ویزای تحصیل در نیوزلند آینده‌ای رویایی و درخشان با مهاجرت تحصیلی نیوزلند نیوزلند یک‌ کشور نسبتا پیشرفته واقع در قاره اقیانوسیه است. این کشور زیبا از دو جزیره  بزرگ تشکیل شده، و در جنوب غربی اقیانوس آرام قرار دارد. این کشور با نام زلاندنو نیز شناخته می‌شود، و زبان رایج مردم آن انگلیسی است. واحد پول این کشور دلار نیوزلندی بوده، و حدود ۴میلیون و ۶۰۰هزار نفر جمعیت دارد. تحصیل در نیوزلند امروزه برای دانشجویان بین‌المللی به یک رویا تبدیل شده است و هرساله متقاضیان زیادی برای تحصیل در این کشور درخواست صدور ویزا می‌دهند. نیوزلند یکی از بهترین مقاصد تحصیلی در دنیا محسوب می‌شود و متقاضیان می‌توانند با تحصیل در این کشور آینده خوبی را برای خود رقم زده و از مزایای فراوانی بهره‌مند گردند. در ادامه چند مورد از مهم‌ترین‌ مزایای مهاجرت تحصیلی نیوزلند را نام خواهیم برد.

ویزای تحصیل در نیوزلند

تحصیل در دانشگاه‌های معتبر: چند دانشگاه کشور نیوزلند از رتبه بسیار خوبی در سطح جهانی برخوردار هستند. این نشان می‌دهد که دانشگاه‌های این کشور کیفیت آموزشی بسیار خوبی دارند. در واقع دانشگاه‌های این کشور بسیار معتبر بوده، و اساتید خبره و با سابقه زیادی در آن‌ها مشغول به فعالیت هستند.

اخذ مدارک معتبر

با اعتبار بالای دانشگاه‌های نیوزلند در سطح جهانی، مدارکی که از طرف آن‌ها صادر می‌شوند نیز بسیار معتبر خواهند بود.‌ در نتیجه دانشجو می‌تواند با مدرک دریافت شده از این دانشگاه‌ها، در همه کشورها مشغول به کار شود. نکته حائز اهمیت این است که مدارک‌ صادره از طرف دانشگاه‌های این کشور، مورد تایید وزارت علوم ایران نیز هستند.

تحصیل با هزینه مناسب

با وجود این که استاندارد و کیفیت نظام آموزشی  دانشگاه‌های نیوزلند با مراکز تحصیلی آمریکا و انگلیس تقریبا برابری می‌کند، هزینه تحصیل در این کشور بسیار مناسب‌تر است. شهریه دانشگاه‌های نیوزلند نسبت به دانشگاه‌های انگلستان، آمریکا، استرالیا  و… مناسب‌تر بوده، و این مورد نیز یک مزیت عالی محسوب می‌شود.

ارائه طیف گسترده‌ای از رشته‌های دانشگاهی

از دیگر مزایای مهاجرت تحصیلی نیوزلند، می‌توان به ارائه طیف گسترده‌ای از رشته‌های دانشگاهی اشاره نمود. در دانشگاه‌های این کشور انواع  رشته‌های تحصیلی پرطرفدار تدریس می‌شوند.  در نتیجه همه افراد می‌توانند در رشته مورد علاقه خود در نیوزلند مشغول  به تدریس شوند.

تحصیل در نیوزلند چه‌ معایبی دارد؟

گفتیم که دانشجویان و دانش‌آموزان بین المللی می‌توانند با تحصیل در کشور نیوزلند، یک آینده رویایی و درخشان را برای خود رقم بزنند. اما نمی‌توان انتظار داشت که تحصیل در این کشور تنها شامل مزایا و فاکتورهای مثبت شود، و هیچ‌گونه نکته منفی یا معایبی نداشته باشد. مهاجرت تحصیلی نیوزلند نیز برخی معایب را به همراه خواهد داشت. به همین دلیل گاها این معایب می‌توانند افراد را در انتخاب این کشور برای تحصیل، دچار شک و دو دلی نمایند. در زیر این معایب را ذکر نموده‌ایم:

ویزای تحصیل در نیوزلند

ویزای تحصیل در نیوزلند

دسترسی دشوار

دسترسی مردم نیوزلند به کشورهای دیگر بسیار دشوار است و باید مسافت‌های بسیار طولانی را طی کنند. در واقع نزدیک‌ترین پرواز نیوزلند  به کشورهای دیگر حدود سه ساعت به طول می‌انجامد. به همین علت افرادی که در این کشور تحصیل می‌کنند، معمولا اگر بخواهند برای دیدار با خانواده  خود از نیوزلند خارج شوند کمی برایشان دشوار خواهد بود.

موقعیت شغلی محدود

جمعیت کشور نیوزلند بسیار کم است. به گونه‌ای که جمعیت این‌ کشور به اندازه یک‌ شهر متوسط ایران است. به همین دلیل موقعیت‌های شغلی در نیوزلند بسیار محدود بوده، و ممکن است برخی افراد بعد از اتمام دوره تحصیل خود، برای شروع کار مجبور به ترک این کشور شوند.

آب و هوای بسیار گرم

آب و هوای بسیار گرم نیز می‌تواند از دیگر معایب مهاجرت تحصیلی نیوزلند محسوب شود. در این کشور زیبا همواره هوا بسیار داغ و سوزان بوده، و می‌تواند برای برخی افراد غیرقابل تحمل باشد. در واقع افراد بعد از مهاجرت به این کشور، باید برای اتمام دوره‌های تحصیلی خود مدتی را در نیوزلند زندگی کنند‌. در نتیجه مشکل  آب و هوا می‌تواند برایشان آزاردهنده باشد.

شرایط دریافت ویزای تحصیلی نیوزلند چیست؟

برای تحصیل در نیوزلند افراد در رده‌های سنی مختلف باید ویزای تحصیلی این کشور را دریافت کنند. دریافت ویزا به فرد اجازه می‌دهد تا به عنوان‌ محصل یا دانشجو در نیوزلند اقامت داشته باشد.‌ اما مهاجرت تحصیلی نیوزلند و دریافت ویزای تحصیلی این کشور، نیازمند وجود برخی شرایط است. دارا بودن شرایط زیر برای دریافت ویزای تحصیلی این کشور الزامی است:

عدم‌ سو پیشینه

فردی که می‌خواهد در کشور نیوزلند تحصیل کند، به هیچ عنوان نباید سوپیشینه داشته باشد. به همین علت یکی از شرایط اخذ ویزای تحصیلی این کشور ارائه گواهی عدم سوپیشینه است.

تمکن مالی

ویزای نیوزلند معمولا برای کسانی صادر می‌شود که تمکن ‌مالی خوبی داشته باشند. در واقع فرد باید بتواند در نیوزلند هزینه‌های زندگی و تحصیل خود را تامین کند. به همین دلیل از دیگر شرایط اخذ ویزای تحصیلی این کشور ارائه گواهی تمکن ‌مالی خواهد بود. ارائه این گواهی، تمکن ‌مالی افراد را اثبات می‌کند.

تضمین خوابگاه

از دیگر شرایط مهاجرت تحصیلی نیوزلند و‌ اخذ ویزای این کشور می‌توان به تضمین خوابگاه اشاره کرد. در واقع متقاضی باید خوابگاه یا مسکن خود حین تحصیل در نیوزلند را، فراهم و تضمین‌ نماید. البته این مورد مختص کسانی است که، کمتر از ۱۸سال سن دارند.

دارا بودن نامه پذیرش

دارا بودن نامه پذیرش نیز برای اخذ ویزای تحصیلی نیوزلند الزامی است. دانش‌آموزان و دانشجویان باید بتوانند در دانشگاه‌های این کشور، پذیرش شوند و نامه آن را دریافت کنند. برای اخذ نامه پذیرش باید با ارسال رزومه تحصیلی و به صورت آنلاین اقدام نمود. در صورتی که رزومه تحصیلی دانشجو مورد تایید مجموعه آموزشی قرار گیرد، این نامه  برای او صادر شده و می‌تواند برای مهاجرت تحصیلی نیوزلند اقدام کند.

انواع ویزای تحصیلی نیوزلند کدامند؟

ویزاهای تحصیلی نیوزلند در دو نوع مختلف صادر می‌شوند، و هر فرد باید با توجه به شرایط خود برای دریافت یکی از آن‌ها اقدام‌ نماید. در درجه اول اگر سن متقاضی زیر هجده سال باشد، باید برای دریافت ویزای دانش‌آموزی نیوزلند اقدام کند.‌ این ویزا معمولا چهارسال اعتبار دارد، دانش‌آموزان با دریافت آن می‌توانند، در مدارس نیوزلند مشغول به تحصیل شوند. اما‌ اگر سن دانشجو بالای هجده سال باشد، و بخواهد در مقطع کارشناسی و بالاتر تحصیل کند، باید برای مهاجرت تحصیلی نیوزلند ویزای دانشجویی این کشور را دریافت نماید.

این ویزا نیز معمولا تا پایان دوره تحصیل فرد دارای اعتبار خواهد بود. اما ممکن است در بازه‌های زمانی مختلف نیاز به تمدید داشته باشد. مدت زمان صدور این دو نوع ویزا معمولا یک ماه خواهد بود. اما این زمان تقریبی است، و امکان دارد ویزا در تایم کوتاه‌تری نیز صادر شود. در بدترین حالت ممکن است صدور ویزای تحصیلی نیوزلند سه ماه زمان ببرد. اما این مورد بسیار نادر بوده، و اکثر ویزاهای تحصیلی این کشور کمتر از سی روز صادر می‌شوند. هزینه اخذ ویرا برای مهاجرت تحصیلی نیوزلند نیز حدود ۵۰۰دلار است.

مراحل اخذ ویزای تحصیلی کشور نیوزلند

اخذ ویزای تحصیلی کشور نیوزلند کار دشواری نبوده و به راحتی در چند مرحله قابل انجام است. در صورتی که افراد واجد شرایط تحصیل در نیوزلند باشند، می‌توانند با انجام مراحل زیر ویزای تحصیلی این کشور را دریافت نمایند:

 • ابتدا باید فرد به سایت یک دانشگاه یا مدرسه معتبر در نیوزلند رجوع نموده و پذیرش خود را دریافت کند.
 • سپس باید به صورت اینترنتی در سفارت نیوزلند درخواست ویزا بدهد.
 • در مرحله بعد سفارت یک وقت مصاحبه برای متقاضی مهاجرت تحصیلی نیوزلند تعیین می‌کند.
 • سپس متقاضی باید در سفارت حاضر شده و با مامور کنسولگری این کشور به گفت‌وگو بپردازد. در این مرحله فرد باید مدارک صدور ویزای خود را نیز به سفارت نیوزلند تحویل دهد. در زیر این مدارک را نام برده‌ایم:
 1. فیش پرداخت هزینه ویزا
 2. پاسپورت
 3. نامه پذیرش دانشگاه یا مدرسه
 4. مدرک زبان مورد نیاز
 5. گواهی معاینات پزشکی
 6. گواهی عدم سو پیشینه
 7. گواهی اثبات تمکن‌ مالی
 8. چند قطعه عکس
 9. سند ازدواج در صورت تاهل
 10. دانشنامه
 11. انگیزه نامه
 12. مدارک تحصیلی در صورت موجود بودن
 13. گواهی سابقه کاری
 14. مدارک شخصی مثل کارت ملی، شناسنامه و ….
 • حال اگر مامور کنسولگری صلاحیت فرد برای تحصیل در نیوزلند را احراز کند، ظرف مدت زمان یک الی سه ماه ویزای تحصیلی او را صادر خواهد کرد.

نکته: حتما  تمامی مدارک گفته شده را برای اخذ ویزای تحصیلی خود به سفارت تحویل دهید، تا  ویزای شما در مدت زمان کوتاه‌تری برای مهاجرت تحصیلی نیوزلند صادر شود.

ویزای تحصیل در نیوزلند

ویزای تحصیل در نیوزلند

دلایل ریجکت شدن درخواست صدور ویزای تحصیلی نیوزلند

برای صدور ویزای تحصیلی کشور نیوزلند، همه افراد باید مطابق قوانین درخواست صدور ویزای خود را به سفارت این کشور ارائه نمایند. حال همیشه نیز امکان اخذ ویزای تحصیلی بدون هیچ مشکلی وجود ندارد، گاهی چالش‌هایی نیز وجود خواهند داشت. اولین چالشی که در این خصوص می‌تواند به وجود بیاید رد شدن درخواست ویزا یا ریجکت شدن آن است. ریجکت شدن درخواست ویزای تحصیلی نیوزلند دلایل مختلفی دارد، که در زیر به چند مورد از آن ها اشاره نموده‌ایم:

ناکافی یا نادرست بودن اطلاعات

در درجه اول باید همه افراد تمام مدارک مورد نیاز برای صدور ویزا را به سفارت تحویل دهند. در صورتی که مدارک ناقص باشند، درخواست صدور ویزا رد خواهد شد. علاوه بر این صحت مدارک و اطلاعات متقاضی نیز از شروط صدور ویزا خواهد بود. اگر اطلاعات‌ متقاضی صحیح نباشند، بازهم درخواست او برای مهاجرت تحصیلی نیوزلند و اخذ ویزای تحصیلی این کشور رد می‌شود.

انتخاب دوره تحصیلی نامناسب

شما باید با توجه به رشته تحصیلی،  سن و مقطع خود دوره تحصیلی مناسبی را انتخاب نمایید. اگر دوره تحصیلی انتخاب شده توسط شما صحیح و مناسب نباشد، درخواست شما رد می‌شود.

عدم اثبات بازگشت به کشور

شما باید به سفارت اثبات کنید که با صدور این ویزا می‌خواهید فقط در نیوزلند تحصیل کنید و بعد اتمام دوره‌های تحصیلی به کشور خود باز خواهید گشت. اگر نتوانید بازگشت به کشور پس از اتمام تحصیلات را به سفارت اثبات نمایید، ممکن است درخواست شما ریجکت گردد.

حال سوالی که مطرح می‌شود این است که در صورت ریجکت شدن درخواست ویزای تحصیلی نیوزلند چه باید کرد؟ که پاسخ ساده است. اگر مدارک، اطلاعات و …کامل باشند، می‌توانید به این مسئله اعتراض کنید و از سفارت بخواهید که پرونده شما را مجددا برسی کند. اما اگر مشکلی در مدارک، اطلاعات، رشته تحصیلی و …شما وجود داشته باشد، باید با برطرف نمودن آن دوباره درخواست صدور ویزا بدهید، تا موفق به مهاجرت تحصیلی نیوزلند شوید.

تحصیل در مدارس نیوزلند و شرایط عمومی آن

عموما بعد از مهاجرت تحصیلی نیوزلند افراد باید با توجه به سن خود در یک مقطع خاص مشغول به تحصیل شوند. اگر سن متقاضی شش سال باشد، باید تحصیل خود را با توجه به برخی شرایط در مدارس نیوزلند آغاز کند. تحصیل در مدارس این کشور از سن شش سالگی آغاز شده و تا ۱۳سال به طول می‌انجامد. بعد از گذشت سیزده سال مدرک دیپلم به متقاضی اهدا شده و می‌تواند وارد دانشگاه شود. برای تحصیل در مدارس نیوزلند در شش سال اول دانش‌آموز  باید، در مقطع دبستان مشغول به تحصیل شود. دو سال بعدی نیز مربوط به مقطع متوسطه بوده و فرد می‌تواند بعد از آن وارد مقطع دبیرستان  شود.

در این کشور دانش‌آموزان خارجی باید به مدرسه  خود شهریه پرداخت کنند و تنها کسانی می‌توانند در مدارس نیوزلند  رایگان تحصیل کنند که دارای اقامت این کشور باشند. افراد بعد از مهاجرت  تحصیلی نیوزلند باید از مدارس این کشور پذیرش  دریافت نمایند. به طور کلی مدارس این کشور به دو گروه زیر دسته بندی می‌شوند:

مدارس خصوصی

مدارس خصوصی معمولا شبانه‌روزی بوده  و امکانات فراوانی دارند. شهریه اینگونه مدارس توسط دانش‌آموزان پرداخت می‌گردد. این دسته از مدارس برای تحصیل دانش‌آموزان بین‌المللی گزینه مناسبی هستند.

مدارس دولتی

مدارس دولتی نیوزلند معمولا دانش‌آموزان  نیوزلندی را پذیرش  می‌کنند. تحصیل در این مدارس رایگان بوده و شهریه آن‌ها توسط دولت پرداخت می‌شود.

تحصیل در مقطع کارشناسی در کشور نیوزلند

پس از مهاجرت تحصیلی نیوزلند و گذراندن دوره‌های تحصیلی در مدارس، فرد می‌تواند وارد دانشگاه‌های نیوزلند شود. در واقع دانش‌آموزان در سن ۱۹سالگی می‌توانند مدرک دیپلم خود را از مدارس دریافت نموده، و برای ورود به مقطع کارشناسی یا لیسانس اقدام نمایند. برای ورود به این مقطع فرد باید بتواند از دانشگاه‌های این کشور پذیرش بگیرد. اخذ پذیرش به صورت آنلاین انجام می‌شود و سپس دانشگاه از دانشجو برای تحصیل در نیوزلند دعوت می‌نماید. پس از آن نیز برای ورود به دانشگاه ممکن است نیاز به شرکت در آزمون‌های ورودی باشد. تحصیل در مقطع کارشناسی در نیوزلند معمولا سه سال به طول می‌انجامد. گاها نیز به علت پیچیدگی برخی رشته‌های تحصیلی ممکن است این مقطع ۴سال زمان ببرد.

تدریس در دانشگاه‌های این کشور به زبان‌انگلیسی انجام می‌شود. به همین علت برای تحصیل کارشناسی در دانشگاه‌های نیوزلند، دانشجو باید دارای مدرک زبان آیلتس با نمره حداقل ۶ باشد. برای مهاجرت تحصیلی نیوزلند و تحصیل در مقطع کارشناسی، هرچقدر که دانشجو نمرات و سابقه تحصیلی بهتری داشته باشد، اخذ پذیرش و ورود به دانشگاه برایش ساده‌تر خواهد بود. در مقطع کارشناسی در نیوزلند، تمامی رشته‌های تحصیلی به دانشجویان ارائه می‌شوند. دانشجو  می‌تواند در مقطع کارشناسی همسر و فرزند زیر ۱۸سال خود را نیز به عنوان همراه  وارد نیوزلند کند.

همچنین در این مقطع دانشجو می‌تواند در طول هفته حدود ده ساعت به کار دانشجویی بپردازد، تا هم تجربه‌های جدید کسب کند و هم برای ورود به بازار کار بعد از تحصیل آماده شود. معمولا تحصیل در این مقطع در نیوزلند طرفداران زیادی دارد. به این علت که در این کشور بر خلاف کشورهای دیگر، دوره کارشناسی به جای ۴ یا ۵ سال حدود سه سال طول می‌کشد و کوتاه‌تر است‌.

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در نیوزلند

بعد از مهاجرت تحصیلی نیوزلند و‌ گذراندن دوره لیسانس، فرد باید در مقطع فوق‌لیسانس یا کارشناسی ارشد، در این کشور مشغول به تحصیل شود. تحصیل در این مقطع نیز شرایط خاص خود را دارد. در درجه اول فرد باید دارای مدرک زبان آیلتس با نمره شش باشد.‌ دوره کارشناسی ارشد در دانشگاه‌های نیوزلند، با توجه به نوع رشته تحصیلی یک الی دو سال به طول می‌انجامد. افرادی که در این مقطع مشغول به تحصیل می‌شوند، می‌توانند در هفته حدود بیست ساعت به کار دانشجویی بپردازند. همچنین دانشجو مجاز است که در روزهای تعطیل نیز سرکار برود. یکی از مزایای مهم تحصیل در این مقطع، شرکت در دوره‌های آموزشی حرفه‌ای است.‌ دانشگاه‌های نیوزلند برای دانشجویان این مقطع کلاس‌های آموزشی حرفه مرتبط با رشته آن‌ها را، برگزار خواهند کرد.

شرکت در این‌کلاس‌ها می‌تواند دانشجو را برای ورود به مقطع دکترا و‌ همچنین وارد شدن به بازارکار بعد از اتمام تحصیل آماده نماید. افراد می‌توانند با مهاجرت تحصیلی نیوزلند و تحصیل در دوره کارشناسی ارشد بورسیه تحصیلی نیز دریافت کنند. بورسیه‌هایی که در این مقطع پرداخت می‌شوند، مابین ده الی بیست هزار دلار خواهند بود. علاوه بر این تنوع رشته‌ها در این مقطع نیز بسیار زیاد است. از پرطرفدارترین رشته‌های تحصیلی در این مقطع می‌توان به پزشکی، حقوق، معماری، فناوری اطلاعات، حقوق، تربیت بدنی، گردشگری و …اشاره کرد. پس از پایان دوره تحصیلی کارشناسی ارشد در نیوزلند، دانشجو برای دریافت مدرک فوق‌لیسانس خود باید پایان نامه‌اش را به دانشگاه ارائه دهد.

ویزای تحصیل در نیوزلند

ویزای تحصیل در نیوزلند

تحصیل در مقطع  دکترا در نیوزلند

تحصیل در مقطع  دکترا آخرین مرحله از مهاجرت تحصیلی نیوزلند محسوب می‌شود. دانشجویانی که‌ می‌خواهند در این مقطع تحصیل کنند، باید حتما  دارای مدرک‌ کارشناسی ارشد بوده و مدرک زبان آیلتس آن‌ها نیز حداقل نمره هفت داشته باشد. سپس باید دانشجو تاییدیه خود را از استاد راهنما دریافت کند، تا بتواند در این مقطع تحصیل کند. این یعنی دانشجو باید با یکی از اساتید صحبت کند و آن استاد تایید کند  که او شایستگی تحصیل در مقطع دکترا در نیوزلند را دارد. برای این که فرد بتواند تاییدیه خود را از استاد راهنما دریافت کند، باید انگیزه‌نامه، توصیه نامه اساتید قبلی، مدرک زبان با نمره بالا، ریزنمرات عالی، معدل بالا و‌… داشته باشد.

در این صورت استاد راهنما او را برای تحصیل در این‌ مقطع پذیرش می‌کند‌. سال تحصیلی در نیوزلند از فوریه تا نوامبر خواهد بود. مدت زمان دوره دکترا نیز حدود سه الی چهارسال خواهد بود، که دانشجو باید تمام وقت تحصیل کند. البته پس از مهاجرت تحصیلی نیوزلند در این مقطع نیز امکان انجام کار دانشجویی حین تحصیل نیز وجود دارد. در دو سال اول دروس تئوری به دانشجو آموزش داده می‌شود و دو سال پایانی نیز فرد تمامی دروس تخصصی  را فرا خواهد گرفت. در طول این‌ دوره دانشجو می‌تواند در دوره‌های کارآموزی نیز شرکت‌ کند، و شانس دریافت بورسیه نیز در مقطع دکترا  بالاتر خواهد بود. افرادی که در این مقطع تحصیل می‌کنند، معمولا متاهل و دارای همسر و فرزند هستند.

به همین دلیل یکی از دغدغه افرادی که می‌خواهند تحصیلات دکترای خود را در نیوزلند بگذرانند، به همراه داشتن همسر و فرزندشان خواهد بود. اما هیچ جای نگرانی نبوده و طبق قوانین همسر و فرزندان زیر ۱۸سال دانشجویان بین‌المللی مقطع دکترا نیز، می‌توانند ویزای همراه دریافت نموده و وارد نیوزلند شوند. پس از پایان این مقطع نیز، دانشجو می‌تواند با ارائه پایان نامه و دفاع از آن، مدرک دکترای خود را از دانشگاه‌های نیوزلند  دریافت کند.

دریافت بورسیه تحصیلی از دانشگاه های نیوزلند

مهاجرت تحصیلی نیوزلند و زندگی در این کشور به خودی خود بسیار هزینه بر خواهد بود. به همین علت اکثر دانشجویان بین‌المللی در نیوزلند تمایل دارند که در این کشور، با دریافت بورسیه رایگان تحصیل کنند. متاسفانه در نیوزلند امکان تحصیل رایگان تنها برای دانشجویان مقیم این کشور فراهم است. در نتیجه دانشجویان خارجی باید به دانشگاه خود سالانه مبلغی را به عنوان بورسیه پرداخت کنند‌. اما گاها برخی دانشگاه‌های نیوزلند به دانشجویانی که دارای برخی شرایط باشند، بورسیه پرداخت می‌نمایند. دارا بودن شرایط زیر می‌تواند شانس دریافت بورسیه از دانشگاه‌های نیوزلندی را بالا ببرد:

نمرات عالی

اگر دانشجو نمرات عالی کسب نموده باشد، و سابقه تحصیلی او مورد قبول واقع شود، شانس او برای دریافت بورسیه بالا خواهد بود. به طور کلی بورسیه بیشتر به دانشجویان ممتاز با رزومه تحصیلی عالی تعلق می‌گیرد.

نگارش مقالات

اگر دانشجو در حین تحصیل مقالات علمی و پژوهشی نگارش نماید، و مقاله او در مجلات معتبر به چاپ برسد نیز می‌تواند بورسیه تحصیلی دریافت کند.‌ هرچقدر که مقاله با کیفیت‌تر باشد شانس دریافت بورسیه نیز بالاتر خواهد بود. علاوه‌بر این چاپ و نشر کتاب توسط دانشجو‌ نیز باعث تعلق گرفتن بورسیه به او خواهد شد. اکثر دانشجویانی که بعد از مهاجرت تحصیلی نیوزلند در این کشور مقاله یا کتاب به چاپ رسانده‌اند، موفق به دریافت بورسیه تحصیلی با مبالغ بالا از دانشگاه‌های این کشور شده‌اند.

ثبت اختراع یا کسب مدال‌های جهانی

ثبت یک‌ اختراع جدید نیز می‌تواند شانس دریافت کمک هزینه‌های درسی را بالاتر ببرد. اگر دانشجو در حین تحصیل خود در جشنواره‌ها، مسابقات ورزشی، المپیادهای بین‌المللی و… شرکت‌ نموده و مدال کسب کند نیز می‌تواند از دانشگاه‌های نیوزلند بورسیه بگیرد. به این علت که دانشگاه‌ها تمایل بیشتری به تعلیم و تربیت این گونه دانشجویان داشته و آن‌ها را به عنوان افرادی شایسته و کاردان به حساب می‌آورند.

مبلغ بورسیه تحصیلی در کشور نیوزلند چقدر است؟

یکی از سوالاتی که معمولا ذهن دانشجویان بین‌المللی را مشغول می‌کند، این است که مبلغ بورسیه تحصیلی در نیوزلند دقیقا چقدر است؟ که در پاسخ باید بگوییم هیچ مبلغ مشخصی را نمی‌توان برای این کمک هزینه‌ها در نظر گرفت. به این علت که بعد از مهاجرت تحصیلی نیوزلند مبلغ بورسیه با توجه به عوامل مختلفی،  توسط دانشگاه‌ها تعیین می‌شود.‌ در درجه اول بستگی دارد که چه نوع بورسیه‌ای به دانشجو پرداخت می‌شود. برخی از بورسیه‌ها تمامی هزینه‌های تحصیل و حتی بخشی از هزینه‌های زندگی دانشجو را نیز تامین می‌کنند. اما برخی نیز تنها تامین‌کننده بخش کوچکی از شهریه دانشگاه خواهند بود. به همین علت مبلغ بورسیه‌ها می‌تواند متفاوت باشد.

علاوه بر این مرکز پرداخت‌کننده بورسیه نیز بسیار مهم است. برای مثال، اگر بورسیه تحصیلی توسط دولت نیوزلند به دانشجو پرداخت شده باشد، قطعا مبلغ بالاتری خواهد داشت. اما دیگر عاملی که‌ می‌تواند مبلغ بورسیه تحصیلی را تعیین کند، شرایط دانشجو است. همانطور که در بالا گفتیم دانشجویان ممتاز شانس بیشتری برای دریافت بورسیه دارند. به همین علت قطعا مبلغ بورسیه آن‌ها نیز بالاتر است. به عنوان مثال، برخی از بورسیه‌های تحصیلی در نیوزلند ده هزار دلار و برخی دیگر تا سقف بیست هزار دلار خواهند بود.

اما با توجه به عوامل گفته شده ممکن مبلغ آن‌ها بالاتر نیز برود. همچنین مبلغ بورسیه بعد از مهاجرت تحصیلی نیوزلند با توجه به مقطع تحصیلی نیز مشخص می‌شود. برای مثال، دانشگاه‌های نیوزلندی معمولا به دانشجویان دکترا مبلغ بالاتری را به عنوان کمک هزینه درسی یا بورسیه تحصیلی پرداخت می‌کنند.

بهترین شهرهای نیوزلند برای تحصیل

نیوزلند به علت دارا بودن دانشگاه‌های معتبر، مراکز آموزش عالی، کیفیت بالای آموزش و… همواره مقصد مناسبی برای تحصیل دانشجویان و دانش آموزان  بین‌المللی به حساب آمده است‌. اما به هر حال انتخاب شهر محل تحصیل در نیوزلند نیز از مهم‌ترین مسائل به شمار می‌رود. به همین علت آشنایی با  بهترین شهرهای این کشور می‌تواند به شما در انتخاب یک منطقه مناسب برای تحصیل بسیار کمک کند. در زیر بهترین شهرهای نیوزلند برای تحصیل را نام برده‌ایم:

ولینگتون

ولینگتون پایتخت نیوزلند است و یکی از لوکس‌ترین شهرهای این کشور به حساب می‌آید. در این شهر دانشگاه‌های مهمی مثل ویکتوریا، اوگاتو و …دایر هستند. هزینه‌های زندگی در این شهر نسبت به سایر نقاط نیوزلند بالاتر خواهد بود. این شهر جنوبی‌ترین پایتخت در جهان به شمار می‌رود.

کرایست چرچ

بعد از مهاجرت تحصیلی نیوزلند کرایست چرچ نیز می‌تواند شهر بسیار مناسبی برای اقامت در این کشور باشد. کرایست چرچ یک شهر بزرگ ساحلی در نیوزلند است، که هزینه‌های زندگی در آن نسبت به سایر شهرها مناسب است. در این شهر مراکز آموزشی زیادی وجود دارند، که از بهترین آن‌ها می‌توان به دانشگاه کانتر بوری اشاره  نمود. کانتر بوری در لیست بهترین دانشگاه‌های جهان قرار دارد.

اوکلند

اوکلند یک شهر مرفه و پرجمعیت است، که از شهرهای گران نیوزلند به حساب می‌آید. اوکلند به عنوان هجدهمین شهر برتر دانشجویی در جهان انتخاب شده است. در این شهر برترین و شناخته شده‌ترین دانشگاه‌های کشور نیوزلند مشغول به فعالیت هستند. دانشگاه معروف اوکلند نیز در این شهر قرار دارد.

همیلتون

بعد از مهاجرت تحصیلی نیوزلند سکونت در شهر همیلتون نیز می‌تواند انتخاب بسیار مناسبی باشد. این شهر در شمال نیوزلند قرار دارد و از بکرترین مناطق این کشور است. این شهر سالانه دانشجویان خارجی زیادی را پذیرش  می‌کند. هزینه‌های زندگی در همیلتون نیز نسبتا مناسب هستند.

هزینه‌های تحصیل و زندگی در کشور نیوزلند چقدر است؟

معمولا افرادی که برای تحصیل به کشور‌های دیگر مهاجرت می‌کنند، می‌خواهند در کشوری ساکن‌ شوند که هزینه‌های زندگی درآن ارزان باشد. به این علت که زندگی در کشور‌های گران‌ برای دانشجویان و دانش آموزان خارجی بسیار سخت و دشوار خواهد بود. اما در خصوص مهاجرت تحصیلی نیوزلند باید بگوییم که این کشور نیز، یک مقصد نسبتا گران برای تحصیل به حساب می‌آید و هزینه‌های زندگی و تحصیل در آن حتی ممکن است از برخی کشورهای اروپایی نیز بالاتر باشد. دلیل بالا بودن هزینه‌های تحصیل و زندگی در این کشور دور از دسترس بودن آن است. به این علت که دسترسی به این کشور دشوار است، در نتیجه حمل‌ونقل، واردات مواد غذایی و …به آن نیز هزینه‌های بیشتری در بر می‌گیرند‌. همه این عوامل دست به دست هم می‌دهند تا هزینه‌های زندگی و تحصیل در این کشور افزایش یابند.

اما نکته مثبتی که در خصوص هزینه‌ها در نیوزیلند وجود دارد این است که، در این کشور میزان حقوق نیز بالا بوده و هر فرد می‌تواند با داشتن کار دانشجویی هزینه‌های زندگی خود را به طور کامل پرداخت کند. بالا بودن حقوق در این کشور به گونه‌ای است که اگر افراد تمام وقت کار کنند، علاوه بر هزینه‌های زندگی می‌توانند پس انداز نیز داشته باشند. پس در نتیجه در نیوزلند می‌توان با داشتن کار هزینه تحصیل و زندگی را تامین نمود. حال سوال این است که هزینه‌های زندگی و تحصیل در این کشور دقیقا چقدر است؟ که در پاسخ باید بگوییم بعد از مهاجرت تحصیلی نیوزلند این هزینه‌ها با توجه به سبک زندگی افراد تعیین می‌شوند.

اما به طور کلی هر فرد در این کشور باید در طول ماه حدود سه الی چهار  هزار دلار نیوزلند  را برای هزینه‌های زندگی  و تحصیل خود پرداخت کند‌. هر فرد باید ماهانه حدود ۸۰۰الی ۱۵۰۰دلار برای اجاره مسکن، حدود ۷۰۰دلار هزینه خورد و خوراک، ۱۰۰۰دلار شهریه و …را پرداخت نماید. همچنین شهریه مدارس نیوزلند حدود ۲۰هزار دلار و شهریه دانشگاه‌ها نیز با توجه به مقطع تحصیلی از ۱۵الی ۶۰هزاردلار در سال خواهد بود.

ویزای تحصیل در نیوزلند

ویزای تحصیل در نیوزلند

خورد و خوراک در نیوزلند هزینه به دلار نیوزلند
هرکیلوگرم پنیر ۹دلار
یک لیتر شیر ۲دلار
یک وعده غذا ۲۰دلار
یک کیلوگرم سیب زمینی ۳دلار
یک‌کیلوگرم پیاز ۲دلار
یک‌ کیلوگرم گوجه فرنگی ۵دلار
یک کیلوگرم گوشت ۱۸دلار
یک‌کیلوگرم موز ۳دلار

پردرآمد ترین مشاغل در کشور نیوزلند

به طور کلی سرانه حقوق در کشور نیوزلند بالا بوده و مردم این کشور ماهانه درآمد نسبتا خوبی کسب می‌کنند. اما معمولا دانشجویان خارجی برای مهاجرت تحصیلی نیوزلند تمایل دارند بدانند که کدام یک از مشاغل در این کشور درآمد بالاتری دارند. با دانستن این موضوع متقاضی تحصیل در این کشور بهتر می‌تواند در خصوص رشته خود و موقعیت‌های شغلی‌اش تصمیم‌گیری کند. در زیر پردرآمدترین مشاغل نیوزلند در سال ۲۰۲۲را نام برده‌ایم:

وکالت

همانطور که می‌دانید همه کشورها از قوانین خاصی پیروی می‌کنند‌. وکالت نیز به علت ارتباط قدرتمندی که با قانون داشته، همواره بازار کار فوق‌العاده‌ای در نیوزلند دارد. وکلا در این کشور سالانه حدود ۱۱۰هزار دلار حقوق دریافت می‌کنند، که مبلغ بسیار بالایی است.

مهندس نفت و گاز

مهندس نفت و گاز نیز از مشاغل پردرآمد در نیوزلند به شمار می‌رود.‌ نفت و گاز به طور کلی فیلد پردرآمدی بوده و مهندسین گاز به علت دانش خاصی که دارند درآمد بسیار خوبی خواهند داشت. به طور متوسط یک مهندس نفت و‌ گاز در کشور نیوزلند می‌تواند  سالانه حدود ۱۲۰هزار دلا درآمد‌ کسب کند.

مهندسی نرم افزار

مهندسی نرم افزار نیز از دیگر مشاغل پردرآمدی است، که بعد از مهاجرت تحصیلی نیوزلند می تواند انتخاب بسیار مناسبی باشد. در این کشور کمبودهایی در این فیلد شغلی دیده می‌شود. به همین علت فرصت بسیار خوبی است که افراد بتوانند با اتمام تحصیلات خود در این کشور، به راحتی در این رشته شغلی مشغول به کار شوند. مهندسین نرم افزار می‌توانند در نیوزلند، سالانه حدود ۱۱۲دلار درآمد داشته باشند‌.

مشاورین مدیریت

مشاورین مدیریت نیز درآمد بسیار زیادی در نیوزلند دارند و یک مشاور مدیریت با تجربه و با سابقه می‌تواند در این کشور سالانه ۲۰۰هزار دلار درآمد داشته باشد. این مبلغ بسیار بالا بوده و حتی مشاورین تازه‌کار نیز درآمد خوبی در این کشور خواهند داشت.

حسابداری

اگر قصد مهاجرت تحصیلی نیوزلند را دارید، فعالیت در رشته حسابداری نیز می‌تواند شما را به درآمد بالایی برساند. به طور کلی مشاغل شرکتی در این کشور درآمد خوبی داشته  و یک حسابدار می‌تواند در این کشور حدود ۱۲۰هزار دلار در سال درآمد داشته باشد.‌

بهترین رشته‌ها برای تحصیل دانشجویان بین‌المللی در نیوزلند

در کشور نیوزلند انواع و اقسام رشته‌ها برای تحصیل دانشجویان بین‌المللی، در دانشگاه‌ها تدریس می‌شوند. اما آشنایی با بهترین و محبوب‌ترین رشته‌های تحصیلی در این کشور، به شما کمک‌ می‌کند تا بتوانید رشته مناسبی را انتخاب نمایید. در زیر بهترین رشته‌های تحصیلی برای دانشجویان خارجی در نیوزلند را نام برده‌ایم:

پرستاری

پرستاری یکی از بهترین و پرطرفدارترین رشته‌های تحصیلی میان دانشجویان خارجی در نیوزلند محسوب می‌شود. به این علت که پرستاری بازار کار فوق‌العاده‌ای دارد، و با تحصیل در این رشته می‌توانید اقامت دائم نیوزلند را نیز دریافت کنید. در این کشور به علت کمبود نیروی پرستاری،  دانشجویان خارجی می‌توانند پس از تحصیل سریعا مشغول به کار شوند.

پزشکی

پزشکی از دیگر رشته‌هایی است که بعد از مهاجرت تحصیلی نیوزلند می‌تواند گزینه بسیار مناسبی باشد. یک پزشک با سابقه می‌تواند در کشور نیوزلند حدود ۱۵۰هزار دلار در سال درآمد کسب کند. علاوه بر این پزشکان در طول سال حدود ۶هفته تعطیلات و‌ مرخصی دارند. با تحصیل پزشکی در نیوزلند می‌توانید با مدرک معتبری که دریافت می‌نمایید، در هر کجای جهان که تمایل دارید مشغول به کار شوید و مدرکتان اعتبار زیادی خواهد داشت.

علوم محیط زیست

علوم محیط زیست در نیوزلند نیز از محبوب‌ترین رشته‌های تحصیلی به شمار می‌رود. در کشور نیوزلند به طور کلی به محیط زیست و طبیعت اهمیت زیادی داده می‌شود. این کشور دارای رشته کوه‌های زیبا، طبیعت بکر،  دریاچه‌ها و سواحل زیبا و ….است. به همین علت افرادی که به علم محیط زیست علاقه‌مند هستند، می توانند در این کشور در یک محیط عالی از تحقیق و پژوهش در این زمینه لذت ببرند.

ویزای تحصیل در نیوزلند

ویزای تحصیل در نیوزلند

روانشناسی

رشته روانشناسی نیز برای مهاجرت تحصیلی نیوزلند انتخاب بسیار خوبی خواهد بود. روانشناسی در این کشور درآمد بسیار خوبی داشته و حتی یک‌ کارآموز این رشته نیز می‌تواند، سالانه ۵۰هزار دلار درآمد کسب کند‌. اما روانشناسان با تجربه و کاردان در نیوزلند سالانه تا ۱۱۵هزار دلار نیز درآمد خواهند داشت. در دانشگاه‌های این کشور برترین و خبره‌ترین اساتید حوزه روانشناسی و روان‌درمانی، به دانشجویان بین‌المللی تدریس می‌نمایند.

تحصیل در نیوزلند بدون دارا بودن مدرک زبان

انگلیسی زبانی زنده در دنیا است که امروزه بیشترین کاربرد را دارد. به همین علت اکثر دانشگاه‌های معتبر جهانی یکی از شروط پذیرش دانشجویان بین‌المللی را، دارا بودن مدرک زبان اعلام نموده‌اند. در نیوزلند نیز تدریس به زبان انگلیسی بوده، و این کشور هم از این قائده مستثنی نیست. حال سوالی که‌ معمولا در ذهن افراد مطرح می‌شود، این است که آیا امکان تحصیل در نیوزلند بدون ارائه مدرک زبان وجود دارد؟ که پاسخ بله است. با وجود اینکه شرط اخذ ویزای تحصیلی این کشور دارا بودن مدرک زبان آیلتس است،  در برخی موارد نیز دانشجویان می‌توانند بدون مدرک زبان نیز در این کشور مشغول به تحصیل شوند. در واقع اگر دانشجو دارای برخی شرایط باشد، می‌تواند برای مهاجرت تحصیلی نیوزلند بدون مدرک زبان اقدام نماید. در زیر شرایط تحصیل در نیوزلند بدون مدرک زبان را شرح داده‌ایم:

تحصیل در دبیرستان انگلیسی زبان

برخی از متقاضیان دوره دبیرستان خود را در مدارسی که انگلیسی زبان بوده‌اند، گذرانده و مدرک تحصیلی خود را دریافت کرده‌اند. این افراد می‌توانند بدون دارا بودن مدرک زبان در نیوزلند تحصیل نمایند.

تحصیل در دانشگاه‌های اروپایی

گاهی دانشجو مقطع کارشناسی خود را در یک کشور دیگر گذرانده، و قصد دارد برای ادامه تحصیل به نیوزلند مهاجرت نماید. حال اگر دانشجو در مقطع قبلی خود، در یک‌ دانشگاه اروپایی تحصیل کرده باشد، می‌تواند بدون مدرک زبان در نیوزلند مشغول به تحصیل شود.

تولد در کشور‌های انگلیسی زبان

از دیگر شروط مهاجرت تحصیلی نیوزلند بدون مدرک زبان، تولد در کشورهای انگلیسی زبان است.  اگر فرد در یک کشور که زبان آن انگلیسی است متولد شده باشد، و در واقع انگلیسی زبان مادری او باشد، نیاز به مدرک زبان نخواهد داشت. به این علت که اینگونه افراد معمولا تسلط بالایی به این زبان داشته،  و نیاز به اثبات مهارت خود به دانشگاه مورد نظرشان نخواهند داشت.

بهترین و معروف‌ترین دانشگاه‌های بین المللی نیوزلند

انتخاب دانشگاه برای دانشجویان خارجی در نیوزلند، امر بسیار مهمی خواهد بود. هر دانشجو باید در این کشور بر اساس رشته تحصیلی، شرایط، محل زندگی و ….خود در دانشگاه مناسبی ثبت‌نام نماید. به همین علت در این زمینه آشنایی با بهترین و معروف‌ترین دانشگاه‌های این کشور برای تحصیل، می‌تواند بسیار کمک کننده باشد.  در زیر بهترین دانشگاه‌ها برای تحصیل دانشجویان بین‌المللی در نیوزلند را نام برده‌ایم:

اوکلند

دانشگاه اوکلند قطعا  از بهترین انتخاب‌ها برای مهاجرت تحصیلی نیوزلند محسوب می‌شود. این دانشگاه در شهر اوکلند قرار دارد و از نظر سطح علمی رتبه ۶۴جهانی را به خود اختصاص داده است. این دانشگاه در نیوزلند بسیار مشهور بوده و ۸دانشکده و ۳مرکز تحقیقاتی دارد. شهریه دانشگاه اوکلند سالانه مابین ۳۰الی ۴۵هزار دلار خواهد بود.

تکنولوژی اوکلند

دانشگاه تکنولوژی اوکلند نیز از بهترین و مشهورترین مراکز آموزشی نیوزلند است. این دانشگاه حدود چهار هزار دانشجوی بین‌المللی داشته، و در سال ۲۰۰۰فعالیت خود را به صورت رسمی در شهر اوکلند آغاز نموده است. تکنولوژی اوکلند پنج دانشکده داشته و به عنوان دومین دانشگاه بزرگ این کشور شناخته شده است. هزینه تحصیل در این دانشگاه سالانه مابین بیست الی ۵۵هزاد دلار خواهد بود.

ویکتوریا

ویکتوریا نیز یک‌ دانشگاه معروف با امکانات عالی است، که می‌تواند انتخاب مناسبی برای مهاجرت تحصیلی نیوزلند به حساب آید. این دانشگاه در پایتخت این کشور قرار گرفته است، و از نظر سطح علمی رتبه ۲۱۹جهانی را به خود اختصاص داده است. ویکتوریا هشت دانشکده دارد. شهریه این دانشگاه سالانه حدود ۲۰الی ۵۰هزار دلار خواهد بود.

مسی

دانشگاه مسی نیوزلند سی‌هزار دانشجو داشته، که سیزده هزار نفر آن‌ها دانشجویان خارجی هستند. دانشگاه مسی در پالمرستون قرار گرفته است، و شهریه آن سالانه مابین ۱۵الی ۲۵هزار دلار خواهد بود.

دانشگاه اوتاگو

دانشگاه اوتاگو نیز از معروفترین موسسه‌های آموزشی نیوزلند است، که از نظر سطح علمی در جهان رتبه ۱۷۶را دارد.  این دانشگاه سال ۱۸۶۹تاسیس گردیده، و هم اکنون‌ محققین علمی زیادی در آن مشغول به فعالیت هستند.

فرهنگ و سبک زندگی مردم نیوزلند

قطعا برای مهاجرت تحصیلی نیوزلند آشنایی با فرهنگ و سبک زندگی مردم این کشور از مهمترین مسائل خواهد بود. به این علت که هر فرد برای تحصیل در این کشور، باید خود را با سبک زندگی مردم نیوزیلند وقف دهد‌. در نیوزلند مردم از نژاد‌های مختلفی تشکیل گردیده‌اند. به همین علت زبان‌های متفاوتی در این کشور مورد استفاده قرار می‌گیرد. اما زبان رسمی این کشور انگلیسی است. مردم نیوزلند بسیار سختکوش و پرکار هستند. اما با این وجود سعی می‌کنند، میان کار و زندگی خود تعادل خوبی برقرار کنند. مردم نیوزلند معمولا شهر نشین هستند.

اما شهرهای این کشوی هوای پاکیزه‌ای داشته و معمولا آلودگی زیادی ندارند‌. مردم این کشور به زندگی در آپارتمان‌های چند طبقه علاقه زیادی نداشته، و بیشتر تمایل دارند که در خانه‌های ویلایی ساکن شوند. مردم نیوزلند بسیار خانواده دوست بوده، و همواره سعی می‌کنند خانواده خود را در اولویت اول قرار دهند. اگر قصد مهاجرت تحصیلی نیوزلند را دارید  باید بدانید که، مردم این کشور برخورد بسیار صمیمی و دوستانه‌ای با شما خواهند داشت.  مهمان‌نوازی و مهربانی مردم نیوزلند همواره زبانزد بوده، و آن‌ها پذیرای فرهنگ‌های مختلف در کشور خود هستند. در کشور نیوزلند انتخاب دین برای مردم آزاد بوده، و هر فرد می‌تواند دین خود را انتخاب کند.

اما به طور کلی ادیان مختلفی در نیوزلند وجود داشته، مسیحیت پرطرفدارترین دین در این کشور محسوب می‌شود. همچنین ادیانی مثل اسلام، بودا و… نیز در این کشور رایج هستند. نیوزلند از نظر اقتصادی نیز در سطح خوبی قرار داشته، و عمده درآمد این کشور برپایه فروش و صادرات محصولات کشاورزی تامین می‌گردد. در کشور نیوزلند مردم تمایل زیادی به مصرف غذاهای سنتی دارند، ولی فست و فود نیز از جمله غذاهای پرطرفدار در این کشور محسوب می‌شود. جالب است بدانید موسیقی و هنر جایگاه بسیار ویژه‌ای در نیوزلند داشته، و مردم این کشور از علاقه‌مندان پر و پاقرص موسیقی هستند.