مهاجرت تحصیلی نیوزلند هزینه و مدارک و شرایط مورد­نیاز و مراحل نیوزلند یکی از زیباترین کشور های جهان است که هر ساله بسیاری از افراد با توجه به اهداف مختلف به آن سفر می‌کنند. این کشور از آب­و­هوای فوق­العاده­ای برخوردار است؛ به­ طوری که در بسیاری از ایام سال، هوای آن معتدل به شمار می­رود و خبری از گرما و سرمای شدید در آن نیست.

افرادی که به نیوزلند مهاجرت کرده­اند، مناظر طبیعی خیره­کنندۀ آن را جزو زیباترین جاذبه ­های طبیعی در سرتاسر نقاط جهان می‌دانند. این زیبایی خیره­کننده باعث شده است تا بسیاری از افراد از سرتاسر نقاط جهان تصمیم بگیرند تا برای مدتی هم که شده، به این کشور مهاجرت کنند و به اقامت مقطعی یا بلند­مدت در آن بپردازند. نیوزلند کشوری کاملاً آرام است؛ به­طوری که در حال حاضر، جمعیت آن چیزی در حدود 5 میلیون نفر است. استاندارد­های زندگی در نیوزلند در سطح بسیار مناسبی قرار دارد و می­توان آن را یکی از برترین کشور­های جهان در حوزه ­های گوناگون دانست.

افرادی که قصد دارند به نیوزلند مهاجرت کنند، در دسته ­های مختلفی قرار می­گیرند. یکی از اصلی­ترین گروه­ ها، افرادی هستند که برای تحصیل به این کشور سفر می­کنند. مهاجرت تحصیلی در نیوزلند مزایای قابل توجهی دارد؛ به همین دلیل، هر ساله بسیاری از افراد از سرتاسر نقاط جهان به این کشور مهاجرت می­کنند تا در یکی از دانشگاه ­های معتبر آن به تحصیل بپردازند. به علت اینکه مهاجرت تحصیلی نیوزلند در ایران متقاضیان بسیاری پیاده کرده است، در این مطلب تصمیم گرفته­ایم تا به معرفی نکات مهم در مورد هزینه، مراحل، شرایط و مدارک مورد­نیاز برای مهاجرت تحصیلی نیوزلند بپردازیم. پس تا انتهای این مطلب با ماه همراه باشید.

مهاجرت تحصیلی نیوزلند

مهاجرت تحصیلی نیوزلند تنها یکی از روش­هایی است که برای اقامت در این کشور می­توان انتخاب کرد. روش­های دیگری نیز وجود دارند که می­توان با استفاده از آن­ها به نیوزلند مهاجرت کرد و حتی به دریافت اقامت دائم و اخذ تابعیت رسمی این کشور پرداخت. هر کدام از این روش­ها مزایای خاصی دارند که باید قبل از اقدام، به آن­ها توجه داشت. افرادی که قصد دارند به نیوزلند مهاجرت کنند، باید این موضوع را بدانند که هر کدام از روش­هایی که انتخاب می­کنند، به یک سری شرایط متفاوت نیاز خواهد داشت.

خرید ملک

خرید ملک یکی از روش­هایی است که می­توان برای مهاجرت به نیوزلند انتخاب نمود. افرادی که سرمایۀ لازم برای خرید ملک در یکی از شهرهای نیوزلند را دارند، می­توانند به­صورت موقت در این کشور به اقامت بپردازند و به­صورت دوره­ای آن را تمدید نمایند؛ اما متأسفانه با استفاده از این روش در مرحلۀ اول امکان دریافت تابعیت وجود نخواهد داشت. برای خرید ملک در نیوزلند شرایط فوق­العاده­ای وجود دارد؛ به­صورتی که اکثر افراد خارجی می­توانند با دریافت وام بانکی به این کار بپردازند. برای خرید ملک در نیوزلند یک سری شرایط وجود دارد که از میان آن­ها می­توان به داشتن گواهی پزشکی، گواهی عدم سوء­پیشینه، سن کمتر از 55 سال و حداقل مدرک تحصیلی دیپلم اشاره کرد.

هزینه ­هایی که برای انجام امور قانونی و اداری خرید ملک باید پرداخت شود، در حال حاضر چیزی در حدود ۵۰۰۰ دلار است. افرادی که قصد مهاجرت تحصیلی نیوزلند را دارند، می­توانند با خرید ملک، فرایند دریافت ویزا را تسهیل نمایند و بدون برخورداری از شرایط خاصی که برای دریافت ویزای تحصیلی وجود دارد، به این کشور سفر نمایند. خرید ملک در نیوزلند برای دانشجویان و متقاضایان تحصیل در نیوزلند امتیازی مثبت به شمار خواهد رفت و به افرادی که شرایط آن را دارند، به­شدت توصیه می­شود.

مهاجرت شغلی

مهاجرت شغلی یکی از رایج­ترین روش­های مهاجرت در بسیاری از کشور­های جهان به شمار می­رود. افرادی که دارای تخصص­های مورد­نیاز برای ارتقای اقتصاد نیوزلند هستند، طبق قانون این کشور، می‌توانند برای مهاجرت به این کشور درخواست ویزا بدهند.

شرایط سنی مشخص­شده برای مهاجرت شغلی به نیوزلند 55 سال است و افرادی که بالاتر از این سن هستند، نمی­توانند از طریق این روش به نیوزلند مهاجرت کنند. افرادی که برای اشتغال در شغل­های تخصصی به مهاجرت به نیوزلند می‌پردازند، باید حداقل 12 ماه در شغل مورد­نظر خود باقی بمانند؛ در غیر این صورت، امکان ادامۀ اقامت وجود نخواهد داشت و فرد مجبور خواهد بود تا خاک نیوزلند را ترک نماید.

برای مهاجرت کاری یا شغلی معیار­های مختلفی مورد ارزیابی قرار می­گیرند که از میان آن­ها می­توان به میزان مهارت و تجربۀ کاری اشاره کرد. مدارکی که در این رابطه توسط متقاضیان ارائه می­شود، باعث خواهد شد تا افراد بتوانند به دریافت سطوح مهارتی مختلف بپردازند.

مهاجرت تحصیلی نیوزلند

مهاجرت تحصیلی نیوزلند

مهاجرت کار­آفرینی

کارآفرینانی که حداقل ۲ سال سابقۀ خود­اشتغالی موفق دارند، می­توانند با دارا­بودن شرایط مورد­نظر به نیوزلند مهاجرت نمایند. یکی از مهمترین شرایطی که در این رابطه وجود دارد، داشتن طرح سود­ده و قابل اجرا در کشور نیوزلند است. در صورتی که در این کشور زیر­ساخت­های لازم برای اجرای طرح مورد­نظر وجود نداشته باشد، نمی­توان به دریافت ویزای کارآفرینی پرداخت.

اشخاصی که قصد دارند از طریق ویزای کارآفرینی به نیوزلند سفر کنند، باید دارای بیزینس­پلن کاملاً عملی بوده و حداقل ۵۰۰ هزار دلار سرمایه برای شروع کار داشته باشند. این اشخاص می­توانند همسر و فرزاندن کمتر از ۲۴ سال خود را در مهاجرت به نیوزلند به همراه داشته باشند.

مهاجرت از طریق سرمایه ­گذاری

بسیاری از کشور­ها این امکان را به اشخاص می­دهند تا با سرمایه­گذاری، به دریافت اقامت و تابعیت بپردازند. افرادی که توانایی سرمایه­گذاری در صنایع مختلف نیوزلند را دارند، می­توانند به­راحتی به این کشور مهاجرت کرده و در مدت­زمانی کوتاه، از تابعیت رسمی این کشور برخوردار شوند.

افرادی که به مهاجرت از طریق سرمایه­گذاری می‌پردازند، معمولاً لازم نیست از بسیاری از شرایط مانند مدرک تحصیلی و سوابق کاری برخوردار باشند؛ اما نکته­ای که در این رابطه وجود دارد، این است که مبلغ سرمایه­گذاری در نیوزلند رقم نسبتاً بالایی است، به­طوری که در حال حاضر، نزدیک به ۱۰ میلیون دلار است.

مهاجرت از طریق ازدواج

برای مهاجرت به نیوزلند، روش­های آسان دیگری نیز وجود دارد که البته چالش­های خاص خود را نیز به همراه خواهد داشت. یکی از این روش­ها، مهاجرت از طریق ازدواج با یکی از شهروندان مقیم این کشور است. اشخاص خارجی که با شهروندان نیوزلندی ازدواج می­کنند، می­توانند در مدت­زمانی نسبتاً کوتاه، به دریافت اقامت کوتاه­مدت بپردازند. معمولاً مدت­زمان اقامت اولیه ۳ سال است که بعد از آن، قابل تمدید خواهد بود. دریافت اقامت دائم برای اشخاصی که از طریق ازدواج با شهروندان نیوزلندی مهاجرت می­کنند نیز بعد از سه سال امکان­پذیر است. یکی از نکاتی که در این رابطه باید بدانید، این است که صاحب فرزند­شدن در سال اول باعث خواهد شد تا روند اخذ اقامت دائم برای متقاضایان سرعت یابد و تا حد زیادی تسهیل شود.

مهاجرت با دعوت­نامه

برای مهاجرت به بسیاری از کشور­ها می­توان از این روش استفاده کرد. در صورتی که در کشور نیوزلند اقوام و دوستان نزدیک داشته باشید، می­توانید با دریافت دعوت­نامه از آن­ها، به مهاجرت به این کشور­ها بپردازید. البته در ابتدا اقامت به­صورت کاملاً موقت خواهد بود و در صورت وجود یک سری شرایط، می­توان به دریافت اقامت دائم پرداخت.

تنها افرادی می­توانند به ارسال دعوت­نامه بپردازند که از نظر مالی در شرایط خوبی قرار گرفته باشند؛ به­طوری که این امکان برایشان وجود داشته باشد که بخش زیادی از هزینه ­های اقامت در این کشور را برای فرد متقاضی پرداخت نمایند. علاوه بر این، افرادی که قصد ارسال دعوت­نامه را دارند، باید فاقد سوء­پیشینه باشند.

مهاجرت تحصیلی به نیوزلند

در میان کشور­های مختلف جهان، نیوزلند جزو‌ بهترین کشور­هایی است که می­توان برای تحصیل انتخاب کرد. دانشگاه­ های معتبر نیوزلند از بهترین دانشگاه­ های جهان هستند که از استاندارد­های بالایی نیز برخوردارند. افرادی که قصد دارند در نیوزلند به تحصیل بپردازند، نیاز به گذراندن دوره ­های گوناگون زبان نخواهند داشت؛ چون برای تحصیل در دانشگاه­ های معتبر این کشور، ارائۀ مدرک زبان انگلیسی کافی است.

هزینۀ مهاجرت تحصیلی نیوزلند ارزان­تر از کشور­های اروپایی است که همین باعث می­شود افرادی که از تمکن مالی کافی برخوردار نیستند، بتوانند این کشور را برای تحصیل انتخاب نمایند. هزینه­ های اقامت در نیوزلند نیز در مقایسه با کشور­های اروپایی، در سطح قابل­قبولی قرار داد. افرادی که در شهر­های کوچک­تر اقامت داشته باشند، می­توانند با هزینه­ای نسبتاً قابل­قبول، به اقامت در این کشور بپردازند و مدت­زمان تحصیل را سپری نمایند.

در نیوزلند علاوه بر دانشگاه­ های معتبر، مراکز آموزش عالی زیادی نیز وجود دارد. دانشجویان می­توانند برای شرکت در این مراکز نیز به نیوزلند مهاجرت نمایند. شرکت در این دوره­ ها باعث می­شود تا افراد بتوانند از تجربۀ عملی و تخصصی در حوزه ­های مختلف برخوردار شوند و بعد از مدتی کوتاه، در مشاغل مربوطه اشتغال پیدا کنند. مهاجرت تحصیلی نیوزلند کار چندان سختی به شمار نمی‌رود. با توجه به نکاتی که در این مطلب به آن اشاره خواهیم کرد، بسیاری از افراد می­توانند در مقاطع مختلف، به تحصیل در یکی از دانشگاه­ های این کشور بپردازند.

مزایای تحصیل در دانشگاه­ های نیوزلند

تحصیل در دانشگاه­ های نیوزلند باعث می­شود تا دانشجویان از یک سری مزایای خاص برخوردار شوند؛ به همین دلیل است که بسیاری از افراد، نیوزلند را برای مهاجرت تحصیلی انتخاب می­کنند. یکی از اصلی­ترین مزایای تحصیل در دانشگاه­ های نیوزلند، بورسیه ­های تحصیلی است. افرادی که از شرایط لازم برای دریافت بورسیه برخوردار باشند، می­توانند با هزینه­ای نسبتاً کم به این کشور مهاجرت نمایند و به تحصیل در رشته ­های مختلف بپردازند.

دانشجویانی که به تحصیل در یکی از دانشگاه ­های معتبر نیوزلند می‌پردازند، از خدمات بیمۀ دانشجویی و بیمۀ آزاد برخوردار خواهند بود. بدین طریق، درصد قابل­توجهی از هزینه­های درمانی را سیستم درمانی نیوزلند عهده­دار خواهد بود. از دیگر مزایای مهاجرت تحصیلی نیوزلند، می­توان به امکان اشتغال در مدت اقامت در این کشور اشاره کرد. اشخاصی که به­صورت موقت به دریافت اقامت تحصیلی پرداخته­اند، می­توانند در مدت­زمان تحصیل به اشتغال در کار­هایی که از شرایط آن برخوردارند، بپردازند. البته اشتغال به کار باید به­صورت پاره­وقت باشد و در حال حاضر، مدت­زمان مشخصی برای آن در نظر گرفته شده است که حدوداً ۴۰ ساعت در هفته است.

علاوه بر نکاتی که به آن اشاره کردیم، تحصیل در نیوزلند باعث خواهد شد تا افراد بتوانند در مصاحبۀ شغلی برای استخدام در شرکت­های معتبر بین­المللی از شانس بسیار بالایی برخوردار شوند؛ چون دانشگاه­ های نیوزلند از سطح علمی بسیار بالایی برخوردار هستند و در اکثر رنکینگ­های بین­المللی، جزو بهترین دانشگاه­ ها قرار گرفته­اند.

دانشگاه­ های نیوزلند نه تنها از نظر علمی در سطح بسیار بالایی قرار دارند، بلکه از نظر امکانات نیز جزو بهترین دانشگاه ­ها به شمار می­روند؛ بنابراین، افرادی که در این دانشگاه­ ها تحصیل می­کنند، به­دلیل فقدان امکانات مناسب، دچار مشکل نخواهند شد و تجربۀ بدی از تحصیل نخواهند داشت.

مهاجرت تحصیلی نیوزلند

مهاجرت تحصیلی نیوزلند

بهترین رشته­ ها برای مهاجرت تحصیلی نیوزلند

نیوزلند تقریباً در تمامی رشته­ های تحصیلی دارای دانشگاه­ های معتبر است. دانشجویان می­توانند با تحصیل در این دانشگاه ­ها، از سطح علمی بسیار عالی برخوردار شوند و در شرکت­های معتبر مشغول به کار شوند.

پزشکی و داروسازی

از میان رشته ­های مختلف موجود در دانشگاه­ های نیوزلند، می­توان به پزشکی و داروسازی اشاره کرد که از بهترین و پر­طرفدارترین رشته ­ها هستند. دانشگاه ­های شناخته ­شده­ای مانند دانشگاه اتاگو و اوکلند، جزو‌ بهترین دانشگاه­ های پزشکی و داروسازی در نیوزلند به شمار می­روند. بهتر است بدانید دانشگاه اوکلند در رشتۀ داروسازی از رتبۀ 28 در میان دانشگاه ­های جهان برخوردار است.

مدت تحصیل رشتۀ دارو­سازی در نیوزلند 4 سال و در مورد رشتۀ پزشکی 5 سال است. افرادی که در این رشته ­ها به تحصیل می‌پردازند، می­توانند در تمامی کشور­های جهان مشغول به کار شوند و به فعالیت­های حرفه­ای و تخصصی خود بپردازند. به­دلیل اینکه مدرک دانشگاه اوتاگو مورد­تأیید شورای پزشکی استرالیا است، فارغ­التحصیلان این دانشگاه می­توانند بعد از اتمام تحصیل، به­راحتی به استرالیا مهاجرت نمایند و به دریافت تابعیت این کشور اقدام کنند.

پرستاری

دانشگاه اوکلند برای تحصیل در رشته ­های دیگر نیز جزو بهترین گزینه ­ها به شمار می­رود. پرستاری یکی از رشته ­هایی است که می­توان برای تحصیل آن وارد دانشگاه اوکلند شد. نکتۀ مثبتی که در رابطه با تحصیل در رشتۀ پرستاری در نیوزلند وجود دارد، این است که مدت­زمان دورۀ آن حدود 3 سال است؛ یعنی افرادی که در این رشته تحصیل می­کنند، بعد از 3 سال فار‌غ‌التحصیل خواهند شد و این بدین معناست که این افراد می­توانند به­سرعت وارد بازار کار نیوزلند شده و در مدت­زمانی کوتاه به دریافت اقامت دائم بپردازند. در حال حاضر، حقوق پرستاران در نیوزلند حداقل ۶۰ هزار دلار نیوزلند در سال است.

حقوق

رشتۀ حقوق رشتۀ دیگری است که بسیاری از افراد برای مهاجرت تحصیلی نیوزلند آن را انتخاب می­کنند. دانشکدۀ حقوق دانشگاه اوکلند، در سال­های اخیر توانسته است در بسیاری از لیست­های معتبر که از سوی نشریه­ های بین­المللی منتشر می­شوند، در لیست برترین دانشگاه ­های جهان قرار گیرد؛ به­طوری که در آخرین رنکینگ­ها، این دانشکده در بین ۲۰ دانشگاه برتر جهان قرار گرفته است.

طول دورۀ رشتۀ حقوق در کشور نیوزلند 4 سال است. افرادی که در طی این 4 سال تمام واحد را با موفقیت طی کنند، می­توانند به­عنوان وکیل در سازمان­های معتبر نیوزلند مشغول به فعالیت شوند. حقوق وکلا در نیوزلند در سطح مناسبی قرار دارد و در حال حاضر، ۱۱۰ هزار دلار نیوزلند در سال است که نسبت به سایر شغل­ها در ردۀ نسبتاً بالاتری قرار گرفته است.

یکی از بهترین نکاتی که در مورد مهاجرت تحصیلی نیوزلند در رشتۀ حقوق وجود دارد، این است که برای پذیرش در دانشکدۀ حقوق اوکلند، شرایط چندان سختگیرانه­ای وجود ندارد و افراد می­توانند بدون نیاز به توصیه­نامه و نمرۀ LSAT، اقدام به دریافت پذیرش از سوی این دانشکده کنند.

برای ارزیابی در دانشکدۀ حقوق دانشگاه اوکلند لازم است دانشجویان یک سال در دوره ­های مقدماتی شرکت کنند. در صورتی که در طی این یک سال از نمره­ های مورد­نیاز برخوردار شوند، این امکان وجود خواهد داشت که تا پایان مقطع، به تحصیل در رشتۀ حقوق بپردازند.

روانشناسی

دانشجویانی که قصد دارند در یکی از بهترین دانشگاه ­های دنیا به تحصیل در رشتۀ روانشناسی بپردازند، می­توانند با اخذ ویزای تحصیلی به نیوزلند مهاجرت کنند؛ چون دانشگاه ­های زیادی در این کشور وجود دارد که جزو برترین­ها در سطح بین­الملل به شمار می­روند.

در میان دانشگاه­ های نیوزلند، دانشگاه اوتاگو جزو‌ بهترین دانشگاه­ های روانشناسی است. در سال­های اخیر، این دانشگاه موفق به کسب رتبۀ ۱۹ در میان کشور­های مختلف جهان شده است. دانشگاه اوکلند نیز با اختلافی بسیار ناچیز از بهترین دانشگاه ­های روانشناسی در حوزۀ بین­الملل است. در حال حاضر، این دانشگاه رتبۀ ۳۴ را در میان دانشگاه­ های برتر در زمینۀ روانشناسی دارد.

مدت­زمان تحصیل در رشتۀ روانشناسی دانشگاه­ های نیوزلند نیز ۴ سال است که دانشجویان می­توانند بعد از آن، با دریافت ویزا، مشغول به کار دائم شوند. روانشناسان در نیوزلند از درآمد مناسبی برخودار هستند؛ به­طوری که افراد بعد از تحصیل، با شرکت در دوره ­های کارآموزی سازمان­های مختلف، می­توانند از حداقل درآمد ۵۰ هزار دلاری نیوزلند برخوردار شوند. حقوق روانشناسان ارشد نیز نسبت به اکثر حوزه­ ها در سطح قابل قبولی قرار دارد. در حال حاضر، این رقم در حدود ۱۱۰ الی ۱۲۰ هزار دلار نیوزلند است.

مدیریت کسب ­و­کار

نیوزلند کشوری فوق­العاده برای کارآفرینی و حوزه ­های تجاری است؛ به همین دلیل، سالانه بسیاری از افراد برای تحصیل در رشته­ های مدیریت کسب­و­کار به این کشور مهاجرت می­کنند تا بتوانند با اتمام دورۀ تحصیل خود، در شرکت­های معتبر مشغول به فعالیت شوند و به فعالیت­های کارآفرینانه بپردازند.

دانشکدۀ تجارت دانشگاه اوکلند یکی از مشهورترین دانشگاه ­های جهان برای تحصیل در رشته ­های مدیریت کسب­و­کار است. این دانشگاه در حال حاضر در لیست صد دانشگاه برتر جهان قرار گرفته است که هر ساله کارآفرینان موفقی را به بازار­های مختلف وارد می‌کند.

طول دورۀ رشتۀ مدیریت کسب­و­کار در مقطع کارشناسی 3 سال است. افرادی که موفق به فارغ‌التحصیلی در این رشته می­شوند، می­توانند با داشتن تجربه و سابقۀ کار مناسب، در حدود ۱۲۰ هزار دلار نیوزلند در سال درآمد داشته باشند.

حسابداری

رشتۀ حسابداری، آخرین موردی است که در این بخش به آن خواهیم پرداخت. تقاضای بالای حسابدار در شرکت­های نیوزلندی باعث شده است تا این رشته، طرفداران زیادی پیدا کند و بسیاری از افراد در مهاجرت تحصلی به نیوزلند تصمیم بگیرند رشتۀ حسابداری را انتخاب کنند.

از میان دانشگاه­ های برتر نیوزلند در رشتۀ حسابداری می­توان به دانشگاه اوکلند و دانشگاه کانتربری اشاره کرد. افرادی که موفق به فارغ‌التحصیلی در رشتۀ حسابداری می­شوند، می­توانند حداقل تا مدت ۳ سال به کار در نیوزلند بپردازند. در این مدت، حداقل درآمدی که معمولاً افراد دریافت می­کنند، حدود ۶۰ الی ۷۰ هزار دلار خواهد بود که با افزایش تجربه، تا ۲۰۰ هزار دلار نیوزلند نیز گزارش شده است.

انواع ویزا برای مهاجرت تحصیلی نیوزلند

برای تحصیل در نیوزلند ویزاهای مختلفی وجود دارد که اشخاص با توجه به شرایط خود می­توانند به دریافت آن­ها اقدام کنند. یکی از اصلی­ترین مواردی که قبل از انتخاب ویزای تحصیلی باید به آن توجه داشت، مدت­زمان گذراندن دوره­ های تحصیلی است.

در صورتی که دورۀ تحصیلی مورد انتخاب بین ۳ ماه الی ۴ سال باشد، باید به دریافت ویزای تحصیلی عادی پرداخت. با استفاده از این نوع ویزا می­توان در مدت­زمان تحصیل در دانشگاه ­های معتبر، در خاک نیوزلند اقامت داشت و در این مدت از مزایای خاصی که تعریف شده است، استفاده نمود.

ویزای وابسته، نوعی دیگر از ویزاست که دانشجویان برای تحصیل در نیوزلند می­توانند به دریافت آن بپردازند. افرادی امکان دریافت این نوع ویزا را دارند که والدین آن­ها در نیوزلند اقامت داشته باشند. نوع اقامت والدین ملاک نیست و افرادی که به­صورت موقت در نیوزلند مشغول به کار هستند نیز می­توانند به درخواست آن اقدام کنند. نکته­ای که در این رابطه وجود دارد، این است که برای دریافت ویزای وابسته، شرایط سنی خاصی وجود دارد؛ به­طوری که در حال حاضر، افراد بالای ۱۹ سال نمی­توانند این ویزا را دریافت کنند و باید روش­های دیگر را انتخاب نمایند.

از دیگر ویزاهای موجود برای مهاجرت تحصیلی نیوزلند، می­توان به ویزای Pathway اشاره کرد. این ویزا مخصوص افرادی است که قصد دارند در مدت­زمان اقامت خود در نیوزلند به شرکت در دوره ­های تحصیلی مختلف بپردازند. مثلاً برای شرکت در دورۀ کارشناسی و دوره­ هایی که به­عنوان دوره­ های پیش­نیاز شناخته می­شوند، باید به دریافت ویزای Pathway اقدام کنند.

مهاجرت تحصیلی نیوزلند

مهاجرت تحصیلی نیوزلند

شرایط مورد­نیاز برای تحصیل در نیوزلند

مهمترین شرط برای تحصیل در نیوزلند، توانایی پرداخت هزینه­ های رایج خواهد بود. هزینه ­های اقامت، هزینۀ سفر به نیوزلند و هزینۀ بازگشت، از اصلی­ترین مواردی است که افراد برای مهاجرت تحصیلی نیوزلند باید از آن برخوردار باشند. در صورتی که بدون بورسیۀ تحصیلی قصد مهاجرت به نیوزلند را داشته باشید، باید هزینۀ دوره­ های دانشگاه را هم به آن اضافه نمایید. برای دریافت ویزای مهاجرت تحصیلی نیوزلند باید به ارائۀ مدارک رسمی در رابطه با برخورداری از تمکن مالی بپردازید. برای این کار لازم است گردش حساب اخیرتان در بانک مورد­نظر بالا بوده و در حال حاضر نیز مقدار وجهی که برای صدور تمکن مالی مورد­نیاز است، در حسابتان وجود داشته باشد.

برخلاف بسیاری از دانشگاه ­های اروپایی، برای تحصیل در دانشگاه ­های نیوزلند شرایط چندان سختی وجود نخواهد داشت و در عوض، دانشجویان باید در مدت­زمانی مشخص به تحصیل در دورۀ مقدماتی بپردازند. در این مدت، سطح علمی دانشجو مورد بررسی قرار می­گیرد و افرادی که از نمرۀ قابل قبول برخوردار می­شوند، می­توانند به ادامه­تحصیل بپردازند. البته دانشجویان باید قبل از مهاجرت به نیوزلند از مدارک زبان مورد­نیاز برخوردار باشند. در رابطه با مدارک زبانی که در مهاجرت تحصیلی مورد­نیاز خواهند بود، در بخش­های دیگر از همین مطلب صحبت خواهیم کرد.

مهاجرت تحصیلی نیوزلند در مقطع کارشناسی ارشد

برای مهاجرت تحصیلی نیوزلند در مقطع کارشناسی ارشد شرایط خاصی وجود دارد که دانشجویان باید از آن اطلاع داشته باشند. یکی از مهمترین شرایطی که در این رابطه وجود دارد، این است که از آخرین مدرک تحصیلی بیش از ۲ سال نگذشته باشد. خوشبختانه در مقطع فوق لیسانس یا کارشناسی ارشد نیز امکان بورسیه وجود دارد. افرادی که قصد دریافت بورسیه را دارند، باید از سوابق تحصیلی بسیار عالی برخوردار باشند و مدارک لازم جهت اثبات آن را ارائه دهند. مقاله ­های ISI و مدارک زبان معتبر با نمرۀ بالا نیز در فرایند دریافت بورسیه، تأثیر­گذار خواهد بود.نکته ­ای که در رابطه با بورسیۀ مقطع کارشناسی ارشد

باید به آن اشاره شود، این است که دانشگاه ­های مختلف با توجه به امکانات و منابعی که دارند، درصد متفاوتی از هزینه ­های دانشجویان را پرداخت می­کنند. برخی از دانشگاه ­ها ممکن است فقط بخش محدودی از هزینه­ های شهریۀ دانشگاه را به­عنوان بورسیه تقبل کنند؛ این در حالی است که برخی از دانشگاه­ ها بخش عمدۀ هزینه­ ها را پرداخت خواهند نمود. دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد می­توانند حداقل ۲۰ ساعت در هفته به اشتغال در مشاغل گوناگون بپردازند. این امکان باعث خواهد شد تا دانشجویان بتوانند بخشی از هزینه­ های مربوط به اقامت را در طول مدت تحصیل به دست آورند.

مهاجرت تحصیلی نیوزلند در مقطع دکترا

برای تمامی دانشجویان خارجی این امکان وجود دارد که برای تحصیل در مقطع دکترا به نیوزلند مهاجرت کنند. در نیوزلند 8 دانشگاه معتبر وجود دارد که می­توان برای تحصیل در مقطع دکترا آن­ها را انتخاب کرد. مدت­زمان تحصیل در مقطع دکترا در حدود 3 الی 4 سال است که در طی این مدت، دانشجویان باید سالانه چیزی در حدود 6 هزار دلار آمریکا را برای شهریۀ دانشگاه پرداخت نمایند.

در حال حاضر، حدود ۵۳ هزار نفر از دانشجویان سراسر جهان مشغول تحصیل در رشته­ های مختلف مقطع دکترا در نیوزلند هستند. بهتر است بدانید دانشجویان مقطع دکترا می­توانند در طول هفته، حدوداً ۳۰ ساعت در مشاغل پاره­وقت مشغول به فعالیت باشند و بخشی از هزینه­ های خود را بدین طریق جبران نمایند.

برای ورود به دانشگاه ­های معتبر در مقطع دکترا، شرایط مختلفی وجود دارد که در هر کدام از دانشگاه­ ها متفاوت است؛ اما نکته­ای که باید بدانید، این است که به­طور کلی، تمامی دانشگاه ­ها به­دنبال اطمینان از این موضوع هستند که شما دانش کافی برای تحصیل در مقطع دکترای رشتۀ مورد­نظر را داشته باشید.

برخی از دانشگاه ­ها برای بررسی سطح علمی دانشجویان، شرایط سختی را مشخص کرده­اند و افرادی که فاقد آن­ها باشند، به هیچ وجه امکان درخواست پذیرش در آن­ها را نخواهند داشت. این در حالی است که در برخی دانشگاه­ ها، نتیجۀ شرکت در دوره ­های مقدماتی را بررسی می­کنند و فرصت بیشتری در اختیار دانشجویان قرار می‌دهند.

مراحل مهاجرت تحصیلی به نیوزلند

برای مهاجرت تحصیلی نیوزلند باید در قدم اول به انتخاب دانشگاه و رشتۀ مورد­نظر برای تحصیل پرداخت. همان­طور که اشاره کردیم، هر کدام از دانشگاه ­های نیوزلند در مقاطع تحصیلی مختلف شرایط خاصی را در نظر گرفته­اند که دانشجویان باید از آن برخوردار باشند؛ بنابراین، قبل از هر­گونه اقدام برای پذیرش در دانشگاه ­ها، باید از این شرایط اطلاع پیدا کرد. بعد از مشخص­کردن دانشگاه و رشته­ای که قصد دارید در آن به تحصیل بپردازید، باید با مراجعه به سایت اصلی دانشگاه، از اطلاعات دقیق و زمان برگزاری دوره ­ها اطلاع پیدا کنید تا بتوانید با توجه به آن­ها به برنامه­ریزی در رابطه با اقامت و موارد دیگر بپردازید.

قبل از اینکه به مراحل بعدی وارد شوید، باید به بررسی مدارک زبان مورد­نیاز در دانشگاه مقصد بپردازید و در صورت عدم برخورداری، در اولین فرصت ممکن به دریافت آن اقدام کنید و برای آزمون­هایی که در این زمینه وجود دارد، آماده شوید. مدارک GMAT,GRE,TOEFL و IELTS جزو رایج­ترین مدارکی هستند که مورد قبول اکثر دانشگاه ­های نیوزلند قرار خواهند گرفت. برای مهاجرت تحصیلی نیوزلند باید در قدم بعدی اقدام به نوشتن و تهیۀ گواهی SOP نمایید. هدف از این گواهی این است که بتوانید ثابت کنید دقیقاً به چه دلیل قصد تحصیل در دانشگاه و رشتۀ مورد­نظر را دارید. برای این کار پیشنهاد می­کنیم تا به اهداف اصلی خود اشاره کنید، ولی در کنار این، به مشاهدۀ نمونه­ های موجود در سایت­ها نیز بپردازید.

بعد از آماده­سازی مدارک مورد­نیاز که در بخش بعدی بیشتر به آن خواهیم پرداخت، باید در دانشگاه­ های مورد­نظر خود اپلای نمایید. در صورتی که شرایط لازم برای تحصیل در آن دانشگاه­ ها را داشته باشید، از طریق روش­های مختلف با شما مکاتبه خواهد شد تا برای مصاحبۀ اصلی آماده شوید. در صورتی که در مصاحبۀ اصلی امتیاز­های لازم را به دست آورید، زمان آن خواهد رسید تا برای دریافت ویزا اقدام نمایید.

معمولاً در مدت­زمانی بسیار کوتاه، نامۀ پذیرش دانشگاه مورد­نظر برای شما ارسال خواهد شد؛ چون برای درخواست ویزا باید نامۀ پذیرش از سوی دانشگاه ­های نیوزلند را ارائه دهید. در واقع، برای دریافت ویزای تحصیلی از تمامی کشور­های برتر جهان، شما نیاز خواهید داشت تا قبل از هر چیز، نامۀ پذیرش از سوی دانشگاه را دریافت کرده باشید.

بعد از دریافت ویزا کافی است تا با در دست­داشتن مدارک لازم و پر­کردن فرم درخواست، به­صورت حضوری به کنسولگری نیوزلند مراجعه نمایید. البته قبل از این کار باید از طریق تماس تلفنی به دریافت وقت سفارت اقدام کنید. معمولاً بعد از تعیین وقت می­توان در روزهای سه­شنبه تا جمعه از ساعت ۱۰ الی ۱۳ به کنسولگری نیوزلند مراجعه نمود. فرم ­هایی که از سایت سفارت دانلود می­کنید، باید به دقت پر شوند. هر­گونه نقص و بی­حوصلگی در پر­کردن این فرم­ها باعث می­شود تا به درخواست ویزا ترتیب اثر داده نشود و نتوانید در مدت­زمان مورد­نیاز، به دریافت ویزای این کشور اقدام کنید.

مدارک لازم برای مهاجرت تحصیلی نیوزلند

مدارکی را که برای مهاجرت تحصیلی نیوزلند لازم است، می­توان به دو دستۀ کلی تقسیم کرد؛ دستۀ اول مدارکی هستند که برای ارائه به دانشگاه باید به تهیۀ آن­ها پرداخت. از میان این مدارک می­توان به انگیزش­نامۀ تحصیلی و مدارک زبان اشاره کرد.

دستۀ دوم هم مدارکی هستند که برای اخذ اقامت موقت در نیوزلند باید آن­ها را تهیه نمود. گواهی عدم سوء­پیشینه و مدارک اثبات تمکن مالی، جزو رایج­ترین مواردی هستند که در اخذ ویزای تحصیلی باید آن­ها را ارائه نمود. به­طور کلی، مدارکی که برای مهاجرت تحصیلی نیوزلند باید از آن­ها برخودار بود، به شرح زیر است:

مدارک اثبات تمکن مالی

مدارک اثبات تمکن مالی برای دریافت ویزا و مهاجرت تحصیلی نیوزلند ضروری هستند. افرادی که قصد دارند برای تحصیل به نیوزلند سفر کنند، باید این موضوع را به اثبات برسانند که توانایی پرداخت اکثر هزینه­ های خود را خواهند داشت.

البته افرادی که شرایط لازم برای دریافت بورسیۀ تحصیلی دانشگاه­ های معتبر را دارند، معمولاً نیازی به این مدرک نخواهند داشت که برای اطلاع دقیق­تر از این موضوع، باید با کارشناسان با­تجربه در امر ویزا مشورت کنند.

گواهی اثبات تمکن مالی یکی از اصلی­ترین مدارک مورد­نیاز به شمار می­رود که می­توان برای دریافت آن از طریق بانک­ اقدام نمود؛ علاوه بر این، روش­های دیگری نیز وجود دارد که یکی از اصلی­ترین آن­ها، اثبات داشتن سرمایه و دارایی در کشور مقصد، یعنی نیوزلند است.

مدارک سوابق پزشکی

برای دریافت ویزای تحصیلی نیوزلند و مهاجرت به این کشور، یکی از مدارکی که مورد­نیاز است، مدارک سوابق پزشکی است. در صورتی که فرد سابقۀ عمل­های جراحی مختلف، ابتلا به بیماری­های خاص و … را داشته باشد، باید مدارک آن را به­صورت دقیق ارائه دهد. این مدارک در زمان معاینۀ پزشکی، توسط پزشکان مورد­اعتماد نیوزلند مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

نسخۀ داروهای مورد­استفاده

به­طور کلی، افرادی که قصد دارند به هر دلیل به کشور­های دیگر سفر کنند، باید نسخۀ داروهایی را که مورد­استفاده قرار می­دهند، به همراه داشته باشند؛ در غیر این صورت، در مراحل مختلف سفر با مشکل روبرو خواهند شد.

برای مهاجرت تحصیلی نیوزلند هم یکی از مدارکی که افراد باید به همراه داشته باشند، نسخۀ داروهای مورد­استفاده است. البته در صورتی که فرد قصد حمل این دارو­ها را نداشته باشد و ضروری به شمار نروند، نیاز به داشتن نسخه نخواهد بود.

مهاجرت تحصیلی نیوزلند

مهاجرت تحصیلی نیوزلند

سند ازدواج برای افراد متأهل

افراد متأهل در مراجعه به سفارت و کنسولگری نیوزلند، باید کپی و نسخۀ اصلی سند ازدواج خود را به همراه داشته باشند. در غیر این صورت، به­علت نقص مدارک نمی­توانند درخواست ویزا را ثبت نمایند.

بیمۀ درمانی

تمامی دانشجویان برای مهاجرت به نیوزلند باید از بیمۀ درمانی برخوردار شوند. برای دریافت بیمه­ های دانشجویی باید قبل از دریافت ویزا، به پرداخت هزینه ­های آن پرداخت و مدارک آن را در مراجعه به کنسولگری این کشور ارائه داد.

رزومۀ کاری و تحصیلی

رزومۀ کاری و تحصیلی یکی از مهمترین مدارکی است که دانشجویان باید از آن برخودار باشند. داشتن سابقۀ کار تخصصی در تحصیل برخی رشته ­ها امتیاز مثبتی به شمار می­رود؛ به همین دلیل، بهتر است دانشجویان در کنار سایر مدارک خود، به تهیۀ رزومۀ کاری و تحصیلی بپردازند.

عکس مورد­تأیید

عکس مورد­تأیید از دیگر مواردی است که برای درخواست ویزا و مهاجرت تحصیلی به تمامی کشور­های جهان باید تهیه نمود. برای تهیۀ عکس، بهترین کاری که می­توانید انجام دهید، این است که به آتلیه ­های با­تجربه مراجعه نمایید؛ چون نکات زیادی وجود دارد که در زمینۀ گرفتن عکس پرسنلی ویزا باید به آن­ها توجه داشت.

اصل دانش­نامۀ مقاطع مختلف و ریز­نمرات

دانش­نامه یکی از معتبرترین مدارک تحصیلی به شمار می­رود که دانشجویان باید بعد از فارغ‌التحصیلی آن را دریافت کنند. این مدرک برای درخواست ویزا نیز کاملاً ضروری خواهد بود. فقط نکته­ای که در این رابطه وجود دارد، این است که قبل از مراجعه به سفارت، باید حتماً به ترجمۀ دانش­نامه و ریز­نمرات پرداخت.

معمولاً گواهی­نامه­ های موقت از اعتبار کافی برای درخواست ویزا برخوردار نیستند؛ به همین دلیل، افرادی که هنوز به دریافت دانش­نامه اقدام نکرده­اند، بهتر است در اولین فرصت آن را دریافت کنند.

انگیزش­نامۀ تحصیلی (SOP)

انگیزش­نامۀ تحصیلی یا SOP مدرکی است که نشان­دهندۀ اهداف دانشجو از تحصیل در رشتۀ مورد­نظر است‌. این مدرک جزو یکی از مهمترین مدارک برای دریافت پذیرش از سوی دانشگاه به شمار می­رود که باید به نوشتن آن بپردازید.

اصل و کپی شناسنامه

اصل و کپی شناسنامۀ متقاضی به همراه ترجمۀ آن، کاملاً ضروری خواهد بود؛ بنابراین، دانشجویان باید در میان مدارک خود آن را به همراه داشته باشند. برای ترجمۀ شناسنامه باید به مراکز معتبر مورد­تأیید قوۀ قضاییه مراجعه نمود. وجود مهر قوۀ قضاییه در نسخۀ ترجمه­شدۀ شناسنامه الزامی است.

گذرنامه با ۶ ماه اعتبار

یکی از مدارکی که برای مهاجرت تحصیلی نیوزلند باید از آن برخوردار بود، گذرنامه است. بهتر است گذرنامه­ ها حداقل ۶ ماه تا یک سال اعتبار داشته باشند. برای تمدید اعتبار گذرنامه می­توان به مراکز پلیس + ۱۰ مراجعه کرد.

رسید پرداخت Application Fee دانشگاه

اپلیکیشن­فی هزینه­ای است که دانشجویان برای درخواست پذیرش تحصیل در دانشگاه ­ها آن را پرداخت می­کنند. یکی از مدارکی که برای درخواست ویزای تحصیلی نیوزلند باید به همراه داشته باشید، رسید پرداخت اپلیکیشن­فی است.

مدرک زبان مورد­نیاز برای تحصیل در نیوزلند

مدارک زبان مورد­نیاز برای تحصیل در نیوزلند، عمدتاً شامل تافل و آیلتس است؛ چون همان­طور که در طول مطلب به آن اشاره نمودیم، اکثر دانشگاه­ های این کشور دوره­ های خود را به زبان انگلیسی برگزار می‌نمایند و همین باعث می­شود دانشجویان نیازی به یادگیری زبان­های دیگر نداشته باشند.

در حالی که مدارک تافل و آیلتس هر دو مورد­تأیید دانشگاه ­ها هستند، اما داشتن مدرک آیتلس گزینۀ مناسب­تری به شمار خواهد رفت و به­عنوان یک امتیاز مثبت شناخته خواهد شد. نمرۀ نهایی آزمون آیلتس دانشجویان باید حداقل ۶ باشد تا بتوانند در دانشگاه ­های مختلف نیوزلند اپلای کنند. البته برخی از دانشگاه­ ها ممکن است نمرۀ بیشتری را در شرایط خود در نظر گرفته باشند.

 هزینۀ مهاجرت تحصیلی نیوزلند

برای مهاجرت تحصیلی نیوزلند، دانشجویان باید هزینه­ های مختلفی را در نظر بگیرند. هزینۀ زندگی در نیوزلند یکی از اصلی­ترین هزینه­ هایی است که دانشجویان باید به پرداخت آن اقدام کنند. به­طور متوسط، دانشجویانی که در حال حاضر قصد دارند به نیوزلند مهاجرت کنند، باید در ماه حداقل ۸۰۰ دلار نیوزلند را برای هزینه­ های اقامت در نظر بگیرند. هزینۀ اقامت در نیوزلند شامل هزینۀ اسکان، خورد و خوراک و رفت­و­آمد است. دانشجویانی که بتوانند بورسیۀ تحصیلی دریافت کنند نیز در اکثر موارد باید هزینه­ های مربوط به اقامت را پرداخت نمایند.

رقمی که در رابطه با هزینۀ اقامت به آن اشاره کردیم، حداقل رقمی است که متقاضایان باید آن را در نظر بگیرند.  دانشجویانی که در مقاطع مختلف مشغول به تحصیل هستند، می­توانند از ۲۰ تا ۴۰ ساعت در هفته را به­صورت پاره­وقت کار کنند که خوشبختانه درآمدی که از این طریق به دست می‌آید، در بسیاری از مواقع بخش بزرگی از هزینه ­های اقامت را کفاف خواهد داد.

در مورد هزینه­ های تحصیل و شهریۀ دانشگاه برای افرادی که موفق به دریافت بورسیۀ تحصیلی نمی­شوند، باید به این نکته اشاره کنیم که شهریۀ پرداختی در رشته­ های مختلف و مقاطع گوناگون کاملاً متفاوت خواهد بود؛ اما به­طور متوسط، شهریۀ سالانۀ دانشگاه­ ها در مقطع دکترا 9 هزار دلار نیوزلند، در مقطع فوق لیسانس ۲۰ هزار دلار نیوزلند و در مقطع لیسانس یا کارشناسی ۲۰ هزار ۲۴ هزار دلار نیوزلند است.

بورسیۀ تحصیلی برای مهاجرت به نیوزلند

برای دریافت بورسیۀ تحصیلی برای مهاجرت به نیوزلند شرایط خاصی وجود دارد که در دانشگاه­ های مختلف نیز متفاوت است؛ اما به­طور کلی، اگر جزو افرادی هستید که قصد دارید از طریق بورسیۀ تحصیلی به این کشور مهاجرت کنید، باید در آخرین مدرک تحصیلی خود از حداقل معدل 17 برخوردار باشید تا بتوانید به درخواست بورسیه در دانشگاه­ ها اقدام کنید. مدارک تافل و آیلتس با نمرۀ بالا نیز تقریباً جزو شرایط اصلی برای دریافت بورسیۀ دانشگاه ­های معتبر است؛ بنابراین، افرادی که قصد دارند به مهاجرت تحصیلی نیوزلند اقدام کنند، بهتر است در صورت نداشتن مدارک زبان، در اولین فرصت آن را دریافت کنند و برای آزمون­های مختلفی که در این رابطه وجود دارد، آماده شوند.

مبلغ بورسیه معمولاً در اکثر دانشگاه ­های نیوزلند از ۱۰ هزار دلار نیوزلند شروع می­شود. در صورتی که بتوانید امتیاز بورسیه از دانشگاه ­های معتبر را دریافت کنید، این امکان برایتان به وجود خواهد آمد تا از پرداخت بخش قابل­توجهی از هزینه­ های اقامت و تحصیل در این کشور معاف شوید. برخی از دانشگاه ­های نیوزلند در بورسیه­ های تحصیلی خود، هزینه ­های لازم برای مخارج زندگی دانشجویان را نیز در نظر می­گیرند؛ اما نکته­ای که در این رابطه باید به آن توجه شود، این است که معمولاً این بورسیه ­ها در مدت­زمان مشخصی وجود خواهند داشت و تا پایان تحصیل پرداخت نخواهند شد. بنابراین، دانشجویان باید برای دورۀ بعد از بورسیه نیز آمادگی کافی داشته باشند تا بتوانند هزینه­ های خود را پرداخت کنند.