وکیل مهاجرت به انگلیس – هزینه بهترین وکیل و مدارک لازم و مشاوره مستقیم در 2022 انگلیس یکی از کشورهای مهاجر پذیر اروپایی است که با فراهم کردن شرایط مطلوب برای زندگی شهروندان خود به عنوان یکی از محبوب‌ترین کشورها از نظر مهاجران شناخته می‌شود. موقعیت‌های فراوان شغلی و کاری، وجود دانشگاه‌ها و مراکز علمی معتبر، سطح بالای رفاه و… از جمله دلایلی هستند که مهاجران را برای مهاجرت به انگلیس و زندگی در این کشور ترغیب می‌کنند. چنان‌چه شما هم علاقمند به مهاجرت به انگلیس هستید، بهتر است بدانید که راه‌های مهاجرت به این کشور بسیار متنوع هستند و بسته به شرایط خود می‌توانید انتخاب مناسبی داشته باشید. در این مقاله ضمن بررسی راه‌های مختلف مهاجرت به انگلیس و تحلیل شرایط و مزایا و معایب هر یک، قصد داریم شما را با نحوه درخواست مهاجرت و اقامت در این کشور آشنا کنیم. همچنین در پایان این مقاله شما می‌توانید با شناخت ویژگی‌های یک وکیل مهاجرتی مناسب، بهترین وکیل مهاجرت به انگلیس را برای انجام کارهای مهاجرتی انتخاب کنید.

فهرست مطالب

وکیل مهاجرت به انگلیس

کشور انگلستان یا همان پادشاهی انگلستان، کشوری واقع در شمال غربی اروپا بوده که از کشورهای متحد انگلستان، ایرلند شمالی، اسکاتلند و ولز تشکیل شده است. تمامی کشورهای عضور پادشاهی متحد انگلستان تحت حکومت خاندان سلطنتی انگلیس قرار دارند. شهر لندن با حدود ۱۰ میلیون نفر جمعیت به عنوان پایتخت و مرکز اقتصادی این کشور شناخته می‌شود. این کشور یکی از مهاجرپذیرترین و محبوب‌ترین کشورهای اروپایی است که سالانه افراد زیادی از کشورهای مختلف به ویژه ایرلند، هند، پاکستان، نیجریه، غنا و… به آن مهاجرت می‌کنند. مهاجرت تحصیلی و کاری را می‌توان از محبوب‌ترین روش‌های مهاجرت به انگلیس دانست.

وکیل مهاجرت به انگلیس امکان دریافت چه ویزاهایی را برای شما فراهم می‌کند؟

با وجود این که فرد متقاضی برای مهاجرت به انگلستان به تنهایی می‌تواند برای دریافت ویزا و اقامت انگلیس و مهاجرت به این کشور اقدام کند؛ اما وجود یک وکیل مهاجرت به انگلیس می‌تواند در تسریع مراحل و کوتاه و آسان شدن طول مدت درخواست تا دریافت اقامت موثر باشد. وکیل مهاجرت به انگلیس اطلاعات دقیق‌تر و جامع‌تری را در ارتباط با روش‌های مهاجرتی، انواع ویزا و مراحل دریافت آن‌ها دارد و به این شکل می‌تواند موثرتر و سریع‌تر وارد عمل شود. انواع مختلف ویزاها برای اقامت در کشور انگلیس که دریافت آن‌ها با کمک گرفتن از یک وکیل مهاجرت به انگلیس بسیار ساده خواهد شد به شرح زیر هستند:

ویزای Tier 1 یا سرمایه گذاری

این نوع ویزا از جمله خاص‌ترین انواع ویزای انگلیس محسوب می‌شود که به افراد دارای سرمایه‌های بزرگ (حداقل ۲ میلیون پوند) تعلق می‌گیرد. سرمایه گذارانی که قصد دریافت این ویزا را دارند باید این مبلغ را به صورت سهام یا سرمایه وام در شرکت‌های تجازی بریتانیا سرمایه گذاری کنند. مهلت اولیه این ویزا تا حدود ۳ سال و چهار ماه پس از دریافت آن خواهد بود و پس از آن، شخص باید نسبت به تمدید ویزا اقدام کند. تمدید این ویزا تحت برآورده کردن شرایط خاصی برای مدت زمان ۲ سال امکان پذیر خواهد بود. دریافت این ویزا پس از گذشت چندسال و تحت شرایط خاصی می‌تواند منجر به دریافت شهروندی بریتانیا شود. مدت زمان لازم برای دریافت شهروندی بریتانیا بسته به مبلغ سرمایه گذاری شده ممکن است کم یا زیاد شود.

ویزای استارت آپ

تمامی کارآفرینانی که نخستین کسب و کار خود را در بریتانیا راه اندازی می‌کنند قادر به دریافت ویزای استارت آپ خواهند بود. برای دریافت ویزای استارت آپ، هیچ سرمایه اولیه خاصی مشخص نشده است و فرد تنها با فراهم کردن شرایط خاصی می‌تواند برای انجام این کار اقدام کند. یکی از مهمترین شرایط برای دریافت ویزای استارت آپ این است که فرد متقاضی باید خلاقیت و کارآمدی ایده تجارت خود را به کشور بریتانیا اثبات کند. ویزای استارت آپ انگلیس معمولا به صورت دو ساله به متقاضیان داده می‌شود و پس از اتمام دوره آن، فرد قادر به تمدید همان ویزا نخواهد بود و باید ویزای خود را در نوع دیگری تمدید کند. ویزای استارت آپ انگلیس به تنهایی نمی‌تواند به اقامت دائم و شهروندی در این کشور منجر شود؛ اما در صورتی که شخص متقاضی ویزای خود را به ویزای innovator یا کار آفرینی تغییر دهد.

وکیل مهاجرت به انگلیس

وکیل مهاجرت به انگلیس

ویزای کار آفرینی

کارافرینانی که یک ایده بسیار قوی برای راه اندازی کسب و کار در انگلیس داشته باشند می‌توانند از طریق دریافت ویزای کارآفرینی برای سکونت در انگلیس اقدام کنند. البته طرح تجاری این کارآفرینان باید مورد تایید کشور انگلیس قرار بگیرد و توسط یک نهاد تایید کننده پشتیبانی شود. همچنین کار آفرینان در اغلب موارد باید ۵۰ هزار یورو را برای راه‌اندازی تجارت خود فراهم کنند. ویزای کارآفرینی در دوره‌های ۳ ساله صادر می‌شود و پس از اتمام این دوره کارآفرینان می‌توانند ویزای خود را مجددا به مدت ۳ سال تمدید کنند. این افراد به طور معمول پس از گذشت ۶ سال می‌توانند برای دریافت شهروندی انگلیس اقدام کنند.

ویزای اسکیل ورکر

این ویزا به نیروهای کار ماهری که قصد دارند در بریتانیا مشغول به کار شوند تعلق می‌گیرد. برایی دریافت این ویزا، باید در یکی از زمینه‌های مورد نیاز دولت بریتانیا مهارت داشته باشید و درخواست خود را ثبت کنید. علاوه‌بر این، داشتن یک پیشنهاد کاری یا جاب آفر از سوی کارفرمای بریتانیایی ضرورت خواهد داشت. ویزای جاب آفر به مدت ۳ سال انقضا دارد و در صورت تمایل متقاضی برای تمدید، با فراهم کردن تمامی شرایط، این ویزا برای دو سال دیگر قابل تمدید است. چنان چه شخص در طول مدت اقامت خود در انگلیس با ویزای اسکیل ورکر هیچ تخلفی نکرده باشد و تمامی شروط لازم برای دریافت اقامت دائم را داشته باشد می‌تواند پس از ۵ سال برای دریافت اقامت دائم و پس از گذشت ۶ سال برای اخذ شهروندی اقدام کند. همچنین تمامی دارندگان ویزای اسکیل ورکر می‌توانند برای اعضای خانواده وابسته خود ویزا دریافت کرده و آن‌ها را به کشور بریتانیا بیاورند.

ویزای درون شرکتی

با دریافت ویزای درون شرکتی، کارگران خارجی که در یکی از شعب شرکت‌های انگلیسی در سایر کشورها مشغول به کار هستند می‌توانند به شعبه اصلی همان شرکت در انگلستان منتقل شوند. شخص متقاضی باید یکی از دو شرایط موجود برای این انتقال را داشته باشد. شرط اول این است که متقاضی باید حداقل ۱۲ ماه یا یک سال را در این شرکت کار کرده باشد و شرط دوم این است که شخص متقاضی باید یک پیشنهاد کاری با حقوق ۷۳۹۰۰ پوند یا بیشتر را از سوی شرکت بریتانیایی دریافت کرده باشد. ویزای درون شزکتی در دو نوع موجود است. نوع اول ویزای انتقال درون شرکتی است که کارکنان بلند مدت می‌توانند از آن برای جا به جایی استفاده کنند. نوع دوم ویزای کارآموز درون شرکتی است که در ارتباط با برنامه آموزشی فارغ التحصیلان در نقش‌های مدیریتی یا تخصصی داده می‌شود و برای دریافت آن باید حداقل ۳ ماه قبل از درخواست برای کارفرمای خود در خارج از کشور کار کرده باشید. این ویزا در دوره‌های ۶ ساله برای علاقمندان واجد الشرایط صادر می‌شود.

ویزای خانوادگی

این ویزا به افرادی تعلق می‌گیرد که شریک زندگی آن‌ها ساکن کشور بریتانیا باشد یا شهروندی و تابعیت آن کشور را داشته باشد. چنان چه متقاضی و همسر او برای دریافت این ویزا واجد شرایط باشند، شخص می‌تواند یک ویزای ۲.۵ ساله را برای اقامت در انگلیس دریافت کند. در طول مدت این اقامت ۲.۵ ساله، چنان چه هر دو نفر به قوانین پایبند بوده باشند و سوری نبودن ازدواجشان ثابت شده باشد، می‌توانند این ویزا را برای ۲.۵ سال دیگر تمدید کنند. در پایان این ۵ سال، شخص می‌تواند برای دریافت شهروندی انگلیس درخواست دهد.

آیا کمک گرفتن از وکیل مهاجرت به انگلیس برای مهاجرت به این کشور الزامی است؟

خیر. به طور کلی شما به تنهایی هم قادر به انجام کارهای مهاجرتی خود خواهید بود و در صورت داشتن زمان و دانش کافی می‌توانید تمام پروسه مهاجرتی خود را به تنهایی انجام دهید. اما در صورت کمک گرفتن از یک وکیل مهاجرت به انگلیس کاربلد می‌توانید در وقت و زمان خود صرفه‌جویی کنید و کارهای مهاجرتی خود را با زحمت کمتر و در مدت زمان کوتاه‌تری انجام دهید.

وکیل مهاجرت به انگلیس چه وظایفی را بر عهده دارد؟

همان طور که گفته شد، وکیل مهاجرت به انگلیس با انجام وظایف خود موجب تسریع در روند مهاجرتی شما خواهد شد. اما وظایف وکیل مهاجرت به انگلیس چیست؟ اصلی‌ترین وظیفه‌ای که وکیل مهاجرت به انگلیس برعهده دارد این است که مشکلات مهاجرتی پیش روی شما را از بین ببرد و بهترین راه و روش مهاجرت را متناسب با شرایط شما به شما معرفی کند. یکی دیگر از مواردی که وجود یک وکیل مهاجرتی را در پروسه مهاجرت به انگلیس الزامی می‌کند، تغییر مداوم قوانین مهاجرتی در این کشور است. تغییرات دائمی که در روند و قوانین مهاجرتی کشورهای مختلف روی می‌دهند موجب سردرگمی شما در روند مهاجرتی خواهند شد. به همین دلیل استفاده از یک وکیل کاربلد با اطلاعات به روز می‌تواند تاثیر زیادی در پیش بردن روند مهاجرت شما داشته باشد.

در واقع می‌توان گفت تفاوت وکیل مهاجرت به انگلیس با فرد درخواست کننده این است که وکیل مهاجرت به انگلیس اطلاعات بسیار زیادی را در زمینه مهاجرت دارد که به تسریع روند مهاجرتی کمک بسیار بزرگی می‌کند. با کمک وکیل مهاجرت به انگلیس، بخش اعظمی از موانع و مشکلات پیش روی شما برای مهاجرت بسیار کاسته می‌شود.

