دسته‌بندی نشده

معرفی شهر های مهم کشورها

فهرست مطالب

1.شهر وین، اتریش

وین پایتخت اتریش است. این شهر برای هشتمین سال متوالی اولین شهری است که در رده بندی بهترین شهرهای جهان مقام اول را به خود اختصاص داده است. وین در غرب رود دانوب واقع شده و دارای فرهنگ بسیار غنی است.

2.شهر زوریخ، سوئیس

زوریخ بزرگترین و پرجمعیت ترین شهر سوئیس است. زوریخ به عنوان مرکز اقتصادی و فرهنگی سوئیس شناخته می شود. این شهر یکی از بهترین مکان ها برای زندگی در جهان است. 28 سپتامبر 2014 زوریخ به عنوان گران ترین شهر جهان شناخته شد.

3.شهر ونکوور، کانادا

ونکوور شهری در استان بریتیش کلمبیا در کانادا است. ونکوور متنوع ترین شهر جهان از نظر تنوع قومیتی است. 52 درصد از جمعیت آن انگلیسی صحبت نمی کنند.

چرا کانادا با کیفیت‌ترین کشور برای زندگی است؟ - ستاره ونک

4. شهر مونیخ، آلمان

مونیخ سومین شهر بزرگ آلمان پس از برلین و هامبورگ و دوازدهمین شهر بزرگ اروپا است. مونیخ مرکز تولید برق آلمان است. مونیخ یکی از بهترین شهرهای جهان از نظر کیفیت زندگی است.

5.شهر اوکلند، نیوزلند

اوکلند پرجمعیت ترین شهر نیوزلند است. این شهر بر روی دو بندر ساخته شده است. اوکلند شهری آرام و زیبا است، این شهر به دلیل اقتصاد خوب و امنیت شخصی بسیار بالا یکی از بهترین شهرهای دنیا برای زندگی است.

6.شهر دوسلدورف، آلمان

دوسلدورف شهری در آلمان است. این شهر که در غرب آلمان واقع شده است، به دلیل صنعت مد و هنر خود شناخته شده است و تقریباً در صدر فهرست 10 شهر برتر جهان برای زندگی قرار دارد.

7.شهر فرانکفورت، آلمان

فرانکفورت پنجمین شهر بزرگ آلمان پس از برلین، هامبورگ، مونیخ و کلن است. فرانکفورت مرکز تجاری آلمان و شهری است که نمایشگاه های تجاری زیادی در آن برگزار می شود. از جمله برگزاری نمایشگاه بین المللی خودرو در آلمان.

8.شهر کپنهاگ، دانمارک

کپنهاگ پایتخت دانمارک است. این شهر اخیراً به عنوان یکی از شادترین مکان های روی زمین شناخته شده است. کپنهاگ که در اصل یک دهکده ماهیگیری بود، به یک شهر قوی فرهنگی تبدیل شده است. کپنهاگ به دلیل تعادل بین کار و زندگی معروف است.

9.شهر ژنو، سوئیس

ژنو دومین شهر پرجمعیت سوئیس است. این شهر به عنوان مرکز جهانی دیپلماسی شناخته می شود. بسیاری از سازمان ها و مؤسسات بین المللی و اروپایی در شهر ژنو مستقر هستند و به همین دلیل این شهر یک شهر بین المللی محسوب می شود و میزبان بیشترین تعداد موسسات بین المللی در جهان است.برخی از ثروتمندترین افراد جهان در ژنو زندگی می کنند. ژنو جمعیت بسیار تحصیلکرده ای دارد و از نظر امنیتی در بالاترین سطح قرار دارد. لازم به ذکر است که سوئیس در بین بهترین کشورهای جهان رتبه اول را دارد.

درباره سوئیس بهترین کشور جهان از لحاظ شاخص کیفیت بیشتر بدانید | شرکت آسمان آبی

10.شهر بازل، سوئیس

بازل سومین شهر پرجمعیت سوئیس است. شهر بازل به عنوان یک مرکز صنعتی برای صنایع شیمیایی و دارویی نقش مهمی ایفا می کند. بازل با آلمان و فرانسه هم مرز است. شهر بازل در کنار اقتصاد بسیار قوی، طبیعت بسیار زیبایی نیز دارد.

11. شهر سیدنی، استرالیا

سیدنی بزرگترین و قدیمی ترین شهر استرالیا است. ایرانیان زیادی در این شهر زندگی می کنند. سیدنی 7 درصد از اقتصاد استرالیا را تشکیل می دهد و 22 درصد از کل کارمندان استرالیایی برای شرکت های مالی در سیدنی کار می کنند.

محیط طبیعی، آب و هوای مطلوب و بخش فرهنگی رو به رشد، سیدنی را به یکی از بهترین شهرهای جهان از نظر کیفیت زندگی تبدیل کرده است.

12.شهر آمستردام، هلند

آمستردام که یکی از مراکز مالی و اعتباری اروپا است به کیفیت بالای زندگی معروف است. پس از خروج انگلستان از اتحادیه اروپا، آمستردام به شهر مورد علاقه شرکت های مختلف تبدیل شد. این شهر که از نظر سبک زندگی بسیار متنوع است، زندگی مدرن و شهری را با آرامش و تفریح ​​ترکیب می کند.

13.شهر برلین، آلمان

برلین پایتخت آلمان و بزرگترین شهر هم از نظر جمعیت و هم از نظر مساحت این کشور است و در کل اتحادیه اروپا در رتبه دوم قرار دارد. مانند استکهلم در سوئد، برلین کیفیت زندگی را با کار، مسکن، امنیت بسیار خوب و طیف گسترده ای از فعالیت های اوقات فراغت ترکیب می کند.

14.شهر برن، سوئیس

برن پایتخت سوئیس است. زبان رسمی در برن آلمانی است، اما زبان اصلی گفتاری یک گویش آلمانی به نام آلمانی برنی است. برن در سال 2010 در بین ده شهر برتر جهان از نظر کیفیت زندگی قرار گرفت.برن از نظر مرسر دومین شهر امن جهان است. شهر برن به دلیل داشتن بخش کشاورزی، صنعت و بیکاری کم به یکی از بهترین شهرهای جهان از نظر کیفیت زندگی تبدیل شده است. بخش صنعتی در حال رشد و شکوفایی است.

15.شهر ولینگتون، نیوزلند

ولینگتون، پایتخت نیوزیلند، در قسمت جنوب غربی جزیره شمالی بین تنگه کوک و رشته کوه ریموت آکا قرار دارد. ولینگتون جنوبی ترین پایتخت جهان است. این شهر در صدر فهرست قرار دارد. ولینگتون پایتخت سیاسی نیوزلند و دومین منطقه محبوب این کشور است.

16.شهر تورنتو، کانادا

تورنتو محل برج معروف CN، مرکز استان انتاریو و پرجمعیت ترین شهر کانادا است. تورنتو مرکز مالی و اعتباری کانادا است. 5 بانک بزرگ جهان در تورنتو واقع شده اند. این شهر صحنه سرگرمی رو به رشدی دارد و هر ساله میزبان جشنواره معروف فیلم تورنتو است.

17.شهر ملبورن، استرالیا

ملبورن پایتخت ساحلی ایالت ویکتوریا، اولین پایتخت استرالیا قبل از کانبرا و مهم ترین شهر فرهنگی این کشور است. ملبورن دومین شهر پرجمعیت استرالیا است. ملبورن یکی از بهترین شهرهای جهان از نظر آموزش، مراقبت های بهداشتی، تحقیق و توسعه است. صنعت گردشگری ملبورن در حال رونق است و این شهر را به شدت ثروتمند کرده است.

شناخت کشور استرالیا|آنچه باید در مورد استرالیا بدانید! | وبلاگ ساترا

18.شهر لوکزامبورگ شمال اروپا

لوکزامبورگ کشور کوچکی در شمال اروپا است. پایتخت آن شهر لوکزامبورگ است. لوکزامبورگ با آلمان، فرانسه و بلژیک مرز مشترک دارد. این کشور با توجه به جمعیت 500 هزار نفری خود یکی از ثروتمندترین کشورهای اروپایی به شمار می رود.لوکزامبورگ همیشه شرایط سیاسی و اقتصادی با ثباتی داشته است. کشور لوکزامبورگ بسیار ثروتمند و خشن است، جرم و جنایت در این کشور در پایین ترین سطح قرار دارد. برخی از ثروتمندترین افراد جهان در این شهر کوچک تاریخی سرمایه گذاری کرده اند.

