارید، این بهترین روش مهاجرت است. با آنها تماس بگیرید و ببینید آیا کسی را می شناسند که استخدام می کنند یا خیر.

تجربه کاری شما می تواند از طریق یکی از برنامه های زیر منجر به اقامت دائم شود:

 • CEC
 • the federal skilled worker یا trades programs
 • provinces’ skilled worker و semi-skilled worker programs

5- حمایت از همسر؛ مهاجرت از طریق ازدواج

یکی از ساده ترین و ارزان ترین روش های مهاجرتی به کانادا، ازدواج با فردی است که شهروند کانادا است یا اقامت دائم دارد. داشتن یک همسر یا شریک کانادایی یکی از ساده ترین و بهترین روش مهاجرت برای این کشور است. اداره مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا در حال مقابله با “تقلب در ازدواج” هستند – یعنی زمانی که دو نفر، یک ازدواج ساختگی را قانونی می کنند تا بتوانند اقامت دائم و شهروندی همسر خارجی را بگیرند – بنابراین بهتر است از طریق ازدواج رسمی و حقیقی به این روش روی بیاورید.

بهترین روش مهاجرت

بهترین روش مهاجرت

4- تجربه بین المللی کانادا (IEC)؛ تعطیلات کاری؛ یا International Experience Canada (IEC) aka Working Holiday

اگر شهروند یکی از کشورهای زیر هستید، این برنامه برای شما مناسب است. اگر بین 18 تا 35 سال سن دارید، می توانید با مجوز کار آزاد به کانادا بیایید، به این معنی که نیازی به پیشنهاد شغلی ندارید.

*در برخی کشورها، شرایط سنی به سن 29 یا 30 سالگی محدود می شود.

کشورهای شرکت کننده در این برنامه به صورت زیر هستند:

استرالیا دانمارک ژاپن نروژ تایوان
اتریش استونی کره جنوبی لهستان اوکراین
بلژیک فرانسه لتونی اسلوواکی انگلستان
شیلی آلمان لیتوانی اسلوونی
کاستاریکا هنگ کنگ مکزیکو اسپانیا
کرواسی ایرلند هلند سوئد
جمهوری چک ایتالیا نیوزلند سوئیس

سه نوع برنامه IEC وجود دارد:

 • تعطیلات کاری – برای اکثر اتباع کشورهای فوق در رده سنی 18 تا 35 سال آزاد است، مشروط بر اینکه شرایط لازم را داشته باشند.
 • افراد حرفه ای و جوان – به مدرک دانشگاهی و پیشنهاد شغلی نیاز است.
 • Co-Op – باید در یک برنامه، فرد واجد شرایط، دانشجوی یک مؤسسه متوسطه در کشور خود باشد.

از تجربه کاری خود در تعطیلات کاری یا برنامه افراد حرفه ای و جوان می توانید برای اخذ اقامت دائم از طریق یکی از برنامه های زیر استفاده کنید:

 • CEC
 • the federal skilled worker of trades programs – اگر واجد شرایط هستید
 • یا از طریق provinces’ skilled worker و semi-skilled worker programs
 • از تجربه Co-Op نمی توان برای طرح CEC استفاده کرد.

3- Live-in Caregiver – این برنامه در حال حاضر بسته است!

خاص ترین و ساده ترین مسیر شغلی برای ورود به کانادا، Live-in Caregiver بوده و برای هر کسی که “کارگر ماهر” نیست، به کار می رود. در این برنامه، تنها با تحصیلات دبیرستانی، ارائه یک پیشنهاد شغلی، و یا آموزش شش ماهه یا یک سال سابقه پرستاری، می توانید مجوز کار دریافت کنید. آژانس های متعددی وجود دارند که در تطبیق درخواست کارفرمایان با متقاضیان خارجی و متخصص فعالیت می کنند، بنابراین یافتن کارفرما بسیار آسان تر از سایر مشاغل است. در حال حاضر، کانادا برای کسانی که در این برنامه شرکت کرده اند، یک جریان اقامت دائم ویژه دارد. این برنامه در حال حاضر برای متقاضیان جدید بسته است.

2- اجازه تحصیل؛ Study Permit

ویزای تحصیلی یا مجوز تحصیل، یکی از بهترین روش مهاجرت به کانادا است. اگر شما یا والدینتان توانایی مالی دارید، راهی بهتر از تحصیل در یک دانشگاه یا کالج کانادایی برای آمدن به کانادا وجود ندارد. کانادا برنامه های متعددی ارائه می دهد؛ تعداد کمی از دانشگاه های کانادا جزو بهترین های جهان محسوب می شوند. کالج هایی که آموزش های عملی بیشتری را ارائه می دهند، گزینه دیگری هستند تا به تحصیل مشغول شوید.

مطمئن شوید که وقتی دانشگاه خود را انتخاب می کنید، درباره روش های أخذ اقامت دائم کانادا تحقیق کرده اید و به خوبی بدانید که چه چیزی برای دریافت اقامت دائم لازم است. معمولاً داشتن یک پیشنهاد شغلی پس از فارغ التحصیلی و یا تعهد ماندن در استان، برای دریافت اقامت لازم است. همچنین به یاد داشته باشید که هر کاری که در دوران دانشجویی انجام می‌ دهید، جزو جریان‌ های مهاجرتی از طریق تجربه کاری به حساب نمی ‌آید، بنابراین اگر برای حمایت، مجوز کار دانشجویی دریافت می ‌کنید، این را در نظر داشته باشید.

1- ویزای بازدید کننده؛ Visitor Visa

اگر تنها راهی که می ‌توانید به کانادا بیایید، پیشنهاد شغلی و مجوز کار است، یکی دیگر از بهترین روش مهاجرت و ساده ‌ترین راه برای آمدن به کانادا این است که در صورت نیاز، ویزای بازدید کننده دریافت کنید، و زمانی که اینجا هستید به دنبال کار بگردید. شما نمی توانید با استفاده از Visitor Visa ، در کانادا کار کنید. اما می توانید با کارفرمایان در مورد کارهای آینده، ارتباط داشته باشید.

بهتر است برای یک تعطیلات واقعی در کانادا، برای دیدن این کشور زیبا برنامه ریزی کنید و در اینجا، ببینید آیا می توانید با چند کارفرما ارتباط برقرار کنید. پس از بازگشت به خانه، می توانید فرآیند مجوز کار و دریافت ویزا را شروع کنید.

9 کشور ساده برای مهاجرت برای کسب فرصت های بهتر

اکثر افراد در مورد مهاجرت به خارج از کشور در مقطعی از زمان، اندیشیده اند. خواه، تصور آینده ای بهتر برای خانواده خود باشد یا به دنبال شغلی با درآمد خوب در رشته خود؛ طبیعی است که تعجب کنید که آیا واقعاً در طرف مقابل، در یک کشور خارجی، همه چیز سبزتر است؟! به طور معمول، بهترین روش مهاجرت و ساده ترین راه برای مهاجرت به کشورهای دیگر، أخذ ویزای کار است. این ویزا به شما امکان می دهد به اندازه کافی در کشور دلخواه خود بمانید تا بتوانید به عنوان یک مقیم دائم یا حتی یک شهروند، درخواست دهید.

بسته به کشور مبدأ شما، مراحل درخواست، متفاوت است، بنابراین مهم است که وب سایت رسمی مهاجرت هر کشور را بررسی کنید تا بهترین و کامل ترین تصویر را از کشورهایی که می توانید به آنها مهاجرت کنید، به دست آورید. چه به دنبال ادامه تحصیل باشید یا به طور طبیعی در مورد فرصت های کاری که در خارج از کشور در انتظار شماست کنجکاو باشید، کشورهای زیر، بهترین کشورهایی هستند که می توانید به آنها مهاجرت کنید. همچنان با ما همراه باشید.

بهترین روش مهاجرت

بهترین روش مهاجرت

بهترین کشورها برای مهاجرت کدامند؟

1. کانادا

کانادا که دارای دریاچه‌ های آب شیرین و پارک ‌های ملی زیبا و گسترده است، همواره در رتبه‌ بندی جهانی، امن ‌ترین کشورها برای زندگی قرار می ‌گیرد. به همین دلیل، این کشور یکی از آسان‌ ترین کشورها برای مهاجرت است. ونکوور، به ویژه به دلیل داشتن جمعیت متنوع فرهنگی از مهاجران، بسیار شناخته شده است. بر اساس داده های سرشماری اداره آمار کانادا، در سال 2016، منطقه شهری ونکوور دارای 759850 نفر بود که ادعا می کردند از آسیای شرقی و جنوب شرقی به اینجا آمده اند.

