هزینه بهترین وکیل مهاجرت و مدارک لازم و مشاوره مستقیم در 2022 به طور کلی به افرادی که طبق روال قانونی پروانه وکالت را دریافت می‌کنند، وکیل می‌گویند. این افراد می‌توانند در همه دعاوی حقوقی شرکت کرده و ادعای وکالت کنند. با این وجود بعضی از وکلا به صورت اختصاصی به دعاوی خاصی می‌پردازند و در تمام زمینه‌های آن متخصص می‌شوند. مانند وکیل روابط خانوادگی، وکیل ملکی، وکیل کیفری و همچنین وکیل مهاجرت. در این مقاله قصد داریم شما را با وکیل مهاجرت به آلمان آشنا کرده و بگوییم که وظیفه یک وکیل مهاجرت به آلمان چیست و چگونه می‌توانید یک وکیل مهاجرتی خوب را پیدا کنید؟

هر یک از کشورهای مهاجرپذیر به خصوص آلمان دارای قوانین حقوقی داخلی ویژه برای پذیرش اتباع خارجی از کشورهای دیگر هستند. همچنین مسافرت کردن به این کشورها و مهاجرت به قصد اقامت دائم در این آن‌ها قوانین متفاوت و خاص خود را دارد. به همین دلیل افرادی که برای مدت طولانی در این کشور زندگی کرده‌اند یا به مطالعه روند حقوقی مهاجرت و اقامت دائم در این کشورها پرداخته‌اند، از این موضوع مطلع هستند. اگرچه افراد می‌توانند بدون وکیل مهاجرت، اقامت آلمان را دریافت کنند؛ اما یک وکیل مهاجرتی خوب که از قواعد حقوقی و قوانین مهاجرتی آلمان مطلع باشد می‌تواند نقش بسیار مفیدی در روند مهاجرت به افراد داشته باشد.

افرادی که قصد دارند به صورت تحصیلی و تنها به آلمان مهاجرت کند حتماً باید از مشاوره‌های یک وکیل مهاجرت به آلمان در زمینه تحصیلی کمک بگیرند تا دچار مشکلات حقوقی و پذیرش دانشگاه بعد از مهاجرت نشوند. همچنین اقدام به مهاجرت به صورت کاملا شخصی امکان‌پذیر است. ولی بهتر است برای اطمینان بیشتر از مشاوره‌های یک وکیل مهاجرت به آلمان نیز کمک بگیرید به این علت که این افراد در مواجهه با افراد زیادی که قصد مهاجرت به آلمان را دارد هستند و اطلاعات زیادی از شیوه مهاجرت و مشکلات احتمالی و روش حل آن‌ها خواهند داشت. همچنین یک وکیل مهاجرت به آلمان خوب می‌تواند تجربه‌های واقعی افرادی که به این کشور مهاجرت کرده و توانسته‌اند اقامت دائم را دریافت کنند به راحتی در اختیار افراد قرار دهد.

فهرست مطالب

 هزینه بهترین وکیل مهاجرت

مهاجرت، روندی طولانی و تخصصی است. مهاجرت به سایر کشورها از طرق متفاوتی امکان‌پذیر بوده و مهاجرت به آلمان از طریق اشتغال یا تحصیل و همچنین سرمایه گذاری بسیار رایج است. اگر فردی قصد مهاجرت به آلمان را دارد باید روال قانونی برای پذیرش در کشور آلمان و همچنین شرایط مربوطه برای مهاجرت به این کشور را کاملاً بداند. برای این که افراد بتوانند به صورت کاملاً قانونی به مهاجرت بپردازند، نیاز است که از فردی به نام وکیل مهاجرت کمک بگیرند. به این علت که وکلای مهاجرت به خوبی از روند قانونی پذیرش اقامت در یک کشور خاص را می‌دانند.

انواع خدمات آنلاین و آفلاین وکیل برای مهاجرت به آلمان

اگر در شرایطی قرار دارید که نمی‌توانید با یک وکیل مهاجرت به آلمان، حضوری ارتباط بگیرید و دسترسی به یک وکیل مهاجرت به آلمان خوب برای شما امکان پذیر نیست، می‌توانید از انواع خدمات آنلاین و آفلاین وکیل برای مهاجرت به آلمان استفاده کنید. آلمان که یکی از صنعتی‌ترین کشورهای دنیا به حساب می‌آید و جایگاه ویژه و خاصی در اروپا نیز دارد، مورد توجه بسیار زیادی از سرمایه‌گذاران و دانشجویان واقع شده است. به این علت که وجود دانشگاه‌های برتر جهانی در این کشور امکان تحصیل در مقاطع عالی و پیشرفته را برای دانشجویان فراهم می‌کند. همچنین پایین بودن نرخ بیکاری در این کشور که حدوداً کمتر از دو درصد است از نشانه‌های اقتصاد عالی کشور آلمان به حساب می‌آید. زندگی در این کشور از رفاه نسبتاً بالا و ایده‌آلی برخوردار است. با همه این ویژگی‌ها کشور آلمان مقصد بسیاری از افرادی است که قصد مهاجرت به یکی از کشورهای اروپایی را دارند.