19.شهر اتاوا، کانادا

اتاوا پایتخت کانادا و چهارمین شهر بزرگ این کشور است. این شهر در آمریکای شمالی در کنار رودخانه اتاوا قرار دارد. این شهر فرهنگی ترین شهر کانادا محسوب می شود که به دلیل مراکز فرهنگی و تحقیقاتی بسیار غنی و مشهور است. نرخ بیکاری در شهر اتاوا بسیار پایین است.

20.شهر هامبورگ، آلمان

هامبورگ دومین شهر بزرگ آلمان و هشتمین شهر بزرگ اتحادیه اروپا است. هامبورگ شهر بندری در شمال آلمان و سومین بندر بزرگ اروپا پس از آنتورپ و روتردام است. شهر هامبورگ مرکز رسانه و صنعت محسوب می شود. این شهر دومین بانک قدیمی جهان به نام بانک برنبرگ را در خود جای داده است.

21.شهر پرت، استرالیا

پرث مرکز ایالت استرالیای غربی در کشور استرالیا است. این شهر در چندین شاخص دارای بالاترین رتبه است. استرالیای غربی سواحل بسیار زیبایی دارد.

22.شهر مونترال، کانادا

مونترال دومین شهر بزرگ کانادا (بعد از تورنتو) است که همه این شاخص ها را در سطح متوسطی دارد. این شهر فرانسوی زبان به عنوان مرکز تجارت، سرمایه گذاری و فناوری شناخته می شود.

23.شهر نورنبرگ ، آلمان

نورنبرگ دومین شهر بزرگ در ایالت بایرن آلمان (پس از مونیخ) است و به دلیل معماری باشکوه قرون وسطایی، موزه تاریخ آلمان، گذشته فراموش نشدنی نازی ها و بازار معروف کریسمس شناخته شده است. این شهر در 170 کیلومتری شمال مونیخ قرار دارد.

مسلمانان زیادی در این شهر زندگی می کنند و بیشتر آنها از کشورهای ترکیه، بوسنی و عراق به این شهر مهاجرت کرده اند.

24.شهر استکهلم، سوئد

استکهلم پایتخت سوئد، بزرگترین شهر این کشور و پرجمعیت ترین شهر در کشورهای اسکاندیناوی است. استکهلم یکی از بهترین شهرهای جهان برای زندگی است. استکهلم به دلیل موقعیت شغلی خوب، اقتصاد و امنیت و مسائل زیست محیطی همیشه یکی از بهترین شهرها برای زندگی بوده است.

25.شهر گدانسک، لهستان

گدانسک لهستان به عنوان پایتخت پویای پومرانیا، تضاد خیره کننده ای از تاریخ غنی و مدرنیته را ارائه می دهد، یک شهر بندری پر جنب و جوش پر از فرصت های فرهنگی و تفریحی، که به عنوان شهر آزادی همبستگی نیز شناخته می شود.

شهر گدانسک یک کلانشهر منحصر به فرد در بین شهرهای لهستان به عنوان پایتخت دریایی لهستان است که همیشه به خاطر روحیه آزادی خواهی و شجاعت شهرت دارد. با در نظر گرفتن کل شهر اصلی به عنوان یک مجموعه زیبا، به نظر می رسد که خیابان.ویژگی های اصلی این شهر مستقیماً از یک کتاب داستان بیرون آمده است: اسکله ای رنگارنگ، پیچیده، پر جنب و جوش، پر از زندگی و زیبایی.پیشینه تاریخی شهر گدانسک به قرن هفدهم پس از میلاد برمی گردد که در جریان جنگ جهانی دوم ویران شد و سپس توسط مردم بازسازی شد. گدانسک یکی از زیباترین شهرهای لهستان و اروپاست که اگر به این کشور سفر می کنید حتما باید از آن دیدن کنید. حضور انبوه گردشگران نیز باعث آشنایی مردم با زبان انگلیسی شده و خارجی ها در آن احساس بیگانگی نمی کنند.

انتخابات ریاست جمهوری لهستان به دور دوم کشید | سایت انتخاب

26.شهر کراکوف، لهستان

شهر کراکوف در لهستان شهری بزرگ و چشمگیر است که در گذشته پایتخت این کشور به شمار می رفت و حتی می توان آن را از پایتخت نیز مشهورتر دانست.این شهر که در جنوب این کشور قرار دارد، یکی از مهم ترین مراکز فرهنگی اروپای مرکزی است که بسیاری آن را فلورانس لهستان می نامند.به طور کلی هوای کراکوف سرد است و همیشه می توانید گردشگران زیادی را در خیابان ببینید. کراکوف دومین شهر بزرگ در بین شهرهای لهستان است و با قدم زدن در خیابان های آن می توانید بقایای اولین ساکنان این منطقه را در آن ببینید. مردم بومی این شهر سعی می کنند رنگی از مدرنیته را به نقاط مختلف آن ببخشند و بتوانید زندگی امنی را در آن تجربه کنید، حمل و نقل نیز در سراسر شهر با اتوبوس و تراموا فراهم است و با زیبایی منحصر به فردش می توانید یک زندگی موفق را خلق کنید. آینده برای خود و خانواده تان

27.شهر کاتوویتس، لهستان

اگر می خواهید در لهستان در یکی از شهرهای جمع و جور این کشور زندگی یا کار کنید، شهر کاتوویتس در لهستان بهترین گزینه برای شما خواهد بود. همچنین تبدیل به مرکز جذب دانشجو شد.شهر کاتوویتس لهستان همچنان در حال توسعه بخش‌های مختلف خود است و همچنین می‌توانید مراکز بین‌المللی را در بخش‌های فرهنگی پیدا کنید، یکی از نکات قابل توجهی که شهر کاتوویتس را در فهرست شهرهای لهستان قرار داده است، هزینه مسکن ارزان در این شهر یکی از دلایل اصلی جذب دانشجو است.

28.شهر براتیسلاوا ،اسلواکی

براتیسلاوا نه تنها پایتخت اسلواکی است، بلکه بزرگترین و پرجمعیت ترین شهر آن نیز می باشد. حدود 460000 نفر در این شهر زندگی می کنند که در کنار رودخانه های دانوب و موراوا در مرز مجارستان و اتریش قرار دارد. یکی از دلایل محبوبیت این شهر که گردشگران زیادی را به خود جذب می کند، ارزان بودن آن نسبت به دیگر پایتخت های اروپایی و همچنین محیط سرزنده و سرزنده آن است. دانشگاه های معتبری نیز در این شهر قرار دارند. بنابراین این شهر در بین کسانی که به فکر تحصیل در اسلواکی هستند نیز شناخته شده است. جاذبه های گردشگری براتیسلاوا نیز متعدد است و معروف ترین آنها عبارتند از: کلیسای جامع سنت مارتین، قلعه دیوین، کلیسای کوچک آبی سنت الیزابت در براتیسلاوا، کاخ نخستی، قلعه براتیسلاوا، کاخ گرسالوویچ یا کاخ ریاست جمهوری اسلواکی، تئاتر ملی اسلواکی، سنت مایکل. خیابان و دروازه خیابان، پل جدید یا برج جدید یا پل SNP.

29.شهر کوشیتسه، اسلواکی

از نظر مساحت، کوسیته دومین شهر بزرگ اسلواکی است. همچنین از نظر جمعیت این شهر رتبه دوم را در بین شهرهای اسلواکی دارد و حدود 240 هزار نفر جمعیت دارد. این شهر که در شرق اسلواکی در نزدیکی مرز اوکراین و لهستان قرار دارد، دومین شهر دانشجویی اسلواکی است و از شهرهای توریستی نیز محسوب می شود. معروف ترین جاذبه های گردشگری کوسیته عبارتند از: کلیسای جامع سنت الیزابت، کوه های تاترا، بازار کریسمس، خیابان اصلی کوزی سه، برج سنت اوربان و تئاتر دی استیت.

30.شهر زلینا، اسلواکی

یکی دیگر از شهرهای معروف اسلواکی شهر زلینا است که در شمال اسلواکی و نزدیک مرز لهستان و جمهوری چک قرار دارد. این شهر با جمعیتی در حدود 81 هزار نفر یکی از پرجمعیت ترین شهرهای اسلواکی است. جاذبه های گردشگری ژیلینا اسلواکی نسبتا زیاد است و از جمله آنها می توان به سد ژیلینا، کلیساهای شهر، کوه استرانیک و موزه هنر ژیلینا اشاره کرد.

31.شهر ترنسین در اسلواکی

ترنسین یکی از مهم ترین شهرهای اسلواکی است که به اندازه براتیسلاوا، زلینا و کوسیته معروف نیست و جمعیتی در حدود 56365 نفر دارد. ترنسین منطقه ای تاریخی در نزدیکی مرز جمهوری چک است که قلعه قرون وسطایی به نام قلعه ترنسین مهمترین جاذبه گردشگری آن است. میدان سنتی این شهر یکی از جاذبه های آن به حساب می آید و متمرکز است، در اطراف آن می توان ساختمان ها و کلیساهای زیادی را دید. گردشگران خارجی معمولا در کوچه های باریک این شهر تاریخی و در میان فروشگاه ها، گالری ها و بوتیک های موجود به دنبال سوغاتی می گردند. البته این شهر به دلیل میزبانی هر ساله مشهورترین جشنواره موسیقی اسلواکی نیز معروف است.

32.شهر پوپراد، اسلواکی

یکی دیگر از شهرهای اسلواکی پپراد که در شمال این کشور در نزدیکی تا تراس واقع شده است، دارای استخرهای آب گرم و سوناهای معروف محلی است. جمعیت این شهر حدود 55042 نفر است. راه آهن برقی تاترا از شهر پاپراد شروع می شود و همین امر این شهر را به یک شهر توریستی و تفریحی تبدیل کرده است. معماری این شهر نیز یکی از موضوعات مهم در مورد آن محسوب می شود. در مرکز تاریخی این شهر می توان آثاری از سبک های مختلف معماری مانند باروک و رنسانس را در قالب آثاری مانند کلیسای سنت جان و باپتیست و برج رنسانس مشاهده کرد.

براتیسلاوا پایتخت اسلواکی با تصاویر با کیفیت و جذاب

33.شهر مار دل پلاتا، آرژانتین

با وجود اشراف آرژانتین، ماردل پلاتا امروزه یکی از بهترین استراحتگاه های ساحلی این شهر است. مار دل پلاتا در سواحل اقیانوس اطلس در ایالت بوئنوس آیرس قرار دارد و هر ساله میلیون ها گردشگر جذب سواحل شنی و فرهنگ پر جنب و جوش آن می شوند. تعطیلات آخر هفته تابستان در اینجا می تواند بسیار شلوغ باشد، اما خارج از ماه های تابستان شهر آرام تر است.

34.شهر کوردوبا، آرژانتین

کوردوبا در مرکز جغرافیایی آرژانتین، دومین شهر بزرگ این کشور است. کوردوبا توسط دره ها و کوه های زیبا احاطه شده است و به دلیل ساختمان های استعماری اسپانیایی خود مشهور است. بسیاری از این کاخ ها، کلیساها و بناهای تاریخی در مرکز شهر و در منطقه معروف یسوعی قرار دارند.

35.شهر پورتو مادرین، آرژانتین

شهر Puerto Madryn در ساحل Golfo Nuevo قرار دارد و به عنوان دروازه ورود به شبه جزیره والدز شناخته می شود. این شهر با وجود سواحل زیبا و آب های بسیار سرد، یک مقصد تابستانی محبوب است. با افزایش گردشگری در سال‌های اخیر، مادرین رشد سریعی را تجربه کرده است و به نظر می‌رسد جمعیت همیشه پراکنده شهر در طول ماه‌های تابستان به میزان قابل توجهی افزایش می‌یابد.

36.شهر باریلوچه، آرژانتین

باریلوچه با مغازه های شکلات فروشی، معماری به سبک سوئیسی، چشم اندازهای زیبا از دریاچه های بکر و کوه های پوشیده از برف، بیشتر شبیه روستایی در سوئیس است. در عوض، این شهر جذاب در ایالت ریو نگرو، آرژانتین است. علاوه بر این، باریلوچه دروازه ورود به مناظر زیبا و جذاب محسوب می شود.

37.شهر اوشوایا، آرژانتین

اسوی به دلیل انزوا، زمانی به عنوان محل تبعید مورد استفاده قرار می گرفت، اما اکنون زیبایی اسوی آن را به محبوب ترین مقصد گردشگری در آرژانتین تبدیل کرده است. به عنوان جنوبی ترین شهر جهان، اسویا در کانال جاسوسی واقع شده است و پایگاهی محبوب برای سفرهای دریایی قطب جنوب، ورزش های زمستانی و تماشای حیات وحش محسوب می شود.

شرایط و هزینه زندگی در اسلواکی - 2020 | آریا دانش

38.شهر پکن، چین

مساحت آن 4100 کیلومتر مربع است> پایتخت چین پرجمعیت ترین شهر این کشور نیست، اما برخی از نقاط آن حتی بیشتر از شانگهای جمعیت دارند. شهری که همه آن را به عنوان دیوار بزرگ و شهر ممنوعه می شناسند و یکی از مهم ترین شهرهای جهان در حوضه است.این شهر گردشگری محسوب می شود. البته زیبایی و جاذبه های گردشگری پکن به این دو چیز و جاذبه محدود نمی شود و خیلی چیزهای بیشتری برای بازدید دارد.

39.شهر تیانجین، چین

مساحت آن 2800 کیلومتر مربعات و این بندر زیبا و بزرگ یکی از مراکز تولیدی چین محسوب می شود با این حال، یک تاریخ بزرگ در پشت این شهر نهفته است.دلیل آن موقعیت جغرافیایی آن در کنار «کانال بزرگ» و ارتباط آن با یانگ تسه و رودخانه زرد است. بسیاری از شرکت های بزرگ دنیا کارخانه های خود را در این شهر ساختند و از طریق دریا به نقاط مختلف جهان صادر کردند را آنها درست می کنند.

38.شهر شنژن، چین

مساحت آن 1700 کیلومتر مربع است.شنزن درست بین گوانجو و هنگ کنگ واقع شده است. اگرچه شنژن از نظر گردشگری شهری پر از مسافر است، اما با توجه به وجود کارخانه های تولید دستگاه های دیجیتال و فناوری های روز در نقاط مختلف، از این نظر و برای چین بسیار ارزشمند تلقی می شود.

زیباترین سواحل شنزن چین برای سفرهای تابستانی

39.شهر گوانگجو، چین

مساحت آن 3800 کیلومتر مربع است.گوانگژو یکی دیگر از شهرهای توریستی چین است که زیبایی بندری آن مسافران زیادی را به خود جذب می کند اما در پشت صحنه این جذابیت ها و این شلوغی در گوانگجو، کارخانه های زیادی برای تولید پوشاک، لوازم جانبی نیز وجود دارد.وسایل الکترونیکی و حتی پلاستیک و اسباب بازی شلوغ است. این شهر به دلیل صادرات زیاد، گردشگران متعدد و شرایط عمومی که اقتصاد بزرگی در چین دارد.

40.شهر استانبول، ترکیه

استانبول یکی از مهم ترین و محبوب ترین شهرهای توریستی جهان است. در سال ۲۰۱۰ به شهر استانبول عنوان پایتخت فرهنگی اروپا اعطا شد و این بر شهرت آن افزود. در تور استانبول می توانید ضمن بازدید از جاذبه های گردشگری تاریخی و فرهنگی بکر این شهر از مراکز خرید مختلف استانبول استفاده کنید. همانطور که میدانید اکثر گردشگران در سفر به استانبول با اشتیاق به بازارها و مراکز خرید این شهر نگاه می کنند. پیشنهاد می کنیم در هنگام خرید غذاهای خوشمزه ترکی مانند باقلوای ترکی و بستنی معروف آن را نیز امتحان کنید.

41.شهر آنتالیا، ترکیه

اگر به فکر تفریح ​​و لذت بردن از اوقات فراغت خود هستید، تور آنتالیا گزینه مناسبی برای سفر شما می باشد. این شهر ساحلی به دلیل جاذبه های گردشگری طبیعت شناخته شده ای مانند پاموکاله و سه منطقه ساحلی مهم بلک، لارا و کمر در بین گردشگران محبوبیت خاصی دارد. آنتالیا همچنین یک مقصد محبوب برای گردشگران علاقه مند به طبیعت گردی، کوهنوردی و ورزش های آبی است. از تله کابین آنتالیا گرفته تا اسکی و صعود به کوه توروس که می تواند گزینه بسیار خوبی برای تفریح ​​و لذت بردن از سواری باشد. علاوه بر طبیعت بکر و تفریحات آنتالیا، می توانید از هفت غار خواب، شهر قدیمی کالیچی، موزه اسباب بازی آنتالیا و پارک های کوپرولو کانیون ملی دیدن کنید. عکس زیبا از شهر آنتالیا ترکیه.

42.شهر کوش آداسی، ترکیه

کوش آداسی یکی از معروف ترین شهرهای ترکیه در کنار دریای اژه است و به دلیل تابش 300 روز آفتابی که دارد، مقصد مناسبی برای گردشگران علاقه مند به ساحل و ورزش های آبی محسوب می شود. از جاذبه های گردشگری تور کوش آداسی می توان به منطقه باستانی افسوس، منطقه باستانی پریه نه، شهر تاریخی میلتوس، خانه مریم مقدس، جزیره پرندگان (گوورسین آدا)، شهر هلنیستی دیدیما و معبد مذهبی و شبه جزیره دیلاک اشاره کرد.سرزمین “آب های ابدی” – اینگونه است که گردشگران جزیره بدروم را می نامند. بدروم در واقع جزیره ای زیبا با باغ های زیتون است که به خاطر ورزش های آبی معروف است. این شهر همچنین زادگاه هرودوت مورخ مشهور یونانی است. این شهر ساحلی دارای مکان های تاریخی مهمی از جمله موزه باستان شناسی بدروم، قلعه سنت پیتر، مقبره هالیکارناسوس، آمفی تئاتر رومی بدروم، جزیره میندوس، خلیج بارداکچی و ساحل یاهسی است. البته بدروم به دلیل بازارهای محلی، مکان مناسبی برای علاقه مندان به خرید و فروش در بازارهای سنتی است.

43.شهر برازیلیا ، برزیل

شهر برازیلیا یکی از شهرهای مهم برزیل است که در ارتفاعات برزیل واقع شده و در سال 1960 به عنوان پایتخت برزیل انتخاب شد. رئیس جمهور سابق برزیل دستور داد که شهر به گونه ای توسعه یابد که بتوان آن را شهر رویاها نامید. زیرساخت مدرن شهر برازیلیا به عنوان هواپیما طراحی شده است که هر قسمت در آن به مناطق مختلفی مانند دولت، تجارت، مسکن و فرهنگ خدمات می دهد.

نکاتی ضروری که هر گردشگر درباره برزیل باید بداند - کجارو

44.شهر سائوپائولو، برزیل

شهر سائوپائولو یکی از شهرهای مهم برزیل است که نه تنها بزرگترین شهر برزیل است، بلکه از نظر جمعیت یکی از بزرگترین شهرهای جهان است. این شهر در جنوب شرقی برزیل قرار دارد و به خاطر آسمان خراش ها، هنرهای آشپزی و فرهنگ قوی خود شناخته شده است. اگرچه شهر سائوپائولو به خاطر جنگل های انبوهش شناخته شده است، اما دارای پارک های عمومی و همچنین بخش هایی از جنگل اقیانوس آرام است.

45.شهر فورتالزا ، برزیل

 شهر فورتالزا یکی از مهمترین شهرهای برزیل، پنجمین شهر بزرگ برزیل و مرکز ایالت سیارا در ساحل شمال شرقی این کشور است. علاوه بر این، این شهر به عنوان نقطه شروع گردشگران به سواحل دیدنی و جذاب، صخره نوردی، دهکده های ماهیگیری در بالا و پایین سواحل سیرا عمل می کند. سواحل زیبا، مراکز خرید پر جنب و جوش و فرهنگ پر جنب و جوش این شهر را به مقصدی محبوب در برزیل تبدیل کرده است.

46.شهر ریودوژانیرو، برزیل

شهر ریودوژانیرو در جنوب شرقی برزیل قرار دارد و به دلیل داشتن کوه های معروف، مکان های دیدنی، سواحل و جشنواره های کارناوال، پربازدیدترین شهر آمریکای جنوبی است. این شهر در یکی از بزرگترین بنادر جهان قرار دارد که در میان جاذبه های طبیعی مانند کوه لوف شکر، کوه های کورکووادو و سواحل معروفی مانند کوپاکابانا و ایپانما احاطه شده است. نقطه برجسته شهر ریودوژانیرو مجسمه عظیم مسیح نجات دهنده است.

47.هر مکزیکوسیتی، مکزیک

مکزیکو سیتی یکی از مهم ترین شهرهای مکزیک است که پایتخت این کشور است. این شهر به عنوان دومین شهر بزرگ جهان با بیش از 18 میلیون نفر مهد تمدن ها و فرهنگ های مختلف است. این شهر دارای جاذبه های گردشگری فراوان و 1500 اثر تاریخی، صدها موزه و محوطه باستانی است.

48.شهر گوادالاخارا، مکزیک

شهر گوادالاخارا یکی از مهم ترین شهرهای مکزیک، پایتخت فرهنگی این کشور و زادگاه موسیقی ال ماریاچی است. این شهر زیبا به خاطر معماری زیبا، غذاهای لذیذ و منحصر به فرد و پارک های سرسبزش معروف است. علاوه بر این، شهر مکزیک گوادالاخارا بزرگترین قلمرو مکزیک است که در آن نمایش اسب برگزار می شود.

49.شهر آکاپولکو، مکزیک

آکاپولکو شهر بندری مکزیک و یکی از مراکز اصلی توریستی مکزیک است که گردشگران زیادی را از سراسر جهان به خود جذب می کند. این شهر دارای زندگی شبانه پر جنب و جوش مکزیکی است و بهترین زمان برای سفر به این شهر در فصل زیبای زمستان است.

50.شهر مورلیا، مکزیک

یکی از مهم ترین شهرهای مکزیک شهر مورلیا است، شهری زیبا با ساختمان های آجری صورتی که به دلیل وجود این ساختمان های صورتی به آن شهر صورتی نیز می گویند. شهر مورلیا در مکزیک گردشگران زیادی را از سراسر جهان به خود جذب می کند و وجود ساختمان های صورتی رنگ به طور خودکار گردشگران را جذب می کند. این شهر به عنوان میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است.

آشنایی با جاذبه های گردشگری کشور اندونزی!

51.شهر پادانگ، اندونزی

شهر پادانگ یکی از زیباترین شهرهای بندری اندونزی است که به چند دلیل مورد استقبال گردشگران قرار گرفته است، یکی اینکه شهری تاریخی است و آثار به جا مانده از دوران استعمار هلند واقعا زیباست و دیگری زیباست. بندر این شهر چیزی که تماشای آن بسیار زیبا خواهد بود، نکته بعدی سواحل افسانه ای پادانگ است و آخرین و مهمترین ویژگی شهر پادانگ غذاهای خوشمزه آن است که باعث شهرت پادانگ و رستوران هایش شده است.

52.شهر باتو، اندونزی

باتو یکی از زیباترین و خوش آب و هواترین شهرهای اندونزی است که بر فراز تپه ای قرار گرفته و یکی از توریستی ترین شهرهای اندونزی به حساب می آید. این شهر به دلیل آب و هوای عالی و طبیعت فوق العاده مورد توجه ثروتمندان شهرهای بزرگ و شلوغ اندونزی و همچنین علاقه و توجه گردشگرانی که از کشورهای دیگر به اندونزی می آیند، شده است. شهر باتو که آب و هوای مساعدی دارد باغ ها و گلخانه های بی شماری دارد و شغل اصلی اهالی آن کشاورزی است. علاوه بر این، پاراگلایدر به عنوان یک تفریح ​​جذاب در شهر قابل انجام است و مسابقات داخلی و بین المللی زیادی برای متخصصان این رشته برگزار می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *