مهاجرت کاری به انگلستان، راه های مهاجرت کاری به انگلستان و راه های اخذ مجوز اقامت و پاسپورت انگلستان این مقاله به بررسی و تجزیه و تحلیل می پردازد. آیا می توانید برای کار به انگلستان مهاجرت کنید؟ آیا می توان بدون پیشنهاد شغلی به انگلستان مهاجرت کرد؟ آیا می توانم با مهاجرت به انگلستان برای کار، اجازه اقامت و شهروندی دریافت کنم؟ انگلستان یکی از مهم ترین کشورهای جهان برای اقتصاد و سیاست و یکی از مهم ترین کشورهای جهان از نظر فناوری و خدمات بهداشتی است. در این مقاله به بررسی شرایط کار در انگلستان و اخذ ویزای کار می پردازیم. بریتانیا ششمین اقتصاد بزرگ جهان است. همچنین مکانی عالی برای فارغ التحصیلانی است که می خواهند شروع کنند. شما نیز می توانید به 32 میلیون نفری که در بریتانیا کار می کنند بپیوندید. اما قبل از هر اقدامی بهتر است در مورد شرایط کار در این کشور اطلاعات بیشتری کسب کنید.

فهرست مطالب

در مورد کار در انگلستان

اگر قصد مهاجرت به انگلستان را دارید، این یکی از راه های مهاجرت به این کشور است. انگلستان برای کسانی که قصد مهاجرت به این کشور در جستجوی کار را دارند، بازار کار قوی دارد. انگلستان بهترین مکان برای فارغ التحصیلانی است که به دنبال شروع کار هستند. نرخ بیکاری در این کشور در سال 2021 به 4.7 درصد خواهد رسید. رقابت برای کسانی که به تازگی فارغ التحصیل شده اند میتواند شدید باشد، اما کسانی که مهارت ها، شرایط و موقعیت لازم را دارند، احتمال بیشتری برای کار در بریتانیا دارند. دانستن زبان ها نیز هنگام انتخاب فرد مناسب برای کار در انگلستان بسیار مهم است.

شایان ذکر است که بریتانیا رسماً در سال 2020 از اتحادیه اروپا خارج شد. بنابراین، از سال 2020، هر کسی که اجازه اقامت در اروپا را دریافت کند، اجازه کار یا زندگی در بریتانیا را نخواهد داشت. علاوه بر این، داشتن اقامت و ویزای بریتانیا به فرد اجازه سفر و کار در کشورهای عضو اتحادیه اروپا را نمی دهد. بنابراین طبق قانون جدید کار در انگلستان و آشنایی با شرایط آن برای علاقه مندان مشکل ساز است.

انواع روش کار در انگلستان

کار در انگلستان و گرفتن ویزای کار به دریافت پیشنهاد شغلی ختم نمی شود. مهاجرت برای کار در زمینه های مختلف به افراد امکان مهاجرت، کار و زندگی در انگلستان را می دهد. در اینجا چند راه وجود دارد که داشتن شغل می تواند به شما کمک کند:

مهاجرت کاری انگلیس

مهاجرت کاری انگلیس

کار در بریتانیا تحت برنامه کارگران ماهر

برای کار در بریتانیا تحت برنامه Skilled Workers ویزای Tier 2 مورد نیاز است. متقاضیان مهاجرت باید برای استفاده از این راه :

 • برای یک کارفرمای بریتانیایی کار کرده است و شغلش مورد تایید دفتر است.
 • گواهینامه ای که حاکی از حمایت کارفرما از وی باشد و حاوی اطلاعات و عنوان متقاضی باشد.
 • کارجو در لیست مشاغل واجد شرایط قرار دارد.
 • داشتن حداقل درآمد متناسب با موقعیت شغلی.

قبل از درخواست برای ویزای کارگر ماهر، باید انگلیسی بلد باشید و یک پیشنهاد کاری یا دعوت نامه از کارفرمای انگلیسی خود داشته باشید. کارفرمای شما در واقع به عنوان حامی شغلی شما شناخته می شود. برای دریافت ویزا باید گواهی پشتیبانی از کارفرمای خود دریافت کنید. این گواهی یک فایل الکترونیکی است و حاوی یک شماره مرجع است که برای تایید درخواست ویزای شما استفاده می شود. پس از اخذ این گواهی، شما این فرصت را دارید که ظرف مدت 3 ماه برای ویزای اسکیل ورکر اقدام کنید.

پس از اتمام اعتبار ویزای خود، برای اقامت در انگلستان باید ویزای خود را تمدید کنید. اگر برای اقامت دائم انگلستان اقدام می کنید، می توانید با تمدید ویزای خود برای اقامت دائم اقدام کنید. به طور کلی، پس از 5 سال اقامت موقت، می توانید برای اقامت دائم انگلستان اقدام کنید. شما با اخذ اقامت دائم انگلستان حق کار، زندگی و تحصیل به طور نامحدود را به دست خواهید آورد. برنامه Skilled Worker همچنین به پرسنل پزشکی ویزای مهاجرت دیگری ارائه می دهد. در این صورت فردی که به دلیل کارش به عنوان کادر درمانی بیمارستان قصد جابجایی دارد باید:

 • موقعیت حرفه ای او به عنوان یک پزشک، پرستار، متخصص یا سایر پرسنل پزشکی حرفه ای است.
 • او در مؤسسات اجتماعی و پزشکی کار می کرد.
 • شغل او توسط یک کارفرمای بریتانیایی تایید شده است.
 • گواهی که حاکی از حمایت کارفرما از وی و حاوی اطلاعات و وضعیت کارجو باشد.
 • داشتن حداقل درآمد متناسب با موقعیت شغلی.

برای دریافت ویزا برای این نوع روش ها باید به زبان انگلیسی در سطح B1 مسلط باشید. این ویزا مانند ویزای skilled worker به مدت 5 سال اعتبار دارد و قابل تمدید می باشد. ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید که پس از دریافت ویزای پزشکی مورد نیاز در انگلستان چه کاری می توانید انجام دهید و چه کاری نمی توانید انجام دهید. پاسخ: شما می توانید:

 • کار اضافی وجود دارد،
 • کار داوطلبانه انجام دهید،
 • ادامه تحصیل بده
 • همسر و فرزندان خود را به انگلستان بیاورید،
 • امکان سفر به خارج از انگلستان و بازگشت به این کشور وجود دارد.
 • و بعد از 5 سال اقامت موقت می توانید برای اقامت دائم اقدام کنید.

ولی شما نمی توانید :

 • برای صندوق دولتی یا بازنشستگی دولتی درخواست دهید.
 • اگر ویزای خود را تمدید نکرده باشید نمی توانید شغل خود را تغییر دهید.

کار در بریتانیا تحت برنامه کار موقت Tier 5

اگر شما از آن دسته افرادی هستید که برای کار و کار موقت به کشورهای دیگر سفر می کنید، مهاجرت شما یک برنامه کاری موقت است. هرکسی که قصد کار موقت در انگلستان را دارد باید ویزای کار موقت دریافت کند. افرادی که بسته به موقعیت خود می توانند ویزای کار موقت دریافت کنند:

 • ورزشکاران
 • کارمند خیریه
 • هیات مذهبی
 • کارمند دولتی
 • افسران قراردادهای بین المللی
 • کارمند فصلی

درخواست ویزای کار موقت در سه مرحله پردازش می شود:

 • شرایط لازم برای تایید: متقاضیان باید فرم ویژه ای را برای درخواست ویزای کار موقت تکمیل کنند. اطلاعات فرم باید به درستی وارد شود و خالی بماند. در غیر این صورت برای تایید درخواست دچار مشکل می شوند و رد می شود.
 • الزامات واجد شرایط: حقوق هر فرد مطابق با شغل و قوانین کار ارزیابی می شود. رفتار همه باید با قوانین مهاجرت مطابقت داشته باشد و درخواست کسانی که این قوانین را رعایت نمی کنند رد می شود.
 • شرایط واجد شرایط بودن: در این بخش از افراد بر اساس معیارهای اولیه آزمون گرفته می شود و در صورت عدم احراز شرایط درخواست آنها رد می شود.

متقاضیان می توانند 14 روز قبل از شروع کار وارد انگلستان شوند و حداکثر 3 ماه اقامت خواهند داشت.

با برنامه جهانی استعدادهای درخشان در بریتانیا کار کنید

برنامه استعدادهای درخشان بریتانیا که جایگزین سیستم استعدادهای ویژه می شود، برای نخبگانی است که می خواهند به عنوان استعدادهای ویژه در بریتانیا توسعه یافته و کار کنند. ویزای این نوع مهاجرت ویزای استعدادهای جهانی است. اطلاعات بیشتر در مورد این نوع ویزا را می توانید در صفحه ویزای استعدادهای درخشان انگلستان بیابید.

کار پس از فارغ التحصیلی در انگلستان

دانشجویان پس از فارغ التحصیلی اجازه کار در انگلستان را دارند. دانشجویان بالای 16 سال نیز با ویزای Tier 4 اجازه کار در حین تحصیل در انگلستان را دارند.دانشجویان مجاز به کار پاره وقت در 7 روز هفته می باشند. دانشجویان بین المللی پس از اتمام دوره کارشناسی یا کارشناسی ارشد و دریافت مدرک دیپلم خود در انگلستان، اجازه اقامت دو سال برای جستجوی کار را خواهند داشت. دانشجویان کارشناسی ارشد پس از فارغ التحصیلی به مدت 3 سال اجازه کار خواهند داشت. البته این امتیاز در صورتی معتبر است که ویزای دانشجویی معتبر باشد. پس از گذراندن دوره تحصیلی 2 یا 3 ساله در انگلستان، افراد می توانند برای تمدید اقامت خود در انگلستان برای ویزای Tier 2، ویزای کارگر ماهر، از طریق وضعیت شغلی خود اقدام کنند. در این صورت ویزای کارگر واجد شرایط توسط دانشگاهی که از آن فارغ التحصیل شده است حمایت مالی می شود.

مهاجرت کاری انگلیس

مهاجرت کاری انگلیس

با ثبت شرکت و اخذ ویزای نوآورانه در انگلستان کار کنید

کسانی که علاقه به شروع کسب و کار نو در انگلیس می باشند قادر به این هستند که برای ویزای نوآوری اقدام نمایند. اما ابتدا باید بدانیم شرایط برای گذراندن برنامه نوآوری چیست؟ کسب و کاری که ایجاد می کنید باید نوآورانه و متفاوت از هر کسب و کار موجود دیگری باشد. همچنین ایده کسب و کار شما باید توسط آژانس پشتیبانی تایید شود. یکی دیگر از پیش نیازهای راه اندازی کسب و کار این است که فرصت رشد و توسعه چنین نوآوری وجود داشته باشد. متقاضیان ویزای راه اندازی کسب و کار نوآورانه باید به زبان انگلیسی در سطح B2 مسلط باشند. این نوع ویزا 3 سال اعتبار دارد و شما می توانید ویزای خود را برای اقامت طولانی تری در انگلستان تمدید کنید و اقامت دائم دریافت کنید و محدودیتی برای آن وجود ندارد.

کار در انگلستان با ثبت شرکت و اخذ ویزای راه اندازی

این ویزا شباهت زیادی به ویزای نوآوری دارد. اما تنها چند تفاوت جزئی از نظر راه اندازی یک کسب و کار جدید از طریق استارت آپ وجود دارد. علاوه بر الزامات ویزای نوآوری مندرج در ویزای استارتاپ، ایده تجاری متقاضی باید توسط یک موسسه آموزش عالی بریتانیا و یک سازمان تجاری با تجربه در حمایت از کارآفرینان بریتانیا تایید شود. این نوع ویزا 2 سال اعتبار دارد اما قابل تمدید نیست.

جستجوی کار در انگلستان

برای یافتن شغل مناسب برای خود، می توانید شغل مناسب خود را در سایت های کاریابی در انگلستان پیدا کنید. در اینجا شش سایت محبوب کاریابی آورده شده است:

سایت monster

این وب سایت (monster.co.uk) که معادل فارسی Monster است، یکی از اولین وب سایت های کاریابی در انگلستان است. با جستجو در این سایت میتوانید آگهی های استخدامی را بیابید. همچنین می توانید به رزومه و شرایط مصاحبه در پروفایل شرکت دسترسی داشته باشید و حتی در این سایت مشاوره حقوقی دریافت کنید.

وب سایت یونیورسال Jobmatch

وب سایت (gov.uk) که می توان گفت جزو بزرگترین وب سایت های کاریابی در اروپا می باشد. عناوین شغلی بر اساس درآمد و رزومه طبقه بندی می شوند. این وب سایت همچنین به شما امکان می دهد بدون ثبت نام جستجو کنید، اما طیف وسیع تری از گزینه های جستجو برای کسانی که ثبت نام می کنند وجود دارد.

وب سایت NHS

مؤسسه ملی بهداشت (NHS) یک وب سایت (www.jobs.nhs.uk) برای کاربرانی که قصد دارند برای NHS کار کنند، ایجاد کرده است. NHS پنجمین سایت کاریابی بزرگ در جهان است. این سایت که 1.7 میلیون نفر را استخدام می کند، فرصت های شغلی و فرصت های جویای کار فراوانی دارد.

سایت Indeed

وب سایت Indeed (www.uk.indeed.com) به عنوان بهترین سایت شغلی در جهان رتبه بندی شده است و در 60 کشور جهان مورد استفاده قرار می گیرد.

سایت Linked In

این وب سایت در (www.uk.linkedin.com/jobs) واقع شده است. در این سایت می توانید مشخصات خود را با رزومه و سابقه کاری ارسال کنید. تعداد شرکت ها و سازمان هایی که به دنبال کارمند در این سایت هستند هر روز در حال افزایش است و این نشان می دهد که شانس شما برای یافتن شغل مناسب در این سایت بالاست.

مدارک مورد نیاز برای کار در انگلستان

آژانس های کاریابی در انگلستان می توانند در جستجوی شغل شما بسیار مفید باشند. و اطلاعات لازم را در اختیار متقاضیان قرار دهد چون توسط این موسسه ها می شود به راحتی از انواع شغل ها ، نوع ویزا برای هر شغل ، میزان درآمد و غیره ، اطلاعات مفیدی کسب کنید.

در این مرحله، بریتانیا به کار موقت زیادی نیاز ندارد و افراد به احتمال زیاد در حرفه، شغل و شغل خود برای بریتانیا کار خواهند کرد. به طور کلی، متقاضیان باید برای ویزای Tier 2 برای درخواست ویزای کار انگلستان اقدام کنند. شرایط زیر نیز برای درخواست کار در انگلستان مورد نیاز است:

 • حامی و کارفرما
 • مهارت در کار
 • بریتانیایی ها به شغل مناسب نیاز دارند
 • مسلط به زبان انگلیسی (بسته به موقعیت شغلی)
 • حمایت مالی (بسته به موقعیت)
 • ویزای کاری

شرایط مهاجرت و کار در انگلستان برای هر فرد بسته به نوع کاری که انجام می شود متفاوت است. اما به طور کلی طبق قانون کار بریتانیا، فردی که قصد کار در این کشور را دارد باید تابعیت بریتانیا یا اقامت معتبر بریتانیا را داشته باشد. کسانی که اقامت موقت انگلستان را از طریق ویزای کاری دریافت می کنند، فقط می توانند برای مدت زمان مشخص شده در نوع ویزا در انگلستان بمانند و در منطقه ویزای خود کار کنند.

مهاجرت کاری انگلیس

مهاجرت کاری انگلیس

 اما سوال اینجاست که چه کسانی برای کار در انگلستان نیازی به ویزا ندارند؟

 • فردی با تابعیت بریتانیا،
 • شهروندی کشورهای اتحادیه اروپا (EEA) (از جمله اتریش، بلژیک، بلغارستان، کرواسی، قبرس، جمهوری چک، دانمارک، استونی، فنلاند، فرانسه، آلمان، یونان، مجارستان، ایسلند، ایرلند، ایتالیا، لتونی)، لیختن اشتاین، لیتوانی، لوکزامبورگ، مالت، هلند، نروژ، لهستان، پرتغال، رومانی، اسلواکی، اسلوونی، اسپانیا، سوئد و بریتانیا)،
 • شهروند سوئیسی باشید که تا 31 دسامبر 2020 در بریتانیا کار می کند.

اگر هیچ یک از شرایط بالا را ندارید و شهروند کشورهای ذکر شده نیستید، باز هم فرصت کار در انگلستان را دارید اما از طریق پیشنهاد شغلی! برای مهاجرت از این طریق باید از یک کارفرما پیشنهاد شغلی دریافت کنید. سپس با تماس با سفارت و درخواست ویزا، واجد شرایط کار در انگلستان خواهید بود.

مشاغل مورد نیاز در انگلستان

برای افزایش شانس خود برای یافتن شغل، بهتر است بدانید که کدام مشاغل در بریتانیا بیشتر مورد تقاضا و مورد نیاز هستند. در اینجا 10 شغل پر تقاضا در بریتانیا آورده شده است:

 • مدیریت پروژه
 • توسعه نرم افزار
 • اهميت دادن
 • طراح گرافیک
 • بازاریابی دیجیتال
 • جای خالی مهندسی
 • پشتیبانی فنی
 • امنیت اطلاعات
 • مدیریت عملیات
 • جای خالی آموزشی

درآمد حاصل از کار در انگلستان

خوشبختانه فرصت های شغلی در انگلستان بی پایان است و درآمد حاصل از کار در انگلستان بسیار خوب است. اما اگر می‌پرسید کدام شغل بیشترین درآمد را دارد، در اینجا 10 شغل پردرآمد در بریتانیا آورده شده است:

 • مراقبت از پرواز
 • مدیر اجرایی
 • خلبانان و مهندسان پرواز
 • مدیر بازاریابی و فروش
 • متخصصین حقوقی
 • مدیران فناوری اطلاعات و ارتباطات
 • دلال
 • مدیر مالی
 • متخصصین پزشکی
 • مدیر تبلیغات و روابط عمومی

یکی از مهم ترین مسائل افراد متقاضی مهاجرت به کشورهای دیگر، میزان دستمزد و درآمدی است که کشورها برای مشاغل مختلف می پردازند، زیرا باید با این حقوق هزینه های زندگی خود را پرداخت کنند. در مورد مهاجرت کاری به انگلستان نیز این موضوع ارزش دوچندانی دارد و کسب اطلاعات در مورد دستمزد مشاغل مختلف در این کشور بسیار مهم و حائز اهمیت است. جدول زیر میانگین دستمزد های پرداخت شده در مشاغل انتخابی در انگلستان را نشان می دهد تا این ارقام را با هم مقایسه کنید و هزینه های زندگی در انگلستان را در نظر بگیرید تا تصمیم شما برای مهاجرت کاری به انگلستان تایید شود.اگر به دنبال شغل در انگلستان هستید، می توانید درآمد هر یک از مشاغل برتر انگلستان را در جدول زیر مشاهده کنید.

عنوان شغل میزان درآمد به‌صورت سالانه (پوند)
دندان‌پزشک ۷۲ هزار پوند
مهندسی ۴۸ هزار پوند
داروساز ۴۰.۲۵۰ پوند
لوله‌کش ۳۲ هزار پوند
پرستار ۳۱ هزار پوند
کارگر ۲۴.۸۰۰ پوند
متخصص فنی کامپیوتر ۲۳.۳۰۰ پوند
منشی ۲۲ هزار پوند
پرستار کودک ۱۹.۲۰۰ پوند

مالیات بر نیروی کار و هزینه های نیروی کار در انگلستان

میزان مالیاتی که پرداخت می کنید بستگی به میزان درآمد شما نسبت به استاندارد دارد. نرخ مالیات نیز به نوع کار و تعداد اعضای خانواده بستگی دارد. کسانی که 30 روز در بریتانیا می مانند و مالیات بر درآمد دارند، ملزم به پرداخت مالیات هستند.

میزان مالیات بسته به میزان درآمد در جدول زیر قابل مشاهده است:

گروه درآمدی درآمد مالیات بردار نرخ مالیات
میزانی که نیازمند پرداخت مالیات نباشد. تا مبلغ ۱۲.۵۷۰ پوند صفر درصد
نرخ پایه ۱۲.۵۷۰ تا ۵۰.۲۷۰ پوند ۲۰ درصد
نرخ بالا ۵۰.۲۷۰ تا ۱۵۰ هزار پوند ۴۰ درصد
نرخ اضافی بالای مبلغ ۱۵۰ هزار پوند ۴۵ درصد

سیستم تامین اجتماعی

هدف سیستم تامین اجتماعی بریتانیا ایجاد آرامش خاطر برای مردم است. علاوه بر این، واجد شرایط بودن برای پرداخت های تامین اجتماعی برای همه کارکنان اجباری است. میزان حق بیمه تامین اجتماعی با توجه به شغل و درآمد هر فرد متفاوت است. طرح تامین اجتماعی می تواند شامل مواردی مانند مزایای خانواده، حقوق بازنشستگی، مزایای بیکاری و بیماری و مراقبت های پزشکی باشد.

در انگلستان، مراقبت های بهداشتی دولتی و خصوصی است. افراد دارای بیمه سلامت عمومی تحت پوشش NHS هستند. افراد دارای بیمه خصوصی افرادی هستند که از نظر مالی در امنیت کامل هستند و به مراکز درمانی و بیمارستان های خصوصی مراجعه می کنند.

بازنشستگی انگلستان

در بریتانیا سن بازنشستگی برای مردان 70 سال و برای زنان 68 سال است. دولت بریتانیا یک سیستم بازنشستگی دولتی دارد. بر اساس این سیستم، کسانی که در حین کار در بریتانیا به بیمه ملی (NI) پرداخته اند، می توانند پس از رسیدن به سن بازنشستگی، دریافت مستمری را آغاز کنند. حقوق بازنشستگی در بریتانیا کیفیت زندگی را تضمین می کند. افرادی که از کشور دیگری برای کار در بریتانیا مهاجرت می کنند باید برای یک شماره بیمه ملی درخواست دهند و بیش از 10 سال سهم پرداخت کنند تا واجد شرایط برنامه بازنشستگی باشند.

مهاجرت کاری به انگلستان و شرایط عمومی

انگلستان در قسمت جنوبی جزایر بریتانیا واقع شده و بخش بزرگی را اشغال می کند. انگلستان در شمال به اسکاتلند و در غرب با ولز مرتبط است. بریتانیا 30395 کیلومتر مربع مساحت دارد. جمعیت نیز 54 میلیون نفر است. زبان رسمی مردم انگلیسی است اما شهروندان این کشور قاعدتاً به دو زبان مسلط هستند. به ویزای بریتانیا ویزای TIER گفته می شود و به هر نوع ویزای انگلستان شماره خاصی اختصاص می یابد. به عنوان مثال، در مورد مهاجرت کاری به انگلستان، ویزای کار انگلستان TIER2 است. لازم به ذکر است که فرد برای دریافت این ویزا نیاز به داشتن پیشنهاد شغلی از طرف کارفرمای انگلستان دارد که اخذ ویزای کار انگلستان را با مشکل مواجه می کند. بنابراین بهتر است روش های دیگر مهاجرت به انگلستان را انتخاب کنید.

مهاجرت کاری انگلیس

مهاجرت کاری انگلیس

مهاجرت کاری به انگلستان و نرخ بیکاری در انگلستان

یکی از عوامل مهمی که مهاجران به یک کشور باید قبل از مهاجرت به کشور مورد علاقه خود در نظر بگیرند، نرخ بیکاری در آن کشور است. برای مهاجرت کاری به انگلستان، باید نرخ بیکاری انگلستان را بدانیم و بر اساس آن مهاجرت کنیم. نمودار زیر نرخ بیکاری در بریتانیا را نشان می دهد. این نمودار نرخ بیکاری را در دو سال گذشته 2018 و 2019 نشان می دهد. برای تحلیل نمودار نرخ بیکاری انگلستان باید گفت که نرخ بیکاری در این کشور رو به کاهش است و این یک تحول امیدوارکننده برای مردم است. که متقاضی مهاجرت به این کشور است. نرخ بیکاری در بریتانیا در حال حاضر 3.8 درصد است که یک رقم امیدوارکننده است. این مطلب توسط کارشناسان موسسه حقوقی ملک پور (MIE اتریش) تهیه شده است و هرگونه کپی برداری و استفاده از آن بدون ذکر منبع غیر قانونی و شرعاً حرام است.

ویزای کاری کشور انگلستان و مهاجرت کاری

وقتی صحبت از مهاجرت به انگلستان می شود، دریافت ویزای کار بسیار مهم است زیرا بدون ویزای کار امکان مهاجرت به انگلستان وجود ندارد. بریتانیا انواع ویزای کار را به شرح زیر ارائه می دهد.

ویزای درجه یک

این ویزا برای افرادی مانند سرپرستان علمی، مهندسان، پزشکان اعمال می شود. درخواست ویزای کار توسط اداره کار انگلستان بررسی می شود. لازم به ذکر است تعداد ویزاهای صادر شده به این روش 1000 عدد می باشد که این ویزا به مدت 5 سال اعتبار دارد اما امکان تمدید این ویزا به مدت 5 سال وجود دارد.

ویزای درجه دو

کارگران دارای این ویزا می توانند برای کار به انگلستان مهاجرت کنند. حقوق تعیین شده برای این نوع ویزا 25000 لاری است. با این نوع ویزا فرد اقامت کاری 6 ساله دریافت می کند.

ویزای کار (انتقال به یک شرکت انگلستان)

گاهی اوقات افرادی از شرکت در کشور مبدا به یکی از شعب شرکت در کشور مقصد اعزام می شوند. در این صورت افراد برای ویزای کار انگلستان اقدام می کنند. این ویزا بین 6 تا 9 ماه اعتبار دارد.

ویزای کار مذهبی

این نوع ویزا برای افرادی است که می خواهند دین خود را در انگلستان گسترش دهند. با این نوع ویزا افراد اجازه اقامت سه ساله دریافت می کنند و این افراد به عنوان مبلغ در انگلستان مشغول به کار خواهند شد.

ویزای کار برای ورزشکاران

این نوع ویزا برای ورزشکاران و مربیان است. این نوع ویزا برای ورزشکاران و مربیان ورزشی به شرط تایید مدارک ورزشی آنها توسط اداره ورزش انگلستان صادر می شود. این ویزا 3 سال اعتبار دارد. و همچنین این ویزا امکان تمدید دارد .

ویزای کار موقت

هنگام مهاجرت کاری به انگلستان، یکی از انواع ویزا، ویزای موقت کار است. این نوع ویزا برای افرادی است که به دنبال کار در انگلستان برای مدت کوتاهی هستند. این ویزا 1 تا 2 سال اعتبار دارد.

مهاجرت کاری به انگلستان و بررسی ویزای همراه

یکی از مهمترین مسائل متقاضیان مهاجرت به کشورهای دیگر بررسی وضعیت ویزای همراه در آن کشور است تا متقاضیان دارای این ویزا بتوانند خانواده خود را با خود به کشور مورد نظر خود ببرند. اکثر کشورها برای درخواست ویزای همراه به متقاضی ویزای کار شرایطی دارند. این برای افرادی که برای کار در انگلستان درخواست می کنند نیز مهم است و آنها متعجب هستند که آیا می توانند خانواده خود را با ویزای کار انگلستان با خود به انگلستان ببرند. در پاسخ به این سوال باید گفت که دولت انگلستان امکان اخذ ویزای همراه برای همسر و فرزندان زیر 18 سال فرد را فراهم کرده است و همچنین امکان اخذ ویزای همراه برای خانواده فرد نیز وجود دارد. یعنی همسر و فرزندان تا 18 سال.

مدارک مورد نیاز برای ویزای کار مهاجرت به انگلستان

یکی از مهم ترین مراحل مهاجرت به یک کشور اخذ ویزا می باشد. در طی این فرآیند، تهیه مدارک لازم برای اخذ ویزای کار در انگلستان بسیار مهم است. بنابراین در زیر مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای کار انگلستان آورده شده است.

اثبات اینکه شغل دارای حقوق کافی برای حمایت از فرد و خانواده است. این مقدار نباید بیشتر از 30003000 باشد

ارائه گواهی عدم سوء پیشینه از کشوری که فرد در 10 سال گذشته بیش از 12 ماه در آن زندگی کرده است.

 • گواهی زبان انگلیسی
 • ارسال نامه مربوط به مجوز سفر
 • مدارک سفرهای قبلی را ارسال کنید
 • یک نامه وضعیت مالی ارسال کنید
 • یک جوینده کار در بریتانیا باید 9945 در مدت 90 روز در کشور مبدا پرداخت کند.
 • گواهی سلامت متقاضی

وضعیت اقامت و اخذ تابعیت در انگلستان

موفقیت برای اخذ گرفتن تابعیت و اقامت کشور مقصد یکی از اهداف مهم هر مهاجری می باشد. طبق قوانین انگلستان، پس از دریافت ویزای کاری، به فرد اجازه اقامت طولانی مدت 5 ساله داده می شود. اگر در این مدت در انگلستان کار کند و بتواند این 5 سال را برای دوره دوم تمدید کند، پس از این مدت می تواند برای اقامت دائم اقدام کند. اگر شخصی پس از دریافت اقامت بتواند ثابت کند که دائماً کار کرده و برای کشور مفید بوده و به این کشور نیز متعهد بوده و قوانین کشور را رعایت کرده و هیچ جرمی مرتکب نشده است. او همچنین با فرهنگ انگلستان آشنا است و می تواند برای خود و خانواده اش پاسپورت بگیرد. زمان پردازش پاسپورت 3 سال است.

شرایط زندگی و هزینه در انگلستان و بررسی دقیق آنها

برای آشنایی با جزئیات شرایط و هزینه های زندگی در انگلستان در این قسمت شما را با این کشور آشنا می کنیم. بریتانیا با 48 میلیون نفر جمعیت کشوری بی نظیر در اروپا است. این جزیره توسط آب های طبیعی احاطه شده است و شامل 4 کشور ولز، اسکاتلند، ایرلند شمالی و انگلستان است. بریتانیای کبیر بزرگترین کشور از سه کشور دیگر است و پایتخت آن لندن است. انگلیسی زبان رسمی ساکنان این کشور و همانطور که می دانید بیشترین صحبت در جهان است. این زبان توسط نزدیک به 450 میلیون نفر در سراسر بریتانیا صحبت می شود. واحد پول بریتانیا پوند است. انگلستان کشوری مدرن با سیستم آموزشی قوی است و به همین دلیل است که سالانه متقاضیان زیادی از سراسر جهان مایل به تحصیل در انگلستان هستند. سیستم آموزشی انگلستان از سن 5 تا 16 سالگی اجباری است. این آموزش ابتدایی تا سن 11 سالگی است. مرحله بعدی آموزش دوره GCSE نام دارد. دانش آموزان می توانند پس از فارغ التحصیلی از دبیرستان با گذراندن دوره A Level یا Foundation وارد دانشگاه شوند.

هزینه زندگی در لندن

لندن یکی از شهرهای صنعتی و فرهنگی جهان با زیرساخت های منحصر به فرد است. درآمد و دستمزد شهر لندن بسیار بالا می باشد و بخاطر همین علت میانگین درآمد در لندن یکی از بالاترین درآمد ها در این کشور می باشد و این سطح در اروپا نیز بسیار بالا و رقابتی است. هزینه زندگی در لندن نیز بالاست و هزینه اصلی زندگی در این شهر مسکن است. میانگین هزینه ماهانه برای یک خانواده چهار نفره 4155.95 دلار است، اما این شامل اجاره نمی شود. یک فرد مجرد اگر بخواهد در لندن زندگی کند باید 1172.73 دلار در ماه بپردازد. لندن 15.06 درصد ارزان تر از نیویورک است و اجاره بها در لندن به طور متوسط ​​26.07 درصد کمتر از نیویورک است. هزینه زندگی در لندن علاوه بر هزینه اجاره خانه، شامل هزینه خوراک، پوشاک، قبض و غیره می شود. جدول زیر برخی از مهم ترین هزینه های زندگی در لندن را نشان می دهد.

مهاجرت کاری انگلیس

مهاجرت کاری انگلیس

آیتم میزان هزینه به پوند
غذا، رستوران ارزان 15.00
در یک رستوران متوسط سه وعده غذای سالم برای 2 نفر 60.00
بطری 1.5 لیتری آب 1.03
12 عدد تخم مرغ 2.25
اینترنت (60 مگابیت در ثانیه یا بیشتر، داده نامحدود، کابل/ADSL) 32.27
 هزینه ماهانه باشگاه بدنسازی 46.65
یک عدد بلیط سینما 15.00

شهریه دانشگاه های انگلستان

شهریه دانشگاه های انگلستان یکی از مهمترین جنبه های شرایط زندگی و شهریه انگلستان است. در حال حاضر دانشجویان بریتانیا و اتحادیه اروپا در دانشگاه های بریتانیا باید سالانه 2,9,250 (13,050 دلار آمریکا) بپردازند. هزینه های تحصیل برای دانشجویان بین المللی در مقطع کارشناسی بسیار متفاوت است، از 10000 AMD (1430 دلار) تا 3838000 AMD (53700 دلار) و بیشتر برای دانشکده پزشکی. شهریه در تمامی سطح های رشته علوم انسانی ارزان تر می باشد ، در صورتی که تمامی دوره های بالینی و آزمایشگاهی بسیار گرانتر می باشند، اما اگر این هزینه ها را با میانگین هزینه زندگی در بریتانیا ترکیب کنید، حدود 12200 پوند (9،16،950) در سال، سپس خواهید دید که چگونه تحصیل در انگلستان بدون هزینه های بالا امکان پذیر است. میانگین هزینه تحصیل در بریتانیا حداقل 200 22 200 در سال (31 380 دلار آمریکا) تخمین زده می شود، با این حال، تحصیل در لندن بسیار گران است.

با توجه به این که هزینه ها می تواند بسیار نگران کننده باشد ، باید یادآوری کنم که بیشتر دانشگاه های انگلیس برنامه کوتاه تری دارند در مقایسه با سایر کشور ها . سه سال برای لیسانس به جای چهار سال تحصیل و یک سال برای فوق لیسانس به جای دو سال، بنابراین می توانید در مدت یک سال از کل بودجه خود هزینه های زندگی و زندگی در انگلستان را کنترل و کاهش دهید.

شرایط عمومی ویزای کار انگلیس

ویزای کار انگلستان نیاز به حمایت مالی از سوی کارفرمای بریتانیا و پیشنهاد شغلی دارد، بنابراین قبل از درخواست ویزای کار انگلستان باید یک شغل و پشتیبانی مناسب دریافت کنید. در حال حاضر، ویزای کار انگلستان برای مشاغل معمولی یا کم مهارت در دسترس نیست، بنابراین امکان ورود به انگلستان از طریق مشاغل دائمی، موقت یا کم مهارت وجود ندارد.

بنابراین باید شغلی با مهارت های خاص پیدا کنید و در این موقعیت ها پیشنهاد شغلی بگیرید و سپس برای ویزای کار انگلستان اقدام کنید. واجد شرایط بودن برای ویزای کار انگلستان بر اساس تعداد امتیازاتی که در سیستم امتیازی انگلستان کسب می کنید تعیین می شود. امتیازات بر اساس موارد زیر محاسبه می شود:

 • توانایی ها و مهارت ها
 • آینده کار
 • حامی مالی که به شما پیشنهاد کار داده است
 • دانش زبان انگلیسی
 • فرصت های مالی

ویزای کار انگلستان و انواع آن

مهمترین ویزاهای کاری موجود در بریتانیا عبارتند از:

ویزای tier 1 مختص استعداد های درخشان

ویزای کار بریتانیا برای افرادی که به عنوان پیشگامان علوم، علوم انسانی، مهندسی، پزشکی، فناوری دیجیتال و هنر شناخته می شوند. تنها 1000 ویزا از این دست در سال صادر می شود که مدت اعتبار آن تا 5 سال با امکان تمدید برای 5 سال دیگر می باشد.

ویزای tier 2 عمومی

ویزای کار بریتانیا برای افرادی که پیشنهاد شغلی برای یک شغل بسیار واجد شرایط با حداقل حقوق سالانه 25,000 پوند دریافت کرده اند. این ویزا تا 6 سال اعتبار دارد.

ویزای tier 2 مختص انتقال درون شرکتی

ویزای کار انگلستان برای افرادی که قصد دارند از شعبه یک شرکت در کشور خود به شعبه دیگر در انگلستان نقل مکان کنند. این ویزا بسته به موقعیت شغلی می تواند از 6 ماه تا 9 سال اعتبار داشته باشد.

ویزای tier 2 مختص ورزشکاران

ورزشکاران و مربیان نخبه می توانند برای ویزای کار انگلستان اقدام کنند. این ویزا تا 3 سال اعتبار دارد و تا 3 سال دیگر قابل تمدید است.

ویزای tier 5 یا ویزای موقت

ویزای کار انگلستان برای افراد شاغل موقت. برای افرادی که به عنوان داوطلب یک موسسه خیریه، ورزشکار یا هنرمند و مبلغان مذهبی به دنبال ویزای کار هستند و دارای اسپانسر و پیشنهاد شغلی هستند. ویزای کار موقت انگلستان بسته به هدف بین 1 تا 2 سال اعتبار دارد.

مدارک لازم برای ویزای کار انگلستان

 • گذرنامه معتبر
 • اثبات سلامت مالی (مانند صورت حساب بانکی یا تاییدیه حامی مالی)
 • تایید دانش زبان انگلیسی
 • رسید حق بیمه

هزینه ویزای انگلیس

در فرآیند اخذ ویزای ملی Tier 2، فرد متحمل هزینه هایی مانند هزینه ویزای کار به انگلستان و هزینه های مربوط به بخش دولتی و سفارت می شود. به غیر از هزینه ویزای کار انگلستان، هزینه بیمه مسافرتی دیگری نیز وجود دارد که در صورت درخواست آنلاین یا درخواست ویزا به صورت حضوری در سفارت یا کنسولگری، باید آن را ارائه دهید. باید از دفاتر بیمه مهاجرت تهیه کنید اما برای پرداخت حق بیمه باید در نظر داشته باشید که در صورت داشتن پیشنهاد شغلی دو نفره باید متناسب با مدت اقامت یا مدت ویزا پرداخت کنید. سال، شما باید حق بیمه دو ساله بپردازید و برای رفقا باید پرداخت شود. هزینه ویزای انگلستان و هزینه ویزای کار انگلستان در جدول زیر نشان داده شده است.

مدت اعتبار متقاضی     همراه (هر نفر)
تا ۳ سال ۶۱۰ پوند ۶۱۰ پوند
۱ تا ۳ سال مشاغل مورد نیاز دولت ۴۶۴ پوند ۴۶۴ پوند
بالای ۳ سال ۱،۲۲۰ پوند ۱،۲۲۰ پوند
بالای ۳ سال مشاغل مورد نیاز دولت ۹۲۸ پوند ۹۲۸ پوند

شرایط اخذ ویزای کار انگلستان

انگلستان یکی از محبوب ترین مقاصد مهاجرتی در جهان برای افرادی است که می خواهند در یک کشور انگلیسی زبان زندگی و کار کنند. با این حال، سیستم مهاجرت بریتانیا محدود است. به دنبال نتایج همه پرسی اتحادیه اروپا در 23 ژوئن 2016 و تصمیم انگلیس برای خروج از اتحادیه اروپا، تغییرات بیشتری در سیستم ویزای انگلیس ایجاد شد. از سال 2010، دولت بریتانیا تغییرات زیادی در قانون مهاجرت به بریتانیا ایجاد کرده است تا مهاجرت به بریتانیا، به ویژه از خارج از منطقه اقتصادی اروپا را محدود کند. بیکاری کم، دستمزدهای مناسب و سطح بالای رفاه اجتماعی و اقتصادی در بریتانیا باعث شده است که بسیاری از مردم به دنبال کار در بریتانیا باشند.

مهاجرت کاری انگلیس

مهاجرت کاری انگلیس

شرایط ویزای کار انگلستان و انواع آن

ویزای کار انگلستان یک سیستم مبتنی بر امتیاز است که شامل یک برنامه سفر برای کارگران ماهر است که از یک حامی و کارفرمای تایید شده پیشنهاد کاری دریافت کرده اند. ویزای موسوم به Tier 2 برای “کارگران ماهر” خارج از EEA با پیشنهاد شغلی از سوی کارفرما است و شامل کارگران ماهر است که توسط یک شرکت بین المللی از طریق ویزای انتقال سطح 2 به بریتانیا منتقل شده اند. آنها می توانند برای کار در این کشور درخواست دهند. انگلستان با ویزا که معلوم شد در انگلستان کمبود دارد و همچنین بعد از 3 ماه در خود انگلستان و بعد از 3 ماه در اتحادیه اروپا و هیچ پرسنلی پیدا نشد. از ژانویه 2021، شغلی که به شما پیشنهاد می شود باید سطح RQF3 مورد نیاز یا بالاتر (معادل سطح A) را داشته باشد. همچنین باید انگلیسی خوب صحبت کنید و پول اسپانسر دریافت کنید. این آستانه دستمزد دولتی باید 625600 نفر باشد. اگر درآمد شما کمتر از 20,480 پوند است، همچنان می توانید در ازای حقوق خود برای ویژگی های ویژه درخواست دهید. به عنوان مثال، اگر یک پیشنهاد کاری دارید که کمبود دارد، یا دکترای مرتبط با آن شغل دارید، ممکن است این شکاف را جبران کند. ویزای Tier 5 که شامل یک ویزای کار موقت برای طبقه کارگر موقت است که شامل خلاقیت و ورزش، خیریه، مذهب و برنامه تحرک جوانان است، به حدود 55000 جوان اجازه می دهد تا هر ساله در مرخصی در بریتانیا کار کنند.

سیستم امتیاز بندی ویزای کاری انگلستان

بریتانیا در آخرین اطلاعیه خود از سپتامبر 2020 اعلام کرد که از ابتدای سال 2021 تمامی افرادی که قصد دریافت ویزای کار انگلستان را دارند با استفاده از سیستم امتیازدهی سنجیده می شوند. هدف این سیستم جدید کاهش شکاف بین شهروندان اتحادیه اروپا و سایر کشورها و دادن فرصت برابر به همه برای مهاجرت به بریتانیا است. علاوه بر این، کارفرمایان بریتانیایی که قصد استخدام کارگران خارجی را دارند، باید ابتدا نامه حمایت مالی از وزارت کشور دریافت کنند. همچنین متقاضیان باید یک پیشنهاد شغلی از یک کارفرمای معتبر با حقوق معقول دریافت کنند.

جدول زیر نحوه اخذ ویزای کار انگلستان را نشان می دهد:

ویژگی الزامی بودن امتیاز
داشتن جاب آفر از طرف کارفرمای تایید شده وزارت کشور الزامی هست 20
موقعیت شغلی متناسب با سطح مهارتی A (دیپلم کالج و بالاتر) الزامی هست 20
دانش زبان انگلیسی کافی الزامی هست 10
حقوق سالیانه 20.480 – 23.039 پوند و یا معادل 80% پایه حقوق الزامی نیست 0
حقوق سالیانه 23.040- 25.599 پوند و یا معادل 90% پایه حقوق الزامی نیست 10
حقوق سالیانه 25.600 یا بیشتر (معادل پایه حقوق) الزامی نیست 20
موقعیت شغلی در مشاغلی که با کمبود نیروی متخصص روبه‌رو هستند الزامی نیست 20
داشتن مدرک دکتری در حوزه مربوط به موقعیت شغلی الزامی نیست 10
داشتن مدرک دکتری در حوزه‌های علوم پایه، فناوری، مهندسی و ریاضیات الزامی نیست 20

هزینه انواع ویزا برای مهاجرت کاری به انگلستان

هزینه بیومتریک (انگشت نگاری) 19/20 پوند می باشد، همچنین متقاضیان باید بسته به نوع ویزا و مدت اعتبار آن، هزینه بیمه را محاسبه و پرداخت کنند.

نوع ویزا هزینه درخواست به پوند برای یک نفر هزینه تمدید ویزا به پوند برای یک نفر
ویزای عمومی کار تا 3 سال 610 704
ویزای عمومی کار برای مشاغل مورد نیاز تا 3 سال 464 464
ویزای عمومی کار بیش از 3 سال 1220 1408
ویزای عمومی کار برای مشاغل مورد نیاز بیش از 3 سال 928 928
ویزای خدمات درمانی تا 3 سال 232
ویزای خدمات درمانی بیش از 3 سال 464
ویزای مبلغ مذهبی 610 704
ویزای ورزشکاری 610 704
ویزای نیروی کار موقت (همه شاخه‌ها) 242
ویزای نوآوری 1021 1277
ویزای استارت آپی 363 493
ویزای استعداد جهانی در هر مرحله 456 152

سوالات متداول

برای اخذ ویزای کار انگلستان چه مدارکی لازم است؟

داشتن گواهی حمایت، شهروندی منطقه اقتصادی اروپا و سوئیس، ارائه مدارک درآمد و دستمزد (حداقل 0030000 در سال)، داشتن مهارت های زبانی کافی، پس انداز شخصی (45945 در حساب بانکی 90 روز قبل) ). درخواست ویزا)، داشتن پاسپورت معتبر و سابقه سفر و نداشتن سوابق بد از پیش نیازهای اصلی اخذ ویزای کار انگلستان می باشد.

شرایط اخذ ویزای استارتاپ انگلستان چیست؟

ویزای استارت آپ برای کسانی است که می خواهند یک کسب و کار جدید در این کشور راه اندازی کنند. برای راه اندازی یک کسب و کار جدید در انگلستان، می توانید پس از تایید یک موسسه آموزشی یا شرکت پیشرو با سابقه حمایت از کارآفرینان در انگلستان، برای این ویزا اقدام کنید. این ویزا 2 سال اعتبار دارد و نیازی به سرمایه اولیه ندارد، اگرچه یک طرح تجاری دقیق ضروری است.

آیا ایرانیان می توانند ویزای کار انگلستان را دریافت کنند؟

بله، اخذ ویزای کار انگلستان برای اتباع ایرانی مانع قانونی نیست، هرچند بسیار سخت است. انگلستان یکی از محبوب ترین مقاصد برای مهاجرت کاری است، بنابراین متقاضیان ویزای کار باید با تعداد زیادی نیروی کار ماهر از اروپا، چین، هند و آمریکا برای برنده شدن در یک پیشنهاد شغلی رقابت کنند.

آیا ویزای کار انگلستان از سیستم امتیازی استفاده می کند؟

بله، تحت سیاست جدید بریتانیا، دیگر تفاوتی بین نیروی کار ماهر در خارج یا داخل اتحادیه اروپا وجود ندارد و هر کدام با استفاده از یک سیستم امتیاز بر اساس مهارت‌های زبانی، پیشنهادات شغلی، نوع رشته و شرایط شغلی و افراد ارزیابی می‌شوند. در صورت کسب امتیاز لازم می توانند ویزای کار انگلستان را دریافت کنند.

شرایط کاری برای مهاجرت به انگلستان چیست؟

متقاضیان ویزای کار انگلستان می توانند از چند طریق اقدام کنند که پرطرفدارترین آنها سطح 2 است، برای دریافت این ویزا باید از یک کارفرمای معتبر پیشنهاد کاری دریافت کرده باشید. لطفا توجه داشته باشید که دریافت پیشنهاد شغلی از انگلستان بسیار سخت است زیرا رقابت زیادی برای آن وجود دارد و همچنین برای واجد شرایط بودن برای ویزای کار در آن کشور باید در سیستم امتیاز دهی شرکت کنید.

انگلستان چند نوع ویزای کار ارائه می دهد؟

بریتانیا انواع مختلفی از ویزاهای کاری را ارائه می دهد، از جمله ویزای کاری طولانی مدت (سطح 2)، ویزای کاری کوتاه مدت (سطح 5)، ویزای نوآوری و راه اندازی (سطح 1) – محبوب ترین ویزاهای کاری به انگلستان که متقاضیان می توانند دریافت کنند. درخواست ارسال کنید