راهنمایی گرفتن از یک وکیل مهاجرت به آلمان به این افراد کمک می‌کند، روند مهاجرت خود را راحت‌تر و آسان‌تر طی کند، از مشکلاتی که سر راه یک مهاجر به کشور آلمان وجود دارد مطلع شوند و از قبل راه‌حل‌هایی برای رفع این مشکلات در نظر بگیرند. حتی با وجود شرایطی که یک وکیل مهاجرت به آلمان برای افراد توضیح می‌دهد امکان دارد که افراد آلمان را مقصد مناسبی برای خود ندیده و مقصد مهاجرت خود را تغییر دهند. این یکی از ماهیت‌های اصلی استفاده از یک وکیل مهاجرتی در طی روند دریافت اقامت دائم در خصوص آلمان است. اگر نمی‌توانید به صورت حضوری به یک وکیل مهاجرت مراجعه کنید می‌توانید از طریق سایت‌های معتبر، مشاوره‌های آنلاین از وکلای مهاجرت دریافت کنید. البته دقت کنید که یک وکیل مهاجرت به آلمان باید از خصوصیت‌های خاصی برخوردار بوده و به وظایف خود آگاه باشد و همچنین به قدری قابل اعتماد باشد که بتوان پروسه مهاجرت و اطلاعات خصوصی خود را به او واگذار کرد. البته برای دریافت مشاوره آنلاین از وکیل مهاجرت به آلمان نیازی به ارائه اطلاعات خصوصی نیست، می‌توان قبل از مشاوره آنلاین با وکیل مهاجرت به آلمان با سرچ در گوگل اطلاعات لازم درباره مدارک مورد نیاز و هزینه‌ها و شرایط لازم جهت مهاجرت به آلمان را کسب کرد و بعد از اطمینان کافی و بررسی تمامی شرایط، برای اقدام اصلی مهاجرت به آلمان به صورت حضوری به یک وکیل مهاجرت به آلمان مراجعه نمود.

نحوه برقراری ارتباط با وکلای آلمانی

برای ارتباط با وکلای آلمانی در خصوص مسائل حقوقی کشور آلمان می‌توانید به دفتر اسناد رسمی این کشور مراجعه کنید. همچنین از طریق لیستی که سفارت آلمان از وکلای دادگستری آلمانی خود را ارائه می‌دهد نیز می‌توان با این وکلا ارتباط پیدا کرد. بهترین وکلای آلمانی برای ایرانیان در واقع افرادی هستند که علاوه‌بر تسلط به مسائل حقوقی و قوانین کشور آلمان و تسلط کافی به زبان آلمانی آگاهی نسبی با مسائل حقوقی ایران و زبان فارسی نیز داشته باشد. به این علت که افرادی که به آن‌ها مراجعه می‌کنند در واقع از ریز جزئیات مسائل حقوقی در آلمان مطلع نیستند و روند مهاجرت به این صورت است که باید نسبت به مسائل حقوقی هر دو کشور مطلع بود و قوانین هیچ کدام از دو کشور را زیر پا نگذاشت. در صورت نقض قوانین یکی از کشورها چه کشوری که قرار است از آن مهاجرت کنید و چه کشوری که قرار است در آن اقامت دائم دریافت کنید، روند مهاجرت شما غیر قانونی بوده و لغو خواهد شد؛ در این صورت وجود یک وکیل زبده و توانمند که به مسائل هر دو کشور مطلع است می‌تواند راهنمای بسیار خوبی برای کسانی که دچار مشکلات حقوقی در روند مهاجرت شده‌اند، باشد.

این همچنین ایرانی‌هایی که در کشور آلمان اقامت دارند اگر دچار مشکلات حقوقی و گرفتار مسائل دادگاهی در این کشور شوند، بدون شک یک وکیل ایرانی که به زبان فارسی تسلط دارد و همچنین از مسائل حقوقی آلمان اطلاع کافی دارد می‌تواند راهنمای بیشتری برای این افراد داشته باشد؛ به این علت که اطمینان و امنیت بیشتری به موکل ایرانی خود می‌بخشد. همچنین فارسی‌زبانان در کنار یک وکیل هم‌زبان، از این که به طور کامل از حقوق آن‌ها دفاع خواهد شد اطمینان کافی خواهند داشت. در کشور آلمان این امکان وجود دارد که می‌توانید با هزینه‌های دولت کمک‌های حقوقی دریافت کنید. در شرایطی که هزینه زیاد برای اخذ یک وکیل در آلمان را ندارید می‌توانید از این مزیت استفاده کنید. دولت هزینه‌های وکالت و دادگاه را برای انجام مراحل قانونی و حقوقی در پرونده‌های خاص پرداخت خواهد کرد؛ این موضوع به این علت است که افراد به خاطر نداشتن پول و فقر از مراجعه به دادگاه منصرف نشوند و در شرایط ناحق قرار نگیرد و با ناعدالتی در حالی که حق با آن‌هاست دردادگاه نبازند. پیدا کردن یک وکیل آلمانی مناسب کار آسانی نیست. می‌توانید از دوستان و آشنایان خود کمک بخواهید؛ گستردگی روابط اجتماعی در این شرایط بسیار به شما کمک می‌کند؛ همچنین در سایت‌های مخصوصی می‌توانید وکلای متخصص در منطقه‌ای از آلمان که در آن اقامت دارید را پیدا کنید. همچنین وکلای مخصوص پناهندگی و مهاجرت نیز در سایت‌های مخصوصی، لیست شدند که می‌توانید با آن‌ها تماس بگیرید.