کانادا به دنبال حدود 200000 مهاجر برای جبران کمبود نیروی کار در سراسر کشور است. برای کار در کانادا باید مجوز کار موقت دریافت کنید. پس از دو سال کار با یک کارفرمای کانادایی، می توانید مجوز کار موقت خود را از طریق برنامه کارگر ماهر فدرال یا برنامه کلاس تجربه کانادا، به اقامت دائم مهاجرت کانادا تبدیل کنید. این می تواند بهترین روش مهاجرت باشد.

برای کارگران ماهری که قصد مهاجرت به کانادا را دارند، می توانید بررسی کنید که آیا شغل شما با لیست کوتاه مهارت های ضروری مطابقت دارد یا خیر. از طرف دیگر، می توانید در آزمون ارزیابی ویزای موسسه حقوقی مهاجرت کانادا شرکت کنید تا بدانید که کدام برنامه مهاجرتی با نیازهای شما مطابقت دارد.

2. مکزیک

مکزیک با سیستم مراقبت های بهداشتی کارآمد و هزینه های زندگی مقرون به صرفه، هیچ کمبودی برای شهروندان ندارد. اگر علاقه مند به لذت بردن از سواحل آفتاب گیر، محله های رنگارنگ و غذاهای خوش طعم هستید، حتماً خوشحال خواهید شد اگر بدانید مهاجرت به مکزیک، نسبتاً آسان است، به خصوص اگر قصد دارید در آنجا بازنشسته شوید.

برای درخواست اقامت دائم مکزیک، باید مدارکی مبنی بر تمکن مالی ارائه دهید. برای بازنشستگان، این مدرک به معنای اثبات این است که میانگین موجودی ماهیانه حداقل 75000 یورو در سرمایه گذاری یا حساب های بانکی در دوازده ماه گذشته دارید. از طرف دیگر، می توانید نشان دهید که در شش ماه گذشته، حداقل 1900 یورو درآمد ماهانه ثابتی از حقوق بازنشستگی یا سایر منابع بازنشستگی دریافت کرده اید.

اتباع خارجی که مایل به درخواست تابعیت مکزیک هستند باید حداقل برای مدت پنج سال در مکزیک اقامت داشته باشند. در صورتی که بومی یکی از کشورهای آمریکای لاتین باشید یا از نوادگان مستقیم یک شهروند مکزیکی از طریق تولد باشید، این مدت اقامت می تواند به دو سال کاهش یابد. همچنین اگر خدمات مفیدی ارائه کرده اید که به فرهنگ، هنر، ورزش، تجارت و سایر مناطق مکزیک کمک می کند، این می تواند بهترین روش مهاجرت برای شما باشد و از آن استفاده کنید.

جدای از ارائه مدرک اقامت قانونی، شما باید بتوانید به زبان اسپانیایی صحبت کنید و دانش خود را از تاریخ و فرهنگ مکزیک برای دریافت شهروندی مکزیک نشان دهید.

3. استرالیا

استرالیا نه تنها به خاطر مناظر خیره کننده و حیات وحش معروف است، بلکه یکی از بهترین کشورهایی است که می توانید به آن مهاجرت کنید. شهرهای بزرگی مانند سیدنی، ملبورن و پرث دارای جمعیت زیادی از مهاجران آسیایی نیز هستند.

با وجود هزینه های بالای زندگی در Land Down Under، حقوق ها نیز رقابتی هستند. اگر می خواهید اقامت دائم استرالیا را به دست بیاورید، ابتدا باید برای ویزای کار اقدام کنید. برای این کار، به یک کارفرمای استرالیایی نیاز دارید که از شما حمایت مالی کند تا در آنجا کار کنید. اگر قصد مهاجرت به استرالیا را دارید، گزینه دیگر این است که به عنوان یک کارگر با مهارت های عالی، اقدام کنید.

4. آلمان

آلمان پر از قلعه های خیره کننده و جاذبه های تاریخی، یکی از بهترین کشورها برای مهاجران در اروپا است. مانند بسیاری از کشورها، آلمان نیز برای تقویت اقتصاد خود به متخصصان ماهر خارج از اتحادیه اروپا متکی است. از 11 ژوئن 2021، آلمان بیش از 50000 ویزا برای کارگران ماهر و کارآموزان کشورهای جهان سوم از طریق قانون مهاجرت کارگران ماهر صادر کرده است.

قانون مهاجرت افراد ماهر، که در 1 مارس 2020 تصویب شد، به متخصصان واجد شرایط با صلاحیت آموزش حرفه ای، حداقل دو سال اجازه می دهد تا برای کار در آلمان درخواست دهند. توجه داشته باشید که این مدرک باید توسط مقامات آلمانی به رسمیت شناخته شود.

علاوه بر این، متقاضیان باید حداقل به سطح 1B زبان آلمانی تسلط داشته باشند و ابزار لازم برای حمایت از خود را در طول یافتن موقعیت شغلی خود داشته باشند. کارگران واجد شرایطی که این شرایط را دارند، می توانند تنها پس از چهار سال برای مجوز اقامت دائم درخواست دهند. این بهترین روش مهاجرت به آلمان است تا بتوانید به تدریج به موقعیت عالی دست یابید. اگر شما یک کارگر ماهر با آموزش های حرفه ای هستید، فرصت مهاجرت به آلمان می تواند در دسترس شما باشد.

5. نیوزلند

هرگز زمان بهتری برای فکر کردن به مهاجرت به نیوزلند وجود نداشته است. نیوزلند یکی از بهترین کشورها برای مهاجرت است. نیوزلند برای مهاجران، تعادل کار و زندگی سالم، سطح جرم پایین، مراقبت های بهداشتی همگانی و محیط اجتماعی شادی را ارائه می دهد و از رفاه شهروندان حمایت می کند. این واقعیت که این مکان، نزدیک ‌ترین جایی است که هر کسی می ‌تواند به یک سرزمین واقعی برسد، یکی دیگر از مزایای زندگی در نیوزلند است.

نیوزلند هر ساله به دنبال حدود 47000 کارگر جدید در مشاغل بسیار ماهر و صنایع کلیدی است. نیوزلند، فرصت های شغلی بسیاری را برای متخصصان کشاورزی، جنگلداری، ساخت و ساز، آموزش، خدمات بهداشتی، مالی، گردشگری و مهمان نوازی، مهندسی، فناوری اطلاعات و غیره ارائه می دهد. اگر در این مهارت ها دارای تحصیلات و تجربه هستید، این می تواند بهترین روش مهاجرت برای شما باشد.

اگر خوداشتغال هستید و می خواهید کسب و کار خود را در نیوزلند راه اندازی کنید، می توانید برای ویزای اقامت دائم از طریق کارآفرینی درخواست دهید.

بهترین روش مهاجرت

بهترین روش مهاجرت

6. فنلاند

آیا تا به حال رویای دیدن شفق شمالی را داشته اید؟ و واقعاً، چه کسی است که آن را ندیده باشد؟ – پس از بستن چمدان ها و مهاجرت به فنلاند باید به راحتی آن را در لیست گردشگری خود قرار دهید. فنلاند برای چندین سال متوالی، رتبه اول در گزارش جهانی را برای شادترین کشور جهان به خود اختصاص داده است.

شهروندان سنگاپور و مالزی برای اقامت تا سه ماه در فنلاند نیازی به ویزا ندارند. اما اگر قصد دارید بیش از 90 روز در این کشور بمانید، باید برای اولین اجازه اقامت، در پورتال آنلاین خدمات مهاجرت فنلاند، درخواست دهید.

برای واجد شرایط بودن برای اجازه اقامت در فنلاند، به یک محل تحصیل یا شغل در صنعت نیاز دارید که در آن، کمبود نیروی انسانی وجود دارد. در حال حاضر، تقاضای زیادی برای توسعه دهندگان نرم افزار، مهندسان، دانشمندان و برنامه نویسان وجود دارد. برای حرفه ای های انگلیسی زبان، این موقعیت های آزاد در حال حاضر موجود است. این مهارت ها به عنوان بهترین روش مهاجرت محسوب می شوند. احتمالاً بزرگترین چالش برای مهاجران، فصل طولانی و تاریک زمستان در فنلاند است. مقدار کم نور خورشید به دلیل کمبود ویتامین D می تواند منجر به کاهش سطح انرژی فرد شود.

7. اسپانیا

آیا تا به حال عبارت اسپانیایی “mi casa es su casa” را شنیده اید؟ همانطور که واضح است، اسپانیا یکی از بهترین کشورهای اروپایی است که می توانید به آن مهاجرت کنید. این کشور زیبای فلامنکو، سیستا و پائلای خوشمزه، به‌ طور باورنکردنی با مهاجران نیز سازگار است. برای اتباع فیلیپین و مستعمرات اسپانیای سابق، اسپانیا آسان ‌ترین فرآیند را برای پیگیری سریع اقامت و شهروندی برای کسانی که می‌خواهند به سواحل گرم و آفتابی آن نقل مکان کنند، ارائه می ‌کند.

به گفته وزارت دادگستری اسپانیا، فیلیپینی ها برای درخواست شهروندی اسپانیا، تنها به دو سال اقامت قانونی و مداوم در اسپانیا نیاز دارند. این امتیازی است که اسپانیا به فیلیپین و سایر مستعمرات سابق در آمریکای لاتین می دهد.

شهروند فیلیپین یا کشور اسپانیایی زبان نیستید؟ نگران نباشید؛ زیرا سایر ملیت های غیر اتحادیه اروپا پس از پنج سال زندگی در اسپانیا همچنان می توانند برای اقامت دائم درخواست دهند.

8. پاناما

بر کسی پوشیده نیست که پاناما یکی از ساده ترین کشورهایی است که می توانید به آن مهاجرت کنید، به خصوص اگر به فکر بازنشستگی در آمریکای مرکزی هستید. به لطف برنامه Panama Pensionado Visa، فرآیند أخذ اقامت دائم پاناما بسیار ساده است.

اتباع خارجی بالای 18 سال می توانند برای اقامت قانونی در پاناما درخواست دهند، مشروط بر اینکه بتوانند ثابت کنند مستمری تضمین شده مادام العمر یا درآمد ماهانه حداقل 1000 دلار آمریکا در ماه دریافت می کنند.

از سوی دیگر، متقاضیانی که مستمری مادام العمر ماهیانه آنها بین 750 تا 999 دلار آمریکا است، همچنان می توانند با خرید یک ملک در پاناما به ارزش حداقل 100000 دلار، واجد این شرایط باشند. همه درخواست ها باید در پاناما از طریق یک وکیل پانامایی پردازش شوند.

برنامه ویزای پاناما Pensionado که در بین مهاجران و بازنشستگان محبوب است، یکی از بهترین برنامه های بازنشستگی در جهان محسوب می شود و بهترین روش مهاجرت است. این برنامه، پیشنهادهای جذاب متعددی برای بازنشستگان ارائه می‌ کند؛ مانند معافیت ‌های مالیاتی، واردات برای کالاهای خانگی و تخفیف‌ های بالا در وام مسکن، قبوض آب و برق، بلیط هواپیما، نسخه پزشک، بلیط سینما، اقامت در هتل و غیره.

9. کشور پرتغال

یکی از زیباترین کشورهای اروپا، پرتغال به دلیل سواحل خوش منظره، غذاهای خوشمزه و زندگی شبانه پر جنب و جوش، مهاجران زیادی را به خود جذب می کند. همچنین از آب و هوای مطبوع، حمل و نقل عمومی مقرون به صرفه و سرعت زندگی آرام برخوردار است.

اگر علاقه مند به مهاجرت به پرتغال هستید، داشتن تسلط کامل به زبان پرتغالی، شما را از سایر داوطلبانی که برای کار درخواست می کنند متمایز می کند. در حال حاضر، پرتغال به کارگران ماهر در صنایع خدمات بهداشتی، فناوری اطلاعات، مهندسی، گردشگری و غیره نیاز دارد. مشابه سیاست مهاجرتی اسپانیا، پرتغال به شما اجازه می دهد پس از پنج سال اقامت قانونی در این کشور، برای اقامت دائم درخواست دهید.

مهاجرت به کدام یک از این کشورها برای شما راحت ‌تر به نظر می ‌رسد؟ شروع یک زندگی جدید در کشوری دیگر می تواند یک فرآیند دلهره آور و زمان بر باشد، و ما اذعان داریم که مهاجرت به خارج از کشور، چندان ساده نیست. انتخاب و اجرای بهترین روش مهاجرت، با صبر و کاغذ بازی، به انجام خواهد رسید، اما چه کسی می داند؟ شاید ارزشش را داشته باشد.

منابع: