جاب آفر یا پیشنهادی شغلی روسیه در 2022. این مقاله در مورد بررسی شرایط جاب آفر در روسیه است و شرایط ، هزینه و مدارک لازم برای کار در روسیه را به طور کامل بیان کرده ایم. موسسه مهاجرتی ما در تلاش است تا تمامی اطلاعات مربوط به شرایط کار در روسیه و نحوه یافتن کار در روسیه از طریق آژانس های کاریابی یا از طریق وب سایت های کاریابی در روسیه به شما اعلام کند. بزرگترین کشور جهان روسیه است که کمتر از دو برابر کانادا وسعت دارد. روسیه در بخش شمالی اوراسیا و به طور کلی در شمال آسیا و شرق اروپا واقع شده است. زبان مردم این کشور روسی است، اما 27 زبان رسمی دیگر در بین ملیت های روسیه صحبت می شود.

واحد پول روسیه روبل و پایتخت آن مسکو است که در قسمت اروپایی واقع شده و یکی از بزرگترین شهرهای اروپایی است. نرخ رشد جمعیت در این کشور زیر صفر می باشد. در نتیجه ، کمبود نیروی کار در بازار اقتصادی روسیه وجود دارد. البته باید گفت که نیروی کار مورد نظر بر اساس استعداد و تجربه خاصی است که در نیروی کار دیده می شود نه بر اساس کار فنی مد نظر متقاضی. روسیه با کمال میل از استارت آپ ها یا افرادی که در زمینه کارآفرینی کار می کنند دعوت می کند. در ادامه مطلب به بررسی جاب آفر یا پیشنهادی شغلی روسیه در 2022 خواهیم پرداخت.

فهرست مطالب

جاب آفر یا پیشنهادی شغلی روسیه

طبق آمار، روسیه چهارمین کشور مناسب برای مهاجرت ایرانیان است. دلایلی که ایرانیان روسیه را برای مهاجرت کاری، تحصیلی و سرمایه گذاری انتخاب می کنند شامل تدریس به زبان انگلیسی در زمینه های مختلف مانند پزشکی و دندانپزشکی، فرصت های شغلی، فرهنگ و آموزش روسی، مجاورت جغرافیایی و شباهت های نسبی در فرهنگ ها و آداب و رسوم می باشد. نیاز به افراد متخصص و واجد شرایط در این کشور، جوانان بسیاری را از کشورهای مختلف بر آن داشته تا در جستجوی کار و اشتغال به این کشور مهاجرت کنند. کیفیت بالای تحصیلات دانشگاهی، هزینه پایین تحصیل و زندگی، اعتبار مدارک دانشگاهی در تمامی کشورهای جهان و کیفیت بالای زندگی در این کشور باعث شد تا متقاضیان زیادی از سراسر جهان به روسیه مهاجرت کنند. در همین راستا مشاورین موسسه حقوقی و مهاجرت، وکلای منتخب، مقاله کاملی را با بررسی شرایط کار ایرانیان در روسیه تهیه کرده اند. اگر قصد کار در این کشور از طریق جاب آفر روسیه را دارید این مقاله را از دست ندهید و با ما همراه باشید.

کار در روسیه از طریق Job Offer

در این روش متقاضی ایرانی باید از یک کارفرمای روسی پیشنهاد شغلی دریافت کند. به طور کلی ، هر جای خالی در درجه اول متعلق به ساکنان و شهروندان این کشور است. برای اولین بار به مدت 3 ماه یک کارفرمای روسی شغل مورد نظر خود را در روسیه آگهی می کند. در صورتی که فرد مناسبی برای استخدام در این پست خالی پیدا نشد ، کارفرما مجدداً در کشورهای اتحادیه اروپا آگهی استخدام درج می کند. اگر این بار فرد مناسبی پیدا نشد ، کارفرمای روسی با کارجوی ایرانی قرارداد کار منعقد می کند. ارائه سابقه فعالیت حرفه ای ، مدرک لیسانس تایید شده، اجازه اقامت موقت روسیه و گواهی کار به کارفرمای روسی الزامی است. ویزای کار روسیه تا 3 ماه اعتبار دارد. مجوز کار در روسیه باید توسط اداره مهاجرت روسیه صادر شود.

پیشنهاد شغلی را می توان از دو طریق دریافت کرد

با کمک آژانس های کاریابی روسیه : در این روش افراد مدارک لازم را در اختیار موسسات کاریابی قرار می دهند تا موسسات کاریابی را به عنوان واسطه برای کار مورد نظر خود بیابند. همچنین افراد می توانند برای جستجوی کار با ویزای تجاری به روسیه سفر کنند. سپس با کارفرما قرارداد کار منعقد کنید. البته روش دوم نیاز به پول بیشتری دارد. در مرحله دوم باید به سفارت روسیه بروید و مدارک مورد نیاز را به همراه دعوت نامه از یک کارفرمای روسی ارائه دهید.

جاب آفر یا پیشنهادی شغلی روسیه

جاب آفر یا پیشنهادی شغلی روسیه

شرایط کار در روسیه برای مهاجران ایرانی چگونه است؟

شرایط کار در روسیه به دلیل کمبود نیروی کار در بازار کار روسیه همواره شور و شوق زیادی را در بین جویندگان کار برانگیخته است. البته لازم به ذکر است که در روسیه نیز مانند هر کشور دیگری در صورت یادگیری زبان روسی شرایط کاری بهتری وجود خواهد داشت. لازم به ذکر است که سطح درآمد و دستمزد که به ازای هر نفر نیروی کار در نظر گرفته می شود بسیار پایین بوده و از هزار تا هزار و پانصد دلار آمریکا متغیر است.

درست است که در روسیه به دلیل نرخ رشد پایین جمعیت تقاضای نیروی کار زیادی وجود دارد، اما روس‌ ها بیشتر از نیروی کار تاجیک استفاده می ‌کنند که از دوران کودکی با تدریس زبان روسی بزرگ شده‌اند. به نظر می رسد حتی کسانی که در روسیه کارآفرین هستند از کارمندان تاجیک به عنوان نیروی کار خود استفاده می کنند.

با توجه به اینکه نرخ بیکاری در این کشور در سال های اخیر کاهش یافته است، اما برای کار در روسیه باید از این کشور پیشنهاد شغلی دریافت کرد. امیدواریم پس از مطالعه این مقاله اطلاعات جامعی در مورد کار در روسیه دریافت کرده باشید. برای روشن شدن شرایط شخصی، مهاجرت و کار در روسیه نیز می توانید با تماس رایگان با مشاورین موسسه ما از مشاوره رایگان بهره مند شوید. لازم به ذکر است که شرایط کار در روسیه در زمینه هایی مانند پزشکی و دندانپزشکی مانند سایر کشورها خوب است و درآمد خاص خود را دارد اما از کسب و کارهای کوچک نمی توان انتظار درآمد بالا را داشت.

مزایا و معایب جاب آفر در روسیه برای ایرانیان

متقاضی با اخذ ویزای کار روسیه و اخذ اقامت این کشور از طرق مختلف از مزایای بسیاری برخوردار است. با توجه به مزایا و معایب کار در روسیه، مزایا بیشتر از معایب آن است. مهاجرت به روسیه مانند هر کشور دیگری سختی ها و مشکلات خاص خود را دارد. از مهم ترین کاستی های زندگی در این کشور می توان به آشنایی با فرهنگ و آداب و رسوم پیچیده مردم روسیه، طبیعت سرد مردم روسیه و عدم صمیمیت، قیمت بالای غذا و سختی یادگیری زبان روسی اشاره کرد. در زیر برخی از مهم ترین مزایای کار، یافتن شغل و اخذ مجوز اقامت در روسیه ذکر شده است :

 • ارتباط علمی نزدیک دانشگاه های روسیه با سایر دانشگاه های پیشرو در جهان
 • زمینه های تحصیلی مختلف در دانشگاه ها و آموزش با کیفیت بالا را ارائه می دهد.
 • هزینه تحصیل و زندگی پایین در مقایسه با کشورهای اروپایی
 • فرآیند آسان اخذ ویزای دانشجویی و پذیرش در دانشگاه ها
 • امکان اخذ ویزای همراه در روسیه
 • رعایت قانون در جامعه
 • نزدیکی جغرافیایی به ایران

معرفی 10 شغل پردرآمد در بازار کار روسیه

در این قسمت شما را با 10 شغل پردرآمد در روسیه آشنا می کنیم که معمولا در لیست مشاغل پردرآمد نجومی قرار دارند.دجراح و دکتر درآمد ماهانه را 389000 روبل روسیه تخمین می زنند که بسیار سودآورتر از کشورهای همسایه است. از طرفی یک قاضی در این کشور به طور متوسط ​​324000 روبل روسیه درآمد دارد. یک وکیل می تواند برای یک وکیل 262 هزار روبل درآمد کسب کند.

مدیر در روسیه 247 هزار روبل ، مدیر کل – 232 هزار روبل درآمد خواهد داشت. همچنین تعدادی شغل پردرآمد در روسیه وجود دارد. به عنوان مثال ، یک استاد دانشگاه 185 هزار روبل روسیه و یک خلبان – 154 هزار روبل درآمد دارد. مدیر فروش یک شرکت در این کشور درآمد را 139000 روبل تخمین زده است.

مشاغل مورد نیاز برای کار در روسیه

برای یافتن بهترین شغل و کار در روسیه ، بهتر است اطلاعاتی در مورد مشاغل مورد نیاز در آن کشور و دستمزد مرتبط با مشاغل مورد نیاز داشته باشید. مشاغل مورد نیاز شامل کار در منزل، مترجم در سفارتخانه ها و کنسولگری ها، معلمان زبان های انگلیسی ، ایتالیایی و فرانسوی، و کارکنان برای مشاغل فناوری اطلاعات و همچنین شبکه و نرم افزار می باشد. در بسیاری از موارد حقوق مشخص نشده است، اما میانگین حقوق در روسیه بسته به موقعیت از 40000 روبل در ماه (603 دلار) شروع می شود. گزینه هایی با ساعات کاری کامل و انعطاف پذیر نیز امکان پذیر است. در ادامه مطلب تعدادی از مشاغل مورد نیاز برای کار در روسیه و همچنین مشخصات و الزامات آنها را ذکر نموده ایم :

معلم انگلیسی پیش دبستانی

متقاضیان باید تجربه کار با کودکان (سنین سه تا شش سال) را داشته باشند ، ترجیحاً دارای مدرک لیسانس در روانشناسی یا آموزش و / یا TESOL، گواهینامه های سلتا باشند. این شرکت آماده کمک به شما در یافتن و سازماندهی محل اقامت است. حقوق : 130000-150000 روبل در ماه.

جاب آفر یا پیشنهادی شغلی روسیه

جاب آفر یا پیشنهادی شغلی روسیه

مدیر توسعه کسب و کار

متقاضی باید دارای تجربه مشاوره و آموزش پیش فروش با سابقه کار ثابت در کار با سبد محصولات SAP باشد. او همچنین باید دارای شخصیت بسیار کاریزماتیک با مهارت های ارائه برجسته باشد.

مدیر انتشارات

دانستن زبان روسی اختیاری است، اما دانش زبان انگلیسی و مهارت های ارتباطی برجسته الزامی است. یک کارفرما در یک شرکت در حال رشد سریع با یک تیم جوان بین المللی فرصت های شغلی را ارائه می دهد.

معلم زبان انگلیسی

متقاضیان باید مهارت های ارتباطی و بین فردی قوی، دوستانه و دارای پاسپورت صادر شده از ایالات متحده ، کانادا ، بریتانیا ، ایرلند ، آفریقای جنوبی ، استرالیا یا نیوزلند داشته باشند. این شغل به صورت نیمه وقت و شش ساعت و 18 ساعت در هفته می باشد. حقوق : حدود 60000-80000 روبل در ماه.

مترجم

متقاضیان باید به زبان های انگلیسی و روسی مسلط باشند. تمام موقعیت ها برای کار در خانه توسط برنامه مشخص شده است. در عوض ، به شما حق خروج داده می شود. حقوق : از 90000 روبل (1354 دلار) در ماه. عزیزان می توانید سوالات خود را در مورد پیشنهاد شغلی و جاب آفر در روسیه را در انتهای این مقاله برای ما ارسال کنید و منتظر پاسخ کارشناسان ما در اسرع وقت باشید.

جاب آفر و شرایط کار در روسیه

به طور کلی شرایط کار در روسیه ایجاب می کند که یک کارفرما یا شرکت معتبر در روسیه باید قبل از استخدام کارگر خارجی مجوز دریافت کند. البته کارفرما باید تعداد کارکنان استخدام شده را متناسب با ظرفیت و مساحت در نظر بگیرد. کارفرمایان روسیه باید با اخذ مجوز جذب نیروی کار خارجی و ارسال دعوتنامه رسمی کار برای متقاضی خارجی ویزای کار دریافت کنند. برای دریافت ویزای کار از طریق پیشنهاد شغلی یا جاب آفر روسیه ، باید رزومه ، انگیزه نامه ، مدرک تحصیل و کار و عکس را ارائه دهید. کاندیداهای خارجی برای مصاحبه شخصی در کنسولگری روسیه باید نشان دهند که چقدر با فرهنگ و آداب و رسوم روسیه آشنا هستند و تا چه حد می توانند سازگار شوند.

شرایط اخذ ویزای همراه برای کار در روسیه

یک فرد خارجی نیز می تواند با اخذ ویزای کار در روسیه برای اعضای خانواده خود ویزای کار دریافت کند. خانواده شما ، از جمله (همسر ، فرزندان زیر 18 سال ، کودکان دارای معلولیت زیر 18 سال و افراد تحت تکفل) می توانند بر اساس دعوت نامه برای ویزای همراه درخواست دهند و با ویزای اعضای خانواده که همراه با ویزای شما صادر شده است به آن کشور سفر کنند. زمان پردازش و هزینه ویزا برای یکی از اعضای خانواده بستگی به نوع ویزای “سرپرست” و سن اعضای خانواده دارد (برای برخی از هزینه های دیگر ، برای افراد زیر سن قانونی اجباری نیست).

انواع قراردادهای کاری در روسیه

قرارداد کار در روسیه باید به دو زبان روسی و انگلیسی تنظیم شود و باید توسط کارفرما و کارجو امضا شود تا سندی قانونی و معتبر تلقی شود. سه نوع اصلی قرارداد کار در روسیه وجود دارد :

 • قرارداد کار دائمی : این نوع قرارداد شرایط کار را مشخص می کند. اما چارچوب زمانی خاصی برای استفاده از نیروی کار در قرارداد وجود ندارد.
 • قرارداد کار با مدت محدود : مدت قرارداد تا پنج سال است و تنها به شرط استخدام کارمند موقت به صورت دائم انجام می گردد.
 • قرارداد کار فصلی : این نوع قرارداد ، نوع و شرایط کار را مشخص می کند و مدت اعتبار آن دو ماه خواهد بود.

بهترین شهرهای روسیه برای خارجی ها

مسکو ، پایتخت روسیه بزرگترین مرکز کار بین المللی است. این شهر مرکز مالی و اقتصادی شناخته شده روسیه می باشد. نیروی کار بین المللی در این شهر حدود یک چهارم کل نیروی کار روسیه را تشکیل می دهد. علاوه بر این ، مسکو کمترین نرخ بیکاری را در این کشور دارد. بزرگترین شرکت های خارجی در مرکز روسیه قرار دارند. به همین دلیل است که اکثر مهاجران انگلیسی زبان در این شهر کار می کنند.

جاب آفر یا پیشنهادی شغلی روسیه

جاب آفر یا پیشنهادی شغلی روسیه

هزینه زندگی در روسیه

موضوع دیگری که باید مورد توجه متقاضیان مهاجرت به روسیه باشد هزینه های زندگی در این کشور است. لازم به ذکر است که یکی از مناسب ترین کشورها برای مهاجرت ایرانیان از نظر هزینه زندگی می باشد. زیرا ارزش پولی این کشور به شدت کاهش یافته است. این موضوع شرایط این کشور را برای ایرانی ها مناسب کرد.

هزینه زندگی برای یک فرد مجرد در این کشور از 380 تا 550 دلار در ماه متغیر است. اگر فردی در این کشور کار کند به راحتی می تواند هزینه های زندگی خود را در آن کشور پرداخت کند. این در حالی است که هزینه زندگی یک خانواده چهار نفره در این کشور بین 1300 تا 1700 دلار در ماه است. در این صورت ، والدین خانواده برای تامین معاش خانواده خود باید در این کشور کار کنند که در آن شرایط خاص و قوانین خاصی اعمال می شود.

مشاغل روسیه که نیاز به مجوز کار ندارند
 • به طور کلی بهتر است متقاضیان خارجی زبان روسی را با مهارت و تجربه مدیریتی خاص بدانند.
 • به عنوان معلم و یا مربی توسط سازمان آموزش عالی روسیه برای کار دعوت شده اید.
 • افرادی که در روسیه زندگی کرده اند یا اجازه اقامت در روسیه را دریافت کرده اند.
 • سفیران یا افرادی که برای سازمان های بشردوستانه کار می کنند.

شایان ذکر است که شرایط کار به گونه ای است که اگر نیروی کار روسیه بتواند در شغل مورد نظر کار کند ، استخدام نیروی کار خارجی در روسیه غیرقانونی است. ساعات کار در روسیه به گونه ای است که از چهل ساعت بیشتر نمی شود و قانون اجازه اضافه کاری بیش از چهار ساعت را نمی دهد.

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای کار از طریق جاب آفر روسیه

برای دریافت ویزای کار روسیه به مدارکی نیاز دارید که باید توسط متقاضیان جمع آوری شود.

 1. دعوت نامه ویزای کار روسیه از طریق سفارت و پلیس مهاجرت
 2. گواهی پزشکی بر اساس سند برای ارائه
 3. مجوز جذب کارگر خارجی

برای اطلاعات بیشتر به مقاله ویزای کار در روسیه مراجعه کنید.

همانطور که در ابتدای مقاله ذکر شد ، جویندگان کار می توانند از طریق آژانس های کاریابی یا وب سایت های کاریابی در روسیه برای کار اقدام کنند. اسناد ارسال شده به آژانس ها ، مؤسسات یا مشاغل در روسیه باید به روسی ترجمه شوند. با این حال ، در برخی موارد امکان دریافت اسناد ترجمه شده به انگلیسی وجود دارد.

جویندگان کار می توانند از طریق روزنامه ای مانند Moskovskoe Vremya برای کار درخواست دهند. مدارک جاب آفر و یا پیشنهاد شغلی روسیه شامل رزومه ، انگیزه ، تحصیلات ، سوابق کاری و سایر مدارک را می توان به صورت آنلاین و به زبان روسی برای آژانس های کاریابی در روسیه یا شرکت هایی که در زمینه اشتغال فعالیت می کنند ، ارسال کرد. اکثر آژانس های کاریابی در روسیه به مدارکی نیاز دارند که برای کار به زبان روسی ارسال شوند.

هزینه اخذ ویزای کار و پیشنهاد شغلی در روسیه

هزینه ویزای کار در روسیه بسته به کشور مبدا ، تعداد بازدیدکنندگان و مدت زمان ویزا متفاوت است. به طور کلی هزینه اخذ ویزای کار روسیه به شرح زیر می باشد.

کشور / نوع ویزا یک بار ورود دو بار ورود چند بار ورود
کشورهای اتحادیه اروپا 40 دلار 40 دلار 40 دلار
کشور آمریکا 160 دلار 160 دلار 160 دلار
سایر کشورها (از جمله ایران) 80 دلار 128 دلار 240 دلار

استخدام در روسیه از طریق آژانس های کاریابی

یکی از آژانس های کاریابی در روسیه آژانس کاریابی “اسکایمن” است. مشاوران موسسه در زمینه ها ، رشته ها و حرفه های مختلفی از جمله مدیریت، فناوری اطلاعات، حمل و نقل، تدارکات، گردشگری و مدیریت هتلداری ، کارکنان اداری، ساخت و ساز املاک، بانکداری، فروش خدمات، خرده فروشی و عمده فروشی معرفی خواهند شد. طبق آمار آژانس های کاریابی در روسیه، در صورتی که فردی به زبان روسی مسلط باشد، درآمد ماهانه او بین 1000 تا 1500 دلار متغیر خواهد بود. در این میان اگر فرد به زبان انگلیسی مسلط باشد، ممکن است امیدوار باشد که در بخش فناوری اطلاعات شغلی پیدا کند.

جاب آفر یا پیشنهادی شغلی روسیه

جاب آفر یا پیشنهادی شغلی روسیه

لیست وب سایت های کاریابی برای کار در روسیه

https://www.superjob.ru
https://hh.ru/
http://www.bkcih-moscow.com/job
http://www.escapeartist.com/
http://expat.ru/
http://www.russianconnectionsnetwork.com/
https://www.xpatjobs.com/
https://career.ru/
https://www.careerjet.com/
http://moscowjob.net/
https://www.indeed.com/
https://www.learn4good.com/
http://ru.jobrapido.com/
http://www.job.ru/
http://personnel.ru/
https://www.rabota.ru/
https://ru.trovit.com/
 https://www.iagora.com/work/en/jobs
 https://antalrussia.com/
 http://www.cee-legal.com/
 http://www.expat.com/en/jobs/
https://www.morganhunt.com/
 https://www.iagora.com/work/en/jobs

بررسی شرایط افرادی که در زمینه پزشکی فعالیت می کنند

البته لازم به ذکر است که فارغ التحصیلان روسیه در رشته های پزشکی و دندانپزشکی می توانند درآمد مناسبی داشته باشند. آژانس های کاریابی در روسیه مطابق با ساعات کاری مصوب که 40 ساعت در هفته می باشد ، مشاغل لازم را برای جویندگان کار فراهم می کنند. برای درخواست کار از طریق آژانس های کاریابی در روسیه ، فرد نیاز به اخذ ویزای کار برای مدت 3 سال دارد. این نوع ویزا به صورت چند بار ورود برای افراد صادر می شود. اخذ گواهی HIV برای ورود به روسیه یکی از مدارکی است که متقاضی باید ارائه دهد.

بنابراین ، متقاضی در روسیه علاوه بر ارائه مدارک هویتی ، باید قرارداد کاری خود را نیز ارائه دهد که بر اساس مدت قرارداد ، موضوع فعالیت و امکان بیمه او تعیین شده است. شایان ذکر است که اتباع خارجی اجازه کار در ادارات دولتی و میادین گاز و نفت را ندارند. بیشتر کار آنها می تواند در زمینه هایی مانند راهنمای تور ، مترجم و آموزش زبان انگلیسی باشد.

دستمزد و درآمد در روسیه

طبق آخرین آمار سال 2020 ، متوسط ​​دستمزد و درآمد ماهانه در روسیه حدود 500 دلار است که در شهرهای بزرگ بیشتر و در مسکو تا 1065 دلار است. سودآورترین مشاغل در روسیه عبارتند از :

 • داروسازی ، بیوتکنولوژی و تحقیق و توسعه : حدود 40000 دلار در سال
 • مدیریت مالی : حدود 73000 دلار آمریکا در سال
 • رهبری اجرایی : تقریباً 63000 دلار آمریکا در سال
 • مدیریت دولتی : حدود 52000 دلار در سال

نرخ بیکاری در روسیه

طبیعتاً قبل از اعزام نیروی کار به روسیه و همچنین قبل از مهاجرت کاری به روسیه ، ارزیابی و مطالعه شرایط کار در کشور مقصد به طور کلی ضروری است. نرخ بیکاری درصد افراد بیکار جویای کار را نشان می دهد. هر چه نرخ بیکاری در یک کشور بیشتر باشد ، این کشور بیشتر به نیروی کار نیاز خواهد داشت. برای مطالعه نرخ بیکاری در روسیه ، اداره آمار فدرال روسیه داده هایی را برای روسیه از ژانویه 2007 تا فوریه 2022 ارائه می دهد. میانگین نرخ بیکاری برای روسیه در این دوره 5.89 درصد بود که حداقل 4.3 درصد در آگوست 2019 و حداکثر 9.4 درصد در سال بود. در فوریه 2009 اشتغال کارگران در روسیه و به طور کلی ورود نیروی کار به این کشور در سال های گذشته با نرخ بیکاری حدود 9 درصد با مشکل مواجه بود. اما در سال 2019 این رقم به میزان قابل توجهی کاهش یافت.

وضعیت اقامت و تابعیت از طریق کار در روسیه

اگر برای کار به روسیه مهاجرت می کنید یا مدت زیادی است که در این کشور زندگی می کنید ، می توانید برای اقامت دائم یا شهروندی کامل روسیه اقدام کنید. هر دو به شهروندان روسیه حقوق ویژه ای می دهند، اگرچه تفاوت هایی وجود دارد. بسته به اینکه از کجا می آیید، شرایط مختلفی برای اخذ مجوز اقامت وجود دارد . اگر از یک کشور روسی زبان مهاجرت می کنید، اقامت در روسیه برای شما راحت تر خواهد بود.

همچنین مزایایی برای پناهندگان و کسانی که واجد شرایط دریافت ویزای کار از طریق جاب آفر هستند وجود دارد. برای دریافت اقامت دائم یا شهروندی روسیه ، باید به طور قانونی در روسیه اقامت داشته باشید و دارای مجوز اقامت معتبر در روسیه (به استثنای شهروندان بلاروس، پناهندگان ترکمنستان و افرادی با ویزای کامل مهاجرتی) باشید. اقامت دائم پس از ورود به روسیه معمولاً به افرادی اعطا می شود که دارای ویزای طولانی مدت مانند ویزای کار روسیه هستند. به عنوان یک قاعده ، پس از یک سال اقامت قانونی در روسیه ، می توانید برای اقامت دائم روسیه اقدام کنید.

شما باید این کار را شش ماه قبل از انقضای مجوز اقامت موقت خود انجام دهید. اجازه اقامت دائم در روسیه برای مدت پنج سال صادر می شود ، شما می توانید آن را به طور نامحدود تمدید کنید ، اما پس از انقضای پاسپورت شما صادر نمی شود. تمدید اجازه اقامت دائم در روسیه باید حداقل دو ماه قبل از انقضای آن انجام شود. اگر شرایط مجوز اقامت دائم روسیه را رعایت نکنید و آن را لغو کنید، از شما خواسته می شود ظرف 15 روز روسیه را ترک کنید. پس از 5 سال نیز می توانید برای شهروندی اقدام کنید.

جاب آفر یا پیشنهادی شغلی روسیه

جاب آفر یا پیشنهادی شغلی روسیه

سوالات متداول جاب آفر یا پیشنهاد شغلی روسیه

 1. آیا می توان بدون دانستن زبان روسی در روسیه به دنبال کار بود ؟

برای اینکه شانس بیشتری برای یافتن شغل داشته باشید ، بهتر است به زبان روسی مسلط باشید.

 1. دلیل نیاز روسیه به مهاجران کاری چیست ؟

روسیه به دلیل نیروی کار کم و رشد کم جمعیت برای مهاجران به راحتی ویزای کار صادر می کند تا بتواند نیروی کار لازم را در اختیار این کشور قرار دهد.

 1. آیا اتباع خارجی شاغل در روسیه بیمه هستند ؟

خارجیانی که در روسیه کار می کنند دارای بیمه درمانی هستند که توسط کارفرما پرداخت می شود.

 1. آیا مهاجران خارجی در روسیه باید مالیات بپردازند ؟

اگر فردی بیش از 180 روز در این کشور کار کند ، 13 درصد مالیات بر او تعلق می گیرد.

 1. مدت اعتبار ویزای کار روسیه چقدر است ؟

این ویزا 1 سال اعتبار دارد و قابل تمدید است.

 1. آیا محدودیتی برای ورود به روسیه با ویزای کار وجود دارد ؟

با دریافت ویزای کار روسیه هیچ محدودیتی برای ورود و خروج از کشور نخواهید داشت.

کارفرما برای اخذ ویزای کار چه محدودیتی ایجاد می کند ؟

پس از اخذ ویزای کار و ورود به این کشور از طریق جاب آفر روسیه ، فقط می توانید برای کارفرمایی که در ویزای خود ذکر کرده اید کار کنید. اگر می خواهید کارفرما را تغییر دهید ، باید کشور را ترک کنید و دوباره درخواست دهید. اگر قصد کار در روسیه را دارید می توانید از مشاوران حقوقی و مهاجرتی وکلای منتخب مشاوره مهاجرتی دریافت کنید. وکلا و کارشناسان برجسته موسسه ما در شعب تهران با سابقه صدها مورد مهاجرت تحصیلی و حرفه ای بهترین گزینه مهاجرت را با در نظر گرفتن شرایط زندگی ، سن ، تحصیلات و بودجه به شما پیشنهاد می کنند. هنگام کار در روسیه می توانید اقامت دائم و سپس تابعیت روسیه را دریافت کنید.

 1. شرایط کار در روسیه چگونه است ؟

نرخ بیکاری در روسیه در سال های اخیر رو به کاهش بوده است. این میزان به 4.93 درصد رسید. بسیاری از خارجی ها پس از دریافت پیشنهاد شغلی یا اقامت در این کشور پس از تحصیل در این کشور کار می کنند.

 1. شرایط کار و اقامت در روسیه چیست ؟

با دریافت پیشنهاد شغلی از یک کارفرما در روسیه و آشنایی با زبان روسی می توانید مجوز کار و اجازه کار به مدت 1 سال را دریافت کنید که با کار و اقامت دائم در این کشور به مدت 5 سال قابل دریافت است.

 1. مزایای کار در روسیه چیست ؟

با کار در روسیه می توانید درآمد قابل توجهی کسب کنید و زندگی باکیفیتی داشته باشید به خصوص در سن پترزبورگ و مسکو. کار در روسیه اجازه اقامت می دهد که امکان مهاجرت خانوادگی را نیز فراهم می کند. با دریافت اقامت دائم ، می توانید پاسپورت این کشور را نیز دریافت کنید.

درآمد حاصل از بهترین مشاغل در روسیه چقدر است ؟

حداقل دستمزد در روسیه حدود 10000 روبل (روبل روسیه) و نرخ مالیات حدود 13٪ است. بهترین مشاغل در این کشور حسابداری ، کتابداری ، عکاسی ، مکانیک ، طراح گرافیک ، معلم ، مهندس عمران و دندانپزشک است که درآمد آنها بسته به موقعیت و تجربه فرد از 50500 روبل تا 248000 روبل است.

شرایط کار در روسیه برای ایرانیان به دلیل کمبود نیروی کار در روسیه همیشه بسیار مطلوب بوده است. البته باید در نظر داشت که برای کار در روسیه باید به زبان روسی مسلط باشید. روس ها نیز ترجیح می دهند از نیروی کاری که در روسیه بزرگ شده و در کشور خود به عنوان نیروی کار زندگی می کنند استفاده کنند. به همین دلیل شرایط کار در روسیه برای ایرانی ها کمی سخت است. در این مقاله مشاغل مورد نیاز روسیه را نیز فهرست نموده ایم. در نتیجه ایرانیانی که برای کار در روسیه اقدام می کنند باید این نکته را در نظر بگیرند که باید یک پیشنهاد شغلی رسمی از یک کارفرما یا شرکت معتبر در روسیه داشته باشند تا بتوانند در روسیه برای ایرانیان کار کنند.