اخذ ویزای کار در نیوزلند و بررسی شرایط آن. نیوزلند در جنوب غربی اقیانوس آرام واقع شده و از دو جزیره بزرگ و تعدادی جزیره کوچکتر تشکیل شده است. زبان های رسمی انگلیسی و مائوری است. شرایط زندگی در نیوزلند نیز با توجه به سطح اقتصاد اجتماعی لوکس و آرامش بخش در نظر گرفته می شود. میزان جرم و جنایت در این کشور نسبت به سایر کشورها کمتر است. به عبارت دیگر، نیوزیلند کشوری آرام با آزادی بیان، نیروی پلیس قابل اعتماد، و اقتصاد سالم و عاری از فساد می باشد.

شرایط کار در کشور نیوزلند به خوبی با زندگی مردم تلفیق شده و بر اساس این شاخص در رتبه ششم جهان قرار دارد. به عبارت دیگر زندگی کاری افراد در زندگی خانوادگی و شخصی آنها خللی وارد نمی کند. سیاست های زیست محیطی نقش مهمی در این کشور ایفا می کند و بخش عمده ای از اقتصاد آن را کشاورزی تشکیل می دهد. کیفیت عالی زندگی، آب و هوای خوب و محیط فرهنگی غنی، نیوزیلند را به مقصدی مطلوب برای زندگی خانوادگی و شخصی تبدیل کرده است.

مهاجرت به نیوزلند از طریق کار و تخصص و شرایط اخذ ویزای کار نیوزلند برای ایرانیان در این مقاله مورد بررسی و تحلیل علمی قرار می گیرد. آیا از شرایط کار در نیوزلند اطلاع دارید ؟ چگونه می توان ویزای کار کشور نیوزلند را به دست آورد ؟ شرایط کاریابی در نیوزلند چگونه است ؟ مهاجرت به نیوزلند از طریق کار یکی از انواع روش های مهاجرت به این کشور می باشد که طرفداران بسیاری نیز دارد، اما باید بدانید که اخذ ویزای کار نیوزلند به سادگی امکان پذیر نمی باشد. چرا که اشخاصی که مهاجرت به نیوزلند از طریق کار را انتخاب می نمایند، باید امتیاز لازم برای اقدام از این روش را به دست آورند. به همین دلیل می توان گفت که مهاجرت به نیوزلند از طریق کار، یکی از دشوارترین روش های مهاجرت به این کشور برای اقدام می باشد.

فهرست مطالب

اخذ ویزای کار در نیوزلند

مهاجرت به نیوزلند از طریق تخصص نیز امکان پذیر است و ویزای کار در نیوزلند همانند سایر کشورهای انگلیسی زبان از جمله کانادا و استرالیا ارزیابی می شود. برای کار در نیوزلند متقاضیان باید شرایط دولت نیوزلند را برآورده کنند. اخذ ویزای کار در نیوزلند به دلیل موقعیت اجتماعی و ثروت بالا و همچنین تجمل گرایی، اقتصاد سالم و عاری از فساد، میزان جرم و جنایت کمتر نسبت به سایر کشورها متقاضیان بسیاری دارد. با توجه به امتیازات، لیست مهارت ها و انواع تخصص در این مقاله قصد داریم اطلاعات مفید و کافی در مورد اخذ ویزای کار در نیوزلند در اختیار شما قرار دهیم.

شرایط ویزای کار در نیوزلند و شرایط عمومی آن

مهاجرت به نیوزلند گزینه طلائی برای افراد در خصوص اخذ اقامت و تابعیت می باشد که در سال های متوالی جایگاه ویژه ای به خود اختصاص داده است. مهاجرت به نیوزلند به عنوان مقصدی برتر برای متقاضیان اقامت شناخته شده است و مدنظر افراد زیادی قرار گرفته است. کشور نیوزلند به دلیل زبان رسمی این کشور که انگلیسی می باشد و همجواری با کشور استرالیا و طبیعت بکر و همچنین اقتصاد قوی یکی از 3 کشور برتر مهاجرتی شناخته شده و مهاجرت به نیوزلند هر روز متقاضیان بیشتری را به سمت خود می کشد.

 • شرایط لازم مهاجرت به نیوزلند در سال 2022 به چه صورت است؟
 • بهترین روش مهاجرت به نیوزلند چیست ؟
 • 5 راه اصلی مهاجرت به نیوزلند چیست؟
 • مزایا مهاجرت به نیوزلند چیست؟

بررسی شرایط اخذ ویزای کار در نیوزلند از جمله موارد حائز اهمیت در حین ورود به بازار تجارت جهانی برای متقاضیان محسوب می گردد. البته باید توجه داشت اگرچه شرایط کار و زندگی در نیوزلند ایده آل است ، به دلیل داشتن متقاضیان زیاد از سرتاسر دنیا ، اخذ ویزای کاری نیوزلند یکی از رقابتی ترین و دشوارترین پروسه های مهاجرتی است. در این مقاله در خصوص شرایط اخذ ویزای کار در نیوزلند در سال 2022 توضیحاتی ارائه گردیده است.

کار در نیوزلند و درخواست ویزای کار در نیوزلند شرایط خاص خود را دارد. برخی از ویزاهای کاری نیوزلند حق اقامت در این کشور را برای متقاضی فراهم می کنند که شامل حق زندگی، کار و تحصیل به طور نامحدود می باشد. متقاضیان کار در نیوزلند می توانند پس از 2 سال کار در این کشور اجازه اقامت در نیوزلند را دریافت کنند. افرادی که با اخذ ویزای کار به نیوزلند مهاجرت می کنند، در صورت امکان می توانند خانواده خود را همراه داشته باشند. فرآیند درخواست ویزای کار در نیوزلند یک فرآیند دو مرحله ای است. متقاضیان در مرحله ای هستند که امتیازاتی مانند سن، تجربه کاری، صلاحیت ها و پیشنهاد شغلی در اولویت قرار دارند.

در هر ماه ، دولت نیوزلند یک متقاضی واجد شرایط را برای ورود به کشور انتخاب می کند تا مجوز اقامت دریافت کند. در نتیجه کسب 160 امتیاز شرط لازم برای ورود به نیوزلند است. متقاضیانی که کسب و کار جدیدی را در نیوزلند راه اندازی می کنند یا کسب و کار موفق خود را به نیوزلند منتقل می کنند می توانند اقامت خود و خانواده خود را دریافت نمایند.

قرارداد کاری نیوزلند

پس از پذیرش پیشنهاد شغلی و قبل از شروع کار ، باید قرارداد کاری امضا شود. اکثر شرکت های بزرگ قراردادهای کار مشترک با اتحادیه های کارگری ارائه می دهند. حتی اگر عضو اتحادیه نیستید ، می توانید از قراردادهای مشترک استفاده کنید و آنها را مبنایی برای شرایط کاری قرار دهید. اگر در مورد چیزی در قرارداد مطمئن نیستید ، می توانید در مورد آن فکر کنید یا با یک فرد با تجربه مشورت کنید. همچنین می توانید قبل از امضای قرارداد در مورد شرایط آن صحبت کنید. یکی از مزایای کار در نیوزلند تعداد روزهای مرخصی مطابق با استانداردهای بین المللی است. مدت تعطیلات ذکر شده برای سفر به خارج از کشور یا دیدار با خانواده نیز بسیار مناسب می باشد. مدت مرخصی حداقل 4 هفته در سال می باشد و در صورتی که قصد ندارید مرخصی بگیرید معادل آن به حقوق شما اضافه می شود. علاوه بر این ، هر سال 11 روز به عنوان تعطیل رسمی جشن گرفته می شود.

اخذ ویزای کار در نیوزلند

اخذ ویزای کار در نیوزلند

ارزیابی مهاجرت به نیوزلند از طریق ویزای کار

متقاضیان بسیار زیادی برای کار در نیوزلند درخواست می کنند و اگر شهروند یا مقیم نیوزلند نباشند برای ورود به این کشور نیاز به ویزای کار خواهند داشت. متقاضیان باید یکی از شرایط زیر را داشته باشند :

 • یک پیشنهاد شغلی از یک کارفرمای نیوزلند دریافت کنید.
 • هدف خود برای استخدام در نیوزلند را مشخص کنید.
 • شما یک شریک تجاری دارید و می خواهید برای ادامه کار خود به نیوزلند نقل مکان کنید.
 • متقاضیانی که در نیوزلند ادامه تحصیل داده اند و می خواهند در نیوزلند مشغول به کار شوند.

بیش از 80 نوع ویزا وجود دارد که به شما امکان کار در نیوزلند را می دهد ، اما قبل از درخواست باید تصمیم بگیرید که کدام یک از روش ها برای شما و همراهانتان بهترین و مناسب ترین روش خواهد بود. جویندگان کار در نیوزلند باید تجربه کاری خود را با سطح مهارت و تحصیلات خود در این زمینه مطابقت دهند و کد رشته ای که انتخاب می کنند باید با شغل پیشنهادی مطابقت داشته باشد.

افرادی که از سطوح مهارت 1 ، 2 و 3 برخوردار هستند باید از طریق یکی از روش های زیر برای اخذ ویزا اقدام نمایند :

 1. در این مرحله افراد با 5 سال سابقه کار با توجه به معیارهای تعیین شده می توانند این مدرک را با سابقه کار جایگزین کنند. (در این مرحله صلاحیت داوطلبان بررسی خواهد شد.)
 2. شغلی که متقاضی درخواست می کند باید در لیست کمبود شغل باشد و در نهایت متقاضی بتواند شرایط لازم را فراهم نماید.
 3. برای دریافت ویزای کار نیوزلند باید ثابت کنید که در زمینه های اعلام شده توسط دولت نیوزلند تجربه و دانش کافی دارید.

شرایط افراد دارای مهارت های سطح 4 و 5:

 • افرادی که واجد شرایط دریافت ویزای کار در نیوزلند بر اساس چارچوب تعیین شده دولت نیوزلند هستند یا مدارک آنها در لیست معاف از ارزیابی گنجانده شده است. متقاضیان باید حداقل سه سال سابقه کار مرتبط داشته باشند.
 • شغل مورد نظر متقاضی باید در لیست مشاغلی که با کمبود نیروی کار مواجه هستند قرار گیرد.

اخذ ویزای کار نیوزلند پس از فارغ التحصیلی

فارغ التحصیلی از دانشگاه های نیوزلند شانس شما را برای یافتن شغل بسیار افزایش می دهد ، به خصوص زمانی که آن دانشگاه از وضعیت ملی و بین المللی خوبی برخوردار باشد. زیرا کارفرمایان نیوزلند به این موضوع بسیار اهمیت می دهند. همچنین دانشجویان می توانند علاوه بر تامین بخشی از هزینه های زندگی و همچنین ارتقای تجربه کاری و مهارت های عملی خود به صورت پاره وقت کار کنند. برخی از بهترین دانشگاه‌های نیوزلند که تحصیل در آنها یک امتیاز بزرگ در رزومه است عبارتند از :

بهترین دانشگاه های نیوزلند و رتبه بندی QS 2021

 1. دانشگاه صنعتی اوکلند 437
 2. دانشگاه کانتربری 270
 3. دانشگاه وایکاتو 375
 4. دانشگاه اوکلند 81
 5. دانشگاه اوتاگو 184

دانشجویان می توانند در نهایت با یافتن شغل تمام وقت پس از فارغ التحصیلی ، ویزای دانشجویی خود را به اقامت کاری تبدیل کنند. لازم به ذکر است که نرخ بیکاری در نیوزلند در سال جاری تنها 4.2 درصد است ، بنابراین فارغ التحصیلان دانشگاه های معتبر نیوزلند شانس بسیار بالایی برای استخدام در این کشور خواهند داشت. علاقه مندان به مهاجرت به نیوزلند می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد ویزای کار نیوزلند با این موسسه حقوقی تماس حاصل نمایند.

دانشجویان بین المللی که به صورت تمام وقت در نیوزلند با ویزای دانشجویی به تحصیلات خود ادامه می دهند ، مجاز به کار تا 20 ساعت در هفته در طول ترم تحصیلی هستند و همچنین مجاز به کار تمام وقت در طول تعطیلات خواهند بود. این تعطیلات شامل کریسمس ، عید پاک ، تعطیلات تابستانی و غیره است. اگر در حین مطالعه نیاز به اجرای برنامه درسی دارید ، به 20 ساعت کار در هفته محدود نمی شود. در نظر داشته باشید که دانشجویان خارجی نمی توانند خوداشتغال شوند و دانشجویان دکتری و پژوهشی محدودیت ساعات کاری ندارند.

بستگان دانشجوی دارای ویزای نیوزلند ، یعنی همسر یا فرزندان زیر 18 سال وی ، هر دو هفته یکبار تا 40 ساعت اجازه کار دارند. این محدودیت تعداد ساعات کار در هر ترم و تعطیلات است. اگر دانشجو در حال تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد یا دکترا باشد ، افراد تحت تکفل وی این امکان را دارند که به طور تمام وقت کار کنند.

مدارک تحصیلی معاف از ارزیابی

مدارک موجود در این لیست توسط سازمان صلاحیت نیوزلند (NZQA) ارزیابی نمی شود. مدارک موجود در لیست معاف از ارزیابی با مدارک فارغ التحصیلان نیوزلند قابل مقایسه نیست. لازم به ذکر است نام افرادی که در لیست ذکر شده قرار می گیرد به این معنا نیست که تاثیری در وضعیت ثبت نام یا حقوق و دستمزد آنها یا با هدف استخدام آن ها دارد.

 • واجد شرایط بودن برای معافیت ارزیابی
 • معافیت از ارزیابی از نظر علمی در جدول زیر ذکر شده است.
 • وسسه اعطای مدرک تحصیلی در جدول زیر نشان داده شده است.
 • شرایط استفاده از این معافیت و سال اعطای آن در جدول زیر نشان داده شده است.

جدول اعطای مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد از موسسات :

 1. دانشگاه حاج نصیر طوسی واجد شرایط از سال ۱۳۷۶
 2. دانشگاه علامه طباطبایی واجد شرایط از سال ۱۳۷۹
 3. دانشگاه صنعتی امیر کبیر واجد شرایط از سال ۱۳۷۶
 4. دانشگاه فردوسی مشهد واجد شرایط از سال ۱۳۷۶
 5. دانشگاه صنعتی اصفهان واجد شرایط از سال ۱۳۷۶
 6. دانشگاه شهید بهشتی واجد شرایط از سال ۱۳۷۹
 7. دانشگاه صنعتی شریف واجد شرایط از سال ۱۳۷۶
 8. دانشگاه علم و صنعت واجد شرایط از سال ۱۳۷۶
 9. دانشگاه شهید چمران واجد شرایط از سال ۱۳۷۹
 10. دانشگاه تربیت مدرس واجد شرایط از سال ۱۳۷۶
 11. دانشگاه اصفهان واجد شرایط از سال ۱۳۷۹
 12. دانشگاه شیراز واجد شرایط از سال ۱۳۷۶
 13. دانشگاه تبریز واجد شرایط از سال ۱۳۷۶
 14. دانشگاه تهران واجد شرایط از سال ۱۳۷۶

معیارهای ارزیابی برای درخواست ویزا می تواند راهنمای متقاضیان کار در نیوزلند باشد.

محدوده سنی برای ویزای کار در نیوزلند

 1. زیر 20 0 امتیاز
 2. از 20 تا 39 سال 30 امتیاز
 3. از 40 تا 44 سال 20 امتیاز
 4. 45 تا 49 سال 10 امتیاز
 5. 50 تا 55 سال 5 امتیاز

اگر پیشنهاد یا قرارداد کاری دارید ، یا در نیوزلند مشغول به کار بوده اید ، می توانید یک نسخه از آن را ارائه دهید ، به عنوان مثال :

 • ارائه شرح کاملی از شغل خود در نیوزلند
 • مدت زمانی که در این کشور استخدام شده اید.
 • ساعات کار شما در کشوز نیوزلند
 • درآمد و حقوق هر سال شما
 • تاریخ شروع به کار در نیوزلند

یک شغل تخصصی یا یک پیشنهاد شغلی تخصصی در نیوزلند 50 امتیاز خواهد داشت.

اخذ ویزای کار در نیوزلند

اخذ ویزای کار در نیوزلند

امتیاز پیشنهاد شغلی تخصصی

 • رشته های خاص با کمبود نیروی کار : 10 امتیاز
 • شغل ماهر یا پیشنهاد شغلی ماهر در نیوزلند : 20 امتیاز
 • افرادی که قصد دارند خارج از اوکلند کار کنند : 30 امتیاز
 • حداکثر حقوق : 20 امتیاز

امتیاز تجربه و سابقه کاری

 • 2 سال : 10 امتیاز
 • 4 سال : 20 امتیاز
 • 6 سال : 30 امتیاز
 • 8 سال : 40 امتیاز
 • بیش از 10 سال : 50 امتیاز

متقاضیان اخذ اقامت نیوزلند باید تجربه و سابقه کاری خود را نشان دهند و این امر با ارائه مدارک زیر امکان پذیر خواهد بود :

 • زمان و تاریخ شروع به کار شما
 • محلی که در آن مشغول به کار بوده اید
 • به طور متوسط ​​چند ساعت در هفته مشغول به کار بوده اید.
 • حداقل یک سال سابقه کار در نیوزلند از 10 امتیاز برخوردار خواهد بود

تجربه کار در مناطق محروم با کمبود نیروی کار

 • 2 تا 5 سال : 10 امتیاز
 • 6 سال به بالا : 15 امتیاز
زبان انگلیسی

متقاضیان باید نمره آزمون مورد نیاز در زبان انگلیسی را کسب کنند که معمولاً به آیلتس 6.5 یا بالاتر یا TOEFL79 یا بالاتر یا PTE58 یا بالاتر در هر چهار مهارت (گفتار ، نوشتن ، شنیدن و خواندن) مورد نیاز است. لطفا توجه داشته باشید که هنگام درخواست اقامت کار و ویزای کار ، مهلت قبولی در آزمون زبان و نتایج آیلتس نباید بیش از 2 سال باشد.

 • اگر همسرتان در نیوزلند کار می کند از 20 امتیاز برخوردار خواهید بود.
 • امتیاز مدارک تحصیلی همسر

سطح 8-7 : 10 امتیاز

سطح 9-10 : 20 امتیاز

امتیاز افرادی که در نیوزلند تحصیل کرده اند و دارای مدرک تحصیلی عالی هستند :

 • مدرک کارشناسی ارشد یا معادل آن به مدت 2 سال : 15 امتیاز
 • تحصیلات تکمیلی یا معادل آن برای یک سال : 10 امتیاز
 • لیسانس : 10 امتیاز
 • مدرک خود را تا 25 جولای 2011 به دست آورید : 5 امتیاز

به این ترتیب ، دولت نیوزلند به افرادی که می توانند به رشد اقتصادی این کشور کمک کنند ، فرصت اقامت در نیوزلند را برای زندگی و کار با اخذ ویزای کار در نیوزلند می دهد و برای این ویزا متقاضیان باید حداقل 100 امتیاز از 210 را کسب کنند.

با این ویزا می توانید همسر و فرزندان زیر 24 سال خود را به همراه داشته باشید.

ویزای کار در نیوزلند و مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای کار

افرادی که قصد مهاجرت کاری به نیوزلند را دارند باید مدارک لازم را جهت اخذ ویزای کاری ارائه دهند. در این قسمت قصد داریم مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای کار نیوزلند را بررسی کنیم تا اگر قصد مهاجرت به نیوزلند از طریق ویزای کار را دارید با ارائه مدارک کامل و دقیق خود ویزای کار این کشور را دریافت کنید. مدارک مورد نیاز برای ویزای کار نیوزلند به شرح زیر است :

 • متقاضیانی که در 10 سال گذشته در این کشور اقامت داشته اند باید گواهی عدم سوءپیشینه خود را ارائه دهند.
 • مدرک هویت (پرسشنامه تکمیل شده ، گواهی پلیس از کشور مبدا و هر کشوری که حداقل پنج سال در آن زندگی کرده اید)
 • اگر قصد سفر به نیوزلند را دارید ، پاسپورت شما باید حداقل 3 ماه اعتبار داشته باشد.
 • اثبات سلامت جسمی و روحی (تکمیل پرسشنامه سلامت و معاینه پزشکی در بدو ورود)
 • اصل و کپی مدارک هویتی مانند شناسنامه
 • ارائه ترجمه مدارک تحصیلی به همراه ریز نمرات
 • ارائه ترجمه شناسنامه متقاضی
 • ارائه تجربه کاری مرتبط با متقاضی
 • ارائه یک نامه از وضعیت مالی
 • ارائه مدرک زبان حداقل آیلتس 6.5
 • ارائه گواهی عدم سوء پیشینه متقاضی
 • ارائه صلاحیت های همسر
 • ارائه تجربه و سابقه کاری همسر
 • در صورت وجود ، مدارک فنی ارائه دهید
 • داشتن شرایط سنی
 • اصل و کپی پاسپورت
 • 2 قطعه عکس

90 درصد درخواست های ویزا به طور معمول در عرض 26 ماه تکمیل می شود. در این مدت ویزاهای اقامتی مختلفی رسیدگی می شود که تعداد کمی از آنها اخذ می شود. متقاضیانی که واجد شرایط ویزای کار در نیوزلند هستند می توانند اقداماتی را برای افزایش شانس خود برای دریافت ویزا انجام دهند :

 • متقاضی در یکی از دانشگاه های نیوزلند تحصیل کرده و قصد کار در این کشور را دارد.
 • متقاضی برای یک هدف خاص مرتبط با شغل به این کشور سفر کرده است.
 • داشتن پیشنهاد شغلی از یک کارفرمای معتبر در نیوزلند
 • متقاضی شریکی در نیوزلند دارد و قصد دارد با او کار کند.
 • این فرد اهل کشوری است که طرح تجاری خاصی دارد.

ترجمه مدارک اخذ ویزای کار در نیوزلند در سال 2022

تمامی مدارک باید به انگلیسی ترجمه شده و توسط وزارت دادگستری و وزارت امور خارجه تایید شود. پیشنهادهای شغلی ارسال شده توسط کارفرما باید دارای شرایط خاصی باشد که در سال 2022 شامل موارد زیر است :

 • شغل مورد نظر شامل مشاغلی مانند کاشت ، باغداری ، باغبانی و بسته بندی محصولات نباشد.
 • دستمزد پیشنهادی نباید کمتر از دستمزد پایه کارگران نیوزلند باشد.
 • برای کار باید به متقاضی پول پرداخت شود.
 • شغل مورد نظر باید تمام وقت باشد.

ویزای کار در نیوزلند و بررسی ویزای همراه

ویزای کار در نیوزلند و اخذ ویزای همراه از عوامل مهمی است که متقاضیان این ویزا همواره به آن توجه می کنند. طبق اطلاعات موجود در وب سایت خدمات مهاجرت به نیوزلند ، استخدام و الحاق به خانواده در نیوزلند برای متقاضیان امکان پذیر است. بنابراین ، متقاضی می تواند برای همسر و فرزندان خود درخواست اقامت داشته باشد و در این صورت همسر وی می تواند برای مدت زمانی که فرد متقاضی اجازه اقامت دارد و همچنین برای فرزند تحت تکفل تا 24 سال اقامت داشته باشند.

اخذ ویزای کار در نیوزلند

اخذ ویزای کار در نیوزلند

کسب درآمد و میزان حقوق در نیوزلند

یکی دیگر از مواردی که در اخذ ویزای نیوزلند به آن توجه می شود میزان دستمزد در این کشور است. در طبقه بندی مشاغل استاندارد نیوزیلند سه سطح مهارت شغلی تعیین شده است. دولت نیوزلند برای هر ساعت کار کردن در این سه سطح 25 دلار در نظر گرفته است. بنابراین درآمد افرادی که در سطح یک تا سه کار می کنند در نیوزلند 25 دلار در هر ساعت می باشد. از نظر مهارت ها و کدهای شغلی ، افرادی که در سطح 5 کار می کنند ، 37.5 دلار در ساعت درآمد خواهند داشت.

حقوق و درآمد در نیوزلند ، موضوع دیگری که باید در هنگام مهاجرت به نیوزلند به آن توجه کرد. افرادی که می خواهند ویزای کار در نیوزلند را بگیرند و در این کشور کار کنند باید توجه داشته باشند که در هر شغل حقوق و درآمد متفاوت است. دستمزدها و مزایا برای مشاغل منتخب در نیوزلند در سال 2021 در جدول زیر قابل مشاهده است :

 • میزان حقوق مدیر پروژه ساختمانی : 95166 دلار نیوزیلند
 • میزان حقوق مهندسی نرم افزار : 80268 دلار نیوزیلند
 • میزان حقوق مهندسی عمران : 101046 دلار نیوزیلند
 • میزان حقوق فناوری اطلاعات : 104555 دلار نیوزیلند
 • میزان حقوق طراح گرافیک : 61731 دلار نیوزیلند
 • میزان حقوق مهندس برق : 61212 دلار نیوزیلند
 • میزان حقوق حسابداری : 65000 دلار نیوزیلند
 • میزان حقوق وکیل : 88527 دلار نیوزیلند

ویزای کار نیوزلند و کاریابی در نیوزلند

روش های مختلفی برای درخواست ویزای کار در نیوزلند و یافتن کار در این کشور وجود دارد که در ادامه مطلب به آنها اشاره خواهیم کرد. افرادی که باید به مدت 3 ماه در نیوزلند کار کنند ، به دلیل عدم واجد شرایط بودن برای ویزای کار ، به ویزای بازدید کننده نیاز دارند. بنابراین متقاضی می تواند از ویزای بازدید کننده برای برخی کسب و کارها و رویدادهای تجاری از جمله موارد زیر استفاده نماید :

 1. در یک برنامه تجاری رسمی شرکت کند و توسط دولت نیورلند به رسمیت شناخته شود.
 2. اساتیدی که قصد تدریس ، آموزش یا انجام فعالیت های پژوهشی را دارند ، می توانند برای اخذ این ویزا اقدام نمایند.
 3. هنرمندانی که قصد شرکت در جشنواره های معتبر نیوزلند را دارند می توانند نسبت به دریافت این ویزا اقدام نمایند.
 4. ورزشکارانی که برای رقابت در نیوزلند دعوت می شوند ، این ویزا را می توانند دریافت کنند.
 5. مذاکرات تجاری با نمایندگان شرکت های خارجی در نیوزلند انجام دهد.
 6. روزنامه نگاران یا متخصصان رسانه ای که در نیوزلند کار می کنند.
 7. یک کسب و کار تجاری جدید راه اندازی کند.

اگر کارفرما شغلی را پیشنهاد داده باشد که یک نیوزلندی واجد شرایط کار در آن زمینه نیست و کارفرما به دنبال متخصصان واجد شرایط باشد ، افراد می توانند با اخذ ویزای کاری وارد نیوزیلند شوند. پس از 2 سال کار در نیوزلند ، می توانند اجازه اقامت دریافت کنند و پس از 5 سال زندگی در نیوزلند ، می توانید شهروند آن کشور شوند.

مزایا و معایب ویزای کار نیوزلند چیست؟

به طور کلی کار در نیوزلند مزایا و معایبی دارد که می توان به طور کلی به آنها اشاره کرد.

مزایایاخذ ویزای کار در نیوزلند

یکی از مهم ترین مزیت های کار در نیوزلند هزینه کم این روش مهاجرت است. افراد در صورت یافتن کار می توانند برای ویزای کار نیوزلند به صورت رایگان درخواست دهند.

معایب ویزای کار در نیوزلند

افراد همراه مجاز به همراهی متقاضی برای ویزای کار نیوزلند در شروع کار نیستند. با توجه به سیستم امتیازی نیوزلند ، شانس درخواست و کار در نیوزلند بسیار کم است. به این ترتیب افرادی که در نیوزلند تحصیل می کنند می توانند شانس خود را برای یافتن شغل افزایش دهند.

هزینه ویزای کار نیوزلند

معمولاً دو نوع هزینه در ارتباط با ویزای کار وجود دارد :

 1. هزینه های ویزا
 2. هزینه های مهاجرت

لطفا توجه داشته باشید که در برخی موارد ممکن است هزینه و شرایط اخذ ویزای کار نیوزلند برای شهروندان کشورهای مختلف متفاوت باشد و متقاضیان باید قبل از درخواست اطلاعات کافی در مورد هزینه دریافت ویزای کار نیوزلند داشته باشند. لازم به ذکر است که هزینه ویزا به صورت آنلاین از طریق کارت اعتباری (ویزا یا مستر کارت) قابل پرداخت می باشد.

هزینه اخذ ویزای کار در نیوزلند

هزینه اخذ انواع ویزای کار به دلار نیوزلند عبازتند از :

 • ویزای کاری یا کاری برای اخذ اقامت NZD580
 • ویزای کاریابی Silver Fren NZD410
 • ویزای کار تعطیلات طولانی NZD190
 • سایر ویزاهای کاری NZD440
 • ویزای تجاری NZD3310
 • ویزای تعطیلات NZD190

هموطنان عزیز ! با مراجعه به دفتر این موسسه حقوقی ، علاوه بر مهاجرت به نیوزلند و اخذ اقامت نیوزلند ، می توانید اطلاعات کافی در مورد مهاجرت ، اخذ اقامت و اخذ اقامت سایر کشورهای پیشرو خارجی به دست آورید.

اخذ ویزای کار نیوزلند و نرخ بیکاری نیوزلند

قبل از شوک اقتصادی ناشی از تصمیم بریتانیا برای پیوستن به جامعه اقتصادی اروپا در سال 1973 و حذف آن از بازارهای اصلی ، صادرات نیوزلند بسیار کم بود. تعداد رسمی بیکاران نیوزلند در سال 1959 تنها 21 نفر بود و یک سال بعد به 22 نفر افزایش یافت. رکود اقتصادی و کاهش قیمت پشم در سال 1966 منجر به افزایش بیکاری شد. پس از سال 1973 ، بیکاری به یک مشکل دائمی اقتصادی و اجتماعی در نیوزلند تبدیل شد. رکودهای 1976-1978 و 1982-1983 دوباره به افزایش بیکاری منجر شد. از سال 1985 تا 2012، میانگین نرخ بیکاری 6.29 درصد بوده است. پس از سقوط بازار سهام در سال 1987، بیکاری 170 درصد افزایش یافت. بحران مالی آسیا در سال 1997 نرخ بیکاری را 28 درصد افزایش داد. در سال های اخیر ، نیوزلند اقتصاد باثباتی را با نرخ رشد سالانه 3 درصد تجربه کرده است. با وجود رشد اقتصادی و کاهش بیکاری ، دولت تخمین می زند که هنوز به 47000 کارگر جدید نیاز دارد.

نرخ بیکاری در نیوزلند برای متقاضیانی که قصد مهاجرت به نیوزلند و اخذ ویزای کار نیوزلند را دارند می تواند موضوع بسیار مهمی باشد. موضوع این مقاله در مورد کار در نیوزلند می باشد. نرخ بیکاری در کشورها یکی از مهم ترین عواملی است که می تواند مقصد نهایی مهاجران جویای کار را تعیین کند. نیوزلند حدود 30 درصد از محصولات لبنی جهان را به لطف صنعت کشاورزی بسیار توسعه یافته و صادرات لبنیات تولید و صادر می کند. در نتیجه این کشور می تواند شرایط کاری مناسبی را برای جویندگان کار که قصد کار در نیوزلند را دارند فراهم کند. نرخ بیکاری نیوزلند در آخرین نظرسنجی به 3.4 درصد رسید که در مقایسه با جمعیت 4.5 میلیونی آن پایین است.

ایجاد تعادل بین کار و زندگی شخصی در نیوزلند

نسبت ساعات کار یکی از عوامل موثر در زندگی افراد است. اگرچه کار و زندگی مقوله های جداگانه ای هستند. اما کاملا بر یکدیگر تأثیر می گذارند. بنابراین ، داوطلبان باید تعداد ساعات کار در روز را تنظیم کنند. زیرا اگر تعداد ساعات کار زیاد باشد ، زندگی متقاضی مختل می شود. نیوزلند بهترین تعادل بین کار و زندگی را در جهان دارد ، زیرا :

 • در این کشور کارمندان زیاد کار می کنند.
 • آنها می توانند از شرایط زندگی بهتر در خارج از محل کار خود لذت ببرند.
 • علاوه بر این ، کارفرمایان نیوزلند تمام نیازهای کارمندان و کارکنان خود را در نظر می گیرند.
 • ساعات کار در نیوزلند معمولاً از 8:30 صبح تا 5:00 بعد از ظهر از دوشنبه تا جمعه (معمولاً 40 ساعت در هفته) است.

به عنوان مثال، طبق نظرسنجی کمیسیون امور خانواده نیوزلند ، نزدیک به 90 درصد از مردم می گویند که کارفرمایان به آنها اجازه می دهد تا در مراسم های ویژه با خانواده خود وقت بگذارند.

اخذ ویزای کار در نیوزلند

اخذ ویزای کار در نیوزلند

اخذ ویزای کار در نیوزلند و مؤسسات کاریابی نیوزلند

شما می توانید برای کار در نیوزلند از طریق آژانس های کاریابی و وب سایت ها درخواست خود را ارائه دهید. این امکان برای شما فراهم است که با ارسال رزومه به این وب سایت ها خود را به کارفرمایان معرفی کنید. با توجه به اینکه کارفرما با مشاهده رزومه حرفه ای واجد شرایط بودن شما را تعیین می کند ، یادگیری روش صحیح نوشتن رزومه بسیار مهم است. رزومه شما باید شامل شرحی از تمام تخصص های شما و انگیزه شما برای موقعیت مورد نیاز باشد. سایت های کاریابی در نیوزلند شامل موارد زیر است :

 1. careers.govt.nz
 2. govt.nz

مشاغل مورد نیاز در نیوزلند

مهاجرت تخصصی به نیوزلند یکی از محبوب ترین روش های مهاجرت به نیوزلند می باشد. در زیر لیستی از مهارت های مورد نیاز برای دریافت ویزای کار نیوزلند ذکر شده است :

مهارت های بلند مدت

این دسته از مشاغل شامل مهارت هایی می شود که به طور مستمر به کارگران ماهر در سراسر نیوزیلند نیاز دارند. اگر در حرفه ای مشغول به کار هستید و شرایط لازم را دارید می توانید نسبت به اخذ ویزای کار در نیوزلند اقدام کنید. به عنوان مثال ، اگر شما واجد شرایط اقامت 2 ساله هستید و شرایط استاندارد را برآورده می کنید، می توانید حداقل 45000 دلار کانادا از شغل خود درآمد کسب کنید. البته در این نوع ویزا پیشنهاد شغل، سابقه کار و مدرک پیشرفته از طرف کارفرما بسیار موثر است. مشاغلی مانند پروژه های ساختمانی و حوزه های پشتیبان آنها ، رشته های مهندسی مانند مهندسی شیمی، مهندس مواد، مهندس عمران، ژئوتکنیک و غیره ، رشته های پزشکی مانند روانشناس رادیولوژیست، متخصص زنان و زایمان و غیره علاوه بر این، چنین مهارت‌ها و مشاغلی، مشاغل مرتبط با خودرو مانند مکانیک خودرو و فرآوری مواد غذایی در دسته مهارت های بلند مدت هستند.

مهارت های فوری

این نوع ویزای کار شامل کارگران ماهری می شود که نیاز فوری به کار در نیوزلند دارند و شرایط نشان می دهد که هیچ شهروند یا مقیمی در نیوزلند برای چنین کاری در دسترس نیست. مانند جنگلداری و کشاورزی ، برخی رشته های ساختمانی مانند بازرس و نقشه بردار ساختمان ، ساخت و ساز ساختمان یا حرفه های دانشگاهی مانند تحصیلات تکمیلی، استاد دانشگاه و ساختمان.

مهارت های کانتربری (CSSL- Canterbury skill shortage list)

پس از زمین لرزه های 2010 و 2011 در منطقه کانتربری ، این منطقه با بحران مواجه شد و شرایط کار را برای کارگران ماهر در بسیاری از مناطق ، به ویژه در ساخت و ساز ، پزشکی و مهندسی مکانیک فراهم نمود. هزینه زندگی در نیوزلند یکی از عواملی است که باید در هنگام درخواست اقامت در این کشور در نظر گرفت. هزینه زندگی در این کشور از 900 دلار تا 1300 دلار (دلار نیوزیلند) در ماه متغیر است.

لیست مشاغل مورد نیاز در نیوزلند برای سال 2022

دولت نیوزلند کمبود شغل را در این کشور شناسایی کرده و سالانه فهرستی از مشاغل مورد نیاز را تهیه می کند. این لیست شامل مشاغل طولانی مدت و همچنین لیستی از مشاغل دیگر مورد نیاز در مناطق حاشیه نشین و کم جمعیت نیوزیلند است.

 • فناوری اطلاعات ، کامپیوتر و الکترونیک
 • خدمات اجتماعی و سلامت
 • کشاورزی و جنگلداری
 • امور مالی / تجارت
 • مهندسی
 • ساختمان
 • آموزش
 • مهندس شیمی
 • گردشگری
 • حمل و نقل
 • مدیر پروژه
 • نقشه بردار
 • مهندس زمین شناسی
 • مهندس مواد
 • مهندس عمران
 • مهندس برق
 • مهندس مکانیک
 • مهندس محیط زیست
 • کارشناس علوم آزمایشگاهی
 • متخصص زنان و زایمان
 • فیزیوتراپیست
 • روانپزشک
 • پرستار
 • دکتر سونوگرافی
 • جراح
 • دامپزشک
 • کارشناس چند رسانه ای
 • مدیریت پروژه ICT
 • تحلیلگر تجارت ICT
 • تحلیلگر سیستم
 • توسعه دهنده وب
 • توسعه دهنده اپلیکیشن
 • برنامه نویس
 • مدیریت پایگاه داده
 • کارشناس امنیت فناوری اطلاعات و ارتباطات
 • مدیریت سیستم
 • مهندس سیستم های کامپیوتری و شبکه
 • مدیر شبکه
 • مهندس کنترل کیفیت ICT
 • مهندس پشتیبانی ICT
 • مهندس تست سیستم های ICT
 • مهندس مخابرات
 • مهندسی شبکه
 • کارشناس پشتیبانی مشتری
 • گردشگری
 • سرآشپز
 • دانشمندان فضایی
 • دانشمندان محیط زیست
 • کارشناس صنایع غذایی
 • برقکار خودرو
اخذ ویزای کار در نیوزلند

اخذ ویزای کار در نیوزلند

قانون کار در نیوزلند چیست ؟

وزارت بهداشت نیوزلند (www.moh.govt.nz) مسئول تأمین مالی و ارائه خدمات بهداشتی به صندوق های بهداشت منطقه ای (DHBs) است که هدف آن دستیابی به اهداف بهداشتی دولت از طریق افزایش هزینه های مربوط به آنها است. راه‌ های موجود برای استفاده از بودجه DHB برای خرید خدمات مراقبت ‌های بهداشتی از «ارائه‌دهندگان» مختلف ، از جمله پزشکان خانواده ، بیمارستان ‌ها ، خانه‌ های سالمندان و سایر سازمان ‌های مراقبت‌ های بهداشتی می باشد.

نیوزلند معمولاً ساعات کاری استانداردی ندارد. به طور سنتی، هفته کاری 40 ساعت است ، از 8:30 صبح تا 5:00 بعد از ظهر دوشنبه تا جمعه ، با نیم ساعت استراحت ناهار . اما از زمان لازم الاجرا شدن قانون قراردادهای استخدامی، کارفرمایان و کارکنان به طور جداگانه در مورد مدت خدمت و همچنین زمان شروع و پایان به توافق رسیده اند.

متوسط ​​دستمزد ساعتی در بخش خصوصی 26.29 دلار و در بخش دولتی 35.28 دلار است. کمترین حقوق را کارکنان هتل و رستوران و همچنین کارکنان بار و پیشخدمت دریافت می کنند. بالاترین حقوق در امور مالی و بیمه و همچنین در سمت های IT است. به عنوان مثال ، حقوق سالانه یک مدیر فروش بین 50000 تا 150000 دلار است.

ویزای کار نیوزلند و وضعیت اقامت و شهروندی نیوزلند

برای اخذ اقامت دائم نیوزلند باید مشخص شود که متقاضی قصد اقامت در این کشور را دارد و راه ها و شواهدی برای تایید این تعهد وجود دارد که از جمله آنها می توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • فرد باید حداقل 184 روز در نیوزلند در طی 2 سال قبل از درخواست اقامت دائم اقامت داشته باشد که برای آن مدارک سفر ارائه می دهدو
 • گواهی درآمد و پرداخت مالیات در نیوزلند حداقل 2 سال قبل از درخواست برای اقامت دائم. اگر شخصی در کشور ثالث مالیات پرداخت کرده باشد ، نمی تواند از مدارک به عنوان اثبات تعهد خود به نیوزلند استفاده کند و مالیات باید از ابتدا در عرض 2 سال به دولت نیوزلند پرداخت شود.
 • سرمایه گذاری در نیوزلند (1.000.000 دلار به مدت 2 سال که مدارک قابل قبول در این زمینه است : اسناد بانکی ، سند مالکیت ، سند مالکیت تجاری)
 • داشتن کسب و کار در نیوزلند (کسب و کار متقاضی باید در نیوزلند موفق و سودآور باشد و در صورت خرید یک کسب و کار متقاضی باید حداقل 25 درصد در آن کسب و کار سهام داشته باشد و در این خصوص اسنادی مانند فاکتورها ، نامه های تجاری و ایمیل ها از حسابدار قانونی نیوزلند این را نشان می دهد.)
 • 12 ماه قبل از درخواست اجازه اقامت، خانه بخرید.

برای اخذ تابعیت باید 5 سال مقیم نیوزلند باشید و به زبان انگلیسی تسلط کامل داشته باشید تا حدی که نیازی به کمک نداشته باشید و در زندگی روزمره با مشکل مواجه نشوید و همچنین مرتکب جرمی نشده باشید. وظایف ، مسئولیت ها و امتیازات شهروندی را بشناسید و به آنها احترام بگذارید.

سوالات متداول در مورد اخذ ویزای کار در نیوزلند

برای اخذ ویزای کار نیوزلند چه مدارکی لازم است ؟

ترجمه تمام مدارک به انگلیسی: اگر سابقه پزشکی یا کیفری به زبانی غیر از انگلیسی دارید ، باید ترجمه های تایید شده را ارائه دهید. ترجمه انگلیسی باید توسط نهادهای زیر انجام شود : خدمات ترجمه دفتر امور داخلی نیوزلند، سفارت، کمیسیون عالی، یا یک شرکت ترجمه رسمی یا خصوصی.

دریافت گواهی پزشکی: بسته به اینکه در نیوزلند چه زمانی زندگی می کنید و از کدام کشور آمده اید، باید گواهی پزشکی مانند عکس رادیوگرافی قفسه سینه از یک پزشک مهاجرتی مورد تایید نیوزلند ارائه دهید.

اثبات هویت و شخصیت اجتماعی خوب : باید عکس، پاسپورت و سایر اطلاعات شناسایی را ارائه دهید. عکس شما در صورتی پذیرفته می شود که توسط یک عکاس حرفه ای یا تجاری که عکس پاسپورت می گیرد گرفته شده باشد.

وضعیت مرخصی کارمندان در نیوزلند چگونه است؟

یکی از مزایای کار در نیوزلند تعداد روزهای مرخصی مطابق با استانداردهای بین المللی است. مدت تعطیلات ذکر شده نیز برای سفر به خارج از کشور یا دیدار با خانواده بسیار مناسب است. حداقل مرخصی 4 هفته در سال است و 11 روز در سال به عنوان تعطیلات رسمی در نظر گرفته شده است.

آیا برای کار در نیوزلند به مدرک زبان نیاز دارم ؟

بله باید مدرک زبان آیلتس داشته باشید.

از چه سنی می توانم برای کار در نیوزلند اقدام کنم ؟

در صورتی که زیر 40 سال باشید امتیاز بالاتری کسب خواهید کرد.

آیا متقاضی اخذ ویزای کار در نیوزیلند مجاز است با خود همراه ببرد ؟

معمولا بعد از مدتی اجازه مهاجرت به همسر و فرزند داده می شود.

ویزای کار نیوزلند چگونه است ؟

ویزای کار مهارت های ضروری : این ویزاها برای اقامت موقت هستند. اعتبار و شرایط ویزا به پیشنهاد شغلی ، حقوق و شرایط بازار کار بستگی دارد.

ویزای اقامت کاری : دو نوع اصلی ویزا برای اقامت وجود دارد که به شما اجازه می دهد که حداقل 24 ماه در نیوزلند کار کنید و برای اخذ ویزای اقامت اقدام نمایید.

آیا مدرک دیپلم برای اخذ ویزای کار نیوزلند کافی است ؟

بله اما بهتر است حداقل لیسانس داشته باشید.

آیا تجربه و سابقه کاری برای اخذ ویزای کار نیوزلند مناسب است؟

تجربه کاری مرتبط با رشته تحصیلی قطعا اهمیت دارد و از آنجایی که ویزای کار در نیوزلند دارای سیستم امتیازدهی است ، قطعا تجربه کاری بیشتر ، شانس شما را برای دریافت ویزای کار نیوزلند افزایش می دهد.

میانگین حقوق در نیوزلند چقدر است ؟

میانگین حقوق در نیوزلند حدود 76000 دلار در سال است.

آیا فرصت های شغلی کافی برای مهاجرت به نیوزلند وجود دارد ؟

نیوزلند با اقتصاد پویا، نرخ مالیات پایین و فرصت های شغلی فراوان نسبت به سایر کشورهای پیشرفته توانسته بستر بسیار مناسبی را برای کار و سرمایه گذاری فراهم کند. از سوی دیگر، دولت نیوزلند در سال های اخیر با ارائه امکانات رفاهی فراوان به دنبال جذب نیروی کار ماهر بوده است.

آیا کارمندان مشمول مالیات هستند ؟

بله ، نرخ مالیات بستگی به نوع شغل شما دارد.

شرایط اخذ ویزای کار نیوزلند چیست ؟

اجازه اقامت در نیوزلند توسط یک سیستم رتبه بندی ارائه می شود. عناصری مانند سن، مدرک تحصیلی ، تسلط به زبان و تجربه در این سیستم دارای امتیاز هستند.

آیا اخذ اقامت دائم و تابعیت نیوزلند از طریق تخصص امکان پذیر است ؟

پس از 2 سال کار در نیوزلند ، می توانید برای اقامت دائم و پس از 5 سال ، برای شهروندی درخواست دهید.

هزینه زندگی در نیوزلند در ماه چقدر است ؟

هزینه یک خانواده دو نفره در نیوزلند بین 3000 تا 5000 دلار در ماه تخمین زده می شود.

سطح رضایت شغلی در نیوزلند چقدر است ؟

بر اساس آخرین نظرسنجی در سال جاری ، 88 درصد از افراد شاغل در نیوزلند از شغل خود بسیار راضی هستند ، 8 درصد از رای دادن خودداری کردند و تنها 4 درصد احساس نارضایتی کردند.