دسته‌بندی نشده

تحصیل پرستاری در انگلیس

تحصیل پرستاری در انگلستان یکی از اهداف مورد علاقه بسیاری از داوطلبان شغلی و تحصیلی است. سیستم های پزشکی کشورهای مختلف، از جمله کشورهای صنعتی، شرایط کار و سطح درآمد خوبی را برای این قشر از جامعه فراهم می کند. پرستاران در انگلستان موقعیت خوبی دارند و مهاجرت به این کشور برای تحصیل پرستاری رایج است. از جمله مواردی که در مورد کار به عنوان پرستار در انگلستان می توان به آن اشاره کرد مواردی مانند دستمزد رقابتی، گزینه های شغلی متعدد، ساعات کاری انعطاف پذیر و امنیت شغلی است. حقوق ماهانه پرستار در انگلیس خوب است و از نظر معیشت می تواند مطمئن باشد. یکی دیگر از مزایای تحصیل در رشته پرستاری در انگلستان، گزینه های شغلی فراوان موجود است.

بیمارستان ها، کلینیک ها، خانه های سالمندان و سایر مراکز درمانی فرصت های خوبی برای کار در اختیار شما قرار می دهند. مزیت پرستاری در انگلستان این است که از انواع شیفت های کاری استفاده می کند و در روزهای شلوغ و در شرایط افزایش فعالیت می توان از یک برنامه کاری ساختاریافته و منظم استفاده کرد. از طرفی با توجه به پیری جمعیت در انگلستان، نیاز به کادر پرستاری در این کشور رو به افزایش است و این می تواند فرصت برنامه ریزی آینده بسیار خوبی برای متقاضیان تحصیل پرستاری در انگلستان باشد. بنابراین پرستاری در انگلستان یک حرفه ممتاز محسوب می شود و البته کار پرستار احساسی و سخت است، اما کار و حضور پرستاران نه تنها ضروری است، بلکه تاثیر زیادی در زندگی مردم دارد.

فهرست مطالب

شرایط تحصیل در رشته پرستاری در انگلستان

تحصیل در رشته پرستاری در انگلستان می تواند یکی از مقاصد جذاب برای جویندگان کار در این رشته باشد. همانطور که میدانید انگلستان یکی از بهترین سیستم های آموزشی دنیا را دارد و بسیاری از کشورها از سیستم های آموزشی این کشور به عنوان الگو استفاده می کنند. فارغ التحصیلان رشته پرستاری در انگلستان می توانند شرایط کاری خوبی داشته باشند و افزایش میانگین سنی شهروندان بریتانیا در سال های اخیر نیاز به پرستار در این کشور و مهاجرت تحصیل پرستاری را افزایش داده است. برای پذیرش در مقاطع تحصیلی در انگلستان از جمله تحصیل پرستاری در انگلستان در مقطع کارشناسی، لازم است شرایط لازم برای این فرایند فراهم شود.

تحصیل پرستاری در انگلیس

برای شرکت در دوره های آمادگی برای ورود به دانشگاه های انگلستان معمولا داشتن سطح زبان خوب مثلا آیلتس 6.5 و پیشینه تحصیلی مناسب مهم است. در مقاطع تحصیلات تکمیلی، افرادی که از کشورهای دیگر درخواست می دهند، معمولاً ملزم به گذراندن دوره های معادل مدرک هستند. به طور کلی شرایط دانشگاه های مختلف برای آموزش پرستاری در انگلستان متفاوت است. برخی از دانشگاه ها ممکن است به سطح زبان پایین تری نیاز داشته باشند، برخی بالاتر.

علاوه بر این، امتیازات مورد نیاز برای هر یک ممکن است متفاوت باشد. ورود به این رشته معمولاً مستلزم معدل 2.75 از 4 است. پرستاران در انگلستان که در زمینه خاصی از پرستاری تخصص دارند می توانند تا 37890 پوند درآمد داشته باشند و پرستارانی که مدرک کارشناسی ارشد را به پایان رسانده اند و به عنوان پرستار کار می کنند می توانند حدود   50344 پوند درآمد داشته باشند.پرستاران ارشد نیز می توانند تا 51668 پوند درآمد کسب کنند. 

زمینه های مورد علاقه پرستاران شامل مراقبت های اورژانسی، بیهوشی، زنان و زایمان، نوزادان، ارتوپدی، باروری و جراحی است. در برخی موارد، پست های رهبری در پرستاری را می توان مدیریت، پرستاری پیشرفته و پرستار مشاور در نظر گرفت که در برخی موارد حتی ممکن است نقشی شبیه به یک پزشک داشته باشد.

شرایط دوره اجباری پرستاری در انگلستان

تحصیل در رشته پرستاری در انگلستان یکی از بهترین گزینه های تحصیلی است که پس از فارغ التحصیلی منجر به اشتغال می شود. بنابراین تحصیل پرستاری در انگلستان بسیار موفق است. بنابراین اگر قصد تحصیل در انگلستان در این رشته کاربردی و پردرآمد را دارید، باید از شرایط و ضوابط دوره اجباری پرستاری در انگلستان و سایر موارد مرتبط در این رشته مطلع باشید. لیست ریز نمرات تحصیلی و ترجمه آنها، انگیزه نامه و توصیه تحصیلی، پرداخت هزینه ثبت نام و در صورت امکان ارسال رزومه مرتبط با رشته پرستاری و مقالات علمی مرتبط در این زمینه از جمله شرایط لازم جهت درخواست می باشد. تحصیل پرستاری در انگلستان لازم به ذکر است دوره مقدماتی پرستاری در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد مستلزم گذراندن دوره های اجباری پرستاری می باشد. دوره مقدماتی پرستاری که ONP نیز نامیده می‌شود، توانایی‌های دانش‌آموزان را قبل از ورود به مدرک و برنامه درسی با تمرین در بخش‌های مراقبت‌های بهداشتی برای یک دوره زمانی افزایش و ارزیابی می‌کند. این دوره معمولاً شامل 400 ساعت کار عملی است که همراه با دروس تئوری است. این دوره به دانشجویان این فرصت را می دهد که به عنوان پرستار در آن کار کنند.

مدرک لیسانس پرستاری در انگلستان

تحصیل در مقطع کارشناسی پرستاری در انگلستان یکی از محبوب ترین و پرطرفدارترین دوره ها در بین علاقه مندان به تحصیل و همچنین در بین دانشجویان بین المللی است. زیرا همانطور که قبلا ذکر شد این موقعیت برای این رشته تحصیلی بسیار مناسب است و درآمد خوبی دارد. تحصیل در مقطع لیسانس پرستاری در انگلستان با تحقیقات و عمل پرستاری پیشرفته مرتبط است. توجه به این نکته ضروری است که آموزش پرستاری در انگلستان شامل کودکان، بزرگسالان، مراقبت های بهداشت روان و مامایی است. در طول آموزش پرستاران، آنها مهارت های بالینی را نیز فرا خواهند گرفت. کسب مهارت در بیماری های بالینی، عفونی، اتاق عمل و … نیز از دیگر مهارت های این حوزه و بخش آموزشی است. در نهایت، کارآموزی در بخش های مختلف یک تجربه عملی بسیار حرفه ای برای پرستاران خواهد بود. مدت زمان تحصیل در مقطع کارشناسی پرستاری در انگلستان به صورت تمام وقت و 3 تا 4 سال می باشد و مدارک مورد نیاز برای تحصیل در این مقطع شامل موارد زیر می باشد.

 • مراجع علمی
 • کلیه گواهی های صلاحیت مورد نیاز
 • فتوکپی پاسپورت
 • توصیه ها
 • صورت حساب بانکی (والدین/شخصی)
 • نتایج آزمون مهارت زبان انگلیسی

هر دانشگاه معیارهای ورود خود را تعیین می کند، معمولاً حداقل دو (معمولاً سه) مدرک A Levels یا معادل آن سطح 3 و امتحانات GCSE اضافی شامل انگلیسی، ریاضیات و علوم، زیست شناسی یا زیست شناسی. انسان شناسی مورد نیاز است.

مدرک کارشناسی ارشد پرستاری در انگلستان

پرستاری یکی از مشاغل مورد تقاضا در انگلستان است و در عرض 4 تا 6 ماه پس از اتمام دوره، حدود 94 درصد از فارغ التحصیلان در انگلستان مشغول به کار می شوند. دانشگاه های بریتانیا دارای عناوین آکادمیک هستند، بنابراین همه دانشجویان و حتی دانشجویان بین المللی دارای مدرک معتبر هستند و به راحتی می توانند در هر جای دنیا در حرفه خود مشغول به کار شوند. مدرک کارشناسی ارشد پرستاری در انگلستان یک مطالعه دقیق بر اساس علوم انکولوژی، مراقبت از کودک، سلامت زنان و غیره و همچنین کار در شرایط بحرانی است و دانشجویان را در تمام زمینه های مرتبط با مراقبت های بهداشتی و مدیریت در عمل پرستاری آموزش می دهد.

 برای اخذ مدرک کارشناسی ارشد در رشته پرستاری در انگلستان باید مدارک ثبت نام به عنوان پرستار ثبت نام شده، مدرک تجربه، توصیه نامه، انگیزه نامه، بیانیه هدف، مدرک زبان در صورت لزوم ارائه دهید. نکته مهم این است که دانشگاه های مختلف ممکن است مدارک مختلفی را بخواهند پس بهتر است اطلاعات دقیق و کاملی از شرایط دانشگاه مورد نظر داشته باشید. از جمله معیارهای واجد شرایط بودن برای مدرک کارشناسی ارشد پرستاری در انگلستان موارد زیر است:

تحصیلات عالی در رشته پرستاری یا رشته های مشابه مراقبت های بهداشتی با حداقل امتیاز 55%

بسیاری از موسسات به حداقل نمرات 75٪ یا بالاتر نیاز دارند، که معادل مدرک درجه یک یا دوم در انگلستان است.

بسیاری از دانشگاه ها از متقاضیان می خواهند که ریاضیات و انگلیسی را به عنوان دروس اصلی و همچنین تجربه حرفه ای یا کاری داشته باشند.

مدارک مورد نیاز برای پذیرش نیز :

 1. مدرک تحصیلی مقطع مربوطه قبلی
 2. ریز نمرات رسمی پایه دوازدهم و لیسانس
 3. کارت ثبت نام (پرستار ثبت نام شده)
 4. اثبات سابقه کار
 5. توصیه ها
 6. نامه تشویق

ثبت نام در مقطع کارشناسی ارشد در انگلستان با دریافت نامه تاییدیه از دانشگاه انجام می شود و پس از آن هزینه ورودی پرداخت می شود و ثبت نام تکمیل می شود.

تحصیل در مقطع دکتری پرستاری در انگلستان

مطالعه دکتری پرستاری انگلستان (DNurs) یک دوره فوق العاده برای پرستارانی است که می خواهند مهارت ها و دانش تحقیقاتی خود را بهبود بخشند. در این مرحله پرستاران به محققین مستقل تبدیل می شوند و با به کارگیری دانش و مهارت خود می توانند در حرفه خود بسیار موفق و مفید باشند. از جمله مدارک و موارد مورد نیاز برای اخذ دکتری پرستاری در انگلستان مدرک فوق لیسانس معتبر، سه سال سابقه کار، تسلط به زبان (حداقل آیلتس 6.5 یا 7)، پروپوزال، تحقیق و مقاله و … در زمینه های مرتبط با مراقبت از بیمار است.

گرایش های پرستاری در انگلستان

پیش از این نیز اشاره شده بود که رشته های پرستاری در انگلستان شامل گرایش های بزرگسالان و کودکان، روانشناسی، بهداشت و مامایی و … می باشد. این رشته در انگلستان بسیار پرطرفدار است زیرا از نظر شغلی در موقعیت بسیار خوبی قرار دارد و افراد به راحتی در آن قرار می گیرند. از سوی دیگر، در مقاطع تحصیلی عالی مانند کارشناسی ارشد و دکتری، مبانی به صورت پژوهش محور تدریس می شود. 

هزینه تحصیل در رشته پرستاری در انگلستان

هزینه تحصیل در رشته پرستاری در انگلستان یکی از مهمترین سوالات متقاضیان تحصیل در رشته پرستاری در انگلستان می باشد. در واقع هزینه تحصیل در انگلستان بسته به دانشگاه مورد نظر متفاوت است و البته این هزینه در مناطق مختلف متفاوت است. متقاضیان برای تحصیل در رشته پرستاری در انگلستان در مقاطع مختلف سالانه بین 14000 تا 30000 پوند پرداخت می کنند. علاوه بر این، دانشجویان می توانند با ارائه عملکرد تحصیلی عالی و کسب معدل بالا در دانشگاه های انگلیسی از بورسیه تحصیلی پرستاری در انگلستان بهره مند شوند. این کمک ها می تواند درصدی از هزینه های تحصیل افراد را پوشش دهد. در برخی موارد امکان کار و تحصیل با هم در دانشگاه های انگلیسی نیز وجود دارد که ممکن است برای دانشجویان پرستاری در انگلستان در نظر گرفته شود.

بورسیه پرستاری در انگلستان

به ویژه یکی از مهم ترین دغدغه های دانشجویان و متقاضیان پرستاری در انگلستان، هزینه های تحصیل و زندگی در این کشور است. با توجه به اینکه هزینه تحصیل در این کشور به پوند استرلینگ محاسبه می شود، این موضوع بر نگرانی آنها می افزاید. دانشجویان در صورت داشتن عملکرد تحصیلی خوب در طول تحصیل می توانند از بورسیه های تحصیلی دانشگاه های انگلیسی استفاده کنند. بدیهی است که بورسیه تحصیلی برای دانشجویان پرستاری در انگلستان با رسیدن به حداقل نمرات و الزامات دانشگاهی قابل ایجاد است. در ادامه تعدادی بورسیه از دانشگاه های مختلف انگلستان را ارائه خواهیم داد که ممکن است مورد علاقه متقاضیان تحصیل پرستاری در انگلستان باشد:

 • دانشگاه منچستر: 2000 پوند بورسیه های بین المللی
 • دانشگاه کوئینز بلفاست: بورسیه تحصیلی برای دانشجویان بین المللی از 2500 پوند تا 3000 پوند
 • دانشگاه کوئینز بلفاست: هزینه تحصیل تا چهار سال، بورسیه بین المللی معاونت
 • دانشگاه کوئینز بلفاست: تا 20 درصد تخفیف شهریه، بورسیه وفاداری کوئینز
 • دانشگاه گلاسکو: بورسیه تحصیلی 5000 پوندی
 • دانشگاه گلاسکو: شهریه کامل و بورسیه بشردوستانه 5000 پوندی.

تحصیل پرستاری در انگلیس

بهترین دانشگاه های انگلستان برای تحصیل در رشته پرستاری

همانطور که قبلا ذکر شد، انگلستان یکی از بهترین کشورها برای تحصیل است. به طور کلی سیستم آموزشی در این کشور بسیار با کیفیت است و افراد مشهور زیادی در دنیا فارغ التحصیل این کشور هستند. بسیاری از دانشگاه ها در شهرهای مختلف انگلستان امکان تحصیل در رشته پرستاری در انگلستان را فراهم می کنند. در زیر اطلاعاتی در مورد 5 دانشگاه برتر انگلستان برای تحصیل در رشته پرستاری در انگلستان آورده شده است:

کینگز کالج لندن

دانشکده پرستاری و مامایی فلورانس نایتینگل در کینگز کالج لندن اولین دانشکده پرستاری در جهان بود و در بریتانیا رتبه اول و در جهان رتبه دوم را دارد.

دانشگاه ساوتهمپتون

دانشگاه ساوتهمپتون یک برنامه لیسانس سه ساله در رشته پرستاری ارائه می دهد و دانشجویان می توانند از بین برنامه های ثبت نام تک یا دوگانه در تمام زمینه های پرستاری انتخاب کنند و این فرصت را داشته باشند که تجربه توسعه پرستاری خود را در بریتانیا یا خارج از کشور برنامه ریزی کنند.

دانشگاه منچستر

دانشکده زیست شناسی، پزشکی و سلامت در دانشگاه منچستر، بریتانیا از طیف وسیعی از روش های آموزشی و یادگیری نوآورانه برای ارائه پشتیبانی برجسته برای تحقیقات دانشگاهی در فضاها یا محیط های شخصی استفاده می کند.

دانشگاه ادینبورگ

دانشگاه ادینبورگ مدرک لیسانس پرستاری چهار ساله ارائه می دهد و به عنوان یکی از اولین دانشگاه هایی شناخته می شود که مدرک پرستاری را در انگلستان ارائه می دهد .

دانشگاه ناتینگهام

 پرستاری در دانشگاه ناتینگهام به بزرگسالان، متخصصان اطفال و متخصصان بهداشت روان ارائه می‌شود، در حالی که یک دوره دو ساله کارشناسی ارشد پرستاری به دانشجویانی که قبلاً دارای مدرک پرستاری هستند ارائه می‌شود. دانشکده علوم بهداشت در ناتینگهام برای آموزش، تحقیق و انتقال دانش شهرت جهانی دارد.

مراحل آموزش پرستاری در انگلستان

برای ادامه تحصیل در رشته پرستاری در انگلستان و همچنین سایر رشته ها، اخذ ویزای تحصیلی انگلستان ضروری است. برای دریافت ویزای تحصیلی انگلستان ابتدا باید در دانشگاه مورد نظر خود ثبت نام کنید. پس از پذیرش، می توانید برای ویزای تحصیلی انگلستان اقدام کنید. سه نوع ویزای تحصیلی انگلستان وجود دارد.

ویزای تحصیلی عمومی درجه 4

این ویزا برای افراد بالای 16 سال صادر می شود. این افراد قاعدتاً قصد ادامه تحصیل در موسسات آموزش عالی در انگلستان را دارند. این ویزا 3 سال اعتبار دارد.

ویزای دانشجویی درجه 4 (کودک)

این ویزا برای افراد زیر 16 سال صادر می شود و برای تحصیل در مدارس انگلیسی استفاده می شود. متقاضیان پس از دریافت این ویزا در مدارس انگلستان مطابق با سیستم آموزشی این کشور تحصیل خواهند کرد. مدت اعتبار این ویزا معمولا بیش از یک سال است.

ویزای اقامت کوتاه انگلستان

این ویزا برای مطالعات کوتاه مدت استفاده می شود که معمولا کمتر از شش ماه طول می کشد.

برای پذیرش و تحصیل در رشته پرستاری در انگلستان، باید مدارک مورد نیاز برای این فرآیند را تهیه کنید. ضمناً باید منابع مالی مورد نیاز این فرآیند را تهیه و مدارک آن را ارائه دهید. در نهایت با ویزای پذیرش و تحصیل انگلستان می توانید برای تحصیل در رشته پرستاری در انگلستان اقدام کنید و از مزایای تحصیل در یکی از 5 کشور برتر تحصیلی دنیا بهره مند شوید.

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی انگلستان

متقاضیان تحصیل پرستاری در انگلستان باید شرایط و مدارک لازم جهت اخذ ویزای تحصیلی انگلستان را ارائه نمایند. برای ورود به رشته پرستاری در مقطع کارشناسی همانطور که گفته شد داشتن سطح زبان مناسب بر اساس شرایط اعلام شده دانشگاه مورد نظر الزامی است. گذراندن دوره مقدماتی نیز برای پذیرش در دانشگاه های برتر انگلستان ضروری است. این دوره ها که معمولاً یک یا یک سال و نیم به طول می انجامد، راه را برای داوطلبان رشته پرستاری در انگلستان هموار می کند و آنها را برای کار در این کشور آماده می کند. مدارک مورد نیاز برای درخواست ویزای تحصیلی انگلستان معمولاً شامل موارد زیر است:

 • پرسشنامه های تکمیل شده
 • گذرنامه با اعتبار کافی
 • نامه پذیرش از دانشگاه مورد نظر
 • رسید پرداخت هزینه های کنسولی
 • تعیین محل سکونت
 • عکس شخصی

شرایط اخذ اقامت انگلستان پس از آموزش پرستاری

دانشجویانی که در انگلستان مشغول به تحصیل و تخصص در رشته پرستاری هستند، مشاغل خوبی دارند. این مشاغل برای دانشجویان بین المللی به آنها این امکان را می دهد که پس از تحصیل در رشته پرستاری از شرایط زندگی در انگلستان لذت ببرند و فرصت کار در انگلستان را داشته باشند. دانش آموزان این فرصت را دارند که در حین تحصیل در رشته تخصصی خود کار و کسب درآمد کنند. بنابراین اگر پرستاران بخواهند از طریق تحصیل اقامت انگلستان را دریافت کنند، باید پس از تحصیل وارد بازار کار شوند و پس از حدود 5 سال در صورت پرداخت مالیات، اقامت دائم انگلستان و پس از 10 سال دیگر دریافت کنند. ، در صورتی که شرایط لازم برای اخذ پاسپورت انگلیسی باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *