اگر می خواهید بدانید پیشنهاد شغلی در آلمان چیست، این مقاله را تا انتها بخوانید. آلمان یکی از جذاب ترین کشورها برای مهاجران کاری است. آلمان یک کشور صنعتی با اقتصاد در حال توسعه است. در عین حال وضعیت اشتغال و درآمد در این کشور فوق العاده است. به همین دلیل آلمان یکی از بهترین مقاصد مهاجرتی برای کسانی است که به دنبال کار در بهترین شرکت های دنیا با حقوق بالا هستند. اگر می خواهید بدانید پیشنهاد شغلی در آلمان چیست، این مقاله را تا انتها بخوانید. آلمان یکی از جذاب ترین کشورها برای مهاجران کاری است. آلمان یک کشور صنعتی با اقتصاد در حال توسعه است. در عین حال وضعیت اشتغال و درآمد در این کشور فوق العاده است.

به همین دلیل آلمان یکی از بهترین مقاصد مهاجرتی برای کسانی است که به دنبال کار در بهترین شرکت های دنیا با حقوق بالا هستند. آلمان یکی از محبوب ترین کشورهای اروپایی در ایران است که سالانه تعداد زیادی از ایرانیان به روش های مختلف به این کشور مهاجرت می کنند. آلمان به دلیل برخورداری از امنیت اجتماعی بالا و شرایط اقتصادی مناسب برای شهروندانش، از نظر بسیاری از مردم جهان مهاجر محسوب می شود. راه های زیادی برای مهاجرت به آلمان وجود دارد و در این مقاله قصد داریم مهاجرت به آلمان از طریق آفر کار را توضیح دهیم.

فهرست مطالب

مهاجرت نیروی کار رشته های مهندسی چگونه است؟

افرادی که در ایران لیسانس یا فوق لیسانس گرفته اند و دو سال یا بیشتر در این کشور کار کرده اند می توانند برای کار به آلمان مهاجرت کنند. سفارت آلمان سه گزینه مهاجرتی را برای این دسته از افراد ارائه می دهد. در ادامه به سه نوع ویزا که برای این مهندسان صادر می شود اشاره می کنیم.

ویزای کاریابی

مهندسانی که علیرغم داشتن مدرک دیپلم معتبر در کشور خود نتوانسته اند کار پیدا کنند، می توانند برای ویزای مهاجرت و ویزا برای جستجوی کار در آلمان اقدام کنند. پروسه مهاجرت با ویزای کاریابی به این صورت است که افراد مناسب به سفارت آلمان مراجعه کرده و برای جستجوی کار یا جستجوی کار ویزا می گیرند. سپس این افراد به آلمان مهاجرت کرده و در آنجا به دنبال کار می گردند. در صورت یافتن شغل مناسب می توانند برای مجوز کار یا کارت آبی آلمان اقدام کنند.

اقامت کاری

این نوع ویزا به طور خاص برای افرادی صادر می شود که با یک شرکت کارفرمای آلمانی قرارداد کار دارند و شرایط لازم برای اخذ این نوع ویزا را نیز دارند. ذکر این نکته ضروری است که متقاضیان ویزای کار برای اقامت در آلمان فقط می توانند در آلمان زندگی و کار کنند. آنها همچنین از مزایای شهروندی آلمان مانند بیمه، مالیات، مسکن اجاره ای، مراقبت های پزشکی، آموزش رایگان و سایر خدمات اجتماعی برای شهروندان آلمانی برخوردار خواهند شد.

جاب آفر یا پیشنهادی شغلی آلمان

جاب آفر یا پیشنهادی شغلی آلمان

 بلو کارت

ویزای بلو کارت نسبت به دو نوع ویزای قبلی که توضیح داده شد دارای مزیت هایی می باشد و مناسب برای افراد تحصیل کرده و با سابقه کار می باشد. کارت آبی معمولا برای افرادی صادر می شود که حقوق آنها بالاتر از حقوق تعیین شده توسط وزارت کار آلمان است. وزارت کار آلمان میانگین دستمزد سالانه 56800 یورو را در سال 2021 تعیین کرده است.

البته لازم به ذکر است که این مبلغ برای رشته های ریاضی، فیزیک، شیمی، مهندسی، فناوری اطلاعات و پزشکی سالانه 44304 یورو تعیین شده است. به عبارت دیگر افرادی که در آلمان حقوق بیشتری دریافت می کنند باید کارت آبی دریافت کنند و هیچ نوع ویزا دیگری برای آنها صادر نمی شود. همانطور که گفته شد ویزای بلو کارت مزایای زیادی نسبت به انواع دیگر ویزاها دارد.

جاب آفر آلمان چیست؟

آلمان یک کشور صنعتی با نرخ بیکاری بسیار پایین و شرایط اقتصادی بسیار خوب است. این کشور سالانه پذیرای تعداد زیادی مهاجر از سراسر جهان برای تامین نیروی کار خود است. به طور کلی پیشنهاد شغلی به این صورت است که افرادی که دارای تحصیلات عالی یا مدارک فنی و حرفه ای هستند و دارای سابقه خوبی در کار و حرفه خود هستند از شرکت های کاریابی در آلمان پیشنهاد شغلی دریافت می کنند و از این طریق ویزای آلمان را دریافت می کنند. یافتن یک پیشنهاد شغلی مناسب و اقتصادی فقط از سوی شرکت های کارفرمای آلمانی می تواند زمان و هزینه زیادی را ببرد.

لازم به ذکر است که هنگام اخذ ویزا با پیشنهاد کار در آلمان، این ویزا در تمامی مناطقی که مشمول کارت آبی نمی شود معتبر است. افراد می توانند پس از دریافت پیشنهاد شغلی از شرکت کارفرما و انعقاد قرارداد با شرکت، برای ویزای کار برای مهاجرت به آلمان اقدام کنند. این افراد با ویزای کار موقت در آلمان زندگی می کنند و تا پایان قرارداد با شرکت معتبر هستند. البته متقاضیان می توانند پس از پایان دوره اقامت موقت نیز برای اقامت دائم آلمان اقدام کنند. اگر افرادی بخواهند به تنهایی در آلمان یک انتقال شغلی را انجام دهند، ممکن است نیاز به صرف زمان و هزینه زیادی برای موفقیت در این فرآیند داشته باشند و حتی ممکن است با صرف هزینه زیادی از طرف یک کارفرمای آلمانی پیشنهاد کاری دریافت نکنند.

