کار در هر شهر ایتالیا اصول و قوانین خاص خود را دارد اما از همه مهم تر متقاضیان باید بتوانند با پیشنهاد شغلی ایتالیایی و توان مالی به ایتالیا مهاجرت کنند و در عین حال در این زمینه مهارت یا تجربه داشته باشند. شرایط ایتالیا سه فاکتور بسیار مهم برای دریافت ویزای جاب آفر ایتالیا می باشد. ویزای کار ایتالیا نوعی ویزای بلند مدت ایتالیا است که به عنوان ویزای ملی یا ویزای D نیز شناخته می شود. ویزای کار ایتالیا فقط یک ویزای ورودی است. این بدان معناست که شما اجازه ورود به ایتالیا را خواهید داشت، اما همچنان باید مجوز اقامت یا permesso di soggiorno را دریافت کنید. شما باید هشت روز پس از ورود به این کشور برای Permesso di soggiorno درخواست دهید. این موسسه در این مقاله سعی کرده است نکات مهم و ضروری اخذ این ویزا و همچنین سوالات مهم متقاضیان مهاجرت به ایتالیا از طریق دریافت ویزای جاب آفر و یا پیشنهاد شغلی را بررسی کند.

فهرست مطالب

بررسی جاب آفر یا پیشنهادی شغلی ایتالیا

در این قسمت به یکی از سوالات اصلی متقاضیان مهاجرت به ایتالیا از طریق ویزای کاری ایتالیا پاسخ خواهیم داد که جاب آفر یا پیشنهاد شغلی ایتالیا چیست. به طور کلی جاب آفر به معنای دریافت پیشنهاد شغلی از یک کارفرمای ایتالیایی است که می توانید آن را از وب سایت های کاریابی دریافت کنید و یا از طریق مشاوره با بهترین وکیل و اداره مهاجرت در شغل مورد نظر توسط کارفرما استخدام شوید.

پس از دریافت دعوت نامه جاب آفر، فرد می تواند به سفارت ایتالیا مراجعه و برای دریافت ویزا اقدام کند و در نهایت به ایتالیا سفر کرده و سپس در محل کار مورد نظر مشغول به کار شود. دولت ایتالیا همچنین برای اتباع خارجی مقیم ایتالیا که مایلند اجازه اقامت دانشجویی یا تحصیلی فعلی خود را به اجازه اقامت برای کار تبدیل کنند ، مجوز کار صادر می کند.

کار در ایتالیا با اخذ ویزای ایتالیا با جاب آفر

برای کار در کشور ایتالیا پس از دریافت ویزای جاب آفر Job Offer ایتالیا، ابتدا باید لیست دقیقی از مشاغل مورد نیاز ایتالیا را تهیه کنید. ساده ترین راه برای یافتن نیروی کار و مهارت های دیگری که ایتالیا نیاز دارد، از طریق وب سایت های کاریابی است که همیشه در دسترس هستند. در ادامه مطلب لیستی از سایت های کاریابی برای مخاطبان آورده شده است. این روش برای افرادی که هدفشان کار در ایتالیا و اخذ اقامت دائم ایتالیا می باشد بسیار مناسب است. در حال حاضر شرکت های دولتی و خصوصی بسیاری در ایتالیا وجود دارند که به شدت به نیروی کار حرفه ای برای اشتغال در شرکت خود نیاز دارند.

توجه به این نکته ضروری است که برای یافتن یک پیشنهاد شغلی در ایتالیا و همچنین فرصتی برای درک کامل اقتصاد ایتالیا به زمان نیاز خواهید داشت و در عین حال روش بسیار مفیدی می باشد. کار در ایتالیا از طریق دریافت جاب آفر ایتالیا و یا پیشنهاد شغلی و همچنین یافتن کار در شرکت های دولتی و خصوصی ، معمولا بر اساس صلاحیت ها ، مهارت ها و یا حتی تجربه کاری متقاضی انجام می گردد. به عنوان مثال یک دکتر یا مهندس با توجه به تجربه کاری که دارد به راحتی با کارفرما ارتباط برقرار می کند و یک پیشنهاد کاری از او در ایتالیا دریافت می نماید.

مشاغل تابستانی و جاب آفر ایتالیا

گردشگری در ایتالیا یک تجارت بزرگ است. مشاغل فصلی زیادی از جمله هتل داری و رستوران داری وجود دارد. بدین منظور با توجه به شرایط خود می توانید در کمپ های تابستانی و یا در کوه های آلپ ایتالیا مشغول به کار شوید. بخش کشاورزی همچنین دارای مشاغل تابستانی منظم مانند چیدن میوه و سایر فعالیت های خارج از منزل است. اگر بودجه ای برای کار رایگان دارید، کار داوطلبانه راهی عالی برای توسعه مهارت های خود و یادگیری یک زبان جدید است. داوطلب شدن در رزومه شما عالی به نظر می رسد و به شما توانایی برقراری ارتباط با یکدیگر را می دهد.

بررسی جاب آفر یا پیشنهادی شغلی ایتالیا

بررسی جاب آفر یا پیشنهادی شغلی ایتالیا

مشاغل آموزشی و و جاب آفر ایتالیا

تدریس زبان انگلیسی در ایتالیا تقاضای زیادی دارند ، بنابراین رقابت برای این موقعیت شغلی بسیار بالا است. فرصت های شغلی تدریس در شهرهای بزرگی مانند رم، فلورانس و میلان موجود دارد، اگرچه فرصت های شغلی بسیاری در سراسر کشور ایتالیا وجود دارد. شما می توانید در مدارس دولتی، آموزشگاه های زبان خصوصی و دانشگاه ها تدریس کنید. همچنین می توانید به صورت آنلاین برای دریافت مدرک زبان انگلیسی به عنوان زبان خارجی (TEFL) درخواست دهید، لازم به ذکر است که برخی از مشاغل آموزشی ممکن است به مدرک لیسانس نیاز داشته باشند.

دوره های کارآموزی

از آنجایی که ایتالیایی ها تاکید زیادی بر شبکه سازی دارند جستجوی کار راهی عالی برای شبکه سازی در این کشور است. دوره کارآموزی نیز برای بهبود مهارت های زبانی شما مفید است. دوره کارآموزی در ایتالیا معمولا بین سه تا شش ماه طول می کشد و این کشور به ویژه در بین کسانی که به دنبال تجربه کاری در زمینه های مد، معماری و هنر هستند، محبوبیت خاصی دارد.

مدارک و شرایط لازم برای اخذ ویزای ایتالیا با جاب آفر

هنگامی که متقاضی شغل مورد نظر خود را پیدا کرد و از یک کارفرمای ایتالیایی پیشنهاد شغلی دریافت کرد، می تواند با جاب آفر برای ویزای کاری ایتالیا اقدام کند. اخذ ویزای کار در ایتالیا به معنای اخذ اقامت و ورود به ایتالیا می باشد. افرادی که عضو کشورهای غیر اتحادیه اروپا هستند باید برای اخذ مجوز اقامت اقدام کنند. در عین حال، اخذ اقامت و ویزای ایتالیا با پیشنهاد شغلی یا جاب آفر برای شهروندان نروژ، ایسلند و لیختن اشتاین الزامی نیست. البته هرکسی که قصد اقامت بیش از 90 روز در ایتالیا را دارد باید برای دریافت ویزا به سفارت ایتالیا مراجعه کند. کارمندان این اداره موظفند شما را در خصوص مهاجرت کاری به ایتالیا راهنمایی کنند.

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای ایتالیا با پیشنهاد شغلی

 • گذرمانه دارای دو صفحه سفید و سه ماه پس از انقضای ویزا اعتبار داشته باشد.
 • پرداخت هزینه های کاری در ایتالیا به مبلغ 116 یورو
 • یک کپی از قرارداد امضا شده توسط شما و کارفرما
 • فرم تکمیل شده برای اقامت طولانی مدت در ایتالیا
 • ارائه کلیه مدارک ، رزومه و تجربه کاری فرد متقاضی
 • یک کپی از محل اقامت خود در ایتالیا ارائه دهید
 • اثبات تمکن مالی برای زندگی در ایتالیا
 • گواهی رسمی و رونوشت نولا اوستا
 • دو قطعه عکس پاسپورت

دعوت نامه کاری ایتالیا

پیشنهادات شغلی در ایتالیا معمولا بر اساس سوابق و تحصیلات افراد است. در واقع برای ارسال چنین دعوتنامه ای به ایتالیا نیاز به کارفرما دارید. این کارفرما از افراد با فرصت های مناسب برای سفر به این کشور دعوت می کند. دریافت پیشنهاد شغلی کمی دشوارتر از انواع دیگر دعوت نامه های ایتالیایی است. زیرا برای ارسال این دعوتنامه، کارفرما باید شرایط لازم برای مهاجرت و اقامت فرد دعوت شده را تضمین کند. تضمین این امر گاهی دشوار است. در واقع کارفرما باید مراحل این تضمین و سایر پیش نیازهای مهاجرت فرد دعوت شده به کشور خود را انجام دهد تا دعوتنامه برای آن شخص ارسال شود. این دعوتنامه به صورت الکترونیکی برای فرد متقاضی ارسال می گردد.

لیست مشاغل مورد نیاز در ایتالیا در 2022

دولت ایتالیا هر ساله فهرستی از مشاغلی را که در آن کشور با بحران نیروی کار ماهر مواجه است، اعلام می کند. همانطور که قبلا ذکر شد، در سال های اخیر ایتالیا با بحران بیکاری مواجه شده است و تقریباً بسیاری از مردم این کشور برای ورود به بازار کار با مشکل مواجه هستند. به همین دلیل تنها افرادی که در این زمینه مهارت خاصی دارند می توانند وارد بازار کار شوند. این لیست هر ساله به روز می شود تا افراد بتوانند بر اساس مهارت و تجربه خود در ایتالیا کار پیدا کنند و ویزای کار برای کار در ایتالیا دریافت کنند. در ادامه لیستی از مشاغل پردرآمد، پرطرفدار و سودآور برای دریافت جاب آفر و یا پیشنهاد شغلی در ایتالیا از دیدگاه سازمان همکاری اقتصادی و توسعه آورده شده است. دلیل تقاضای زیاد برای این مشاغل عدم توانایی و مهارت آنهاست. این مشاغل شامل موارد زیر هستند:

 • مهندسی ساختمان و تأسیسات
 • مخابرات و فناوری اطلاعات
 • مهندسی سازه و عمران
 • تکنسین اتاق عمل
 • برنامه نویس نرم افزار
 • آموزش و پرورش
 • پرستار سالمند
 • پرستار کودک
 • مهندسی
 • الکترونیک
 • تکنولوژی
 • ریاضیات
 • کامپیوتر
 • مکانیک
 • معلم
 • خودرو
 • بیمه

در ایتالیا، درصد کمی از مردم بومی به زبان انگلیسی مسلط هستند، بنابراین یادگیری ایتالیایی اجباری است. البته تسلط بر زبان انگلیسی در ایتالیا یک مزیت محسوب می شود زیرا با استفاده از این زبان می توانید پیشرفت زیادی در صنعت گردشگری و آموزش داشته باشید. آموزش زبان انگلیسی یکی از راحت ترین مشاغل اما بسیار کم درآمد در ایتالیا است.

بررسی جاب آفر یا پیشنهادی شغلی ایتالیا

بررسی جاب آفر یا پیشنهادی شغلی ایتالیا

هزینه اخذ ویزای کار ایتالیا از طریق جاب آفر

هزینه اخذ ویزای کار ایتالیا با توجه به شرایط افراد کاملا متفاوت خواهد بود. برای اطلاع از هزینه دقیق و نحوه اخذ ویزای کار ایتالیا از طریق پیشنهاد شغلی با توجه به شرایط خود با کارشناسان ما مشورت نمایید.

میزان حقوق و درآمد در ایتالیا 2022

جویندگان کار برای بهبود وضعیت شغلی و افزایش درآمد خود به ایتالیا مهاجرت می کنند. بنابراین اطلاع از حداقل دستمزد در این کشور موضوع بسیار مهمی است که مردم باید به آن توجه کنند. تعریف حداقل دستمزد در این کشور کاملاً به نوع کار و تعداد ساعات کار متقاضی بستگی دارد. در ادامه مطلب حداقل دستمزد برای برخی مشاغل در این کشور را ذکر نموده ایم :

 1. مهندس برق و انتقال حداقل دستمزد 2,518 €
 2. پزشک عمومی حداقل دستمزد 3294 یورو
 3. فیزیوتراپیست حداقل دستمزد 1517 یورو
 4. آتش نشان حداقل دستمزد 1.447 یورو
 5. دندانپزشک حداقل دستمزد 43294 یورو
 6. حسابدار حداقل دستمزد 2785 یورو
 7. پرستار حداقل دستمزد 1509 یورو
 8. معلم حداقل دستمزد 1555 یورو

لازم به ذکر است که این حداقل دستمزد بسته به شرایط فرد قابل افزایش است و هر چه افراد متخصص در شغل خود باشند و سطح زبان بالاتری داشته باشند دستمزد بیشتری می توانند دریافت کنند.

مراحل دریافت جاب آفر ایتالیا

اگر از کشورهای غیر اتحادیه اروپا به خصوص ایتالیا هستید ، برای مهاجرت به ایتالیا باید از کارفرمایان ایتالیایی دعوتنامه کاری یا قرارداد کاری دریافت کنید. همچنین برای مهاجرت کاری به این کشور باید سه مرحله زیر را طی کنید :

 1. یافتن شغل مناسب در ایتالیا و همچنین اخذ مجوز کار در این کشور
 2. برای اخذ ویزای کار ایتالیا اقدامات لازم را انجام دهید.
 3. مهاجرت به ایتالیا از طریق ویزای کاری

برای دریافت ویزای جاب آفر Job Offer ایتالیا باید مراحل فوق را به ترتیب نشان داده شده انجام دهید. اجازه کار شما در ایتالیا توسط کارفرمای شما صادر می شود و همچنین باید تمامی مدارک خود را به او ارائه دهید. همچنین باید در نظر داشت که صدور ویزای کار ایتالیا شرایط و امکانات خاصی دارد. همانطور که در این مقاله اشاره شد یکی از روش ها و راه های کاریابی در ایتالیا برای جویندگان کار در ایتالیا استفاده از آژانس های کاریابی می باشد. برای ایجاد پروفایل در این آژانس های کاریابی ، افراد می توانند از وب سایت های این آژانس های کاریابی استفاده کرده و پروفایل های مربوطه را ایجاد کنند. آژانس های کاریابی معمولاً فضایی را ایجاد می کنند که جویندگان کار در ایتالیا بتوانند به راحتی مستقیماً با کارفرمایان مورد نظر خود ارتباط برقرار کنند و همچنین کارفرمایان می توانند افرادی را که علاقه مند به کار در آن کشور هستند شناسایی کرده و به آنها پیشنهاد کار ارائه دهند.

بررسی جاب آفر یا پیشنهادی شغلی ایتالیا

بررسی جاب آفر یا پیشنهادی شغلی ایتالیا

در ادامه شما را با لیست سایت کاریابی در ایتالیا آشنا می کنیم.

 • Wanted in Rome
 • EUROINTERIM
 • Porta Portese
 • UNIMPIEGO
 • RISORSE
 • SYNERGIE
 • VEDIOR
 • GBJOB
 • UMANA

بهترین وکیل اقامت و مهاجرت کاری به ایتالیا

متقاضیان زیادی هستند که به دلایل مختلف قصد مهاجرت به ایتالیا را دارند. اما از شرایط ، قوانین و مقررات این کشور آگاهی لازم را ندارند. به همین دلیل متقاضیان مهاجرت به ایتالیا به فردی نیاز دارند که با قوانین و مقررات این کشور آشنایی کامل داشته باشد و بتواند در زمینه مهاجرت و اخذ اقامت به آنها کمک کند. وکیل مهاجرت به ایتالیا فردی با تجربه و با آگاهی لازم از شرایط اقتصادی ، سیاسی ، اجتماعی و اقتصادی ایتالیا می باشد که می تواند کمک شایانی به متقاضیان مهاجرت به این کشور کند.

مهاجرت کاری به ایتالیا در صورت داشتن دعوتنامه کاری از یک کارفرمای ایتالیایی امکان پذیر است. علاوه بر این ، یک کارفرمای ایتالیایی باید فرصت شغلی به مدت 6 ماه (3 ماه در ایتالیا و 3 ماه در اتحادیه اروپا) را تبلیغ کند و در صورت یافتن فرد مناسب ، دعوتنامه کار در خارج از کشور را ارسال کند. این موسسه برای تسهیل در این امر کلیه امور حقیقی و حقوقی شما عزیزان را بر عهده می گیرد و با یافتن شغل مناسب در ایتالیا می تواند فرصت شغلی مناسبی را برای شما عزیزان بیابد.

متقاضیان مهاجرت به ایتالیا برای انتخاب فرد مناسب در این زمینه باید ویژگی های یک وکیل مهاجرتی خوب و با تجربه را به خوبی بدانند. امروزه با افزایش تعداد متقاضیان مهاجرت ، بسیاری از دلالان خود را به عنوان وکلای مهاجرتی مجرب و واجد شرایط معرفی می کنند. به همین دلیل موسسه ما دارای تیمی مجرب از وکلا و مشاوران می باشد که می توانند بهترین خدمات را به متقاضیان ارائه دهند. برخی از نقش ها و مسئولیت های وکیل مهاجرت به ایتالیا :

 • وکیل مهاجرت به ایتالیا باید تمامی شرایطی که متقاضی دارد را ارزیابی کند تا بهترین روش مهاجرت را به وی پیشنهاد دهد.
 • یک وکیل مهاجرت باید تمام مراحل درخواست ویزای شما را به طور دقیق و کامل انجام دهد.
 • وکیل مهاجرت باید با کلیه قوانین و مقررات مهاجرت و موانع آن آشنا باشد.
 • او باید راحت ترین و راحت ترین مسیر مهاجرت را برای متقاضی فراهم کند.
 • باید راحت ترین راه را برای اخذ اقامت دائم ایتالیا در اختیار متقاضی قرار دهد.
 • یک وکیل باید تا پایان مراحل ویزا و اجازه اقامت همراه متقاضی باشد.
 • وکیل باید سابقه چندین ساله در زمینه مهاجرت داشته باشد.
 • وکیل مهاجرت دارای تحصیلات حقوقی رسمی است.
 • او باید تمام قوانین کشور مقصد را بداند.
 • تکمیل پرونده مهاجرتی متقاضیان از دیگر ویژگی های وکیل است.

بسیاری از افراد فکر می کنند که می توانند به تنهایی مراحل قانونی مهاجرت را طی کنند و با مشکلات مهاجرتی و قانونی مواجه نشوند. اما قوانین و مقررات مهاجرت و اقامت کمی پیچیده است و اگر فردی تجربه کافی در این زمینه نداشته باشد، کمتر اجازه اقامت و ویزا می گیرد. به همین دلیل بهتر است قبل از هر اقدامی با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید و با کمک چندین جلسه مشاوره تخصصی بهترین تصمیم را برای سرنوشت خود بگیرید.

بررسی جاب آفر یا پیشنهادی شغلی ایتالیا

بررسی جاب آفر یا پیشنهادی شغلی ایتالیا

سوالات متداول در مورد جاب آفر یا پیشنهاد شغلی ایتالیا

 چگونه می توان بدون جاب آفر ویزای کار ایتالیا گرفت ؟

به طور کلی بدون دریافت پیشنهاد شغلی و جاب آفر اخذ ویزای کار ایتالیا بی فایده است.

آیا می توان بدون مدرک در ایتالیا کار کرد ؟

خیر

برای دریافت ویزای این کشور چه راهی را پیشنهاد می کنید ؟

هر کسی بسته به شرایط می تواند برای ویزا در این کشور اقدام کند. اما در حال حاضر راحت ترین و مناسب ترین راه برای اقامت در ایتالیا گرفتن ویزای تحصیلی است.

آیا امکان تحصیل در ایتالیا برای یافتن کار وجود دارد ؟

بله. بسیاری از افرادی که در این کشور تحصیل کرده اند توانستند ویزای کار و اقامت در این کشور را از همین طریق دریافت کنند.

 شرایط مهاجرت به ایتالیا برای کار در سال 2022 چیست؟

در حال حاضر تنها راه دریافت ویزای کار درخواست دعوت نامه از کارفرما می باشد.

آیا دانشجوی خارجی می تواند در این کشور کار کند ؟

بله. هر دانشجو می تواند تا 20 ساعت در هفته برای رفع نیازهای مالی خود کار کند.

آیا امکان مهاجرت کاری به ایتالیا وجود دارد ؟

اخذ اقامت این کشور از طریق اشتغال امکان پذیر است اما این امر با مشکلات زیادی همراه خواهد بود.