هزینه بهترین وکیل مهاجرت

هزینه بهترین وکیل مهاجرت

ویژگی‌های وکیل مهاجرت به آلمان چیست؟

یک وکیل مهاجرت در واقع می‌تواند به موکل خود برای مهاجرت به کشور آلمان مشاوره و راهنمایی‌های تخصصی ارائه بدهد و او را در روند مهاجرت راهنمایی کند. یک وکیل مهاجرت به آلمان باید دارای ویژگی‌های خاصی باشد؛ برای مثال:

 • وکیل مهاجرت باید به قوانین کشورهای آلمان و ایران تسلط کافی داشته باشد.
 • برای اعتماد به یک وکیل مهاجرت به آلمان باید مشخصات و مجوز‌های وکیل مورد نظر برای شما واضح و کاملاً آشکار باشد. این موضوع نشان‌دهنده این است که وکیل مهاجرت به آلمان دارای مجوز‌های لازم برای پیگیری پرونده مهاجرت شما به صورت رسمی است.
 • یکی از ویژگی‌های بارزی که باید یک وکیل مهاجرت به آلمان داشته باشد، مسئولیت پذیر بودن و همچنین صادق و پیگیر بودن است. مهاجرت یک فرآیند طولانی و وقت‌گیر است و نیازمند پیگیری‌های مداوم و مسئولیت‌پذیری دقیق برای انجام صحیح و درست فرآیند مهاجرت خواهد بود. در نتیجه سرعت عمل، پیگیری و مسئولیت‌پذیری یک وکیل مهاجرت به آلمان می‌تواند هزینه‌های مربوطه را کاهش دهد.
 • وکیل مهاجرتی باید کوچک‌ترین مشکلات و تغییراتی که در فرآیند مهاجرت شما به کشور آلمان ایجاد می شود را به شما اطلاع داده و در کنار شما به رفع این مشکلات به پردازد؛ همچنین راهنمایی‌های لازم را در اختیار شما قرار دهد.
 • صداقت یک وکیل مهاجرت نشان می‌دهد که می‌توان به او اعتماد کرد. وکیل باید از قبل مشخص کند چه مقدار حق‌الوکاله از شما جهت وکالت مهاجرت به آلمان دریافت خواهد کرد.

کمک گرفتن از وکیل مهاجرت به آلمان چه مزایایی دارد؟

می‌توان گفت تعداد زیادی از افراد، این سوال را در ذهن دارند؛ به این علت که خود فرآیند مهاجرت به آلمان هزینه زیادی برای آن‌ها به دنبال خواهد داشت؛ همچنین اخذ پذیرش و ویزا نیز هزینه هنگفتی دارد. این موارد سبب می‌شود تا مهاجران بدون نیاز به وکیل مهاجرت به آلمان، خودشان انجام تمام این پروسه را برعهده بگیرند.

اما باید بدانید که عدم آشنایی افراد با شرایط حقوقی و مدارک مورد نظر از ابتدای کار که اخذ پذیرش و ویزا بوده تا دریافت اقامت دائم یکی از مهم‌ترین قسمت‌های مهاجرت به آلمان است، می‌تواند مشکلات زیادی برای افراد به دنبال داشت؛ به صورتی که رفتوآمدها و پیچیدگی‌های اداری و حقوقی آن‌ها را از فرایند مهاجرت خسته و ناامید کند. اگر افراد به تنهایی بخواهند فرآیند مهاجرت به آلمان را در پیش بگیرند‌، باید برای شرایط بسیار سختی خود را آماده کنند.

به این علت که وجود کوچکترین نقص در مدارک از جمله مدارک زبان یا مدارک تمکن مالی مشکلات زیادی ایجاد خواهد کرد. عدم آگاهی نسبت به شرایط سفارت و قوانین مربوط به ویزای متقاضی و همچنین متقاعد نشدن افسر ویزا در خصوص قصد و هدف از مهاجرت و سفر به آلمان، همه و همه می‌تواند بسیار وقت‌گیر و پیچیده باشد. وجود فردی که از همه پیچ‌وخم‌های این مسیر اطلاع دارد و تجربه کافی را برای مسیر مهاجرت به آلمان به دست آورده در پیشبرد سریع‌تر اهداف و راحتی کار الزامی خواهد بود.

آشنا نبودن یک وکیل به شرایط مربوط به دریافت ویزا و پذیرش اقامت کشور آلمان، شانس افراد را برای دریافت ویزای کشور آلمان و دریافت اقامت دائم کاهش خواهد داد. دلایل بسیار زیادی به علت ناآگاهی افراد وجود دارد که منجر به رد شدن ویزای متقاضی از طرف افسر ویزا خواهد شد. یک بار رد شدن ویزای متقاضی باعث خراب شدن سابقه متقاضی شده و همچنین اعطای ویزای را برای سفرها و اقدام‌های بعدی با ریسک بسیار زیادی همراه خواهد کرد. در این شرایط برای این که سابقه بدی در کارنامه مهاجرت خود بر جای نگذارید، می‌توانید با خیال راحت و پرداخت هزینه‌ای، از یک وکیل مهاجرت به آلمان کمک بگیرید و ریسک موجود در این مسیر طولانی و وقت‌گیر و هزینه‌بر را بسیار زیاد کاهش دهید‌. در نتیجه‌ما توصیه می‌کنیم قبل از این که در هر زمینه‌ای نسبت به پذیرش و ویزا اقدام کنید، با یک وکیل آشنا مجرب و با مهارت مشورت کرده و پروسه این امر مهم را بر عهده متخصصان بگذارید.

دستمزد وکیل مهاجرت به آلمان چقدر است؟

برای آن که بتوانید به طور قانونی روند کاری اخذ اقامت دائم در آلمان را دریافت کنید و مسیر مهاجرت به کشور آلمان را در کوتاه‌ترین مسیر و راحت‌ترین روش طی کنید، بدون شک نیازمند راهنمایی‌ها و همراهی یک وکیل مهاجرت به آلمان خواهید بود. به این موضوع توجه کنید که وکیل که وقت زیادی صرف کسب اطلاعات بسیار دقیق و مورد نیاز در زمینه مهاجرت به آلمان می‌کند و به صورت تخصصی به وکالت در زمینه مهاجرت می‌پردازد پس بدون شک هزینه‌هایی را برای انجام فعالیت‌های تخصصی خود دریافت خواهد کرد.

باید بدانید علاوه‌بر هزینه‌های مهاجرت که در پیش دارید باید حق الوکاله‌ای را برای وکیل مهاجرت به آلمان نیز در نظر بگیرید. دستمزد وکیل مهاجرت به آلمان با توجه به عوامل مختلف از جمله تجربه وکیل و همچنین شرایطی که شما دارید متفاوت خواهد بود. نمی‌توان مقدار مشخصی به عنوان حق‌الوکاله یک وکیل مهاجرت به آلمان اعلام کرد. علاوه‌بر این، موسسه‌های مختلف و وکلای مربوطه، هزینه‌های متفاوتی دریافت می‌کنند. این موضوع بستگی زیادی به تجربه کار و همچنین سابقه درخشان و شناخته شده آن‌ها دارد. هر چقدر که یک وکیل با تجربه‌تر و شناخته شده‌تر در زمینه مهاجرت علی الخصوص مهاجرت به آلمان باشد قیمت دستمزدی که دریافت می‌کند نیز بالاتر خواهد بود.

بهتر است قبل از آن که به طور کلی روند مهاجرت و فعالیت‌های حقوقی و اداری این مسیر طولانی شروع شود، با وکیل مهاجرت به آلمان بر سر مبلغی که قرار است به عنوان دستمزد دریافت کند به توافق برسید. در واقع حق‌الوکاله وکیل مهاجرت به آلمان از قبل تعیین کنید. اگر پرداخت دستمزد وکیل مهاجرت به آلمان را آخر کار موکول کنید امکان دارد که بعد از انجام مقداری از فرآیند مهاجرت بر سر هزینه‌ها به توافق نرسید و فرآیند مهاجرت شما با یک وکیل مشخص نصفه رها شود و برای ازسرگیری دوباره فرآیند مهاجرت باید هزینه دوچندان و وقت فراوان نیز صرف کنید.

هزینه مهاجرت به آلمان چقدر است؟

روش‌های متفاوتی برای مهاجرت به کشور آلمان و دریافت ویزای این کشور وجود دارد و باید گفت که مهم‌ترین موضوعی که قبل از هر اقدام مهاجرتی باید در نظر گرفت هزینه‌هایی است که قرار است در این مسیر پرداخت شود. کشور آلمان به لحاظ صنعتی بودن در درجه بالایی قرار گرفته و همچنین آموزش عالی و رفاه زندگی در آلمان، این کشور همیشه از سه کشور برتر برای مهاجرت در نظر گرفته شده است. هر سال متقاضیان زیادی درخواست ورود به خاک این کشور را دارند. امروزه شرایط مهاجرت به کشور آلمان نسبت به گذشته بسیار تغییر کرده و مهاجران شرایط بهتری برای اقامت دائم در این کشور خواهند داشت. وجود یک وکیل مهاجرت به آلمان با تجربه، شما را با ریزهزینه‌هایی که قرار است در این مسیر بپردازید کاملا آشنا خواهد کرد.

با توجه به نوع ویزایی که دریافت می‌کنید و همچنین روشی که قرار است به مهاجرت به آلمان بپردازید، هزینه مهاجرت به المان کاملاً متفاوت خواهد بود. به عنوان مثال، برای مهاجرت از طریق کار، کشور آلمان علاوه‌بر هزینه‌ای که باید برای یادگیری زبان آلمانی تا سطح b1 بپردازید، همچنین باید تمکن مالی برای این ویزای درخواستی داشته باشید. به طور معمول باید ۱۰ الی ۱۲ هزار یورو که هزینه یک سال زندگی متوسط در آلمان است را در حساب خود داشته باشید تا بتوانید ویزای کار در کشور آلمان را دریافت کنید. همچنین اگر قرار است ویزای تحصیلی بگیرید و مهاجرت شما به آلمان از روش تحصیلی باشد، باید گفت که گرچه این کشور در بیشتر دانشگاه‌های خود به صورت رایگان به آموزش عالی می‌پردازد و بورسیه‌های زیادی ارائه می‌دهد، ولی هزینه زندگی و اجاره مسکن و همچنین خوردوخوراک را باید حداقل برای یک سال به همراه داشته باشید. هزینه مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل چیزی حدود ۱۵۰ تا ۷۰۰ یورو است. جدای از این هزینه‌ها باید همان گزینه تمکن مالی و حدود ۱۲ هزار یورو نیز در حساب بانکی خود برای دریافت ویزای تحصیلی نیز وجود داشته باشد.

 مراحل اخذ ویزا و اقامت دائم در آلمان

چند ویزای اقامتی برای کشور آلمان وجود دارد که با توجه به نیاز متقاضیان هر کدام ویزای متفاوتی دریافت می‌کند. در واقع به ویزای توریستی کشور آلمان ویزای شینگن آلمان گفته می‌شود.

ویزای توریستی

رایج‌ترین ویزایی که از طریق سفارت آلمان برای متقاضیان کشور ایران صادر می‌شود ویزای توریستی است. کسی که بتواند ویزای شینگن آلمان را دریافت کند در واقع صاحب یک جواهر با ارزش شده به این علت که کشور آلمان در پیمان شینگن در کشورهای اروپایی قرار دارد و با دریافت ویزای آلمان می‌توانید به ۲۶ کشور اروپایی دیگر که در پیمان شینگن عضو هستند به راحتی سفر کنید. کشورهای اتریش، بلژیک، جمهوری چک، دانمارک، فنلاند، استونی، فرانسه، یونان، مجارستان، ایسلند، ایتالیا، لتونی، لیتوانی، هلند، نروژ، مالت لوکزامبورگ، لهستان، پرتغال، اسپانیا، سوئد، سوئیس، اسلواکی، اسلوونی، لیختن‌اشتاین و همچنین کشور آلمان، کشورهایی هستند که در معاهده شینگن قرار دارند. با دریافت ویزای آلمان که همان ویزای شینگن است، توریست‌ها می‌توانند به این کشورها سفر کنند. شینگن همان ویزای گردشگری آلمان است و افرادی که علاقه زیادی به مشاهده جاذبه‌های شگفت‌انگیز این کشور را دارند، می‌توانند ویزای گردشگری آلمان را دریافت کنند. ولی ویزای شینگن فقط برای ۹۰ روزه اعتبار دارد و بعد از آن باید سریعاً خاک آلمان را ترک کنید. بنابراین برنامه سفرتان را باید جوری تنظیم کنید که این ۹۰ روز به طور کافی از تمام قسمت‌های تاریخی آلمان دیدن کنید.

هزینه بهترین وکیل مهاجرت

هزینه بهترین وکیل مهاجرت

ویزای دیدار با خانواده

ویزای دیگری که کشور آلمان به افراد می‌دهد، ویزای دیدار با اعضای خانواده است اگر یکی از اعضای خانواده‌تان، مانند پدر، مادر، خواهر یا برادر که اعضای خانواده بسیار نزدیک و درجه یک هستند در خاک آلمان زندگی می‌کنند، می‌توانید از طریق دعوتنامه‌ای که آن‌ها برای شما می‌فرستند به دیدار آن‌ها در کشور آلمان بروید. با توجه به این که دعوت‌نامه از طرف میزبان، فردی که در خاک آلمان سکونت دارد، برای یک خارجی ارسال شده، تمام هزینه‌ها خرج و مخارج در طول سفر معمولاً بر عهده میزبان است. همچنین افرادی که دعوتنامه را دریافت می‌کنند باید بالای ۱۸ سال سن داشته باشند و در صورتی که کمتر از این، سن دارند حتماً باید رضایت‌نامه رسمی والدین را در کنار دعوتنامه ارائه دهند. در نهایت ویزای دیدار با خویشاوندان برای همسر نیز صادر می‌شود.

ویزای تحصیلی

از مشهورترین ویزاهای کشور آلمان، ویزای تحصیلی آلمان است. آلمان که دارای دانشگاه‌های برتر جهان بوده، همه ساله متقاضیان زیادی جهت تحصیل در دانشگاه‌های فوق‌العاده این کشور راهی این سرزمین می‌شود. پرطرفدار بودن تحصیلات عالی در کشور آلمان فقط به این علت که دانشگاه‌های سرشناس و برتری در این کشور حضور دارند نیست؛ بلکه تحصیل کم‌هزینه و در حین حال با سطح بالا و همگام با تکنولوژی‌های به‌روز دنیا است که دانشجویان را به سمت این کشور روانه می‌کند. هر یک از مقاطع خاص تحصیلی که قصد مهاجرت به کشور آلمان را دارند شرایط متفاوت خاصی خواهند داشت.

باید توجه کنید قبل از آن که به سفارت آلمان جهت دریافت ویزای تحصیلی مراجعه کنید، باید مدرکی مبنی بر پذیرش دانشگاه مورد نظر در آلمان را به همراه داشته باشید. در واقع باید قبل از این که نسبت به دریافت ویزا اقدام کنید باید مراحل دریافت پذیرش از یک دانشگاه در کشور آلمان را طی کرده و پذیرش را به صورت رسمی دریافت کنید.

ویزای کار

ویزای کار در آلمان نیز یکی از ویزا‌های پرطرفدار این کشور است. با وجود کم بودن نرخ بیکاری در این کشور و با توجه به این که کشور آلمان سرزمین اختراعات و نوآوری‌های جدید است، افراد زیادی با آرزوی استخدام شدن در شرکت‌های به‌روز آلمانی به سمت این کشور جذب می‌کند. بعد از دریافت ویزای کار در کشور آلمان باید حدود دو سال در این کشور کار کنید تا بتوانید بلوکات یا همان اقامت دائم این کشور را به دست بیاورید. این شرایط برای کسانی که دارای مدرک زبان آلمانی هستند در نظر گرفته شده و کسانی که مدرک b۱ آلمان را ندارند باید نزدیک به سه سال سابقه کار در آلمان داشته باشد.

وکیل مهاجرت به آلمان در تهران

موسسه‌های مشهور زیادی در زمینه مهاجرت فعالیت می‌کنند. اگر به دنبال باتجربه‌ترین و شناخته‌شده‌ترین وکیل مهاجرت به آلمان در تهران هستید کافی است که سری به اینترنت بزنید. بدون شک لیست بلند بالایی از وکلای با تجربه و متخصص در زمینه مهاجرت مخصوصاً وکیل مهاجرت به آلمان برای‌تان بالا خواهد آمد. امروزه تمایل به مهاجرت به کشورهای توسعه یافته و پیشرفته افزایش پیدا کرده و دلایل عمده مهاجرت از ایران علاوه‌بر مسائل اقتصادی، بیشتر مربوط به یافتن کار و تحصیلات در مقاطع بالاتر و دسترسی به تکنولوژی به‌روز دنیا می‌شود. برای این که افراد بتوانند اقامت دائم در یک کشور را از طریق مهاجرت به دست بیاورند، باید روند قانونی مهاجرت به کشور مورد نظر را طی کنند تا بتوانند تابعیت کشور خارجی دریافت کرده و در آن جا به مدت طولانی اقامت داشته باشند. انجام مهاجرت بدون تایید رسمی و خلاف قوانین مهاجرت، غیر قانونی شناخته می‌شود و دولت‌ها کاملاً می‌توانند مهاجران غیر قانونی را بازداشت و حتی حبس کنند.

معرفی بهترین وکلای مهاجرت به المان

همان طور که گفتیم به دو روش می‌توانید بهترین وکلای مهاجرت به آلمان را پیدا کنید. یکی از روش های پیدا کردن یک وکیل مهاجرت به آلمان با تجربه و مناسب، به وسیله پرس‌وجو از افرادی است که توانسته‌اند روند مهاجرت را به خوبی طی کنند و کمک گرفتن از آن‌ها در زمینه یافتن وکیل مهاجرت است. روش دوم جست‌جو در اینترنت است که به راحتی می‌توانید با سرچ وکیل مهاجرت به آلمان با موسسه‌های مختلفی روبه‌رو شوید که می‌توانند شما را در انتخاب یک وکیل مهاجرت به آلمان به خوبی راهنمایی کنند. برای مثال محمد رضا مهری، جلال رودگر، احسان فراهانی و…از جمله بهترین وکلای مهاجرت به آلمان هستند.

قوانین مهاجرت به آلمان در سال 2022

با وجود ویروس کرونا و محدودیت‌هایی که در رفت و آمدها به کشورها ایجاد شده، سخت گیری های پذیرش مهاجر به کشور آلمان افزایش پیدا کرده است . همچنین با وجود شرایط متفاوت که در سفرهای خارجی ایجاد شده قوانین جدیدی برای ورود به کشور آلمان اعلام می شود. میتوان گفت علاوه بر شهروندانی که عضو کشورهای اتحادیه اروپا و حوزه شینگن میباشند ،شهروندان کشورهای دیگر هم در صورت اینکه دلیلی موجه و ضروری داشته باشند می توانند به آلمان سفر کنند.در حال حاضر سفارت آلمان در ایران بسته است خبری از افتتاح مجدد آن به گوش نمی رسد .همچنین با وجود سوی جدید کرونا، ایران در لیست کشورهای پر خطر در سیستم آلمان قرار گرفته، بنابراین محدودیت‌های قانونی اکنون برای ورود ایرانیان به این کشور وجود دارد.ولی می توان گفت اگر تا سال ۲۰۲۲ این بیماری از روی دنیا برچیده شود شاید روند مهاجرت به آلمان به روند عادی خود برگردد ولی بدون شک دچار تغییراتی خواهد شد. این دو قانون اصلی برای مهاجرت به آلمان در هر کدام از روشهای مهاجرت وجود دارد ؛یکی از آنها تسلط به زبان آلمانی تا سطح خاص و دیگری داشتن حداقل تحصیلات می باشد. در هر کدام از روش های مهاجرت به کشور آلمان شرایط خاص حقوقی و قوانین خاص خود را دارد که شما با مراجعه به وکیل مهاجرت به آلمان می توانید از تمامی این شرایط مختص خودتان اطلاع پیدا کنید.

راه های مهاجرت به آلمان

از روش‌های فراوان مهاجرت به آلمان ، ۵ روش زیر در بین مهاجران اهمیت بیشتری دارد. در ادامه به توضیح هر یک از موارد زیر خواهیم پرداخت.

 • مهاجرت از طریق ازدواج
 • مهاجرت از طریق کاری و کارآفرینی
 • مهاجرت از طریق سرمایه گذاری
 • مهاجرت از طریق تحصیلی
 • پناهندگی
هزینه بهترین وکیل مهاجرت

هزینه بهترین وکیل مهاجرت

مشاوره وکیل مهاجرت جهت اقامت آلمان از طریق ازدواج

یکی از آسان‌ترین راه‌هایی که می‌توان اقامت آلمان را دریافت نمود و به آلمان مهاجرت کرد، ازدواج با یک فرد آلمانی یا فردی که اقامت دائم آلمان را دارد، است. باید دقت کنید که مهاجرت از طریق ازدواج شرایط خاص خود را دارد. اولین شرطی که باید رعایت شود اثبات تمکن مالی خود فرد یا همسر وی جهت این که درآمد کافی برای گذراندن زندگی مشترک دو نفر در آلمان را خواهد داشت، است. شرط بعدی برای ورود به کشور آلمان از طریق ازدواج برخورداری از دانش زبان آلمانی حداقل در سطح A 1 است.

افراد بعد از دریافت ویزای ازدواج آلمان می‌توانند وارد این کشور بشوند و به طور قانونی با فرد مورد نظرشان ازدواج کنند؛ اما شرط اصلی این کار این است که متقاضیان نباید کمتر از ۱۸ سال سن داشته باشند و همچنین تمامی گزینه‌هایی که امکان دارد نشان دهد که این ازدواج به صوری است بررسی می‌شود و از ازدواج‌های صوری شدیداً جلوگیری خواهد شد. بهتر است که افراد فقط در شرایطی که به شریک زندگی شان علاقه دارند دست به ازدواج بزند و هرگز برای دریافت اقامت آلمان ازدواج صوری با افراد ناشناس انتخاب نکنند به این علت که دولت آلمان سریعاً متوجه موضوع خواهد شد. بعد از ازدواج و بعد از گذشت دو سال زندگی مشترک در آلمان و همچنین سه سال اقامت فرد در آلمان، فردی که از طریق ازدواج اقدام به مهاجرت به آلمان کرده می‌تواند درخواست دریافت تابعیت دائم بدهد و بعد از بررسی‌های لازم اقامت دائم به وی داده خواهد شد.

مشاوره وکیل مهاجرت جهت مهاجرت به آلمان از طریق کار

یکی از راه‌های مهاجرت به آلمان که رقابت شدیدی برای آن وجود دارد و محبوبیت خاص خود را در بین افراد نیز پیدا کرده‌، استفاده از مهاجرت کاری و استخدام در آلمان برای دریافت اقامت دائم در این کشور است. به این صورت که شما بعد از دریافت مجوز کاری در یکی از شرکت‌های کشور آلمان می‌توانید اقامت دائم خود را دریافت کنید. افرادی که علاقه دارند در آلمان مشغول به کار بشوند می‌توانند از روش‌های مختلفی مانند ویزای جست‌وجوی کار، ویزای کار و همچنین ویزای خوداشتغالی برای دریافت ویزای آلمان اقدام کنند. معمولاً این سبک ویزا به مدت شش ماه بوده و افراد در این مدت تلاش می‌کنند که شغل مناسب خود را پیدا کند و همچنین می‌توانند در صورت پیدا نکردن شغل، ویزا را دوباره تمدید کنند. بعد از یافتن یک کار مناسب در آلمان افراد باید یک قرارداد دو ساله برای دریافت اقامت دائم ببندند. در این مدت ۲ سال می‌توان از ویزای اعتباری کشورهای اروپایی استفاده کرد که حدود ۴ سال است و قابلیت تمدید نیز دارد. شرایط لازم برای مهاجرت از طریق کار به کشور آلمان:

 • داشتن مدرک تحصیلی حداقل کارشناسی
 • داشتن سابقه کاری به مدت حداقل ۵ سال
 • داشتن مدرک زبان آلمانی تا سطح b۱
 • داشتن سن قانونی

مشاوره وکیل مهاجرت جهت اقامت آلمان از طریق سرمایه گذاری

کشور آلمان از ایده های نو که باعث پیشرفت اقتصادی می‌شود به شدت استقبال می کنند و جایگاه خاصی برای کارآفرینان در نظر گرفته است. آلمان با توجه به اینکه شرایط صنعتی و اقتصادی خاص خود دارد کشوری مناسب برای سرمایه گذاران به حساب می‌آید .یکی از راه های مهاجرت به کشور آلمان از روش سرمایه گذاری می باشد که شما باید سرمایه حدود 25 هزار یورو به همراه یک برنامه بیزینس دقیق در اختیار داشته باشید تا بتوانید ویزای سه ساله کارآفرینی و سرمایه‌گذاری را در آلمان دریافت کنید. اگر شرکتتان و برنامه بیزینس شما موفق شود، می توانید اقامت دائم و تابعیت آلمان را دریافت کنید.

مشاوره وکیل مهاجرت جهت مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل

دانشگاه‌های آلمانی که اعتبار بسیار بالای جهانی را دارند، رشته‌های متنوع و متعددی را در مقاطع مختلف تحصیلات ارائه می‌دهند. در دانشگاه‌های آلمان تدریس به زبان‌های آلمانی و انگلیسی است. بنابراین یکی از ویژگی‌هایی که دانشجویان برای پذیرش در دانشگاه‌های آلمانی باید حتماً داشته باشند‌، مدرک معتبر زبان انگلیسی و یا مدرک زبان آلمانی خواهد بود.

قوانین مهاجرت از طریق تحصیل در آلمان به این صورت است که دانشجویان بعد از دریافت پذیرش خود از دانشگاه مورد نظر، اقدام به دریافت ویزای تحصیلی می‌کنند. اگر دانشگاهی که قرار است پذیرش را از آن دریافت کنید نیازمند مصاحبه حضوری بوده و آزمونی را در دانشگاه باید بگذرانید، می‌توانید از ویزای ۹۰ روزه برای رفتن به آلمان و انجام مصاحبه و آزمون در این کشور استفاده کنید. بعد از دریافت پذیرش از دانشگاه مورد نظر با در دست داشتن مدارک پذیرش از دانشگاه و همچنین مدارک زبان انگلیسی یا زبان آلمانی که در بیشتر از دانشگاه‌ها، زبان آلمانی الزامی است، همچنین برگه تمکن مالی، به سفارت آلمان مراجعه کرده و درخواست ویزای تحصیلی می‌دهید. دانشجویانی که در کشور آلمان تحصیل کرده‌اند به راحتی می‌توانند بعد از اتمام دوران تحصیل‌شان کار مورد نظر خود را پیدا کرده و اقامت دائم دریافت کنند‌‌.

شرایط مهاجرت به آلمان

یکی از کشورهای ایده‌آل برای کسانی که قصد زندگی در اروپا را دارند، کشور آلمان است. از حدود قرن بیستم به بعد به علت افزایش منافع سیاسی و اقتصادی و همچنین پیشرفت روزافزون صنعت این کشور، مهاجرت از کشورهای اروپای شرقی و سپس خاورمیانه به آلمان، محبوبیت خاص خود را پیدا کرد. آلمان به این دلیل که قطب صنعتی و اقتصادی اروپا به حساب می‌آید، از مهم‌ترین قدرت‌های جهانی محسوب می‌شود. خدمات گسترده دولتی و امنیت اجتماعی و همچنین فرهنگ اجتماعی مردم ساکن در کشور آلمان باعث شده که مهاجرت به آلمان محبوبیتی بیش از پیش پیدا کند.

راه‌های مختلفی برای مهاجرت به کشور آلمان وجود دارد که برای ایرانیان روش مهاجرت تحصیلی، مهاجرت کاری و مهاجرت از طریق کارآفرینی وهمچنین مهاجرت از طریق ازدواج، مهاجرت از طریق تولد و در آخرین موارد پناهندگی از شناخته شده‌ترین راه‌هایی است که می‌توان به کشور آلمان مهاجرت کرد. هر کدام از این موارد نیازمند شرایط متفاوتی خواهد بود که شما با استفاده از راهنمایی‌های یک وکیل مهاجرت به آلمان به راحتی می‌توانید از این راه حل‌ها مطلع شوید و اگر قصد مهاجرت به کشور آلمان را دارید بهترین راه برای مسیر مهاجرت را مطابق با شرایط خودتان انتخاب کنید.

هزینه های زندگی در کشور آلمان چقدر است؟

لازم به ذکر است که آلمان برای رفاه زندگی مردم از قدیمی‌ترین سیستم پوشش سراسری خدمات درمانی در جهان استفاده می‌کند که حدودا از دهه ۱۸۸۰ آغاز شده است. مطابق این سیستم قدیمی همه شهروندانی که در کشور سکونت دارند، به طور قانونی باید نوعی بیمه داشته باشند. می‌توان گفت که ۸۸ درصد از کل جمعیت آلمان تحت پوشش بیمه دولتی هستند و بقیه افراد دارای بیمه خصوصی هستند. امید به زندگی در کشور آلمان حدود ۸۱ سال بوده و رتبه بیست و پنجم جهان را دارد و نشان‌دهنده سطح بالای رفاه زندگی و امید به زندگی بالای این کشور است. بعد از مهاجرت به آلمان باید بدانید که نیروی کاری که در این کشور اقامت دارند از طریق کارفرمای خود بیمه می‌شود و در حالی که فقط نیمی از هزینه بیمه خود را پرداخت می‌کنند . همچنین دانشجویان نیز می‌توانند بیمه دانشجویی دریافت کرده که هزینه خدمات درمانی آن‌ها را به راحتی پوشش خواهد داد.

افرادی که قصد مهاجرت به کشور آلمان را دارند، حتماً باید از این موضوع مطلع باشند که بعد از اتمام دوره یکساله که از حساب پس‌انداز خود برای زندگی در این کشور استفاده می‌کردند، حتماً باید کاری مناسب با درآمد متناسب پیدا کرده تا بتوانند از رفاه نسبی در این کشور برخوردار شوند. آلمان از نظر نرخ بیکاری نرخ پایینی دارد و این نشان‌دهنده این است که شما اگر مهارت و دانش کافی داشته باشید به سرعت می‌توانید شغل مناسبی برای خود پیدا کنید .می‌توان گفت که درآمد ماهیانه متوسطه افراد در این کشور حدود ۲۴۰۰ یورو است. اگر بخواهیم هزینه‌های ابتدایی زندگی در کشور آلمان را برای شما شرح دهیم اولین هزینه هنگفت هزینه اجاره یک واحد آپارتمان خواهد بود. اجاره واحد آپارتمان سه خوابه در مرکز شهر چیزی حدود ۱۵۰۰ یورو براور می‌شود؛ ولی اگر بخواهید یک آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر اجاره کنید حدود ۷۵۰ یورو کافی خواهد بود. برای پرداخت قبوض آب و برق این منزل باید چیزی حدود ۲۳۰ یورو کنار بگذارید و اگر با وسایل نقلیه عمومی رفت‌وآمد می‌کنید حدود هفتاد یورو هزینه رفت‌وآمد خواهد شد. اگر صاحب یک وسیله نقلیه باشید حدوداً یک لیتر بنزین در کشور آلمان ۱.۵ یورو خواهد بود. برای هزینه خوردوخوراک می‌توان اشاره کرد که سه وعده غذا در یک رستوران متوسط برای دو نفر حدود ۵۰ یورو محاسبه می‌شود.