چه مشاغلی را می توان از طریق پیشنهاد شغلی با ویزای کار آلمان به دست آورد؟

آلمان هر ساله لیستی از مشاغل خالی را به سفارتخانه های خود در سراسر جهان ارسال می کند تا با پذیرش مهاجران، نیازهای نیروی کار خود را بر اساس آمار تعداد مشاغل در کشور خود برآورده کند. طبق آخرین آمار مشاغلی مانند مهندسی مکانیک، مهندسی برق، الکترونیک، مهندس ارتباطات، مهندس هوافضا،

مهندس کامپیوتر، مهندس صنایع، مهندس شیمی، مهندس عمران، مهندس صنایع و … در آلمان برای صدور ویزای کاری بسیار قدردانی می شود. بسیاری از مشاغل خالی در زمینه علوم پایه یا تحقیق و توسعه مانند متالورژی، مواد، حسابداری، مدیریت، امور مالی و غیره را نیز می توان با ویزای کار آلمان از طریق پیشنهاد شغلی دریافت کرد.

در صورت داشتن مدرک دانشگاهی در یکی از رشته های فوق با مدرک معتبر یا مدرک فنی و حرفه ای مرتبط و همچنین رزومه مناسب در این زمینه می توانید از یک شرکت پیشنهاد شغلی پیدا کنید، کارفرمایان آلمانی به راحتی می توانند مهاجرت کنند به این کشور.

محدودیت سنی برای دریافت پیشنهاد شغلی در آلمان چقدر است؟

هیچ محدودیت سنی برای دریافت پیشنهاد شغلی در آلمان وجود ندارد. زیرا برای فعالیت با این روش فرد باید حداقل تحصیلات لازم یا صلاحیت فنی و حرفه ای را داشته باشد. افراد برای دریافت پیشنهاد شغلی در آلمان باید حداقل دارای مدرک لیسانس در یکی از رشته های اجباری باشند و داشتن مدرک فنی و حرفه ای مربوطه یک امتیاز است اما الزامی نیست.

افراد جویای کار نباید بیش از 45 سال سن داشته باشند. بدیهی است در صورتی که افراد چندین سال سابقه کار تخصصی داشته باشند و در کار خود مهارت بالایی داشته باشند با تایید شرکت کارفرما می توانند تا 50 سال برای پیشنهاد شغلی اقدام کنند.

 برای دریافت پیشنهاد شغلی در آلمان چقدر سابقه کاری لازم است؟

در فرآیند دریافت پیشنهاد شغلی می توان گفت یکی از مهمترین مدارک مورد نیاز رزومه معتبر می باشد. برای عقد قرارداد با یک شرکت کارفرمای آلمانی، داشتن مدرک دانشگاهی کافی نیست و باید حداقل دو سال سابقه کار تخصصی مرتبط با تحصیلات دانشگاهی خود داشته باشید. افراد برای اثبات سابقه کاری خود باید کلیه ورودی ها را به صورت رزومه معتبر در اختیار شرکت قرار دهند تا پس از ترجمه به آلمانی و انجام بررسی های لازم، مراحل درخواست ویزای کار آلمان تکمیل شود.

 برای پیشنهاد شغلی به زبان آلمانی به چه مدرک زبانی نیاز داریم؟

همانطور که می دانید یکی از مهم ترین مولفه های مهاجرت تحصیل زبان است. برای برخی افراد، فرآیند یادگیری یک زبان جدید می تواند خسته کننده و زمان بر باشد. برای دریافت ویزای کار و درخواست از طریق پیشنهاد شغلی آلمان، به مدرک زبان B2 نیاز دارید.

جاب آفر یا پیشنهادی شغلی آلمان

جاب آفر یا پیشنهادی شغلی آلمان

جاب سیکر چیست؟

ویزای جستجوی کار یکی از انواع ویزای مهاجرتی است که به افراد جویای کار ارائه می شود، این ویزا ۶ ماه اعتبار دارد که به افراد جویای کار اجازه می دهد برای یافتن شغل مناسب به مدت ۶ ماه در آلمان اقامت موقت داشته باشند. در این مدت متقاضیان برای اقامت در آلمان آزاد هستند و باید در این دوره 6 ماهه شغل مناسبی پیدا کنند.

به عبارت دیگر، ویزای جستجوی کار مجوز کار در آلمان است. ویزای جستجوی کار معمولا برای افرادی مناسب است که در شغل و حرفه خود تخصص دارند و به دلیل شرایط اقتصادی یا بهبود امنیت اجتماعی و … به کشورهای اروپایی مهاجرت می کنند.

آلمان خدمات تسهیل ویزا را برای جذب کارکنان حرفه ای و واجد شرایط آلمانی زبان ارائه کرد. آلمان افرادی با سابقه حرفه ای و تحصیلی را برای صدور ویزا برای جویندگان کار ترجیح می دهد. البته افراد بدون تحصیلات و مدارک تحصیلی نیز در صورتی که در کار خود حرفه ای و متخصص باشند می توانند ویزای متقاضی دریافت کنند.

شرایط اخذ ویزای جاب سیکر چیست؟

1.متقاضیان برای دریافت ویزای جستجوی کار باید حداقل 18 سال سن داشته باشند.

 1. متقاضیان متقاضی ویزا باید دارای یکی از مدارک لیسانس، فوق لیسانس یا تحصیلات فنی و حرفه ای در رشته ای مرتبط با کار خود باشند.

3- متقاضی باید مدرک دانشگاهی از یکی از دانشگاه های معتبر گرفته باشد تا این مدرک معادل H + در لیست دانشگاه های آلمان باشد.

 1. متقاضیان ویزای متقاضی باید حداقل 2 سال سابقه کار مرتبط با مدرک تحصیلی در 5 سال گذشته داشته باشند.
 2. افرادی که مایل به اخذ ویزای آلمان هستند باید گواهینامه B2 آلمان را داشته باشند.

 کارت آبی (بلو کارت) چیست؟

کارت آبی (بلو کارت) در واقع یک مهر آبی است که در گذرنامه افراد درج می شود. بلو کارت معادل گرین کارت آمریکا است اما به دلیل پرچم آبی اتحادیه اروپا، کارت آبی نامیده می شود. به عبارت دیگر، کارت آبی یک مجوز اقامت در کشورهای اتحادیه اروپا با مجوز کار در آن کشورها است. برای افرادی که پیشنهاد شغلی از یکی از کشورهای اتحادیه اروپا دارند و حقوق آنها به مقدار مشخصی می رسد کارت آبی صادر می شود.

اگر پیشنهاد شغلی معتبری در یکی از کشورهای اتحادیه اروپا ندارید، هرگونه تلاش برای دریافت کارت آبی بی فایده است و به سادگی وقت خود را تلف می کنید.

 شرایط اخذ بلو کارت آلمان چیست؟

 • برای دریافت کارت آبی افراد باید تابعیت غیر اروپایی داشته باشند.
 • متقاضیان دریافت کارت آبی آلمان باید دارای مدرک دانشگاهی معتبر در آلمان یا سایر کشورها باشند.
 • علاقه مندان به اخذ بلو کارت آلمان باید مدارک سفر کاملا معتبر و مورد نیاز را داشته باشند.
 • متقاضیان دریافت کارت آبی آلمان باید یک پیشنهاد کاری از یک کارفرمای آلمانی با حقوق مناسب داشته باشند.
 • برای دریافت کارت آبی فرد باید دانش کافی به زبان آلمانی داشته باشد و همچنین دارای مدرک زبان آلمانی باشد.
 • متقاضیان دریافت کارت آبی آلمان باید حداقل دو سال تجربه حرفه ای در زمینه تحصیلی خود در پنج سال گذشته داشته باشند.

مزایای کارت آبی (بلو کارت)آلمان چیست؟

همانطور که افرادی که دارای کارت سبز ایالات متحده هستند از مزایای بسیاری برخوردار هستند، دارندگان کارت آبی آلمان نیز از مزایا و مزایای بسیاری برخوردار خواهند شد.

1- با کارت آبی آلمان می توانید از یک زندگی راحت و با کیفیت در کنار خانواده در آلمان لذت ببرید.

2- افرادی که دارای کارت آبی آلمان هستند به راحتی می توانند برای اقامت دائم این کشور اقدام کنند.

3- افرادی که موفق به دریافت کارت آبی آلمان شده اند می توانند شغل خود را بهبود بخشند و در این کشور مشغول به کار شوند.

 1. کسانی که دارای کارت آبی آلمان هستند حق تحصیل رایگان در آلمان و همچنین کلیه آزادی های مدنی مانند سایر شهروندان آلمانی را دارند.
 2. افرادی که دارای کارت آبی آلمان هستند می توانند بدون هیچ مشکلی به کشورهای مختلف اتحادیه اروپا سفر کنند.
 3. با داشتن کارت آبی آلمان، افراد از حقوق شهروندی و همچنین حقوق کار مانند شهروندان آلمانی برخوردار خواهند بود.

تفاوت بین جاب آفر و جاب سیکر چیست؟

همانطور که قبلا ذکر شد، ویزای جستجوی کار یک مجوز اقامت 6 ماهه در آلمان است. متقاضیان این ویزا باید در مدت 6 ماه بتوانند در آلمان کار پیدا کنند. در ویزای آلمان برای افراد جویای کار، سفارت آلمان به افراد تحصیل کرده با منابع مالی خوب اجازه اقامت 6 ماهه در این کشور را می دهد.

نکته مهم این است که افراد برای دریافت ویزای جستجوی کار باید تمکن مالی لازم را داشته باشند تا بتوانند در این 6 ماه تمامی هزینه های سفر، غذا، مسکن و … خود را بپردازند. در ویزای جستجوی کار، اگر افراد نتوانند شغلی متناسب با شرایط و حرفه خود پیدا کنند، باید پس از پایان مدت ویزا به کشور خود بازگردند. افراد برای دریافت ویزای جستجوی کار باید دارای مدرک معتبر دانشگاهی از یکی از دانشگاه های معتبر کشور خود باشند و این مدرک باید مورد تایید آلمان باشد.

اما در ویزای آلمان با جا آفر قبل از ورود به آلمان، افراد شغل مناسبی برای حرفه خود پیدا کردند و با یک شرکت در آلمان قرارداد کار منعقد کردند. این افراد با ورود به آلمان می توانند پس از استقرار در محل مورد نظر شروع به کار کنند. بنابراین این ویزا مدت اعتبار بیشتری دارد و اعتبار آن به قرارداد کاری با فرد بستگی دارد. یکی از ویژگی های قابل توجه ویزا با پیشنهاد شغلی در آلمان این است که برای دریافت این ویزا نیازی به ارائه مدرکی مبنی بر وجود بودجه ندارید.

تفاوت اصلی بین پیشنهاد شغلی و ویزای جستجوی کار در این است که هیچ تضمینی وجود ندارد که ویزای جستجوی کار در طول مدت اعتبار ویزا برای جستجوی کار استفاده شود یا اینکه فرد بتواند کاری را که می خواهد پیدا کند. بعد از مدتی متوجه شوید … اما در ویزا با پیشنهاد شغلی افراد ابتدا پیشنهاد شغلی دریافت می کنند و با آگاهی کامل از شغل و شرایط زندگی خود در این کشور به آلمان مهاجرت می کنند. در کل برای افرادی که بتوانند با پیشنهاد شغلی ویزا بگیرند بهتر است زیرا این افراد قبل از مهاجرت به آلمان از حقوق خود آگاه هستند و می توانند شرایط آینده زندگی در آلمان را مطالعه کنند. به خودتان امتیاز دهید و در نتیجه بهترین تصمیم را برای خود بگیرید.

جاب آفر یا پیشنهادی شغلی آلمان

جاب آفر یا پیشنهادی شغلی آلمان

جاب سیکر است یا جاب آفر؟

برای دادن پاسخ صریح به این سوال باید تا حدودی شرایط خود را مطابق با موقعیت های لازم در پیشنهادات شغلی و پیشنهادات شغلی ارزیابی کنید. اما به طور کلی می توان گفت که در ویزا با پیشنهاد شغلی با توجه به اینکه شما قبل از مهاجرت به آلمان پیشنهاد شغلی دریافت کرده اید، از شرایط کاری، حقوق و مزایای خود و همچنین پیشنهاداتی که برای گرفتن شغل ارائه می دهید مطلع خواهید شد. نیازی به ارائه مدرکی مبنی بر تمکن مالی نخواهید داشت، این روش بهتر از روش اخذ ویزا برای یک جوینده کار است.

