در بین ویزاهای مهاجرتی به انگلستان، ویزای Tier 2 برای مهاجرت کاری به انگلستان است که البته نیاز به پیشنهاد شغلی در انگلستان دارد. اولین قدم برای ایجاد شرایط کار در انگلیس، ارائه دعوتنامه کاری از یک کارفرمای انگلیسی است. اگر خارج از اتحادیه اروپا هستید، باید طبق قوانین و اصول اداره مهاجرت و استخدام بریتانیا، باید کارفرما به شما پیشنهاد کار بدهد. البته باید گفت که در اکثر موارد دریافت این پیشنهاد شغلی برای کارجویان ایرانی آسان نیست که می تواند دلیل اصلی سختی شرایط ورود به انگلستان و ارتباط مستقیم با کارفرما باشد. بنابراین، اگر می خواهید شرایط کاری را در انگلستان تضمین کنید، ابتدا باید راهی برای برقراری ارتباط با کارفرمای خود اتخاذ کنید.

اگر می خواهید در انگلیس کار کنید، می توانید وارد انگلیس شده و از آن خارج شوید و اعضای خانواده شما نیز می توانند در انگلیس با شما بمانند و در صورت گرفتن اقامت دائم، مانند شما از این اجازه اقامت استفاده کنند. البته این بدان معنا نیست که اخذ اقامت خانواده به خودی خود اخذ می شود. شما باید ثابت کنید که حمایت مالی برای خانواده وجود دارد و آن را انجام می دهید. به عنوان یک قاعده، مدت اقامت شما بستگی به نوع و مدت قرارداد کاری شما دارد و می تواند تا 5 سال صادر شود. البته در بیشتر موارد بسته به مدت قرارداد سالیانه صادر می شود. شما می توانید کار داوطلبانه نیز انجام دهید اما در این موارد حقوقی به شما تعلق نمی گیرد و می توانید همزمان با داشتن ویزای کار نیز تحصیل کنید، البته تحصیل شما نباید به کار شما آسیب برساند و این کار باید با رضایت کارفرما صورت بگیرد.

فهرست مطالب

کار در انگلیس و حقوق در انگلیس

حقوق در کشور مقصد یکی از مواردی است که می تواند برای افراد جویای کار مهم باشد. جدول زیر حقوق سالانه برخی از مشاغل رایج در انگلستان را برای کسانی که علاقه مند به کار در انگلیس هستند نشان می دهد.

میانگین حقوق شغلی در سال (دلار آمریکا)

 • توسعه دهنده نرم افزار 72,527
 • مدیر 138 073
 • مدیر 93 231
 • معمار 59 428
 • مدیر پروژه فناوری اطلاعات 96 047
 • تحلیلگر مالی 69 722
 • مدیر فناوری اطلاعات 104 463
 • مدیریت منابع مالی 93 254
 • مدیر پروژه 91 851
 • مدیر مالی 105 485

مشاغل پردرآمد انگلیس

اگر به دنبال پیشنهاد شغلی در انگلستان هستید، می توانید برای حرفه خود به دنبال شرایط استخدام در انگلستان باشید. هر سال، مشاغل مورد تقاضا یا مناطق با تقاضای بالا در دسته بندی های خاصی ارائه می شوند. اگر شما یک محقق، مهندس، متخصص فناوری اطلاعات (معمار، تحلیلگر، طراح، برنامه نویس)، دکتر، معلم علوم، آشپز، نوازنده و نوازنده حرفه ای ارکستر هستید، احتمالاً به راحتی در انگلستان شغل پیدا خواهید کرد، زیرا این شغل در بریتانیا کمبود دارد. صنایع مهمان‌نوازی و خرده‌فروشی گردش مالی بالایی دارند، بنابراین اغلب فرصت‌های شغلی در این بخش‌ها نیز وجود دارد.

 • متخصصان هوافضا
 • متخصصان مهندسی
 • مهندسان متخصص در زمینه مدیریت پسماندهای صنعتی در صنعت هسته ای
 • سایر مهندسان حرفه ای در صنعت هسته ای
 • مدیران متخصص IT
 • کارشناس محیط زیست ژئو مهندسی و ساخت و ساز
 • پزشکان
 • مدیران تولید
 • فیزیکدانان
 • مهندسان مکانیک
 • مهندسین برق
 • مهندسین طراحی و توسعه
 • مهندسان فرآیند و فناوران

کار در انگلیس

کار در انگلستان

برای جستجوی کار در انگلستان می توانید از روش های مختلفی مانند آژانس های کاریابی، سایت های کاریابی، وب سایت کاریابی دولت انگلیس، آژانس های کارآموزی، آگهی های شغلی روزنامه ها و وب سایت های شرکت های انگلستان استفاده کنید. به عنوان اولین قدم، توصیه می شود یک رزومه قوی تهیه کنید و سپس به کاریابی خود ادامه دهید.

کار در انگلیس و ویزای کار انگلیس

برای کار در انگلیس به ویزای کار انگلستان نیاز دارید. برای دریافت این ویزا به حمایت مالی یک کارفرمای انگلیسی و پیشنهاد شغلی نیاز دارد. در حال حاضر، ویزای کار انگلستان برای مشاغل معمولی یا کم مهارت در دسترس نیست، بنابراین امکان ورود به انگلستان از طریق کارهای معمولی، موقت یا کم مهارت وجود ندارد. بنابراین باید شغلی با مهارت های خاص پیدا کنید و در آن مشاغل پیشنهادهای کاری دریافت کنید و سپس برای ویزای کار انگلستان اقدام کنید. واجد شرایط بودن برای ویزای کار انگلستان بر اساس تعداد امتیازاتی که در سیستم امتیازی انگلستان کسب می کنید تعیین می شود. به طور کلی، ویزای درجه ۲ عمومی برای کار در بریتانیا از طریق پیشنهاد شغلی اعطا می شود.

کار در انگلیس و نرخ بیکاری

بریتانیا سومین اقتصاد بزرگ اروپا است و نرخ بیکاری در پایان ژوئیه 2018 حدود 4 درصد گزارش شده است که کمترین میزان از سال 1975 است. بر اساس آمار اداره ملی آمار، بیش از 3.5 میلیون غیر انگلیسی شاغل هستند.

اقامت در انگلیس برای کار

دریافت ویزای کار انگلستان به دلیل نیاز به پیشنهاد شغلی می تواند دشوار باشد. راه آسان دیگر تحصیل در انگلستان است. دانشجویان در طول تحصیل مجاز به کار خواهند بود، اگرچه به دلیل محدودیت زمانی نمی توانند تمام وقت کار کنند. برخی از دانشجویان در حین تحصیل در دانشگاه خود درآمد اضافی کسب می کنند، در حالی که برخی دیگر طبیعتاً با داشتن تجربه می خواهند خارج از دانشگاه کار کنند. کار پاره وقت در حین تحصیل در صورتی که با رشته تحصیلی دانشجو مرتبط باشد ممکن است شروع کار تمام وقت در انگلستان باشد. همچنین اگر در ابتدای سفر هستید و مایل به دریافت مجوز کار در کشورهای انگلیسی زبان هستید، می توانید شانس خود را امتحان کنید و بدون نیاز به پیشنهاد شغلی وارد کشورهای انگلیسی زبان استرالیا یا کانادا شوید، زیرا تقاضا برای نیروی کار در بیشتر مناطق بالاست. کشورهای دوستدار مهاجرت وجود دارند که می توانند شانس شما را برای یافتن شغل در مقایسه با شرایط کاری در انگلستان افزایش دهند. معمولا چندین فاکتور اصلی برای اخذ ویزای کار این کشورها وجود دارد که از مهمترین آنها می توان به سن، تحصیلات، سابقه کار و مدرک زبان مناسب اشاره کرد.

انواع روش کار در انگلیس

کار در انگلیس و گرفتن ویزای کار تنها به دریافت پیشنهاد کاری ختم نمی شود. مهاجرت کاری در زمینه های مختلف به افراد امکان مهاجرت، کار و زندگی در انگلستان را می دهد. در ادامه با روش های مختلف مهاجرت کاری آشنا می شویم:

در بریتانیا تحت برنامه کارگران ماهر کار کنید

برای کار در انگلستان تحت برنامه Skilled Worker، ویزای Tier 2 مورد نیاز است. متقاضی مهاجرت به این روش باید:

 • درخواست برای یک کارفرمای بریتانیایی کار کرده است و شغل او مورد تایید دفاتر است.
 • گواهینامه ای که نشان دهنده حمایت کارفرما از وی و حاوی اطلاعات و موقعیت متقاضی باشد.
 • موقعیت متقاضی باید در لیست مشاغل مناسب باشد.
 • داشتن حداقل درآمد متناسب با موقعیت شغلی.
 • قبل از درخواست ویزای skilled worker، باید به زبان انگلیسی تسلط داشته باشید و پیشنهاد شغلی از طرف کارفرمای انگلیسی خود داشته باشید. کارفرمای شما در واقع به عنوان حامی شغلی شما شناخته می شود. برای دریافت ویزا باید گواهی پشتیبانی از کارفرمای خود را دریافت کنید. این گواهی یک فایل الکترونیکی است و شامل یک شماره شناسایی است که برای رسیدگی به درخواست ویزای شما استفاده می شود. پس از دریافت این گواهی، شما این فرصت را دارید که در مدت 3 ماه برای ویزای skilled worker اقدام کنید.

اعتبار ویزای کارگر ماهر انگلستان

زمانی که ویزای شما منقضی شد، باید ویزای خود را تمدید کنید تا بتوانید در بریتانیا بمانید. اگر قصد اخذ اقامت دائم انگلستان را دارید، می توانید با تمدید ویزای خود برای اقامت دائم اقدام کنید. به عنوان یک قاعده، پس از 5 سال اقامت موقت، می توانید برای اقامت دائم انگلستان اقدام کنید. با اخذ اقامت دائم انگلستان، حق کار، زندگی و تحصیل برای مدت نامحدود را به دست می آورید. برنامه Skilled Worker همچنین ویزای دیگری را برای مهاجرت پرسنل پزشکی ارائه می دهد. در این شرایط فردی که قصد مهاجرت در سمت خود به عنوان کارمند بهداشتی بیمارستان را دارد باید:

 • موقعیت یک پزشک، پرستار، متخصص یا سایر متخصصان مراقبت های بهداشتی باید حرفه ای باشد.
 • کار در موسسات پزشکی و اجتماعی.
 • کار او مورد تایید یک کارفرمای انگلیسی قرار بگیرد.
 • گواهینامه ای که نشان دهنده حمایت کارفرما از وی و حاوی اطلاعات و موقعیت متقاضی باشد.
 • داشتن حداقل درآمد متناسب با موقعیت شغلی.
 • برای واجد شرایط بودن برای این نوع ویزا، باید به زبان انگلیسی در سطح B1 مسلط باشید. این ویزا مانند ویزای skilled worker به مدت 5 سال اعتبار دارد و قابل تمدید می باشد. ممکن است در مورد کارهایی که می توانید و نمی توانید در انگلستان انجام دهید پس از دریافت ویزای مناسب پرسنل پزشکی سوالی داشته باشید.

اگر از آن دسته افرادی هستید که برای کار به کشورهای دیگر سفر می کنید و به طور موقت در این کشور کار می کنید، مهاجرت شما نوعی برنامه کاری موقت است. شخصی که قصد دارد به صورت موقت در انگلستان کار کند باید ویزای کار موقت انگلستان را دریافت کند. دانشجویان پس از فارغ التحصیلی اجازه کار در انگلستان را دارند. همچنین دانشجویان بالای 16 سال می توانند در حین تحصیل در انگلستان با ویزای تحصیلی بریتانیا (Tier 4) کار کنند. دانشجویان 7 روز در هفته مجاز به کار پاره وقت هستند. دانشجویان بین المللی پس از گذراندن دوره لیسانس یا فوق لیسانس و فارغ التحصیلی اجازه دارند به مدت دو سال در انگلستان بمانند تا کار پیدا کنند. دانشجویان دکتری پس از فارغ التحصیلی به مدت 3 سال اجازه کار خواهند داشت. البته این امتیاز تنها در صورت داشتن ویزای تحصیلی معتبر امکان پذیر است. پس از انقضای فرصت شغلی 2 یا 3 ساله فارغ التحصیل در انگلستان، افراد می توانند برای دریافت ویزای Tier 2، ویزای کارگر ماهر، از طریق وضعیت شغلی خود اقدام کنند تا اقامت طولانی تری در انگلیس داشته باشند. در این صورت اسپانسر یک فرد برای ویزای skilled worker دانشگاهی خواهد بود که از آن فارغ التحصیل شده است.

کار در انگلیس

کار در انگلستان از طریق ثبت شرکت و ویزای نوآوری

متقاضیان علاقه مند به راه اندازی یک کسب و کار جدید در انگلستان می توانند برای ویزای نوآوری اقدام کنند. اما قبل از هر چیز باید بدانیم که شرایط مهاجرت تحت برنامه نوآورانه چیست؟ کسب و کار در حال ایجاد باید به عنوان یک نوع نوآوری و متفاوت از هر کسب و کار موجود دیده شود. همچنین ایده کسب و کار شما باید توسط موسسه حمایت کننده تایید شود. شرط دیگر ایجاد یک کسب و کار این است که چنین نوآوری فضای رشد و توسعه داشته باشد. فردی که قصد دریافت ویزای نوآوری برای ایجاد یک کسب و کار جدید را دارد باید به زبان انگلیسی در سطح B2 مسلط باشد. این نوع ویزا 3 سال اعتبار دارد و می توانید ویزای خود را برای ماندن بیشتر در انگلیس و اخذ اقامت دائم تمدید کنید و این موضوع محدودیتی ندارد.

کار در انگلستان از طریق ثبت شرکت و ویزای راه اندازی

این ویزا شباهت زیادی به ویزای نوآوری دارد. اما در شرایط ایجاد یک کسب و کار جدید از طریق استارتاپ، تنها می توانید چند تفاوت جزئی را مشاهده کنید. علاوه بر شرایط ویزای نوآوری که در ویزای استارت آپ نیز گنجانده شده است، ایده تجاری متقاضی باید توسط یک موسسه آموزش عالی بریتانیا و یک سازمان تجاری با تجربه در حمایت از کارآفرینان بریتانیایی تایید شود. این نوع ویزا 2 سال اعتبار دارد اما قابل تمدید نیست.

مدارک و شرایط مورد نیاز برای کار در انگلستان

آژانس های کاریابی در انگلستان می توانند به افراد در یافتن کار کمک کنند. و اطلاعات لازم را در اختیار متقاضیان قرار دهد. زیرا از طریق این موسسات می توان به راحتی در مورد میزان درآمد، انواع موقعیت های خالی، نوع ویزا برای هر شغل و … اطلاعات کسب کرد. در حال حاضر انگلستان به کار موقت زیادی نیاز ندارد و افراد شانس بیشتری برای تاثیرگذاری در حرفه و کار خود، توانایی ها و خط کاری خود برای انگلستان خواهند داشت. به طور کلی، متقاضیان باید از نوع ویزای Tier 2 برای درخواست استفاده کنند. شرایط مهاجرت و کار در انگلستان برای هر فرد بسته به نوع کار متفاوت است. اما به طور کلی طبق قانون کار بریتانیا، فردی که قصد کار در این کشور را دارد باید تابعیت بریتانیا یا اجازه اقامت معتبر در انگلستان را داشته باشد. کسانی که اقامت موقت انگلستان را با ویزای کار دریافت می کنند، فقط می توانند برای مدتی که نوع ویزا مشخص می کند در انگلستان بمانند و به کارهای مربوط به ویزای خود بپردازند.

اما سوال اینجاست که چه کسانی برای کار در انگلستان نیازی به ویزا ندارند؟

فردی که شهروند بریتانیا است :

داشتن تابعیت کشورهای اقتصادی اتحادیه اروپا (EEA)، (از جمله کشورهای: اتریش، بلژیک، بلغارستان، کرواسی، قبرس، جمهوری چک، دانمارک، استونی، فنلاند، فرانسه، آلمان، یونان، مجارستان، ایسلند، ایرلند، ایتالیا، لتونی، لیختن اشتاین، لیتوانی، لوکزامبورگ، مالت، هلند، نروژ، لهستان، پرتغال، رومانی، اسلواکی، اسلوونی، اسپانیا، سوئد و بریتانیا).

مشاغل پرطرفدار در انگلستان

برای افزایش شانس خود برای یافتن شغل، بهتر است بدانید که کدام مشاغل در انگلیس بیشتر مورد تقاضا و مورد نیاز هستند. در ادامه با 10 حرفه که در انگلستان تقاضای کار بیشتری دارند آشنا می شویم:

 • مدیریت پروژه
 • توسعه نرم افزار
 • پرستاری
 • طراح گرافیک
 • بازاریابی دیجیتال
 • کار مهندسی
 • پشتیبانی فنی
 • امنیت سایبری
 • مدیریت عملیات

خوشبختانه، فرصت های شغلی در بریتانیا بی پایان است و مشاغل در انگلستان بسیار خوب پرداخت می کنند. اما اگر می‌پرسید کدام شغل‌ها بیشترین درآمد را دارند، در اینجا 10 شغل پردرآمد در انگلیس آورده شده است:

 • مراقبت از پرواز
 • مدیر عامل اجرایی
 • خلبانان هواپیما و مهندسان پرواز
 • مدیر بازاریابی و فروش
 • وکلا
 • مدیران فناوری اطلاعات و ارتباطات
 • دلال
 • مدیر مالی
 • کارکنان پزشکی
 • مدیر تبلیغات و روابط عمومی
 • سیستم تامین اجتماعی

هدف سیستم تامین اجتماعی در انگلستان ایجاد آرامش روانی برای مردم است. همچنین حق پرداخت تامین اجتماعی برای کلیه کارکنان الزامی است. واجد شرایط بودن برای پرداخت تامین اجتماعی بسته به شغل و درآمد هر فرد متفاوت است. یک طرح رفاهی ممکن است شامل مواردی مانند: مزایای خانواده، حقوق بازنشستگی، هزینه های بیکاری و بیماری و مراقبت های پزشکی باشد. در انگلستان خدمات پزشکی دولتی و خصوصی هستند. افرادی که توسط بیمه سلامت عمومی بیمه شده اند شامل بیمه NHS می شوند. کسانی که بیمه خصوصی دارند افرادی هستند که از نظر مالی مطمئن هستند که به مراکز درمانی و بیمارستان های خصوصی مراجعه می کنند.

بازنشستگی در انگلیس

در انگلستان سن بازنشستگی برای مردان 70 سال و برای زنان 68 سال است. دولت بریتانیا یک سیستم بازنشستگی ملی دارد. بر اساس این سیستم، افرادی که در حین کار در انگلیس به صندوق بیمه ملی (NI) پرداخت کرده اند، می توانند پس از رسیدن به سن بازنشستگی، دریافت مستمری را آغاز کنند. حقوق بازنشستگی در بریتانیا کیفیت زندگی را فراهم می کند. افرادی که از کشور دیگری برای کار در انگلستان نقل مکان می کنند باید برای شماره بیمه ملی درخواست دهند و برای 10 سال حق بیمه پرداخت کنند تا واجد شرایط طرح بازنشستگی باشند.

اگر قصد مهاجرت به انگلستان را دارید، کار یکی از راه های مهاجرت به این کشور است. انگلستان برای کسانی که می خواهند در این کشور کار کنند، بازار کار قوی دارد. انگلستان بهترین مکان برای فارغ التحصیلانی است که می خواهند حرفه ای را شروع کنند. نرخ بیکاری در این کشور در سال 2022 به 4.7 درصد خواهد رسید. رقابت برای کسانی که به تازگی تحصیلات خود را به پایان رسانده اند میتواند شدید باشد، اما کسانی که مهارت ها، صلاحیت ها و موقعیت مناسبی دارند احتمال بیشتری برای کار در بریتانیا دارند. مهارت های زبانی نیز هنگام انتخاب فرد مناسب برای کار در انگلستان بسیار مهم است. لازم به ذکر است که بریتانیا در سال 2020 رسما از اتحادیه اروپا خارج شد. بنابراین، از سال 2020، هر کسی که مجوز اقامت اروپا را دریافت کرده باشد، نمی تواند در بریتانیا کار یا زندگی کند. علاوه بر این، داشتن اقامت و ویزای بریتانیا به شخص اجازه سفر و کار در کشورهای عضو اتحادیه اروپا را نمی دهد. بنابراین بر اساس این قانون جدید، کار در انگلستان و آشنایی با شرایط آن برای علاقه مندان چالش محسوب می شود.