دسته‌بندی نشده

تحصیل پرستاری در نیوزلند

در ابتدا بهتر است در مورد مزایای تحصیل در رشته پرستاری در نیوزلند صحبت کنیم. پرستاری در نیوزلند یکی از محبوب ترین دوره ها است، عمدتاً به این دلیل که پرستاران آموزش دیده در استرالیا و نیوزلند در سراسر جهان تقاضای زیادی دارند. بهترین چیز در مورد تحصیل پرستاری در نیوزلند این است که دانشگاه ها حداقل شرایط ورود را دارند. دانشجویان با نمرات متوسط ​​نیز می توانند به راحتی وارد برترین دانشگاه های پرستاری نیوزلند شوند.علاوه بر این، محدودیت سنی برای تحصیل در نیوزلند وجود ندارد و هر فردی با هر سنی می تواند برای تحصیل در نیوزلند اقدام کند. کیفیت آموزش پرستاری در نیوزلند نیز بالا بوده و مورد تایید بسیاری از کشورهای جهان است.انجمن پرستاری نیوزلند یکی از ارگان های اتحادیه پرستاران است. این اتحادیه فوق‌العاده قوی است که با دولت و مقامات بهداشتی مستقل مذاکره کرده است تا شرایط کاری استثنایی را برای بیش از 46000 پرستار و کارکنان مراقبت‌های بهداشتی در این کشور فراهم کند. این بدان معناست که پرستاران در نیوزیلند به خوبی محافظت می‌شوند و موضع محکمی در مورد شرایط شغلی دارند.دوره های پرستاری در نیوزلند به طور کلی در سراسر جهان بسیار شناخته شده است. در نتیجه فردی که در نیوزلند در رشته پرستاری تحصیل می کند می تواند به راحتی به کشورهای مشابه مانند استرالیا یا انگلیس مهاجرت کند.

Study Nursing in New Zealand | Nursing Courses - Study Pathway

فهرست مطالب

شرایط تحصیل در رشته پرستاری در نیوزلند

شرایط تحصیل در رشته پرستاری در نیوزلند در مقایسه با بسیاری از کشورها راحت و ساده است. برای تحصیل در رشته پرستاری در نیوزلند، مدرک یا دوره خاصی قبل از ثبت نام مورد نیاز نیست. تحصیل در رشته پرستاری در نیوزلند در سه دوره کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری در دسترس است. بنابراین شرایط آموزش هر یک از دوره ها را جداگانه بررسی می کنیم.

شرایط تحصیل در مقطع کارشناسی پرستاری در نیوزلند

دوره های کارشناسی پرستاری در نیوزلند نیاز به آیلتس 6 یا تافل 80 و دیپلم مرتبط در رشته علوم تجربی دارد. البته نمرات در زیست شناسی، شیمی و فیزیک باید برابر یا بالاتر از 75 درصد باشد.

شرایط تحصیل در رشته پرستاری در مقطع کارشناسی ارشد در نیوزلند

دوره های کارشناسی پرستاری در نیوزلند نیاز به آیلتس 5/6 یا تافل 90 و مدرک لیسانس پرستاری دارد. معدل لیسانس باید برابر یا بالاتر از B باشد.توجه داشته باشید. برخی از موسسات و دانشگاه ها به آیلتس 7 و همچنین تجربه کاری نیاز دارند.

شرایط تحصیل دکتری در نیوزلند

دوره های دکتری پرستاری در نیوزلند به آیلتس 5/6 یا تافل 90 و مدرک کارشناسی ارشد پرستاری یا مرتبط با پرستاری نیاز دارد. معدل کارشناسی ارشد بسته به دانشگاه باید برابر یا بالاتر از B یا B+ باشد. برای دکتری برخی از دانشگاه ها نیز سابقه کار الزامی است.

تحصیل در رشته پرستاری در نیوزلند

اخذ پذیرش در رشته پرستاری مانند هر رشته دیگری مستلزم ارائه تعدادی مدارک می باشد. مدارک پذیرش در نیوزلند در رشته پرستاری به شرح زیر است:

 • مدارک تحصیلی قبلی متقاضی، مانند مدرک دیپلم یا لیسانس و ریز نمرات ترجمه شده
 • گذرنامه
 • عکس شخصی
 • رزومه تحصیلی قوی
 • نامه انگیزه تحصیلی (نامه ای با حدود 300 کلمه که توضیح می دهد چرا پرستاری را انتخاب کرده اید و چرا فکر می کنید می توانید یک پرستار خوب باشید. ویژگی های شخصی را ذکر کنید که شما را کاندیدای خوبی می کند.)
 • حداقل دو توصیه نامه
 • مدرک زبان
 • مدارک سابقه کار در صورت نیاز به سابقه کار

دانشگاه های برتر برای تحصیل در رشته پرستاری در نیوزلند

نیوزلند دارای دانشگاه های در سطح جهانی است. چندین دانشگاه معتبر نیوزلند دوره های پرستاری را ارائه می دهند. کیفیت تحصیل و دوره های آموزشی در این دانشگاه ها بالاست و افراد زیادی هستند که مایل به تحصیل در این دانشگاه ها هستند. 

بهترین دانشگاه های نیوزلند - بهترین فرصت های تحصیلی خارج از کشور

پرستاری در دانشگاه اوکلند

دانشگاه اوکلند دارای بهترین دانشکده پرستاری در نیوزلند است که در پایتخت واقع شده است و به بیش از 40000 دانشجو امکان تحصیل در محوطه دانشگاه را می دهد. این دانشگاه در سال 1883 تاسیس شد و دارای هشت دانشکده در داخل و اطراف شهر است.مدارک و دوره های دانشکده پرستاری دانشگاه اوکلند توسط شورای پرستاری نیوزلند تایید شده است. آموزش در این دانشکده مرتبط با برنامه های پژوهشی و عملی، پژوهش محور بوده و از نظر بالینی به خوبی تدریس می کند.

پرستاری در دانشگاه ماسی

دانشگاه مسی نیوزلند در پالمرستون شمالی مستقر است و دارای پردیس هایی در آلبانی و ولینگتون است. این تنها دانشگاه در نیوزیلند است که دوره‌هایی را در رشته‌های متنوعی مانند هوانوردی و علوم نانو ارائه می‌کند و به‌ویژه برای دوره‌هایش در کشاورزی مشهور است.دانشکده پرستاری این دانشگاه در واحد ولینگتون واقع شده است و دوره های کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری را ارائه می دهد. تمامی این دوره ها توسط شورای پرستاری نیوزلند تایید شده است. دوره کارشناسی پرستاری در این دانشگاه سه سال طول می کشد و دانشجویان می توانند در اوکلند و ماناواتو و همچنین ولینگتون ثبت نام کنند.در حین تحصیل در رشته پرستاری در این دانشکده پرستاری برتر، به دانشجویان آموزش داده می‌شود که از مجموعه‌های شبیه‌سازی پرستاری در محوطه دانشگاه استفاده کامل کنند. همچنین شرکت در آزمایشگاه همدلی از دیگر مزایای تحصیل در رشته پرستاری در این دانشگاه می باشد. موقعیت‌های پیچیده پرستاری در این آزمایشگاه‌ها مدل‌سازی می‌شوند.

پرستاری در دانشگاه فنی اوکلند (AUT)

یکی از برترین دانشگاه های پرستاری در نیوزلند، دانشگاه فناوری اوکلند (AUT) یک دانشگاه نسبتا جوان است که در سال 2000 در پایتخت نیوزلند تاسیس شد. پس از یک کالج فنی سابق که در ابتدا در سال 1895 تأسیس شد، به دانشگاه تبدیل شد. با این حال، سنت تدریس در پنج دانشکده آن به بیش از 100 سال پیش باز می گردد.پرستاری و مامایی دو رشته تخصصی AUT هستند و در اینجا می توانید مدرک لیسانس بهداشت را با تمرکز بر پرستاری کسب کنید. این برنامه تمرین حرفه ای را آموزش می دهد و تلاش می کند تا از دنیای واقعی مراقبت تا حد امکان تقلید کند. این دانشگاه دو رشته در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در رشته پرستاری ارائه می دهد.مدرک لیسانس پس از سه سال تحصیل تمام وقت اعطا می شود که در پایان آن دانشجویان می توانند پس از قبولی در آزمون شورای دولتی پرستاری نیوزلند به عنوان پرستار ثبت نام کنند. برای پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد پرستاری در این دانشگاه، مدرک آیلتس ۷ الزامی است.

تحصیل در رشته پرستاری در دانشگاه ویکتوریا ولینگتون

دانشگاه ویکتوریا ولینگتون، که در سال 1897 تأسیس شد، به دلیل حقوق، علوم انسانی و علوم شناخته شده است. دانشکده پرستاری، مامایی و پزشکی این دانشگاه 70 سال است که در حال توسعه است. این کالج دوره هایی را برای دانشجویانی که به دنبال آموزش در زمینه های مختلف پرستاری هستند اضافه کرده است.هدف این دانشگاه ارائه رشته هایی است که به طور مستقیم با رشته های بهداشت جهانی مرتبط هستند و هدف دیگر آن انجام تحقیقات برای بهبود سلامت و رفاه در سراسر جهان است.برنامه کارشناسی ارشد پرستاری 4 ترم است و کلاس های درس، راهنمای مطالعه و تجربه یادگیری بالینی را در ولینگتون ترکیب می کند. این دانشگاه همچنین دکترای پرستاری را ارائه می دهد که حداقل به 5 سال سابقه کار نیاز دارد.

دانشگاه اوکلند ، نیوزلند | نیک ‌ویـزا

آموزش پرستاری در موسسه فناوری یونیتک

آخرین مورد از بهترین دانشکده های پرستاری در نیوزلند موسسه فناوری یونیتک است که در اوکلند مستقر است و بزرگترین موسسه آموزشی در این کشور است. این موسسه که در سال 1976 به عنوان موسسه فناوری کارینگتون تاسیس شد، نام خود را تغییر داد زیرا به بخش‌های گسترده‌تر و تخصص‌های بیشتر تبدیل شد.وزارت بهداشت در Unitech بر پرستاری و تصویربرداری پزشکی متمرکز است و به دانشجویان مدرک کارشناسی پرستاری ارائه می شود. این یک دوره سه ساله کامل است. تمرکز این دوره بر تعادل بین تدریس در کلاس و تجربه بالینی است.این دانشکده چند فرهنگی است و بر جنبه های چند فرهنگی مراقبت های بهداشتی و زندگی در نیوزیلند تمرکز دارد. پس از اتمام دوره، دانشجو واجد شرایط درخواست برای آزمون شورای پرستاری نیوزلند خواهد بود.

پرستارانی که در نیوزیلند آموزش دیده اند در تمام زمینه های مراقبت های بهداشتی کار می کنند و ممکن است در زمینه های خاصی مانند مراقبت های ویژه، سلامت روان جامعه، مراقبت از سالمندان یا مراقبت از کودکان و نوجوانان تخصص داشته باشند. پرستاران همچنین ممکن است در شرایط خاصی مانند دیابت، مراقبت های تنفسی یا سرطان تخصص داشته باشند. پرستاران در نیوزلند می توانند حرفه خود را در زمینه مدیریت سلامت، تحقیق و آموزش توسعه دهند. در اینجا فقط چند نمونه از جایی که می توانید پس از تکمیل دیپلم پرستاری خود در نیوزلند کار کنید آورده شده است:

1)مراقبت های بهداشتی اولیه و اجتماعی

2)مطب عمومی، پرستاری منطقه ای و سلامت روان عمومی.

3)مراقبت های بیمارستانی

4)بخش های پزشکی و جراحی، بخش های اورژانس، مراقبت های ویژه، اطفال و مراقبت های اورژانس روانپزشکی.

5)خدمات برای عموم

6)بهداشت عمومی و مدارس

7)مراقبت های تخصصی

8)سلامت روان، مراقبت از سالمندان، سلامت کودکان، سلامت خانواده و پرستاری در مناطق روستایی و دورافتاده.

 

آموزش پرستاری در نیوزلند و ورود به بازار کار

مرحله اول: گرفتن دیپلم پرستاری

قبل از هر نکته ای باید بدانید که شرایط ورود به بازار کار برای افرادی که در نیوزلند و استرالیا تحصیل کرده اند با فارغ التحصیلان کشورهای دیگر کمی متفاوت است. به طور کلی اولین و مهمترین شرط وجود مدرک پرستاری است.

البته بدون داشتن دیپلم پرستاری نمیتوان در این زمینه فعالیت کرد. متقاضیان پرستاری در نیوزلند باید بتوانند یکی از مدارک مورد نیاز پرستاری را کسب کنند. مدارک مورد نیاز برای حرفه پرستاری:

 • مدرک پرستاری ثبت شده
 • شرایط اخذ این گواهی به شرح زیر است:
 • تکمیل مدرک پرستاری ثبت شده (سطح 5)
 • گذراندن ارزیابی توسط موسسه مجاز
 •  قبولی در آزمون ثبت نام شده پرستاری
 • دیپلم پرستاری

شرایط لازم برای اخذ مدرک پرستاری ثبت شده در نیوزلند به شرح زیر است:

اخذ مدرک لیسانس پرستاری یا مدرک سطح 7 یا 8 دیگر مورد تایید شورای پرستاری نیوزلند.

گذراندن ارزیابی توسط موسسه یا دانشگاه مناسب

قبولی در آزمون شورای پرستاری نیوزلند برای پرستاران ثبت نام شده

پرستاران دارای دیپلم سایر کشورها مانند ایران باید دارای شرایط زیر باشند:

معادل یک مدرک معتبر تایید شده توسط شورای پرستاری نیوزلند معادل مدرک لیسانس نیوزلند سطح 7.

دو سال سابقه کار (حداقل 2500 ساعت) در 5 سال گذشته

مدرک زبان آیلتس 7

به عنوان یک پزشک گواهینامه شورای پرستاری نیوزلند را دریافت کنید یا در دوره ارزیابی شورای پرستاری نیوزلند شرکت کنید.پرستارانی که مدرک کارشناسی ارشد پرستاری را به پایان رسانده اند و دارای تجربه کاری کافی هستند ممکن است واجد شرایط عنوان پرستار پرستار باشند. 

شرایط تحصیل در نیوزلند: معرفی شهرهای دانشجویی و برترین دانشگاه‌های نیوزلند- نکست ابرود

شرایط عمومی برای پرستار شدن:

اتمام موفقیت آمیز مقطع کارشناسی ارشد در یک رشته خاص

ثبت نام شورای پرستاری نیوزلند توسط شورای پرستاری نیوزلند تایید شده است

حداقل چهار سال تجربه بالینی متمرکز در همان زمینه تحصیلی

پذیرش توسط شورای پرستاری صلاحیت ها و ضوابط پرستار

مرحله دوم: تایید تسلط به زبان تخصصی حوزه مورد نظر

با توجه به اینکه زبان رسمی نیوزلندی ها انگلیسی است، دانش یک زبان تخصصی در رشته پرستاری برای موفقیت در حرفه پرستاری در نیوزلند ضروری است. البته برای افرادی که تحصیلات عالی خود را در نیوزلند یا استرالیا به پایان رسانده اند مشکلی وجود ندارد اما فارغ التحصیلان کشورهای دیگر باید با شرکت در یکی از آزمون های زبان انگلیسی مهارت و دانش زبان خود را ثابت کنند.

مرحله سوم: اخذ مجوز کار برای پرستار

افرادی که در نیوزلند و استرالیا تحصیل کرده اند، صرف نظر از ملیت، می توانند به راحتی مجوز پرستاری دریافت کنند.اما افرادی که این رشته را در کشورهای دیگر تحصیل کرده اند برای ورود به بازار کار پرستاری باید مرحله معادل سازی تحصیلی نیوزلند را طی کنند. این نشان دهنده صلاحیت آنها برای کار در بخش بهداشت نیوزلند است. اگر نمره قبولی دریافت کنند و دوره کارآموزی را در نیوزلند بگذرانند، ممکن است واجد شرایط کار در سیستم بهداشت نیوزلند باشند.

هزینه تحصیل در رشته پرستاری در نیوزلند

هزینه اصلی برنامه های آموزشی ارائه شده توسط دانشگاه های نیوزلند شامل شهریه هایی است که دانشجویان هر سال می پردازند. به طور متوسط، هزینه های تحصیل برای دانشجویان بین المللی که در برنامه های کارشناسی پرستاری تحصیل می کنند از 24000 تا 37000 دلار نیوزلند متغیر است. دانشجویانی که در مقطع کارشناسی ارشد در رشته پرستاری تحصیل می کنند، می توانند انتظار داشته باشند که سالانه بین 31000 تا 44000 دلار نیوزلند بپردازند. هزینه سالانه دوره های دکترا در نیوزلند حدود 10000 دلار نیوزلند است.برخی از دانشگاه ها ممکن است هزینه دانشجویی اجباری در حدود 800-900 دلار نیوزلند در سال دریافت کنند. این هزینه شامل انواع خدمات دانشجویی از جمله ورزش، مشاوره حقوقی/مالی و اطلاعات استخدامی می شود.تمام هزینه ها را می توان در بانک یا آنلاین پرداخت کرد. هزینه پردازش حواله بانکی ممکن است برای دانشجویانی که به صورت آنلاین پرداخت می کنند نیز اعمال شود.

بورسیه پرستاری نیوزلند

همانطور که گفتیم کیفیت آموزش پرستاری در نیوزلند بالاست. بسیاری از فارغ التحصیلان رشته پرستاری در نیوزلند می توانند به راحتی در کشورهایی مانند استرالیا و انگلیس شغل پیدا کنند. به دلیل این مزایا، هزینه تحصیل در رشته پرستاری در نیوزلند بسیار بالا است. در نتیجه بسیاری از متقاضیان به دنبال بورسیه تحصیلی در این زمینه هستند.برای واجد شرایط بودن برای بورسیه تحصیلی نیوزیلند، فرد باید از استاندارد علمی  و نمره بالایی برخوردار باشد. اکثر بورسیه های نیوزلند به دانشجویان کارشناسی ارشد و دکترا تعلق می گیرد. همچنین می توانید بورسیه های محدودی را در مقطع کارشناسی پیدا کنید، اما اکثر آنها فقط هزینه سال اول تحصیل در دانشگاه را پوشش می دهند.

شرایط مهاجرت پرستاران به آلمان - جاب ویژن

سطوح هم ارزی پرستاری نیوزلند

پرستاری یکی از مشاغلی است که نیوزلند برای تامین نیازهای خود بی نیاز است. به همین دلیل است که این شغل در لیست مشاغل کمبود ویزای کار ماهر نیوزلند قرار دارد.مهمترین مرحله برای کار در نیوزلند به عنوان پرستار، معادل دیپلم پرستاری است. مثلاً اگر در ایران مدرک پرستاری دارید، باید مدرک خود را با شغل در نیوزلند یکی بدانید. مراحل اصلی معادل سازی دیپلم پرستاری در نیوزلند به شرح زیر است:

مرحله اول: تایید مدرک حرفه ای

اولین مرحله معادل سازی مدرک، لینک به وب سایت شرکت بین المللی CGFNS است. شما در این سایت درخواست می دهید تا مدارک خود را توسط شورای پرستاران نیوزلند (CVS-NC NZ) تأیید کنید.CGFNS International یک سازمان غیر مهاجر و غیرانتفاعی است که به متخصصان تحصیل کرده خارجی کمک می کند در کشور مورد نظر خود زندگی و کار کنند و مدارک تحصیلی و حرفه ای خود را تایید کنند.این یک راه امن و مستقیم برای پرستاران واجد شرایط خارجی (به استثنای استرالیا) برای تایید صلاحیت های خود است. این فرآیند برای تأیید اینکه شما همانی هستید که می گویید و اینکه تحصیلات و تجربه کاری شما واقعی است و الزامات NCNZ را برآورده می کند طراحی شده است.CGFNS مدارک هویتی، تحصیلات و صلاحیت های حرفه ای و تجربه پرستاری شما را بررسی و تایید می کند. علاوه بر مدارک حرفه ای، باید آیلتس 7 را نیز ارائه دهید. پس از تایید مدرک شما، گزارش تایید مدارک برای شما ارسال می شود.

مرحله 2: از CGFN بخواهید گزارشی را به شورای پرستاران نیوزیلند ارائه کند.

پس از دریافت گزارش خود، باید از CGFNS بخواهید که آن را به هیئت پرستاران ارسال کند. دریافت گزارش حداکثر 3 روز کاری طول می کشد. سپس ایمیلی دریافت خواهید کرد که از شما دعوت می کند برای ثبت نام آنلاین اقدام کنید.

مرحله 3. در شورای پرستاری نیوزلند ثبت نام کنید.

شورای پرستاری نیوزلند (NC NZ) درخواست شما را بر اساس هفت استاندارد ارزیابی می کند و در مورد ثبت نام شما تصمیم می گیرد. همچنین از شما گواهی سلامت جسمی و روانی و گواهی عدم سوء پیشینه ارائه می شود. گواهی پیشینه فقط شش ماه اعتبار دارد.

 هیئت پرستاری هر داوطلب را بر اساس تجربه و شرایط ارزیابی می کند. عوامل اصلی ثبت نام موفق عبارتند از:

 • توانایی اخذ مدرک پرستاری جامع در نیوزلند یا استانداردهای لازم
 • ارزیابی تئوری و عملکرد بالینی یک مدرک پرستاری فردی در مقایسه با دوره پرستاری در نیوزیلند.
 • بررسی و ارزیابی سابقه کار
 • متقاضیانی که انگلیسی را زبان دوم می دانند باید مدرکی مبنی بر توانایی صحبت کردن، نوشتن و درک انگلیسی در یک محیط پرستاری ارائه دهند.
 • پس از ارزیابی، نامه پذیرش یا رد برای شما ارسال می شود. در صورت قبولی، از شما خواسته می شود مدارک تکمیلی و اطلاعات لازم را ارسال کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *