خرید ملک در خارج از کشور و هزینه ها و شرایط و روش های خرید و دریافت اقامت. خرید ملک در خارج از کشور یک فرآیند پیچیده است. البته مسائل زیادی در سطح جهانی مربوط به خرید ملک وجود دارد، مانند اندازه و متراژ ملک و سبک معماری آن ملکی که به دنبال آن هستید، مکان و محدوده قیمت، همگی در انتخاب شما نقش دارند. این روش می تواند فرصتی باشد که بتوانید اقامت کشور مورد نظرتان را نیز دریافت کنید.

با این حال، در مورد املاک و مستغلات در خارج از کشور، باید تمام مسائل مربوط به خرید بین المللی، با هدف سرمایه گذاری در املاک خارج از کشور را نیز در نظر گرفت. هنگام بحث در مورد این موضوع، مسائل مربوط به سفر و مفاهیم حقوقی به ذهن سرمایه گذاران خطور می کند، و خرید املاک بین المللی در خارج از کشور به این معنی است که باید همزمان با هر دوی این مشکلات مقابله کنید.

فهرست مطالب

خرید ملک در خارج از کشور

نیازی به گفتن اهمیت أخذ اقامت با گزینه خرید ملک در خارج از کشور نیست، شما به راحتی می توانید با رعایت نکات و دستورالعمل ها، بهترین تصمیم گیری را داشته باشید. داشتن یک منبع کارآمد با چند نکته اساسی که باید در هنگام خرید املاک و مستغلات در خارج از کشور در نظر بگیرید و به خاطر بسپارید، بسیار مفید خواهد بود.

این دقیقاً همان چیزی است که در حال حاضر برای انتخاب صحیح تر نیاز دارید. این قسمت، به عنوان راهنما چند نکته اساسی برای خرید املاک و مستغلات در خارج از کشور را ارائه می کند که طیف وسیعی از موضوعات را پوشش می دهد. اگر تصمیم دارید بهترین کشورها را برای سرمایه گذاری و خرید ملک در خارج از کشور، بررسی و انتخاب کنید، همچنان با ما همراه باشید.

10 نکته ضروری قبل از خرید املاک و مستغلات در خارج از کشور

در این قسمت به برخی نکات آسان و ساده برای خرید ملک در خارج از کشور اشاره می کنیم که اغلب به راحتی نادیده گرفته می شود؛ شما بی توجه به آنها عبور از کنار این نکات، عبور نکنید:

1- به چند نفر متخصص نیاز دارید تا به شما کمک کنند

بهترین کار و اولین قدم برای خرید ملک در یک کشور خارجی این است که از یک وکیل حقوقی ملک و مهارجرت کمک بگیرید تا در هنگام خرید املاک خارجی، شما را در تمام موارد قانونی راهنمایی کند. حتی می توانید از یک نمایندگی املاک یا یک خریدار محلی برای شروع جستجوی ملک راهنمایی بخواهید؛ این افراد می توانند بازار املاک در کشور هدف را برای شما توضیح دهند و در انجام بهترین معامله مشارکت داشته باشند.

2- درباره متراژ ملک مورد نظر خود به خوبی فکر کنید

هنگام خرید ملک در خارج از کشور، توجه داشته باشید که اندازه گیری ها بر اساس متر مربع، اغلب شامل فضای داخلی و خارجی، از جمله پاسیو، راهروها و بالکن می شود. معماری ملک در کشورهای مختلف متفاوت است؛ از این رو بهتر است قبل از انتخاب کشور هدف، درباره نحوه ساخت و ساز خانه یا ویلا یا آپارتمان، اطلاعات کاملی به دست بیاورید. این به شما کمک می کند که دقیقاً بدانید که آیا می توانید در چنین شرایطی زندگی کنید یا خیر.

3- اکثر کشورها برای مهاجرت یا صدور ویزا، هزینه هایی دارند

اگر تصمیم دارید اقامت یک کشور خارجی را با گزینه خرید ملک در خارج از کشور دریافت کنید، باید به شما بگوییم که این کار، هزینه هایی برای شما ایجاد خواهد کرد. گاهی اوقات این هزینه باید قبل از ترک کشور متقاضی پرداخت شود. گاهی اوقات می توان آن را با ورود به کشور مقصد پرداخت کرد. توجه داشته باشید، قبل از سفر، تحقیق کنید تا آماده باشید. به عنوان مثال، ورود به نیکاراگوئه 10 دلار آمریکا هزینه دارد. این هزینه ها برای هر کشور، متفاوت است. برای اطلاعات بیشتر از هزینه های مهاجرت و ویزای هر کشور با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

خرید ملک در خارج از کشور

خرید ملک در خارج از کشور

4- از افراد با تجربه سوال کنید

هنگام خرید ملک در خارج از کشور، ایده ای است که می تواند بسیار مفید واقع شود. نظرسنجی از سایر افرادی که در آن کشور زندگی می کنند یا دارای املاک هستند، و قبلاً در این کشور، ملکی را خریده اند می تواند منابع عالی برای سرمایه گذاری در املاک خارج از کشور باشد. این را به عنوان راهنما حتماً امتحان کنید.

5-به جزئیات دقت کنید و بر اساس واقعیت تصمیم بگیرید

هنگام خرید املاک در کشور خارجی، بر اساس آنچه می بینید خرید کنید، نه بر اساس آنچه به شما وعده داده شده است. این کار را در کنار بهترین مشاور حقوقی ملک و مشاوره مهاجرتی دنبال کنید.

6- سوالات مهم درباره ملک از خود بپرسید

لازم است قبل از خرید ملک در خارج از کشور، برخی سوالات مهم و اساسی را از خود بپرسید؛ سوالاتی که می توانند در این راستا، بهترین ملک را به شما نمایان سازند. زیرساخت ملک چگونه است؟ لوله کشی ها چه وضعیتی دارند؟ سیستم های برقی خانه چگونه است؟ آیا سیستم ارتباطی و هوشمندسازی ملک، به روز است؟ جاده ها و مسیرهای دسترسی به ملک چطور است؟ همه این سوالات و حتی سوالاتی بیشتر را هنگام خرید ملک بپرسید. به یاد داشته باشید، تفاوت زیادی بین “امروز، این امکانات وجود دارد” و “یک روز، این امکانات، وجود خواهند داشت” وجود دارد.

7- قوانین هر کشور را برای ساخت ملک بشناسید

هر کشور از نظر ساخت و ساز ملک، متفاوت است. ممکن است یک ملک برای خرید در یک منطقه برای افراد خارجی مجاز باشد، در صورتی که در کشور دیگر، خارجی ها اجازه خرید املاک آن منطقه را ندارند. در این باره باز هم با مشاوران حقوقی و مهاجرتی ما گفتگو کنید.

8- وضعیت پرداخت مالیات را هم در نظر بگیرید

با متخصص مالیاتی، مسلط به کشور هدف خود مشورت کنید تا مطمئن شوید که برنامه های خرید ملک در خارج از کشور مطابق با قوانین آن کشور اجرا می شود.

9- از قوانین خاص ورود به هر کشور مطلع شوید

به عنوان فردی که می خواهید با خرید ملک در خارج از کشور، اقامت دریافت کنید، لازم است که از قوانین توصیه شده برای ورود به آن کشور خاص آگاه باشید. به عنوان مثال، توصیه می شود قبل از ورود به برزیل، واکسن تب زرد بزنید. علاوه بر این، اغلب توصیه می شود که قبل از سفر به هر کشور، در مورد انواع واکسن های معمول، ایمن شده باشید. البته بهترین اقدام این است که قبل از سفر بین المللی، با یک پزشک متخصص در این زمینه صحبت کنید.

10- قوانین مدنی کشور هدف را بشناسید

بسته به نوع قانونی که کشور هدف شما از آن پیروی می کند، این امر می تواند بر خرید، فروش و مالکیت ملک تأثیر بگذارد. این قوانین مدنی، زمین، خانواده ها و آپارتمان ها را تحت تأثیر قرار خواهد داد. بهتر است برای خرید ملک، ابتدا قوانین حقوقی املاک در آن کشور را بشناسید. این نکات تنها، چندین مورد از میان صدها نکته است که دانستن آنها برای خریداران املاک و مستغلات مفید است. هنگام جستجوی املاک در خارج از کشور، تمام نکاتی را که در این قسمت بررسی کردیم، به خاطر بسپارید. پس از آنکه برای خرید ملک در خارج از کشور مطمئن شدید، با کارشناسان ما تماس بگیرید. در ادامه، باز هم با موارد و نکات جدیدتری برای خرید املاک و مستغلات در خارج از کشور ارائه خواهد شد.

ارزان ترین کشورهای اروپایی برای خرید ملک در خارج از کشور (سرمایه گذاری املاک در اروپا)

آیا قصد مهاجرت یا بازنشستگی در یکی از کشورهای اروپایی را دارید؟ یا شاید هم فقط به دنبال خرید یک خانه تابستانی ارزان در قاره ای مدرن و امروزی می باشید؟ در این قسمت به مهم ترین و ارزان ترین کشورها برای خرید ملک در خارج از کشور در اروپا به همراه مزایا و معایب می پردازیم. داشتن خانه در یک کشور خارجی، نوعی سرمایه یا فرصت است که بسیاری از مردم آرزوی آن را دارند. اگر به شما بگویم می ‌توانید خانه‌ ای را در برخی از مکان ‌های شگفت ‌انگیز اروپا بخرید، و تنها هزینه ای بسیار ارزان تر در مقایسه با املاک آمریکا باید بپردازید، چه نظری دارید؟

این دقیقاً همان چیزی است که ما در این قسمت به آن می پردازیم. در این بخش، نه تنها ارزان ‌ترین مکان‌ ها برای خرید خانه در اروپا را فهرست می ‌کنیم، بلکه دلیل ارزان‌ بودن این مکان ‌ها را هم بررسی خواهیم کرد. واقعاً مهم است که بدانید چه زمانی باید این کار را انجام دهید. همچنین قیمت هر متر مربع ملک را در کشورهای مختلف قاره اروپا فهرست خواهیم کرد. بنابراین، بیایید با هم، لیستی از ارزان ترین کشورها برای خرید خانه در اروپا را بررسی کنیم.

ارزان ترین کشورها برای خرید خانه در اروپا

بلغارستان

تصمیم داریم فهرست ارزان ترین کشورها برای خرید ملک در خارج از کشور را با بلغارستان شروع کنیم. بلغارستان یکی از مقرون به صرفه ترین کشورهای اتحادیه اروپا و با کمترین درآمد در این منطقه است. این وضعیت، نشان دهنده هزینه زندگی، کمتر از حد متوسط ​ از نظر استانداردهای اروپایی است. در بلغارستان، املاک، بسیار ارزان ممکن است آپارتمان یا خانه باشند.

قیمت ملک در بلغارستان در سرتاسر کشور، در حومه شهر، کنار دریا و حتی اگر می خواهید در پایتخت، شهر صوفیه زندگی کنید، بسیار پایین است. در واقع صوفیه یکی از ارزان ترین شهرهای پایتختی در اروپا است که قیمت هر متر مربع آن از 1000 تا 2000 دلار است. کمی دورتر از مرکز شهر، یافتن املاک زیر 1000 دلار در هر متر مربع غیر معمول نیست.

اگر به مناطق داخلی کشور حرکت کنید، قیمت ها حتی پایین تر است. در شهر Veliko Tarnovo می توانید یک آپارتمان با حداقل 500 دلار در هر متر مربع تهیه کنید. خانه ها در شهرهای کوچک تر، حتی ارزان تر از این مقدار هم هستند.

اگر قصد دارید در هر 6 ماه، بیش از 3 ماه در بلغارستان بمانید و شهروند اتحادیه اروپا نیستید، بلغارستان برای بازنشستگان، ویزا ارائه می دهد. علاوه بر این، بلغارستان یک مکان عالی برای کار و تجارت است. این کشور، پایین ترین نرخ های مالیات بر درآمد را در اتحادیه اروپا دارد و گرفتن اجازه اقامت برای این منظور نیز یک گزینه عالی با خرید ملک در خارج از کشور است.

خرید ملک در خارج از کشور

خرید ملک در خارج از کشور

لتونی

اگر می خواهید یک خانه ارزان بخرید و در شمال اروپا زندگی کنید، لتونی بهترین گزینه است، زیرا اکثر کشورهای این فهرست برای خرید ملک، در واقع در جنوب اروپا هستند. این کشور حوزه بالتیک، یک عضو کامل در اتحادیه اروپا است. این کشور همچنین عضو منطقه شینگن است و در حال حاضر از واحد پول رایج یورو استفاده می کند.

لتونی با وجود موقعیتش در شمال اروپا، گزینه هایی از ارزان ترین خانه ها و آپارتمان ها را در کل اروپا ارائه می دهد. این شرایط، به طرز شگفت انگیزی حتی برای پایتخت، یعنی شهر ریگا نیز صدق می کند. در واقع ریگا به همراه صوفیه، بلغارستان، یکی از ارزان ترین پایتخت های اتحادیه اروپا برای خرید ملک در خارج از کشور است.

شما می توانید املاکی را در شهر ریگا درست خارج از مرکز شهر با قیمت کمتر از 1500 دلار در هر متر مربع پیدا کنید. یافتن برخی پیشنهادات خرید ملک با قیمت 1000 دلار در هر متر مربع، و حتی کمتر از آن، اگر ملک نیاز به بازسازی داشته باشد، غیر معمول نیست.

در خارج از ریگا، قیمت ها حتی پایین تر هم است. هیچ محدودیت واقعی برای این معاملات وجود ندارد. به عنوان مثال، در شهر داوگاوپیلس در شرق لتونی، یافتن آپارتمان هایی با قیمت هر متر مربع کمتر از 300 دلار آمریکا بسیار رایج است.

لتونی یکی از اعضای کامل اتحادیه اروپا در منطقه شینگن است که اجازه اقامت برای سرمایه گذاران املاک و مستغلات ارائه می دهد. اگر شهروند کشورهای اتحادیه اروپا نیستید، ممکن است این گزینه برای شما خوب باشد. برای واجد شرایط بودن این نوع اجازه اقامت، باید حداقل 250000 یورو در املاک و مستغلات در کشور سرمایه گذاری کنید. می توانید یک یا چند ملک باشید؛ مثلاً در یکی از آنها زندگی کنید و بقیه املاک را اجاره دهید.

رومانی

رومانی یکی از کشورهای مورد علاقه بسیاری از افراد برای خرید ملک در خارج از کشور، در اروپا است؛ به دلیل غذاهای لذیذ، شهرهای استانی جذاب نظیر ترانسیلوانیا، و در کل، هزینه پایین زندگی، رومانی مقصد بسیاری از مهاجران است.

در رومانی، برخی از ارزان ترین املاک و مستغلات در اروپا را نیز خواهید یافت. بخارست، پایتخت رومانی، یک شهر کاملاً بزرگ است و مهاجرت داخلی از سایر نقاط رومانی دارد، که آن را نسبت به قیمت های کشورهای اروپای شرقی نسبتاً گران می کند. اگر دورتر از پایتخت به شهرها و شهرهای کوچکتر بروید، اینجاست که می توانید ارزش واقعی را از نظر هزینه و فواید پیدا کنید.

در شهرهایی مانند Iasi یا Timisoara، می توانید تعدادی آپارتمان در محدوده 1000 تا 1500 دلار در هر متر مربع پیدا کنید. اگر به حومه شهر بروید، می ‌توانید خانه‌ های مناسبی را با قیمتی کمتر از 500 دلار برای هر متر مربع ساخته شده، و به علاوه تعدادی زمین، پیدا کنید.

نقطه ضعف رومانی برای خرید ملک در خارج از کشور این است که برای ساکنان غیر فعال، مجوز اقامت وجود ندارد. اگر شهروند اتحادیه اروپا هستید، می توانید بدون هیچ محدودیتی به رومانی مهاجرت کنید. کسانی که شهروند خارج از اتحادیه اروپا هستند، باید دلیل دیگری برای دریافت مجوز اقامت پیدا کنند، مثلاً یک شرکت تأسیس کنند.

اگر رومانی را دوست دارید و می خواهید حتی فراتر از آن بروید و به دنبال قیمت های ارزان تر برای خرید ملک باشید، ممکن است بخواهید کشور مولداوی را هم در نظر بگیرید. مولداوی یک کشور همسایه در شرق رومانی است، این دو کشور، در برخی از عناصر فرهنگی از جمله زبان، مشترک هستند. املاک در مولداوی اغلب ارزان تر از رومانی است، اما گزینه های بسیار کمتری وجود دارد، زیرا کشور بسیار کوچکتر است.

اوکراین

اوکراین تقریباً از نظر همه چیز، از جمله هزینه زندگی، زندگی شبانه، غذا خوردن در خارج از خانه و البته خرید ملک، یکی از کشورهای اروپایی است که تقریباً نادیده گرفته شده است. قبل از اینکه در مورد قیمت ملک در اوکراین صحبت کنیم، مهم است که به این نکته اشاره کنیم که اوکراین یکی از متنوع ترین موقعیت های مکانی را ارائه می دهد که در آن می توانید خانه یا آپارتمان ارزان قیمت بخرید. اگر می خواهید در شهرهای بزرگی مانند “خارکف” یا “لویو” زندگی کنید، اوکراین، گزینه های عالی برای خرید ملک در خارج از کشور ارائه می دهد. این کشور همچنین دارای شهرهای بزرگ ساحلی در کنار دریای سیاه است. در نهایت، بسیاری از شهرهای متوسط ​​و حتی چند شهر کوچک زیبا در کوه‌ های کارپات دارد. قطعاً اوکراین، ارزش تامل برای خرید ملک و أخذ اقامت را دارد.

قیمت های املاک در اوکراین، بسته به موقعیت مکانی، متفاوت است. با این حال، قیمت ها در پایتخت این کشور، شهر کی اِف، به‌ خصوص در مرکز شهر، ارزان نیست. در هر جای دیگری به غیر از این شهر، می توانید املاک بیشتری پیدا کنید. در شهرهایی مانند لویو یا خارکف که زیرساخت حمل و نقل خوبی با قطارهای سریع و فرودگاه های بین المللی دارند، قیمت ها بسیار جذاب تر است. یک آپارتمان در مرکز شهر یکی از این شهرها معمولاً حدود 1000 دلار در هر متر مربع قیمت خواهد داشت. اگر از مرکز شهرها دورتر بروید، می توانید پیشنهادهای زیادی برای خرید املاک با قیمت حدود 500 تا 600 دلار پیدا کنید. خانه ها در برخی شهرها حتی ارزان تر هستند. یافتن خانه های ارزان قیمت در شرایط مناسب در اکثر مناطق اوکراین با قیمت های بین 10000 تا 20000 دلار آمریکا غیر معمول نیست. اگرچه این در مورد کی اِف و اطراف آن صدق نمی کند.

آلبانی

آلبانی یکی دیگر از کشورهای اروپایی است که بسیار نادیده گرفته شده است، اما بر خلاف اوکراین، از نظر سرزمین و همچنین از نظر جمعیت، بسیار کوچک تر است. آلبانی از یک جنبه بسیار شبیه به اوکراین است، بخصوص از نظر قیمت ملک. کشور آلبانی از نظر طبیعت، بسیار پر برکت است اما گذشته ای پرتلاطم نیز دارد. این شرایط منجر می شود برخی از ارزان ترین املاک با بهترین مناظر در قاره برای فروش ارائه شود. پایتخت آلبانی، شهر تیرانا تا حد زیادی گران ‌ترین مکان در کشور است و قیمت ملک در این شهر، معمولاً بین 1000 تا 2000 دلار آمریکا در هر متر مربع است.

در سواحل آلبانی، جایی است که تعدادی از بزرگ ترین خانه ها و آپارتمان های ارزان اروپا را خواهید یافت. به عنوان مثال در شهر ساراند، یافتن آپارتمان هایی با چشم انداز دریا با قیمت کمتر از 1000 دلار آمریکا برای هر متر مربع بسیار رایج است. خرید ملک در خارج از کشور و أخذ اقامت برای زندگی در آلبانی بسیار آسان است. شهروندان ایالات متحده می توانند تا یک سال بدون ویزا در آلبانی بمانند. بنابراین آلبانی می تواند مکان مناسبی برای خرید یک خانه تابستانی باشد.

صربستان

صربستان کشوری است که بسیاری اغلب در مورد آن صحبت می کنند، زیرا برای هر کسی که قصد مهاجرت به خارج از کشور را داشته باشد، مزایای زیادی دارد. از جمله مزیت های کلیدی، هزینه پایین زندگی، آب و هوای مطبوع و فرآیند آسان اقامت قابل ذکر است. مجزا از این عوامل، خرید املاک در تمام نقاط صربستان کاملاً مقرون به صرفه است و به همین دلیل است که این کشور به فهرست خرید ملک در خارج از کشور راه پیدا کرده است.

قیمت املاک و مستغلات در صربستان از روند مشابهی در کشورهایی مانند آلبانی، رومانی یا اوکراین پیروی می کند. پایتخت این کشور، شهر بلگراد، قیمت های بالاتری نسبت به بقیه کشور برای ملک در نظر گرفته است. اما اگر فقط چند مایل خارج از بلگراد رانندگی کنید، شاهد کاهش بسیار چشمگیر قیمت ملک خواهید بود.

در شهرهایی مانند “نووی ساد” که دارای موقعیت مکانی عالی و زیرساخت های مناسب است، شما پیشنهاد خوبی از آپارتمان هایی در محدوده 1000 تا 1500 دلار آمریکا در هر متر مربع دارید. اگر می خواهید خانه ای در حومه صربستان بخرید، قیمت ها حتی در مجاورت شهرها بسیار خوب است. به راحتی می توانید خانه هایی را با شرایط خوب، با قیمت هر متر مربع 500 دلار پیدا کنید.

کشور پرتغال

پرتغال کشوری است که در دهه های گذشته محبوبیت زیادی در بین مهاجران و بازنشستگان به دست آورده است. این ویژگی باعث شده است که بیشتر قیمت‌ های بازار املاک و مستغلات آن به شدت افزایش یابد. اما می توان پرسید که چرا پرتغال در این لیست قرار دارد؟ حقیقت این است که در حالی که قیمت املاک پرتغال در دهه های گذشته به طور قابل توجهی افزایش یافته است، اکثر این تغییرات قیمت در برخی از نقاط این کشور اتفاق افتاده است. در حالی که لیسبون، پورتو و آلگاروه در حال حاضر بسیار گران قیمت هستند، پرتغال هنوز هم چندین گزینه عالی را برای خرید ملک در خارج از کشور ارائه می دهد.

اکثر معاملات در پرتغال در حومه شهر واقع شده است؛ جایی که می توانید یک خانه یا حتی یک مزرعه کوچک را با قیمت بسیار ارزان خریداری کنید. در برخی از مناطق مانند Bragança یا Castelo Branco، در امتداد مرز با اسپانیا، می توانید خانه هایی با قیمت کمتر از 500 دلار در هر متر مربع از منطقه ساخته شده، اغلب با یک باغ زیبا پیدا کنید. با این حال، این املاک یا روستایی یا در شهرهای کاملاً کوچک هستند.

علاوه بر این، نقل مکان به پرتغال نیز نسبتاً آسان است، حتی اگر نمی خواهید در آنجا کار کنید و حتی اگر شهروند اتحادیه اروپا نباشید، أخذ اقامت پرتغال برای شما بسیار ساده خواهد بود. ویزای بازنشستگی در پرتغال وجود دارد، بنابراین، خرید ملک و گذراندن این دوران برای علاقه مندان، گزینه ای بسیار عالی خواهد بود.

خرید ملک در خارج از کشور

خرید ملک در خارج از کشورپ

ترکیه

ترکیه کشور دیگری برای خرید ملک در خارج از کشور است که به ندرت در فهرست بهترین کشورها برای مهاجرت از طریق خرید ملک، راه پیدا کرده است؛ دلیل این اتفاق هم، بیشتر به این دلیل است که فقط بخش کوچکی از خاک آن در واقع در قاره اروپا قرار دارد. اما اگر می خواهید خانه ای در خارج از کشور با قیمت های بسیار پایین بخرید، حقایق غیرقابل انکاری وجود دارد که ترکیه را به گزینه ای عالی تبدیل می کند. اول از همه، قدرت خرید و هزینه زندگی در ترکیه بسیار کمتر از اکثر کشورهای اروپایی است. ثانیاً، لیر ترکیه که پول ملی این کشور است، در سال‌ های گذشته به طور مداوم در برابر دلار و یورو ارزش خود را از دست داده است.

مناطق جذاب و تماشایی زیادی در ترکیه، در بخش اروپایی این کشور و همچنین در بخش آسیایی، وجود دارد که باید در نظر بگیرید. شما می توانید بین حومه زیبای شهرها، مناطق کوهستانی، ساحل دریای سیاه و سواحل مدیترانه یک ملک خوب را انتخاب کنید. در شهر ادرنه، در بخش اروپایی ترکیه، درست در کنار مرز یونان و بلغارستان، قیمت ها بسیار شگفت انگیز است. شما می توانید املاکی با قیمت حدود 600 تا 700 دلار در هر متر مربع در مناطق زیبای مرکزی پیدا کنید. در منطقه تکیرداگ، یک شهر ساحلی در بخش اروپایی ترکیه، قیمت ها حتی ارزان تر است. شما می توانید یک آپارتمان در شرایط خوب با چشم انداز دریا را با حداقل 350 دلار در هر متر مربع پیدا کنید. به راستی، با 350 دلار برای 10 فوت مربع در ایالات متحده چه چیزی می توانید بخرید؟

أخذ مجوز اقامت برای زندگی در ملک خود در ترکیه نیز بسیار مقرون به صرفه و نسبتاً ساده است. ترکیه همچنین یکی از کشورهای بدون ویزا در جهان است. بنابراین سفر به ترکیه به عنوان یک توریست و گذراندن چند ماه در سال در ملک خود بدون توجه به شهروندی شما نباید مشکلی ایجاد کند. علاوه بر این، اگر به ترکیه علاقه دارید، باید قبرس شمالی را نیز بررسی کنید. نیمی از قبرس در حال حاضر یک منطقه مورد مناقشه بین جمهوری ترک قبرس شمالی، و قبرس معمولی، عضو اتحادیه اروپا است. محدوده ترک قبرس بسیار ارزان تر از محدوده مستقل آن است که بخشی از اتحادیه اروپا است.

چک لیست خرید ملک در خارج از کشور؛ قبل از خرید خانه در اروپا به این نکات دقت کنید

اکنون که برخی از بهترین و ارزان ‌ترین کشورها برای خرید خانه در اروپا را بررسی کرده ‌ایم، اجازه دهید تعدادی از چک لیست های اصلی را که باید قبل از خرید ملک در خارج از کشور در اروپا در نظر بگیرید، را بررسی ‌کنیم.

وضعیت سند ملک و مدارک لازم

یکی از اولین مواردی که باید در نظر بگیرید، مستندات یا اسناد و مدارک است. این شامل مستندات خود ملک و همچنین مقررات جاری در کشور هدف، در مورد مالکیت املاک و مستغلات می شود. بررسی اسناد ملک و درک قوانین محلی برای موفقیت در خرید ملک، ضروری است. در بسیاری از کشورها، به ویژه کشورهایی که پس از سقوط کمونیسم از هم پاشیدند، ثبت املاک ممکن است کمی گیج کننده باشد. مطمئن شوید خانه ‌ای که می ‌خواهید بخرید فقط یک مالک دارد و آن هم به‌ درستی ثبت شده و مطابق با قوانین فعلی کشور، به‌ روز شده است.

برخی از خانه ها ممکن است مدارک مناسبی نداشته باشند. این املاک ممکن است وارثانی داشته باشند که مدت ها پیش از کشور مورد نظر مهاجرت کرده اند، اما هنوز حقوق قانونی در مورد دارایی های خود دارند. در نهایت، مطمئن شوید که می توانید آن نوع ملک را به عنوان یک فرد در آن کشور بخرید. برخی از کشورها ممکن است خارجی ها را برای خرید برخی از انواع املاک محدود کنند. برای مثال، در بسیاری از کشورها این امر برای املاک روستایی بسیار رایج است.

ویزا و مجوزهای اقامت

نکته دیگری که باید برای خرید ملک در خارج از کشور در نظر بگیرید، مقررات فعلی ویزا و اجازه اقامت در کشور هدف است. آیا اجازه دارید بدون ویزا به این کشور سفر کنید؟ آیا اجازه دارید بدون دردسر زیاد، اجازه اقامت در این کشور را دریافت کنید؟

این کارها ممکن است برای تصمیم شما بسیار مهم باشند، به خصوص اگر هنوز چندین کشور را برای سرمایه گذاری در املاک در نظر دارید. شما قطعاً باید موردی را انتخاب کنید که به شما امکان می دهد تا زمانی که تمایل دارید، با کمترین تشریفات اداری از ملک خود لذت ببرید.

هزینه های جاری

آخرین گزینه ای که در این قسمت به آن اشاره خواهیم کرد، هزینه های مداوم برای داشتن یک ملک است. این بسته به نوع ملک و موقعیت آن می تواند بسیار متفاوت باشد. اما از جمله آنها می توان به آب و برق، مالیات، تعمیرات و امنیت محله یا منطقه در کشور هدف اشاره کرد.

برنامه های أخذ شهروندی و اقامت، مبتنی بر خرید ملک در خارج از کشور

بیش از 20 کشور در جهان وجود دارند که از طریق سرمایه گذاری با خرید ملک به طور مستقیم یا غیرمستقیم، مسیر آسانی را برای شهروندی ارائه می دهند. هر چه میزان سرمایه گذاری بیشتر باشد، دریافت شهروندی آسان تر می شود.

کشورهای حوزه کارائیب در برابر سرمایه گذاری دارایی ها، به سرعت کارت شهروندی و پاسپورت اعطا می کنند. مونته نگرو در عرض 3 ماه، شهروندی اروپا را ارائه می دهد، در حالی که پرتغال، اسپانیا یا یونان از شما می خواهند ملکی بخرید و همچنین باید بیش از 5 سال در آنجا زندگی کنید تا تابعیت خود را دریافت کنید.

پرتغال، یونان و اسپانیا محبوب ترین گزینه های سرمایه گذاری املاک و مستغلات هستند.

تقاضای زیادی برای برنامه های شهروندی مبتنی بر دارایی املاک، برای افراد ثروتمند در این کشورها وجود دارد: چین، روسیه، لبنان، کشورهای خاورمیانه (امارات متحده عربی، عربستان سعودی، قطر)، پاکستان، هند، آفریقای جنوبی، ویتنام، هند، بنگلادش، کنیا، نیجریه مصر، لیبی و غیره، مهم ترین متقاضیان سرمایه گذاری از طریق خرید ملک هستند. در قسمت بعدی، یک نگاه سریع به کشورهایی خواهیم داشت که تابعیت یا اقامت دائم را از طریق سرمایه گذاری با خرید ملک در خارج از کشور به سرمایه گذاران خارجی ارائه می دهند.

1- اسپانیا

 • خرید ملک 500000 یورویی در اسپانیا (خانه، آپارتمان، ویلا)
 • اقامت دائم اتحادیه اروپا
 • تردد آزاد در منطقه شینگن
 • بدون نیاز به زندگی در اسپانیا
 • تابعیت پس از 10 سال زندگی بدون وقفه در اسپانیا (غیر اتحادیه اروپا).
 • زمان پردازش مدارک: 3 ماه
خرید ملک در خارج از کشور

خرید ملک در خارج از کشور

2- مالتا

 • مالتا، گزینه ای را برای خرید ملک از طریق طرح اقامت طلایی (275000 یورو) ارائه می دهد.
 • أخذ تابعیت یا اقامت در منطقه شینگن اتحادیه اروپا از طریق مالتا
 • بدون نیاز به زندگی در کشور
 • زمان پردازش مدارک: 15 ماه (شهروندی) و 3 ماه (اقامت)
 • تابعیت مضاعف، مجاز است

3- پرتغال

 • خرید ملک به ارزش 280000 یورو در پرتغال (خانه، آپارتمان، ویلا)
 • واجد شرایط برای اقامت دائم اتحادیه اروپا است
 • تردد آزاد در منطقه شینگن
 • بدون نیاز به زندگی در پرتغال
 • تابعیت پس از 6 سال زندگی بدون وقفه
 • برنامه بسیار محبوب ویزای طلایی
 • زمان پردازش مدارک: 4-6 ماه

4- قبرس

 • خرید املاک 300000 یورویی در این کشور (گزینه ویزای طلایی)
 • اعطای شهروندی – پاسپورت اروپایی برای خانواده در مدت 6 ماه
 • بدون نیاز به زندگی در قبرس
 • رفت و آمد آزاد در اروپا و بریتانیا با استفاده از پاسپورت قبرس (ID)
 • زمان پردازش مدارک: 3-5 ماه
5- ایالات متحده آمریکا
 • 900000 دلار سرمایه گذاری تجاری (در پروژه های املاک و مستغلات تایید شده توسط مراکز منطقه ای 5EB-)
 • واجد شرایط اقامت دائم فوری (گرین کارت) در ایالات متحده از جمله برای خانواده
 • فرد می تواند در هر نقطه از ایالات متحده زندگی کند
 • أخذ تابعیت ایالات متحده پس از 5 سال زندگی در 7 سال
 • زمان پردازش مدارک: 12-18 ماه
6- یونان
 • 250000 یورو سرمایه گذاری ملک در یونان
 • اخذ اقامت دائم اروپا
 • حرکت آزاد در منطقه شینگن
 • بدون نیاز به زندگی در یونان
 • زمان پردازش مدارک: 6 ماه است
 • تابعیت یونان پس از 7 سال زندگی بدون وقفه
7- ایرلند
 • 1,000,000 یورو در املاک و مستغلات ایرلندی یا 2 میلیون یورو سرمایه گذاری مختلط در املاک مسکونی
 • واجد شرایط برای اقامت دائم طولانی مدت در ایرلند باشید
 • تابعیت ایرلندی پس از 5 سال زندگی قانونی
 • زمان پردازش مدارک: 3 ماه
8- مونته نگرو
 • شهروندی مونته نگرو از طریق سرمایه گذاری در سال 2019 راه اندازی شد
 • سرمایه 250,000 یورو در املاک و مستغلات و 100,000 یورو (کمک دولت) برای شهروندی
 • واجد شرایط برای اقامت بلند مدت 10 ساله در فرانسه
 • تردد آزاد در حوزه شینگن
 • زمان پردازش مدارک: 3 ماه
 • فرد با تابعیت فرانسه پس از 10 سال زندگی قانونی در این کشور می تواند اقامت مونته نگرو را بگیرد

9- لتونی

 • خرید ملک 250000 یورو، سرمایه گذاری ملک در لتونی
 • تردد آزاد در شینگن
 • مجوز اقامت موقت طولانی مدت با اعتبار 5 سال
 • بدون نیاز به زندگی در لتونی
 • زمان پردازش مدارک: 3 ماه
10- دومینیکن
 • 200000 دلار سرمایه گذاری در ملک (خانه، آپارتمان، استراحتگاه تعطیلات یا سهم محدود هتل)
 • گذرنامه و شهروندی دومینیکن سریع طی 4 ماه
 • بدون نیاز به بازدید یا زندگی در دومینیکن
 • بدون ویزای سفر به انگلستان و کشورهای شینگن (حداکثر 110 کشور) با استفاده از پاسپورت دومینیکن
 • وضعیت شهروندی دوگانه
 • بدون مالیات بر درآمد شخصی، ثروت، ارث
11- گرانادا
 • 220000 دلار سرمایه گذاری ملک در توسعه املاک و مستغلات گرانادا
 • شهروندی و پاسپورت سریع در عرض 2 ماه
 • پاسپورت به چین، بریتانیا، کشورهای اتحادیه اروپا شنگن (120 کشور) و امکان سفر بدون ویزا دارد
 • می توانید پس از أخذ شهروندی گرانادا برای ویزای تجاری 2E به ایالات متحده آمریکا اقدام کنید.
 • شهروندی و پاسپورت مادام العمر برای خانواده ها از دولت گرانادا
 • زمان پردازش سریع مدارک: 2 ماه
خرید ملک در خارج از کشور

خرید ملک در خارج از کشور

12- سنت کیتس و نویس
 • سرمایه گذاری 200000 دلاری در املاک در پروژه های تایید شده SKN (سهم محدود، عنوان کامل و غیره) به مدت 7 سال قابل فروش نیست.
 • گذرنامه و شهروندی سریع برای خانواده و فرزندان ظرف 3 ماه صادر می شود.
 • پاسپورت، امکان سفر بدون ویزا به کشورهای بریتانیا، برزیل، کشورهای اتحادیه اروپا (120 کشور) شینگن را می دهد.
 • زمان پردازش مدارک: 4 ماه
 • در طول فرآیند درخواست، نیازی به بازدید یا زندگی در سنت کیتس نیست.
13- آنتیگوا و باربودا

200000 دلار سرمایه گذاری ملک در پروژه های املاک و مستغلات آنتیگوا به مدت 5 سال.

 • أخذ شهروندی سریع و پاسپورت مادام العمر برای خانواده در عرض 3 ماه
 • نیازی به بازدید کشور یا اقامت نیست
 • زمان پردازش درخواست: 3 ماه است
 • پاسپورت آنتیگوا، سفر بدون ویزا به کانادا، بریتانیا، کشورهای اتحادیه اروپا شینگن به بیش از 130 کشور ارائه می دهد
 • بدون ثروت، ارث، درآمد خارجی، مالیات بر درآمد شخصی
14- سنت لوسیا
 • سرمایه گذاری 300000 دلاری در ملک در املاک مورد تایید دولت سنت لوسیا (خانه ها، هتل ها، استراحتگاه های تعطیلاتی)
 • صدور سریع گذرنامه و شهروندی سنت لوسیا، طی 3 ماه
 • پاسپورت، سفر بدون ویزا به 125 کشور از جمله انگلستان، کشورهای اتحادیه اروپا شنگن را میسر می سازد.
 • بدون نیاز به اقامت
 • بدون مالیات
 • بدون آزمایش
 • بدون نیاز به بازدید شخصی
 • زمان پردازش مدارک: 2 ماه
15- باهاما
 • خرید خانه با سرمایه گذاری 500000 دلاری
 • تسریع أخذ اقامت دائم برای سرمایه گذاران و خانواده
 • تابعیت پس از 10 سال از طریق أخذ تابعیت از مسیر اقامت دائم
16- آندورا
 • سرمایه گذاری 400000 یورو در املاک آندورا (سرمایه گذاری ملک برای خرید خانه)
 • سرمایه گذاری، مجوز اقامت طولانی مدت برای زندگی در آندورا را موجب می شود
 • عدم تردد آزاد در شینگن
 • بدون مالیات شخصی، بدون مالیات بر ثروت، 10٪ مالیات بر درآمد، 10٪ مالیات شرکت، بدون سود سرمایه، بدون مالیات بر سود سهام یا مالیات بر عوارض املاک
 • اقامت دائم پس از 10 سال زندگی
 • تابعیت آندورا پس از 20 سال زندگی
17- بلغارستان
 • سرمایه گذاری 500000 یورو در املاک بلغارستان (سرمایه گذاری املاک در خانه)
 • اقامت موقت برای زندگی در بلغارستان
 • زمان پردازش مدارک: 3 ماه است
 • وضعیت اقامت دائم پس از 5 سال زندگی
 • عدم تردد آزاد در منطقه شینگن
 • ارائه تابعیت بلغارستان پس از 6 سال زندگی بدون وقفه در این کشور
18- فیجی
 • 125000 دلار سرمایه گذاری ملک در املاک فیجی از طریق یک شرکت تجاری
 • دارای شرایط 7 سال صدور “مجوز سرمایه گذار” (اقامت دائم) به سرمایه گذاران خارجی
 • تابعیت کشور، پس از 5 سال زندگی
 • زمان پردازش مدارک: 2-3 ماه
19- موریس
 • سرمایه گذاری 500000 دلار در زمینه سرمایه گذاری واجد شرایط در ساخت و ساز و املاک و مستغلات
 • صدور اقامت دائم برای 10 سال
 • تابعیت پس از 2 سال زندگی امکان پذیر است
20- موناکو
 • سرمایه گذاری روی ملک با 1,000,000 فرانک سوئیس در موناکو (مونته کارلو)
 • واجد شرایط برای اقامت موقت برای زندگی در موناکو باشید
 • بدون مالیات بر درآمد، بدون مالیات بر ثروت، بدون مالیات محلی، بدون مالیات بر سرمایه و حداقل مالیات بر ارث
 • عدم توافق مالیات مضاعف با سایر کشورها
 • تردد آزاد در شینگن
 • وضعیت اقامت دائم، پس از 5 سال زندگی
 • تابعیت موناکو پس از 10 سال زندگی بدون وقفه (دو تابعیتی مجاز نیست)
 • زمان پردازش مدارک: 2 ماه است
21- امارات متحده عربی
 • سرمایه گذاری روی ملک با 275000 دلار آمریکا (1 میلیون درهم)
 • واجد شرایط برای اقامت امارات متحده عربی (در دبی، ابوظبی) از جمله برای خانواده
 • بدون تابعیت، بدون وضعیت شهروندی دوگانه
 • زمان پردازش مدارک: 2 ماه است
22- کلمبیا
 • 200000 دلار سرمایه گذاری در املاک و مستغلات
 • واجد شرایط برای ویزای فرد سرمایه گذار مقیم این کشور، برای زندگی در کلمبیا باشد
 • اقامت دائم پس از 5 سال زندگی قانونی
 • تابعیت پس از 10 سال زندگی (اسپانیایی ها استثنا هستند، اتباع کشورهای کارائیب می توانند در مدت یک یا دو سال، تابعیت دریافت کنند)
 • زمان پردازش مدارک: 2 ماه است
خرید ملک در خارج از کشور

خرید ملک در خارج از کشور

23- مولداوی

 • سرمایه گذاری 250000 یورو در املاک و مستغلات در مولداوی (بدون تابعیت؛ فقط از طریق اقامت)
 • شهروندی مولداوی از طریق سرمایه گذاری در سال 2018 راه اندازی شد
 • واجد شرایط برای وضعیت اقامت دائم باشید
 • زمان پردازش مدارک: 2-3 ماه

24- سیشل

 • 400000 دلار سرمایه گذاری ملک در املاک سیشل (خانه، ویلا، آپارتمان)
 • سرمایه گذاران خارجی، واجد شرایط اقامت دائم 5 ساله با خانواده هستند.
 • پس از 10 سال زندگی می توان تابعیت دریافت کرد
 • زمان پردازش مدارک: 2 ماه
25- ترکیه
 • سرمایه گذاری 250000 یورویی ملک در ترکیه (به زودی راه اندازی می شود)
 • أخذ شهروندی کامل با وضعیت اقامت دائم برای زندگی و کار در ترکیه
 • تابعیت مضاعف، مجاز است
 • زمان پردازش مدارک: 2-3 ماه

بهترین کشورهای برای خرید ملک در خارج از کشور و زندگی در سال 2022

وقتی نوبت به انتخاب بهترین کشور برای زندگی می رسد، پاسخی که به دست می آورید ممکن است با پاسخ های افراد دیگر متفاوت باشد، به خصوص به این دلیل که همه چیز به این بستگی دارد که شما از چه چیزی برای تعریف یک کشور به عنوان بهترین گزینه برای زندگی و خرید ملک در خارج از کشور استفاده می کنید. خواه سطح شادی، ثبات مالی کلی، نوع آب و هوا یا چیزی کاملاً نامرتبط با هیچ یک از این پیشنهادات باشد، تعریف برترین کشور برای زندگی، کاملاً سلیقه ای و ذهنی است.

با این اوصاف، نظرسنجی های زیادی در مورد اینکه کدام کشورها از نظر شرایط زندگی، برتر هستند، انجام شده است. ممکن است قبلاً درباره روش انجام نظرسنجی‌ هایی به این بزرگی شنیده باشید، اما اگر کمتر با آن آشنایی دارید، اجازه دهید روند تعیین بهترین کشورها برای اقامت را با توجه به عوامل مختلف بررسی کنیم.

مسلماً جامع ترین و کاربردی ترین تحلیل در مورد اینکه کدام کشورها برای زندگی، بهتر هستند، از گزارش توسعه انسانی به دست آمده است. این گزارش سالانه که توسط سازمان ملل تهیه شده است، رضایت جهانی از زندگی را بیان می کند و نمای کلی از زندگی بر روی زمین در این دوره را ارائه می دهد.

این گزارش ها به راحتی، یکی از منابع برتر برای تعیین این هستند که کدام کشورها شادترین، سالم ترین و پایدارترین جمعیت را در مقایسه با سایر نقاط جهان دارند.

متغیرهایی که این گزارش رسمی سازمان ملل در نظر گرفته است شامل برابری جنسیت، سواد، میانگین امید به زندگی و ثبات مالی است. اگر فاکتورهای دیگری می شناسید و فکر می کنید باید در نظر گرفته شود، به هر طریقی خودتان به نتیجه مطلوب خواهید رسید. بدون هیچ مقدمه ای، در اینجا بهترین مکان ها برای زندگی، بر اساس گزارش توسعه انسانی سازمان ملل متحد، به ترتیب نزولی آمده است:

1 – نروژ 2 – ایرلند 2 – سوئیس 4 – ایسلند 4 – هنگ کنگ، چین (SAR) 6 – آلمان 7 – سوئد 8 – استرالیا 8 – هلند 10 – دانمارک

بنابراین، گزارش مشخص می کند که بهترین کشور برای زندگی، نروژ است! بیایید در مورد همه دلایلی که هر کشور در فهرست قرار گرفت و همچنین عامل اصلی که نروژ را از سایر کشورهای جهان متمایز می کند صحبت کنیم.

1- نروژ

سازمان ملل متحد، نروژ را به عنوان بهترین کشور برای زندگی و خرید ملک در خارج از کشور در درجه اول فهرست کرده است، زیرا تمام عواملی که محققان در نظر گرفتند، نمرات خوبی برای نروژ ثبت کردند. این کشور اروپایی در تمام زمینه هایی که سازمان ملل به آن نگاه کرده است، برتری دارد. مردم نروژ به طور متوسط ​​بالای هشتاد و دو سال عمر می کنند.

این آمار شگفت انگیز، به سیستم مراقبت های بهداشتی که در نروژ وجود دارد نسبت داده شده است. نروژی ها تحت پوشش یک سیستم مراقبت های بهداشتی هستند که توسط عموم مردم تامین می شود، بنابراین بر خلاف مکان هایی مانند ایالات متحده، ساکنان نروژ بدون توجه به آنچه که انجام می شود، مراقبت های بهداشتی و پزشکی دریافت می کنند. معاینات سالانه ای که برای سلامت کلی فرد ضروری است و به طور کلی منجر به امید به زندگی بالاتر می شود، برای مردم نروژ یک بار یا امتیاز نیست.

2-ایرلند

ایرلند مکانی شگفت انگیز برای خرید ملک در خارج از کشور و زندگی است، زیرا یکی از امن ترین کشورهای جهان است. سطح جرم در ایرلند، کمتر از همیشه است و شیوع رفتارهای قتل در حداقل ممکن است.

3- سوئیس

سلامت مردمی که در سوئیس زندگی می کنند بسیار قابل توجه است. مانند نروژ، امید به زندگی در سوئیس عاملی بود که سازمان ملل برای آن، سوئیس را تحسین می کند؛ به ویژه به دلیل عدم وجود بیماری های کشنده در ساکنان سوئیس.

اگرچه سوئیس برای عنوان کشور شماره یک برای زندگی، بعد از نروژ قرار می گیرد، امید به زندگی در سوئیس کمی بالاتر از نروژ است. مردم سوئیس حدود هشتاد و سه سال عمر می کنند. سوئیس، نمونه بارز این است که چگونه مراقبت از خود به اتفاقات شگفت انگیزی منجر می شود، اما این امتیازی است که همه کشورها به شهروندان خود اعطا نمی کنند.

خرید ملک در خارج از کشور

خرید ملک در خارج از کشور

4- هنگ کنگ، چین

هنگ کنگ یک مرکز مالی بین المللی بزرگ با کیفیت زندگی بالا است. هنگ کنگ مالیات بسیار پایینی دارد و بالاترین مالیات بر درآمد، در اینجا 17 درصد است که آن را برای بازرگانان جذاب می کند. علاوه بر این، مانند بسیاری از کشورهای دیگر در این فهرست، هنگ کنگ با وجود اینکه یک منطقه شهری بسیار پرجمعیت است، نرخ جرم و جنایت بسیار پایینی دارد. بسیاری بر این باورند که هنگ کنگ، ترکیبی عالی از فرهنگ شرق و غرب با ساختمان های استعماری، معابد، و سنت ها و جشنواره های باستانی است که در کنار وسایل حمل و نقل عمومی مدرن و آسمان خراش های شیشه ای بلند حضور دارند.

5- ایسلند

ایسلند از نظر امید به زندگی و دسترسی به مراقبت های بهداشتی شرایط خوبی دارد. میانگین عمر شهروندان در ایسلند حدود 83 سال است. هنوز برخی از نقاط در سراسر جهان وجود دارد که مردم در آنها بیش از چهل سال عمر نمی کنند، بنابراین ایسلند به دلیل داشتن امید به زندگی، تقریباً دو برابر سایر کشورها جذاب است.

6- آلمان

چیزی که در مورد آلمان بسیار برجسته است این است که این کشور بر آموزش، بسیار تاکید دارد. آلمان نیز مانند استرالیا، برای تحصیل شهروندان خود ارزش قائل است. تقریباً کل جمعیت آلمان تحصیلات عالی دریافت کرده‌ اند و تنها چهار درصد از مردم آلمان کلاس ‌های دانشگاهی یا تحصیلات تکمیلی را سپری نکرده ‌اند. آلمان برای خرید ملک در خارج از کشور گزینه خوبی است به شرطی که به کار و تجارت منتهی شود.

7- سوئد

سوئد دارای یک سیستم رفاه اجتماعی قوی است که مراقبت های بهداشتی قوی و آموزش رایگان را ارائه می دهد. مدل اجتماعی سوئد بر معیارهای رشد، برابری، آزادی و امنیت تمرکز دارد. سوئد همچنین شرایط بسیار خوبی برای کارگران دارد، و یک سازمان دولتی از کارآفرینانی که به دنبال راه اندازی یک شرکت هستند حمایت می کند. در نهایت، مانند سایر کشورهای شمال اروپا، سوئد دارای نرخ بسیار پایینی از جنایات خشونت ‌آمیز است و از نظر سلامت و رفاه کلی رتبه خوبی دارد.

8- استرالیا

استرالیا به عنوان هشتمین کشور برتر برای خرید ملک در خارج از کشور و زندگی، به دلیل تاکید بر آموزش و اهمیت رفتن به مدرسه مورد توجه قرار گرفته است. میانگین سال‌هایی که استرالیایی‌ ها به مدرسه می ‌روند تقریباً بیست سال است، به این معنی که اکثر کودکان استرالیایی تا زمانی که از یک کالج کارشناسی فارغ ‌التحصیل شوند، در سیستم آموزشی ثبت نام می‌ کنند.

9- هلند

هلند با دانمارک مقایسه می شود؛ این کشور هم با شرایطی مشابه با دانمارک، برای سرمایه گذاری با خرید ملک و أخذ اقامت پیشنهاد می شود.

10- دانمارک

دانمارک، فهرست ده کشور برتر برای زندگی در سال 2022 را تکمیل می کند و به راحتی می توان دلیل آن را فهمید. برای شروع، آمار “اعتماد اجتماعی”، که اعتماد مردم به یکدیگر، دولت و نهادهای عمومی مانند پلیس و بیمارستان ها را معین می کند، در دانمارک بسیار بالا است. علاوه بر این، مراقبت های بهداشتی و آموزش (حتی کالج) برای همه شهروندان کاملاً رایگان است. در حالی که دانمارک در سطح جهان، در صنایعی از جمله کشتیرانی، طراحی و معماری، پیشرو است، اما همچنین یک کشور سبز رو به پیشرفت به شمار می رود. حتی در شهر کپنهاگ، شهر پایتخت، دوچرخه‌ ها اغلب از اتومبیل ‌ها بیشتر هستند و این کشور دائماً در حال توسعه روش ‌های جدید برای زندگی پاک ‌تر و سبزتر است. در اینجا، این 10 کشور دارای بالاترین شاخص توسعه انسانی معرفی شده اند:

 • نروژ (0.957)
 • سوئیس (0.955)
 • ایرلند (0.955)
 • هنگ کنگ (0.949)
 • ایسلند (0.949)
 • آلمان (0.947)
 • سوئد (0.945)
 • استرالیا (0.944)
 • هلند (0.944)
 • دانمارک (0.94)

منابع: