برای کار در آمریکا باید مجوز اقامت و کار در آمریکا یا به عبارتی گرین کارت یا ویزای کار معتبر داشته باشید. با برخورداری از ویزای کار در آمریکا و یا گرین کارت، به راحتی می توانید وارد بازار کار آمریکا شوید. صنعت خدمات پایه اصلی اقتصاد این کشور است. تقریباً 80 درصد از کل کارکنان ایالت متحده در بخش خدمات کار می کنند. از جمله خدمات ذکر شده عبارتند از تجارت، حمل و نقل، بیمه، رسانه، بانکداری، آموزش و همچنین ارتباطات و اطلاعات است. دومین پایه اقتصاد در ایالات متحده صنعت است. به عنوان مثال، ایالات متحده در صنعت برتر، مهندسی و حمل و نقل پیشرو می باشد. علاوه بر موارد ذکر شده کشور آمریکا همچنین در زمینه تراشه و نرم افزار، مواد شیمیایی، فناوری پزشکی، نفت و گاز طبیعی و فرآوری مواد غذایی پیشرو است. بازار کار آمریکا در حال رشد و تغییر است و نرخ رشد اشتغال در این کشور در حال حاضر 1.2 درصد می باشد اما در برخی مناطق مانند ویلیامسون و تنسی به 5 درصد هم می رسد. با توجه به پیش بینی اداره آمار کار تا سال 2024 مشاغلی ذکر شده سریع‌ ترین رشد را خواهند داشت.

 • تکنسین های توربین بادی
 • دستیاران بهداشت خانه
 • دستیاران فیزیوتراپیست
 • دستیاران کار درمانی
 • غواصان تجاری

فهرست مطالب

بررسی شرایط اخذ ویزای کار در آمریکا

متقاضیان می توانند به صورت تمام وقت یا پاره وقت در آمریکا کار کنند. مفهوم اشتغال تمام وقت در این کشور 40 ساعت در هفته است. به طور کلی ، قانون کار ایالات متحده می گوید که متقاضیان کار از دوشنبه تا جمعه از ساعت 9 صبح تا 6 بعد از ظهر کار می توانند مشغول به کار شوند. لازم به ذکر است که قانون کلی قابل نقض نیست و برخی از شرکت ها ساعات بیشتری را برای فعالیت در ایالات متحده تعیین می کنند. طبق آمار منتشر شده، یک سوم آمریکایی ها بیش از 40 ساعت در هفته مشغول به کار هستند.

حقوق و مزایا در آمریکا

دستمزد تنها بخشی از یک پیشنهاد شغلی است، اما برای متقاضیان کار در آمریکا ، مهم ترین مولفه خواهد بود. لازم به ذکر است که هزینه زندگی در آمریکا به خصوص در شهرهای بزرگ بسیار بالا است. با این حال متقاضیان کار در آمریکا دستمزد خوبی دارند. حداقل دستمزد فدرال 7.25 دلار در ساعت است اما در بسیاری از شهرها و ایالت ها حداقل دستمزد برای برآورد هزینه زندگی بالاتر می باشد.

امنیت شغلی برای متقاضی کار در آمریکا

قوانین ایمنی شغلی در ایالات متحده به اندازه سایر اقتصادهای پیشرفته سختگیرانه نیست. منظور از امنیت شغلی در آمریکا بدان معناست که شرکت ‌ها می ‌توانند کارمندان را با محدودیت ‌های کمتری استخدام و اخراج کنند، که باعث ایجاد بازار کار انعطاف‌ پذیر در کنار امنیت کمتر برای نیروی کار خارجی شده است. با این حال امنیت شغلی به کار شما نیز بستگی دارد. برخی از مشاغل مانند دندانپزشکی، وکالت، روانشناسی و آمار گیر در آمریکا امنیت شغلی خوبی دارند.

بررسی شرایط اخذ ویزای کار در آمریکا

بررسی شرایط اخذ ویزای کار در آمریکا

چگونه در آمریکا کار پیدا کنیم ؟

طبق آمار وزارت کار آمریکا هر ساله تعداد قبولی متقاضیان ویزای کار در امریکا در حال کاهش است. این آمار را از دو جهت می توان مورد بررسی قرار داد. در ابتدا تعداد درخواست ها در این کشور کاهش یافت و از منظر دیگر پذیرش درخواست ویزای کار توسط سیاست دولت و کارفرمایان با محدودیت هایی همراه است. فرآیند درخواست ویزای کار در آمریکا با یافتن یک پیشنهاد شغلی آغاز می شود. در این بخش نحوه یافتن شغل در آمریکا توضیح داده شده است. مهم ترین بخش اخذ ویزای کار در آمریکا ، یافتن شغل مورد نظرتان است. طبق قوانین این کشور به طور معمول کارفرمایان عموماً نیروی کار خود را استخدام می کنند. برای دریافت پیشنهاد شغلی ، باید مهارت های خاصی داشته باشید. سایت های کاریابی در آمریکا به داوطلبان کمک می کنند تا شغل مورد علاقه خود را پیدا کنند. از جمله سایت های کاریابی در آمریکا عبارتند از:

 1. CareerBoard
 2. USAJOBS
 3. Indeed
 4. Monster

راه دیگر برای یافتن کار در آمریکا درخواست ویزای دانشجویی است. دانشجویانی که در این کشور تحصیل می کنند و از دانشگاه های آمریکا فارغ التحصیل می شوند شانس بالایی برای ورود به بازار کار دارند. بنابراین، اخذ ویزای دانشجویی آمریکا می تواند به عنوان پلی برای بازار کار آمریکا تلقی شود.

شرایط کار در آمریکا برای برندگان لاتاری

شرایط کار در آمریکا برای برندگان قرعه کشی لاتاری مانند سایر افراد ساکن در این کشور است. این افراد در صورت دریافت پیشنهاد شغلی قادر به کار در این کشور خواهند بود. به طور معمول افراد می توانند با دنبال کردن این مراحل این کار را انجام دهند.

 1. یک کارفرمای قابل اعتماد پیدا کنید (پیشنهاد شغلی آمریکا)
 2. با ارائه صورت های مالی، توان مالی کارفرما را ثابت کنید
 3. موارد لازم برای دریافت مجوز PERM از اداره کار

متقاضیان اخذ ویزای کار در آمریکا می توانند نوع ویزای مورد نظر خود را انتخاب کنند. متقاضیان با بهره گیری از روش های مختلف اخذ ویزای کاری در آمریکا می توانند وارد این کشور شوند. بنابراین، شانس متقاضیان برای کار در این کشور در حال افزایش خواهد بود. در ادامه مطلب انواع ویزاهایی که برای افراد حرفه ای به منظور ورود به بازار کار آمریکا صادر می شود، ذکر شده است.

دسته H

به طور معمول، این ویزاها بر اساس پیشنهاد ویژه کارفرمایان در ایالات متحده است و ویزای H دارای شش زیر مجموعه می باشد، به این معنی که نوع ویزا به نوع کار انتخاب شده بستگی دارد.

 1. H-3: کارآموزان برای آموزش در حین کار یا تجربه کاری در یک زمینه (مانند کشاورزی، تجارت، ارتباطات، امور مالی، دولت، حمل و نقل، یا حرفه ها)
 2. H-2B: اخذ ویزای کار در آمریکا برای مشاغلی که برای شهروندان یا ساکنان ایالات متحده غیرقابل دسترس است.
 3. H-1B: کارمندان حرفه ای مانند وکلا، حسابداران، پزشکان، پرستاران، معلمان و دانشمندان.
 4. H-2A: کارگران فصلی کشاورزی مانند برداشت یا سایر کارهای کشاورزی کوتاه مدت.
 5. H-4: خانواده های دارندگان ویزای فوق
 6. H-1C: پرستارانی که ثبت نام نموده اند.
دسته L

کارمندان خارجی که به شعبه، شرکت تابعه، شرکت فرعی یا شریک سرمایه گذاری مشترک در همان شرکت در آمریکا (که باید حداقل 50 درصد از شرکت خارجی متعلق به آن باشد) منتقل می شوند، می توانند برای ویزای L درخواست دهند. دو نوع ویزای L در دسترس است. کارمندانی که می توانند با ویزای L1 بودجه دریافت کنند عبارتند از :

 1. مدیران L1A
 2. کارمندان با تجربه L1B

دسته O

ویزای O1 برای افراد دارای توانایی های برجسته در هنر، تجارت، ورزش، علم و آموزش است. ویزای O2 برای کارکنان پشتیبانی و افراد فیلمبردار دارندگان O1 صادر می شود.

دسته P

ویزای کلاس P شامل گروه های تفریحی و ورزشکارانی است که به دلیل اعتبار برجسته ویزای کلاس O، واجد شرایط کار در آمریکا نیستند. این ویزا برای ورزشکاران تحسین شده بین المللی به صورت فردی و برای افرادی است که بخشی از یک تیم ورزشی هستند.

دسته Q

ویزاهای کلاس Q برای شرکت کنندگان در برنامه های تبادل فرهنگی بین المللی است که در یک مدرسه، موزه یا تجارت برگزار می شود. با استفاده از این ویزا، آنها می توانند از طریق شرکت در یک برنامه تبادل بین المللی، برای مطالعه عملی و اشتغال (به عنوان مثال برای به اشتراک گذاشتن تاریخ، فرهنگ و سنت های خود) وارد آمریکا شوند. در ادامه مطلب به صورت مفصل به معرفی انواع ویزای کار در آمریکا خواهیم پرداخت.

بررسی شرایط اخذ ویزای کار در آمریکا

بررسی شرایط اخذ ویزای کار در آمریکا

کار مورد نیاز برای آمریکا

در ادامه به معرفی مشاغلی که کشور آمریکا در سال 2022 به آن نیاز خواهد داشت می پردازیم. مشاغل اصلی برای کار در ایالات متحده نسبت به مبلغ دریافتی در سال 2022 به شرح زیر است. بدین ترتیب متخصصان این رشته ها می توانند با تحصیل در آمریکا یا گذراندن دوره تخصصی شانس خود را برای ورود به بازار کار و اخذ ویزای کار در آمریکا افزایش دهند. حقوق معادل یک ساعت کار در آمریکا می باشد.

حرفه برترین شهرهای آمریکا میزان حقوق متوسط
پزشکان نیویورک، فلوریدا، ممفیس، هیوستون ۱۹۵٫۸۴۲ دلار
مدیر داروساز شهر های کالیفرنیا، واشنگتن دی سی، بوستون، لس آنجلس ۱۴۶٫۴۱۲ دلار
معماری آستین، شیکاگو، آرلینگتون، نیویورک ۱۱۵٫۹۴۴ دلار
مشاورین شرکت سیاتل، سان فرانسیسکو، کالیفرنیا، آتلانتا ۱۱۵٫۵۸۰ دلار
مدیر توسعه نرم افزار سانیوال، ردوود سیتی، آستین، کالیفرنیا ۱۰۸٫۸۷۹ دلار
مدیریت مهندسی آستین، آتلانتا، واشنگتن ۱۰۵٫۲۶۰ دلار
مدیر IT هرندون، سیاتل، آتلانتا، واشنگتن ۱۰۲٫۹۶۹ دلار
مدیریت تحلیل مالی و برنامه ریزی نیویورک، فلوریدا، تمپا، لس آنجلس، آتلانتا، ممفیس، کالیفرنیا ۱۰۲٫۱۵۵ دلار
وکیل میامی، پنسیلوانیا، فیلادلفیا، نیویورک ۹۶٫۶۷۸ دلار
مدیر مالیاتی هیوستون، دنور، بوستون، آیلین ۹۶٫۱۷۵ دلار

پس از اخذ ویزای کار در آمریکا ، مراحل اخذ اقامت دائم یا گرین کارت آمریکا انجام می شود. این بدان معناست که متقاضیان می توانند در صورت داشتن شرایط از جمله پرداخت مالیات و ادامه بازدید، اجازه اقامت در ایالات متحده را دریافت کرده و به زندگی خود در این کشور ادامه دهند. روش ذکر شده یکی از بهترین راه ها برای ورود به آمریکا محسوب می شود. افراد می توانند با کمترین هزینه ممکن برای اجازه اقامت در ایالات متحده درخواست دهند. لازم به ذکر است که مهم ترین اصل در امور مهاجرت، بحث اعتماد در تمامی مراحل فرآیندهای مختلف است.

شرایط اخذ ویزای کار در آمریکا

مردم در سراسر جهان به دنبال مهاجرت و زندگی در ایالات متحده هستند و به دنبال راه هایی برای دریافت اخذ ویزای کار در آمریکا و اجازه اقامت در این کشور پهناور می باشند. به طور کلی ورود به آمریکا و اقامت طولانی مدت در آمریکا مستلزم دریافت یک پیشنهاد شغلی سطح بالا یا راه اندازی یک کسب و کار است که در این مقاله یکی از مطمئن ترین راه های مهاجرت به آمریکا می باشد. انواع ویزای کار در آمریکا در حال بازنگری است و شرایط اخذ ویزای کار در آمریکا بیان شده است.

پیشنهاد کار یا ویزای کار در آمریکا تحت شرایط خاصی امکان پذیر است ، همچنین در مناطقی که یک کارفرمای آمریکایی به کارمندانی نیاز دارد که در ایالات متحده آموزش ندیده باشند ، و در چنین شرایطی کارفرما می تواند درخواست جذب نیروی خارجی دهد سپس در صورت موافقت شما یک کارفرمای آمریکایی می تواند از خارج از کشور نیروی مورد نیاز خود را استخدام کند. برای دریافت پیشنهاد شغلی باید به سایت های کاریابی مراجعه کرده و رزومه خود را ارسال نمایید.

شرایط اخذ ویزای کار در آمریکا

ویزای کار آمریکا چیست ؟ آیا شما یک خارجی علاقه مند به کار در آمریکا هستید؟ لازم به ذکر است که برای کار قانونی در ایالات متحده به ویزای کار نیاز خواهید داشت. ویزای کار در آمریکا برای افرادی استفاده می شود که مایلند برای مدت زمان مشخصی در این کشور کار کنند و به طور موقت در ایالات متحده اقامت داشته باشند. مدت زمان کار شما باید در قرارداد کاری یا درخواست ویزا ذکر شود. این نوع ویزای آمریکا به افراد اجازه نمی دهد به طور نامحدود یا دائم در آمریکا کار کنند.

اگر مایل به کار در آمریکا باشید انواع ویزای کار برای شما وجود دارد مانند ویزای کار موقت، اقامت دائم، ویزای کار فصلی ویزای کاری مبادله ای. نوع ویزا که واجد شرایط آن هستید ممکن است به نوع کاری که انجام می دهید بستگی داشته باشد اینکه آیا با کارفرمای خود در تماس هستید یا در برخی موارد ، کشور مبدا خود. مراحل اخذ ویزای کار در آمریکا بسته به نوع ویزا و شرایط اخذ آن ویزا متفاوت است.

کشور آمریکا به عنوان بزرگترین اقتصاد جهان با بزرگترین فرصت ها، مقصد بسیار محبوبی برای مهاجرت است. ایالات متحده سالانه میلیون ها درخواست ویزای مهاجرتی و غیر مهاجرتی را برای کارگران، بازرگانان، سرمایه گذاران و اعضای خانواده بررسی می کند. سیستم ویزای ایالات متحده احتمالاً پیچیده ترین سیستم در جهان است. گزینه های مختلف ویزا وجود دارد که تشخیص اینکه کدام ویزا ممکن است معتبر باشد را دشوار می کند. به طور کلی، برای ورود طولانی مدت به آمریکا ، باید یک پیشنهاد شغلی سطح بالا داشته باشید، یک کسب و کار راه اندازی کنید یا به عنوان عضوی از خانواده یک مهاجر عمل کنید.

انواع ویزای کار در آمریکا

آمریکا نه تنها کشوری است که افراد زیادی برای گردشگری به آن سفر می کنند ، بلکه یک مقصد کاری پرطرفدار نیز هست و افراد زیادی از سراسر دنیا به دلیل حقوق بالا و شرایط کاری خوب در این کشور تمایل به کار در آمریکا را دارند. قانون مهاجرت بیان می کند که افراد برای ورود به کشور نیاز به ویزا یا مجوز دارند. برای سفر به آمریکا انواع مختلفی از ویزاها (مجوزها) وجود دارد که بسته به ماهیت (هدف) سفر به آمریکا (اهدافی مانند سفر، تحصیل، کار و …) متفاوت است و بر اساس آنها، مناسب ترین ویزا (مجوز) برای افراد دریافت خواهد شد. دو دسته ویزای آمریکا وجود دارد : ویزای مهاجرتی و ویزای غیر مهاجرتی. رایج ترین نوع ویزا در آمریکا ویزای غیر مهاجرتی است که برای افرادی دریافت می شود که قصد اقامت موقت در این کشور را برای هدف خاصی دارند. این ویزا معمولا شامل ویزاهای زیر است:

 • ویزای کار H1B
 • ویزای تحصیلی آمریکا (ویزای تحصیلی F1)
 • ویزای L1 برای انتقال درون شرکتی
 • ویزای سرمایه گذاری (ویزاهای نامزد K و V)

همچنین ویزای مهاجرتی برای افرادی است که قصد مهاجرت دائمی (زندگی و کار) به آمریکا و اخذ گرین کارت (و اقامت دائم) را دارند. ویزا (H-1B) : برای افرادی است که در یک شغل تخصصی و در یک بخش حرفه ای کار می کنند ، مدرک تحصیلی بالا یا معادل آن برای دریافت این ویزا مورد نیاز است که شامل نمونه هایی از مدارک تحصیلی، توانایی های متمایز، تحقیق و توسعه بین دولتی یا همکاری در تولید است.

ویزا (H-1B1) : توافقنامه تجارت آزاد (FTA) – شیلی و سنگاپور – این ویزا برای کار در یک حرفه تخصصی است و نیاز به مدرک دانشگاهی (حداقل چهار سال تحصیل) دارد. لطفا توجه داشته باشید که این ویزا یک درخواست نیست. برای درخواست ویزا به وب سایت سفارت آمریکا در شیلی یا سفارت آمریکا در سنگاپور مراجعه کنید.

ویزا (H-2A) : این ویزا برای کارگران موقت کشاورزی برای کارهای کشاورزی به صورت موقت یا فصلی است و فقط برای اتباع یا اتباع کشورهای تعیین شده (با استثنائات محدود) صادر می شود (البته اگر نشان داده شود که در راستای منافع کشور است.)

ویزای H-2B ویزای کار موقت آمریکا : این ویزا برای کارگران موقتی است که کارهای موقت یا فصلی غیر از کارهای کشاورزی انجام می دهند و فقط برای اتباع یا اتباع کشورهای تعیین شده، با استثنائاتی (در صورت مشخص شدن) صادر می شود و به نفع ایالات متحده آمریکا است.

ویزا (L) : ویزای موقت داخلی برای کار در شعبه ای وابسته به کارفرمای فعلی در یک موقعیت مدیریتی یا اجرایی یا در شرایطی که نیاز به دانش و تجربه تخصصی دارد. برای انجام این کار، فرد باید برای همان کارفرما در خارج از کشور کار کند و در طول سه سال گذشته یک سال به طور مداوم کار کرده باشد.

ویزا (O) : این ویزا برای افرادی است که توانایی ها و دستاوردهای برجسته ای در علوم، هنر تحصیل، تجارت، ورزش یا دستاوردهای بسیار شناخته شده در سینما و تلویزیون دارند تا در این زمینه های تخصصی کار کنند که در آن دولت امکانات لازم را فراهم می کند.

ویزا (P-1) : این ویزا برای ورزشکاران به صورت انفرادی یا به عنوان عضو تیم برای انجام یک رویداد ورزشی خاص به عنوان یک ورزشکار (یا سایر اعضای تیم) است که برای آن باید کار آنها در سطح جهانی شناخته شده و پایدار باشد. و شامل افرادی می شود که خدمات مورد نیاز را به آنها ارائه می دهند.

ویزا (P-2) : این ویزا برای هنرمندان (فردی یا گروهی) برای شرکت در یک برنامه تبادل متقابل بین سازمانی در ایالات متحده و سازمانی در کشور دیگر و افرادی است که خدمات ضروری را برای حمایت از افراد ارائه می دهند.

ویزا (P-3) : این ویزا برای هنرمندان (انفرادی یا گروهی) برای اجرا، آموزش یا مربی گری در یک برنامه فرهنگی منحصر به فرد (شامل سنت های قومی ، موسیقی ، تئاتر یا هنری) است. و همچنین شامل افرادی می شود که برای حمایت از افراد فوق خدمات اولیه ارائه می کنند.

بررسی شرایط اخذ ویزای کار در آمریکا

بررسی شرایط اخذ ویزای کار در آمریکا

شرایط کاریابی و آژانس های کاریابی در آمریکا

هیچ معیار خاصی برای یافتن کار وجود ندارد، اما یافتن کار در آمریکا به ویژه برای یک خارجی یک چالش است. چگونه در آمریکا کار پیدا کنیم ؟ مکان های زیادی برای یافتن کار در آمریکا وجود دارد و می توان قبل از ورود با بسیاری از آنها تماس گرفت. ما منابع بسیار موثری را برای شروع و کسب اطلاعات بیشتر جمع آوری کرده ایم.

روزنامه ‌ها و مجلات: پیشنهادهای شغلی در بخش‌ های موضوعی روزنامه‌ها (اغلب در مقالات یکشنبه) در هفته ‌نامه ‌ها، ماهنامه‌ ها (مثلاً مجلات شهرستانی) و همچنین در مجلات و نشریات تخصصی ارائه می ‌شوند.

اگر به دنبال شغل یا تحصیل در سطح ملی هستید ، باید روزنامه های روزانه مانند نیویورک تایمز یا واشنگتن پست را مطالعه کنید. اگر به دنبال شغل آسان تری هستید ، مقالات محلی را امتحان کنید، که اغلب دارای آگهی های شغلی هستند.

اینترنت: اینترنت یکی از مهم ترین ابزارهای کاریابی در کشور آمریکا در سال های اخیر بوده است و اپلیکیشن های آنلاین در حال حاضر بهترین ابزار کاریابی به ویژه در بین جوانان و فارغ التحصیلان است.

اکثر وب‌ سایت‌ های استخدام آنلاین به شما امکان می‌دهند جستجوها را سفارشی کنید، جایی که می‌توانید بخش و حتی منطقه ‌ای را که می‌ خواهید در آن کار کنید را مشخص کنید. همچنین می توانید رزومه خود را در چندین وب سایت ارسال کنید تا شرکت هایی که به مهارت های خاصی نیاز دارند بتوانند با شما تماس بگیرند.

مراکز خدمات اشتغال ملی: حدود 2000 مرکز خدمات اشتغال محلی در کشور آمریکا وجود دارد. این مراکز توسط سرویس استخدام ایالات متحده اداره می شوند و طیف گسترده ای از پیشنهادات شغل ی، مشاوره رایگان، آموزش و سایر پشتیبانی ها را ارائه می دهند.

متاسفانه بسیاری از پیشنهادات شغلی در این مراکز برای کارگران غیر ماهر و نیمه ماهر است. شرکت هایی که به دنبال موقعیت های مدیریتی هستند معمولاً تبلیغات خود را ارسال می کنند یا یک نماینده شخصی استخدام می کنند. آدرس نزدیکترین مرکز خدمات استخدامی را می توانید در صفحات زرد بیابید. آژانس های کاریابی خصوصی نقش مهمی در بازار کار ایالات متحده دارند به ویژه برای مشاغل ماهر و موقعیت های مدیریتی (تخمین زده می شود که حدود 70٪ از مدیران ارشد به این روش استخدام می شوند).

بیشتر آژانس‌ های استخدام در پروفایل ‌های شغلی یا بخش‌ های صنعتی خاص تخصص دارند و توسط کارفرما، اغلب با غرامت متغیر در صورت استخدام پرداخت می ‌شود. برخی از سازمان ها از جویندگان کار هزینه دریافت می کنند. با این حال اینها ممکن است شرکت های مشکوکی باشند که برچسب قیمت کمی دارند. ما معمولاً پرداخت هزینه برای هر سرویس را توصیه نمی کنیم زیرا آژانس های استخدام خوب معمولاً توسط کارفرمایان تأمین مالی می شوند.

آژانس های کاریابی برای اخذ ویزای کار در آمریکا

برخی از آژانس ‌ها معمولاً با استخدام و یا استخدام توسط کارفرما به شما دستمزد می ‌پردازند. آژانس های کاریابی معمولاً 10 تا 20 درصد از حقوق شما را به عنوان تضمین دریافت می کنند. در این مورد ، ما پرداخت کمیسیون پیش فرض را توصیه نمی کنیم. نمایشگاه های شغلی یک راه خوب برای به دست آوردن یک دید کلی از بازار کار ایالات متحده و شرکت در یک نمایشگاه کار است. این نمایشگاه ها معمولاً توسط تعداد زیادی کارفرما برگزار می شود و اغلب به بخش خاصی اختصاص دارد. برای برخی از نمایشگاه ها باید رزومه خود را به عنوان پیشنهاد ارسال کنید.

سپس کارفرمایان رزومه را می خوانند و تصمیم می گیرند که چه کسی را می خواهند استخدام کنند. علاوه بر کسب اطلاعات کلی در مورد استخدام در شرکت های مختلف ، اغلب امکان مصاحبه از قبل وجود دارد. همچنین چندین نمایشگاه کار در محوطه دانشگاه وجود دارد ، اما ابتدا در نظر بگیرید که باید دانشجو باشید.

برنامه های کاربردی متمایز و اخذ ویزای کار در آمریکا

اگر علاقه مند به کار برای یک شرکت خاص در آمریکا هستید ، می توانید یک درخواست بالقوه ارسال کنید. ارسال درخواست برای اخذ ویزای کار در آمریکا بسیار رایج است و ارزش آن را دارد. دپارتمان های منابع انسانی این برنامه ها را بایگانی می کنند و در صورت موجود شدن جای خالی ، این درخواست ها را قبل از ارسال یا تماس با آژانس ها بررسی می کنند.

برنامه های شخصی:

در برخی موارد (مخصوصاً برای مشاغل کم مهارت) می توانید به سادگی به یک کارفرمای احتمالی مراجعه کنید و رزومه خود را ارائه دهید.

اتاق بازرگانی:

همچنین می توانید با اتاق بازرگانی بین المللی کشور خود در آمریکا تماس بگیرید. بسیاری از اتاق ‌های بازرگانی نیز فهرستی از شرکت‌ های خود را با روابط تجاری با ایالات متحده ثبت و ضبط می‌ کنند. از آنجایی که این دفاتر اغلب به مهاجران در ایالات متحده نیاز دارند، ارائه یک درخواست بالقوه می تواند مفید باشد.

در این بخش شما را با آژانس های کاریابی در آمریکا آشنا می کنیم:

 • آژانس کاریابی APPLEONE : مرکز استخدام اپل وان در دانتون ، لس آنجلس واقع شده است. Apple One Job Center که در سال 1964 تأسیس شد ، Apple One به افراد کمک می کند به اهداف کاری خود برسند. اپل وان بزرگترین شرکت سهام خصوصی ایالات متحده در آمریکای شمالی است. این شرکت کاریابی بیش از 200 دفتر در کانادا و ایالات متحده دارد. در سال 2013 سایت این موسسه در لیست ده سایت برتر کاریابی قرار گرفت.
 • آژانس استخدامی WORKEBRIDGE ASSOCIATE: موسسه Workbridge در منطقه Westwood لس آنجلس واقع شده است. این وب سایت بر پایه مدیریت بهینه ، تمرکز بر روابط با مشتری و رویکرد تیمی منحصر به فرد برای استخدام ساخته شده است. این موسسه همچنین دارای دفاتری در شهرهای دیگر ایالات متحده و کانادا است. از جمله : تورنتو، سیلیکون ولی، لس آنجلس، سانفرانسیسکو، شیکاگو بیچ ، نیویورک، نیوپورت، دالاس، بوستون، واشنگتن دی سی و فیلادلفیا.
 • آژانس کاریابی JOBSPRING PARTNER: موسسه Jobspring در منطقه Westwood شیکاگو واقع شده است و به یافتن و استخدام افراد اختصاص دارد. موسسه Jobspring Jobs فارغ التحصیلان را برای مشاغل جدید و استانداردهای جدید زندگی آماده می کند. فرآیند مصاحبه را برای متقاضیان و فارغ التحصیلان توضیح می دهد. این موسسه کاریابی بهترین راه برای یافتن شغل جدید است. این شرکت دارای یک تیم سخت کوش است که از نزدیک با مشتریان و مدیران همکاری می کند.
 • آزانس کاریابی NATIONAL EVENT STAFFING: آژانس استخدام رویداد ملی در منطقه هالیوود شرقی لس آنجلس واقع شده است، جایی که آژانس در بخش خدمات تجاری خود فعالیت می کند.
 • موسسه کاریابی ZARZARMODELING : آژانس کاریابی ZARZARMODELING در منطقه دانتون لس آنجلس واقع شده است و به امور استخدامی می پردازد. سایت این آژانس zarzarmodels.com
 • شرکت MICROSOFT : مایکروسافت بزرگترین شرکت بین المللی خدمات کامپیوتری است که در ردموند، واشنگتن، ایالات متحده آمریکا مستقر است. در سال 2015  این شرکت یک قرارداد کنسرسیوم سه ماهه را در سیاتل به عنوان بخشی از برنامه حمایت از اشتغال خود ترتیب داد.
 • آژانس استخدام BALABUSTA : آژانس استخدام بالابوستا در منطقه غربی لس آنجلس واقع شده است.
بررسی شرایط اخذ ویزای کار در آمریکا

بررسی شرایط اخذ ویزای کار در آمریکا

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای کار در آمریکا

سفارت یا کنسولگری کشور آمریکا از هر متقاضی می خواهد بدون توجه به نوع ویزا که درخواست می کند، مدارک خاصی را ارائه دهد. بنابراین هنگام درخواست ویزا حتما تمام این مدارک را همراه داشته باشید. مدارک مورد نیاز برای درخواست ویزای کار در آمریکا به شرح زیر است :

 • تکمیل فرم درخواست ویزا (160 دینار برای ویزای غیر مهاجرتی و 260 دینار برای ویزای مهاجرتی)
 • 2 عکس با شرایط مشخص شده برای درخواست ویزای کار در آمریکا
 • پاسپورت معتبر حداقل 6 ماه از تاریخ اقامت شما در آمریکا
 • پرداخت هزینه مصاحبه ویزای کاری آمریکا

اگر در گذشته به ایالات متحده سفر کرده اید (با پاسپورت قدیمی) باید آن گذرنامه را در روز مصاحبه خود در سفارت یا کنسولگری آمریکا ارائه دهید تا بتوانید ثابت کنید که قبلاً در این کشور بوده اید. برنامه سفر (اسناد مسافرتی) نشان می دهد که قصد دارید در طول سفر خود به کشور چه کاری انجام دهید (ارائه هدف خود از سفر به آمریکا) که شامل اسنادی مانند رزرو پروازهای خریداری شده است که نشان می دهد چه زمانی قصد ورود و خروج از آمریکا را دارید (و در صورت لزوم، رزرو پروازهای داخلی در ایالات متحده).

علاوه بر این شما باید مدرکی مبنی بر اقامت در آمریکا ارائه دهید (جایی که قصد اقامت در ایالات متحده را دارید، مانند هتل خانه اجاره ای، خانه دوستان یا اقوام و غیره) به معنای رزرو هتل در ایالات متحده آمریکا است. علاوه بر این نشان دهید که منابع مالی کافی دارید. اگر قصد دارید با شخص دیگری به عنوان اسپانسر شما به ایالات متحده مهاجرت کنید، باید مدارکی را ارائه دهید. حامی یا کارفرما باید مدارک زیر را نیز ارائه دهد:

 • گواهی نامه: نامه ای است که توانایی فرد برای ارائه حمایت مالی برای شما در طول اقامت شما را تایید می کند.
 • Job Letter: این نامه نشان می دهد که اسپانسر شما در آن کشور کار می کند و همچنین نشان می دهد که به او حقوق پرداخت می شود.
 • فیش حقوقی : 3 یا 4 حقوق آخر
 • نامه بانکی: این نامه نشان دهنده حساب فرد از لحظه افتتاح و همچنین کل مبلغ سپرده فرد در سال گذشته و موجودی جاری وی است.

اگر در کشور خود یا هر جای دیگر ملکی دارید باید آن را ثابت کنید. داشتن املاک و مستغلات یک مزیت عالی برای درخواست ویزای غیر مهاجرتی (موقت) به آمریکا است ، زیرا نشان می دهد که شما رابطه قوی با کشور خود دارید و قرار نیست برای مدت طولانی در آنجا بمانید. در این صورت فرد باید در روز مصاحبه مدارک زیر را به همراه داشته باشد :

 • اصل مدارک مربوط به مالکیت فر
 • اسناد شخصی صاحب ملک مورد نظر
 • عکس ملک مورد نظر

اگر استخدام شده اید، باید نامه ای از کارفرمای خود دریافت کنید که در آن موقعیت، حقوق، مدت زمان کار، مدت مرخصی و هدف از سفر به ایالات متحده توضیح داده شده است. اگر فردی بازنشسته می شود، باید مدرکی مبنی بر حقوق بازنشستگی خود ارائه دهد. اگر شخصی شخصاً (بدون کارفرما) در این کشور کار می کند، باید گواهی ثبت شرکت و اطلاعات درآمد را ارائه دهد. اسنادی مانند:

 • گواهی فرزندخواندگی (در صورتی که فرد کودک را به فرزند خواندگی پذیرفته باشد)
 • عکس اعضای خانواده
 • گواهی فوت همسر
 • گواهی ازدواج
 • گواهی طلاق
 • شناسنامه

فرد باید توسط یک متخصص در کشوری که مصاحبه در آن انجام می شود تحت معاینه پزشکی قرار گیرد. (فرد باید توسط پزشک مورد تایید سفارت تحت معاینه پزشکی قرار گیرد) و معاینه سایر پزشکان پذیرفته نمی شود. هر مدرکی که به زبان انگلیسی یا زبان رسمی کشور (محل انجام مصاحبه) نوشته نشده باشد باید ترجمه شود و ترجمه توسط مترجمان معتبر انجام شود. بنابراین بسته به نوع ویزای کاری که در آمریکا درخواست خود را ارائه می دهید ممکن است لازم باشد برخی از مدارک زیر را ارائه دهید :

 • تحصیلات عالی (کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکتری)
 • دریافت پیشنهاد شغلی از یک کارفرمای آمریکایی
 • دیپلم و گواهی توانایی فردی
 • نامه ای از کارفرمای قبلی فرد
 • گواهی دولتی (در صورت امکان)
 • اثبات توانایی فردی
 • هزینه های اضافی

فرآیند درخواست ویزای کاری در آمریکا

بسیاری از مردم می خواهند برای کار به آمریکا بیایند. برای کار در ایالات متحده ، باید یکی از شرایط زیر را داشته باشید :

 • کارت اقامت دائم (همچنین به عنوان کارت سبز شناخته می شود)
 • ویزای کاری که به شما امکان می دهد برای یک کارفرمای خاص کار کنید.
 • گواهی مجوز کار

در صورتی که درخواست اخذ ویزای کار در آمریکا شما مورد تایید واقع شود، شرایطی که باید داشته باشید و مدت زمانی که می توانید در ایالات متحده کار کنید به گرین کارت ، مجوز کار یا ویزای شما بستگی دارد. دانستن تمام شرایط لازم برای اخذ ویزای کار در آمریکا بسیار مهم است. اگر هیچ یک از شرایط لازم را نداشته باشید ، ممکن است نام شما از لیست کارها حذف شود یا نتوانید وارد ایالات متحده شوید.

سه پیش نیاز برای درخواست کار در آمریکا وجود دارد. اگر حداقل یکی از این شرایط را نداشته باشید، سفارت ممکن است درخواست ویزای شما را رد کند. این کار شما را از سفر و کار در کشور آمریکا باز می دارد. پیش شرط های ذکر شده به شرح زیر است:

برای واجد شرایط بودن برای این نوع ویزای کاری، باید برای کار در ایالات متحده درخواست دهید و درخواست شما باید پذیرفته شود. پذیرش درخواست شما توسط کارفرما به این دلیل است که دولت قبل از درخواست ویزا به تعدادی مدارک از کارفرمای شما نیاز دارد.

درخواست شهروندی و مهاجرت تایید شده به این معنی است که کارفرمای شما باید قبل از درخواست برای ویزای کاری آمریکا، پرونده کارگر غیرمهاجر را در USCIS تشکیل دهد. این فایل که با نام فرم I-129 نیز شناخته می شود، مهمترین مدرک برای اخذ ویزای کار آمریکا می باشد. پس از اینکه USCIS پرونده کارفرمای خود را تأیید کرد، می توانید برای ویزا درخواست دهید.

با این حال اگر درخواست شما تایید شود ، این لزوما به این معنا نیست که سفارت آمریکا به طور خودکار برای شما ویزای کار صادر می کند. حتی قبل از اینکه بتوانید برای USCIS درخواست دهید، کارفرمای شما باید از طرف شما برای مجوز کار درخواست داده باشد. دولت ایالات متحده این گواهی را به عنوان مدرکی مبنی بر اینکه کارفرمایان آمریکایی به کارگران خارجی نیاز دارn، بررسی خواهد کرد. کارفرمایان باید ثابت کنند که نمی توانند این موقعیت را با کارمندان آمریکایی پر کنند. علاوه بر این، این سند باید ثابت کند که ارائه این شغل به خارجی ها تأثیر منفی بر فرصت های شغلی هیچ شهروند آمریکایی نخواهد داشت.

ویزای کار H1B در آمریکا

ویزای H1B اولین ویزای کاری ایالات متحده است که برای افراد از سراسر جهان در دسترس است. دولت آمریکا برنامه ویزای H1B را معرفی کرد تا برای کسانی که متخصصان بین المللی هستند و شرایط لازم را دارا می باشند و دانشجویان جهان از سراسر دنیا  فرصتی برای زندگی و کار در آمریکا را ارائه دهد. ویزای H1B محبوب ترین ویزای کاری در آمریکا است و اداره مهاجرت ایالات متحده برای کار قانونی در این کشور از هر خارجی می خواهد که این ویزا را دریافت کند.

یکی از مزایای اصلی ویزای H1B این است که ویزای دو منظوره است، یعنی می توانید برای گرین کارت (برای اقامت دائم) نیز اقدام کنید.

در مرحله شماره 1 – هدف خود را مشخص کنید ابتدا باید شغلی با حمایت مالی مناسب در یک شرکت آمریکایی پیدا کنید تا ویزای H1B را دریافت کنید تا بتواند به شما کمک کند برای آن شرکت کار کنید.

در مرحله 2 – شرکت ایالات متحده برای دریافت ویزای B1H با USCIS یا متخصص ایالات متحده با شما تماس خواهد گرفت تا اقدامات اداری لازم را انجام دهد و ویزای H1B را برای شما صادر کند. لازم به ذکر است که هیچ کس نمی تواند برای ویزای H1B درخواست دهد. فقط کارفرمایان در ایالات متحده می توانند این کار را برای هر کسی که می خواهند انجام دهند.

برای واجد شرایط بودن برای اخذ ویزای H1B باید در یک موقعیت خاص کار کنید. مشاغل خاص برای ویزای H1B عبارتند از:

IT کامپیوتر، امور مالی، حسابداری، بانکداری، بازاریابی، تبلیغات، روابط عمومی، فروش، استخدام، مهندسی (همه رشته ها) آموزش، پرستاری، بهداشت / پزشکی، حقوق، وکالت، شبکه ها، مخابرات، تجارت، مدیریت و مهمان نوازی.

ویزای H1B معمولا تا شش سال اعتبار دارد و به همسر و فرزندان شما (زیر 21 سال) اجازه می دهد تا شما را همراهی کنند و با ویزای 4H در ایالات متحده زندگی کنند. ویزای وابسته 4H به همسر/فرزندان شما اجازه نمی دهد در ایالات متحده کار کنند (مگر اینکه ویزای H1B را دریافت کنند). برای دریافت ویزای H1B باید یکی از شرایط زیر را داشته باشید :

 • مدرک لیسانس یا فوق لیسانس (یا مدرک معادل خارجی از کشور شما)
 • ترکیبی از آموزش با تجربه کاری زیاد
 • با 12 سال سابقه
بررسی شرایط اخذ ویزای کار در آمریکا

بررسی شرایط اخذ ویزای کار در آمریکا

قانون کلی واجد شرایط بودن برای ویزای H1B به شرح زیر است:

 • 3 امتیاز برای هر سال تحصیل در دانشگاه / کالج
 • 1 امتیاز برای هر 1 سال سابقه کار

برای تکمیل فرآیند درخواست ویزای H1B در مجموع 12 امتیاز لازم است. کارفرمایان در ایالات متحده می توانند برای ویزای H1B به یکی از دو روش زیر اقدام کنند :

 • روند عادی ویزای H1B را دنبال کنید.
 • فرآیند درخواست ویزای حق بیمه H1B را تکمیل کنید.

تفاوت بین این دو روش در این است که فرآیند پریمیوم H1B راه سریع تری برای دریافت ویزای H1B است. با این حال ، دولت آمریکا 1225 دلار اضافی برای پردازش حق بیمه پرداخت می کند. روند عادی ویزای H1B مقرون به صرفه تر است اما زمان بیشتری می برد. هنگامی که درخواست ویزای H1B به روش عادی ثبت شد ، هیچ چارچوب زمانی مشخصی برای USCIS ، برای صدور این ویزا وجود ندارد (این روند می تواند از 1 ماه تا 6 ماه در هر نقطه از کشور آمریکا طول بکشد).

به طور معمول ، هزینه ویزای کار H1B و هزینه های تهیه، ثبت و پردازش درخواست های ویزای H1B به طور کامل توسط کارفرما / شرکت حامی ایالات متحده پرداخت می شود. در ادامه خلاصه ای از آخرین افزایش هزینه H1B آورده شده است که در 23 نوامبر 2010 اعمال شد.

 • روند عادی ویزای H1B (بدون تعیین زمان لازم برای تکمیل این فرآیند ، ممکن است چندین ماه طول بکشد)
 • اگر متقاضی ویزا کمتر از 25 کارمند داشته باشد، هزینه صدور ویزای H1B برای USCIS تقریباً 2000 دلار است.
 • اگر متقاضی ویزا بیش از 25 کارمند داشته باشد، هزینه های پرداخت شده توسط USCIS برای ویزای H1B تقریباً 2750 دلار است.
 • تکمیل فرآیند ویزای حق بیمه H1B (این پروسه حداقل 15 روز طول می کشد)
 • ممکن است 1225 دلار به هزینه فرآیند معمول ویزای H1B اضافه شود.

هزینه ویزای کار در آمریکا چقدر است؟

هزینه درخواست برای رایج ترین نوع ویزای غیر مهاجرتی 160 دلار است. این هزینه شامل ویزای توریستی ، تجاری ، دانشجویی و مبادله می شود. بیشتر ویزاهای درخواستی از جمله ویزای کاری و مذهبی 190 دلار هزینه دارند.

چشم انداز بازار کار در ایالات متحده آمریکا

بر خلاف تصور عمومی ایالات متحده از فقرای جهان استقبال نمی کند، اما به جذب ثروتمندان، تحصیل کرده ها و نخبگان علاقه مند است. به خاطر داشته باشید که در حالی که ایالات متحده ثروتمندترین کشور جهان می باشد، اکثر جمعیت آن در فقر زندگی می کنند، بنابراین بسیاری از مردم اکنون به دنبال مشاغل ساده و کم درآمد هستند.

مشکل اصلی که اکثر جویندگان کار در آمریکا با آن مواجه هستند، اخذ ویزای کار است نه جستجوی کار. از لحاظ تاریخی، ایالات متحده به اوج موفقیت اقتصادی خود رسیده است و برخی از باهوش ترین و تحصیل کرده ترین افراد جهان را به خود جذب کرده است. در مقایسه با اروپا، ملاحظات بشر دوستانه در تصمیم گیری در مورد دعوت شدن یا نبودن شما به یک مهمانی در رتبه دوم قرار دارد. بنابراین، با توجه به دیدگاه آمریکایی، اگر در کشور خود در فقر زندگی می کنید بهتر است در آنجا بمانید.

نرخ بالای بیکاری فعلی و شرایط سخت اقتصادی ثابت می کند که یافتن شغل برای یک خارجی در این کشور آسان نیست. بر اساس آخرین گزارش های وزارت کار ایالات متحده (2004) مدت زمان متوسط ​​بیکاری حدود 5 ماه است. در برخی از کارخانجات صنعتی و برای برخی از کارفرمایان، مشکل عدم ارتباط در واقع یک نقطه ضعف است. اگر دانش کاری انگلیسی ندارید، شانس شما برای کار بسیار کم است. اگر به دنبال کار در خرده فروشی رستوران ها، بارها یا آموزش زبان خارجی هستید این کار کمی آسان تر خواهد بود. از سوی دیگر، ما نمی خواهیم جویندگان کار در ایالات متحده را بترسانیم.

اگر فرصت شغلی دارید، سخت تلاش کنید تا به آنچه می خواهید برسید. به گفته یک شرکت آمریکایی، شما فقط یک عامل تولید هستید که با عملکرد آن سنجیده می شود. مسئولیت اجتماعی شرکت ها همه این است که در مورد انجمن های اقتصادی و مانند آن صحبت کنیم، اما واقعیت چیز دیگری است.

امنیت شغلی اکنون فراموش شده است و اکثر شرکت ها کارکنان خود را به عنوان منابع در دسترس می بینند که از آنها استفاده می کنند و زمانی که بخواهند از آنها استفاده نمی کنند. برخلاف شرکت‌ های اروپایی، شرکت ‌های آمریکایی مسئولیتی در قبال حقوق پایان کار ندارند و در صورت نامطلوب شدن شرایط تجاری ، می‌توانند بلافاصله کارگران را اخراج کنند.