وکیل مهاجرت به انگلیس باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد؟

همان طور که می‌دانید انجام پروسه مهاجرت به انگلیس کار بسیار حساس و زمان بری است که به دقت و صرف زمان زیادی نیاز دارد. چنان چه از وکیل مهاجرت به انگلیس برای طی کردن پروسه مهاجرتی خود کمک می‌گیرید بهتر است از قبل با خصوصیات یک وکیل خوب آشنا شوید تا هیچ مشکلی در این زمینه برایتان ایجاد نشود. اگر در رابطه با ویژگی‌های یک وکیل مهاجرت به انگلیس کنجکاو هستید بهتر است تا پایان این قسمت از مقاله با ما همراه باشید. از جمله خصوصیات یک وکیل مهاجرت به انگلیس مناسب می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • وکیل مهاجرت به انگلیس خوب باید اطلاعات دقیقی در رابطه با پروسه مهاجرتی داشته باشد.
 • یک وکیل مهاجرت به انگلیس مناسب باید قادر باشد از طریق شناسایی کردن توانایی‌ها و شرایط متقاضیان، بهترین راه و روش مهاجرتی را پیش روی آن‌ها قرار دهد.
 • وکیل مهاجرت به انگلیس باید قادر باشد فرد متقاضی را برای انتخاب ارزان‌ترین راه مهاجرتی کمک کند و اطلاعاتی را در جهت کاهش هزینه‌های مهاجرت در اختیار فرد قرار دهد.
 • یک وکیل مهاجرت به انگلیس مناسب حتما راه کارهای افزایش امتیاز را برای مهاجرت در اختیار شما قرار خواهد داد.
 • وکیل مهاجرت به انگلیس شما را در راستای انجام مراحل مهاجرتی راهنمایی خواهد کرد؛ در نتیجه کمک گرفتن از یک وکیل ماهر می‌تواند مشکلاتی از جمله نقص پرونده و مدارک را از سر راه شما بردارد. وجود اشکال و نقص پرونده می‌تواند آن قدر مشکل بزرگی باشد که شانس شما را برای مهاجرت به این کشور از بین ببرد.
وکیل مهاجرت به انگلیس

وکیل مهاجرت به انگلیس

شرایط دریافت اقامت دائم و شهروندی انگلیس چیست؟

دریافت تابعیت و اقامت دائم کشور انگلیس شرایط ویژه‌ای دارد که از جمله آن‌ها می‌توان به عدم وجود سابقه کیفری، تسلط به زبان انگلیسی، تمایل به زندگی در این کشور، سن بالای ۱۸ سال و… اشاره کرد. البته تمامی شروط لازم برای دریافت اقامت انگلیس به این موارد محدود نمی‌شوند و متقاضی باید تمامی شرایط زیر را برای انجام این کار فراهم کند:

 • شخص متقاضی باید حداقل ۵ سال در این کشور زندگی کرده باشد تا بتواند برای دریافت پاسپورت این کشور اقدام کند.
 • البته ایام اقامت شما در خارج از این کشور در طول پنج سال اقامت خود در کشور بریتانیا باید از ۴۵۰ روز کمتر باشند.
 • همچنین شما نباید در یک سال گذشته بیش از سه سال در کشور دیگری زندگی کرده باشید.
 • به عنوان متقاضی دریافت شهروندی و اقامت در کشور انگلیس نباید در طول اقامت پنج ساله خود هیچ قانون مهاجرتی را زیر پا گذاشته باشید.
 • داشتن سلامت عقلانی و روانی از دیگر شرایط دریافت شهروندی این کشور است.
 • اگر تابعیت یکی از مناطق اقتصادی اروپا را داشته باشید باید برای دریافت تابعیت کشور بریتانیا سند اقامت دائمی که بیانگر اقامت شما در ۱۲ ماه گذشته باشد را ارائه کنید.
 • در پایان چنان چه تمامی شرایط لازم برای زندگی در بریتانیا را داشته باشید و به زبان انگلیسی مسلط باشید می‌توانید اقامت و پاسپورت این کشور را دریافت کنید.

آیا کشور بریتانیا شرایط تابعیت دوگانه را می‌پذیرد یا خیر؟

بله. کشور بریتانیا امکان داشتن تابعیت دوگانه را برای شهروندان خود کاملا مجاز می‌داند. البته ممکن است کشور دیگر تابعیت دوگانه را برای شما مجاز نداند و برای لغو شهروندی شما اقدام کند. در این صورت شما تنها تابعیت کشور بریتانیا را خواهید داشت. برای جلوگیری از وقوع این اتفاق توصیه می‌کنیم پیش از هر گونه اقدامی در رابطه با این موضوع با سفارت کشور خود صحبت کنید.

با مهاجرت به انگلیس کدام یک از اعضای خانواده قادر به مهاجرت به همراه شما هستند؟

تقریبا در تمامی روش‌های مهاجرتی که برای مهاجرت به انگلیس وجود دارند، شخص می‌تواند همسر و فرزندان وابسته زیر ۱۸ سال خود را با خود به انگلیس ببرد. همچنین امکان ادامه تحصیل برای اعضای خانواده شما در انگلیس وجود خواهد داشت. همسر شما می‌تواند در صورت علاقه در این کشور مشغول به کار یا تحصیل شود.

 چه روش‌هایی برای مهاجرت به انگلیس وجود دارد؟

همان طور که گفتیم، روش‌های متفاوتی برای مهاجرت به کشور انگلیس وجود دارند که با استفاده از آن‌ها می‌توانید از شرایط مطلوب زندگی در بریتانیا بهره‌مند شوید. در ادامه قصد داریم روش‌های مختلف مهاجرت به این کشور را به شما معرفی کرده و آن‌ها را برای‌تان شرح دهیم. از جمله راه‌های مهاجرت به انگلیس می‌توان به مهاجرت تحصیلی به انگلیس، مهاجرت کاری به انگلیس، مهاجرت به انگلیس از طریق سرمایه گذاری، مهاجرت به انگلیس از طریق ازدواج، مهاجدت به انگلیس از طریق تمکن مالی، مهاجرت به انگلیس از طریق ورزشکاری و مهاجرت به انگلیس از طریق تولد اشاره کرد که بسته به شرایط خود می‌توانید از هر کدام از آن‌ها استفاده کنید. البته روش‌های نام برده تنها راه‌های مهاجرت به کشور انگلیس نیستند و ممکن است افرادی از طریق پناهندگی برای مهاجرت به این کشور اقدام کنند. باید توجه داشته باشید که در روش پناهندگی، هیچ تضمینی برای امنیت و حتمی بودن پذیرش شما از سوی کشور مبدا وجود نخواهد داشت؛ در نتیجه به هیچ عنوان استفاده از این راه را به شما توصیه نمی‌کنیم. شما می‌توانید با کمک وکیل مهاجرت انگلیس بهترین و مناسب‌ترین روش مهاجرت به این کشور را برای خود انتخاب کنید.

مهاجرت تحصیلی به انگلیس چیست و چه شرایطی دارد؟

این روش از جمله متداول‌ترین راه‌های مهاجرت به کشور انگلیس است که توسط عده زیادی از متقاضیان مهاجرت به این کشور مورد استفاده قرار می‌گیرد. دانشجویان و دانش آموزانی که به دریافت ویزای تحصیلی Tier 4  انگلیس علاقمند هستند می‌توانند نسبت به دریافت این ویزا در دوره‌های کوتاه مدت مدت اقدام کنند. هزینه لازم برای تحصیل در انگلیس بسته به رشته و مقطع تحصیلی شما متفاوت خواهد بود؛ اما به طور میانگین دانشجویان باید مبلغی معادل با ۱۰ الی ۱۵ هزار پوند را برای پرداخت شهریه تحصیلی خود در اختیار داشته باشند. همان طور که می‌دانید، انگلیس یکی از گران‌ترین کشورها در حوزه اروپا و جهان محسوب می‌شود. با توجه به این مسئله، الزام پرداخت شهریه تحصیلی سنگین دور از ذهن نخواهد بود. البته دانشجویان بین المللی می‌توانند برای پرداخت هزینه‌های تحصیلی خود از وام‌های دانشجویی، بورسیه و کمک هزینه‌ها بهره بگیرند.

البته این هزینه تنها به پرداخت شهریه اختصاص دارد و باید هزینه‌های لازم برای محل اسکان، غذا و… را به طور جداگانه در نظر بگیرید. کشور انگلیس یکی از پرطرفدارترین کشورهای جهان برای مهاجرت تحصیلی دانشجویان بین المللی سراسر دنیا است که در حال حاضر دانشجویان زیادی به تحصیل در آن مشغول هستند. از جمله مزایای مهاجرت تحصیلی به انگلیس می‌توان به امکان کاریابی پیش از فارغ تحصیلی اشاره کرد. به این صورت شما پس از اتمام دوره تحصیلی خود به مدت ۴ ماه فرصت دارید که شغلی مناسب برای خود پیدا کنید. در صورت پیدا کردن شغل مناسب در این کشور، می‌توانید ویزای خود را به شکل ویزای کاری تمدید کنید.

مهاجرت کاری به انگلیس چیست و چه شرایطی دارد؟

مهاجرت کاری به انگلیس یکی دیگر از روش‌های مهاجرت به این کشور است که نه تنها فرصت‌های شغلی زیادی را در اختیار نیروی کار بین المللی قرار می‌دهد بلکه می‌تواند به حل مشکل کمبود نیروی کار در این کشور کمک کند. کمبود نیروی کار ماهر و متخصص یکی از مشکلات اساسی کشور انگلیس است که دولت سعی دارد با ارائه ویزاهای کاری متعدد به حل آن کمک کند. چنان چه تخصص شما در لیست مشاغل مورد نیاز کشور بریتانیا قرار داشته باشد، می‌توانید با دریافت جاب آفر یا پیشنهاد کاری از سوی یک کارفرمای انگلیسی برای دریافت ویزای کاری بریتانیا اقدام کنید. پس از ثبت درخواست، شما و سایر نیروهای کار بین المللی توسط سیستم امتیاز بندی بریتانیا سنجیده می‌شوید و در صورتی که امتیاز مورد نیاز را به دست بیاورید قادر به مهاجرت کاری به انگلیس خواهید بود.

البته این ویزای کاری که تحت عنوان ویزای کاری عمومی بریتانیا شناخته می‌شود تنها ویزای کار در این کشور نیست. از جمله سایر ویزاهای کاری که با استفاده از آن‌ها می‌توانید به انگلیس مهاجرت کنید می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • ویزای کاری موقت انگلیس
 • ویزای نوآوری و خلاقیت انگلیس
 • ویزای استارت آپی انگلیس
 • ویزای استعداد جهانی انگلیس
وکیل مهاجرت به انگلیس

وکیل مهاجرت به انگلیس

مهاجرت سرمایه گذاری به انگلیس چیست و چه شرایطی دارد؟

شاید بتوان گفت که مهاجرت سرمایه گذاری به انگلیس از جمله سخت‌ترین برنامه‌های مهاجرتی و سخت‌ترین برنامه‌های مهاجرتی سرمایه گذاری در جهان است. برای استفاده از این برنامه مهاجرتی شما باید پول و سرمایه زیادی را در اختیار داشته باشید و آن را برای سرمایه گذاری در این کشور مورد استفاده قرار دهید. به این صورت که باید مبلغی معادل با حداقل دو میلیون پوند را تهیه کرده و با استفاده از آن در حوزه‌هایی از جمله اوراق قرضه دولتی، سرمایه وام شرکت‌ها و سرمایه وام مشترک سرمایه گذاری کنید. البته تنها انجام این سرمایه گذاری نمی‌تواند به دریافت اقامت دائم و شهروندی در کشور انگلیس منجر شود. چنان چه قصد دارید سرمایه گذاری شما برای دریافت اقامت دائم و شهروندی در این کشور موثر واقع شود لازم است که پول و سرمایه گفته شده را حداقل به مدت پنج سال در چرخه اقتصادی بریتانیا سرمایه گذاری کرده و به گردش بیندازید.

با توجه به مسائل گفته شده حتما متوجه شده‌اید که برای مهاجرت به انگلیس از طریق سرمایه گذاری باید راه مشکل و دور و درازی را طی کنید. البته در صورت رعایت تمامی الزامات و موارد گفته شده، در پایان این راه دور و دراز شما به طور قطع اقامت دائمی و شهروندی این کشور را دریافت خواهید کرد.

مهاجرت سرمایه گذاری به انگلیس از طریق ازدواج چیست و چه شرایطی دارد؟

یکی دیگر از راه‌های مهاجرت به کشور انگلیس، مهاجرت به انگلیس از طریق ازدواج است که در آن، همان طور که به نظر می‌رسد فرد باید با یکی از شهروندانی که تابعیت و اقامت دائم انگلیس را دارد ازدواج کند تا به این طریق قادر به سکونت و زندگی در این کشور باشد. برای استفاده از این روش مهاجرتی و دریافت ویزا به این طریق، دولت این کشور باید از سوری نبودن ازدواج شما اطمینان کامل حاصل کند. همچنین ثبت ازدواج به صورت قانونی در این روش الزامی خواهد بود. چنان شما متقاضی دریافت ویزا و اقامت کشور انگلیس به این روش هستید، می‌توانید ابتدا یک ویزای موقتی ۶ ماهه را از دولت انگلیس دریافت کنید. این ویزا به شما امکان می‌دهد که به مدت ۶ ماه در این کشور ساکن شوید و طی این مدت، ازدواج خود را به صورت رسمی و قانونی ثبت کنید.

البته ارائه این ویزا به صورت رایگان نخواهد بود و دولت بریتانیا برای صدور آن مبلغ ۹۵ پوند را از شما دریافت می‌کند. چنان چه تا پایان مهلت این ویزا قادر به ثبت رسمی و قانونی ازدواج خود نباشید، ویزای موقت شما باطل شده و ملزم به ترک کشور بریتانیا خواهید شد. از جمله شروط مورد نیاز برای دریافت ویزای مهاجرتی از طریق ازدواج می‌توان به شرایط سنی حداقل ۱۸ سال، عدم سابقه کیفری و تایید سلامت روحی و روانی متقاضی اشاره کرد. از جمله شروط مربوط به همسر متقاضی می‌توان به لزوم داشتن درآمد کافی برای اسپانسری، تسلط به زبان انگلیسی و رابطه بر مبنای عشق اشاره کرد.

مهاجرت به انگلیس از طریق تولد چیست و چه شرایطی دارد؟

به طور کلی کشورهای مختلف دنیا تابعیت خود را بر اساس دو قانون خاک و خون اعطا می‌کنند. در قانون خاک، تنها تولد در کشور مورد نظر می‌تواند به دریافت اقامت و تابعیت آن منجر شود. این در حالی است که کشورهای تابع قانون خون، تابعیت خود را تنها تحت شرایطی به شما اعطا خواهند کرد که یکی یا هر دوی والدین شما در کشور بریتانیا به دنیا آمده باشند یا تابعیت آن کشور را داشته باشند. انگلیس از جمله کشورهایی است که قانون خون را برای اعطای تابعیت خود اعمال می‌کند. یعنی شما تنها با به دنیا آمدن در خاک این کشور قادر به دریافت تابعیت و شهروندی آن نخواهید بود و باید حتما شرط دوم یعنی وجود حداقل یک والد انگلیسی را برای دریافت شهروندی این کشور داشته باشید. همچنین چنان چه شخصی که قصد دارد به این طریق شهروندی انگلیس را دریافت کند بالای ۱۸ سال داشته باشد، این قانون برای او اجرا نخواهد شد و دیگر نمی‌تواند از این طریق اقدام کند. یک استثنا در رابطه با مهاجرت به انگلیس از طریق تولد این است که چنان چه نوزادی با والدین نامعلوم در بریتانیا متولد شود، طبق قوانین این کشور تابعیت انگلیس به او داده خواهد شد.

مهاجرت به انگلیس از طریق تمکن مالی چیست و چه شرایطی دارد؟

مهاجرت از طریق تمکن مالی یکی از روش‌های مهاجرت به انگلیس است که به عنوان راحت‌ترین و بی دردسرترین روش مهاجرتی به این کشور محسوب می‌شود. چنان په شما از تمکن مالی خوبی برخوردار هستید و توانایی لازم را برای ساپورت مالی خود و اعضای خانواده‌تان دارید می‌توانید از طریق روش تمکن مالی به کشور انگلیس مهاجرت کنید. برای مهاجرت به انگلیس در این روش، تمکن مالی فرد درخواست کننده باید به حدی باشد که به تنهایی و بدون کار کردن توانایی پرداخت هزینه‌های زندگی را داشته باشد. توجه داشته باشید که با مهاجرت از طریق تمکن مالی شما مجاز به کار کردن در این کشور نخواهید بود و باید تمامی هزینه‌های زندگی خود را از طریق پشتوانه مالی که در اختیار دارید بپردازید. پس از ثبت درخواست برای مهاجرت به انگلیس از طریق تمکن مالی، دولت این کشور تمامی مدارک شما را بررسی می‌کند و پس از اطمینان پیدا کردن از این موضوع که شما به هیچ وجه قصد کار کردن در این کشور را ندارید، برای شما ویزا صادر می‌کند.

همچنین چنان چه شما به دنبال سریع‌ترین راه برای مهاجرت به انگلیس هستید، مهاجرت از طریق تمکن مالی این امکان را برای شما فراهم خواهد کرد که در کوتاه‌ترین زمان ممکن به این کشور مهاجرت کنید. مهاجرت به انگلیس از طریق تمکن مالی مزایای ویژه‌ای دارد که در سایر روش‌های مهاجرتی به این کشور از آن‌ها بهره‌مند نخواهید شد. برای مثال با مهاجرت به انگلیس از این طریق، شما دیگر ملزم به پرداخت مالیات به دولت نخواهید بود. از جمله دیگر مزایای استفاده از این روش برای مهاجرت به کشور انگلیس می‌توان به عدم لزوم ارائه مدرک زبان انگلیسی اشاره کرد. بنابراین چنان چه شما توانایی و مهارت مورد نیاز در زبان انگلیسی را نداشته باشید، هم چنان می‌توانید از این طریق برای مهاجرت به بریتانیا اقدام کنید. به علاوه استفاده از این روش مهاجرتی، به شما این امکان را خواهد داد که از تمامی امکانات و شرایطی که در اختیار شهروندان انگلیس قرار دارند بهره‌مند شوید. این مزایای شهروندی شامل تمامی امکانات درمانی و رفاهی موجود در این کشور هستند. البته استفاده از این روش مهاجرتی برای تمامی مهاجران مناسب نبوده و تنها برای افرادی مناسب است که تمکن مالی بسیار زیادی داشته باشند و بتوانند تمامی هزینه‌های زندگی خود را به طور مستقل پرداخت کنند.

مهاجرت به انگلیس از طریق ورزشکاری چیست و چه شرایطی دارد؟

افرادی که در زمینه ورزشی مهارت بسیار زیادی دارند، می‌توانند از طریق ورزشکاری برای مهاجرت به کشور انگلیس اقدام کنند. افرادی که قصد دارند از طریق ورزشکاری به کشور انگلیس مهاجرت کنند، باید در سطح بین المللی در رشته ورزشی خود شناخته شده باشند. همچنین این افراد باید در رشته ورزشی خود در انگلستان تا بالاترین سطح ممکن ارتقا پیدا کنند. البته قوانین مهاجرت به انگلیس در این حالت به گونه‌ای طراحی شده‌اند که فرد پس از مهاجرت به انگلیس از طریق ورزشکاری می‌تواند همچنان در بازی‌های ملی کشور خود به عنوان بازیکن ملی شرکت داشته باشد.

مهاجرت به کشور بریتانیا چه مزایایی دارد؟

همان طور که گفتیم کشور بریتانیا یکی از محبوب‌ترین مقاصد مهاجرتی در جهان است و مسلما با اقامت در آن شما می‌توانید از مزایای ویژه‌ای بهره‌مند شوید. از جمله مزایای زندگی در کشور بریتانیا می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

این کشور یکی از بزرگترین اقتصادهای جهان است

کشور بریتانیا به عنوان پنجمین اقتصاد بزرگ در دنیا شناخته می‌شود. کلیه سیاست‌های اقتصادی در این کشور توسط رئیس خزانه‌داری بریتانیا اجرا می‌شود. بانک مرکزی انگلستان ناظری بر اجرای تمامی سیاست‌های مالی و پولی این کشور است. عمده قدرت مالی این کشور از طریق صنایع هوا و فضا، کشتی سازی، اتوموبیل، فولاد و معدن تامین می‌شود. البته نقش توریست در افزایش میزان درآمدهای این کشور را نباید نادیده بگیرید. قدرت بالای اقتصادی در کشور بریتانیا موجب می‌شود که فرصت‌های شغلی فراوانی برای شهروندان وجود داشته باشد. همین مسئله موجب شده است که تعداد زیادی از مهاجران برای کاریابی و پیشرفت به بریتانیا مهاجرت کنند.

وکیل مهاجرت به انگلیس

وکیل مهاجرت به انگلیس

امکان تحصیل در دانشگاه‌های معتبر دنیا

استانداردهای بالای تحصیلی در این کشور و بالا بودن میزان امکانات آموزشی و تحصیلی در این کشور، تعداد زیادی از دانشجویان را برای ادامه تحصیل به این کشور جذب می‌کند. البته با مهاجرت به انگلیس، نه تنها قادر به استفاده از امکانات آموزشی پیشرفته خواهید بود، می‌توانید پس از اتمام تحصیل خود در این کشور مشغول به کار شوید. تعدادی از برترین دانشگاه‌های این کشور که از جمله ۱۰۰ دانشگاه برتر جهان محسوب می‌شوند شامل دانشگاه‌های معروف آکسفورد، کمبریج، کالج سلطنتی لندن، منچستر، ادینبرا، بریستول، کینگ کالج لندن، UCL، LSE، بریستول، گلاسکو، وارویک، بیرمنگهام، دورهام، لیدز، ساوت همپتون، شفلید، ناتینگهام و سنت اندروز هستند.

داشتن امنیت کاری و اجتماعی

با کار و زندگی در این کشور، نیازی وجود نخواهد داشت که نگران از دست دادن موقعیت شغلی خود باشید. چرا که امنیت شغلی و فرصت‌های کاری در این کشور بسیار زیاد هستند. همچنین زندگی در این کشور برای شما با سطح بالای امنیت همراه خواهد بود.

بهره مندی از امکانات درمانی پیشرفته سراسری

تمامی افرادی که به عنوان شهروند بریتانیا شناخته می‌شوند یا اقامت دائم این کشور را دریافت کرده‌اند می‌توانند از امکانات درمانی رایگان دولتی استفاده کنند. بریتانیا به عنوان ششمین کشور جهان از لحاظ وجود سیستم‌های درمانی پیشرفته شناخته می‌شود. علاوه‌بر خدمات درمانی رایگان دولتی، مهاجران می‌توانند با داشتن بیمه دولتی از خدمات موسسات درمانی خصوصی استفاده کنند.

وجود آب و هوای مطلوب و معتدل

آب و هوا در اکثر نقاط این کشور به صورت معتدل بوده و بارندگی‌ها عمدتا در تمام طول سال وجود دارند. وجود شرایط آب و هوایی مطلوب می‌تواند از دیگر دلایلی باشد که شما را برای مهاجرت به این کشور ترغیب می‌کند.

بالا بودن سطح رفاه و زندگی

وجود امکانات و تسهیلات گوناگون و پیشرفته در این کشور موجب می‌شود که شهروندان در سطح مطلوبی از رفاه اجتماعی و اقتصادی زندگی کنند و از زندگی خود در بریتانیا رضایت داشته باشند.

مزایای زندگی در شهر لندن چیست؟

چنان چه شما پس از مهاجرت به انگلیس قصد دارید در پایتخت این کشور، لندن، اقامت کنید، از مزایای بسیار زیادی بهره‌مند خواهید شد که از جمله آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

وجود تنوع بالای فرهنگی

شهر لندن یکی از شهرهایی است که تنوع فرهنگی بسیار زیادی در آن وجود دارد؛ چرا که سالانه افراد زیادی از سراسر جهان و سایر قسمت‌های بریتانیا به این شهر مهاجرت می‌کنند. با توجه به این موارد، لندن را می‌توان یکی از متنوع‌ترین شهرهای جهان به لحاظ فرهنگی دانست.

وجود امکانات تفریحی زیاد

مکان‌های تفریحی بسیار زیادی در شهر لندن وجود دارند که می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید. البته توجه داشته باشید که هزینه استفاده از این تفریحات کمی بالا است و امکان دارد شما توانایی پرداخت آن‌ها را نداشته باشید.

وجود گالری‌ها هنری و موزه‌های فراوان

موزه‌ها و گالری‌های هنری زیادی در لندن وجود دارند که بازدید کنندگان می‌توانند از دیدن آن‌ها لذت ببرند. از جمله این موزه‌ها می‌توان به موزه تیت بریتانیا و موزه تاریخ ملی اشاره کرد.

وجود برنامه‌های ورزشی مختلف

باشگاه‌ها، تفریحات و ورزش‌های مختلفی در لندن وجود دارند که امکان استفاده از آن‌ها برای علاقمندان وجود دارد. تفریحات ورزشی متنوع و وجود باشگاه‌های ورزشی معروف می‌تواند یکی دیگر از دلایل علاقمندی افراد به زندگی در این شهر باشد.

وجود سرمایه مالی فراوان

شهر لندن به عنوان پایتخت مالی جهان شناخته می‌شود و در نتیجه مشاغل زیادی در حوزه مالی در این کشور وجود دارند. چنان چه شما توانایی خاصی در این حوزه داشته باشید، می‌توانید در یک شرکت مشغول به کار شوید. پنج و نیم درصد از میزان کل تولید ناخالص داخلی این کشور از طریق صنعت خدمات مالی تامین می‌شود. همچنین این شهر به خاطر وجود بزرگترین بانک‌های جهانی بسیار معروف و شناخته شده است.

حمل و نقل عمومی بسیار قوی

سیستم حمل و نقل عمومی بسیار قوی در شهر لندن امکان جابه‌جایی آسان و سریع در تمامی نقاط شهر را برای شما فراهم می‌کند. از جمله سیستم‌های حمل‌ونقل عمومی لندن می‌توان به شبکه‌های راه آهن زیر زمینی، اتوبوس‌های فراوان، راه آهن سبک، اتوبوس‌های رودخانه‌ای، تراموا، قطارهای زیر زمینی، تاکسی‌های سیاه و دوچرخه‌های اجاره‌ای اشاره کرد.

مهاجرت به انگلیس چه معایبی دارد؟

هر چند مزایای بسیاری برای مهاجرت به انگلیس وجود دارد؛ اما با مهاجرت به این کشور ممکن است با مشکلات و معایبی مواجه شوید. معایب مهاجرت به انگلیس ممکن است در بعضی از شرایط آن قدر اذیت کننده باشند که شما را از انجام این کار بازدارند. از جمله معایب مهاجرت به بریتانیا می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

وکیل مهاجرت به انگلیس

وکیل مهاجرت به انگلیس

معایب شغلی

نه تنها در کشور انگلیس، بلکه در بیشتر کشورهای دنیا چنان چه شما به عنوان یک فرد خارجی در آن کشور مشغول به کار شده باشید با تبعیض‌های شغلی آزاردهنده‌ای مانند اجبار به کار با حقوق و دستمزد پایین مواجه خواهید شد. در اکثر کشورهای جهان، حقوق و مزایایی که برای کارکنان بین المللی در نظر گرفته می‌شود از حقوق و مزایای در نظر گرفته شده برای کارکنان بومی آن کشور کمتر است. اما به چه دلیل دولت انگلیس حقوق کمتری به کارکنان بین المللی خود پرداخت می‌کند؟ دلیل این امر این است که چنان چه حقوق و مزایای پرداختی به بومیان با مهاجران یکسان باشد، مهاجران زیادی از کشورهای فقیر و کم درآمد به انگلیس مهاجرت می‌کنند. در نتیجه چنین اتفاقی، فرصت‌های شغلی برای بومیان محدود شده و نرخ بیکاری در این کشور زیاد خواهد شد.

بیشتر مهاجرانی که در انگلیس مشغول به کار هستند به انجام کارهای یدی اشتغال دارند یا از بین نیروهای کار ماهر و در شرایط گزینش شده‌ای انتخاب شده‌اند. با توجه به این که اولویت کاری همیشه با مردم بومی این کشور است، این امکان وجود دارد که مهاجران با محدودیت‌ها و مشکلاتی مواجه شوند. برای مثال ممکن است نیروهای کار بین المللی مجبور باشند با حقوق و مزایای کمتری به مشاغل مشکل‌تر مشغول شوند.

جرم جنایت در انگلیس

آمارها نشان می‌دهد که وجود مهاجران در کشور انگلیس منجر به افزایش شدید آمار جرم و جنایت در این کشور شده است. این در حالی است که بومیان انگلیس درصد کمتری از این جنایت و تخلفات را به خود اختصاص داده‌اند. البته برخوردهای نژاد پرستانه و تبعیض آمیز در این آمار بی‌تاثیر نیستند و گاه دیده می‌شود که بعضی از زندانیان بین المللی و مهاجران به دلیل تبعیض‌های نژادی در این کشور زندانی شده‌اند. از سوی دیگر بی پروایی مهاجران در انجام تخلفات و جرم و جنایت نوعی حس نژادپرستانه را در مردم انگلیس ایجاد کرده است و حس طرد شدن را به مهاجران منتقل می‌کند.

معایب زندگی در شهر لندن چیست؟

با وجود مزایای بسیار زیادی که برای زندگی در لندن و مهاجرت به انگلیس برشمردیم، انجام این کار می‌تواند با معایب فراوانی هم همراه باشد. از آن جایی که بهتر است پیش از انجام هر کاری جوانب مختلف آن سنجیده شود، بهتر است با خواندن این قسمت از معایب زندگی در این شهر زیبا مطلع شوید تا بتوانید تصمیم گیری بهتری داشته باشید. از جمله معایب زندگی در لندن می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

هزینه‌های بالای زندگی در لندن

کشور انگلیس، یک کشور بسیار گران قیمت است و اوج بالا بودن قیمت‌ها در شهر لندن به خوبی مشهود می‌شود. به خصوص هزینه‌های سرسام‌آور اجاره آپارتمان ممکن است شما را از تصمیمتان برای زندگی در این شهر منصرف کند. میانگین قیمت برای اجاره یک آپارتمان دو خوابه در شهر لندن حدود ۱۷۳۰ پوند است که این مبلغ به طور تقریبی معادل ۲۱۴۰ دلار آمریکا است. این در حالی است که برای اجاره آپارتمان در دیگر شهرهای انگلیس و حتی شهرهای بزرگ‌تر از شهر لندن، شما مبلغ کمتری پرداخت خواهید کرد. اجاره آپارتمان در سایر شهرهای این کشور می‌تواند از نصف هزینه لازم برای اجاره آپارتمان در لندن کمتر باشد. البته متناسب با هزینه‌های بیشتری که در لندن برای زندگی وجود دارد، همان قدر حقوق کارکنان در این شهر نسبت به سایر شهرهای انگلیس بیشتر خواهد بود. چنان چه در شهر لندن مشغول به کار شوید، بدون محاسبه مالیات به طور متوسط ۲۹۰۰ پوند حقوق دریافت می‌کنید که این مبلغ چیزی حدود ۳۶۰۰ دلار آمریکا است.

تراکم بالای جمعیت

به دلیل وجود جمعیت بسیار زیادی که در شهر لندن زندگی می‌کنند، این شهر را می‌توان یکی از شلوغ‌ترین شهرهای انگلیس دانست. شلوغی و تراکم جمعیت در این شهر به قدری زیاد است که امکان دارد برای رسیدن به یک مکان حدود یک ساعت در راه باشید.

آب و هوای آلوده

وجود جمعیت بسیار زیاد و حجم بالای ترافیک در لندن موجب شده است که این شهر به یکی از آلوده‌ترین شهرهای انگلیس تبدیل شود. تعداد بالای سفرها در این شهر، که حدود ۵.۸ میلیون سفر با ماشین تخمین زده شده است موجب می‌شود که آلودگی هوا از حد نرمال فراتر رود. همچنین تعداد قابل توجهی از مردم این شهر در نواحی دارای آب و هوای بسیار آلوده زندگی می‌کنند.

پناهندگی به انگلیس و معایب آن

پناهندگی یکی از بدترین و نامناسب‌ترین روش‌های مهاجرت به انگلیس است که استفاده از آن به هیچ وجه توصیه نمی‌شود.‌ تمام افرادی که از طریق پناهندگی برای مهاجرت به انگلیس اقدام می‌کنند تا حدودی تحت شرایط اجتماعی نامناسبی قرار خواهند گرفت. این افراد باید برای دریافت اقامت کشور انگلیس و اتمام دوره سخت پناهندگی خود از مراحل و شرایط ویژه‌ای عبور کنند. پناهنده‌ای که سعی دارد اقامت کشور مقصد را از این راه دریافت کند باید دلایل کافی را برای راضی کردن و جلب توجه آفیسر بررسی کننده درخواست مهاجرت خود در اختیار داشته باشد. به علاوه این شخص حتی در صورت اخذ شهروندی کشور بریتانیا در وضعیتی که شرایط در کشور مبدل دچار بهبود و تغییر وضعیت شوند مجبور به ترک خاک کشور مقصد خواهد شد. کلیه پناهندگان تا زمان دریافت ویزای خود باید در کمپ پناهندگان زندگی کنند.

خلاصه مقاله و نتیجه گیری

در این مقاله در رابطه با روش‌های مهاجرت به انگلیس، شرایط مهاجرت به انگلیس و شرایط زندگی در این کشور با شما صحبت کردیم. همان طور که گفته شد، روش‌های مختلفی برای مهاجرت به این کشور وجود دارد و شرایط مهاجرت به آن بسیار متنوع هستند. هر چند مهاجرت به این کشور در بعضی از موارد می‌تواند با شرایط بسیار سختی انجام شود؛ اما تنوع راه‌های مهاجرتی به قدری زیاد است که احتمال ناممکن بودن این کار را از بین می‌برد. البته همان طور که گفتیم کمک گرفتن از یک وکیل مهاجرت به انگلیس می‌تواند انجام این کار به ظاهر مشکل را برای شما بسیار ساده کند. توجه داشته باشید که وکیل انتخابی شما باید تمامی ویژگی‌های یک وکیل مهاجرتی خوب را داشته باشد تا بتوانید با خیالی راحت اختیار کارها را به او بسپارید. ویژگی‌های وکیل مهاجرتی خوب در این مقاله مورد بررسی قرار گرفتند و شما می‌توانید با استناد به آن‌ها برای انتخاب یک وکیل مناسب اقدام کنید. همچنین بهتر است وکیل مهاجرتی خود را از بین وکلایی که رزومه خوبی در حوزه مهاجرت به انگلیس دارند و نتایج کاری آن‌ها از قبل ثابت شده است انتخاب کنید. امیدواریم مطالب گفته شده در این مقاله مورد توجه شما قرار گرفته باشند و توانسته باشیم به این شکل به هموارتر شدن مسیر مهاجرتی شما کمک کنیم.

منابع:

https://www.mlcimmigration.com/british-citizenship-naturalisation/?utm_source=google-ads&utm_campaign=naturalisation&utm_medium=nationality%20application&gclid=CjwKCAiAzrWOBhBjEiwAq85QZ-Q6MFbsVbbr63Ufov2AEnJlqWY1F9ES97OWGBEUoWuRcflLTEbCmRoC65cQAvD_BwE

https://www.immigration.uk/