برای یافتن پیشنهاد شغلی در آلمان چه باید کرد؟

یافتن شغل مناسب در آلمان کار ساده ای نیست که به زمان و هزینه زیادی نیاز دارد. همچنین می توانید در اینترنت شرکتی را جستجو کنید که مرتبط با حرفه شما باشد، اما در برخی موارد ممکن است افراد با سایت های کلاهبرداری مواجه شوند. برخی از افراد با هدف یافتن شغلی متناسب با حرفه خود و مستلزم هزینه نسبتاً بالایی برای اقامت موقت در آلمان برای ویزای متقاضی اقدام می کنند. البته قابل ذکر است که حتی پس از یک سفر شخصی به آلمان، افراد ممکن است شغلی متناسب با حرفه و تحصیلات خود پیدا نکنند و یا برای مشاغلی که با هزینه های آنها همخوانی دارد، دستمزد کمی به آنها پیشنهاد شود.

برای چه موقعیت های شغلی می توانم برای ویزای جاب آفر آلمان اقدام کنم؟

آلمان یکی از پایین‌ترین نرخ‌های بیکاری در جهان را دارد و نرخ بیکاری در آلمان در سال‌های اخیر رو به کاهش بوده است. آلمان کشوری صنعتی و بسیار توسعه یافته است که با توجه به بازار کار بزرگ، متخصصان واجد شرایط را از کشورهای دیگر می پذیرد و امتیازاتی مانند اقامت در این کشور را به آنها می دهد.

آلمان هر سال لیستی از موقعیت های خالی مورد نیاز خود تهیه می کند و برای سفارت های خود در کشورهای مختلف ارسال می کند. سفارت آلمان با جذب مهاجران متخصص در این حرفه ها به جبران کمبود نیروی کار ماهر در آلمان کمک می کند. طبق آخرین لیست هایی که آلمان در اختیار سفارت های این کشور قرار داده است، بیشتر مشاغل از جمله تکنسین، رشته های مختلف مهندسی و … در نظر گرفته شده است که در زیر تعدادی از این مشاغل مورد نیاز آلمان را نام می بریم.

مهندسی مکانیک

کار در مدل سازی، شبیه سازی، محاسبات عددی، طراحی ماشین، محاسبات مکانیکی سیالات، ترمودینامیک، شکل دهی فلزات، طراحی قالب، ساخت نمونه سازی، نانو مکانیک، تاسیسات صنعتی و بسیاری از زمینه های دیگر.

مهندسی برق

الکترونیک، طراحی برد مدار، اتوماسیون صنعتی، رباتیک، برق، انرژی های نو و تجدیدپذیر، کنترل صنعتی، برق ساختمان ها و غیره.

مهندسی شیمی

طراحی فرآیند، پتروشیمی، کنترل فرآیند، پلیمرها، لاستیمک، پوشش دهی و …

 مهندسی عمران

راه، طراحی سازه، مدیریت ساخت، اجرا، نقشه کشی، نقشه برداری، سازه های مسکونی و تجاری، سازه های صنعتی، سازه های فلزی و …

مهندسی صنایع

مدیریت پروژه، کنترل پروژه، مدیریت تولید، مدیریت بازرگانی، کنترل کیفیت، تضمین کیفیت و …

علوم پایه

ریاضیات، فیزیک، شیمی، زیست شناسی، میکروبیولوژی و غیره.

مهندسی مواد

متالورژی، پوشش دهی ، نانومواد، کامپوزیت ، علم مواد و غیره.

جاب آفر یا پیشنهادی شغلی آلمان

جاب آفر یا پیشنهادی شغلی آلمان

کامپیوتر

علوم کامپیوتر، برنامه نویسی، مدیریت پروژه، راه اندازی و نگهداری شبکه، امنیت شبکه، توسعه اپلیکیشن و غیره.

در اینجا چند شغل دیگر وجود دارد که شما نیاز دارید.

 • کشاورزی و دامپروری
 • مهندسی مکانیک در صنایع غذایی
 • مهندسی رایانه
 • مهندس شیمی
 • علوم تربیتی
 • اقتصاد
 • روانشناسی
 • طراح صنعتی
 • گرایش های مهندسی نرم افزار کامپیوتر
 • کتابخانه
 • مهندسی برق
 • مهندسی پزشکی
 • مهندسی صنایع و علم مواد
 • حسابداری
 • قانون خارجی
 • مهندسی عمران
 • مهندسی هوا فضا
 • زنان و زایمان
 • مهندسی مکانیک
 • بینایی سنجی
 • شنوایی شناسی
 • کاردرمانی
 • ارتوپدی
 • مکانیک خودرو
 • مدیریت صنعتی
 • مدیریت کسب و کار
 • متالورژی
 • موسیقی
 • مترجم انگلیسی
 • روانشناسی بالینی
 • مترجم آلمانی
 • فن آوری مخابرات
 • مهندسی معدن
 • مهندسی برق
 • فناوری اطلاعات
 • مهندس معمار
 • دبیر زیست شناسی
 • اهميت دادن
 • زیست شناسی ژئوتکنیک
 • اقتصاد صنعتی
 • علوم اجتماعی
 • متخصصان فنی
 • و …

شرایط مهاجرت نیروی کار مهندسی چیست؟

همانطور که در ابتدای این مقاله اشاره کردیم، سه راه برای مهاجرت مهندسان به آلمان وجود دارد. در ادامه به بررسی پیش نیازهای اخذ این سه نوع ویزا می پردازیم.

ویزای متقاضی کار

 • متقاضیان ویزای متقاضی باید حداقل دارای مدرک لیسانس از دانشگاه های معتبر باشند که ممکن است معادل ZAB آلمان باشد.
 • برای درخواست ویزای جستجوی کار، متقاضیان باید تجربه حرفه ای مستمر مرتبط با مدرک دانشگاهی داشته باشند.

متقاضیان ویزای متقاضی نیازی به داشتن مدرک زبان آلمانی ندارند، اما باید به افسر ثابت کنند که چگونه می تواند بدون مدرک زبان آلمانی در آلمان کار پیدا کند. بنابراین بهتر است این افراد مدرک زبان آلمانی داشته باشند تا بتوانند کارفرما را متقاعد کنند که آنها را در آلمان استخدام کند.

 • محدودیت سنی قانونی برای درخواست ویزای کاریابی وجود ندارد، اما لازم به ذکر است که متقاضیان بالای 45 سال باید ثابت کنند که سابقه کار تخصصی به عنوان مهندس ارشد یا مدیریت دارند و بازار کار آلمان دانش را می پذیرد. و مهارت ها او
 • یکی از گزینه های مهم برای ویزای جستجوی کار این است که متقاضی باید ثابت کند که بازار کار آلمان تخصص او را می پذیرد و با اصول جستجوی کار در آلمان آشنایی کامل دارد و این فرد می تواند پیدا کند. هم کارفرمای مناسب، هم کارفرمایان. کسانی هستند که اگر در آلمان زندگی کنند او را استخدام می کنند.
 • افرادی که به دنبال ویزا برای جویندگان کار هستند باید در نامه ای رسمی به سفارت آلمان انگیزه ای کامل و شفاف برای مهاجرت به آلمان برای کار ارائه دهند.
 • یکی از نکات مهم در اخذ ویزا برای جویای کار، تامین بودجه می باشد. متقاضی باید ثابت کند که توانایی مالی برای زندگی در آلمان برای 6 ماه مورد نظر خود را دارد. سفارت آلمان برای این مدت مبلغ 5800 یورو در نظر گرفته است.

اقامت کاری

 • متقاضیان ویزای اقامت کاری باید حداقل دارای مدرک لیسانس از یکی از دانشگاه های معتبر کشور باشند که باید معادل ZAB آلمان باشد.
 • طبق قانون، متقاضیان ویزا برای کار و اقامت باید حداقل دو سال سابقه کار حرفه ای مرتبط با تحصیلات عالی خود داشته باشند. البته لازم به ذکر است که شرکت کارفرما با توجه به سن افراد با سالها سابقه کار استخدام می کند.
 • متقاضیان برای اخذ محل کار با یک کارفرمای آلمانی قرارداد کار دارند. این قرارداد کاری باید به یکی از حرفه های تعریف شده توسط وزارت کار آلمان اشاره داشته باشد. در غیر این صورت یک شرکت آلمانی برای استخدام نیروی کار نیاز به مجوز از اداره کار شهرستان دارد. البته ضروری است که موقعیت متقاضی با تحصیلات عالی وی مرتبط باشد.
 • متقاضیان ویزای اقامت باید دارای مدرک قانونی مدرک B1 آلمان باشند. البته در صورتی که افراد مدرک زبان نداشته باشند، کارفرما باید از اداره کار تاییدیه دریافت کند که کارمند برای انجام کار نیازی به مدرک زبان ندارد. اما طبیعتا کارفرمایان آلمانی به کارمندی نیاز دارند که به زبان آلمانی مسلط باشد.
 • همانطور که در رابطه با ویزای جویندگان کار ذکر شد، محدودیت سنی برای این نوع ویزا وجود ندارد. البته متقاضی باید دارای سابقه کار مرتبط با سن باشد.
 • ذکر این نکته ضروری است که برای دریافت ویزای اقامت کاری نه انگیزه نامه و نه منابع مالی لازم نیست.

کارت آبی

 • برای دریافت کارت آبی باید حداقل تحصیلات عالی معادل مدرک مشابه در آلمان از ZAB داشته باشید.
 • برای دریافت کارت آبی، سابقه کار طبق قانون الزامی نیست. البته لازم به ذکر است که یک کارفرمای آلمانی کارگرانی با سابقه کار حرفه ای و حرفه ای مناسب و کافی استخدام می کند.
 • همانطور که گفته شد، کارت آبی مستلزم قرارداد کاری با حداقل دستمزد 56800 یورو در سال (44304 یورو در سال برای مشاغل علوم پایه، فناوری اطلاعات، مهندسی و پزشکی) است.

برای دریافت کارت آبی نیازی به مدرک زبان نیست. اما همانطور که قبلا اشاره کردیم، یک کارفرمای آلمانی به کارمندانی نیاز دارد که به زبان آلمانی مسلط باشند.

 • برای دریافت کارت آبی محدودیت سنی وجود ندارد. اما عمدتاً به دلیل نیاز کارفرما، متقاضی باید دارای سابقه کار مرتبط با سن باشد.
 • برای دریافت کارت آبی نیازی به انگیزه نامه یا منابع مالی ندارید.

دریافت ویزا با پیشنهاد شغلی چقدر طول می کشد؟

فرآیند دریافت ویزای آلمان با پیشنهاد شغلی ممکن است برای هر فرد در موارد مختلف متفاوت باشد. این فرآیند به حرفه و سطح تحصیلات شما و همچنین زمان لازم برای یافتن پیشنهاد شغلی از یک شرکت کارفرمای آلمانی بستگی دارد. اما به طور کلی این روند از 12 تا 15 ماه طول می کشد. همچنین بستگی به مدت زمانی دارد که می توانید مدرک آلمانی خود را دریافت کنید.

جاب آفر یا پیشنهادی شغلی آلمان

جاب آفر یا پیشنهادی شغلی آلمان

حقوق در آلمان چقدر است؟

همانطور که می دانیم هر شغل ممکن است حقوق متفاوتی نسبت به دیگری داشته باشد و شغل بسته به تعداد مشتریان و … درآمدهای متفاوتی داشته باشد. متقاضیان پیشنهاد شغلی در آلمان نیز بسته به قرارداد کاری که توسط شرکت کارفرما منعقد می شود، حقوق متفاوتی دریافت خواهند کرد.

به طور کلی کار در آلمان در صورت دریافت پیشنهاد کاری بین 2500 تا 8000 یورو برای شما به همراه خواهد داشت.

نکته قابل توجه از نظر درآمد این است که افرادی که به کارهای مهندسی مشغول هستند و حقوق ماهیانه آنها بیش از 3580 یورو است، کارت آبی آلمان را دریافت می کنند. این مبلغ همچنین بیش از 4600 یورو در ماه برای موقعیت های مالی و مدیریتی است.

 پیوست خانواده در روش جاب آفر چگونه است؟

معمولا یکی از مهم ترین دغدغه های افرادی که به کشورهای اروپایی مانند آلمان مهاجرت می کنند این است که آیا می توانند فرزندان و همسر خود را به آن کشور بیاورند یا خیر. روش های الحاق خانواده بسته به نحوه استفاده افراد از مهاجرت می تواند متفاوت باشد.

ذکر این نکته ضروری است که برای کسانی که کارت آبی آلمان را دریافت کرده اند، همسر و فرزندان زیر 18 سال می توانند همزمان برای مهاجرت اقدام کنند. برای این دسته از افرادی که کارت آبی آلمان دریافت کرده اند، همسر و فرزندان زیر 18 سال به راحتی می توانند در آلمان به صورت رایگان تحصیل کنند و همچنین همسر بدون محدودیت مجاز به کار می باشد.

اما برای کسانی که نتوانستند برای آلمان کارت آبی دریافت کنند، 3 ماه پس از ورود به آلمان، همسر و فرزندان زیر 18 سال می توانند اقدامات لازم را برای پیوستن به فرد انجام دهند. همسر و فرزندان این دسته از افراد نیز حق تحصیل رایگان و بدون محدودیت دارند.

اما با این روش مهاجرتی (بدون کارت آبی آلمانی) کودکان 16 تا 18 ساله برای اقامت در آلمان باید مدرک زبان C1 داشته باشند. ذکر این نکته ضروری است که این همسران مجاز به کار بدون محدودیت هستند، البته در نظر داشته باشید که همسران قبل از مهاجرت به آلمان باید مدرک زبان آلمانی A2 را دریافت کنند.

مراحل اخذ اقامت دائم از طریق پیشنهاد شغلی آلمان چگونه است؟

بسیاری از افراد متقاضی ویزای موقت و اقامت موقت در کشورهای اروپایی به خصوص آلمان به دنبال اقامت دائم این کشورها هستند. بسیاری از مردم به دلیل شرایط خوب اقتصادی و اجتماعی و رفاه شهروندان کشورهای اروپایی تصمیم به زندگی دائمی در این کشورها می گیرند و آینده خود و فرزندانشان را تضمین می کنند. افرادی که از طریق ویزا به آلمان با پیشنهاد شغلی مهاجرت می کنند می توانند راه های مختلفی را برای اخذ اقامت دائم آلمان امتحان کنند.

اما به طور کلی کسانی که موفق به دریافت کارت آبی آلمان شده اند، پس از گذشت 19 ماه از ورود به آلمان و انجام حرفه خود می توانند اقدامات لازم را برای اخذ اقامت دائم آلمان انجام دهند. اما افرادی که پس از گذشت 4 سال از ورود به آلمان و کسب حرفه موفق به دریافت کارت آبی آلمان نشده اند می توانند اقدامات لازم را برای اخذ اقامت دائم آلمان انجام دهند. اما نکته مهم این است که افرادی که به آلمان مهاجرت می کنند بدون توجه به نوع ویزا می توانند پس از 8 سال اقامت در آلمان برای اقامت دائم آلمان اقدام کنند.

برای دریافت ویزا با پیشنهاد شغلی چه مدارکی لازم است؟

هنگام تهیه مدارک مورد نیاز برای مهاجرت بهتر است از تمامی مدارک چند کپی داشته باشید. معمولاً اسناد باید با امضای افراد همراه باشد. در ادامه مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزا با پیشنهاد شغلی را ارائه خواهیم داد.

 • اصل پاسپورت با کپی از تمام صفحات آن. لطفا توجه داشته باشید که این پاسپورت باید حداقل یک سال اعتبار داشته باشد.
 • دو نسخه از فرم درخواست ویزا تکمیل شده با امضای شخصی.

مدارک معتبر ترجمه شده و معادل آن

 • ارائه مدرک رزومه
 • داشتن مدارک کامل مانند شناسنامه و کارت ملی.
 • بیمه سلامت و حوادث.
 • چند عکس گذرنامه جدید.
 • ارائه مدرکی مبنی بر توانایی مالی (برای افرادی که از طریق کارجو برای مهاجرت اقدام می کنند).

پردرآمدترین شغل در آلمان چیست؟

همانطور که همه می دانیم، هر شغل بسته به تعداد مشتریان و سطح کاری که فرد ارائه می دهد، می تواند درآمد متفاوتی داشته باشد. به طور کلی افرادی که از طریق ویزا به آلمان با پیشنهاد شغلی مهاجرت می کنند در آینده وضعیت اقتصادی خوبی خواهند داشت. اما از جمله پرسودترین مشاغل در آلمان می توان به فناوری اطلاعات (IT)، مهندسی کامپیوتر و پزشکی اشاره کرد.

مالیات کار در آلمان چقدر است؟

یکی از مهم ترین مالیات هایی که یک کارمند باید در آلمان بپردازد مالیات بر درآمد است. مالیات بر درآمد سالانه بر اساس درآمد شما در سال محاسبه می شود. افرادی که در یک شرکت آلمانی کار می کنند نگران پرداخت مالیات بر درآمد سالانه خود نیستند. زیرا مالیات آنها از حقوق ماهیانه آنها کسر می شود و شرکت در پایان سال مبلغ مشخص شده مالیات را به اداره مالیات پرداخت می کند.

در آلمان همه افراد شاغل مشمول مالیات بر درآمد هستند. البته افرادی که درآمدشان به میزان مشخصی نرسیده است مشمول مالیات بر درآمد نیستند. به عنوان مثال، اگر یک فرد مجردی که رابطه رسمی ندارد، درآمد سالانه کمتر از 9400 یورو داشته باشد و یک زوج متاهل کمتر از 18800 یورو در سال درآمد داشته باشند، نیازی به پرداخت مالیات بر درآمد ندارند. سالانه ندارند.

نکته قابل توجه در حوزه مالیات این است که نرخ مالیات در آلمان برای مشاغل مختلف از 14٪ تا 42٪ متغیر است. میزان مالیات بر درآمد حاصل از کار شما در این دوره بستگی به شرایط خاصی دارد که توسط مقامات مالیاتی آلمان تعیین شده است. البته بالاترین نرخ مالیات (یعنی 42٪ مالیات) فقط برای مشاغلی اعمال می شود که بیش از 250000 یورو در سال تولید می کنند و اگر صاحبان این مشاغل مجرد باشند. برای افراد متاهل این مبلغ به 500 هزار یورو در سال می رسد. یکی از ویژگی های جالب اداره مالیات آلمان این است که در پایان هر سال افراد می توانند با ارائه اظهارنامه مالیاتی از اداره مالیات بخواهند مالیات بر درآمد و هزینه های مالی افراد را بررسی کند.

افراد با پرکردن این اظهارنامه ها باید اطلاعات درآمد و هزینه های مالی خود را در اختیار اداره مالیات قرار دهند. اداره مالیات بر اساس نتایج تحقیقات به افراد حق بازپرداخت می دهد. متوسط ​​نرخ بهره 900 یورو است. شرایطی که ممکن است شامل بازپرداخت مالیات بر درآمد باشد شامل هزینه جابجایی خانه و اثاثیه به دلایل تجاری، هزینه درخواست تغییر شغل، هزینه بازنشستگی خصوصی، هزینه سفر به محل کار و غیره است.

بازنشستگی در آلمان چگونه است؟

در همه کشورها افراد به دلیل کهولت سن و کاهش قدرت بدنی بازنشسته می شوند و از کار با حقوق ماهانه خودداری می کنند. یکی از مهم ترین مشکلاتی که هر فردی می تواند داشته باشد تامین مالی خود در دوران پیری است. در آلمان همه کارمندانی که بیش از 450 یورو در ماه درآمد دارند بیمه هستند. بدین ترتیب این افراد پس از بازنشستگی حقوق دریافت می کنند و این حقوق مشترکاً توسط بیمه و شرکت کارفرما پرداخت می شود.

تمام مبالغی که مردم به عنوان بیمه پرداخت می کنند توسط دولت جمع آوری می شود و به افرادی که در حال حاضر تحت پوشش بیمه بازنشستگی هستند پرداخت می شود. به عبارت دیگر حقوق بازنشستگان را جوانانی که کار می کنند و هزینه بیمه آنها را پرداخت میکنند، تامین می شود. برای دریافت مستمری در آلمان، فرد باید شرایط زیر را داشته باشد:

جاب آفر یا پیشنهادی شغلی آلمان

جاب آفر یا پیشنهادی شغلی آلمان

رسیدن به سن قانونی بازنشستگی

همانطور که همه می دانیم به دلیل سختی کار در برخی سمت ها، اندازه سوابق بازنشستگی مورد نیاز متفاوت است. در کشور ما اکثر مشاغل برای بازنشستگی نیازمند 30 سال سابقه کار هستند اما در برخی موارد ممکن است افراد به دلیل کهولت سن بازنشسته شوند. در آلمان، افرادی که پس از سال 1964 متولد شده اند، سن بازنشستگی 67 سال دارند. با این حال، لطفاً توجه داشته باشید که افرادی که قبل از سال 1964 متولد شده اند ممکن است زودتر بازنشسته شوند.

رعایت حداقل دوره پوشش بیمه ای

برای اینکه فرد بتواند از خدمات مستمری بیمه استفاده کند باید حداقل 5 سال سابقه بیمه داشته باشد و در این مدت بیمه خود را به طور کامل پرداخت کرده باشد. البته در برخی موارد افراد می توانند تحت شرایط خاصی قبل از رسیدن به سن بازنشستگی بازنشسته شوند. البته در این مواقع ممکن است حقوق بازنشستگی کمتر از حد معمول باشد. به عنوان مثال، افراد مسن که چندین سال در محل کار خود کار کرده اند و دیگر نمی توانند به کار فیزیکی ادامه دهند. یا سالمندانی که به دلیل تصادف یا بیماری دچار هر نوع معلولیتی شده اند و کیفیت زندگی آنها افت کرده است.

آیا بعد از بازنشستگی امکان کار در آلمان وجود دارد؟

در آلمان نیز مانند سایر کشورها هیچ مانعی برای کار افراد مسن وجود ندارد و این افراد در صورت داشتن توانایی بدنی می توانند مشاغل مناسبی داشته باشند. این افراد مسن مانند سایر کارگران مشمول کلیه قوانین کار، بیمه و مالیات هستند و در صورت تمایل این افراد می توانند با پرداخت حق بیمه خود در آینده مستمری خود را افزایش دهند. به عبارت دیگر، حتی اگر افراد به سن بازنشستگی رسیده باشند، اما همچنان بخواهند و بتوانند به کار خود ادامه دهند، می توانند به کار خود ادامه دهند. همچنین قابل ذکر است که کار پس از بازنشستگی منجر به افزایش مزایای بازنشستگی می شود.

 بیمه در آلمان به چه صورت است؟

در آلمان، مانند سایر نقاط جهان، بیمه امنیت و آرامش جامعه را تضمین می کند. قوانین بیمه ممکن است در هر کشور متفاوت باشد و هر کشوری ممکن است انواع مختلفی از بیمه داشته باشد. به طور کلی پنج نوع بیمه اجتماعی در آلمان وجود دارد که به عنوان بیمه اجباری شناخته می شود. به عبارت دیگر شهروند آلمانی باید با یکی از این بیمه ها بیمه شود. این نوع بیمه ها در آلمان شامل بیمه درمانی، بیمه بازنشستگی، بیمه حوادث، بیمه بیکاری، بیمه مراقبت طولانی مدت است.

برخی از این بیمه ها مستقیماً توسط دولت و برخی نیز توسط شرکت های خصوصی ارائه می شود. بیمه سلامت و مراقبت طولانی مدت برای هر شهروند آلمانی اجباری است و باید تحت پوشش بیمه قرار گیرد، حتی اگر آنها بیکار باشند. اگر افراد برای شرکتی در آلمان کار کنند، حق بیمه ای که می پردازند با شرکت کارفرما تقسیم می شود.

چگونه یک پیشنهاد شغلی مناسب پیدا کنیم؟

اگر قصد مهاجرت به آلمان از طریق پیشنهاد شغلی را دارید، در این قسمت وب سایت هایی را به شما معرفی کرده ایم که می توانید پیشنهاد شغلی مورد نظر خود را دریافت کنید. این نکات را در بخش زیر بررسی کنید. در ادامه لیستی از وب سایت ها و موسسه های شغلی در آلمان را مشاهده خواهید کرد که در زمینه جاب آفر فعالیت می کنند:

Academys.com

Academics.com یکی از برترین  وب سایت ها برای پیدا کردن جاب آفر در آلمان و موقعیت های خالی فعلی برای دانشگاه ها، کالج ها، موسسات تحقیقاتی و شرکت های تحقیقاتی. لطفاً توجه کنید که نسخه آلمانی وب سایت (academics.de) پیشنهادهای شغلی بیشتری را دارا می باشد.

alumniportal-deutschland.org

در Alumniportal Deutschland می توانید پیشنهادهای شغلی از شرکت ها و سازمان های آلمانی و بین المللی پیدا کنید که به دنبال کارشناسان بین المللی “آلمانی آموزش دیده” هستند. این مورد بیشتر برای افرادی مناسب است که در دانشگاه های آلمان نیز تحصیل کرده اند.

پورتال شغلی آژانس کار آلمان

پورتال شغلی Arbeitsagentur شامل یک پایگاه داده بزرگ از پیشنهادات شغلی برای همه حرفه ها و زمینه های کاری در آلمان است. این وب سایت توسط آژانس کار فدرال آلمان، بزرگترین ارائه دهنده خدمات برای نیروی کار آلمان، اداره می شود.

پورتال دولت فدرال

Bund.de یک پورتال می باشد که مستقیم توسط خود دولت فدرال مدیریت می شود. این وب سایت دسترسی به خدمات آنلاین و اطلاعات ارائه شده توسط سازمان ها و ادارات دولتی آلمان را فراهم می کند. در بخش جستجوی کار می توانید موقعیت های خالی زیادی پیدا کنید.

Euraxess.de – کار در آلمان

EURAXESS یک وب سایت مبادله شغلی سراسر اروپا برای محققان است که در آن کارفرمایان بالقوه مانند دانشگاه ها، موسسات تحقیقاتی و شرکت ها می توانند به دنبال افراد مناسب برای کار باشند. کارجویان نیز می توانند این پیشنهادات را بپذیرند و رزومه خود را برای کارفرمای مربوطه ارسال کنند.

جاب آفر یا پیشنهادی شغلی آلمان

جاب آفر یا پیشنهادی شغلی آلمان

EURES – پورتال تحرک کار اروپا

EURES یک شبکه همکاری بین کمیسیون اروپا و خدمات اشتغال عمومی EEA است. این پلت فرم اطلاعات، مشاوره و خدمات کاریابی را برای کارمندان و کارفرمایان ارائه می دهد.

Jobted – فرصت های شغلی در دانشگاه های آلمان

Jobted وب سایتی است که در آن می توانید کار در دانشگاه های آلمان را جستجو کنید. در این سایت همچنین لیستی از لینک هایی که به “بخش های شغلی” چندین دانشگاه آلمان منتهی می شوند را خواهید یافت.

پورتال شغلی هفته نامه آلمانی Die Zeit

پایگاه داده Zeit Jobs شامل فرصت های بسیاری در زمینه های دانشگاهی و صنعتی، علمی و بشردوستانه است. لطفا توجه داشته باشید که این وب سایت فقط به زبان آلمانی در دسترس است.

jobs.myScience

myScience اطلاعاتی در مورد موقعیت های خالی فعلی در مراکز تحقیقاتی، شرکت های با فناوری پیشرفته و دانشگاه ها برای دانشمندان، متخصصان و مهندسان در آلمان فراهم می کند. لطفا توجه داشته باشید که اکثر آگهی های استخدام به زبان آلمانی است.

پورتال شغلی لایب نیتس

پورتال شغلی لایب‌نیتس آگهی‌های تمامی مشاغل موجود را به موسسات مختلف انجمن لایب‌نیتس ارسال می‌کند.

پورتال پیشنهاد کار آلمان – welcome to germany

Make it in Germany یک پورتال شغلی چند زبانه است که توسط وزارت امور اقتصادی و انرژی فدرال اداره می شود. هدف آن متخصصان بین المللی است که به دنبال شغل مقرون به صرفه در بخش هایی هستند که در آلمان کمبود نیروی کار وجود دارد.

New Scientists Jobs

New Scientists Jobs پایگاه داده گسترده ای از پیشنهادات شغلی فعلی را نگهداری می کند. علاوه بر یک موتور جستجو برای مشاغل موجود، این وب سایت به کاربران اجازه می دهد تا رزومه خود را آپلود کنند، هشدارهای ایمیلی را تنظیم کنند و برای کارهای علمی آنلاین درخواست دهند.

PhDGermany – بستری برای موقعیت های دکترا در آلمان

PhDGermany جاهای خالی دکترا را در آلمان منتشر می کند که به طور خاص برای متقاضیان خارجی طراحی شده است. این پلت فرم به شما کمک می کند تا موقعیت مناسب برای دکترا یا استاد راهنمای پایان نامه دکتری خود را پیدا کنید، که شما را در فرآیند درخواست آنلاین راهنمایی می کند.

ResearchGATE

ResearchGATE یک هیئت شغلی برای دانشمندان از سراسر جهان راه اندازی می کند. می توانید پارامترهای جستجوی خود را بر اساس کلمه کلیدی، رشته و کشور فیلتر کنید.

Science Careers

Science Careers متعهد به استخدام دانشمندان واجد شرایط برای خدمت در صنعت، پژوهش، دانشگاه و دولت است. با فهرست گسترده ای از فرصت های شغلی موجود، Science Careers کاربران را از آخرین فرصت های شغلی مطلع می کند و منابع مفیدی را در اختیار آنها قرار می دهد.

DUZ

پست های خالی پژوهشی در روزنامه های اصلی روزانه و هفتگی آلمان و همچنین در مجلات تحقیقاتی منتشر می شود. Deutsche Universitätszeitung مستقل بازار آنلاین بزرگی را برای جاهای خالی دانشگاهی در وب سایت خود ارائه می دهد.

سوالات متداول برای دریافت جاب آفر در آلمان

شرایط استخدام و اخذ ویزای کار در آلمان چیست؟

 • داشتن دعوتنامه کاری معتبر (قرارداد کاری) در آلمان.
 • نحوه دریافت پیشنهاد شغلی در مقاله توضیح داده شده است.
 • داشتن حداقل مدرک لیسانس (با مدرک ZAB)
 • در حال حاضر قوانین اجازه اقدام با مدرک دیپلم را می دهد اما این قانون هنوز اجرایی نشده و به زودی اجرایی می شود.
 • دارای سابقه کار مرتبط (ترجیحا با بیمه تامین اجتماعی)
 • و نکات دیگری که در مقاله به طور کامل به آنها پرداخته شده است.

مدت اعتبار ویزای کار در آلمان چقدر است؟

این ویزا معمولا برای 4 سال صادر می شود. البته در صورتی که مدت قرارداد کمتر از 4 سال باشد، مدت ویزای متقاضی به همین صورت خواهد بود.

آیا امکان همراهی اعضای خانواده متقاضی در ویزای کار آلمان وجود دارد؟

آره. خوشبختانه یکی از مزایای ویزای کار آلمان (ویزای کار) این است که تمامی افراد تحت تکفل متقاضی (همسر و فرزندان زیر 18 سال) نیز از ابتدا ویزا دریافت می کنند و می توانند با متقاضی در آلمان زندگی کنند.

با آیا همسر متقاضی حق کار با ویزای کار آلمان را دارد؟

آره. همسر متقاضی نیز حق کار دائم و بدون محدودیت در آلمان را دارد.

سودآورترین شغل در آلمان چیست؟

مشاغلی مانند مهندسی، فناوری اطلاعات، کامپیوتر و پزشکی پردرآمدترین مشاغل در آلمان هستند.