دسته‌بندی نشده

تحصیل پرستاری در فرانسه

تحصیل پرستاری در فرانسه

فرانسه کشوری است که در اروپای غربی واقع شده است. این کشور دارای سواحل در دریای مدیترانه و اقیانوس اطلس است و یکی از بزرگترین کشورهای اروپای غربی محسوب می شود. کیفیت تحصیل در فرانسه بسیار بالا است، بنابراین افراد زیادی از سراسر جهان هستند که مایل به تحصیل در این کشور هستند. دولت فرانسه حدود یک چهارم بودجه کشورش را به آموزش اختصاص داده است. آموزش و یادگیری در فرانسه به دو زبان انگلیسی و فرانسه امکان پذیر است. داوطلبان تحصیل پرستاری در فرانسه باید برای خدمت صادقانه آماده باشند. افرادی که در فرانسه تحصیل می کنند آماده خدمت در سراسر جهان هستند.

پس از فارغ التحصیلی می توانند به عنوان متخصص در رشته های خود در بیمارستان ها و رشته های مرتبط مشغول به کار شوند. دانشجویان پرستاری در طول تحصیل، جنبه‌های مختلف این گرایش‌ها را در زمینه‌هایی مانند نیازهای بهداشت عمومی و سلامت شخصی بررسی می‌کنند و آنها را قادر می‌سازد تا در زمینه مراقبت‌های پرستاری مدیریت و برنامه‌ریزی کنند. در طول دوره آموزشی، متقاضیان به سمینارها، سخنرانی ها و کارگاه های تحقیقاتی متعددی دسترسی دارند که زمینه را برای ارزیابی صحیح وضعیت و مراقبت از بیماران فراهم می کند. سیستم آموزشی فرانسه با استفاده از جدیدترین ابزارهای آموزشی و همچنین کلاس های شبیه سازی-عملی که طبیعتا دانش آموزان را به سمت کار با شرایط خاص سوق می دهد، فعالیت دانش آموزان خود را به بالاترین سطح رسانده است.

پرستاری در فرانسه در مقطع کارشناسی

برای تحصیل در رشته پرستاری در فرانسه باید شرایط اولیه تحصیل را داشته باشید. از جمله مهمترین شرایط در فرانسه داشتن مدرک زبان و داشتن مدرک دیپلم 12 ساله می باشد. برای تحصیل به زبان انگلیسی، داشتن آیلتس 6 و شرایط ورود به پرستاری در فرانسه در مقطع کارشناسی باید آیلتس 6.5 داشته باشید. رشته پرستاری در فرانسه 4 ساله است و متقاضیان در صورت تمایل می توانند در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری ادامه تحصیل دهند. در صورتی که متقاضیان تمایل به تحصیل رایگان در رشته پرستاری در فرانسه داشته باشند می توانند با گذراندن دوره یک ساله زبان فرانسه و رسیدن به سطح C1 وارد دانشگاه های فرانسه در رشته پرستاری به زبان فرانسه و با شهریه رایگان شوند.

تحصیل پرستاری در فرانسه

این دوره شامل دروس نظری، بالینی و عملی می باشد. در طول دوره آموزشی، دانش آموزان توسط یک تیم حرفه ای از پرستاران مجرب آموزش داده می شوند و در طول دوره تحصیلی خود به یک سری تمرینات شبیه سازی دسترسی خواهند داشت. ورزش هایی مانند نحوه خواباندن بیماران و حرکت دادن آنها، اندازه گیری فشار خون ، تمریناتی از قبیل نحوه خواباندن و حرکت دادن بیماران، تزریق، نحوه استفاده از ضد عفونی کننده ها و … همچنین لازم به ذکر است که آموزش دانشجویان در بخش بالینی انجام می شود که شامل انواع تجهیزات میباشد. دانشجویان معمولاً در طول این دوره 4 ساله موضوعات زیر را مطالعه می کنند:

سال اول

علوم انسانی، علوم بهداشتی، علوم اجتماعی، پرستاری

سال دوم

رشته های علوم بالینی، محیط زیست، علوم بهداشتی و پرستاری

سال سوم

ماژول آموزشی مراقبت از بزرگسالان، مدیریت پرستاری و پژوهش

سال چهارم

امتحان نهایی بالینی، پایان نامه کارشناسی، مراقبت های ویژه، مراقبت از سالمندان

معمولاً در فرانسه، تعداد دانشجویانی که می توانند هر ساله در رشته پرستاری ثبت نام کنند، با سهمیه ای که توسط وزارت بهداشت تعیین می شود. سهمیه بر اساس نیاز محاسبه و بین مؤسسات آموزشی و دانشگاه های هر منطقه توزیع می شود. بنابراین دانشجویان بین المللی به دلیل محدودیت های موجود باید در کنکور شرکت کنند و تنها کسانی می توانند در مقطع کارشناسی وارد این آزمون شوند.

تخصص های پرستاری در فرانسه انواع مختلفی دارد که در زیر به اختصار به آنها اشاره می کنیم:

پرستار (RN)

پرستار قلب…

متخصص بیهوشی (CRNA)

متخصص پرستاری بالینی (CNS)

پرستار مراقبت ویژه …

پرستار خانواده (FNP)

مراقبت های سالمندان

پرستاری در فرانسه در مقطع کارشناسی ارشد

در فرانسه امکان تحصیل در دوره های پرستاری در مقاطع بالاتر مانند فوق لیسانس و دکترا وجود دارد. پس از گذراندن دوره لیسانس و چند سال تجربه کاری، پرستاران می توانند تحصیلات تکمیلی خود را در رشته پرستاری دنبال کنند و در زمینه های خاص مانند مراقبت از کودک، مراقبت از بیهوشی، مراقبت از بزرگسالان، مراقبت از خانواده، مراقبت از زنان، روانپزشکی و غیره تخصص پیدا کنند. در مدرک کارشناسی ارشد یا حرفه ای، بسته به تجربه متقاضی، شما به یک پرستار متخصص یا یک پرستار سطح پیشرفته تبدیل خواهید شد که معمولاً 2 سال طول می کشد. شایان به ذکر است که برای کار به عنوان پرستار در فرانسه، باید در یک آژانس بهداشتی منطقه ای به نام (Agence Regional de Santé ARS) ثبت نام کنید. قبل و بعد از جراحی، آنها از بیماران و خانواده هایشان حمایت روانی می کنند. پرستاران مهارت های خودمراقبتی را به بیماران آموزش می دهند و توصیه های پزشک را رعایت می کنند. آنها همچنین به بیماران مبتلا به بیماری های مختلف کمک می کنند و محیط کار ایمن و سالم را فراهم می کنند.

پرستاری در فرانسه در مقطع دکترا

در فرانسه هیچ برنامه دکتری وجود ندارد که به شما امکان ثبت نام در یک رشته خاص را بدهد. توضیح دقیق تر این است که برای اینکه بتوانید برای دکتری اقدام کنید باید شرایط اولیه را داشته باشید: از جمله شرایط داشتن موضوع پایان نامه و داشتن استاد راهنما برای پایان نامه و البته دانشکده دکتری نیز باید متقاضی را بپذیرد. برای ورود به سال اول دوره دکتری متقاضی باید دارای مدرک کارشناسی ارشد یا معادل آن باشد. بنابراین دانشجویان دکتری باید از سال دوم کارشناسی ارشد که معمولا از دی ماه شروع می شود، تا پروژه دکتری خود را شروع کنند. دکترای پرستاری (DNP) و دکترای فلسفه (PhD) (دکتر برنامه های پرستاری) به پرستاران مدرک می دهند.

پرستارانی که وارد برنامه‌های پرستاری دکترا می‌شوند، اغلب حوزه‌هایی مانند آموزش پرستاران ، پرستاری خانواده را انتخاب می‌کنند. در این برنامه ها، دانشجویان می توانند در رشته های تخصصی بالینی و همچنین به منظور بهبود و مراقبت بهتر از بیماران، به تحصیل در رشته پرستاری و تحقیقات جاری بپردازند. دکترای برنامه های پرستاری (DNP): هر دو DNP و PhD از نظر تحصیلی برابر هستند، اما مدارک آنها یکسان نیست. به طور کلی، DNP یک مدرک دکتری مبتنی بر عمل است، در حالی که دکترای پرستاری یک مدرک مبتنی بر تحقیق است. در نتیجه، دامنه دوره ها و الزامات هر دو دکترا می تواند بسیار متفاوت باشد.

هزینه زندگی و آموزش پرستاری در فرانسه

هزینه تحصیل در مقطع لیسانس پرستاری در فرانسه به دانشگاه بستگی دارد. متوسط ​​​​دانشجوی بین المللی حداقل به 700 یورو در ماه برای حمایت از خود در فرانسه نیاز دارد. که شامل اسکان، غذا، حمل و نقل، بیمه درمانی، کتاب و … می باشد.

حقوق و درآمد پرستاران در فرانسه

یکی از مهمترین مواردی که فارغ از وضعیت بازار کار پرستاری، دانشجویان و جویندگان کار در این رشته باید به آن توجه کنند، حقوق پرستاران در فرانسه است. متوسط ​​درآمد پرستاران در فرانسه 33800 یورو در سال است. توضیح دیگر این است که میانگین حقوق پرستاران در فرانسه از 19000 یورو (کمترین مبلغ دریافتی) تا 54600 یورو (بالاترین مبلغ دریافتی) متغیر است. این میانگین دستمزد شامل مسکن، حمل و نقل و سایر مزایا می شود. البته حقوق پرستاران بر اساس سطح تحصیلات، سابقه کار و جنسیت متفاوت است. میانگین حقوق 33800 یورو در سال است. این بدان معناست که نیمی (50%) از افرادی که به عنوان پرستار کار می کنند کمتر از 33800 یورو و نیمی دیگر بیش از 33800 یورو در سال درآمد دارند. سطح تجربه مهمترین عامل در تعیین حقوق و درآمد پرستاران در فرانسه است. طبیعتا هر چه سالها سابقه کار بیشتری داشته باشید، حقوق شما بیشتر خواهد شد. یک پرستار با کمتر از دو سال سابقه تقریباً 21900 یورو در سال درآمد دارد. در حالی که فردی با دو تا پنج سال سابقه کار باید سالانه 26900 یورو درآمد داشته باشد. یعنی 23 درصد بیشتر از فردی با کمتر از دو سال سابقه. سطح تجربه 5 تا 10 ساله حقوق 38100 یورو در سال را نشان می دهد که 42 درصد بیشتر از فردی با دو تا پنج سال سابقه است.

شرایط ورود به رشته پرستاری در فرانسه چیست؟

از جمله مهمترین شرایط در فرانسه داشتن مدرک زبان و داشتن مدرک دیپلم 12 ساله می باشد. تحصیل به زبان انگلیسی با آیلتس 6 و سطح ارشد با آیلتس 6.5. بدیهی است دانشجویان بین المللی به دلیل محدودیت موجود ملزم به شرکت در کنکور هستند و تنها افرادی که در این آزمون موفق شوند می توانند وارد دوره کارشناسی شوند.

 هزینه تحصیل در مقطع لیسانس و فوق لیسانس پرستاری در فرانسه چقدر است؟

به طور معمول، هزینه تحصیل در رشته پرستاری به زبان انگلیسی برای مقطع کارشناسی از 40000 تا 100000 دلار در موسسات خصوصی و دانشگاه های بزرگ (BSN) علوم پرستاری (شهریه به زبان انگلیسی) متغیر است و آموزش زبان فرانسه برای دانشجویان رایگان خواهد بود.

از جمله بهترین دانشگاه ها برای تحصیل در رشته پرستاری می توان به موارد زیر اشاره کرد:

دانشگاه ورسای سنت کوئنتین آن ایولین (UVSQ)

IFSI شماس ریلی

Institut de Formation Interhospitalier Théodore Simon (IFITS)

دانشگاه اکس مارسی

در نتیجه محدودیتی برای تعداد دانش آموزانی که یک مدرسه یا مرکز پرستاری می تواند بپذیرد وجود دارد. دانشجویانی که مایل به ثبت نام هستند باید یک آزمون ورودی رقابتی را پشت سر بگذارند و تنها کسانی که در این آزمون موفق شوند در برنامه سه ساله پرستاری ثبت نام می شوند. زبان آموزش پرستاری در فرانسه فرانسوی است. بنابراین، دانشجویان باید قبل از تحصیل در رشته پرستاری در فرانسه به عنوان یک دانشجوی بین المللی، مهارت زبان فرانسه را نشان دهند. علاوه بر این، شرایط ورودی خاصی وجود دارد که قبل از درخواست باید آنها را رعایت کنید. این شرایط بسته به ملیت، کشور محل سکونت و شرایط تحصیلی شما متفاوت است.

الزامات زبان برای تحصیل در رشته پرستاری در فرانسه

فرانسه به عنوان کشوری شناخته می شود که در آن انگلیسی زبان رایجی نیست. به همین دلیل است که کل اقامت شما در فرانسه تا حد زیادی به دانش زبان فرانسه بستگی دارد. همچنین، قبل از اینکه بتوانید وارد یک دانشکده پرستاری فرانسوی شوید، ابتدا باید زبان فرانسه را یاد بگیرید. در دانشگاه پاریس، از شما خواسته می شود که در یک امتحان سه ساعته شرکت کنید تا سطح زبان فرانسه نوشتاری و گفتاری خود را ارزیابی کنید. در اکثر دانشکده های پرستاری، قبل از تحصیل در رشته پرستاری در فرانسه، باید آزمون های مشابهی را بگذرانید. اما اگر اهل کشوری هستید که در آن زبان فرانسه صحبت می شود، از این آزمون معاف هستید. برخی از رشته ها و دانشگاه ها برای پذیرش نیاز به آزمون های استاندارد مانند GRE، GMAT یا LSAT دارند. به عنوان یک متقاضی زبان مادری غیر بومی، برای پذیرش در دوره های آموزشی ملزم به قبولی در آزمون مهارت زبان خواهید بود. شرکت در آزمون “Demande d’Admission Préalable” یا DAP بیشترین درخواست را برای دانشگاه های فرانسه دارد.

مدارک تحصیلی پرستاری در فرانسه

هنگامی که در مورد دانشکده پرستاری تحقیق کردید، می توانید ارزیابی واجد شرایط بودن خود را آغاز کنید. اکثر دانشگاه ها شرایط یکسانی دارند، اما حتماً با دانشکده پرستاری خود برای شرایط خاص خود مشورت کنید. دانشگاه های فرانسه معمولا از متقاضیان می خواهند که در وب سایت خود ثبت نام کرده و مدارک مورد نیاز را ارسال کنند. در حالی که برخی از دانشگاه ها از شما میخواهند در Parcours، پلتفرم ملی فرانسه برای پیش ثبت نام دانشجویان سال اول ثبت نام کنید. با این حال، سایر الزامات خاص عمدتاً در وب سایت ها ذکر نشده است، بنابراین باید مستقیماً با دانشگاه تماس بگیرید.

پس از تکمیل و ارسال تمام مدارک، فقط باید صبورانه منتظر بمانید. معمولا نامه پذیرش از دانشگاه مورد نظرتان دریافت خواهید کرد. پس از آن باید ظرف یک هفته به آنها اطلاع دهید که آیا پیشنهاد آنها را قبول می کنید یا خیر. سپس مدرسه مراحل و دستورالعمل های لازم را برای ثبت نام و پرداخت شهریه ارسال می کند. پس از ثبت نام، می توانید برای ویزای فرانسه اقدام کنید. نمونه هایی از مراحل گام به گام درخواست را می توانید در وب سایت دانشگاه بیابید. آخرین مرحله تحصیل در رشته پرستاری در فرانسه درخواست ویزای دانشجویی می باشد. توصیه می شود حداقل سه ماه قبل از تاریخ عزیمت خود برای ویزای فرانسه اقدام کنید تا زمان کافی برای رسیدگی به آن داشته باشید.

پردازش ویزای دانشجویی معمولاً سه هفته طول می کشد. فرانسه کشوری در اروپای غربی است که از مناطق زیادی تشکیل شده است. این کشور همچنین دارای سواحلی در دریای مدیترانه و اقیانوس اطلس است. فرانسه با مساحت 646679 کیلومتر مربع بزرگترین کشور اروپای غربی و اتحادیه اروپا از این نظر است. این کشور سومین کشور بزرگ اروپاست. تحصیل در فرانسه جنبه های مختلفی دارد .فرانسه کشوری تأثیرگذار در عرصه علم، هنر، ادبیات و … است و چشم اندازهای غنی دارد. فرانسه بیش از 67 میلیون نفر جمعیت دارد و به عنوان یکی از ابرقدرت های قاره اروپا شناخته می شود. پایتخت کشور زیبای فرانسه شهر معروف پاریس است. پاریس بزرگترین شهر فرانسه است. این کشور یکی از کشورهای پیشرو و پیشرفته به شمار می رود که پنجمین اقتصاد بزرگ جهان است. فرانسه استانداردهای بالای زندگی را برای شهروندان خود فراهم می کند. این اتفاق به گونه ای افتاد که می توان این کشور را به عنوان کشوری ایده آل برای زندگی معرفی کرد. مهم این است که زبان رسمی ساکنان این کشور فرانسوی است.

تحصیل پزشکی در فرانسه

چه بخواهید در فرانسه تحصیل کنید و چه برای ویزای تحصیلی فرانسه اقدام کنید، به شما قول می دهیم که به راحتی دوره مناسب را در این کشور پیدا خواهید کرد. در واقع، در هر منطقه ای از کشور، مؤسسات و دانشگاه های بسیاری آماده خدمت رسانی به داوطلبان هستند. دانشگاه های فرانسه تحصیلات با کیفیت بالایی ارائه می دهند. شاید همین مشکل یکی از دلایل مهاجرت افراد زیادی به فرانسه و درخواست تحصیل در این کشور زیبا باشد. تحصیل در فرانسه بسیار مهم است. به این ترتیب هر سال در این کشور حدود یک چهارم بودجه به موضوع آموزش اختصاص می یابد. درست است که زبان رسمی ساکنان این کشور فرانسوی است، اما برخی از دوره ها به زبان انگلیسی نیز ارائه می شود. پرستاری مانند تحصیل پزشکی در فرانسه یکی از هزاران رشته پرطرفدار است که طرفداران بسیاری را به خود جذب کرده است.

شرایط تحصیل در رشته پرستاری در فرانسه

افرادی که در فرانسه رشته پرستاری را انتخاب می کنند، خود را برای خدمت صادقانه به جامعه در طول تحصیل آماده می کنند. این افراد برای کار در مراکز درمانی در سراسر جهان به طور کامل آموزش دیده اند و می توانند به عنوان پرستار متخصص در بخش های مختلف پزشکی و بیمارستانی مشغول به کار شوند. دانشجویانی که رشته پرستاری را برای تحصیل در فرانسه انتخاب کرده اند در طول تحصیل جنبه های مختلفی از نیازهای بهداشتی جامعه و سلامت فردی را مطالعه می کنند. این شغل به دانشجویان اجازه می دهد تا فعالیت های مرتبط با پرستاری را برنامه ریزی و مدیریت کنند.

روش تدریس پرستاری در دانشگاه های فرانسه به دانشجویان می آموزد که باید شرایط را به درستی ارزیابی کنند و همیشه آماده مراقبت از بیمار باشند. آموزش پرستاری در فرانسه بسته ای جامع برای ادامه تحصیل دانشجویان و داوطلبان است زیرا در طول دوره آموزشی سخنرانی ها، سمینارها و مستر کلاس های زیادی برای افراد برگزار می شود. ناگفته نماند که سیستم آموزش پیشرفته در دانشگاه های فرانسه با آموزش های پیشرفته و تمرین های عملی و شبیه سازی های ویژه توانسته است دانشجویان را به سطح بالایی برساند. این نوع آموزش، دانشجویان پرستاری را با فرآیندی خاص وارد محیط کاری می کند.

همانطور که در قسمت های قبل گفتیم، اقامت در فرانسه با اخذ ویزای تحصیلی و تحصیل در رشته پرستاری امکان پذیر است. اما مطالعه کامل شرایط آموزش در این زمینه ضروری است. اگر فردی می خواهد در رشته پرستاری تحصیل کند باید در نظر داشته باشد که دوره های پرستاری در دانشگاه های فرانسه چهار سال طول می کشد. در واقع اگر فردی بخواهد برای لیسانس اقدام کند باید برای فارغ التحصیلی چهار ساله خود برنامه ریزی کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *