ویزای کار استرالیا و هزینه و مدارک و شرایط مورد نیاز و مراحل. کشور زیبای استرالیا که در قاره اقیانوس آرام قرار دارد، یکی از کشورهای مشترک المنافع تحت کنترل انگلستان، دومین کشور بزرگ در این گروه و به طور کلی ششمین کشور بزرگ جهان است. پایتخت استرالیا شهر کانبرا و شهرهای معروف دیگر آن سیدنی، ملبورن و پرث هستند. استرالیا مرز زمینی ندارد و از شرق با اقیانوس آرام، از جنوب با اقیانوس منجمد شمالی و از غرب با اقیانوس هند همسایه است. جمعیت این کشور 25494900 نفر و مساحت آن 7692024 کیلومتر مربع است. سیستم حکومتی استرالیا توسط بریتانیا کنترل می شود و ملکه الیزابت دوم، بالاترین مقام سیاسی کشور، ریاست آن را بر عهده دارد. زبان رسمی – انگلیسی، واحد پول – دلار استرالیا می باشد.

استرالیا کوچک ترین قاره جهان و در عین حال بزرگترین و پرجمعیت ترین کشور جهان است. یکی از مسائلی که بسیاری از متقاضیان را نگران کرده بود اخذ ویزای کار استرالیا بدون مدرک زبان است. ویزای کار استرالیا بدون مدرک زبان امکان پذیر نیست و متقاضی باید حداقل نمره لازم برای اخذ ویزای کار استرالیا یعنی 65 را کسب کند که بدون داشتن حداقل مدرک زبان آیلتس 6 یا معادل آن امکان پذیر نیست. در ادامه مقاله به بررسی شرایط اخذ ویزای کار استرالیا و همچنین انواع ویزای کار استرالیا و مهارت های آن می پردازیم.

فهرست مطالب

ویزای کار استرالیا

ویزای کار در استرالیا برای افرادی صادر می شود که با توجه به تخصص و مهارت های حرفه ای خود قصد مهاجرت به استرالیا را دارند. مهاجرت کاری بزرگترین بخش برنامه مهاجرت به استرالیا است، اگرچه برخی از افراد ویزای سرمایه گذاری را ترجیح می دهند که شرایط سخت تری برای مهاجرت دارد. شرایط عمومی لازم برای مهاجران ماهر و متقاضیان ویزای کار استرالیا عبارتند از:

 • سن تا 45 سال
 • دانش زبان انگلیسی

اگر دو شرط فوق را دارید، می توانید با تکمیل فرم ارزیابی مطابق با لیست مشاغل مورد نیاز استرالیا، امتیاز و مهارت ویزای کار در استرالیا خود را ارزیابی کنید. ویزای کار در استرالیا اغلب بر اساس امتیاز صادر می شود. اخذ ویزای کار در استرالیا چندان سخت و دشوار نیست، اما تنها در صورتی قابل اجرا است که فرد متقاضی مهاجرت دارای مهارت های لازم بوده و حرفه وی در لیست مشاغل مورد نیاز استرالیا باشد. سالانه هزاران نفر با موفقیت از طریق ویزای کاری به استرالیا مهاجرت می کنند و هنوز فرصت های زیادی برای افراد با مهارت های مناسب وجود دارد، بنابراین رویای شروع یک زندگی جدید در استرالیا در صورتی امکان پذیر است که فرد متقاضی مهاجرت به استرالیا متخصص باشد.

استرالیا کشوری با فرهنگ مهاجر و فرصت های شغلی فراوان است که علاقه مندان زیادی را به خود جذب کرده است. یکی از سریع ترین ویزاهای استرالیا ویزای کار است. لطفا توجه داشته باشید که ویزای کار در استرالیا به مهارت بستگی دارد. شرایط ویزای کار استرالیا بستگی به نوع ویزای مورد نظر شما دارد ، اما به طور کلی برای دریافت ویزای کار در استرالیا باید شرایط زیر را داشته باشید:

 • مهارت ها و کار شما در لیست نیازمندی های شغلی استرالیا گنجانده شده باشد.
 • دارای تجربه کاری مرتبط با حرفه و شغلی که برای آن درخواست می دهید.
 • مدارک لازم برای ویزای درخواستی را تهیه و ارسال کنید.
 • شرایط روحی و جسمی لازم را داشته باشید.
 • مسلط به زبان انگلیسی باشید.

اخذ ویزای کار در استرالیا با تولید ناخالص داخلی و شاخص توسعه انسانی بالا در رتبه سیزدهمین اقتصاد بزرگ جهان قرار دارد. طبق گفته دولت استرالیا چندین شغل در لیست بهترین ها برای مهاجرت به این کشور قرار دارند که در ادامه می توانید برخی از این مشاغل را بررسی کنید.

لیست بهترین مشاغل مهاجرت استرالیا در سال 2022

چندین حرفه و مشاغل در استرالیا اولویت بیشتری برای مهاجرت دارند از جمله پرستاران ، معلمان دبیرستان، برنامه نویسان کامپیوتر، برق، مهندسان عمران، نجار، مکانیک، لوله کش و معلمان دانشگاه. اما این لیست شامل مشاغل دیگری از جمله جوشکار، وکلا، مشاور مدیریت، پزشک عمومی، سایر مدیران، مهندسان عمران، معلمان مدارس ابتدایی، نقاشان ساختمان، مهندسان صنایع و مکانیک و مدیران خدمات، امنیت و پایگاه‌های اطلاعاتی می‌شود. این لیست بسته به نیازهای دولت استرالیا هر سال ممکن است تغییر کند. بنابراین، تجزیه و تحلیل دقیق و گفتگو با مشاوران مهاجرت می تواند به شما کمک کند تا اطلاعات کافی در این مورد کسب کنید.

موفق ترین مشاغل در استرالیا

اما آنچه مهم است این است که این مشاغل لزوما شغل های پردرآمدی نیستند. به طور معمول مشاغلی پردرآمد هستند که در تمام دنیا در دسته مشاغل پردرآمد قرار رفته اند و درآمد آنها در سراسر جهان بالاست. به عنوان مثال، مشاغلی مانند پزشکی، مالی و مهندسی در سراسر جهان دستمزد خوبی دارند. این مشاغل همچنین از موفق ترین مشاغل در استرالیا هستند. در واقع باید بگوییم که پول نباید انگیزه اصلی برای انتخاب شغل به خصوص در زمینه مهاجرت باشد، اما راستش را بخواهید، همه ما می خواهیم بدانیم با راه اندازی یک کسب و کار چقدر می توانیم درآمد کسب کنیم. از جدیدترین اخباری که اداره مالیات استرالیا (ATO) 10 اخیر در رابطه با درآمد بالا و فرصت شغلی منتشر کرده است می توان به جراحان، متخصصان بیهوشی، پزشکان عمومی، سایر پزشکان، متخصصان مالی ، روان پزشکان ، قضات و وکلا، مهندسان معدن، مدیران عامل و غیره اشاره نمود. موارد ذکر شده مشاغلی هستند که در آن کارمندان به احتمال زیاد درآمد بالایی در استرالیا خواهند داشت. اما در کشورهایی مانند استرالیا، این امر باید از نظر مالیات بر مشاغل در نظر گرفته شود. بنابراین، اگر در یکی از موقعیت های شغلی فوق تخصص دارید، می توانید همزمان امیدوار باشید که درخواست شما برای اخذ ویزای کار در استرالیا پذیرفته شود و از آینده شغلی خود در آن کشور مطمئن باشید.

در ادامه این مقاله به شرایط و مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای کار در استرالیا و به طور کلی اقامت برای کار در استرالیا می پردازیم. اما به طور کلی چند درصد از ایرانیان واجد شرایط ویزای کار در استرالیا خواهند بود؟ چه مشاغلی در استرالیا مورد نیاز است و حقوق هر شغل چقدر است؟ بهترین ویزای کاری استرالیا چیست؟ بسیاری از متقاضیان شرایط و نوع ویزای کار در استرالیا ، قوانین مهاجرت کاری و اقامت استرالیا را ارزیابی کرده اند. از این رو بر آن شدیم تا ویزای کار استرالیا را از زوایای مختلف مورد بحث قرار دهیم و به صورت ساده و مختصر تمامی شرایط اخذ ویزای کار در استرالیا را توضیح دهیم.

ویزای کار استرالیا

ویزای کار استرالیا

شرایط کار و زندگی در استرالیا

بهتر است متقاضیان با شرایط کار و زندگی در این کشور زیبا و غنی اقیانوسی آشنا شوند ، سپس با درک خوب از وضعیت استرالیا ، به دنبال اخذ ویزای کار در استرالیا بروید. طبق آمار ، نرخ بیکاری در استرالیا در ماه می 2020 از 6.91 درصد به 7.68 درصد در سال 2021 افزایش یافته است.

مقایسه نرخ بیکاری در استرالیا

اما برخلاف نرخ بیکاری که اخیراً در استرالیا اندکی افزایش یافته و عامل اصلی شیوع بیماری کرونا است ، درآمد متوسط ​​در این کشور در حال افزایش است. در نیمه اول سال 2021 متوسط ​​دستمزد ماهانه در این کشور حدود 6900 دلار (دلار استرالیا) بود و با افزایش تصاعدی همین رقم در نیمه اول سال 2022 به حدود 7570 دلار (دلار استرالیا) رسید ، همین شرایط توجه بسیاری از کارگران ایرانی را به استرالیا جلب می کند.

میانگین درآمد ماهانه در استرالیا به دلار استرالیا

از سوی دیگر هزینه زندگی در استرالیا تا سال 2022 که یکی از دغدغه های اصلی پناهجویان است این است که میانگین هزینه زندگی در استرالیا برای هر نفر بین 2000 تا 4700 دلار (دلار استرالیا) می باشد.

ویزای کار و ادامه تحصیل در استرالیا

انواع مختلفی از ویزای استرالیا وجود دارد و ویزای کار در استرالیا یکی از محبوب ترین ویزاهای اقامت دائم این کشور است. در نتیجه ، دولت استرالیا سیاستی برای استخدام نیروهای واجد شرایط و متخصص دارد. به طور کلی برای این دسته از متقاضیان فرصت های مهاجرت و اشتغال و همچنین شرایط زندگی فراهم می شود. ویزای کاری استرالیا توسط اداره مهاجرت استرالیا به عنوان ویزای کار و مهارت ذکر شده است. ویزای کار استرالیا دارای زیر کلاس های مختلفی است و متقاضیان می توانند تا زمانی که واجد شرایط باشند برای هر نوع ویزا اقدام کنند. در طول این مقاله شما را با هر یک از این زیر کلاس ها آشنا می کنیم.

متقاضیان باید توجه داشته باشند که برای اخذ ویزای کار در استرالیا شرایط سنی برای مهاجرت به استرالیا ، تحصیلات و عوامل دیگر مانند سابقه کار، تسلط و سطح زبان انگلیسی مورد ارزیابی قرار می گیرد و واجد شرایط اخذ ویزای کار استرالیایی خواهند بود. ویزاهای ذکر شده عمدتاً زیرمجموعه های ویزای کار بر اساس امتیاز دهی هستند که محبوب ترین نوع این ویزاها، ویزای 189 است. به طور کلی ویزای کار استرالیا 189 یکی از محبوب ترین ویزای کاری در استرالیا است که افراد می توانند آن را دریافت کنند. اقامت دائم استرالیا از ابتدا یکی از مزایای ویزای 189 و اخذ اقامت در این ویزا این است که هیچ محدودیت شهری یا ایالتی در استرالیا وجود ندارد و متقاضیان آزادانه در هر شهری کار و زندگی کنند.

شرایط اخذ ویزای کار استرالیا 190

ویزای 190 استرالیا که به عنوان ویزای کار اقامت دائم نیز شناخته می شود، با حمایت دولت قابل دریافت است. برای دریافت ویزای اقامت دائم از حامیان کار استرالیا ، باید حداقل 65 امتیاز کسب کنید که در صورت داشتن اسپانسر، 5 تا 10 امتیاز به شما تعلق می گیرد. این امتیازها بر اساس تحصیل، مهارت زبان، تحصیل در استرالیا، در دسترس بودن حامی مالی ، مدرک زبان ، سن ، سابقه کار و همسر خواهند بود. برای دریافت این نوع ویزا نباید بیش از 45 سال سن داشته باشید. می توانید همسر و فرزندان زیر 18 سال خود را با خود ببرید. پرونده شما طی هفت تا نه ماه بررسی خواهد شد.

شرایط اخذ ویزای استرالیا 491

ویزای 491 منطقه ای استرالیا به کارگران ماهر اجازه می دهد تا در بخش های خاصی از استرالیا با خانواده خود اقامت کنند. این ویزا 5 سال اعتبار دارد و دارنده آن می تواند پس از 3 سال برای اقامت دائم استرالیا اقدام کند. متقاضیان باید از یک دولت یا آژانس ایالتی یا یکی از اعضای خانواده ساکن در منطقه استرالیا دعوت نامه دریافت کنند. ویزا 491 از 19 نوامبر 2019 جایگزین ویزای 489 شد.

شرایط ویزای استرالیا 186

برای درخواست ویزای 186 استرالیا، باید توسط یک کارفرمای استرالیایی پشتیبانی شوید. با اخذ این ویزا از همان ابتدا اقامت دائم به شما تعلق می گیرد. شرایط اخذ این ویزا به شرح زیر است :

 • هنگام درخواست برای اقامت دائم، حداکثر سن 45 سال مورد نیاز است.
 • هنگام درخواست برای اقامت موقت، حداکثر سن 50 سال مورد نیاز است.
 • حرفه شما باید در لیست مشاغل مورد نیاز برای ویزای 186 باشد.
 • مدرک آیلتس (یا معادل آن) با نمره 6 در تمامی مقاطع
 • اگر سالانه 180000 دلار حقوق دریافت می کنید ، نیازی به ارائه مدرک زبان ندارید.
ویزای کار استرالیا

ویزای کار استرالیا

شرایط اخذ ویزای 187 استرالیا

ویزای 187 یا ویزای اقامت دائم استرالیا برای افرادی صادر می شود که با حمایت کارفرما در منطقه ای کم جمعیت برای استخدام در یک منطقه خاص از استرالیا اقدام می کنند. توجه داشته باشید که پیشنهاد شغلی باید از منطقه کم جمعیت استرالیا باشد و از همان ابتدا امکان اخذ اقامت دائم برای متقاضی وجود دارد. ویزا 187 از 16 نوامبر 2019 برای متقاضیان خارج از استرالیا برای ثبت نام در دسترس نخواهد بود و ویزا 494 جایگزین شده است.

ویزای کار در استرالیا برای اقامت موقت

برای اکثر افرادی که قصد مهاجرت برای کار در استرالیا را دارند در ابتدا ویزای موقت صادر می شود. در واقع هدف نهایی متقاضیان تبدیل ویزای موقت خود به دائمی است. اداره مهاجرت استرالیا (ویزاهای کاری و مهارتی) مسئول بررسی پرونده های متقاضی و صدور ویزای کاری است. این ویزا برای چهار گروه از متقاضیان با رعایت شرایط و مدارک لازم است. این چهار گروه عبارتند از :

 1. متقاضیانی که می خواهند در یک منطقه کم جمعیت استرالیا زندگی کنند
 2. متقاضیانی که از بستگان خود حمایت مالی می کنند
 3. فارغ التحصیلان دانشگاه های استثنایی
 4. متخصصان و پرسنل واجد شرایط

ویزای کار استرالیا و نرخ بیکاری در این کشور

نرخ بیکاری در هر کشور نشان دهنده سهم نیروی کار در کشور مقصد است. برای این منظور ، نرخ بیکاری در استرالیا نسبت به جمعیت بیکار و کل جمعیت فعال استرالیا اندازه گیری می شود. طبق آمار اداره آمار استرالیا ، میانگین نرخ بیکاری این کشور از سال 1978 تا 2019 حداقل 3.85 درصد در آگوست 2008 و حداکثر 12.13 درصد در فوریه 1993 بوده است.

به خاطر داشته باشید که نرخ بیکاری دارای سه مولفه اصلی است:

 1. بیکاری یک کشور به شدت به چرخه تجاری کشور وابسته است و هر چه شرایط بازار کار از نظر اشتغال و تثبیت دستمزد انعطاف پذیرتر باشد ، دو مولفه که در ادامه ذکر شده است بر نرخ بیکاری تأثیر می گذارند.
 2. بیکاری ساختاری است که می تواند با کاهش در برخی از بخش های اقتصاد افزایش یا کاهش یابد.
 3. برخی افراد به دلایل شخصی نمی توانند یا نمی خواهند وارد بازار کار شوند.

اخذ ویزای کاری استرالیا و بررسی ویزای همراه

ویزای کار استرالیا و اصلاح ویزای همراه آن کاملاً به نوع ویزای درخواستی بستگی دارد. با این حال، در مورد ویزای کار، متقاضیان می توانند پس از ورود به استرالیا برای ویزای همراه اقدام کنند. با این حال ، اگر متقاضیان می توانند از ابتدا برای اقامت طولانی مدت و روابط عمومی در استرالیا اقدام کنند ، می توانند در همان زمان برای ویزای همراه نیز اقدام نمایند. بنابراین یکی از مزایای این نوع ویزای کاری این است که شما می توانید همزمان با خانواده خود کار کنید و نحوه انجام این کار بستگی به نوع ویزایی دارد که متقاضی اصلی درخواست می کند.

هزینه اخذ ویزای کار در استرالیا

همانطور که می دانید متقاضی ویزای کار در استرالیا باید ویزای کار اخذ کند و یکی از مهم ترین مسائلی که در هنگام درخواست ویزای کار استرالیا باید به آن توجه کرد هزینه ویزای کار استرالیا می باشد. هزینه ویزای کار استرالیا متناسب با نوع ویزای کاری شما می باشد. هزینه های ویزای کار استرالیا شامل هزینه های دولت مهاجرت استرالیا ، هزینه های ترجمه و اسناد می باشد. ما دو نوع ترجمه سند داریم : ترجمه از ناتی و ترجمه توسط دادگستری که ارزانتر از ترجمه ناتی است. لطفاً توجه داشته باشید که سطح مدرک شما بر هزینه ترجمعه نیز تأثیر مستقیم می گذارد که به طور میانگین از 600 دلار تا 1150 دلار متغیر است. هزینه های دولت مهاجرت استرالیا هر ساله توسط دولت استرالیا تعیین می شود و ممکن است سال به سال تغییر کند.

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای کار استرالیا

متقاضیان ویزای کار در استرالیا بسته به نوع ویزا باید برای ویزا اقدام کنند. در این راستا جهت کسب اطلاعات دقیق از مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای کار استرالیا می توان به مدارک زیر اشاره نمود. البته لازم به ذکر است که ویزای کار استرالیا بسته به نوع آن متفاوت است.

 • 2 قطعه عکس از متقاضی و اعضای خانواده
 • ارائه مدارک تحصیلی و ترجمه آنها
 • ارائه سند ازدواج و ترجمه آن
 • ارائه مدرک زبان انگلیسی
 • ارائه گواهی عدم سوء پیشینه
 • ارائه پیشنهاد شغلی
 • گذرنامه معتبر
 • در برخی از ویزای کار استرالیا ، افراد به حمایت کارفرما نیاز دارند.
ویزای کار استرالیا

ویزای کار استرالیا

اخذ ویزای کار استرالیا و حقوق در استرالیا

بسیاری از جویندگان کار قبل از درخواست ویزای کار استرالیا به دنبال حقوق در رشته تحصیلی و کاری خود می گردند و با مطالعه شرایط کشور مقصد سعی می کنند ویزای کاری مناسب را انتخاب کنند. طبق آمار رسمی ، درآمد استرالیا در سه ماهه دوم سال 2018 به طور متوسط ​​82436 دلار در سال بوده است. البته اگر اضافه کار و پاداش را در کنار آن در نظر بگیریم ، می توانید گزینه مناسب تری را انتخاب کنید.

متوسط حقوق و دستمزد در استرالیا برای برخی از مشاغل عبارتند از :

 • مهندسین معمار : 60.000 دلار استرالیا
 • پزشکان : 110.000 دلار استرالیا
 • مهندسین : 82.000 دلار استرالیا
 • پرستاران : 80.000 دلار استرالیا
 • معلمین : 76.000 دلار استرالیا

مراحل درخواست ویزای کار در استرالیا

همانطور که گفته شد در مرحله اول متقاضی باید امتیاز خود را محاسبه کند. پس از کسب امتیاز مورد نیاز می تواند مدارک خود را بصورت آنلاین آپلود کند و مدارک باید توسط مرجع مربوطه بررسی و در نهایت تایید شود. پس از انجام این مراحل باید فرم EOI را تکمیل و به سفارت ارسال کند. پس از ارسال این فرم، باید منتظر بمانید تا همه کسانی که برای این ویزا اقدام کرده اند شرایط خود را بررسی کنند.

با این حال ، لطفا توجه داشته باشید که متقاضی ممکن است در این زمان به استرالیا سفر کند. پس از این مرحله و اخذ مجوز برای شروع فرآیند درخواست ویزا ، متقاضی باید با همراه داشتن مدارک خود به سفارت استرالیا مراجعه و اقدامات لازم را برای اخذ ویزا انجام دهد. برای تکمیل فرآیند درخواست ویزا ، متقاضی باید هزینه خدمات تقریباً 3755 دلار (دلار استرالیا) را بپردازد. البته تخمین‌گر هزینه ویزا یک ابزار آنلاین است که هزینه ‌ها را محاسبه می‌کند و ممکن است دقیقاً این رقم نباشد.

مدت اقامت در استرالیا

ممکن است این سوال پیش بیاید : اگر امتیاز شما مناسب باشد و ویزا بگیرید، مدت اقامتی که دریافت کرده اید چقدر اعتبار دارد؟

 • یکی از جنبه های مثبت ویزای 189 این است که فرد از همان ابتدا اقامت دائم در کشور را دریافت می کند.
 • خانواده فرد از همان ابتدا می توانند به عنوان همراه وارد کشور شوند و اقامت دائم دریافت کنند.
 • همچنین می توانید از طریق تامین اجتماعی در این کشور خدمات درمانی دریافت کنید.
 • پس از 5 سال، اگر واجد شرایط هستید ، می توانید برای شهروندی استرالیا اقدام کنید.
 • کودکان می توانند به صورت رایگان در مدارس و کالج های دولتی شرکت کنند.

یکی از نکات مهم در اخذ ویزای کار در استرالیا اسپانسر ایالت استرالیا می باشد که کسانی که امتیاز کمی را کسب می کنند باید اطلاعات خود را در این مورد گسترش دهند.

مزایای مهاجرت به استرالیا برای کار

استرالیا کشوری توسعه یافته با موقعیت اقتصادی خوب است. مهاجرت برای کار در این کشور فرصت های شغلی را برای جویندگان کار باز می کند و به آنها کمک می کند تا زندگی خوبی را برای خود و اعضای خانواده خود تضمین کنند. سایر مزایای مهاجرت به استرالیا برای کار:

 • امکان اخذ ویزای توریستی استرالیا و اجازه اقامت برای سایر اعضای خانواده
 • ثبات اقتصادی و حمایت از کارآفرینان برای راه اندازی کسب و کار
 • فرصت های شغلی مختلف و نیاز بالای کشور به نیروی کار ماهر
 • وجود شهرهای بزرگ با جمعیت بالا و امکانات رفاهی متنوع
 • سرعت بالای صدور ویزای کاری در مقایسه با سایر کشورها
 • وجود یک سیستم آموزشی توسعه یافته با شرایط عالی
 • جغرافیای زیبا ، آب و هوای خوب و مناسب ایرانیان
 • فرهنگ مهاجرت و استقبال خوب از مهاجران
 • ایمنی بالا

همچنین معافیت های مالیاتی خوبی برای افرادی با سطح درآمد مشخص دارد. سیستم مراقبت های بهداشتی استرالیا نیز بسیار توسعه یافته است و از پوشش بیمه درمانی خوبی برخوردار است. کسانی که موفق به اخذ اقامت دائم و تابعیت این کشور می شوند می توانند از تمامی مزایای زندگی در این کشور برخوردار شوند.

علاوه بر تغییر سالیانه لیست مشاغل مورد نیاز استرالیا ، شرایط ویزای کار استرالیا نیز بسیار متفاوت است و در سال های اخیر شرایط ورود متقاضیانی که برای تخصص و کار به استرالیا مهاجرت می کنند، بیشتر شده است. دشوار. به همین دلیل بهتر است متقاضیانی که قصد اخذ اقامت استرالیا از طریق کار را دارند در انتخاب وکیل مهاجرت به استرالیا بسیار دقت کنند. از آنجایی که در برخی موارد مقایسه چند نوع ویزای کار استرالیا ممکن است کمی دشوار باشد ، می توانید از مشاورین و کارشناسان این موسسه مشاوره رایگان نیز دریافت کنید.

بازار کار استرالیا

بدون شک استرالیا یکی از پویاترین اقتصادهای جهان را دارد و به همین دلیل دارای رکورد رشد اقتصادی مثبت در جهان یعنی 27 سال رشد اقتصادی مثبت است و این امر مستلزم بازارهای کار فعال است و به همین دلیل نرخ بیکاری در استرالیا کمتر از 6 درصد است. شاید دلیل اصلی این که استرالیا یکی از کشورهای برتر مهاجرت است و سالانه مهاجران زیادی از سراسر جهان به آن مهاجرت می کنند، بازار کار استرالیا باشد، جایی که همه جویندگان کار انتظارات زیادی برای یافتن شغل مناسب دارند.

بهترین شهرهای استرالیا برای کار

طبق آمار منتشر شده ، سیدنی، ملبورن و بریزبین بهترین شهرهای استرالیا برای کار هستند و از آن روز به بعد اکثر افراد جویای کار سعی می کنند وارد این شهرها شوند یا شهرهای کوچک حومه ای اطراف این شهرهای بزرگ را انتخاب کنند زیرا هزینه کمتری دارد. از سوی دیگر، نزدیکی آنها به این شهرها می تواند گزینه مناسبی برای کاریابی باشد. به طور کلی نرخ بیکاری در تمام شهرهای استرالیا بسیار پایین است، اما باید اذعان داشت که شهرهایی مانند سیدنی یا ملبورن به نیروی کار بیشتری نیاز دارند و بنابراین می توانند یکی از بهترین شهرها باشند. با این حال، مهاجران باید ابتدا ورود به استرالیا را هدف قرار دهند، زیرا همه مهاجران مدت کوتاهی پس از ورود به هر شهر استرالیا، شغل خوبی خواهند داشت.

ویزای کار استرالیا

ویزای کار استرالیا

شرایط کار در استرالیا

استرالیا یک سیستم استخدامی توسعه یافته دارد که برای اطمینان از انعطاف پذیری و اعتماد بین کارفرمایان و کارمندان آنها طراحی شده است. این سیستم تابع الزامات دولت ، ایالت و قلمرو استرالیا است. عناصر کلیدی این سیستم شامل مجموعه ای از استانداردهای ملی استخدام برای همه کارمندان استرالیایی ، مقررات ایمنی و بهداشت، و مزایای بدون نسخه (بازنشستگی) است. حقوق کار منصفانه (FWO) و کار عادلانه استرالیا (FWA) دو سازمان اصلی در سیستم روابط کار استرالیا هستند. شرایط کار در استرالیا با استانداردهای بالایی اداره می شود. تعداد ساعات کار و تعداد مرخصی های با حقوق بسیار زیاد است. حداقل دستمزد در استرالیا حدود 5000 دلار آمریکا است، اگرچه برای مشاغل پاره وقت کمتر است.

ارزیابی ویزای کار استرالیا

سیستم ارزیابی شغل و مهارت استرالیا به گونه ای طراحی شده است که به افرادی که بیشترین مهارت ها را دارند شانس بیشتری برای دریافت مجوز اقامت می دهد. در این سیستم افراد به گروه های مختلفی تقسیم می شوند و بر اساس شرایط و معیارهای مختلف سنی، تحصیلی و … امتیاز دریافت می کنند. به عنوان مثال :

متقاضیان زیر 45 سال بیشتر از سایرین احتمال دارد ویزای کار استرالیا را دریافت کنند. علاوه بر این، داوطلبان 25 تا 35 سال بالاترین رتبه سنی را دریافت می کنند. طبق سیستم امتیاز استرالیا، افراد برای درخواست کار در استرالیا باید حداقل 65 امتیاز کسب کنند.

حداقل نمره زبان آیلتس 6 است و کسانی که نمره بالاتری داشته باشند نمرات بالاتری دریافت خواهند کرد. گواهینامه های زبان دیگری مانند TOEFL و PTI نیز در دسترس هستند. برای مقاطع مختلف تحصیلی نکات جداگانه در نظر گرفته شده است. دانشگاه ها و مراکز آموزشی ایران نیز به دو گروه مختلف تقسیم می شوند که هر کدام دارای امتیازات خاص خود هستند. تحصیل در استرالیا و گرفتن مهر مترجم رسمی این کشور (ناتی) نیز از امتیاز ویژه ای برخوردار است. در نهایت، سوابق کاری، وضعیت تأهل و وضعیت کفالت نیز مزایایی دارد.

جاب آفر در استرالیا

اخذ ویزای کار در استرالیا با پیشنهاد شغلی در این کشور یا اقامت دائم با حامی شغلی استرالیا یکی از راه های مهاجرت به استرالیا می باشد.

افرادی که این نوع ویزای اقامت دائم یا مهاجرت را انتخاب می کنند معمولا پس از مشاهده لیست مشاغل استرالیا متوجه می شوند که تخصص و صلاحیت آنها در هیچ یک از این موقعیت ها موجود نیست و یا امتیاز لازم برای دریافت دائم را ندارند.

 • چنین افرادی باید یک کارفرمای حامی یا یک پیشنهاد شغلی در استرالیا پیدا کنند.
 • نه تنها یک متقاضی استرالیایی، بلکه یک کارفرمای استرالیایی نیز برای دریافت این نوع ویزا باید شرایط خاصی را داشته باشد.
 • ابتدا هر دو طرف باید مراحل ارزیابی مورد نیاز را طی کنند. دوم ، شرکت و پیشنهاد شغلی (job offer) در استرالیا در نظر گرفته خواهد شد.
 • متعاقباً مشخصات متقاضی ارزیابی می شود. مشخصات شما به عنوان یک کارمند استرالیایی که می تواند ارزشی برای سازمان استرالیا ایجاد کند ، ارزیابی می شود.

اخذ ویزای کار در تعطیلات استرالیا

این ویزا برای جوانانی است که قصد دارند در تعطیلات با هدف کار به استرالیا سفر کنند. این افراد باید برای مدت مرخصی خود ویزای کار دریافت کنند. اخذ این ویزا به متقاضیان 18 تا 30 سال اجازه می دهد تا در تعطیلات استرالیا برای تامین هزینه سفر خود مشغول به کار شوند. این افراد باید پاسپورت معتبر داشته باشند. علاوه بر این، هیچ کودکی نباید همراه آنها باشد. زمانی که فردی در استرالیا است ، می تواند در این کشور کار کند و در صورت انقضای ویزا ، می تواند برای تعطیلات و ویزای کار دوم اقدام کند.

فردی با ویزای کار استرالیا و ویزای تعطیلات می تواند به مدت 12 ماه (یک سال) در این کشور بماند. هزینه ویزا 495 دلار استرالیا است. زمان رسیدگی به درخواست های ویزای کار و مرخصی به گونه ای است که 75 درصد درخواست ها در 39 روز و 90 درصد درخواست ها در 66 روز بررسی می شوند. با این ویزا می توانید با قراردادهای کوتاه مدت در استرالیا کار کنید. همچنین شما به مدت 4 ماه فرصت تحصیل در این کشور را دارید و هر زمان که بخواهید می توانید کشور را ترک کرده یا وارد شوید. یکی دیگر از شرایط مهم برای ویزای کار استرالیا این است که شما نباید قبلاً با ویزای ساب کلاس 462 یا 417 وارد استرالیا شده باشید، اگر قبلاً با ویزای ساب کلاس 462 وارد شده اید، باید برای ویزای کار و توریستی دوم استرالیا اقدام کنید.

اخذ ویزای کار فصلی

این نوع ویزا به شما امکان مهاجرت موقت به استرالیا برای شرکت در برنامه کارگران فصلی را می دهد. شما می توانید تا زمانی که در ویزای شما مشخص شده است در استرالیا بمانید که در بیشتر موارد ممکن است تا 9 ماه طول بکشد. هزینه این نوع ویزا از 315 دلار استرالیا شروع می شود. زمان رسیدگی به این ویزا به گونه ای است که 75 درصد درخواست ها 15 روز و 90 درصد درخواست ها 17 ماه طول می کشد.

با ویزای کار فصلی استرالیا، می توانید به عنوان کارگران فصلی در صنایع منتخب برای کارفرمایانی که نمی توانند نیروی کار بومی را استخدام کنند، کار کنید. برای درخواست این ویزای کار در استرالیا، باید به صورت آنلاین اقدام کنید. همچنین باید از یک کارفرمای استرالیایی که قصد حمایت از شما را دارد دعوتنامه داشته باشید. علاوه بر این ، هنگام ارائه درخواست و تصمیم گیری در مورد درخواست، باید در خارج از استرالیا قرار داشته باشید.

ویزای کار استرالیا

ویزای کار استرالیا

اخذ ویزای سرمایه گذاری موقت استرالیا

ویزای سرمایه گذاری موقت استرالیا به شما امکان می دهد در استرالیا تجارت کنید. علاوه بر این ، با ویزای سرمایه گذاری موقت ، می توانید تجارت و سرمایه گذاری در استرالیا را انجام دهید یا در آن کشور تجارت کنید. برای دریافت این ویزا باید توسط یک سازمان دولتی انتخاب یا دعوت شوید. ویزای سرمایه گذاری موقت برای افرادی با مهارت های تجاری خاص است که می توانند از آن برای انجام تجارت در استرالیا استفاده کنند. با این ویزا می توانید 5 سال در این کشور بمانید. هزینه دریافت ویزای سرمایه گذاری موقت از 6085 دلار استرالیا شروع می شود. مدت رسیدگی به درخواست ها به این صورت است که 75 درصد درخواست ها ظرف 30 ماه و 90 درصد آنها ظرف 35 ماه بررسی و رسیدگی می شوند.

چگونه در استرالیا کار پیدا کنیم ؟

یک سوال بسیار مهم برای همه مهاجران : آیا می توانیم در استرالیا کار پیدا کنیم؟ دلیل عدم مهاجرت بسیاری از دوستان ممکن است استرس و اضطراب هنگام جستجوی کار در استرالیا باشد و پاسخ به این سوال که چگونه در استرالیا کار پیدا کنیم مانعی برای خروج آنها شده است اما باید بگوییم که ما به شما حق می دهیم که مهاجرت همیشه یک تصمیم بزرگ و دشوار است اما هدف اصلی شما مهاجرت و اخذ اقامت قانونی استرالیا است زیرا استرالیا با بسیاری از کشورهای هم طبقه متفاوت بوده و دارای سابقه طولانی نیروی کار متخصص است. هدف آن جذب مهاجران برای جبران کمبود نیروی کار می باشد و وقتی به آمار منتشر شده نگاه می کنیم ، متوجه می شویم که استرالیا یکی از کشورهایی است که کمترین نرخ بیکاری را دارد. شاید ایده آل نباشد که بگوییم در همان روز اول به شغلی که می خواهید دست پیدا می کنید.

حقوق در استرالیا

قبل از درخواست برای ویزای کار در استرالیا ، همیشه یک دلیل بسیار مهم برای متقاعد کردن افراد برای مهاجرت کاری به این کشور وجود دارد ، میزان دستمزد در استرالیا. با کمی تحقیق می توان دریافت که استرالیا دارای بیکاری کم و دستمزدهای بالا است. البته هزینه های زندگی در استرالیا بسیار زیاد است ، اما باید در نظر داشته باشید که استرالیا از استانداردهای زندگی بالایی برخوردار می باشد ، به این معنی که برای اطمینان از استاندارد بالای زندگی نیاز به درآمد و حقوق بالایی دارید. حقوق پایه در استرالیا حدود 5000 دلار استرالیا در ماه است ، اما طبق آمار بین المللی ، متوسط ​​حقوق سالانه در استرالیا 89000 دلار استرالیا است ، اما به طور کلی می توان انتظار داشت که بسیار کمتر دریافت کنند.

مشاغل پردرآمد در استرالیا

همان طور که ذکر شد یکی از دلایل اصلی مهاجرت به استرالیا دستمزد بالای آنهاست که طبق آمار استرالیا یکی از پردرآمدترین کشورهای دنیاست و اگر به دنبال پاسخگویی برای شغل پردرآمد در استرالیا هستید پیشنهاد می کنم این مقاله را تا انتخاب مطالعه کنید. چندین تخصص وجود دارد که از نظر دستمزد خوب هستند ، مانند :

 1. مدیر فروش استرالیا برای فناوری و ارتباطات ، خدمات تجاری یا خدمات شخصی
 2. مدیر پروژه و مدیران ساخت و ساز در استرالیا
 3. مدیران مراکز پزشکی و صنعت داروسازی در استرالیا
 4. مدیران فعال املاک و مستغلات در استرالیا
 5. مدیر منابع انسانی استرالیا
 6. مدیر منابع معدنی استرالیا
 7. مدیران در بخش فناوری
 8. معاونت خدمات مالی
 9. مدیران فروش در استرالیا
 • مشاوران در سازمان ها

شرایط مهاجرت پزشکان به استرالیا

در ادامه این مقاله به مهاجرت پزشکان به استرالیا می پردازیم. کیفیت بالای زندگی و اقتصاد پر رونق استرالیا مورد توجه بخش های مختلف جامعه است. استرالیا در حال حاضر پذیرای ده ها هزار مهاجر از سراسر جهان است. پس اصلا عجیب نیست که پزشکان کشورهای دیگر نیز علاقه زیادی به کار و زندگی در استرالیا دارند. مهاجرت پزشکان به استرالیا متفاوت است. در زیر دلایل محبوبیت استرالیا آورده شده است. سپس روند مهاجرت پزشکان به استرالیا تشریح خواهد شد.

دلایل مهاجرت پزشکان به استرالیا

استرالیا به دلیل کیفیت بالای زندگی و اقتصاد قوی انتخابی ایده آل است. شهرت جهانی سیستم مراقبت های بهداشتی استرالیا و حقوق بالای پزشکان در استرالیا از دیگر عواملی است که پزشکان را به مهاجرت به استرالیا سوق می دهد. درآمد پزشکان در استرالیا بیشتر از اکثر کشورهای جهان است.

از سوی دیگر ، استرالیا از کمبود پزشک به ویژه پرستار رنج می برد. دولت استرالیا قصد دارد تا سال 2030 9298 درمانگر تمام وقت استخدام کند. استرالیا نیز با کمبود نیروی کار ماهر مواجه است. کمبود پزشک در مناطق روستایی و شهرهای کم جمعیت بسیار بیشتر است. در حالی که اکثر پزشکان استرالیایی در شهرها کار می کنند ، پزشکان خارجی بیشتر در مناطق روستایی و کم جمعیت کار پیدا می کنند. البته دولت استرالیا شرایط را برای پذیرش پزشکان خارجی فراهم کرده است. در قسمت بعدی شرایط مهاجرت پزشکان به استرالیا را بررسی می کنیم.

ویزای کار استرالیا

ویزای کار استرالیا

شرایط مهاجرت پزشکان به استرالیا

مهاجرت شما به استرالیا به عنوان پزشک در درجه اول به ارائه گواهی پزشکی معتبر بستگی دارد. در واقع دانشگاهی که شما فارغ التحصیل شده اید باید مورد تایید دولت استرالیا باشد. علاوه بر این ، حداقل یک سال سابقه پزشکی مورد نیاز است. همچنین ارائه گواهی عدم سوء پیشینه الزامی می باشد. به علاوه ، در بیشتر موارد ، نباید بیش از 45 سال سن داشته باشید. از سوی دیگر ، چون شما به عنوان یک پزشک نیاز به ارتباط صحیح با بیمار دارید ، مدرک زبان انگلیسی نیز لازم است. در واقع ، شما باید حداقل نمره قبولی در یکی از آزمون های تافل iBT، IELTS یا PTE داشته باشید.

اگر واجد شرایط مهاجرت کاری به استرالیا هستید ، ابتدا باید برای پیشنهاد شغلی از استرالیا اقدام کنید. داشتن پیشنهاد شغلی برای پزشکان هنگام مهاجرت به استرالیا بسیار مهم است. پس از دریافت پیشنهاد شغلی ، باید برای مدرک پزشکی معادل آن در استرالیا اقدام کنید.

مهاجرت به استرالیا با تحصیلات فنی حرفه ای

ویزای کار و مهارت در استرالیا بر اساس دانش و تجربه است ، و تنها این نیست که داوطلبان باید مدرک دانشگاهی ارائه دهند ، بلکه در بسیاری از موارد افرادی با مدارک فنی مانند جوشکار ، صافکار ، مکانیک خودرو یا بسیاری از حرفه های دیگر لزوما نباید مدرک دانشگاهی ارائه دهند. آنها شانس بسیار بالایی برای اخذ اقامت استرالیا دارند و تصور اینکه برای اخذ ویزای کار استرالیا به تحصیلات عالی نیاز است اشتباه می باشد. جالب اینجاست که افراد با سابقه فنی حرفه ای شانس بیشتری نسبت به مهندسان دارند زیرا مهندسان مسیری را دنبال می کنند که همه رقبای آنها نمرات بالایی دارند اما مسیر متفاوتی دارند – مهاجرت به استرالیا با تحصیلات فنی حرفه ای چنین شرایطی ندارد و رقبای شما نمرات پایینی دارند و در بسیاری از موارد متقاضیان این مسیر 70 امتیازی می توانند اقامت دائم استرالیا را نیز کسب کنند.

پاسخ به سوالات متداول در مورد ویزای کار در استرالیا

چگونه ویزای کار در استرالیا را بگیریم ؟

برای واجد شرایط بودن اخذ ویزای کار استرالیا ، باید امتیاز کافی نیروی متخصص استرالیا را کسب کنید.

شرایط درخواست ویزای کار در استرالیا چیست ؟

عوامل مختلفی بر سیستم رتبه بندی ویزای کار در استرالیا تأثیر می گذارد ، از جمله سن ، تحصیلات ، تجربه کاری ، مهارت زبان و پیشنهاد شغلی.

آیا برای اخذ ویزای استرالیا برای کار و ادامه تحصیل به مدرک دانشگاهی نیاز دارید ؟

اگر مدرک پیشرفته نداشته باشید ، نمی توانید امتیاز کافی در سیستم امتیازدهی کسب کنید.

آیا می توانم ویزای حرفه ای استرالیا را بدون پیشنهاد شغلی دریافت کنم ؟

زیر کلاس 189 برای اقامت دائم استرالیا نیازی به پیشنهاد شغلی ندارد.

چگونه در استرالیا کار پیدا کنیم ؟

برای یافتن شغل مناسب می توانید از سایت های کاریابی و فضای مجازی کمک بگیرید و رزومه خود را برای بررسی ارسال کنید.

آیا فردی که برای ویزای کار استرالیا اقدام می کند می تواند همراه باشد ؟

در دسترس بودن ویزای کار بستگی به نوع ویزا و شرایط آن دارد. در برخی موارد امکان دریافت ویزای همراه به صورت همزمان وجود دارد، در حالی که در موارد دیگر متقاضی ممکن است پس از ورود به استرالیا برای ویزای همراه اقدام کند.

مدت زمان زندگی در استرالیا چقدر است ؟

در ساب ویزا کلاس 190 بعد از 4 سال اقامت در آن کشور ، می توانید برای شهروندی استرالیا اقدام کنید.

 ارزان ترین راه مهاجرت به استرالیا چیست ؟

مهاجرت کاری بسته به ویزای پذیرفته شده ارزان ترین راه مهاجرت به استرالیا است.

برای اخذ ویزای کار استرالیا مدرک زبان آیلتس چند امتیاز لازم است ؟

برای مدرک آیلتس ، داوطلب در هر چهار بخش آزمون 8 امتیاز کسب می کند ، داوطلب می تواند حداکثر 20 امتیاز دریافت کند.

هزینه ویزای کار در استرالیا برای ویزای ساب کلاس 489 چقدر است ؟

این ویزا سال گذشته لغو شد و ویزای 491 با شرایط جدید جایگزین خواهد شد.

ویزای کار در استرالیا و نکات پایانی

در این مقاله در مورد ویزای کار در استرالیا و شرایط آن صحبت شده است. از آنجایی که استرالیا به دلیل کیفیت بالای زندگی مورد توجه بسیاری از پناهجویان قرار می گیرد ، تصمیم گرفتیم در مورد مسائل مهم در رابطه با ویزای کار در استرالیا و شرایط اخذ آن صحبت کنیم. در این مقاله تمامی زمینه های تحصیلی و شرایط کاری در استرالیا بررسی شده است که امیدواریم توانسته باشیم به تمامی سوالات و نگرانی های شما در رابطه با اخذ ویزای کار در استرالیا پاسخ دهیم. یکی از مهم ترین مواردی که هنگام مهاجرت به محل کار و اخذ ویزای کار در استرالیا باید به آن ها توجه داشته باشید ، سن ، تحصیلات ، تجربه کاری و سطح تسلط به زبان انگلیسی متقاضی است.