دسته‌بندی نشده

اقامت تمکن مالی فرانسه

اقامت تمکن مالی فرانسه

اقامت تمکن مالی فرانسه و نحوه اخذ اقامت فرانسه بدون سرمایه گذاری و تنها در صورت داشتن توانایی های مالی مناسب در  بسیاری از موارد مورد بحث قرار گرفته است. از جمله سوالاتی که متقاضیان مطرح می کنند این است که آیا اقامت در یکی از کشورهای اروپایی تنها با اثبات اینکه می توانید هزینه های زندگی خود را پرداخت کنید امکان پذیر است؟ و آیا برای حفظ اقامت در اکثر ایام سال در کشور مورد نظر نیاز است؟ یکی از کشورهایی که می توان به این عزیزان پیشنهاد داد کشور فرانسه می باشد و اقدام از طریق ویزای خود هدایت فرانسه می باشد.

زندگی مستقل در فرانسه و قوانین دسترسی

برای دریافت اجازه اقامت فرانسه از طریق خود سرپرستی، ابتدا باید ثابت کنید که منابع مالی کافی برای تامین هزینه های زندگی خود و اعضای خانواده خود را دارید. توجه داشته باشید که نیازی به سرمایه گذاری در فرانسه یا حتی انتقال سرمایه خود به بانک های این کشور ندارید، بلکه تنها باید سرمایه خود را در حساب بانکی در ایران نشان دهید. مبلغ مورد نظر با نرخ ارز ملی محاسبه می شود. ارائه مدرک مالکیت و اسناد درآمد ثابت می تواند تاثیر مثبتی بر روند پرونده شما داشته باشد. بنابراین می توان گفت که این روش یکی از کم ریسک ترین راه های سرمایه گذاری در خارج از کشور است. شرایط اصلی برای اخذ اقامت فرانسه از طریق تمکن مالی در زیر بیان شده است.

برای نفر اصلی باید معادل 40000 یورو به حساب بانکی در ایران واریز شود.

20000 یورو برای همسر.

برای هر کودک زیر 17 سال باید مبلغی معادل 10000 یورو به حساب بانکی واریز شود.

سن متقاضیان مهم نیست.

نیازی به ارائه مدرک زبان نیست.

حفظ مجوز اقامت نیازی به حضور و اقامت در فرانسه ندارد.

اجاره ملک در فرانسه اجباری و جزء مدارک مورد نیاز است.

فرد باید قبل از شروع فرآیند خوداتکایی یک بار با ویزای توریستی یا به طور کلی یک بار به فرانسه رفته باشد.

اقامت تمکن مالی فرانسه

خودکفایی فرانسه

ذکر این نکته ضروری است که فردی که با تمکن مالی اجازه اقامت فرانسه را دریافت کند، اجازه کار در فرانسه نخواهد داشت. به همین دلیل شرط اصلی این روش اثبات امکان پوشش هزینه های زندگی در فرانسه است. البته افراد می توانند برای خرید ملک در فرانسه سرمایه گذاری کنند و از این راه درآمد کسب کنند. علاوه بر این، تحصیل فرزندان شما در فرانسه نیز مانند آلمان رایگان خواهد بود. تحت برنامه اقامت با بودجه فرانسه، ابتدا به فرد و اعضای خانواده اجازه اقامت برای یک دوره 1 ساله داده می شود که هر سال قابل تمدید است. بعد از 5 سال می توانید برای اقامت دائم فرانسه اقدام کنید و بلافاصله پس از دریافت اقامت دائم و زندگی در فرانسه می توانید برای شهروندی این کشور اقدام کنید. شرایط دیگری نیز برای اخذ تابعیت فرانسه الزامی است که در ادامه به آنها اشاره می شود.

مدارک مورد نیاز برای ویزای تمکن مالی فرانسه

برای درخواست اقامت فرانسه به صورت خود حمایتی باید مدارک را تهیه کرده و در روز مراجعه به سفارت تحویل دهید. تهیه مدارک یکی از ظریف ترین مراحل در فرآیند اخذ اقامت فرانسه از طریق خودیاری فرانسوی است زیرا اگر مدارک شما ناقص یا نامعتبر باشد، افسر پرونده درخواست شما را رد می کند. مراقب باشید، مدارک خود را با دقت آماده کنید و از ارائه مدارک جعلی و تقلبی خودداری کنید. مدارک اصلی برای درخواست اقامت مستقل فرانسه شامل موارد زیر می باشد.

 • گذرنامه
 • فرم درخواست را پر کنید
 • عکس با استانداردهای عکس پاسپورت
 • تایید توان مالی کافی
 • بیمه درمانی فرانسه تا سقف 30000 یورو
 • مدارک اقامت در فرانسه
 • اعلام کنید که در فرانسه کار نخواهید کرد

هزینه های مالی فرانسه

هزینه تامین مالی در فرانسه یکی از مهم ترین مواردی است که باید در هنگام مهاجرت به فرانسه از طریق فاند در نظر گرفت. همانطور که از نام این روش اقامت پیداست باید ثابت کنید که از تمکن مالی خوبی برخوردار هستید و برای زندگی در فرانسه نیازی به کار در این کشور ندارید و نیازی به کمک دولت فرانسه ندارید. برای این کار متقاضی باید ثابت کند که مبلغ 40 هزار یورو در حساب بانکی وی موجود است. اگر متقاضی 20000 یورو برای همسر و 10000 یورو برای هر یک از فرزندان خود دارد، باید دارایی را نیز نشان دهد. متقاضی همچنین باید ثابت کند که درآمد منظم ماهیانه 3000 یورو، 1500 یورو برای همسر و 750 یورو برای هر یک از فرزندان دارد. این هزینه تامین مالی فرانسوی را می توان با بهره سپرده ها یا سهام، اجاره یا مستمری تامین مالی کرد.

اقامت تمکن مالی فرانسه

نیاز به ویزای توریستی فرانسه برای اقامت

یکی از پیش نیازهای اخذ اقامت فرانسه این است که متقاضی باید قبل از درخواست این نوع اقامت از فرانسه بازدید کرده باشد. در واقع متقاضی باید قبلاً ویزای توریستی فرانسه گرفته باشد تا بتواند این نوع اقامت در فرانسه را درخواست کند. افرادی که قادر به دریافت ویزای توریستی فرانسه نبودند، اکنون می توانند برای ویزای توریستی اقدام کنند، زیرا سفارت فرانسه یکی از اولین سفارتخانه هایی است که پس از محدودیت های مربوط به بیماری همه گیر، برنامه ویزای توریستی را دوباره راه اندازی می کند. بنابراین متقاضیان می توانند در هنگام درخواست ویزای توریستی و سفر به فرانسه اعلام کنند که فرانسه را برای زندگی و خانواده خود مناسب دانسته اند و قصد دارند این کشور را محل زندگی جدید خود قرار دهند و اجازه اقامت در این کشور را دریافت کنند.

نکات مهم تمکن مالی فرانسه

در فرآیند اخذ اقامت فرانسه، توجه به نکاتی ضروری است. مهم ترین نکته این است که مدارک را به درستی تهیه کنید و حتما از متخصصان مجرب در این زمینه مشاوره بگیرید. زیرا نقص در فایل به راحتی می تواند منجر به رد درخواست شما شود. لطفا توجه داشته باشید که اگر از نظر مالی در فرانسه زندگی می کنید، مجوز کار در فرانسه نخواهید داشت، بنابراین مطمئن شوید که می توانید بدون کار در فرانسه زندگی کنید. اما عدم وجود مجوز کار در فرانسه در 5 سال اول ادامه دارد، زیرا پس از 5 سال فرد دارای مجوز اقامت فرانسه می تواند برای اقامت دائم فرانسه اقدام کند. افراد دارای اقامت دائم فرانسه می توانند در این کشور کار و سرمایه گذاری کنند. این روش می تواند برای افرادی که فقط نیاز به گسترش تجارت خود در اروپا دارند بسیار مناسب باشد زیرا شما نیازی به حضور در فرانسه نخواهید داشت و می توانید تجارت خود را در ایران راه اندازی کنید و یکی از مزایای حضور در فرانسه نیز برای شما مفید است. دارندگان اقامت فرانسه مجاز به سرمایه گذاری و راه اندازی کسب و کار در این کشور نیستند، اما مجاز به خرید ملک و اجاره آن به فردی هستند و می توانند از این طریق صاحب ملک یا کسب درآمد شوند.

مزایای زندگی مستقل در فرانسه

زندگی در فرانسه استانداردهای بالایی دارد و جاذبه های زیادی برای مهاجران دارد. علاوه بر تامین اجتماعی در این کشور، اخذ اقامت فرانسه مزایای دیگری نیز به همراه دارد و روش خودکفایی فرانسوی نیز نسبت به سایر روش ها مزایایی دارد. برخی از مهمترین مزایای اقامت در فرانسه و روش خود حمایتی به شرح زیر است.

 • دریافت وام بانکی در فرانسه
 • بدون هیچ محدودیت سنی
 • بدون نیاز به ارائه مدرک زبان
 • رفت و آمد آزاد به کشورهای حوزه شنگن
 • بدون شرط بودن در فرانسه برای حفظ اجازه اقامت
 • فرصت سرمایه گذاری و خرید ملک در فرانسه

معایب مجوز اقامت فرانسه

هر روش مهاجرتی در کنار مزایای بیشماری که دارد، معایب و محدودیت های متعددی برای متقاضی دارد که روش خود حمایتی فرانسوی نیز از این قاعده مستثنی نیست. یکی از بزرگترین محدودیت ها و معایب اقامت در فرانسه، نداشتن مجوز برای کار فعال در این کشور است. متقاضی مجاز به انجام هیچ کار فعالی نیست، نه تنها در فرانسه، بلکه در کل اتحادیه اروپا، اگرچه متقاضی مجاز به سرمایه گذاری و خرید ملک و در نتیجه کسب درآمد خواهد بود. یکی دیگر از معایب مجوز اقامت فرانسه هزینه نسبتاً بالای اخذ اقامت فرانسه است. اگر فرزندان شما بین 5 تا 16 سال سن دارند باید به مدرسه بروند و این الزام را می توان یکی از معایب حضور در فرانسه نامید.

فرآیند اخذ اقامت مستقل در فرانسه

فرآیند اخذ اقامت مستقل در فرانسه دارای ظرافت ها و مشکلات خاصی است. باید مدارک را به درستی و با دقت آماده کنید و در روز مراجعه به سفارت تحویل دهید. در این راستا استفاده از دانش کارشناسان حقوقی با تجربه در این زمینه می تواند بسیار مفید باشد. سفر قبلی به فرانسه یکی از الزامات روش اقامت فرانسوی با تمکن مالی است .اجاره مسکن در فرانسه از دیگر شرایط اقامت با بودجه در فرانسه است . پس از دریافت مجوز اقامت خود در فرانسه، باید بتوانید هزینه های زندگی در فرانسه را بدون کار در آن کشور پوشش دهید. بیشتر هزینه های شما اجاره خانه در فرانسه خواهد بود که اگر در حومه شهر یا در شهرهای کوچک فرانسه زندگی کنید هزینه کمتری خواهد داشت. میانگین هزینه زندگی هر نفر در پاریس بدون احتساب اجاره بها 911.12 یورو و برای یک خانواده 4 نفره به 3272.03 یورو افزایش خواهد یافت.

استانداردهای اقتصادی و سرمایه گذاری در فرانسه

همانطور که قبلا ذکر شد، در صورت اخذ اقامت فرانسه از طریق خودکفایی، اجازه کار در این کشور نخواهید داشت. با این حال، بسیاری از افرادی که این کار را انجام می دهند تمایل دارند در فرانسه سرمایه گذاری کنند و در نتیجه سرمایه خود را افزایش دهند. البته اقامت در فرانسه به بهای مشوق های مالی فرصت خوبی را برای این افراد ایجاد می کند تا بتوانند به راحتی در اروپا تجارت کنند و با محدودیت هایی که ایرانیان برای افتتاح حساب بانکی در اروپا و تجارت با شرکت های اروپایی دارند مواجه نشوند. از آنجایی که در این روش برای حفظ اجازه اقامت نیازی به حضور در فرانسه نیست، افرادی که در ایران کسب و کار دارند برای حمایت از این تجارت در املاک فرانسه سرمایه گذاری می کنند. اما قبل از تصمیم گیری برای سرمایه گذاری در یک کشور خارجی، باید به امنیت سرمایه گذاری در این کشور توجه کرد. بنابراین دو عامل مهم امنیت سرمایه گذاری در زیر مورد توجه قرار گرفت.

خطر مصادره اموال در فرانسه

یکی از مهمترین شاخص هایی که در سرمایه گذاری در یک کشور باید در نظر گرفت، خطر مصادره اموال است. لازم است اطمینان حاصل شود که دولت کشور مقصد اموال خارجیان را مصادره نمی کند. این برنامه یکی از راه های سرمایه گذاری در فرانسه است که با استفاده از سرمایه ای که دارید به این کشور مهاجرت می کنید. در واقع شما با اتکا به منبع درآمد دائمی و سرمایه ای که دارید در فرانسه می مانید و زندگی می کنید.

