اقامت نیوزلند دائم و موقت – شرایط کامل و هزینه انواع روش‌های آن برای اقامت دائم در 2020. مهاجرت یکی از بزرگ‌ترین تصمیم‌گیری‌های فرد برای زندگی خود است. این موضوع به‌قدری مهم است که می‌تواند بر تمامی جنبه‌های زندگی شما تأثیر گذاشته و آینده خود یا فرزندان‌تان را تغییر دهد؛ به همین دلیل متقاضی باید آگاهی کاملی از زندگی در کشور مقصد داشته باشد، اعم از اینکه فرد از چه مزایا و معایبی با مهاجرت به آن کشور برخوردار می‌شود؟ چه راه‌هایی برای اخذ تابعیت و اقامت دائم برای آن کشور وجود دارد؟ چه سختی‌هایی را برای مهاجرت باید متحمل شود؟ و…

حتماً نام نیوزلند را به‌عنوان یکی از کشورهایی که بالاترین سطح استاندارد زندگی در جهان را دارد، شنیده‌اید، اما تنها همین کافی نیست، بلکه باید از تمامی جنبه‌های این کشور و راه‌های اقامت‌گرفتن آن مطلع شوید. در این مقاله می‌خواهیم بررسی شرایط دریافت اقامت دائم نیوزلند و اقامت موقت آن بپردازیم.

فهرست مطالب

اقامت نیوزلند دائم و موقت

کشور نیوزلند یا زلاندنو کشوری است که از لحاظ موقعیت جغرافیایی در نیمکره جنوبی زمین، جنوب غرب اقیانوس آرام قرار گرفته است. این کشور متشکل از دو جزیره بزرگ (شمالی و جنوبی) و چندین جزیره کوچک است. نیوزیلند دسترسی نسبتاً بدی به خشکی دارد؛ به‌طوری‌که کشور استرالیا با فاصله 2000 کیلومتری نزدیک‌ترین خشکی به این کشور است. مساحت نیوزلند 268680 کیلومتر مربع است؛ یعنی از حیث وسعت مانند بریتانیا و ژاپن است، اما جمعیت کمتری در مقایسه با آن‌ها در آن زندگی می‌کنند. جمعیت این کشور تا به این لحظه حدوداً 9 میلیون نفر است که از این تعداد، بیشتر افراد در جزیره شمالی زندگی می‌کنند. پایتخت این کشور شهر ولینگتون است، اما شهر پرجمعیت و مشهور آن اوکلند است که بیشتر مهاجران ایرانی نیز در همین شهر زندگی می‌کنند.

از لحاظ شاخص‌های رفاه، افراد با مهاجرت به این کشور از استانداردهای بالای زندگی در این کشور برخوردار می‌شوند. هزینه‌های زندگی در نیوزلند با توجه به منطقه و سبک زندگی هر فرد متفاوت است، اما به‌طور متوسط هزینه زندگی در این کشور 1500 دلار نیوزلند در ماه است که بخش اعظمی از آن نیز به هزینه اجاره مسکن تعلق می‌گیرد.

مزایای زندگی در نیوزلند

براساس رتبه‌بندی جهانی نیوزلند جزء 10 کشور برتر دنیا با بالاترین استانداردهای زندگی است. برای ارزیابی این استانداردها از شاخص‌هایی مانند امید به زندگی، رفاه مادی، ثبات و امنیت سیاسی و نرخ بیکاری استفاده می‌شود. از لحاظ میزان دستمزدها، نیوزلند جزء 21 کشور برتر با بالاترین میانگین حقوق ماهانه قرار دارد. نحوه پرداخت دستمزدها در این کشور به دو شکل است: نرخ ساعتی و درآمد سالانه. حداقل میزان دستمزد 19 دلار نیوزلند در هر ساعت است و متوسط حقوق سالیانه مبلغی حدود 49000 دلار نیوزلند است. این مقدار دستمزد سطح مناسبی از زندگی در این کشور نسبتاً گران را فراهم می‌کند.

آب و هوای نیوزلند نیز معتدل و بسیار مطبوع است. شما هیچ‌گاه مانند استرالیا در تابستان گرمای بسیاری را نخواهید چشید و از سرمای استخوان‌سوز کانادا نیز خبری نیست. علاوه بر این، از آنجا که نیوزلند در دورترین نقطه کره زمین قرار دارد و به‌نوعی منزوی است، کشوری با طبیعت نسبتاً بکری محسوب می‌شود که یکی از تمیزترین کشورهای جهان نیز است. نیوزلند از نظر رتبه‌بندی سایت EPI در میان بیست کشور پاک دنیا قرار دارد. امنیت در کشور نیوزلند کاملاً حکم‌فرماست. این کشور از منظر شاخص صلح جهانی در رتبه دوم قرار دارد. دلیل این امر آن است که هیچ سازمان تروریستی رادیکال و تیراندازی در خیابان وجود ندارد. علاوه بر این نیوزلند حتی برای دیگر جانداران و حیوانات دیگر نیز ایمن است. شما هیچ‌وقت در این کشور با شکارچیان و حشرات خطرناک روبه‌رو نخواهید شد.

معایب زندگی در نیوزلند

یکی از معایب زندگی در این کشور هزینه‌های بالای زندگی است که آن هم طبیعی است. نیوزلند مانند هر کشور توسعه‌یافته دیگری نسبتاً گران است؛ به‌ویژه هزینه مسکن که این هزینه در شهرهای بزرگ و مدرن آن بیشتر نیز می‌شود. از دیگر معایب زندگی در نیوزلند، تحولات ناگهانی طبیعی است. از آنجا که نیوزلند در منطقه فعال زمین‌شناسی و حلقه آتش‌فشان اقیانوس آرام واقع شده است؛ به همین دلیل همواره با زمین‌لرزه‌های زیادی روبه‌روست که البته خیلی از آن‌ها احساس نمی‌شود. البته نگران نباشید. به‌دلیل وجود این بلایای طبیعی، دولت این کشور قوانین سخت‌گیرانه‌ای را برای ایمنی ساختمان‌ها وضع کرده است. شبکه حمل و نقلی ضعیف هم یکی دیگر از این موارد است. اتوبوس‌ها متداول‌ترین راه برای رفت و آمد در شهر هستند، اما برای رفتن به مناطق دورافتاده و همچنین مرکز شهر باید با کشتی‌ها مسافرت کنید که هزینه کمی هم نخواهند داشت.

اقامت نیوزلند دائم و موقت

اقامت نیوزلند دائم و موقت

کسب تابعیت مضاعف در نیوزلند

برای اینکه بتوانید تابعیت و اقامت دائم در کشور نیوزلند را به دست بیاورید، باید حداقل 5 سال در این کشور اقامت داشته باشید و تنها برای مدت‌زمان کوتاهی می‌توانید از نیوزلند خارج شوید. به‌طورکلی شما باید حداقل 1350 روز و در این 5 سال حداقل 240 روز با ویزای اقامت در این کشور حضور داشته باشید. توانایی ارتباط با مردم یک جامعه و برطرف‌کردن نیازهای اولیه زندگی خود در یک کشور بیگانه، اولین چیزی است که یک مهاجر به آن فکر می‌کند؛ به همین دلیل تسلط به زبان انگلیسی برای برقراری ارتباط با مردم این کشور ضروری است. علاوه بر این، شما باید تمکن مالی لازم برای ساپورت هزینه‌های زندگی خود تا زمان دریافت تابعیت داشته باشید.

توجه داشته باشید که درخواست‌های مربوط به اخذ اقامت و تابعیت نیوزلند توسط وزارت امور داخلی این کشور پیگیری شده و اداره مهاجرت در آن نقشی ندارد. همچنین پس از انجام فرایندهای دریافت اقامت، متقاضی باید در مراسمی که در انتهای آن برگزار می‌شود حاضر شود و سوگند یا بیعت تابعیت خود را بیان می‌کند. پس از پایان این مراسم تشریفاتی و اخذ اقامت دائم نیوزیلند و تابعیت، فرد می‌تواند برای دریافت گذرنامه خود نیز اقدام کند. یکی از بزرگ‌ترین مزایایی که کسب تابعیت نیوزلندی دارد، این است که با این گواهی تابعیت، شما تبعه استرالیا نیز محسوب می‌شوید و می‌توانید در استرالیا نیز کار و زندگی کنید.

توجه داشته باشید که دریافت این تابعیت مضاعف از دیدگاه حقوقی کشور نیوزلند مشکلی ندارد، اما ممکن است کشور مبدأ یا کشور محل تولدتان اجازه چنین کاری را به شما ندهد. در این زمان ممکن است مجبور شوید تابعیت کشور محل تولد خود را لغو کنید تا بتوانید شهروند نیوزلند شوید. البته شرایط زندگی و موقعیت کاری هر فردی متفاوت است؛ به همین دلیل هیچ‌گاه بدون مشورت با یک وکیل مهاجرتی و مشاور حقوقی این کار را انجام ندهید.

چه تفاوتی بین اقامت موقت نیوزلند و اقامت دائم آن وجود دارد؟

بین این دو نوع اقامت تفاوت زیادی وجود دارد. ویزای اقامت دائم نیوزلند نتیجه طبیعی ویزای رزیدنت است. همچنین با داشتن اقامت موقت تنها تا تاریخ مشخصی می‌توانید وارد نیوزلند شوید و در آن اقامت داشته باشید، اما به‌محض اخذ اقامت دائم نیوزلند دیگر محدودیتی برای ورود به این کشور ندارید و ارائه گذرنامه در هر بار ورود و خروج کافی است.

می‌توانیم به‌صورت مستقیم برای دریافت اقامت دائم اقدام کنیم؟

در بیشتر اوقات ابتدا باید از طریق یکی از راه‌های موجود (اقدام به‌واسطه ازدواج، تحصیل، سرمایه‌گذاری یا اشتغال) برای اخذ ویزای اقامت موقت نیوزلند اقدام می‌کنید و پس از گذشت مدت‌زمان معینی قادر به گرفتن اقامت دائم خواهید بود، اما گاهی اوقات نیز با داشتن یکسری از شرایط می‌توان به‌طور مستقیم برای اخذ اقامت دائم نیوزلند اقدام کرد:

 • پناهندگان و اشخاص تحت حفاظت
 • افرادی که بیش از 5 سال با یک نیوزلندی در خارج از کشور رابطه داشته و از خارج از کشور اقدام می‌کنند.
 • متقاضیان ویزاهای مهارتی با شرط داشتن پیشنهاد کاری (JOB OFFER)

راه‌های گرفتن اقامت نیوزلند

کشور نیوزلند یکی از نقاطی است که به‌تازگی مقصد بسیاری از گردشگران و مهاجران قرار گرفته است. کسانی که قصد اخذ ویزای نیوزلند و اقامت دائم در این کشور آرام و بدون حاشیه را دارند، می‌توانند با بررسی راه‌های مختلف اخذ اقامت این کشور و مدارک لازم برای دریافت ویزا می‌توانند مقدمات لازم برای مهاجرت خود به نیوزیلند را فراهم کنند. خوشبختانه راه‌های مهاجرت به این کشور متعدد است و هرکسی می‌تواند با توجه به شرایط خود یکی از آن‌ها را انتخاب کند، اما پرطرفدارترین راه‌های اخذ اقامت نیوزیلند از طریق تحصیل، کار و سرمایه‌گذاری است. راه‌های مختلفی برای گرفتن اقامت کشور نیوزلند وجود دارد، اما ویزاهای اصلی به شرح زیر هستند:

 • اقامت از طریق کار و حرفه
 • اقامت از طریق تحصیل
 • اقامت از طریق سرمایه‌گذاری
 • اقامت از طریق تولد
 • اقامت از طریق ازدواج
 • اقامت از طریق پناهندگی

که در ادامه به بررسی شرایط و مقدمات هریک از راه‌ها می‌پردازیم.

اقامت در نیوزیلند از طریق کار و حرفه

با توجه به سیستم مهاجرپذیری که این کشور دارد و کیفیت بالای زندگی و سطح بسیار بالای رفاه اجتماعی، نیوزیلند یکی از گزینه‌های مناسب برای مهاجرت کاری محسوب می‌شود. این کشور در سال 2020 براساس رتبه‌بندی corruption perceptions index به همراه کشور دانمارک در رتبه اول قرار گرفت. این نشان می‌دهد که فسادهای مالی و رسوایی‌های سیاسی در این کشورها بسیار ناچیز است. علاوه بر این‌ها، با وجود ساعات کاری کم در این کشور، شما حقوق بسیار خوبی را دریافت می‌کنید؛ به همین دلیل یکی از راه‌های مناسب برای مهاجرت ایرانیان مهاجرت کاری است. اخذ ویزای کاری نیوزیلند از چند روش صورت می‌گیرد که عبارت است از:

 • روش پیشنهاد کاری از یک کارفرمای نیوزلندی (ویزای کاری موقت)
 • ورود در طرح جذب نیروی ماهر و متخصص (ویزای کاری دائم)
اقامت نیوزلند دائم و موقت

اقامت نیوزلند دائم و موقت

ویزای کاری موقتی

این روش مانند مهاجرت از طریق تخصص، به اقامت دائم شما در این کشور منجر نمی‌شود، اما درعوض مجبور نیستید تا در سیستم امتیازبندی نیوزیلند قرار بگیرید. این روش از مهاجرت، به دعوت یک کارفرمای نیوزلندی از شما نیاز دارد. البته این دعوت به‌آسانی هم اتفاق نیفتاده و مستلزم شرایطی است. برای اینکه یک کارفرمای نیوزلندی بتواند از یک نیروی بین‌المللی دعوت به کار کند، باید مطمئن شود که یک شهروند نیوزلندی حائز شرایط کاری وی نیست. سپس فرد خارجی با دریافت دعوت‌نامه کاری می‌تواند برای گرفتن ویزای کاری اقدام کند. هر ساله نیروی خارجی زیادی توسط کارفرمایان نیوزیلندی استخدام می‌شوند. با داشتن ویزای کاری موقت می‌توانید 3 سال یا حداکثر تا زمانی که شغل موردنظر با کمبود نیرو مواجه باشد به کار خود ادامه دهید و سپس برای اخذ اقامت اقدام کنید. نوعی دیگر از ویزای موقت کاری نیوزیلند ویزای تعطیلات کاری یا working holiday visa است. این ویزا که مخصوص متقاضیان 18 تا 35 سال است، برای مشاغلی که نیاز مبرم به نیروی کار دارند صادر شده و به مدت یک سال معتبر است.

اما متقاضیان برای ویزای موقت کاری نیوزیلند باید چه مدارکی را ارائه دهند؟

 1. گذرنامه معتبر
 2. عکس پرسنلی در اندازه‌های پاسپورتی
 3. فرم درخواست ویزای کاری
 4. گواهی سلامت پزشکی
 5. گواهی عدم سوءپیشینه
 6. مدارکی دال بر برخورداری از تمکن مالی
 7. پیشنهاد کاری تمام وقت در یکی از مشاغل ITSSL
 8. پرداخت هزینه درخواست ویزای کاری
 9. ارائه سوابق کاری مرتبط همراه با سوابق بیمه
 10. رزومه تحصیلی و ترجمه مدارک تحصیلی به همراه ریزنمرات با تأیید رسمی مهر وزارت امور خارجه و وزارت دادگستری
 11. پرداخت هزینه‌های مربوط به ویزا

همچنین هزینه دریافت ویزای کاری اعم از دائم یا موقت با توجه به نوسانات قیمت متفاوت است و در زمان اپلای باید از سفارت کسب تکلیف کنید.

ویزای کاری دائم

با دریافت ویزای کاری دائم شما می‌توانید برای همیشه در این کشور تحصیل، کار و زندگی کنید. علاوه بر این با اخذ این ویزا شما می‌توانید همسر و فرزندان کمتر از 24 سال خود را نیز به همراه ببرید. برای دریافت این ویزا علاوه بر داشتن پیشنهاد شغلی از طرف کارفرما باید مطابق رتبه‌بندی‌های زیر حداقل نمره 160 را کسب کنید.

سن متقاضی

در این رتبه‌بندی به متقاضیان 45-49 ساله 10 امتیاز، 40-44 ساله 20 امتیاز و 20-29 ساله 30 امتیاز تعلق می‌گیرد، اما نیروهای کار زیر 20 سال هیچ امتیازی تعلق نمی‌گیرد.

تخصص و مهارت کاری

بسته به میزان نیاز نیوزلند به شغلی که قرار است متقاضی در آن مشغول به کار شود، سابقه کاری فرد و همچنین منطقه محل کار، رتبه‌بندی‌ای بدین شکل ارائه کرده است.

سابقه کاری یا پیشنهاد شغلی به‌عنوان متخصص 50 امتیاز
سابقه کاری یا پیشنهاد شغلی در مشاغل به‌شدت موردنیاز 10 امتیاز
سابقه کاری یا پیشنهاد شغلی خارج از اوکلند 30 امتیاز
سابقه کاری یا پیشنهاد شغلی در مشاغل با پاداش زیاد 20 امتیاز

تحصیلات خارج از نیوزلند

 • اگر متقاضی دارای گواهینامه پایان تحصیلات متوسطه و دیپلم باشد، 40 امتیاز (سطح 6-3)
 • اگر متقاضی دارای مدرک کارشناسی و یا معادل‌های آن باشد، 50 امتیاز (سطح 7 و 8)
 • و اگر فرد دارای مدرک کارشناسی ارشد و دکتری باشد، 70 امتیاز (سطح 9 و 10) به وی تعلق می‌گیرد.
 • اگر متقاضی تحصیلات خود را داخل نیوزلند گذرانده باشد، این رتبه‌بندی‌ها بدین شکل تغییر می‌کنند.

 

تحصیلات تکمیلی به مدت یک سال 10 امتیاز
تحصیلات تکمیلی به مدت دو سال 15 امتیاز
مدرک کارشناسی و معادل‌های آن 20 امتیاز
هر نوع مدرک تحصیلی اخذشده پیش از ماه جولای سال 2011 5 امتیاز
اقامت نیوزلند دائم و موقت

اقامت نیوزلند دائم و موقت

سابقه کاری

در نیوزلند هم مانند هر جای دیگری از دنیا، به نیروهای ماهر و با سابقه کار بیش از سایر افراد توجه شده و پذیرش این افراد در اولویت قرار می‌گیرد (به‌واسطه تأثیر امتیازات سوابق کاری بر مجموع امتیازات کسب‌شده).

جدول اعطای امتیاز براساس سوابق کاری افراد به شرح زیر است:

2 سال سابقه کاری 10 امتیاز
4 سال سابقه کاری 20 امتیاز
6 سال سابقه کاری 30 امتیاز
8 سال سابقه کاری 40 امتیاز
10 سال سابقه کاری و بیشتر 50 امتیاز
1 سال سابقه کاری در نیوزلند 10 امتیاز
5-2 سال سابقه کاری در مشاغل شدیداً موردنیاز 10 امتیاز
6 سال سابقه کاری و بیشتر در مشاغل به‌شدت موردنیاز 15 امتیاز

شرایط همسر متقاضی

دانش زبانی برابر با متقاضی 0 امتیاز
سابقه کار یا پیشنهاد کاری به‌عنوان نیروی ماهر و متخصص در نیوزلند 20 امتیاز
تحصیلات در سطح کارشناسی و معادل آن 10 امتیاز
تحصیلات در سطح کارشناسی ارشد و دکتری 20 امتیاز

 مدارک و هزینه لازم برای دریافت ویزای کاری نیوزلند

شرایط و مدارک لازم برای این ویزا شامل داشتن شرط سنی متقاضی، ارائه مدارک تحصیلی و شغلی با توجه به رتبه‌بندی‌هایی که در بالا ذکر شد و گواهی زبان انگلیسی آیلتس است. ارائه مدرک زبان انگلیسی آیلتس برای نیروهای متخصص اجباری است و نباید نمره آن کمتر از 5/6 باشد. پروسه بررسی مدارک و اعلام نتیجه پذیرش به متقاضی، حدود 1 تا 1 سال و شش ماه طول می‌کشد.

اقامت نیوزیلند از طریق تحصیل

سیستم آموزشی نیوزیلند براساس یکی از قوی‌ترین و معتبرترین سیستم‌های آموزشی جهان، یعنی سیستم آموزشی بریتانیاست. این کشور به‌دلیل حسن شهرتی که در زمینه آموزشی دارد، در سراسر دنیا معروف است و مدارک دانشگاهی آن از معتبرترین مدارک جهان محسوب می‌شود. جدا از اینکه زندگی در نیوزیلند به دلایل زیادی، مزایای بی‌شماری دارد، هزینه تحصیل در مراکز آموزشی این کشور در مقایسه با استرالیا که اخذ ویزای تحصیلی آن خواهان بسیاری دارد، بسیار کمتر است؛ درحالی‌که از لحاظ آموزشی تفاوت چندانی با یکدیگر ندارند، اما برای دریافت ویزای تحصیلی دو راه وجود دارد:

 1. فرزندان زیر 18 سال افرادی که با ویزای کار موقت در نیوزیلند ساکن هستند، باید ویزای تحصیلی دریافت کنند. این دانش‌آموزان با داشتن ویزای تحصیلی می‌توانند به‌عنوان دانش‌آموز محلی (Domestic) تحصیل کنند و نیازی نیست شهریه دانش‌آموزان بین‌المللی را بپردازند. شرایط لازم برای دریافت این ویزا عبارت‌اند از:
 • داشتن نامه پذیرش بدون شرط از مؤسسه آموزشی معتبر در نیوزیلند
 • وجود مدارکی که محل اقامت شما را در نیوزیلند نشان می‌دهد (در صورتی که 18 سال دارید).
 • داشتن مدرک عدم سوء‌پیشینه
 • برخورداری از تمکن مالی به‌طوری‌که پاسخ‌گوی تمامی هزینه تحصیل فرد باشد.
 1. ویزای تحصیلی دانشجویان بین‌المللی: یکی دیگر از راه‌های اقامت موقت در نیوزلند استفاده از ویزای تحصیلی است؛ البته متقاضی می‌تواند پس از اتمام تحصیل و یافتن شغل مرتبط با تخصص ویزای کاری دائم دریافت کرده و اقامت دائم داشته باشند.

هزینه تحصیل در این کشور در مقطع کارشناسی سالانه 18 تا 30 هزار دلار و در مقطع فوق‌لیسانس حدود 10 تا 18 هزار دلار در سال است البته که گرفتن ویزای تحصیلی نیوزلند به همین راحتی‌ها نیست! پذیرش‌گرفتن از دانشگاه‌های این کشور در مقطع کارشناسی تقریباً غیرممکن است. همچنین اخذ بورسیه در مقطع کارشناسی ارشد نیز بسیار سخت، اما در مقطع دکتری در صورتی که متقاضی رزومه علمی قوی داشته باشد، ممکن است. با این حال در ادامه به بررسی تحصیل در نیوزلند در تمامی مقاطع می‌پردازیم:

تحصیل در نیوزیلند در مقطع کارشناسی: تحصیل در نیوزلند در مقطع کارشناسی برخلاف بسیاری از کشورهای دیگر که 4 سال به طول می‌انجامد، حدود 3 سال طول می‌کشد. این امر به‌دلیل تعداد کم واحدهای دروس عمومی است که این یکی از مزایای تحصیل در این کشور در مقطع لیسانس است. همچنین دانشجوی لیسانس ضمن تحصیل اجازه کار به مدت 10 ساعت در طول هفته را دارد. مدارکی که باید پذیرش در این مقطع ارائه دهید، به شرح ذیل است:

 • مدارک نشان‌دهنده هویت مانند گذرنامه
 • مدرک زبان انگلیسی آیلتس با حداقل نمره 6
 • مدرک پیش‌دانشگاهی ترجمه‌شده به همراه ریزنمرات آن
 • مدرک دیپلم معتبر و ترجمه‌شده به همراه ریزنمرات آن
 • رزومه تحصیلی
 • برگه انگیزه‌نامه یا نامه هدف از تحصیل: این مدرک از اهمیت بالایی برخوردار است و می‌تواند بر اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه موردنظرتان تأثیر زیادی داشته باشد؛ به همین دلیل حتماً در تکمیل آن دقت لازم را داشته باشید. هزینه دریافت ویزای تحصیلی با توجه به نوسانات قیمت متفاوت است و در زمان اپلای باید از سفارت کسب تکلیف کنید.
اقامت نیوزلند دائم و موقت

اقامت نیوزلند دائم و موقت

تحصیل در نیوزلند در مقطع کارشناسی ارشد

متقاضی می‌تواند پس از گذراندن دوره تحصیلی لیسانس، برای اخذ پذیرش در مقطع فوق‌لیسانس اقدام کند. تحصیل در این مقطع در نیوزلند بسیار شبیه به نظام آموزشی استرالیاست. برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد دانشجویان می‌توانند از بین گزینه‌های زیر یک مورد را انتخاب کنند:

کارشناسی ارشد حرفه‌ای

اگر متقاضی تمایل داشته باشد در رشته‌ای غیرتخصصی و غیر مرتبط، تحصیلات تکمیلی خود را بگذارند باید این گزینه را انتخاب کند؛ مثل دانشجویی که در مقطع لیسانس مشغول تحصیل در رشته زیست‌شناسی بوده و اکنون می‌خواهد در رشته فیزیوتراپی فوق‌لیسانس خود را بگذراند.

کارشناسی ارشد سنتی

اگر متقاضی قصد ادامه تحصیل و گسترش اطلاعات درباره همان رشته تحصیلی مقطع کارشناسی خود را داشته باشد، این گزینه را انتخاب می‌کند. این مقطع به 2 سال زمان نیاز دارد و با پژوهش و ارائه پایان‌نامه پایان می‌پذیرد.

گواهینامه تحصیلات تکمیلی

این مقطع یک سال زمان می‌برد و مناسب افرادی است که قصد اخذ مدرک حرفه‌ای رشته‌ای را برای ورود به بازار کار با مدت‌زمان تحصیل کم دارند. اگر پاسپورت شما پیش از پایان دوره تحصیلی منقضی شود، باید دوباره آن را تمدید کرده و ویزای جدیدی دریافت کنید که با پاسپورت جدید منطبق باشد.

مدارک موردنیاز برای پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد

 • مدرک مقطع کارشناسی
 • نامه هدف از تحصیل یا انگیزه‌نامه
 • پاسپورت معتبر
 • مدرک زبان انگلیسی آیلتس با حداقل نمره 5/6
 • مدرک پیش‌دانشگاهی ترجمه‌شده با ریزنمرات آن

تحصیل در نیوزلند در مقطع دکتری

با تحصیل در این مقطع می‌توانید اقامت دائم در این کشور را نیز اخذ کنید. همچنین مدرک تحصیل در نیوزیلند در مقطع دکتری از اعتبار بالایی در جهان برخوردار است. در ادامه به مدارکی که برای اخذ پذیرش در مقطع دکتری لازم است، می‌پردازیم:

 • معدل بالا که با توجه به دانشگاه و رشته تحصیلی متفاوت بوده، اما عموماً معدل بالای 17 یا 18 در مقطع کارشناسی ارشد الزامی است.
 • مدرک زبان انگلیسی آیلتس با نمره 7
 • ارائه یک یا دو مقاله ISI معتبر
 • داشتن انگیزه‌نامه قوی
 • با توجه به دانشگاه موردنظر، باید دو تا سه توصیه‌نامه از استادان ارائه شود.
 • داشتن سطح علمی بالا؛ از آنجا که در دوره دکتری متقاضی باید با یک سوپروایزر همراه شود، باید در مصاحبه‌های مختلف با استادان قبول شود.
 • داشتن کتاب چاپ‌شده، مقام‌های مسابقات بین‌المللی و جشنواره‌های معتبر شانس پذیرش متقاضی در دانشگاه مورد علاقه‌اش و دریافت بورسیه رایگان تحصیلی را افزایش می‌دهد.

تحصیل در نیوزیلند با دریافت بورسیه رایگان

تحصیل تماماً رایگان تنها برای شهروندان این کشور فراهم است، اما راه‌هایی هم وجود دارد که دانشجویان بین‌المللی به‌وسیله آن‌ها می‌توانند هزینه تحصیل و زندگی در کشور نیوزلند را کاهش دهند. یکی از این راه‌ها استفاده از بورسیه‌های تحصیلی است. بورسیه‌های تحصیلی از سوی دانشگاه‌ها یا نهادهای علمی به دانشجویان ممتاز اعطا می‌شود تا کمک‌هزینه تحصیل و زندگی‌شان در این کشور باشد. این بورسیه‌ها به دانشجویان تمامی مقاطع تعلق می‌گیرد، اما بیشتر آن‌ها متعلق به دانشجویان مقطع دکتری است. از بورسیه‌های معروف تحصیلی در کشور نیوزیلند در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد می‌توان بورس تحصیلی دانشگاه کانتربری و بورس تحصیلی دانشگاه ویکتوریا را نام برد. بورس تحصیلی دانشگاه کانتربری که به دانشجویان کارشناسی اعطا می‌شود، سالانه کمک‌هزینه‌ای به مبلغ 10000 تا 20000 دلار به دانشجو پرداخت می‌کند. به‌وسیله بورس تحصیلی دانشگاه ویکتوریا نیز که تنها به دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد همین دانشگاه تعلق می‌گیرد، هر سال حدود 15000 دلار به دانشجو تعلق می‌گیرد.

تحصیل در نیوزیلند بدون نیاز به مدرک زبان

متقاضیان تحصیل در کشور نیوزیلند، امکان تحصیل بدون مدرک زبان را در برخی دانشگاه‌های این کشور دارند. حتی تحصیل در مقطع دکتری و PH بدون داشتن آیلتس در این کشور امکان‌پذیر است؛ البته برای تحصیل بدین شکل، متقاضی باید یکی از شرایط زیر را داشته باشد:

 1. متقاضی در یک مدرسه انگلیسی زبان از کلاس هشتم تا دوازدهم تحصیل کرده باشد. اینکه مدرسه براساس چه نظام آموزشی یا در چه کشوری باشد مهم نیست. این شرط برای افرادی که متقاضی تحصیل در مقطع کارشناسی یا کارشناسی ارشد در نیوزیلند هستند، الزامی است.
 2. یکی دیگر از راه‌هایی که می‌توان بدون ارائه مدرک زبان به تحصیل پرداخت، داشتن تحصیلات پنج‌ساله در مدرسه انگلیسی‌زبان، از کلاس اول تا پنجم یا سه سال تحصیل در مقطع متوسطه است. با وجود این حتی اگر مدرک زبان نیز ارائه ندهید، از شما آزمون تعیین سطح زبان گرفته می‌شود و باید برای این مصاحبه آمادگی لازم را داشته باشید.

برخی از دانشگاه‌هایی که بدون مدرک زبان نیز دانشجو می‌پذیرند عبارت‌اند از: University of Auckland، University of Otago، University of Canterbury، Lincoln University، Unitec Institute of Technology.

اقامت نیوزلند دائم و موقت

اقامت نیوزلند دائم و موقت

اقامت در نیوزلند از طریق سرمایه‌گذاری

کشور نیوزلند پتانسیل‌های اقتصادی بسیار بالایی دارد. این کشور به‌واسطه نرخ بیکاری پایین، تولید ناخالص داخلی بسیار بالا و همچنین نرخ پایین مالیات اشخاص بسیاری را از نقاط مختلف جهان برای سرمایه‌گذاری جذب می‌کند. علاوه بر این‌ها، رعایت استانداردهای سرمایه‌گذاری، رفاه اجتماعی بالا و مهاجرپذیربودن این کشور سبب تشویق بیش‌ازپیش این سرمایه‌گذاران می‌شود. درواقع به‌دلیل حضور همین سرمایه‌گذاران خارجی و نیروی کار مهاجر، اقتصاد نیوزلند و تولید ناخالص داخلی آن چنین رشد چشمگیری داشته است؛ به همین دلیل دولت این کشور به فراهم‌آوردن خدمات رفاهی، درمانی و آموزشی برای مهاجران اهمیت زیادی می‌دهد. راه‌های بسیار زیادی برای سرمایه‌گذاری در نیوزلند وجود دارد که عبارت‌اند از:

سرمایه‌گذاری در نیوزلند از طریق خرید ملک: در نیوزلند مانند هر جای دیگری از دنیا، خرید ملک یکی از راه‌های سرمایه‌گذاری محسوب می‌شود. افراد خارجی می‌توانند به‌منظور سرمایه‌گذاری در این کشور ملک خریداری کنند. قیمت ملک با توجه به متراژ و موقعیت آن متفاوت است، اما به‌طور متوسط با داشتن 1 میلیون دلار می‌توانید مالک یک منزل مسکونی در نیوزلند شوید. البته شایان ذکر است با خرید ملک نمی‌توانید اقامت این کشور را اخذ کنید و تنها به‌واسطه توریستی‌بودن نیوزلند سود قابل‌توجهی نصیب شما می‌شود.

سرمایه‌گذاری در نیوزلند از طریق ثبت شرکت: این روش یکی از پرمتقاضی‌ترین راه‌های اخذ اقامت این کشور است. متقاضیان ثبت شرکت ابتدا باید بیزینس پلن خود را به اتحادیه مربوط ارائه کرده و اقامت موقت در نیوزلند را اخذ کنند. پس از ارائه بیزینس پلن، متقاضی به مدت یک سال فرصت دارد تا شرکتش را راه‌اندازی کند، اما دو راه برای ثبت شرکت وجود دارد:

 1. شخص می‌تواند با در اختیار داشتن مبلغ 3 میلیون دلار به ثبت شرکت بپردازد. در این نوع ویزا، فرد باید بیزینس و آورده اولیه شرکت را به هر مبلغ که باشد، به مدت 4 سال در حساب شرکت حفظ کند. علاوه بر این، طی این مدت شرکت باید سوددهی کافی برای کشور نیوزلند را نیز داشته باشد. در این صورت متقاضی می‌تواند برای اخذ اقامت دائم نیوزلند اقدام کند و هنگامی که 5 سال از اقامت دائم فرد گذشت، می‌تواند درخواست اخذ تابعیت و پاسپورت نیوزلند را نیز داشته باشد. توجه داشته باشید در این روش سکونت در نیوزلند اجباری است و متقاضی اجازه کار و تحصیل دارد. مدارک لازم برای ثبت شرکت از این طریق عبارت‌اند از:
 2. داشتن حداقل سه سال سابقه کار
 3. ارائه مدرک زبان انگلیسی آیلتس با حداقل نمره 5
 4. متقاضی باید کمتر از 65 سال داشته باشد.
 5. باید حداقل 146 روز از سال را در این کشور اقامت داشته باشد.

راه دومی که برای ثبت شرکت وجود دارد، وجود حداقل 10.000.000 دلار در حساب شرکت است. سرمایه‌گذار باید به مدت سه سال این مبلغ را در حساب شرکت باقی نگه دارد. علاوه بر این طی این مدت شرکت باید برای اقتصاد نیوزلند مفید بوده و سوددهی داشته باشد تا شخص بتواند از این طریق برای اخذ اقامت دائم خود اقدام کند.

سرمایه‌گذاری در نیوزلند از طریق کارآفرینی

این روش که به ویزای 100 هزار دلاری نیز معروف است، به اعطای امتیازات بسیاری از قبیل اقامت دائم و اجازه کار موقت به کارآفرین منجر می‌شود. این روش از سرمایه‌گذاری با یک سیستم امتیازبندی همراه است. اگر متقاضی حد نصاب امتیاز لازم را به دست آورد، با اقامتی یک ساله کار خود را شروع می‌کند. پس از گذشت سه سال در صورتی که بیزینس متقاضی سوددهی زیادی برای اقتصاد نیوزلند داشته باشد، اقامت متقاضی به اقامت دائم نیوزلند تبدیل می‌شود، اما چه فاکتورهایی با چه نمراتی در گرفتن ویزای کارآفرینی مؤثرند؟

سن

از 24 سال به پایین 15 امتیاز
از 25 سال تا 49 سال 20 امتیاز
از 50 سال تا 59 سال 10 امتیاز

میزان سرمایه

از 100 هزار تا 199 هزار دلار نیوزلند 0 امتیاز
از 200 هزار تا 299 هزار دلار نیوزلند 10 امتیاز
از 300 هزار تا 399 هزار دلار نیوزلند 20 امتیاز
از 400 هزار تا 499 هزار دلار نیوزلند 30 امتیاز
از 500 هزار تا 749 هزار دلار نیوزلند 50 امتیاز
از 750 هزار تا 999 هزار دلار نیوزلند 60 امتیاز
بالای 1 میلیون دلار نیوزلند 80 امتیاز

 میزان اشتغال‌زایی

ایجاد شغل برای یک نفر به‌صورت تمام‌وقت 10 امتیاز
ایجاد شغل برای دو نفر به‌صورت تمام‌وقت 20 امتیاز
ایجاد شغل برای 3 تا 4 نفر به‌صورت تمام‌وقت 30 امتیاز
ایجاد شغل برای 5 تا 9 نفر به‌صورت تمام‌وقت 50 امتیاز
ایجاد شغل برای 10 نفر یا بیشتر به‌صورت تمام‌وقت 80 امتیاز

سابقه کار در بیزینس قبل

سابقه کار مرتبط 3 تا 4 سال 20 امتیاز
سابقه کار مرتبط 5 تا 9 سال 30 امتیاز
سابقه کار مرتبط 10 سال یا بالاتر 40 امتیاز

 میزان صادرات بیزینس تأسیس‌شده در کشور نیوزلند

200 هزار تا 299 هزار دلار نیوزلند 10 امتیاز
300 هزار تا 399 هزار دلار نیوزلند 20 امتیاز
400 هزار تا 499 هزار دلار نیوزلند 30 امتیاز
500 هزار تا 750 هزار دلار نیوزلند 40 امتیاز
1 میلیون دلار نیوزلند یا بالاتر 80 امتیاز

محل تأسیس بیزینس

اگر محل تأسیس بیزینس خارج از منطقه اوکلند باشد، به متقاضی 40 امتیاز تعلق می‌گیرد.

 • سرمایه‌گذاری در نیوزلند از طریق خرید اوراق قرضه دولتی: یکی دیگر از روش‌های سرمایه‌گذاری در این کشور، خرید اوراق قرضه است. این اوراق سالانه توسط دولت ارائه می‌شوند. متقاضیان می‌توانند پس از ارائه این اوراق توسط دولت و تأیید آن‌ها توسط بانک‌های مربوط، این اوراق را از ارگان‌های محلی خریداری کنند. ارزش هریک از این اوراق 100 دلار نیوزلند است. در صورتی که می‌خواهید اقامت نیوزلند را از طریق خرید اوراق قرضه دولتی کسب کنید، باید حداقل به ارزش 5 میلیون دلار نیوزلند اوراق قرضه خریداری کنید.
اقامت نیوزلند دائم و موقت

اقامت نیوزلند دائم و موقت

اقامت در نیوزلند از طریق ازدواج

یکی از کم‌دردسرترین راه‌ها برای اقامت دائم در نیوزلند، مهاجرت از طریق ازدواج است؛ البته مشروط بر اینکه یک پیوند واقعی شکل گرفته باشد نه‌تنها برای اخذ اقامت! برای اخذ اقامت بدین روش ابتدا طی مراحلی صحت ازدواج یا رابطه با پارتنر شما تأیید شده و سپس یک ویزای نیوزلند یک ساله داده می‌شود که می‌توان آن را درصورت تداوم ازدواج، دو سال دیگر نیز تمدید کرد. اگر این سه سال را زوجین به زندگی با یکدیگر ادامه بدهند، موفق به اخذ اقامت دائم خواهند شد. همچنین پس از گذشت سه سال از اقامت دائم شما می‌توانید درخواست اخذ تابعیت و پاسپورت نیوزلندی داشته باشید.

خبر خوب اینکه کشور نیوزلند ازدواج هم‌جنسگرایانه را نیز به رسمیت می‌شناسد. تنها برای دریافت ویزا کافی است تا دو نفر با جنسیت متفاوت و یا دو نفر هم‌جنس در یک رابطه واقعی و پایدار با یکدیگر زندگی کنند. این رابطه می‌تواند در قالب ازدواج قانونی، یک رابطه واقعی یا یک اتحاد مدنی باشد؛ بنابراین شما به‌واسطه همسر یا شریکتان که در نیوزلند زندگی می‌کند و همچنین اگر شما و شریکتان در حال درخواست ویزا برای ازدواج در نیوزلند، اخذ تابعیت یا اقامت نیوزلند هستید اعطای ویزا به شما براساس نوع رابطه شماست. پس از دریافت مجوز ازدواج در نیوزلند شما سه ماه زمان دارید تا در محل موردنظر در مجوز ازدواج کنید. اگر احیاناً تصمیم به تغییر محل برگزاری عروسی خود گرفتید، باید از دفتر امور مدنی منطقه خود مطلع شوید. به‌محض اینکه مراسم عروسی به اتمام رسید، شما و همسرتان دو نسخه از کپی شناسنامه‌هایتان را امضا می‌کنید. یکی از این نسخه‌های کپی را نزد خود نگه داشته و دیگری به اداره ازدواج ارسال می‌شود تا ازدواجتان رسماً ثبت شود. شما می‌توانید با مراجعه به این اداره و تحویل‌دادن کپی شناسنامه‌ای که نزدتان قرار دارد، گواهی ازدواج خود را دریافت کنید.

چه شرایطی برای ازدواج در نیوزلند لازم است؟

 1. قبل از درخواست ویزا باید حتماً همدیگر را ملاقات کرده باشید.
 2. سن شما و پارتنرتان نباید زیر 18 سال باشد؛ در غیر این صورت رضایت والدین یا سرپرست طرفین الزامی است.
 3. زوجین نباید از بستگان نزدیک یکدیگر باشند.

برای اینکه بتوانید از طریق ازدواج اقامت دائم بگیرید، باید به سازمان مهاجرت ثابت کنید که در رابطه‌ای پایدار یا ازدواجی موفق با شریک خود هستید. براساس چه مدارک و شواهدی سازمان مهاجرت رابطه شما را تأیید می‌کند؟ اول از همه باید موارد زیر از سوی سازمان مهاجرت تأیید شود:

 • شما و پارتنرتان چه مدت با هم در یک رابطه واقعی یا قانونی به سر می‌برید.
 • زوجین از یکدیگر حمایت مالی می‌کنند؟
 • چگونه مسئولیت‌های مالی را با یکدیگر به عهده می‌گیرید
 • میزان تعهد متقاضیان ازدواج در نیوزلند به یکدیگر
 • آیا اموال خود را با یکدیگر به اشتراک می‌گذارید.
 • سهم وظایف و تعهد و مسئولیت‌های شما در برابر کودکانتان
 • میزان سهم هر یک از طرفین در کارهای خانه پس از ازدواج

مدارک موردنیاز برای اثبات هدف ازدواج در نیوزلند

برای اینکه به اداره مهاجرت اثبات کنید که رابطه شما واقعی است، ارائه مدارک ذیل الزامی است. توجه داشته باشید هرچه این مدارک از منابع رسمی تهیه شده و تعداد آن‌ها بیشتر باشد، اعتبار بیشتری خواهید داشت.

 • گواهی ازدواج
 • گواهی تولد هر کودکی که نشان دهد شما والدین او هستید.
 • عکس‌های شخصی به‌خصوص از مراسم ازدواجتان که واقعی‌بودن رابطه شما را با یکدیگر اثبات کند.
 • شواهدی که نشان دهد شما لحظاتی را هم به سپراندن کنار شریک زندگی‌تان اختصاص می‌دهید
 • حساب‌های بانکی مشترک برای ازدواج در نیوزلند
 • قرارداد اجاره منزل مسکونی مشترک یا وام مسکن و…

اگر صحت و سقم ارتباط شما توسط سازمان مهاجرت نیوزلند تأیید شود، پس از یک سال اقامت موقت نیوزلند به شما داده می‌شود. پس از گذشت سه سال از دریافت اقامت موقت، درصورت تداوم ازدواج به شما اقامت دائم اعطا شده و درنهایت پس از گذشت سه سال از اقامت دائم نیوزلند می‌توانید برای اخذ تابعیت خود اقدام کنید.

اخذ اقامت دائم و تابعیت نیوزلند از طریق تولد

اخذ اقامت و تابعیت در تمامی کشورهای دنیا از یکی سیستم‌های خاک یا خون تبعیت می‌کند، اما هر یک از این سیستم‌های اعطای تابعیت به چه معناست؟

سیستم خاک: کشورهایی که از سیستم خاک برای اعطای تابعیت استفاده می‌کنند، بر این باور هستند که هر کودکی صرف‌نظر از اینکه والدین وی هم تبعه آن کشور هستند یا خیر، در صورتی که در قلمرو سرزمین آن‌ها متولد شود، تبعه آن کشور محسوب شده و از تمامی حقوق شهروندی آن کشور بهره‌مند می‌شود. کشورهایی مانند آمریکا و انگلیس از این سیستم پیروی می‌کنند.

سیستم خون: کشورهایی که باور به این سیستم از اعطای تابعیت دارند، معتقدند که تابعیت هر فردی براساس تابعیت والدینش یا یکی از آن‌ها (پدر یا مادر) تعیین می‌شود؛ یعنی درصورت تولد هر نوزادی در یکی از این کشورها، زمانی نوزاد تبعه آن کشور می‌شود که والدین او نیز تبعه همان کشور باشد.

هم سیستم خاک و هم سیستم خون: البته در اینجا یک دسته‌بندی سومی هم مطرح می‌شود. در برخی از کشورها هر دوی این سیستم‌ها پذیرفته بوده و با توجه به موقعیت و شرایط افراد تصمیم‌گیری می‌شود؛ یعنی یکی از این سیستم‌ها مثلاً سیستم خون را به‌عنوان سیستم اصلی می‌پذیرند و سیستم خاک را به‌طور فرعی یا بالعکس. در کشورهای ایران، استرالیا و سوئد این سیستم اعمال می‌شود. برای بررسی امکان اخذ تابعیت از طریق تولد باید بین دو حالت تفکیک قائل شد: الف) اخذ تابعیت از طریق خون ب) اخذ تابعیت از طریق نژاد.

البته در حالت اول نیز باید دو دوره زمانی را در نظر گرفت:

 • قبل از ژانویه 2006
 • بعد از ژانویه 2006

تا پیش از اصلاحات قانونی در سال 2006، کشور نیوزلند از سیستم خاک برای اعطای تابعیت استفاده می‌کرد. بدین نحو که اگر تا قبل از این سال کودکی در خاک این کشور یا حتی هواپیما یا کشتی متعلق به نیوزلند به دنیا می‌آمد، صرف‌نظر از تابعیت والدینش، تبعه نیوزلند محسوب می‌شد. البته در این زمینه استثنائاتی نیز وجود داشت؛ برای مثال

 1. فرزندان متعلق به دیپلمات‌های خارجی که در سفارت‌ها مشغول به کار هستند و از مصونیت قضایی برخوردارند، اگر هم در قلمرو این کشور متولد می‌شدند، تبعه این کشور محسوب نمی‌شدند.
 2. اگر کودکی در قلمرو هوایی یا آبی نیوزلند اما در کشتی یا هواپیما خارجی متولد می‌شد، تبعه نیوزلند محسوب نمی‌شد.
 3. همچنین اگر کودکی از دشمنان این کشور، در قطعه‌ای از خاک نیوزلند که به تصرف آنان درآمده بود متولد می‌شد، تابعیت نیوزلند را دریافت نمی‌کرد.

بعد از ژانویه 2006 با اصلاحات قانون، سیستم خون برای اعطای تابعیت برگزیده شد و افرادی که در این کشور متولد می‌شوند، در صورتی تبعه محسوب می‌شوند که حداقل یکی از والدین آن‌ها دارای تابعیت یا اقامت دائم نیوزلند یا تابعیت استرالیا در زمان تولد فرد باشد. همچنین کودکان متولد‌شده از پدر و مادی که مقیم دائم جزایر کوک، نیم و تووکلاو هستند می‌توانند تابعیت این کشور را دریافت کنند.

اخذ اقامت از طریق پناهندگی

همان‌گونه که در ابتدای مقاله نیز اشاره کردیم، پناهندگی یکی از راه‌هایی است که فرد می‌تواند مستقیم اقامت دائم این کشور را بگیرد، اما مسیر این نوع مهاجرت، با ریسک‌های زیاد حتی درباره جان و مال پناهنده روبه‌روست. تعدادی از مشکلات پناهندگی عبارت‌اند از:

 • در پناهندگی شخص آینده مبهمی دارد و تکلیف وی مشخص نیست، ممکن است درنهایت نه کشور مقصد وی را بپذیرد و نه راهی برای بازگشت داشته باشد.
 • عموماً اشخاصی پناهندگی را انتخاب می‌کنند که نه از تمکن مالی و نه از تحصیلات یا مهارت خاصی برخوردارند.
 • فرد دیگر امکان بازگشت به کشور محل تولد خود را ندارد.
 • شرایط سختی در انتظار پناهنده است؛ مثلاً از بسیاری از حقوق اجتماعی برخوردار نیست و یا مجبور به انجام کارهای بسیار سطح پایین جامعه می‌شود.

سخن پایانی

در این مقاله به‌طور مفصل تمامی راه‌هایی را که امکان اخذ اقامت موقت و دائم نیوزلند وجود دارد، بررسی شد. کشور نیوزلند مقصد مناسبی برای گردشگری و مهاجرت شما عزیزان است، اما برخی از راه‌های مهاجرتی آن دشوار و شرایط دریافت تابعیت آن کمی سخت است؛ بنابراین بهتر است با تحقیق بسیار تصمیم به مهاجرت به این کشور بگیرید و در صورتی که نتوانستید شروط موردنیاز این کشور را برآورده کنید، می‌توانید به گزینه‌های دیگری مانند کانادا و کشورهای اروپایی مانند اتریش، یونان، فرانسه، هلند، دانمارک و… برای مهاجرت فکر کنید. همچنین توجه داشته باشید که برای انتخاب هریک از راه‌های مهاجرتی، حتماً قبل از هر اقدامی با وکیل مهاجرتی و درمورد مهاجرت از طریق ازدواج، حتماً با یک مشاور حقوقی نیز مشورت کنید.