بازار کار ایالات متحده مقصد اصلی بسیاری از مهاجران از سراسر جهان است. همانطور که می دانید آمریکا یکی از کشورهای پیشرو در جهان است و افراد زیادی برای مهاجرت به این کشور تلاش می کنند. به عنوان مثال، از افرادی که برای ویزای کار ایالات متحده درخواست می کنند، پرسیده می شود که آیا ایالات متحده ویزای کار صادر می کند یا خیر. آیا می توانم مجوز کار ایالات متحده را دریافت کنم؟ هزینه زندگی در آمریکا چقدر است؟ چنین سوالاتی همواره از متقاضیان مهاجرت کاری آمریکا و ورود به بازار کار آن کشور پرسیده شده است که در این مقاله سعی داریم به تمامی سوالات شما عزیزان پاسخ دهیم.

آمریکا که به عنوان سرزمین فرصت ها شهرت دارد  سالیان زیادی است که جزو مقصد های مهم و اصلی برای مهاجران در جهان است ولی در سال های اخیر به دلیل سیاست های ضد مهاجرتی این موضوع کاهش داشته است. این کشور همچنان بهترین مقصد مهاجرت دانشجویی در سراسر جهان است و خانه برخی از مهم ترین دانشگاه های جهان است. مهاجرت کاری آمریکا در سال های اخیر برای ایرانیان بسیار سخت شده است و در حال حاضر بهترین راه برای مهاجرت به آمریکا اخذ ویزای تحصیلی می باشد.

مهاجرت کاری آمریکا

جالب است بدانید بیشتر از 50 کلیون نفر از سراسر جهان به آمریکا مهاجرت کرده اند و مهاجرت به این کشور سابقه طولانی ای دارد از اولین مهاجران از اروپا در قرن هفدهم تا به امروز، ایالات متحده یکی از مهم ترین کشورهای مهاجرت در جهان بوده است. در واقع، اکثر جمعیت آمریکا، به استثنای جمعیت کوچک هندی، از مهاجران و فرزندان آنها تشکیل شده است. حدود 20 درصد از مهاجران جهان در حال حاضر در ایالات متحده زندگی می کنند.

بسیاری بر این باورند که چنین فرآیند مهاجرتی گسترده ای منجر به مشکلات مختلف اجتماعی، سیاسی، فرهنگی و اقتصادی در ایالات متحده شده است. مسائلی مانند افزایش بیکاری، جرم و جنایت، ساخت و ساز مسکن، تغییر میزان مشارکت رای دهندگان و کاهش انسجام ملی، دولت آمریکا را مجبور به تشدید سیاست های مهاجرتی خود کرده است. با این حال، مطالعات متعدد نشان داده است که هجوم مهاجران به این کشور تأثیر مثبتی بر اقتصاد دارد و در واقع میزان جرم و جنایت در میان مهاجران کمتر از ایالات متحده است. مهاجرت کاری آمریکا امروزه برای ایرانیان دشوارتر از همیشه شده است، اما سالانه متقاضیان زیادی به روش های مختلفی برای مهاجرت اقدام می کنند.

 ویزای کار آمریکا و شرایط آن

برای بسیاری از افراد آمریکا کشور ایده آل برای مهاجرت است و یکی از بهترین راه ها برای مهاجرت به این کشور ویزای کار می باشد. انواع مختلفی از ویزای کار در ایالات متحده وجود دارد و شما باید آنها را بر اساس شرایط شخصی خود انتخاب کنید. نرخ بیکاری پایینی دارد و به نیروی کار خارجی نیاز دارد. با این حال، برای یافتن شغل در آمریکا، مسلط به زبان انگلیسی و داشتن دانش کافی از شغل خود بسیار مهم است. در واقع برای مشاغل کم مهارت مثل فروشندگی و مواردی از این دست نمی توانید برای ویزای کار آمریکا اقدام کنید (البته نوعی ویزای آمریکا وجود دارد که می توانید با گرین کارت آمریکا برای مشاغل کم مهارت و بدون مهارت مهاجرت کنید. با خانواده. از همان ابتدا، در شغلی که به کارگران ماهر نیاز دارد، به آموزش و تجربه بیشتری نیاز دارید.

ایالات متحده آمریکا کشوری در قاره آمریکای شمالی است که از 50 ایالت تشکیل شده و سومین کشور بزرگ جهان است. پایتخت واشنگتن دی سی و پرجمعیت ترین شهر نیویورک است. برای سفر یا مهاجرت به این کشور به ویزای آمریکا نیاز دارید و برای دریافت ویزای آمریکا ابتدا باید به صورت آنلاین از سفارت وقت بگیرید و سپس به سفارت یکی از کشورهای همسایه (به دلیل عدم اقدام آمریکا) مراجعه کنید. سفارت در ایران). به مواردی مانند مصاحبه، کاغذبازی، بیومتریک و غیره بروید.

مهاجرت کاری آمریکا

مهاجرت کاری آمریکا

مهاجرت کاری آمریکا

نرخ بیکاری در آمریکا

نرخ بیکاری یکی از موضوعاتی است که افراد جویای کار باید به آن توجه ویژه داشته باشند. نرخ بیکاری یکی از عواملی است که مستقیماً بر جستجوی شغل شما تأثیر می گذارد. برخی از کشورهایی که نرخ بیکاری بالایی دارند شرایط سختی برای ورود به بازار کار دارند. بر اساس آخرین آمار، نرخ بیکاری در آلمان در سال 2019 و در ماه های پایانی سال حدود 1.63 درصد است. در سال های اخیر با توجه به شرایط اقتصادی آمریکا، رئیس جمهور تلاش کرده تا نرخ بیکاری را به پایین ترین سطح تاریخ آمریکا برساند و تورم را در این کشور از بین ببرد. جالب است که نرخ بیکاری در این کشور در سال‌های اخیر حدود ۷ درصد بوده و در سال ۲۰۱۹ به ۳.۵ درصد رسیده است.

ویزای کار آمریکا و انواع آن

انواع مختلفی از ویزای کار ایالات متحده وجود دارد. از آنجایی که ایالات متحده یک کشور مهاجرتی است، دولت ایالات متحده ویزاهای مختلفی را برای کارگران خارجی ارائه می دهد. افراد متقاضی دسترسی به بازار کار در این کشور می توانند با توجه به فعالیت خود برای ویزای کار در این کشور اقدام کنند و با توجه به مهارت خود شرایط مهاجرت و بازار کار را مطالعه کنند. ما به بررسی ویزاهای مختلف این کشور ادامه می‌دهیم و مردم می‌توانند با ثبت درخواست، ویزای مربوط به آن را در نظر بگیرند.

انواع ویزای کار در آمریکا

ویزای EB3 این ویزا برای سه دسته از متقاضیان صادر می شود:

متقاضیان دارای مدرک دانشگاهی

 

متقاضیان با درجه تخصصی بالا و بدون مدرک

 

متقاضیان بدون مدرک دانشگاهی و بدون تخصص در فعالیت های فرعی مانند باغبانی و نظافت منزل. این داوطلبان فقط باید به زبان انگلیسی تسلط داشته باشند و از نظر بدنی مناسبی برای انجام کار داشته باشند. می توانید برای خود و خانواده تان گرین کارت بگیرید. MIE خدمات ویژه ای برای شما در هنگام دریافت این نوع ویزای آمریکا دارد.

ویزای های تخصص حرفه ای  H-1B بسته به شغل خود، ممکن است بتوانید برای ورود به سیستم امنیتی و دفاعی در این کشور اقدام کنید، اما برای ورود به بازار کار با این ویزا، مدرک تحصیلی مناسب نیز لازم است. این ویزا توسط وزارت دفاع برای پروژه های مشترک دولتی و صنعتی صادر می شود.
موافقت نامه تجاری ویزای H-1B1 این نوع ویزا برای افرادی است که شهروند کشورهایی مانند شیلی و سنگاپور هستند. این ویزا حداقل شرایط را دارد. پس از اتمام تحصیلات خود باید حداقل دارای مدرک لیسانس و حداقل 4 سال سابقه کار حرفه ای باشید.
ویزای کارگر موقت کشاورزی ویزای H-2A این ویزا در فصول مختلف سال و در ماه های مختلف صادر می شود، دائمی نیست و فقط به صورت فصلی و موقت برای مصارف کشاورزی صادر می شود. این ویزا بستگی به نیازهای دولت آمریکا دارد و فقط برای کشورهای خاصی صادر می شود. اطلاعات مربوط به این ویزا را می توان در سایت اداره مهاجرت در فصول مختلف سال یافت.
ویزای کارگر غیر از کشاورزی ویزای H-2B این ویزا برای کارگران موقت نیز صادر می شود اما نه تنها برای کارهای کشاورزی و با فعالیت های مختلفی همراه است. این ویزا توسط دولت آمریکا در صورت تقاضا صادر می شود و برای تعداد محدودی از کشورها است.
کار آموز یا بازدید کننده ویژه ویزای H-3 این ویزا برای افرادی صادر می شود که برای دریافت اطلاعات تحصیلی در این کشور اقدام می کنند. با این حال، شما باید ثابت کنید که هیچ شرایطی برای کارآموزی در کشور شما وجود ندارد. این دوره ها برای متخصصان پزشکی ارائه نمی شود.
انتقال نیروی کاری در شعبات شرکت ویزای  L این ویزا برای افرادی است که در دفاتر دیگر شرکت کار می کنند و قصد مهاجرت به دفتری در آمریکا را دارند. یکی از مهم ترین شرایط در بحث انتقال، تجربه کاری شماست، حداقل 1 ماه متوالی در این کشور در 3 سال گذشته کار کرده باشید و باید برای ویزای کار درخواست دهید.
فردی با توانایی ویژه نوع ویزای O افراد با شرایط خاص و مهارت های استثنایی می توانند برای ویزای کار اقدام کنند. این ویزا برای کسانی است که در علم، هنر، آموزش، ورزش یا دستاوردهای استثنایی تخصص دارند. این ویزا به صورت ویژه و محدود صادر می شود.
ویزای وزشکاری و یا عضویت در تیم ویزای P-1 این ویزاها برای افرادی صادر می شود که برای رویدادهای ورزشی وارد کشور می شوند یا افرادی که باید برای پیوستن به یک تیم خاص به ایالات متحده سفر کنند. این افراد باید در سطح بین المللی کار کنند یا برای تیم های برتر ایالات متحده درخواست دهند.
ویزای هنرمندان نوع ویزای P-2 این ویزا برای افرادی است که بین دو سازمان آمریکایی و خارج از کشور کار می کنند و به ویزای کاری ایالات متحده نیاز دارند تا از فعالیت های لازم برای سفر آسان پشتیبانی کند.
ویزای هنرمندان و سرگرمی P-3 این ویزا برای افرادی صادر می شود که برای اجرای نمایش های هنری، تئاتر یا فیلم وارد کشور می شوند. افرادی که متقاضی آموزش یا مربیگری در زمینه هایی مانند ورزش، فرهنگ یا دستاوردهای قومیتی و سنتی هستند می توانند وارد کشور شوند.
شرکت در برنامه های بین المللی و فرهنگی ویزای Q-1 این ویزا برای افرادی صادر می شود که در حال تحصیل علم هستند و می خواهند فرهنگ و سنت های کشور خود را در ایالات متحده به اشتراک بگذارند یا در برنامه های تبادل فرهنگی بین المللی شرکت کنند.

ویزای کار آمریکا و بررسی ویزای همراه

افرادی که با ویزای کار آمریکا وارد این کشور می شوند می توانند به همراه همتایان خود برای ورود به مهاجرت کاری آمریکا اقدام کنند. لطفا توجه داشته باشید که طبق قانون مهاجرت ایالات متحده، تنها همسر و فرزندان زیر 18 سال شما همراه شما محسوب می شوند و افرادی مانند خواهر و برادر و والدین شما نمی توانند به عنوان همراه شما وارد کشور شوند. برای درخواست ویزای همراه، باید اصل کارت اقامت شخص را دریافت کنید تا بتوانید برای ویزای همراه در ایالات متحده، معمولاً 1 تا 2 ماه پس از ورود، درخواست دهید. متقاضیان لطفا توجه داشته باشید که وقتی فرزند و همسر شما وارد کشوری می شوند، ممکن است به عنوان شهروند از مزایایی مانند مجوزهای کار و تحصیل رایگان و خدمات دولتی در آن کشور بهره مند شوند.

 • ارائه پاسپورت معتبر
 • سند ازدواج معتبر زوجین
 • شناسنامه فرزندان (در صورت داشتن فرزند)
 • صلاحیت ها را مشخص کنید
 • مدارک کارآموزی را ارائه دهید
 • مدارک زبان را ارائه دهید (غیر اجباری)
 • مدارک کارآموزی را ارائه دهید
 • یک تعهد مالی برای پوشش هزینه های زندگی ارائه دهید
مهاجرت کاری آمریکا

مهاجرت کاری آمریکا

ویزای کار آمریکا و مدارک مورد نیاز

همانطور که میدانید برای درخواست ویزا باید مدارک مربوطه را ارائه دهید. متقاضیان ویزای کار آمریکا می توانند به صورت آنلاین در سایت سفارت برای پذیرش سفارت اقدام کنند. درخواست برای مدارک بسیار مهم و ظریف است زیرا مستقیماً بر واکنش افسر ویزا تاثیر می گذارد. برخی افراد بدون توجه به قوانین و مدارک پرونده خود را به صورت نامنظم تشکیل داده اند و همین موضوع باعث رد درخواست شما شده است. متقاضیان می توانند از وکلای بین المللی موسسه حقوقی ملک پور مشاوره و مشاوره بگیرند. مدارک مورد نیاز برای ویزای کار آمریکا به شرح زیر است:

 • ارائه پاسپورت معتبر
 • تایید انطباق صلاحیت
 • ارائه مدرک زبان مورد نیاز با توجه به نوع ویزای کاری.
 • فرم درخواست ویزای کار را پر کنید
 • یک دعوت نامه از یک کارفرمای آمریکایی ارائه دهید.
 • ارسال رزومه کاری و تحصیلی
 • مدارک شناسایی معتبر ارائه دهید

حقوق در آمریکا

متقاضیان ویزای کار در یک کشور می توانند با بررسی شرایط دستمزد در آن کشور برای کار خود در آن کشور، ورود به یک کشور را انتخاب کنند. لطفا توجه داشته باشید که در برخی موارد اگر دستمزد دریافتی از کارفرما به حد مطلوب نرسد، سفارت کشور محل کار شما درخواست شما را نمی پذیرد. در سال 2017، طبق خدمات مهاجرت، متوسط ​​دستمزد هفتگی حدود 875 دلار در هفته و 3332 دلار در ماه بود. طبق تحقیقات میدانی کارشناسان، میانگین حقوق در ایالات متحده سالانه 1 درصد افزایش می یابد. سیاهپوستان به دلیل نژاد پرستی دستمزد کمتری می گیرند. دستمزد آمریکایی های آفریقایی تبار که در ایالات متحده کار می کنند 2223 دلار در ماه است، اما آسیایی ها با میانگین 5360 دلار در ماه بیشترین سود را دارند. در زیر جدول حقوق دریافتی بسته به سطح تحصیلات آمده است:

تحصیلات دبیرستانی میانگین ماهانه 2223 دلار
مدرک دیپلم میانگین ماهانه 3094 دلار
مدرک کارشناسی میانگین ماهانه 5070 دلار
مدرک کارشناسی ارشد میانگین ماهانه 6444 دلار

 مشاغل مورد نیاز 2022 آمریکا

متقاضیان ویزای کار آمریکا باید ابتدا مشاغل مورد نیاز در آمریکا را بررسی کنند و سپس برای ویزای کار اقدام کنند. یافتن شغل های خالی مورد نظر شما به طور مستقیم بر جستجوی شغل شما تأثیر می گذارد و یافتن شغل را برای شما آسان می کند. در زیر لیستی از مشاغل مورد نیاز در این کشور آمده است:

مهندسی ژئوتکنیک متخصص ژئوتکنیک مهندسی مکانیک خاک مهندسی ژئوتکنیک معدن
پزشک عملیات بیهوشی روانپزشک قانونی مهندسی ولز
مهندسی مکانیک ژئو مهندسی شیمی زمین شناسان آب مهندسی حفاری
مهندسی معدن و زغال سنگ مهندسی پنل مخزن مهندسی برق مهندسی ابزار و کنترل
جراح عمومی فیزیولوژی خواب کارگران اجتماعی سونوگرافی
پزشکی اضطراری رادیو گرافی های پزشکی مهندسی هوا فضا زنان و زایمان
زمین شناسان مهندسی نفت مهندسی مایع فیزیولوژی قلب
مهندسی کنترل مهندسی جوش روانپزشک عمومی پرستاران

نحوه کاریابی در آمریکا

همانطور که به شما عزیزان گفته شد، آمریکا ویزاهای مختلفی را برای کار در این کشور ارائه می دهد. برخی از ویزاها ممکن است به شما اجازه دهند که برای جستجوی کار وارد کشور شوید و سپس از همان ابتدا به دنبال کار بگردید. افرادی که در آژانس های کاریابی در این کشور مشغول به کار هستند، می توانند با ارسال کمک های خود به این آژانس ها برای موقعیت های مرتبط با رشته تحصیلی خود اقدام کنند. به طور معمول، این آژانس ها بر اساس خدماتی که ارائه می دهند، هزینه دریافت می کنند. خبر خوب این است که MIE همچنین می تواند به شما کمک کند تا یک فرصت شغلی در ایالات متحده پیدا کنید. برای این کار افراد باید زیر 40 سال سن داشته باشند و از نظر جسمی سالم باشند. این بدان معناست که شما از همان ابتدا گرین کارت آمریکا را دریافت خواهید کرد و درآمد شما در ایالات متحده بین 1500 تا 2500 دلار خواهد بود.

 موسسات کاریابی در آمریکا

Robert Half Aerotek Brilliant Lofton Staffing Services Kforce
TEKsystems Randstad Advantage Resourcing North America PrideStaff Richard, Wayne & Roberts
مهاجرت کاری آمریکا

مهاجرت کاری آمریکا

وضعیت اقامت و اخذ تابعیت در آمریکا

افرادی که مایل به دریافت مجوز اقامت و پاسپورت آمریکا هستند می توانند از روش های مختلفی مانند کار، تحصیل، سرمایه گذاری، ازدواج و … استفاده کنند، اما در نهایت همه این افراد باید بتوانند وارد بازار کار آمریکا شده و درخواست دهند و مالیات اعمال کنند. پرداخت Steer. آیا شما شهروند این کشور هستید؟ متقاضیانی که برای اجازه اقامت در این کشور اقدام می کنند باید مالیات بپردازند و به مدت 3 سال به صورت قانونی در آن کشور حضور داشته باشند. متقاضیانی که می توانند اجازه اقامت در این کشور را دریافت کنند باید پس از دریافت اقامت دائم به مدت 3 سال در این کشور اقامت داشته باشند و تمامی شرایط قانونی را داشته باشند تا بتوانند برای شهروندی این کشور اقدام کنند. برای اخذ تابعیت در این کشور آزمایشات لازم است. این آزمون ها با آزمون زبان و فرهنگ و تاریخ آمریکا مرتبط هستند و در صورت کسب امتیاز لازم می توانید تابعیت آن کشور را دریافت کنید.

تاریخچه مهاجرت به آمریکا

بریتانیایی ها اولین گروهی بودند که به ایالات متحده مهاجرت کردند، حدود 400000 نفر در قرن شانزدهم از بریتانیا به آمریکا مهاجرت کردند و نیمی از آنها به طور دائم در آنجا ساکن شدند. سایر کشورهای اروپایی در اوایل قرن 18 به ایالات متحده سفر کردند و با افزایش جمعیت، سرانجام ایالات متحده در سال 1776 استقلال رسمی خود را از انگلستان به دست آورد. در قرن هجدهم، مهاجرت آسیایی ها و آفریقایی ها به آمریکا افزایش یافت و این امر منجر به وضع قوانین مهاجرتی ضد سفیدپوستان شد که برخی از آنها تا قرن نوزدهم ادامه یافت. در آغاز قرن بیستم، تعداد مهاجران به ایالات متحده به طور تصاعدی افزایش یافت و تا پایان سال 1920، بیش از 13 میلیون مهاجر در این کشور ساکن شدند. پس از پایان جنگ جهانی دوم، مهاجرت اروپایی ها و ماهواره های شوروی سابق به ایالات متحده دوباره تشدید شد: تنها بین سال های 2010 تا 2000، حدود 14 میلیون نفر به این کشور مهاجرت کردند. با روی کار آمدن دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، محدودیت های ورود اتباع کشورهای مسلمان مانند ایران تشدید شد و مهاجرت کاری آمریکا کاهش یافت.

ساختار اقتصادی آمریکا

ایالات متحده یکی از قدرتمندترین اقتصادهای جهان و هفتمین تولید ناخالص داخلی است. بر اساس یک نظرسنجی در سال 2009، بخش خصوصی حدود 86.4 درصد از اقتصاد ایالات متحده را تشکیل می داد. اگرچه ایالات متحده از نظر توسعه در مرحله فراصنعتی قرار دارد، اما همچنان به عنوان یکی از مهم ترین قدرت های صنعتی در جهان شناخته می شود. جالب اینجاست که ایالات متحده یکی از معدود کشورهای جهان است که مرخصی رسمی ندارد اما در مورد استخدام شرکت ها قانون وضع می کند. این بدان معنی است که برخی از شرکت ها ممکن است 10 روز مرخصی با حقوق در سال ارائه دهند در حالی که برخی دیگر ممکن است تعطیلات با حقوق را تشخیص ندهند. همین امر در مورد مرخصی خانوادگی (به عنوان مثال مرخصی زایمان با حقوق) صدق می کند. اچ. اگر شرکت کاربر چنین گزینه ای را ارائه ندهد، قانون رسمی وجود ندارد.

ایالات متحده از قرن نوزدهم در زمینه فناوری و نوآوری علمی پیشرو در جهان بوده است. ظهور هیتلر و نازیسم در طول جنگ جهانی دوم باعث شد بسیاری از نوابغ مانند آلبرت انیشتین، انریکو فرمی و جان فون نویمان به ایالات متحده مهاجرت کنند. از آن زمان، یکی از سیاست های ایالات متحده جذب نخبگان از سراسر جهان و توسعه فناوری های آنها بوده است. در واقع، نوآوری و تحقیقات علمی، بخش عمده فروش را در کنار صنعت سرگرمی تشکیل می دهد.

دانشگاه ها و نظام آموزشی آمریکا

ایالات متحده نقش مهمی در بخش آموزش دارد. اگرچه قوانین آموزش عمومی توسط وزارت آموزش و پرورش تنظیم می شود، اما هر ایالت می تواند قوانین خاص خود را داشته باشد. در اکثر ایالت ها، آموزش از سنین 6 تا 7 سالگی شروع می شود و تا سن 18 سالگی ادامه می یابد. علاوه بر دبیرستان های دولتی، دانش آموزان می توانند در مدارس خصوصی، شبانه روزی، مذهبی یا تخصصی (مدرسه گرامر موسیقی) شرکت کنند.

بیش از 80 درصد از جمعیت بالای 25 سال در ایالات متحده دارای مدرک دبیرستان و بیش از 50 درصد دارای مدرک کالج یا کالج هستند. علاوه بر این، بیش از 27 درصد افراد دارای مدرک لیسانس و بیش از 9 درصد دارای مدرک فوق لیسانس هستند. ایالات متحده بیش از هر کشور دیگری در جهان در فهرست 100 دانشگاه برتر جهان نقش پررنگ تری دارد، به طوری که 27 دانشگاه از آن کشور در این فهرست قرار دارند. علاوه بر این، 21 دانشگاه، ایالات متحده را به عنوان بهترین کشور جهان از نظر کیفیت در آموزش عالی و تحقیقات در سال 2018 معرفی کردند. چنین مشکلاتی باعث محبوبیت مهاجرت و تحصیل به ایالات متحده در بین دانشجویان سراسر جهان شده است.

خدمات پزشکی و اجتماعی آمریکا

بیمه سلامت در ایالات متحده ترکیبی از بیمه دولتی و خصوصی است که در دسترس عموم نیست، به این معنی که همه افراد در این کشور به آن دسترسی ندارند. در سال 2017، بیش از 12 درصد از مردم بیمه بیماری نبودند. دو طرح بهداشتی اصلی در ایالات متحده عبارتند از Medicare (برای افراد بالای 65 سال) و Medicaid (برای افراد کم درآمد). لازم به ذکر است که تقریباً 58 درصد بیمارستان های کشور غیرانتفاعی هستند اما معاینات و آزمایشات اورژانسی بدون توجه به وجود بیمه انجام می شود. در نمودار زیر می توانید دریافت کنندگان انواع بیمه در این کشور را بر اساس آمار سال 2017 (ارقام میلیونی) مشاهده کنید.

وضعیت سیاسی و اجتماعی آمریکا

ایالات متحده یک جمهوری نماینده فدرال با یک دولت مرکزی با یک قوه مجریه (ریاست جمهوری) با 50 ایالت تابعه است. سیاست کلی خارجی، دفاعی و داخلی توسط دولت مرکزی تنظیم می شود، اما ایالت ها نیز از استقلال نسبتا زیادی در قانون گذاری و اجرای تصمیمات قضایی برخوردارند. سیستم ایالات متحده نیز توسط یک نماینده اداره می شود و دو مجلس سنا و مجلس عوام قوانینی را تصویب می کنند و از حقوق مردم حمایت می کنند. همچنین قوه قضائیه این کشور نیز موظف به نظارت و برخورد با دو قوه است و مانند آنها از استقلال کامل برخوردار است.

مهاجرت کاری آمریکا

مهاجرت کاری آمریکا

مزیت‌های مهاجرت کاری به آمریکا

 • این کشور انگلیسی زبان است.
 • یکی از بهترین سیستم های آموزشی در جهان است.
 • فرصت های شغلی و سرمایه گذاری
 • زیرساخت های اقتصادی قوی و پایدار
 • داشتن آخرین تکنولوژی روز دنیا

نقش مهاجران در اقتصاد آمریکا

مشکل مهاجرت در ایالات متحده امروزه موضوعی حساس و پیچیده است. بسیاری از سیاستمداران آمریکایی دریافته اند که حضور مهاجران در این کشور برای انسجام فرهنگی مضر است و باعث افزایش بیکاری و جرم و جنایت در آمریکا شده است. در واقع، تحقیقات اقتصادی و اجتماعی نشان داده است که مهاجران نه تنها به سرعت در جامعه آمریکا ادغام می شوند، بلکه از نظر مالی نیز سود می برند. به عبارت دیگر، جمعیت مهاجر تأثیر مثبتی بر اقتصاد ایالات متحده داشته است.

ابتدا باید توجه داشت که مهاجران چه تحصیلکرده و چه ماهر تاثیری بر دستمزد و اشتغال افراد بومی ندارند. در واقع، حضور مهاجران در دهه‌های اخیر نه تنها مردم بومی را قادر ساخته تا شغل‌های با درآمد بهتری پیدا کنند، بلکه حتی خلاق‌تر و مبتکرتر شده‌اند. از سوی دیگر، هجوم مهاجران نیز به جوان ماندن جمعیت آمریکا کمک کرده است، به عبارت دیگر، اگرچه روند عمومی جمعیت بومی پیری و رسیدن به سن بازنشستگی است، اما با افزایش بهره‌وری اقتصادی برای دولت، مهاجران به نیروی کار جدیدی تبدیل شده‌اند. جایگزین شده است. … شما به جمع آوری پول بیشتر برای جمعیت بومی کمک می کنید تا حقوق بازنشستگی و مزایای از کارافتادگی را بپردازند. در حالی که مردم محلی به طور کلی مالیات و هزینه های شهروندی بیشتری می پردازند، اقتصاددانان معتقدند حضور مهاجران در بلندمدت به نفع اقتصاد ایالات متحده خواهد بود.

فرمان ممنوعیت ورود ایرانیان به آمریکا

از زمان آغاز ریاست جمهوری ترامپ، ایالات متحده سیاست های ضد مهاجرتی را علیه برخی کشورها دنبال کرده است. ترامپ چندین ممنوعیت سفر برای کشورهای مختلف از جمله ایران صادر کرد. طبق آخرین ممنوعیتی که در سال 2017 به تصویب رسید و با نام 9645 شناخته می شود، ورود شهروندان ایرانی به آمریکا به استثنای ویزای تحصیلی ممنوع است. اما به دلیل مسائل حقوقی مرتبط با این حکم، دادگاه آمریکا اعلام کرد که این اطلاعیه غیرقانونی بوده و همچنان مشکلاتی در اجرای آن وجود دارد. اما درخواست بسیاری از ایرانیان به دلیل این مصوبه از سال 2017 رد شده است. البته عده ای بعد از مصاحبه از این ترتیب مستثنی شدند. یعنی حتی پس از تصویب این مصوبه نیز امکان مهاجرت به آمریکا به هیچ وجه از بین نرفته است و شهروندان ایرانی همچنان می توانند ویزا دریافت کنند. اما مهاجرت به این کشور به دلیل ممنوعیت سوم ترامپ بسیار سخت و پرمخاطره شده است، به همین دلیل گروه مهاجرت ادبی توصیه می کند که تمامی متقاضیان جدی اولویت مهاجرت را به کشورهایی مانند کانادا و استرالیا بدهند.

15 شغل مورد نیاز در آمریکا

اگر قصد مهاجرت به آمریکا را دارید و یا در حال حاضر به عنوان دانشجو در این کشور تحصیل می کنید، بهتر است ابتدا موقعیت های خالی مورد نظر خود را بررسی کنید تا برنامه ریزی های لازم برای آینده شغلی خود را انجام دهید. درک روندهای بازار کار در هر کشور نمای کلی تقویت مهارت های مورد نیاز کارفرمایان در آن کشور را در اختیار شما قرار می دهد.

به گفته وب سایت Indeed، تقاضا برای برخی از مشاغل تا پنج سال آینده بسیار بالا خواهد بود و افرادی که در این زمینه ها تخصص دارند با بازار کار خوبی روبرو خواهند شد. بسیاری از موقعیت های مورد تقاضا وجود دارد که کارفرمایان از میان نامزدهای واجد شرایط انتخاب می کنند. لیست کامل این موقعیت ها با میانگین حقوق سالانه و مهارت های عمومی مورد نیاز، در زیر ارائه شده است.

1. توسعه دهنده نرم افزار

قرن بیست و یکم به عصر اطلاعات معروف است زیرا سرعت تولید و تبادل اطلاعات در جهان به اوج خود رسیده است. وب سایت ها، نرم افزارهای موبایل، رادیو، تلویزیون و انواع شبکه های ماهواره ای، همگی بسترهای تولید اطلاعاتی هستند که مردم در سراسر جهان به صورت روزانه از آنها استفاده می کنند. در چنین مواقعی، حرفه های IT و برنامه نویسی بیش از هر زمان دیگری مورد نیاز است، زیرا همه شرکت ها، موسسات، کارخانه ها، مؤسسات آموزشی، مراکز تحقیقاتی و غیره به ابزارهایی مانند وب سایت، برنامه های کاربردی یا نرم افزار مجهز هستند.

توسعه دهندگان نرم افزار، که در پنج سال آینده مشاغل اصلی در ایالات متحده خواهند بود، مسئولیت تحقیق، توسعه، پیاده سازی و مدیریت نرم افزار را بر عهده خواهند داشت. آنها در مورد پروژه های برنامه نویسی، به روز رسانی نرم افزار، عیب یابی گزارش می دهند و به توسعه دهندگان نرم افزار در مورد رابط نرم افزار مشاوره می دهند. این موقعیت مستلزم داشتن مدرک لیسانس در رشته های علوم کامپیوتر، مهندسی نرم افزار یا سایر رشته های مرتبط است و داوطلبان باید مهارت های برنامه نویسی قوی و سوابق خوبی داشته باشند.

متوسط ​​حقوق سالانه در ایالات متحده: 105000 دلار

2. متخصص در آمار و داده ها

یک متخصص و تحلیلگر آماری از نظریه های موجود برای استخراج داده های مفید برای حل مسائل دنیای واقعی استفاده می کند. آنها نظرسنجی ها، پرسشنامه ها و آزمون های دقیق را طراحی می کنند، از نرم افزارهای آماری برای شناسایی روندها و روابط بین مجموعه داده ها و گزارش نتایج استفاده می کنند. متقاضیان این موقعیت باید دارای مدرک فوق لیسانس ریاضی یا آمار و دانش داده، حساب و جبر خطی باشند. میانگین حقوق سالانه در ایالات متحده: 83000 دلار

3. تحلیلگر امنیت اطلاعات

امنیت اطلاعات به ویژه وظیفه نظارت بر مشکلات امنیتی در سیستم های کامپیوتری را بر عهده دارد. شما شکاف های امنیتی را شناسایی و ثبت می کنید و از مشکلات امنیتی سیستم جلوگیری می کنید. بدین منظور این افراد نرم افزارهای امنیتی مختلفی را برای حفاظت از اطلاعات و زیرساخت سیستم بر روی سیستم نصب و راه اندازی کردند.

متقاضیان این موقعیت باید دارای مدرک لیسانس در رشته های علوم کامپیوتر، برنامه نویسی یا سایر رشته های مرتبط باشند. دانستن مفاهیمی مانند فایروال، آنتی ویروس، پروکسی و SIEM ضروری است و آگاهی از نحوه شناسایی، رفع و جلوگیری از مشکلات شبکه توصیه می شود. میانگین حقوق سالانه در ایالات متحده: 81000 دلار

4. فیزیوتراپی

فیزیوتراپیست ها درمان و توانبخشی را برای افراد در هر سنی که دچار آسیب های فیزیکی شده اند ارائه می کنند. این افراد برنامه درمانی خود را برای هر بیمار ایجاد می کنند، فیزیوتراپی را طبق تجویز پزشک و به عنوان یک درمان تسکین دهنده و تقویت کننده حرکت انجام می دهند. آنها همچنین به بستگان بیماران در مورد مراقبت در منزل اطلاع رسانی و توصیه می کنند. متقاضیان این رشته باید دارای مدرک دکترای فیزیوتراپی باشند، آزمون NPTE را با موفقیت پشت سر بگذارند و مجوزهای دولتی مناسب برای کار در این رشته را دریافت کنند. متوسط ​​حقوق سالانه در ایالات متحده: 74000 دلار

مهاجرت کاری آمریکا

مهاجرت کاری آمریکا

5- مدیریت خدمات سلامت

ارائه راهنمایی و محیط به بیمارستان ها، سیستم های بهداشتی و یا سایر سازمان های مرتبط با خدمات سلامت یکی از مهمترین وظایف مدیران مراکز بهداشتی و درمانی است. آنها با مدیریت سلامت و سیاست های ارتباطی سروکار دارند و ملزم به نگهداری سوابق دقیق دارایی های بیمارستان هستند. ضمناً این کارگروه وظیفه اطلاع رسانی به کارکنان از پیام ها و دستورالعمل های جدید، ایجاد برنامه کاری برای کارکنان و شناسایی و اصلاح مشکلات را بر عهده دارد. این موقعیت ها نیاز به مدرک لیسانس در مدیریت سلامت، مدیریت بازرگانی یا سایر زمینه های مرتبط دارند. آنها همچنین باید از اصطلاحات پزشکی و مقررات بهداشتی آگاهی کافی داشته باشند. متوسط ​​حقوق سالانه در ایالات متحده: 70000 دلار

6. توسعه دهنده وب

دیگر برنامه نویسان محبوب در ایالات متحده توسعه دهندگان وب هستند. این افراد با زبان های برنامه نویسی مانند HTML، CSS و جاوا آشنایی دارند و از این زبان ها برای طراحی وب سایت برای مشتریان خود یا به روز رسانی صفحات موجود استفاده می کنند. توسعه دهندگان وب برنامه های زمان بندی برای آزمایش مرورگرها و انواع دستگاه ها ایجاد می کنند. محتوای وب را مدیریت، ایجاد یا ویرایش کنید و مهارت های برنامه نویسی وب خود را به روز کنید. شناسایی مشکلات وب سایت و بررسی بازخورد کاربران از وظایف اضافی این گروه است.

این موقعیت به حداقل مدرک در زمینه توسعه وب، طراحی وب، برنامه نویسی یا سایر زمینه های مرتبط نیاز دارد و دانش زبان های برنامه نویسی مانند جاوا، HTML، CSS و MySQL یکی از شایستگی های اصلی مورد نیاز است. متوسط ​​حقوق سالانه در ایالات متحده: 72000 دلار

پرستار

نیاز به پرستاران متخصص حتی قبل از شیوع ویروس کرونا شدید بود، اما با توجه به چنین بحران جهانی، منطقی است که این کار به یکی از پرتقاضاترین کارها در اکثر کشورها تبدیل شده است. RM ها پرستاران ثبت شده ای هستند که مجوز کار در کشور مقصد را دارند و مسئولیت تجویز دارو، انجام تست های تشخیصی و همکاری با سایر ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی برای اطمینان از حداکثر مراقبت از بیمار را بر عهده دارند. متقاضیان این موقعیت باید دارای مدرک لیسانس پرستاری و گواهینامه رسمی دولتی برای کار در این شغل باشند. متوسط ​​حقوق سالانه در ایالات متحده: 70000 دلار

8. مشاور مالی

بسته به شرایط بازار، مشاوران مالی به نامزدهای خود مشاوره مالی می دهند و یا حتی از آنها در حوزه سرمایه گذاری حمایت می کنند. این افراد پس از صحبت با مشتریان خود و اطلاع از نیازهای آنها، برنامه ریزی مالی می کنند، به سوالات آنها پاسخ می دهند، استراتژی های مالی لازم را با توجه به اهداف مشتریان ارائه می دهند و به طور مرتب با آنها ملاقات می کنند تا امور مالی خود را روشن کنند. ارتباط. پیش نیازهای استخدام در این سمت داشتن مدرک لیسانس در رشته های مالی یا رشته های مرتبط و همچنین دانش کافی از صنعت مالی، بیمه و تجربه فروش می باشد. میانگین حقوق سالانه در ایالات متحده: 66000 دلار

9- کارشناس تحقیق در عملیات

کارشناسان تحقیق در عملیات به مدیران در مورد چگونگی ادامه و نحوه تصمیم گیری با استفاده از تکنیک های تحلیلی پیشرفته و مدل های ریاضی توصیه می کنند. جمع‌آوری و تجزیه و تحلیل داده‌ها از سیستم‌های اطلاعاتی برای توسعه نرم‌افزار گزارش‌دهی، جمع‌آوری تخصص لازم از دیگران برای بهبود کارایی سیستم‌عامل، استفاده از مدل‌های آماری برای تجزیه و تحلیل و شناسایی مشکلات عملیاتی، ساخت مدل‌های ریاضی برای مشکلات بالقوه عملکرد، و ارائه توصیه‌هایی برای تصمیم‌گیری برتر. یکی از مهمترین وظایف این گروه است.

استخدام نیازمند مدرک لیسانس در تحقیقات بازرگانی، آمار، ریاضی یا سایر زمینه های مرتبط است و متقاضیان باید درک کاملی از سیستم های کامپیوتری، نرم افزار تجزیه و تحلیل داده ها و مهارت های فردی مانند استدلال تحلیلی، حل مسئله و ریاضیات داشته باشند. پیشرفته باشید متوسط ​​حقوق سالانه در ایالات متحده: 61000 دلار

10- تکنسین پزشکی

تکنسین های پزشکی مسئول نگهداری و استفاده از ابزار پزشکی در ارتباط با آزمایشات پیچیده هستند. وظایفی مانند جمع آوری تست ها و نمونه های آزمایشی برای تجزیه و تحلیل، شناسایی انواع مختلف ناهنجاری های سلولی در نمونه های آزمایشی، تهیه گزارش های دقیق از نتایج احتمالی، همکاری با سایر متخصصان مراقبت های بهداشتی برای تشخیص اولیه، ایجاد یک محیط کار سالم بر اساس رویه ها و قوانین بهداشتی. ضروری هستند. … وظایف اصلی مرتبط با این تکنسین های پزشکی هستند. مدرک لیسانس در فناوری پزشکی یا تحقیقات آزمایشگاهی برای این موقعیت مورد نیاز است؛ دانش پیشرفته زیست شناسی و شیمی و تجربه کاری مرتبط توصیه می شود. متوسط ​​حقوق سالانه در ایالات متحده: 56000 دلار

11 راننده کامیون

رانندگان کامیون وظیفه جابجایی تن ها غذا، دارو و غیره را از یک مکان به مکان دیگر بر عهده دارند. این انتقال معمولا بین تولیدکنندگان و مراکز خرید یا انبارها صورت می گیرد و می تواند فواصل زیادی را در بر گیرد. آنها باید بار را بارگیری و تخلیه کنند، گزارش های تحویل اسناد، کامیون های خود را نگهداری کنند، محدودیت های ترافیکی و ترافیکی را رعایت کنند و ساعات کاری خود را گزارش دهند. استخدام راننده کامیون نیاز به آموزش خاصی ندارد و تنها در صورت داشتن دیپلم دبیرستان، گواهینامه رانندگی مربوطه، تجربه رانندگی خوب و تست اعتیاد می توانید برای موقعیت مربوطه اقدام کنید. میانگین حقوق سالانه در ایالات متحده: 57000 دلار

12 دستیار فیزیوتراپیست

فیزیوتراپیست مسئول تنظیم تجهیزات و حفظ محیطی تمیز برای درمان بیمار و روزه داری مورد نیاز است. آنها در طول برنامه ورزشی خود به بیماران کمک می کنند و آنها را تشویق می کنند، بیماران را با ویلچر حمل می کنند، با درمان ارتباط برقرار می کنند، و کارهای دیگری مانند سفارش دادن لوازم یا پاسخ دادن به تماس تلفنی را انجام می دهند. مدرک دیپلم دبیرستان و گواهی کمک های اولیه تنها شرط لازم برای این سمت است. میانگین حقوق سالانه در ایالات متحده: 33000 دلار

13 کارگر ساختمان

سازندگان با ابزارهای مختلفی کار می کردند تا سازه های مختلفی مانند ساختمان ها، خانه ها، پل ها و غیره را به آنها بدهند. همچنین مسئولیت تجهیزات سنگین و کنترل تردد در قلمرو را با کمک علائم ویژه ای که ساخته می شود، بر عهده دارند. مدرک تحصیلی متوسطه، گواهی کار با مواد اولیه سنگین و تمایل به شرکت در آموزش های تکمیلی از مهمترین شرایط استخدام در این سمت است. میانگین حقوق سالانه در ایالات متحده: 31000 دلار

14 دستیار پرستار

دستیاران پرستار که با نام CNA نیز شناخته می شوند، تحت نظارت پرستاران ثبت نام شده در بیمارستان ها و مراکز بهداشتی برای مراقبت از بیماران فعالیت می کنند. اندازه گیری پارامترهای حیاتی بیمار، تغذیه بیمار، جابجایی و تعویض تخت، حفظ وضعیت بهداشتی بیمار و ثبت وضعیت بیمار به صورت روزانه از مهمترین وظایف این گروه تخصصی است.

در مقابل پرستاران ثبت نام شده، دستیاران نیازی به مجوز حرفه ای ندارند و تنها با داشتن مدرک دیپلم دبیرستان و برخی مهارت های روانی مانند صبر، آرامش در مواقع اضطراری، روابط بین فردی و قدرت بدنی کافی می توانند استخدام شوند. میانگین حقوق سالانه در ایالات متحده: 28000 دلار

15. مراقبت در منزل

پرستاران از مشتریان خود در فعالیت های روزمره حمایت می کنند. این موارد شامل مراقبت های بهداشتی و بهداشت فردی، مصرف علائم حیاتی، مصرف دارو، کار با پرستار یا پزشک برای پیروی از دستورالعمل های درمانی، کارهای سبک خانه و نظارت و گزارش دهی به صورت روزانه یا هفتگی است.

در حالی که برای کار در این موقعیت به آموزش خاصی نیاز ندارید، برخی از جویندگان کار فردی را انتخاب می کنند که گواهینامه های حرفه ای را در این زمینه دریافت کرده باشد، به راحتی با دستورالعمل ها مطابقت داشته باشد و سابقه خوبی داشته باشد.

میانگین حقوق ایالات متحده: 12 دلار در ساعت.

مهاجرت کاری آمریکا

مهاجرت کاری آمریکا

میزان درآمد کار دانشجویی در آمریکا

هزینه تحصیل و زندگی در ایالات متحده می تواند برای دانشجویان بین المللی و آمریکایی بالا باشد. به طور کلی دو راه وجود دارد که شما از کار دانشجویی در حین تحصیل بهره مند می شوید. اولاً شما هزینه زندگی خود را مدیریت می کنید و ثانیاً تجربه کاری و تجربه کاری شما را بهبود می بخشد. چنین تجربه کاری کاملا قابل قبول و قابل استفاده است. بسیاری از دانشجویان بین المللی تعجب می کنند که آیا امکان کار در ایالات متحده در حین تحصیل وجود دارد یا خیر. پاسخ کوتاه بله است؛ دانشجویان بین المللی می توانند در طول تحصیل خود در ایالات متحده کار کنند، اما محدودیت هایی وجود دارد.

دانشجویان خارجی و بین المللی با ویزای F1 و M1 می توانند در محوطه دانشگاه یا دانشگاه و همچنین در برنامه های تحصیلی خاص کار کنند. دانشجویان بین المللی در این نوع ویزا معمولاً در اولین سال تحصیلی خود در ایالات متحده اجازه کار خارج از دانشگاه را ندارند. مشاغلی مانند کار در کتابخانه، مرکز آموزشی دانشجویی یا کافه تریا جزو مشاغل داخلی دانشگاه محسوب می شوند.

پس از اتمام سال اول تحصیل، دانشجویان می توانند در برنامه های ویژه برای جویندگان کار بین المللی مانند دانشگاه برای کار

کارآموزی داوطلبانه نوعی برنامه تحصیلی است که دانشجویان بین المللی و بین المللی را قادر می سازد حداکثر برای یک سال به طور موقت در ایالات متحده کار کنند. این برنامه را می توان قبل یا بعد از فارغ التحصیلی انجام داد، اما لطفاً توجه داشته باشید که شما فقط مجاز به کار 12 ماهه در طول دوره تحصیلی خود، از جمله قبل و بعد از فارغ التحصیلی هستید. دانشجویان بین المللی علوم طبیعی، فناوری، مهندسی و ریاضیات می توانند تحصیلات خود را تا 24 ماه تمدید کنند.

در حین تحصیل در ایالات متحده، می توانید به عنوان دانشجو با حداقل محدودیت کار کنید. اکثر کالج‌ها و دانشگاه‌ها می‌توانند به دانشجویان بین‌المللی در یافتن کار در محوطه و خارج از محوطه دانشگاه کمک کنند. میانگین حقوق برای دانشجویان پاره وقت بدون تخصص در ایالات متحده 7.77 دلار در ساعت است. نظرسنجی حقوق و دستمزد بر اساس 650 فرصت شغلی است که به صورت ناشناس در 36 ماه گذشته از بدنه دانشجویی، کاربران و اطلاعات کارمندان گذشته و فعلی جمع آوری شده است.

سوالات متداول

 • آیا ویزای کار آمریکا برای ایرانیان وجود دارد؟

زمانی که جو بایدن به عنوان رئیس جمهور آمریکا روی کار آمد، ممنوعیت ورود ایرانیان برداشته شد و ایرانیان می توانند ویزای کار در آمریکا دریافت کنند.

 • صورت آیا در صورت پیشنهاد آمریکا امکان مهاجرت به این کشور وجود دارد؟

این امر با رفع ممنوعیت ورود ایرانیان امکان پذیر شده است.

 • قانون جدید ویزای آمریکا برای ایرانیان در سال 2022 چه شرایطی دارد؟

تمامی ویزاها، از جمله ویزاهای کارمندی، در اختیار ایرانیان است.

 • آیا پیشنهاد شغلی لاتاری به شما کمک می کند در ایالات متحده بمانید؟

پیشنهاد شغلی امتیاز بزرگی برای برندگان قرعه کشی است و شانس موفقیت آنها را در مصاحبه های شغلی افزایش می دهد.