مزایا و معایب برنامه توانمندسازی مالی فرانسه

این روش مهاجرت مانند همه روش های دیگر دارای مزایا و معایبی است که در زیر به آنها اشاره می کنیم:

معایب مجوز اقامت فرانسه:

تا زمانی که اقامت دائم فرانسه را دریافت نکنید، اجازه کار و فعالیت اقتصادی در این کشور را ندارید.

تا زمانی که اقامت دائم دریافت کنید، باید هر سال توانایی مالی خود را تایید کنید.

خدمات بیمه رایگان شامل سلامت شما نمی شود.

برای زندگی در فرانسه باید خانه بخرید یا اجاره کنید.

مزایا:

بعد از 5 سال به شما اجازه اقامت فرانسه و بعد از 10 سال پاسپورت فرانسوی داده می شود.

هیچ الزامی برای ورود وجود ندارد ( میتوانید فقط 2 بار در سال وارد فرانسه شوید)

مدرک زبان فرانسه یا دیپلم دبیرستان لازم نیست.

امکان تحصیل رایگان حتی برای اعضای خانواده.

امکان اخذ ویزای شینگن و سفر به کشورهای مختلف شنگن اروپایی.

می توانید یک کسب و کار راه اندازی کنید.

یکی از بزرگترین دغدغه های ایرانیان برای مهاجرت مدرک زبان و شرایط اخذ اقامت دائم کشور مقصد است. برای گرفتن ویزای D7 فرانسه نیازی به مدرک زبان ندارید و در صورت مهاجرت با فاند 5 سال دیگر اقامت دائم فرانسه را دریافت خواهید کرد! شاید از خود بپرسید آیا می توانم به همین روش به فرانسه مهاجرت کنم؟ در مرحله بعد، شرایط برنامه خود حمایتی فرانسه را در نظر بگیرید:

وضعیت مالی فرانسه

مهمترین شرط اخذ ویزای تمکن مالی فرانسه همانطور که از نام این روش پیداست  در دسترس بودن منابع مالی است . بنابراین شما با اتکا به سرمایه خود به فرانسه مهاجرت کرده و در این کشور زندگی می کنید.

برای مهاجرت به فرانسه از طریق فاندینگ باید دو منبع مالی زیر را ارائه دهید:

حقوق ثابت ماهانه: هر متقاضی باید حداقل درآمد منظم 1300 یورو در ماه داشته باشد.

سرمایه اولیه: متقاضی اصلی باید حداقل 40000 یورو، همسرش 20000 یورو و 10000 یورو برای هر فرزند داشته باشد.

این سرمایه را می توان در اختیار بانکی در فرانسه و یا حتی ایران قرار داد اما با تایید دولت فرانسه.

خرید یا اجاره خانه در فرانسه:

متقاضی باید خانه ای در فرانسه بخرد یا اجاره کند. هزینه این خانه مهم نیست، اما اندازه آن مهم است. برای هر متقاضی در پرونده، خانه شما باید 15 متر مربع باشد. به عنوان مثال، یک خانواده 4 نفره باید خانه ای با حداقل مساحت 60 متر (60 متر = 15 متر * 4) خریداری یا اجاره کند. متقاضی تا زمانی که اقامت دائم فرانسه را نگیرد نمی تواند این خانه را اجاره کند. متقاضی باید اقامت خود را در اداره مهاجرت تا 5 سال با مدارک خانه خریداری شده یا اجاره ای و همچنین دریافت ودیعه حقوق ماهانه تمدید کند.

مراحل اخذ مجوز اقامت مستقل در فرانسه

مرحله 1: دریافت ویزای یک ساله D و سفر به فرانسه.

مرحله 2: مدارک را تکمیل کنید، به اداره مهاجرت فرانسه (OFII) ارسال کنید و فرم سلف سرویس را تکمیل کنید (3 ماه از زمان ورود به فرانسه فرصت دارید).

مرحله 3: دریافت دعوتنامه و اجازه اقامت به مدت 1 سال در اداره مهاجرت (این ممکن است تا 3 ماه طول بکشد و در این مدت مجاز به ترک فرانسه نیستید)

مرحله 4: تمدید مجوز اقامت سالانه تا 5 سال

مرحله 5: اخذ اقامت دائم فرانسه (carte de séjour) در سال پنجم

مرحله 6: اخذ پاسپورت فرانسوی و شهروندی فرانسه در سال 10

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *