وکیل مهاجرت به کانادا یک وکیل حرفه ای، کاردان و باتجربه است که در کنار وکلای مهاجرتی دیگر، وظیفه راهنمایی متقاضیان مهاجرت به کانادا را بر عهده دارد. از آنجایی که مسائل مهاجرتی در سال های اخیر بسیار قابل توجه بوده و تقاضا برای مهاجرت به کشورهای خارجی به ویژه به کانادا از سوی ایرانیان با افزایش روبرو بوده است، در اختیار داشتن یک وکیل مهاجرتی حرفه‌ ای می تواند این مسیر را هموارتر کند.

از طرف دیگر، مسائل مهاجرتی، حاشیه هایی را هم به همراه دارد؛ بحث های سیاسی به میان کشیده می شود؛ پوشش رسانه ‌ای برای مهاجران ایجاد می شود و ممکن است متقاضیان مهاجرت را دچار چالش هایی کند. به طور کلی، افرادی که متقاضی مهاجرت به کانادا هستند نیاز دارند تا از یک وکیل با تجربه کمک بگیرند. به این ترتیب، در مسائل زندگی، کار و تحصیل با مشکلات مواجه نخواهند شد. وکلای مهاجرت، به افراد و خانواده ها یا صاحبان مشاغل کمک می کنند تا مسیرهای مختلف برای مهاجرت به کانادا را بررسی کنند؛ چه بسا این مسیر ها بسیار پیچیده است و راهنمایی یک وکیل مهاجرتی، بیش از هر چیز اهمیت پیدا می کند.

فهرست مطالب

وکیل مهاجرت به کانادا

با توجه به این که وضعیت فرد مهاجر بر اثر موارد قانونی، مانند قانون خانواده و قانون تجارت، قانون جرم و جزا و قوانین مالیاتی، متغیر خواهد بود، به همین دلیل، وکیل مهاجرت به کانادا، شخصی است که می ‌تواند تمام این موارد را برای فرد مهاجر، شفاف ‌سازی کند. اگر از یک وکیل با تجربه برای مهاجرت به کانادا کمک بگیرید، از نظر موارد فوق، هیچ مشکلی برای شما به وجود نمی آید.

کمک گرفتن از بهترین وکیل مهاجرتی برای خانواده هایی که به قصد اقامت دائم به کانادا مهاجرت می کنند، و همچنین برای افرادی که با هدف کار و اشتغال این کشور را انتخاب کرده ‌اند، مزایای زیادی دارد. حتی اگر قرار باشد شما به کانادا مهاجرت کنید و مشغول به تحصیل شوید، باز هم به راهنمایی وکلای مهاجرتی نیاز دارید.

از آنجایی که مسئله مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل و کار، ارتباط خویشاوندی، کارآفرینی، تجارت و سرمایه گذاری، این روزها متداول شده است، در این بحث به طور کامل درباره خدمات وکیل مهاجرت به کانادا، ویژگی های یک وکیل مهاجرتی خوب، روش های پیدا کردن بهترین وکیل مهاجرت و هزینه ها صحبت خواهیم کرد. همچنان تا پایان مطلب با ما همراه باشید.

وکیل مهاجرت به کانادا 

وکیل مهاجرت به کانادا

وکیل مهاجرت به کانادا چه کسی است و چه مسئولیت هایی را برعهده دارد؟

یکی از مهمترین مباحثی که در معرفی وکلای مهاجرتی مطرح می شود این است که یک وکیل مهاجرتی خوب چه کسی است و چه مسئولیت هایی را برعهده دارد. اگر بخواهیم تعریف کلی و جامع از وکیل مهاجرت به کانادا ارائه دهیم، به این صورت مطرح می شود؛ “یک وکیل مهاجرت، یک شخص با تجربه و حرفه ‌ای است که به امور حقوقی مربوط به مهاجرت رسیدگی می کند.”

وکلای مهاجرت، در مورد انواع مهاجرت به شهرها و کشورهای مختلف، قوانین شهروندی، مهاجرت از طریق تجارت، پناهندگی سیاسی و فرآیندهایی که از طریق آن افراد می توانند ویزای مسافرت، ویزای کار یا ویزای دانشجویی را أخذ کنند، مشاوره و راهنمایی ارائه می دهند. وکلای مهاجرتی همچنین می توانند در دادگاه به پرونده های مهاجرتی رسیدگی کنند.

وکیل مهاجرت به کانادا مسئولیت های زیادی را بر عهده دارد. یک وکیل خوب و باتجربه باید حداقل ۲ تا ۵ سال سابقه کار در زمینه مهاجرت به کانادا داشته باشد و توانسته باشد تعداد قابل توجهی از مهاجران را راهنمایی کند و پرونده آنها را با نتیجه مثبت به اتمام برساند.

وظیفه وکیل مهاجرتی

وکیل مهاجرتی وظیفه دارد اصول و قوانین مهاجرت به کانادا را برای مراجعین خود به طور کامل و شفاف توضیح دهد. یک وکیل خوب حتی از کوچکترین جزئیات هم چشم‌ پوشی نمی ‌کند و به این ترتیب، راه و چاه یا به اصطلاح، فراز و نشیب های مسیر مهاجرت به کانادا برای افراد راحت تر خواهد شد.

برای کسانی که با اهداف کار و تجارت، سرمایه گذاری و کارآفرینی به کانادا مهاجرت می ‌کنند، یک وکیل مهاجرت به کانادا با سابقه درخشان می تواند در مورد پروژه های مناسب برای کسب و کار در کانادا، آنها را راهنمایی کند. مشاوره دادن به متقاضیان مهاجرت به کانادا از طریق تجارت، بیش از هر روش دیگر مهاجرتی اهمیت دارد. به طور قطع، این افراد سرمایه ‌ای را دارند و می خواهند در کانادا یک کسب و کار مجزا راه ‌اندازی کنند، بنابراین بدون در نظر گرفتن موارد حقوقی، این کار به احتمال زیاد با شکست روبرو می شود؛ مگر اینکه شما از بهترین وکیل مهاجرتی به کانادا کمک بگیرید.

چگونه یک وکیل مهاجرت به کانادا پیدا کنیم؟

این روزها مسئله مهاجرت به روش های مختلف بسیار متداول شده است. مهاجرت به اروپا، دریافت ویزای شینگن، مهاجرت به کانادا، ویزای کانادا، أخذ ویزای تحصیلی کانادا و أخذ ویزای کار و تجارت کانادا، أخذ ویزای شغلی در کانادا مواردی هستند که متقاضی زیادی دارند. تمام این گزینه ها شامل یک سری جزئیات حقوقی هستند که باید حتماً از یک وکیل مهاجرتی خوب در آن زمینه کمک گرفت.

اگر شما هم متقاضی مهاجرت به کانادا هستید و می خواهید به اهداف مهاجرتی و أخذ ویزا برسید، پیدا کردن بهترین وکیل مهاجرت به کانادا حتماً یک دغدغه ذهنی برای شما است.

برای اینکه سالم به کانادا برسید و به اهداف خود دست پیدا کنید، وکلای مهاجرتی به کانادا در هر زمینه آماده ارائه مشاوره به شما هستند. اما این سوال به وجود می ‌آید که چگونه می توانیم بهترین وکیل مهاجرتی به کانادا را پیدا کنیم؟ یک وکیل مهاجرتی خوب چه ویژگی هایی دارد؟ چگونه به ما کمک می کند؟ و ما چطور می توانیم به خدمات مشاوره ای وکیل اعتماد کنیم؟

اگر در کنار بهترین تیم مهاجرتی و وکلای حقوقی، مسئله درخواست مهاجرت به کانادا را دنبال کنید، این مسائل به ساده ترین روش ها حل می شوند. در ادامه این قسمت، نکاتی را به شما خواهیم گفت که کمک می کنند بهترین وکیل مهاجرت به کانادا را پیدا کنید:

روش اول: پرس و جو از دوستان و آشنایان

اگر تصمیم دارید به کانادا مهاجرت کنید، روش اول که یک روش ساده و بدون هزینه است، این است که شما از دوستان، آشنایان یا نزدیکان خود که قبلاً به کانادا مهاجرت کردند، یا از خدمات بهترین وکیل مهاجرتی به کانادا استفاده کردند، سوال کنید. درباره وکیل و خدماتی که ارائه می دهد، اطلاعات مورد نیاز را به دست بیاورید.

فردی که از او راهنمایی می خواهید باید قابل اعتماد باشد؛ به عبارت دیگر، شما باید گفته ها و نظرات او را مورد تایید قرار دهید؛ بنابراین وکیل مهاجرتی که دوستان شما معرفی می کنند، به راحتی با نگرش ها و عقاید شما سازگار خواهد شد؛ در غیر این صورت می توانید روش ها و گزینه های دیگر را امتحان کنید.

روش دوم: از انجمن وکلا کمک بگیرید

معمولاً وکلای مهاجرتی در یک انجمن حقوقی حضور دارند. تقریباً همه آنها یکدیگر را می‌ شناسند، مگر آن که در حوزه ‌های مختلف فعالیت کنند. این احتمال وجود دارد که اگر به دنبال بهترین وکیل مهاجرت به کانادا هستید، با مراجعه به انجمن حقوقی، فهرستی از بهترین وکلا به شما معرفی شود. در این صورت می توانید بنا بر صلاحدید خود، یا سابقه وکیل در امر مهاجرت به کانادا، یک یا چند نفر را مورد ارزیابی قرار دهید.

لازم است خاطرنشان کنیم که فهرستی که از انجمن حقوقی دریافت می ‌کنید، به معنای تایید یا عدم تایید هر یک از وکلا نمی باشد؛ اما این کار می تواند شروعی باشد تا شما بهترین وکیل مهاجرتی را مطابق با شرایط خود جستجو کنید.

وکیل مهاجرت به کانادا 

وکیل مهاجرت به کانادا

روش سوم: جستجوی وکیل مهاجرتی به صورت آنلاین

سومین روش برای این که بتوانید وکیل مهاجرت به کانادا را سریع تر و بدون هزینه پیدا کنید، جستجوی آنلاین است. جستجو در موتور جستجوگر گوگل به راحتی می تواند فهرستی از هزاران وکیل مهاجرتی را رایگان در اختیار شما قرار دهد. این روش، محبوب ترین راه برای پیدا کردن خدمات حقوقی به شمار می رود. جستجوی آنلاین، بیشتر از ۶۰ درصد از خواسته های شما را به نمایش می گذارد.

یک توصیه بسیار مهم در این روش وجود دارد و آن هم این است که اگر در جستجوهای بهترین وکلای مهاجرتی به کانادا متوجه شدید که یک وکیل، یک وب سایت شیک و چشم نواز دارد، به این معنا نیست که سابقه عملکرد او در مهاجرت به کانادا مثبت بوده است!

در جستجوهای خود به دنبال آن چیزی باشید که به واقعیت نزدیکتر است. نظریات افراد درباره عملکرد وکلا در وب سایت حقوقی را بخوانید. از انجمن های گفتگو و تبادل نظر درباره وکلای مهاجرتی کمک بگیرید. باز هم تاکید می‌ کنیم این جستجوها و نظرات ممکن است در واقعیت چندان معتبر نباشد؛ اما معیاری است که بتوانید ایده کلی از خدمات وکیل مهاجرتی به دست بیاورید.

اگر با وبسایت وکیل حقوقی برای مهاجرت مواجه شدید، قسمت های مختلف سایت را جستجو کنید. خدمات را مطالعه کنید. نمونه کارهای پروژه هایی که وکیل، مسئولیت آن را بر عهده داشته است، بررسی کنید و در نهایت می توانید با یک یک تماس ساده به پاسخ سوالات خود دست یابید.

روش چهارم: تبلیغات اینترنتی و چاپی را دنبال کنید

یکی دیگر از روش های عالی و کم هزینه برای پیدا کردن وکیل مهاجرت به کانادا این است که تبلیغات اینترنتی و چاپی را دنبال کنید. بسیاری از وکلای مهاجرتی، تبلیغ کسب و کار خود را به صورت تبلیغات اینترنتی و تبلیغات چاپی، بنرها، بروشورها یا بیلبوردها انجام می دهند؛ بنابراین این موارد هم می تواند راهکار ساده ای باشد تا شما با این وکلا آشنا شوید. تبلیغات اینترنتی، ساده، کم هزینه و سریع هستند. باز هم خاطر نشان می کنیم که فریب تبلیغات پر زرق و برق را نخورید و هوشمندانه و دقیق اقدام به عمل کنید.

اهمیت خدمات وکیل مهاجرت به کانادا چیست؟

آیا تاکنون به این فکر کرده اید که کمک گرفتن از وکیل مهاجرت به کانادا چرا تا این اندازه مهم است و چه مزایایی دارد؟ اگر تاکنون زمینه مهاجرت برای شما فراهم نشده است، قطعاً به این موضوع مهم چندان توجه نداشته اید؛ اما چنانچه با مهاجرت سر و کار داشته اید، پس به اهمیت خدمات وکلای مهاجرتی کاملاً واقف هستید.

قبل از اینکه وارد این بحث شویم لازم است خاطر نشان سازیم که استخدام یا عقد قرارداد با یک وکیل مهاجرتی در فرآیند مهاجرت الزامی نیست، اما این کار، مزایای عمده ‌ای ایجاد می‌ کند که در واقع به نفع خود شما خواهد بود.

انتخاب یک وکیل مهاجرتی خوب، قابل اعتماد و با تجربه باعث می شود درخواست مهاجرتی را به راحتی تنظیم کنید و او شما را در پذیرفته شدن درخواست مهاجرت یاری می کند. یک وکیل خوب، تفاوت بین ریجکت یا اکسپت درخواست مهاجرت را به خوبی برای شما شرح می دهد.

تصمیم گیری برای مهاجرت به کانادا و داشتن زندگی و کار بهتر، یک تصمیم گیری ساده نیست؛ برای این کار به شجاعت، قدرت تصمیم گیری، روحیه مهاجرت به کشور خارجی و قابلیت سازگاری با شرایط کشور جدید نیاز دارید.

وقتی به کانادا مهاجرت می کنید، تمام چالش ها و فرصت ها برای شما جدید هستند. فرآیند مهاجرت یک تغییر بزرگ است که هر شخصی نمی تواند با آن سازگار شود. برای مهاجرت به کانادا باید اسناد و مدارک زیادی را آماده کنید؛ توانایی مالی هم یک مسئله بسیار مهم است که نمی ‌توان از کنار آن به سادگی عبور کرد.

خدمات وکیل مهاجرت به کانادا چه برای مهاجرت موقت مانند تحصیل یا کار و چه برای مهاجرت دائمی و أخذ اقامت کانادا بسیار مهم است. در حالی که بسیاری از افراد متقاضی مهاجرت به کانادا با هزاران امید و آرزو و با رویای دستیابی به بهترین فرصت ها و موقعیت برای زندگی به تنهایی وارد این مسیر می شوند، زمانی که یک وکیل مهاجرتی از آنها حمایت کند، انجام تمام کارها راحت تر خواهد بود و  این افراد، فاصله زیادی با تبدیل شدن به یک شهروند کانادایی ندارند.

بهترین وکیل مهاجرت به کانادا یک وکیل آموزش دیده با دانش تخصصی و تجربه گسترده در موارد متعدد است. شناسایی، درک و تفسیر قوانین مهاجرت به کانادا، تنها گوشه ای از مهارت های وکلای مهاجرتی هستند. از آنجایی که تقاضا برای مهاجرت به کانادا زیاد است، این موارد می ‌تواند مسیر مهاجرت را پیچیده ‌تر کند. وکلای مهاجرتی، افراد متقاضی را به راحتی راهنمایی می کنند و مسائل سخت و دشوار را راحت تر بیان خواهند کرد.

مهاجرت به کانادا و به دست آوردن فرصت های جدید

یکی از مهمترین دلایلی که باعث شده آمار مهاجرت به کانادا تا این اندازه افزایش داشته باشد، ایجاد فرصت های جدید برای کار و زندگی می باشد. در حالی که بیشتر از 100 روش مختلف برای مهاجرت به کانادا و شروع به کار وجود دارد، بسیاری از روش ‌های دیگر هم به صورت دسته بندی کلی معرفی می شوند. مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل و ویزای دانشجویی، مهاجرت به کانادا از طریق کارآفرینی و سرمایه گذاری، مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج، مهاجرت به کانادا از طریق تولد فرزند و مهاجرت به کانادا از طریق نسبت خویشاوندی، دسته بندی های اصلی هستند.

مهاجرت به کانادا از طریق نیروی کار، متداول ترین و پر تقاضا ترین روش است. بسیاری از استان‌ های کانادا از جمله استان کبک که جزو مناطق صنعتی هم محسوب می ‌شود، تقاضای نیروی کار بالایی دارند؛ پس تبعه خارجی تمایل دارد که به کانادا مهاجرت کند تا فرصت شغلی بهتری به دست بیاورد. شرایط در کانادا در هر یک از استان ها و شهرها متفاوت است و همین ویژگی باعث می شود که متقاضیان مهاجرت با سردرگمی مواجه شوند.

با تمام این توصیفات، استفاده از یک وکیل مهاجرت به کانادا که در این زمینه تجربه کافی دارد و به قوانین مهاجرتی واقامت در کانادا کاملاً مسلط است، تمام این چالش ها را کاهش می دهد و مسیر را هموارتر می‌ کند. اگر متقاضی مهاجرت به کانادا هستید، حتماً از یک وکیل مهاجرتی کمک بگیرید، چون ممکن است در حین انجام فرآیند مهاجرت، مواردی باشد که شما از آنها اطلاع ندارید، بنابراین وکیل می تواند به شما بگوید که برای کدام برنامه ها واجد شرایط هستید؛ چه مراحلی را برای برنامه مهاجرتی خود انجام دهید؛ و هزینه های هر مرحله چقدر است.

وظیفه وکیل مهاجرت به کانادا این است که برای شما یک برنامه دقیق ارائه دهد. وکلای مهاجرتی می توانند شما را از گزینه های درخواست تجدید نظر یا دلایل ریجکت شدن درخواست آگاه سازند. همچنین وکلا کمک می کنند که اگر مشکلی در فرآیند درخواست مهاجرت به وجود آمد، آنها را سریع تر و بدون دردسر رفع کنید.

وکیل مهاجرت به کانادا 

وکیل مهاجرت به کانادا

هزینه بهترین وکیل مهاجرت به کانادا چقدر است؟

اگر بخواهیم یکی از مهم‌ترین قسمت های امور مهاجرت به کانادا را عنوان کنیم، قطعاً هزینه ها در اولویت قرار می‌گیرد. هزینه مهاجرت به کانادا و هزینه وکیل مهاجرت به کانادا دو موضوع مهم است و به عنوان یک دغدغه و چالش اصلی برای متقاضیان مهاجرت به این کشور محسوب می‌شود.

هزینه وکیل مهاجرتی در واقع، زیرشاخه ‌ای از کل هزینه های مهاجرت به کانادا خواهد بود؛ به عبارت دیگر، وقتی شما تصمیم به مهاجرت می گیرید، همین که از خدمات وکیل مهاجرتی استفاده می کنید باید هزینه‌ ای بپردازید. این هزینه، از هزینه‌ های درخواست ویزا یا سایر هزینه های متفرقه مجزا است و به وکیل پرداخت می شود.

اهمیت کمک گرفتن از وکیل مهاجرت به کانادا تا اندازه ای است که می گوید، حتی هزینه های عدم استفاده از وکلا بسیار بیشتر از زمانی است که شما از یک وکیل کمک می گیرید. درست است که استخدام یا راهنمایی از یک وکیل مهاجرتی هزینه هایی دارد، اما اگر به تنهایی برای امور مهاجرتی اقدام کنید، باید هم هزینه ‌های بیشتری بپردازید و هم دردسر‌های حقوقی بیشتری خواهید داشت. این موضوع به اندازه ‌ای مهم است که می ‌توان گفت کمک گرفتن از وکلای مهاجرتی یک نوع سرمایه گذاری است، چون می تواند کارهای شما را در امر مهاجرت ساده تر کند.

وکیل پایه یک مهاجرت به کانادا

وکیلی که قرار است در زمینه مهاجرت به متقاضیان راهنمایی ارائه دهد، به نوبه خود، پایگاهی از دانش و تجربه به شمار می رود؛ این وکلای حقوقی، هر مسئله ‌ای که در امر مهاجرت به وجود بیاید را به راحتی حل می کنند. چه بسا بسیاری از وکلای با تجربه می توانند بروز مشکل یا چالش را پیش بینی کنند، پس بهترین راهنمایی را قبل از وقوع مسئله به متقاضیان مهاجرت ارائه خواهند داد.

همان طور که می دانید سفارت یا اداره مهاجرتی کانادا ممکن است بسیاری از درخواست ها را به دلیل ناقص بودن مدارک یا عدم واجد شرایط بودن متقاضی بازگرداند. وکیل مهاجرتی می ‌تواند با راهنمایی های کاربردی از ایجاد این مشکل جلوگیری کند. وقتی می خواهید درخواست مهاجرت به کانادا را تنظیم کنید، با وکیل مهاجرتی مشورت کنید تا او نقاط قوت و ضعف را به شما خاطرنشان کند و اگر نقصی در درخواست شما وجود دارد، برطرف نماید. این یک مزیت مثبت است و می تواند در زمان، پول و انرژی شما بسیار صرفه جویی کند.

کمک وکیل مهاجرت به کانادا

کمک گرفتن از بهترین وکیل مهاجرت به کانادا به شما این امکان را می دهد تا در هزینه های خود صرفه جویی کنید. در واقع می خواهیم بگوییم که در کنار یک وکیل با تجربه، هم آرامش خاطر بیشتری دارید و هم مسیر مهاجرتی را راحت تر طی می کنید.

به عنوان سخن پایانی در این بخش لازم است یادآوری کنیم که نمی ‌توان هزینه بهترین وکیل مهاجرت به کانادا را به صورت عدد و رقم در یک مقدار مشخص تعریف کرد. وکلای با تجربه و با سابقه درخشان، دستمزد بالاتری دارند. وکلای سطح متوسط، دستمزد کمتری از متقاضی دریافت می کنند. هر چه یک وکیل در کار خود حرفه‌ ای‌تر باشد، دستمزد خدمات به متقاضیان مهاجرت، گران ‌تر خواهد شد.

باز هم تاکید می‌کنیم اگر هدف شما از مهاجرت دستیابی به یک فرصت بهتر برای کار و زندگی است و چنانچه تصمیم به کارآفرینی و سرمایه‌ گذاری کار و تجارت دارید، حتماً هزینه وکیل مهاجرتی را در اولویت ‌های بعدی قرار دهید. مهم این است که کار مهاجرت شما بدون مشکل و یا هر نقص انجام شود.

بهترین وکیل مهاجرت به کانادا مشکلات را شناسایی می ‌کند و می ‌تواند فرصت ها را به شما نشان دهد. وکیل مهاجرتی حتی فرصت های ناشناخته را هم به شما پیشنهاد می دهد، بنابراین پس از مهاجرت، امکان سازگاری با شرایط جدید برای شما راحت تر خواهد بود. چه چیزی بهتر از این که شما در مسیر مهاجرتی خود با مشکلات و چالش های کمتری روبرو شوید و بتوانید به تمام اهداف خود دست پیدا کنید؟!

نکات مهم در انتخاب بهترین وکیل مهاجرت به کانادا در سال 2022

تا به اینجای مطلب متوجه شدید که چرا انتخاب وکیل مهاجرت به کانادا اهمیت دارد و در واقع وکیل مهاجرتی چه کمکی می ‌تواند به متقاضی مهاجرت بکند. همچنین از هزینه ‌های وکلای مهاجرتی هم تا حدودی آگاهی پیدا کردید، اما یک موضوع مهم دیگر وجود دارد و آن هم این است که چگونه یک وکیل خوب را انتخاب کنید. شاید شما با صدها وکیل مهاجرتی برخورد کنید، اما چه معیارهایی وجود دارد که به شما کمک می کند، تنها یک وکیل را برای امور مهاجرتی گزینش نمایید؟

بدون شک، یافتن بهترین وکیل مهاجرتی که مطابق با شرایط شما، خدمات مشاوره مهاجرت به کانادا را ارائه دهد، یک تصمیم گیری مهم است. شما باید مطمئن شوید که از صفر تا صد، مراحل درخواست مهاجرت و انجام کارها زیر نظر یک وکیل با تجربه انجام می شود. یک وکیل می تواند نماینده شما باشد و کمک کند که به اهدافتان دست پیدا کنید. معیارهای مختلفی وجود دارند که بر اساس آن می توانید بهترین وکیل مهاجرتی در سال ۲۰۲۲ را پیدا کنید. در این خصوص به نکات زیر توجه داشته باشید:

وکیل مهاجرت به کانادا 

وکیل مهاجرت به کانادا

1: یک جلسه مشاوره با وکیل مهاجرتی داشته باشید

اولین نکته ای که به عنوان یک راهکار به شما کمک می کند وکیل مهاجرتی خوب برای مهاجرت به کانادا پیدا کنید این است که یک جلسه مشاوره به عنوان معارفه و آشنایی با وکیل برگزار کنید. در جلسه ای که با وکیل مهاجرتی دارید، تمام سوالات خود را بپرسید و به پاسخ هایی که وکیل به شما می دهد دقت کنید. هزینه مشاوره ساده با وکیل مهاجرتی چندان گران نیست. اولین جلسه ممکن است ۲۰ تا ۳۰ دقیقه طول بکشد، اما باز هم این مدت زمان به انتخاب شخص مهاجرت کننده و خود وکیل بستگی دارد.

در مدت کوتاهی که در جلسه مشاوره با وکیل مهاجرت به کانادا هستید، متوجه می شوید که می توانید به او اعتماد کنید یا باید فرد دیگری را برگزینید. در جلسه مشاوره و طی صحبت ها مطمئن شوید که آیا این وکیل، تجربه کافی را برای رسیدگی به امور مهاجرتی شما دارد یا خیر.

به این دقت کنید که آیا وکیل مهاجرتی، فرصت کافی را برای پاسخگویی به تمام سوالات شما را دارد و آیا عقد قرارداد رسمی وجود دارد یا خیر. وظیفه شما این است که در طول مشاوره تصمیم بگیرید که همین وکیل را برای ادامه کار انتخاب می کنید یا باید به دنبال شخص دیگری باشید.

2: یک وکیل تخصصی پیدا کنید

نکته دوم را یکی از مهمترین معیارهای انتخاب وکیل مهاجرت به کانادا معرفی می کنیم. قانون مهاجرت به کانادا، پیچیده است و حرکت در این سیستم ممکن است دشوار باشد. اگر با وکیل صحبت می ‌کنید مراقب باشید که چگونه خود را معرفی می کند. وکلای مهاجرتی که ادعا می کنند در تمام زمینه های مهاجرت، متخصص هستند، قطعاً گزینه خوبی برای شما نخواهند بود.

سعی کنید از وکلای مهاجرتی کمک بگیرید که فقط در امر مهاجرت به کانادا تخصص دارند. تخصصی بودن وکیل، یعنی او شخصی است که به تمام جزئیات و حقوق و قوانین مهاجرت به کانادا مسلط است. وکلایی که در هر زمینه ‌ای کار می کنند ممکن است تجربه و اطلاعات کافی را برای پرونده مهاجرت به کانادا نداشته باشند، پس پول شما به هدر می رود!

3: قبل از امضای قرارداد درباره هزینه ها صحبت کنید

فرض می کنیم شما وکیل مورد نظر خود را برای مهاجرت به کانادا پیدا کردید؛ نکته سوم این است که قبل از این که قرارداد را امضا کنید درباره هزینه ‌ها به توافق برسید. یک وکیل خوب در پرداخت هزینه ‌ها با مراجعین خود شفاف است. وکلا باید یک قرارداد داشته باشند که تمام جزئیات خدمات را با هزینه ‌ها به طور واضح توضیح دهد. به این صورت وقتی شما قرارداد را می خوانید به هر سوالی که در ذهن دارید، پاسخ داده شده است.

سعی کنید با وکیل مهاجرتی خود راحت صحبت کنید. درباره هزینه ها بحث کنید. درباره شرایط تسویه حساب به توافق برسید و همچنین اگر هزینه های متفرقه قرار است در آینده به شما تحمیل شود، حتماً با وکیل صحبت کنید.

پیشنهاد می کنیم با بهترین وکیل مهاجرت به کانادا که در کار خود انعطاف پذیر است، همکاری داشته باشید. برخی از وکلا یک هزینه ثابت و یک هزینه ساعتی و متغیر را تعیین می کنند. هزینه‌ ها می ‌تواند به یک امر پیچیده تبدیل شود. سعی کنید وکیلی را پیدا کنید که خدمات مشاوره حقوقی را در طول فرایند مهاجرت به کانادا بدون هیچ هزینه اضافی به شما ارائه دهد. هزینه وکیل مهاجرتی در سال ۲۰۲۲ متغیر است. وکیل هایی را انتخاب کنید که هزینه های آنها با بودجه مالی و شرایط شما متناسب است. این موارد را قبل از امضای قرارداد کاملاً بررسی کنید.

4: از وکیل مهاجرتی، ضمانت بخواهید

چهارمین نکته به عنوان معیار انتخاب وکیل مهاجرت به کانادا، پرداختن به ضمانت خدمات است. اگر به یک وکیل مهاجرتی اعتماد می کنید، در واقع سابقه و شهرت یک وکیل ضمانت کار او خواهد بود. در این باره می توانید تحقیق انجام دهید. صرفاً گفتن این جمله که “موفقیت ۱۰۰% مهاجرت به کانادا را تضمین می کنیم”، نمی تواند دلیلی بر حرفه‌ ای بودن وکیل باشد.

هم وکیل مهاجرتی و هم نماینده قانونی او باید با شما صادق و شفاف باشند. وکیل باید شانس موفقیت شما را در مهاجرت به کانادا دقیقاً بیان کند و اگر مشکلاتی در آینده پیش می ‌آید، آن را به شما گوشزد نماید.

در این راستا حتماً مراقب واسطه ‌ها و افرادی باشید که قصد اختلال در کارهای شما را دارند. مسائل مهاجرتی همانقدر که جذاب و مثبت است، می تواند خطراتی را هم به همراه داشته باشد! کسانی که به عنوان واسطه بین وکیل، از فرد متقاضی مهاجرت پول زیادی را می ‌گیرند و ناگهان ناپدید می‌ شوند، کلاهبردارانی هستند که در این بازار متاسفانه وجود دارند. در انتخاب بهترین وکیل مهاجرتی دقت کنید که با چه کسانی ملاقات می کنید؛ پول را چطور پرداخت می‌کنید و ضمانت خدمات چگونه است. ارزان تر بودن هزینه وکیل مهاجرت به کانادا نباید هرگز شما را فریب دهد.

5: از وکلای مهاجرتی استرس زا دوری کنید!

واژه “وکلای مهاجرتی استرس ‌زا” ممکن است در نگاه اول یک واژه عجیب عجیب باشد! اما در واقع به وکلایی اشاره می‌ کند که جز ایجاد دلهره نگرانی و استرس در متقاضی مهاجرت به کانادا، نتیجه ای حاصل نمی کنند.

برنامه های مهاجرت به کانادا به طور ذاتی استرس زا هستند و پیچیدگی این سیستم ممکن است نگرانی ذهنی برای متقاضی ایجاد کند. یک وکیل خوب در درجه اول باید نگرانی را از متقاضی مهاجرت دور کند. بهترین وکیل مهاجرت به کانادا دیدگاه مثبتی دارد.

بهترین وکیل مهاجرت به کانادا شرایط را برای فرد متقاضی توضیح می دهد؛ گزینه های ممکن را شناسایی می کند و انتخاب صحیح را به او توصیه می کند. از کار کردن با وکیل هایی که شما را دچار ترس و استرس می کنند دوری کنید. ترس و استرس شما را مجبور به تصمیم گیری می کند و بنابراین امکان اشتباه بسیار بیشتر خواهد شد. تصمیم گیری عجولانه نداشته باشید. اگر احساس می ‌کنید که از نظر روحیه و شرایط روانی وکیل شما با شما سازگار نیست، توصیه می‌کنیم به دنبال فرد دیگری باشید.

وکیل مهاجرت به کانادا 

وکیل مهاجرت به کانادا

6: با یک فرد با تجربه نزد وکیل مهاجرتی بروید

یکی از کارهایی که به شما کمک می کند بهترین وکیل مهاجرت به کانادا در سال ۲۰۲۲ را انتخاب کنید این است که با یک فرد با تجربه، نزد وکیل بروید. در جلسه معارفه و مشاوره با وکیل مهاجرتی، همراه با دوست یا آشنای خود حاضر شوید. قطعاً دوست شما شخصی است که تجربه کافی در این زمینه دارد و می ‌تواند وکیل را از هر نظر ارزیابی کند. سعی کنید در این جلسه از سابقه عملیاتی وکیل سوال کنید و مطمئن شوید که تجربه ها و تخصص خوب و اهداف شما سازگاری دارد.

مدارک لازم برای مهاجرت به کانادا

وقتی برای  استفاده از خدمات وکیل مهاجرت به کانادا مراجعه می کنید نیاز دارید یک سری از مدارک و اسناد را آماده کرده باشید. مهاجرت به کانادا در سال ۲۰۲۱ و ۲۰۲۲ مشمول یک سری از قوانین حقوق می باشد. این قوانین مشخص می کند که فرد مهاجرت کننده باید چه مدارکی را آماده کند.

اسناد و مدارک لازم برای مهاجرت به کانادا برای انواع روش های مهاجرتی متفاوت است. از آنجایی که برای هر روش باید یک سری اسناد متفاوت را آماده کنید، بهتر است با یک وکیل مهاجرتی مشورت کنید تا موارد لازم را به شما تذکر دهد. طبق آخرین منابع برای مهاجرت به کانادا در سال ۲۰۲۱ یک چک لیست مهاجرتی تعریف شده است که به صورت زیر عنوان می ‌شود:

  • هر متقاضی که از طریق ویزای اقامت دائم کانادا (PR) برای مهاجرت به کانادا اقدام می کند، باید مطمئن شود که تمام مدارک او کامل است. در این صورت، متقاضی باید اطمینان حاصل کند که اسناد و مدارک، جامع و بدون خطا هستند.
  • فرض کنید هر متقاضی، مدارک خود را با اطلاعات نادرست ثبت می کند یا از ارسال هر مدرک مهمی، غافل می شود. پس درخواست او به احتمال زیاد، ممکن است توسط اداره مهاجرت و شهروندی کانادا (IRCC) رد شود. بنابراین، توصیه می شود که متقاضیان لیست کاملی از مدارک مورد نیاز برای مهاجرت به کانادا داشته باشند.

برای رفع این مشکل، لیستی از مدارک ضروری را تهیه کرده ایم که هر متقاضی باید ارائه کند تا درخواست مهاجرت او به سرعت بررسی شود و بتوانند سریعاً به کانادا مهاجرت کنند. در ادامه، لیستی از اسنادی که متقاضیان برای ارسال و دریافت ویزای PR کانادا نیاز دارند آورده شده است:

سند مسافرتی معتبر مانند پاسپورت

متقاضی برای شروع فرآیند ارتباط با اداره مهاجرتی کانادا، باید یک سند مسافرتی معتبر مانند گذرنامه داشته باشد. بنابراین ارائه کپی پاسپورت در زمان تکمیل درخواست الزامی است.

ارزیابی اعتبار تحصیلی (ECA)

خدمات آموزش جهانی (WES) یک نهاد تعیین شده است که ارزیابی های اعتبار آموزشی (ECA) را به متقاضیان ارائه می دهد. گزارش های ECA، اسناد الزامی هستند و به مدت پنج سال از تاریخ صدور آنها اعتبار دارند. بسته به آژانس انتخابی فرد متقاضی، هزینه پردازش و زمان پردازش اسناد، متفاوت است.

اثبات وجوه نقدی و بودجه مالی

شرایط مالی متقاضی برای مهاجرت به کانادا، یک الزام و پیش نیاز است. بنابراین، لازم است متقاضیان در صورت تمایل به مهاجرت به کانادا، مدارک معتبری مبنی بر توانایی مالی ارائه کنند. لیست مدارک مورد نیاز برای اقامت دائم کانادا عبارتند از:

  • صورت حساب های بانکی شش ماه گذشته
  • نامه از کارفرمایان بانک
  • فیش حقوقی قبلی
  • فهرستی از دارایی ها و بدهی ها
  • نمره آزمون زبان

متقاضیان مهاجرت به کانادا باید حداقل به یکی از زبان های رسمی کانادا، یعنی انگلیسی یا فرانسوی، مسلط باشند. نمرات آزمونی که متقاضی در سیستم بین المللی آزمون زبان انگلیسی (IELTS) یا هر آزمون دیگری که توسط آنها انجام می شود، این توانایی را تضمین می کند.

نامه پیشنهاد کار از یک کارفرما در کانادا

اگر متقاضی، نامه شغلی کارفرمای کانادایی را دریافت کرده باشد، واجد شرایط دریافت امتیاز مثبت در درخواست أخذ ویزای کانادا می باشد. ارائه نامه کار از کانادا به این معنی است که آنها شانس بیشتری برای مهاجرت به کانادا دارند. بنابراین، نامه از یک کارفرمای کانادایی، مدرک مهمی است که متقاضیان باید ارائه کنند. با این حال، این بدان معنا نیست که متقاضیان بدون نامه پیشنهاد شغلی نمی توانند برای مهاجرت به کانادا اقدام کنند.

وکیل مهاجرت به کانادا 

وکیل مهاجرت به کانادا

گواهی ازدواج یا طلاق

وضعیت ازدواج یکی دیگر از اسناد مهمی است که ارائه آن قبل از مهاجرت به کانادا الزامی است. این مدرک می تواند برای بسیاری از متقاضیان واجد شرایط یک مزیت باشد. اگر همسر آنها واجد شرایط، ماهر و با تجربه باشد، متقاضی می تواند بر اساس مدارک همسر خود، امتیاز بیشتری کسب کند. نیز نمره کلی CRS یک همسر با تجربه و ماهر، بسیار اثر مثبت دارد.

گواهی پزشکی

همه متقاضیان مهاجرت به کانادا باید تحت معاینه پزشکی قرار گیرند. این شامل همسر، شریک زندگی و فرزندان تحت تکفل آنها می شود. معاینه پزشکی برای اطمینان از تناسب اندام و سلامتی متقاضی و اعضای همراه آنها ضروری است. این گزارش، یک مکمل اجباری به کل چک لیست است. این گزارش شش ماه اعتبار دارد.

گواهی تایید پلیس

گزارش تأیید پلیس یکی دیگر از اسناد ضروری است که همه متقاضیان مهاجرت به کانادا باید ارسال کنند. هیچ کشوری تمایل ندارد یک فرد با سابقه کیفری یا فردی با سابقه جرم، یا فردی با پرونده های قضایی را در کشور بپذیرد. بنابراین، همه متقاضیان باید یک گزارش معتبر از مرکز پلیس ارائه دهند که نشان دهد متقاضی در مورد مهاجرت به کانادا کاملاً بدون مشکل است.

شناسنامه معتبر

برای اثبات سن، شناسنامه یک سند اجباری است.

عکس با اندازه اعلام شده

دو قطعه عکس در اندازه گذرنامه به ابعاد 35 میلی متر در 45 میلی متر برای تأیید هویت ضروری است. علاوه بر این، عکس ها باید تصویر واضحی از صورت، گردن و شانه ها نشان دهند.

توصیه نامه از کارفرمایان قبلی

توصیه نامه از کارفرمایان قبلی، “نامه مرجع استخدام” نیز نامیده می شود. متقاضی باید مدرکی گواه بر سابقه کار قبلی خود ارائه دهد. این سند به مقامات کانادایی کمک می کند تا از مهارت ها و دانش متقاضی آگاه شوند.

داوطلبان باید مدارک ذکر شده در بالا را همراه با درخواست خود به اداره مهاجرت ارائه دهند. اگر هر یک از متقاضیان نتوانند هیچ مدرکی را در زمان ارائه اسناد ارائه کنند، درخواست آنها توسط اداره مهاجرت و شهروندی کانادا (IRCC) رد می شود. وکیل مهاجرت به کانادا در تمام این مراحل، همراه متقاضی است.

جمع بندی و نتیجه گیری

خدمات وکیل مهاجرت به کانادا بهترین گزینه برای این است که متقاضیان مهاجرت به این کشور تمام مراحل قانونی مسیر انجام کارها را راحت تر طی کنند. بهترین وکیل مهاجرتی، شخصی با تجربه، حرفه ‌ای و مسلط به قوانین مهاجرت به کانادا است. وظیفه وکیل مهاجرت این است که درخواست شخص را بررسی کند، فرصت ها و چالش ها را به او به طور شفاف توضیح دهد و از همه مهمتر، در تمام انجام مراحل همراه او باشد. اگر از یک وکیل مهاجرتی با تجربه کمک بگیرید، امکان ریجکت شدن درخواست شما کمتر وجود دارد.

هزینه وکیل مهاجرت به کانادا در شرایط مختلف، متفاوت است. برای اینکه بهترین وکیل را پیدا کنید، می توانید از طریق مراجع آنلاین استفاده کنید، یا با گفتگو با دوستان و آشنایانی که قبلاً به کانادا مهاجرت داشته ‌اند مشورت بگیرید.

در هر صورت، خدمات وکیل مهاجرتی یک راهکار موثر است که از روش های مختلف بتوانید به کانادا مهاجرت داشته باشید. فرصت های تحصیل، کار و تجارت در کانادا بسیار گسترده هستند. اگر برای مهاجرت به کانادا در سال ۲۰۲۲ تصمیم گرفته اید، همین حالا با کارشناسان ما تماس بگیرید.

 

منابع مورد استفاده: