دسته‌بندی نشده

تحصیل پرستاری در استرالیا

تحصیل پرستاری در استرالیا

تحصیل پرستاری در استرالیا یکی از بهترین راه های مهاجرت به استرالیا می باشد. هر ساله دانشجویان زیادی مایل به تحصیل در رشته پرستاری در استرالیا هستند و دلیل اصلی این علاقه تحصیلات بالا و شرایط کاری مناسب برای پرستاران پس از فارغ التحصیلی است. کیفیت بالای آموزش و خدمات عالی پزشکی، تحصیل پرستاری در استرالیا را به یکی از مقاصد محبوب و رقابتی در این کشور تبدیل کرده است. استرالیا کشوری است که در قاره اقیانوسیه واقع شده و چهارمین کشور بزرگ جهان است. شما می توانید در استرالیا و در دانشگاه های این کشور به زبان انگلیسی در رشته پرستاری تحصیل کنید. دانشجویان پرستاری این امکان را دارند که در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد تحصیل کنند و حتی بورسیه پرستاری استرالیا را دریافت کنند.

فهرست مطالب

شرایط تحصیل در رشته پرستاری در استرالیا

تحصیل در رشته پرستاری در استرالیا انتخاب خوبی برای متقاضیان علوم بهداشتی می باشد. دانشگاه های پرستاری استرالیا به دلیل استفاده از استانداردهای آموزشی در سطح جهانی و چشم انداز چشمگیر در بین بهترین دانشگاه های جهان هستند. با توجه به نیاز استرالیا به پرستار و کمبود پرستار در این رشته و همچنین با توجه به سطح تحصیلات و کیفیت بالا، امکان تحصیل در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد پرستاری در استرالیا وجود دارد. برنامه ها و دوره های مختلفی برای آموزش پرستاری در استرالیا در سطوح مختلف وجود دارد که می توان به اطفال، مراقبت های ویژه، آموزش، پژوهش، ارتقای سلامت و مدیریت اشاره کرد. دانشجویان می توانند در مناطق مشخص شده تحصیل کنند.

به عنوان یک قاعده، تحصیل در دانشگاه های استرالیا به زبان انگلیسی انجام می شود. از آنجایی که برای تحصیل در رشته پرستاری نیاز به نمره آیلتس بسیار بالا است، دانشجویان می توانند با ثبت نام و تحصیل در کالج های استرالیا وابسته به دانشگاه مورد نظر خود به مدت یک سال در سطح Foundation تحصیل کنند و بدون آزمون دانشگاه مستقیما وارد شوند. شرایط سنی برای تحصیل در رشته پرستاری در استرالیا در مقطع کارشناسی برای دانشجویان بین المللی 18 تا 20 سال است. بر این اساس، افراد در محدوده سنی بالاتر از این در فرآیند اخذ ویزا برای آموزش پرستاری به سختی قابل توجیه هستند. طول دوره پرستاری در مقطع کارشناسی 3 سال و در مقطع کارشناسی ارشد 2 سال می باشد. مدرک لیسانس پرستاری حداقل مدرک مورد نیاز برای دریافت پروانه پرستاری است. دانشجو پس از دریافت مدرک لیسانس پرستار عمومی می شود. روش های سنجش سلامت، اصول تحقیق و … در دوره کارشناسی به دانشجویان آموزش داده می شود. شما عزیزان می توانید با تهیه راهنمای گام به گام اخذ اقامت با آخرین قوانین روش های مختلف مهاجرت آشنا شوید و برای خود وکیل مهاجرت شوید.

تحصیل پرستاری در استرالیا

سطوح تحصیلات پرستاری در استرالیا

همانطور که در بالا ذکر شد، تحصیل پرستاری در استرالیا در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد امکان پذیر است و دانشجویانی که در استرالیا در این مقاطع تحصیل می کنند می توانند به عنوان پرستار وارد بازار کار استرالیا شوند. دانشجویان برای تحصیل در رشته پرستاری باید سطح زبان انگلیسی خوبی داشته باشند. تحصیل در دوره کارشناسی با هدف آماده سازی دانشجویان برای کار پرستاری است و این دوره شامل مجموعه ای از مطالعات آکادمیک می باشد. در این دوره به دانشجویان آموزش داده می شود که چگونه با مشکلات روزمره ای که معمولاً پرستاران با آن مواجه هستند مقابله کنند. در اکثر دانشگاه ها این آموزش ها در بیمارستان های واقعی انجام می شود. دانشجویان پس از تحصیل در مقطع کارشناسی و گذراندن این مقطع می توانند وارد مقطع کارشناسی ارشد شوند و برای ادامه تحصیل به تحصیل بپردازند. تحصیلات تکمیلی یک برنامه تحصیلی دو ساله است که برای ارائه سطح پیشرفته آموزش نظری و عملی طراحی شده است. در طول این دوره، دانشجویان بر روی یک موضوع خاص تمرکز می کنند (مثلاً یک دانشجو در این مرحله روی پرستاری کودکان تمرکز می کند) و بیشتر این دوره مربوط به مباحث جراحی است.

مدارک مورد نیاز برای تحصیل در رشته پرستاری در استرالیا

دولت استرالیا فرصتی را برای همه دانشجویانی که مایل به تحصیل در این کشور هستند فراهم کرده است. اما به عنوان پیش نیاز، ابتدا متقاضی باید ویزای تحصیلی آن کشور را دریافت کند. متقاضیان بدون در نظر گرفتن رشته تحصیلی به ویزای دانشجویی (کلاس 500) نیاز دارند. شرایط کاری پرستاران در استرالیا و کمبود نیروی پرستاری در استرالیا یکی از دلایل اصلی محبوبیت این کشور در بین دانشجویان می باشد. دانشجویانی که متقاضی تحصیل در رشته پرستاری در استرالیا هستند باید پس از پذیرش در دانشگاه های استرالیا برای ویزا اقدام کنند. متقاضیان با داشتن شرایط و مدارک لازم میتوانند ویزای تحصیلی استرالیا را دریافت کنند.دانشجویانی که در رشته پرستاری در استرالیا تحصیل می کنند باید با شرایط تحصیل در آن کشور آشنا شوند. همانطور که گفته شد شرایط کار برای پرستاران در استرالیا مساعد است و دانشجویان پس از فارغ التحصیلی می توانند وارد بازار کار شوند. دانشجویانی که مایل به تحصیل در رشته پرستاری در استرالیا در مقاطع لیسانس و فوق لیسانس هستند، ابتدا باید به دانشگاه های این کشور مراجعه کنند. دانشجویانی که رزومه بهتری دارند، احتمال بیشتری برای پذیرش در دانشگاه های استرالیا دارند.

در این قسمت به بررسی مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی استرالیا می پردازیم:

 • ارائه پاسپورت معتبر برای تحصیل در مقطع دکتری در اتریش
 • پر کردن فرم درخواست ویزا و ثبت نام در سامانه سفارت به صورت آنلاین
 • پرداخت هزینه ویزا
 • ارائه سوابق تحصیلی همراه با ریز نمرات
 • ارائه مدرک آیلتس با نمرات مورد تایید دانشگاه
 • ارسال نامه پذیرش از دانشگاه
 • ارسال انگیزه نامه 
 • ارائه بیمه درمانی دانشجویی
 • ارسال فرصت نامه
 • شرایط کار برای پرستاران در استرالیا
 • اعطای مدرک دیپلم و دکتری 12 ساله در اتریش
 • پرداخت شهریه دانشگاه و دریافت نامه پذیرش
 • پر کردن نامه با سابقه خوب
 • ارائه گواهی سلامت پزشکی

هزینه تحصیل در رشته پرستاری در استرالیا

یکی از سوالات مهم برای کسانی که تصمیم به تحصیل در رشته پرستاری در استرالیا دارند، هزینه تحصیل در این کشور است. اگر بتوانید هزینه های تحصیل و زندگی در کشور مورد نظر خود را بپردازید، می توانید در خارج از کشور تحصیل کنید. در حالی که راه های زیادی برای کاهش هزینه های تحصیل و زندگی در استرالیا وجود دارد، از جمله دریافت صندوق پرستاری استرالیا و بورسیه تحصیلی یا کار در حین تحصیل در استرالیا. اما باید درک درست و به روزی از میزان هزینه ها داشته باشید تا بتوانید برای تامین هزینه ها اقدام کنید. به طور کلی، هزینه زندگی در استرالیا در مقایسه با بسیاری از کشورها بالا است. اما این امر مانع از ورود دانشجویان به این کشور و جذب مهاجران دانشگاهی به ویژه ایرانیان نشده است.

دلیل این امر را می توان در جنبه های دیگر اقامت در این کشور مانند شرایط کاری و استاندارد بالای زندگی دانست . ذکر دقیق هزینه تحصیل در رشته پرستاری در استرالیا بستگی به مدرک تحصیلی دانشجو، دانشگاه و محل تحصیل دارد. اما به طور کلی حداقل هزینه سالانه تحصیل در استرالیا در مقطع کارشناسی 27000 دلار استرالیا است و می تواند تا 35000 دلار استرالیا در سال افزایش یابد. در سطح کارشناسی ارشد دامنه مقادیر یکسان است و تفاوت چندانی ندارد. همانطور که گفته شد، بورسیه پرستاری استرالیا به دانشجویان واجد شرایط اعطا می شود و ممکن است شامل هزینه های تحصیل یا هزینه های زندگی باشد.

بورسیه پرستاری در استرالیا

دانشجویانی که رشته پرستاری را برای تحصیل در استرالیا انتخاب کرده اند باید بدانند که پرستاری یکی از مشاغل سودآور و دارای شأن اجتماعی و البته درآمد بسیار خوب است. این رشته بازار بسیار خوبی دارد. بورسیه های اعطا شده در این رشته تحصیلی را نیز نمی توان نادیده گرفت. بورسیه تحصیلی پرستاری در استرالیا برای تامین هزینه های زندگی دانشجو در این کشور بسیار کمک کننده است. بورسیه های پرستاری مختلفی در استرالیا وجود دارد از جمله:

 • بورسیه های بنیاد جورج الکساندر

این بورسیه توسط بنیاد جورج الکساندر برای کمک به دانشجویان برای پوشش هزینه های مربوط به بخشی از دوره تجربه حرفه ای خود برای متقاضیان تحصیل در رشته پرستاری ایجاد شده است. مبلغ این بورسیه 2500 دلار است و برای دانشجویان مقطع کارشناسی و بالاتر می باشد.

 • کالج پرستاری استرالیا

این کالج دارای تعدادی بورسیه است که توسط وزارت بهداشت استرالیا و وزارت خدمات انسانی تامین می شود. عضویت ACN برای درخواست این بورسیه ها الزامی نیست.

 • دانشگاه استرالیای جنوبی

طیف گسترده ای از بورسیه های تحصیلی برای دانشکده پرستاری و مامایی این دانشگاه ارائه می شود.

 • دانشگاه سیدنی

انواع بورسیه های پرستاری دانشگاه برای دانشکده پرستاری سیدنی از 2500 AUD تا 87500 در دسترس است.

تحصیل پرستاری در استرالیا

بهترین دانشگاه های استرالیا برای تحصیل در رشته پرستاری

استرالیا یکی از بزرگترین مراکز آموزشی در جهان است و پس از فارغ التحصیلی شرایط کار برای پرستاران در استرالیا بسیار مطلوب است. هر ساله متقاضیان زیادی از سراسر جهان برای تحصیل در رشته پرستاری در استرالیا اقدام می کنند. این کشور خانه تعدادی از بهترین دانشگاه های جهان است.

پرستاری در دانشگاه سیدنی

این دانشگاه در استرالیا رتبه 1 و در جهان رتبه 4 برای اشتغال فارغ التحصیلان را دارد. همچنین لازم به ذکر است که این دانشگاه دارای رتبه 1 در استرالیا و 12 در جهان برای پرستاری می باشد. لیسانس پرستاری از دانشگاه سیدنی 3 سال تمام وقت. تعداد واحدهای دانشجویی 144 واحد می باشد و در زمینه های اصلی تمرین پرستاری، بهداشت و توسعه و ارزیابی و … آموزش می بینند و حداقل نمره آزمون زبان آیلتس برای پذیرش در این دانشگاه 7 اورال می باشد. هزینه تحصیل در این دانشگاه 5500 دلار در سال است که بسته به سال پذیرش در دانشگاه و شرایط مختلف ممکن است متغیر باشد.

دانشگاه موناش در رشته پرستاری

دانشگاه موناش استرالیا از کیفیت آموزشی و تدریس بالایی برخوردار است، بنابراین دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاه موناش در رابطه با آموزش هایی که در زمینه دانش پرستاری و مهارت های بالینی کسب می کنند مورد توجه ویژه قرار می گیرند. آنها به خوبی جذب کار می شوند. در این دانشگاه دانشجویان توسط مربیان حرفه ای در دوره های کاردرمانی، فیزیوتراپی، پیراپزشکی و غیره آموزش می بینند و تسلط می یابند. لازم به ذکر است مدت تحصیل 3 سال تمام وقت و 6 سال آموزش مکاتبه ای خواهد بود. هزینه این دانشگاه 5 هزار دلار در سال است. لازم به ذکر است که این دانشگاه بیش از 300 بورسیه تحصیلی با حداکثر کمک هزینه 280 هزار دلاری ارائه می دهد.

پرستاری در دانشگاه ملبورن

لیسانس پرستاری در این دانشگاه یک فرصت یادگیری تضمینی است که با کار ادغام شده است که می تواند یک کارآموزی، کارآموزی یا پروژه صنعتی باشد. این مدرک شامل 800 ساعت تمرین بالینی در انواع تنظیمات بالینی است و دانشجویان دیپلم پرستار ثبت شده (RN) را دریافت می کنند و در موسسات عالی از جمله بیمارستان های عالی، مراقبت های سالمندان، بهداشت روستایی و غیره کار می کنند. مقطع کارشناسی 3 ساله و کارشناسی ارشد 2 ساله و تمام وقت می باشد.

پرستاری در دانشگاه دیکین

دانشجویان با تحصیل در رشته پرستاری در این دانشگاه، مهارت های حرفه ای پرستاری را کسب کرده و به پرستار حرفه ای تبدیل می شوند. دانشکده پرستاری دانشگاه دیکین یکی از بهترین دانشگاه های جهان و یکی از فعالترین دانشکده های استرالیا است. برای ورود به این دانشگاه مدرک تسلط به زبان انگلیسی باید حداقل ۷ امتیاز در آیلتس و ۹۴ امتیاز در تافل iBT باشد. هزینه تحصیل در این دانشگاه سالانه 35 هزار دلار برای تحصیل تمام وقت می باشد.

مزایای تحصیل در رشته پرستاری در استرالیا

 • تدریس به زبان انگلیسی
 • امکان تحصیل در رشته پرستاری بدون کنکور (مشروط به شرکت در دوره مقدماتی)
 • فرصت بورسیه
 • کمبود پرستار در استرالیا و در نتیجه شانس بالای کار و ماندن پس از تحصیل در استرالیا.
 • بیکاری پایین در استرالیا

همانطور که گفته شد کمبود پرستار در استرالیا باعث شده تا این کشور مهاجرپذیر شرایط خوبی را برای جذب نیروی کار ماهر و متخصص ایجاد کند و شرایط مناسبی برای مهاجرت پرستاران به استرالیا فراهم شود. بنابراین متقاضیان مهاجرت به این کشور می توانند شانس خود را برای مهاجرت به این کشور زیبا و پهناور امتحان کنند. بدون شک استرالیا یکی از معدود کشورهایی است که مشاغل پردرآمد را برای پرستاران فراهم کرده است. فارغ التحصیلان دانشگاه های استرالیا و متقاضیان مهاجرت پرستاری به استرالیا که دارای مدرک بین المللی به رسمیت شناخته شده برای کار به عنوان پرستار در استرالیا هستند، باید در مرجع مسئول صدور مجوز کار و ثبت نام در استرالیا (ANMC) ثبت نام کنند.

اما نکته قابل توجه این است که پرستاران خارجی متقاضی شغل پرستاری در استرالیا برای کار در استرالیا باید ابتدا مدارک خود را برابر کنند و پس از انجام مراحل همسان سازی می توانند نسبت به ثبت نام در سازمان مذکور اقدام کنند. چنین افرادی باید ابتدا در آزمون پرستاری RN استرالیا که آزمون پرستاری معادل آن است شرکت کنند. لطفاً توجه داشته باشید که شرکت در آزمون RN پرستاری استرالیا یکی از مراحل یکسان سازی مدرک پرستاری استرالیا است که یک شرط مهاجرتی برای پرستاران متقاضی کار در استرالیا است. پرستاری در استرالیا در دو سطح انجام می شود. سطح اول ثبت شده پرستار و حرفه ای است که شامل پرستاران فارغ التحصیل با مدرک لیسانس و فوق لیسانس می باشد و می تواند در تمامی رشته های پرستاری فعالیت کند. دومین سطح پرستاری، پرستاری ثبت شده است که شامل پرستاران دارای مدرک کاردانی و پرستاران شاغل در سطوح پایین تر می باشد. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *