دسته‌بندی نشده

مزایای زندگی در کانادا

آشنایی با کانادا

مختصات جغرافیایی این کشور 60 درجه عرض شمالی و 95 درجه طول جغرافیایی غربی است. کانادا دومین کشور بزرگ جهان است که در شمال قاره آمریکا قرار دارد و از جنوب با قاره آمریکا، از شرق با اقیانوس اطلس، از غرب با اقیانوس آرام و از شمال با اقیانوس شمالی همسایه است. به همین دلیل وجود تنوع جغرافیایی باعث شده است که آب و هوای این کشور بسیار متفاوت باشد، اما با وجود این، در اکثر مناطق واقع در کانادا تابستان‌های معتدل و زمستان‌های سرد و طولانی دارد. این کشور بزرگ جهان، با مساحت 670/984/9، متشکل از 10 استان: کبک، آلبرتا (ادمونتون)، بریتیش کلمبیا (ویکتوریا)، منیتوبا (وینیپگ)، نیوبرانزویک (فردریکتون)، نوا اسکوشیا (هالیفاکس)، نیوفاندلند و لابرادور (سنت جان)، پرنس ادوارد (شارلوت تاون)، انتاریو (تورنتو) و ساسکاچوان (رجینا)، و همچنین 3 قلمرو و بسیاری از شهرهای متنوع که می‌توانند جمعیتی معادل 440/255/440 نفر را در خود جای دهند. 36 نفر؛ حدود 90 درصد این جمعیت در فاصله 200 کیلومتری از مرز آمریکا و در جنوب کانادا متمرکز شده اند.همچنین پایتخت این کشور شهر اتاوا واقع در استان انتاریو است.کشور کانادا دارای یک فدرال است. دولت دموکراتیک توسط ادارات اداره می شود که توسط دولت اداره می شود (شامل دو بخش استانی و ملی) به علاوه در این کشور نخست وزیر بالاترین مقام رسمی کشور را دارد.واحد پولی کانادا دلار کانادا است. ، حتی با رایج ترین ارز برای مبادله در جهان. البته شهروندان و اقتصاددانان کانادایی از کلمه Looney Looney استفاده می کنند و دلار نیز به عنوان واحد پول کانادا استفاده می شود. با این حال، اسکناس های 5، 10، 20، 50 دلاری و 100 دلاری اسکناس های رایج کانادایی هستند که همیشه مورد استفاده قرار می گیرند، و همچنین پنی (یک سنت)، نیکل (5 ین)، سکه (10 سنت)، کوارتز (25 سنت)، لونی (1 دلار). ) و تونی (2 دلار) سکه های رایج کانادایی هستند. در حال حاضر ارزش واحد پول کانادا (دلار کانادا) نزدیک به واحد پول آمریکا است.

بررسی 0 تا 100 هزینه زندگی در استان های کانادا - موسسه میرداماد

مهم ترین شهرهای کانادا

در میان شهرهای مختلف کانادا، شهرهای تورنتو، مونترال، ونکوور، کبک، هالیفاکس، سنت جان، ادمونتون، کلگری، اتاوا، ساسکاتون، وینیپگ، همیلتون، ویکتوریا، رجینا و سنت جان از مهمترین شهرهای این کشور هستند. کشور. در این میان تورنتو (با 5.5 میلیون نفر جمعیت)، مونترال، ونکوور و اتاوا پرجمعیت ترین شهرهای کانادا هستند.

 زبان کانادا

انگلیسی و فرانسوی دو زبان اصلی کانادا هستند که از این میان حدود 6.6 میلیون شهروند کانادایی زبان فرانسه را به عنوان زبان اصلی خود دارند که بیشتر آنها در کبک و بقیه در استان های دیگر زندگی می کنند. .

شرایط مناسب زندگی در کانادا

قانون مهاجرت کانادا به گونه ای طراحی شده است که بالاترین نرخ شهروندی و اعطای اقامت دائم را در جهان دارد. اما در کنار قوانین و برنامه های مهاجرتی، مزایای زندگی در این کشور از تحصیل، بهداشت، محیط زیست، اقتصاد و تجارت گرفته تا امنیت اجتماعی و فرصت های تفریحی آن، جذابیت های زیادی برای مهاجران دارد.

مراقبت های بهداشتی

واضح است که استفاده از برنامه های بهداشتی همه کشورها 100% رایگان نیست. مطابق با قوانین استان های کانادا، برنامه های مراقبت های بهداشتی خاصی تدوین و اجرا شده است. هر استان مسئولیت اجرای این پروژه ها را بر عهده دارد که به طور متوسط ​​برای هر نفر 5000 دلار در سال هزینه دارد و هر خانوار باید به این خدمات دسترسی داشته باشد. حدود 9000 دلار می پردازند. شاید در نگاه اول حق بیمه سالانه آن معادل حق بیمه سلامت آمریکا باشد، اما با بررسی دقیق تر در سطح کیفی و مقایسه با سایر کشورها، خدمات پزشکی و پزشکی کانادا بسیار ارزان تر است. علاوه بر این، شبکه بهداشت و درمان کانادا به سیستم جهانی متصل است. می توانید بدون پرداخت هزینه مستقیم به بیمارستان مراجعه کنید، به اورژانس مراجعه کنید و از سایر خدمات پزشکی استفاده کنید. مراقبت های بهداشتی و پزشکی در کانادا که به طور غیر رسمی به عنوان مدیر شناخته می شود، از طریق سیستم های خدمات استانی و منطقه ای ارائه می شود و توسط دولت تامین می شود. طبق قوانین و استانداردهای بهداشتی، امسال با تجدید نظر در سال 1984، دسترسی همگانی به مراقبت های بهداشتی با بودجه عمومی برای همه کسانی که در کشور زندگی می کنند، خواه مهاجر باشند یا شهروند تضمین شده است. سیستم مراقبت های بهداشتی کانادا به طور مداوم در بین بهترین ها در جهان قرار دارد. برنامه های آموزش بهداشت در اکثر استان ها این به طور خاص برای سالمندان طراحی شده است تا به طور جامع به آنها در مورد پیشگیری از آسیب، حمله قلبی و سایر خطرات سلامتی آموزش دهد. Canadian Medicare تقریباً 70٪ از نیازهای پزشکی کانادایی ها را پوشش می دهد و 30٪ باقی مانده از طریق خدمات خصوصی (معادل بیمه تکمیلی) ارائه می شود که خدمات اضافی مانند مراقبت های دندانپزشکی و بینایی، داروهای تجویزی و اتاق های بیمارستان خصوصی را پوشش می دهد. حدود 90 درصد حق بیمه توسط کارفرمایان یا اتحادیه های کارگری پرداخت می شود.

گالری تصاویر کانادا

نرخ پایین جرم و جنایت

کانادا با امتیاز 03.39 رتبه 53 جهان را از نظر جرم و جنایت دارد. ایالات متحده با امتیاز 84.55 در رتبه 30 جهان قرار دارد. در این مقایسه، میزان جرم و جنایت در ایالات متحده در رتبه ای پایین تر از همسایه جنوبی آن قرار دارد. بر اساس این گزارش، زنان در ایالات متحده 16 برابر بیشتر از زنان کانادایی در معرض خشونت قرار دارند. مورد آزار جنسی قرار می گیرند. با توجه به کاهش جمعیت کانادا از سال 1991، جرم و جنایت و خشونت همیشه کاهش یافته است. با ورود مهاجران، رشد جمعیت تقریباً به روند ایده آل بازگشت، اما خوشبختانه آمار جرم و جنایت افزایش پیدا نکرد. بنابراین کیفیت زندگی در کانادا همیشه در صدر فهرست قرار دارد و یکی از بهترین مکان ها برای زندگی در دنیای مدرن به حساب می آید. جرایم خشن، به ویژه قتل، از زمان اوج خود در این کشور (1975) بیش از 40 درصد کاهش یافته است. کانادا پس از استرالیا، انگلیس، ایرلند و بالاتر از بلژیک در رتبه 71 جهان قرار دارد. جالب است بدانید که تعداد قتل ها در آمریکا 7.2 برابر بیشتر از این کشور است. ناگفته نماند که اکثر جرایم گزارش شده در حال حاضر شامل جرایم مرتبط با مواد مخدر، کلاهبرداری، تجاوز جنسی و سرقت است که بین سال های 2008 و 2008 رخ داده است.تا سال 2018، بیش از 46 درصد کاهش یافته است. نزدیک به 32000 نفر در زندان های کانادا در حال گذراندن دوران محکومیت خود هستند که حدود 13 درصد از کل جمعیت این کشور را تشکیل می دهد.در مقایسه با ایالات متحده که در گذشته سراب مهاجران بود، 7.0 درصد از جمعیت در زندان های آمریکا هستند. در مقایسه با کشورهای اروپایی، فرانسه و آلمان نرخ جرم کمتری نسبت به کانادا دارند، اما انگلیس، اسپانیا و سایر کشورها در کشورهای اروپای شرقی میزان جرم و جنایت بیشتر است.

فرصت های شغلی

دولت کانادا برنامه های مهاجرتی زیادی را در سطح استانی یا فدرال برای جذب مهاجر در نظر گرفته است و همچنین بر لزوم جذب نیروی کار خارجی تاکید دارد. این برنامه ها اساساً برای رشد اقتصادی و پوشش شکاف های مهارتی در بسیاری از صنایع طراحی شده اند. رویکرد کانادا به موضوع «مهاجرت» و به طور خاص به کار مهاجران جدید نیست، اما آنچه در دو سال اخیر تغییر کرده است، وضعیت سایر کشورهای جهان است. در این دسته است. در حالی که نرخ بیکاری در سایر نقاط این روند با نرخ بالایی در حال افزایش است، کشور کن کانادا تا حد زیادی از عواقب این مشکل دور بوده است. کارشناسان و همچنین کارگران ماهر و با تجربه خارجی می توانند از شرایط اقتصادی و فرصت های شغلی آن بهره مند شوند. در واقع، با مهاجرت به کانادا، ممکن است بیشتر از کشورهایی که تحت رکود جهانی قرار گرفته اند، به رسمیت شناخته شوند. بر خلاف بسیاری از کشورهای اروپایی و ایالات متحده، خوشبختانه، اقتصاد کانادا تحت تأثیر بحران اقتصادی جهانی قرار نگرفته است و همچنان فعالانه به کار خود ادامه می دهد. از طریق ایجاد بانک های شغلی که توسط Employment and Social Development Canada اداره می شوند، می توانید به لیست مشاغل خالی، انتخاب مشاغل و اطلاعیه ها از سراسر جهان دسترسی داشته باشید. بسیاری از برنامه های مهاجرتی برای جذب نیروی کار به مشاغل پر تقاضا طراحی شده اند و اقامت دائم به افراد واجد شرایط پس از ورود اعطا می شود. با شرکت در این برنامه ها و ارزیابی وضعیت متقاضی، همه اعضای خانواده می توانند درس بخوانند، کار کنند و به طور کلی روی زمین زندگی کنند.

هزینه زندگی در کانادا و مخارج این کشور - سفرزون

آموزش و پرورش مقرون به صرفه

برنامه درسی مدارس دولتی کانادا مشابه ایالات متحده طراحی شده است. دانش آموزان کانادایی می توانند در دوره 12-K یا همان دوره 12 ساله مدرسه بدون نیاز به کمک والدین تحصیل کنند. کودکان مهاجر می توانند بدون محدودیت در مدارس دولتی و خصوصی تحصیل کنند. لازم به ذکر است که سیستم آموزشی (ابتدایی یا عالی) در سطح استان مدیریت می شود و سیستم آموزشی فدرال وجود دارد. بنابراین قوانین آموزش و پرورش هر استان الزامات خاص خود را دارد. با این حال، متقاضیان تحصیل در کانادا از همان دوره تحصیلی نیز ممکن است اقدام کنند. سیستم آموزشی این کشور برای این دوره تحصیلی محدودیتی در نظر گرفته است نکرد. تعداد دانشجویان کالج یا دانشگاه در کانادا در مقایسه با دانشجویان اروپایی بسیار کم است. از سوی دیگر، طبق آمار سالانه، گرفتن مدرک یا دیپلم در دانشگاه های کانادا بسیار راحت تر از ایالات متحده است. تعداد افرادی که دارای مهاجرت تحصیلی در این منطقه هستند آنها همچنین در مقایسه با سایر کشورها بسیار بالا را انتخاب می کنند. کیفیت آموزش در کانادا همواره در بین بهترین های دنیا ثبت شده است. بسیاری از دانشگاه های کانادا رتبه بسیار خوبی در لیست بهترین دانشگاه های جهان کسب کرده اند. دانشگاه تورنتو، دانشگاه بریتانیا دانشگاه کلمبیا و دانشگاه مک گیل از بهترین دانشگاه های دنیا هستند که در این کشور واقع شده اند. برای آشنایی با این موسسات آموزش عالی، از شما دعوت می کنیم صفحه بهترین دانشگاه های کانادا را ببینید. علاوه بر همه اینها، کانادا یکی از ده کشور پرجمعیت جهان است. آنها دانش ارزشمندی در ریاضیات، ادبیات و علوم بنیادی دارند. با نگاهی به آمار بزرگسالان در سن کار، به راحتی می توان دریافت که 55 درصد از نیروی کار دارای دیپلم دبیرستان هستند. در مقایسه با میانگین 35 درصدی کشورهای توسعه یافته، این آمار دستاورد مهمی محسوب می شود.

استقبال از مهاجرت

به طور کلی، کانادا کشوری بسیار مترقی، متنوع و چند فرهنگی است. به همین دلیل اگر به فکر زندگی و مهاجرت به این کشور به خصوص شهرهای بزرگ آن هستید، در جامعه این سرزمین از مزیت بزرگی برخوردار خواهید شد. در تورنتو که بزرگترین شهر کانادا محسوب می شود، به بیش از 140 زبان صحبت می شود. بیش از 20 درصد از جمعیت این کشور در خارج از کانادا متولد شده اند.

تبدیل شدن بنابراین، «مهاجرت» باید به طور محکم در بین شهروندان ایجاد شود. اکثر مهاجرانی که کانادا را برای زندگی انتخاب می کنند در استان های انتاریو، بریتیش کلمبیا، کبک و آلبرتا زندگی می کنند. شهروندان این سرزمین برای مهمانان احترام خاصی قائل هستند. کانادایی ها به دلیل ادب، مهربانی و مهمان نوازی از مهاجران شهرت جهانی به دست آورده اند. اگر چه همیشه برای هر قاعده ای استثنا وجود دارد. اما اکثر کانادایی ها وقتی می دانند که شما یک مهاجر یا بازدید کننده هستید، صمیمی و صمیمی هستند. دور از ذهن نیست که هنگام پیاده روی، بازدید و یا حتی هنگام خرید با مردم شهر خود برای گپ زدن ملاقات کنید.حس قوی اتحاد در بین شهروندان بسیار مشهود است. حتی بدون تجربه زندگی، در اولین بازدید از این کشور این احساس را درک خواهید کرد. به خصوص اگر از جامعه و محیطی هستید که فردیت را بیش از هر چیز دیگری در اولویت قرار می دهد، این تغییر تجربه بسیار مفیدی خواهد بود. کانادا همچنین به دلیل سیاست های مترقی خود در صحنه جهانی بسیار مورد احترام است. در عین حال، شهروندان به شیوه های کاملا متفاوت در صلح و آرامش زندگی می کنند و به ندرت درگیر درگیری ها و درگیری های بین قومی می شوند.

مهاجرت به نوا اسکوشا کانادا هزینه زندگی اجاره خانه و...

طبیعت و محیط زیست

مناظر طبیعی کانادا به اندازه مردم آن متنوع است. از اقیانوس ها گرفته تا دریاچه های وسیع و رودخانه های پر جریان، کوه های مرتفع و باشکوه و تاندرای پوشیده از برف – همه اینها جاذبه های طبیعی آن محسوب می شوند. طبیعت کشور خرس ها، زیبایی باشکوه توجه گردشگران و دوستداران طبیعت را به خود جلب کرد. این زمین چند وجهی طیف گسترده ای از فعالیت های فضای باز را فراهم کرده است. اگر در ساحل شرقی نوا اسکوشیا زندگی کنید، دسترسی آسانی به اقیانوس برای ماهیگیری و قایق سواری خواهید داشت. مناطق مرکزی کشور فرصت های خوبی برای شکار فراهم می کند. پارک های حفاظت شده و سواحل منابع آبی لحظات دنج پیاده روی را ایجاد می کنند. تنوع زیستی و جمعیت متراکم حیوانات وحشی، اسرار طبیعت

چیزهای زیادی برای كشف دارد. حدود 20 درصد از آب شیرین جهان در دریاچه ها و رودخانه های این سرزمین است. این کشور طولانی ترین خط ساحلی جهان را دارد. شانس ملاقات با گاومیش کوهان دار، خرس سیاه و سیاه گوش و همچنین شنیدن زوزه گرگ در طبیعت گردی چندان کم نیست.آب های روان این منطقه پر از شگفتی و پر از زندگی است. در میان ساکنان این قسمت از طبیعت کوهستانی نهنگ ها، سمور دریایی و دو سوم خرس های قطبی جهان وجود دارد. جالب است بدانید که تقریباً همه در کانادا زندگی می کنند. در حالی که موضوعات زیادی برای عشق و زندگی در کانادا وجود دارد، هیچ کشوری کامل نیست. مهاجرت یعنی ایجاد تکه هایی از بهشت ​​که در آن زندگی جریان دارد. در این مرحله مسائل متعددی وجود دارد که گاهی اوقات زندگی و مهاجرت به کانادا را دشوار می کند.

کانادا ترکیبی از فرهنگ های مختلف 

کانادا تلفیقی از فرهنگ های انگلیسی، فرانسوی و کانادایی است که کشوری چند فرهنگی را ایجاد کرده است. ترکیب نمایندگان ملیت های مختلف در مجلس، جامعه ای چند فرهنگی است که در کنار هم زندگی مسالمت آمیزی دارند. همانطور که در شهر قدم می زنید، متوجه زبان ها و لهجه های خاصی خواهید شد که معمولا از اروپا، آسیا و آمریکای مرکزی مهاجرت کرده اند.این یک فرآیند طبیعی برای ساکنان هر کشور است که رستوران خود را داشته باشند و این مبنایی برای آشنایی با غذاهای سایر ملیت ها است.

هزینه مناسب زندگی در کانادا

مبلغی که در کانادا خرج می شود بیشتر از ایران است و این تفاوت در اجاره خانه بسیار محسوس است اما با وجود این افراد در کانادا نسبت به ایران قدرت خرید بیشتری دارند. برای درک بهتر به این مثال توجه کنید: اگر متوسط ​​درآمد یک ایرانی در ماه 10700000 تومان باشد، درآمد هر شهروند کانادایی 4 برابر این مقدار خواهد بود، بنابراین اگر بتوانید به عنوان شهروند کانادایی کار کنید، قدرت خرید بیشتری خواهید داشت.اما باید در نظر داشته باشید که با دریافت ویزای توریستی یا تحصیلی، شهروند کانادا محسوب نمی شوید و باید هزینه های سرسام آور زندگی را در نظر بگیرید.

آینده ای روشن تر با پاسپورت کانادایی

مهاجران می توانند پس از 3 سال اقامت در کانادا با استفاده از ویزای دائم برای دریافت پاسپورت کانادایی اقدام کنند و از مزایای آن برخوردار شوند که یکی از آنها مجوز ورود به کشورهای دیگر مانند آمریکا و اتحادیه اروپا است که مشروط به بی طرفی کانادا می باشد. بین المللی است. با استفاده از این پاسپورت می توانید در کشورهایی مانند انگلستان، استرالیا و آمریکا کار کنید. در کانادا پس از اخذ اقامت دائم، مهاجران از تمامی حقوق شهروندی کانادا به جز حق رای برخوردارند، بنابراین نیازی به پرداخت هزینه تحصیل فرزندان خود ندارید، زیرا آنها نیز مانند شهروندان کانادایی می توانند از تحصیل رایگان برخوردار شوند. از مزایای دیگر مانند مراقبت های بهداشتی و خدمات پزشکی بهره مند شوید. پس از اخذ ویزای دائم و شهروندی کانادا می توانید دعوت نامه ای به کانادا ارسال کنید و برای خانواده خود ویزای توریستی درخواست کنید، البته زمانی که این درخواست برای اقوام نزدیک باشد این امر محقق می شود. با اخذ پاسپورت و شهروندی کانادا می توانید بدون نیاز به ویزا به 100 کشور جهان سفر کنید. فردی که تابعیت کانادا را دارد می تواند با در نظر گرفتن قرارداد نفتا شرایط کار خود را به امریکا منتقل کند. افراد تازه وارد به کانادا می توانند قبل از اقدام، مالیات ورودی خود را کاهش دهند یا حتی آن را صفر کنند.

هر کودک متولد شده در کانادا ماهانه 400 دلار دریافت می کند و این تا زمانی که کودک به 18 سالگی برسد ادامه دارد. اگر شغل خود را از دست دادید و نمی توانید کار کنید، نگران هزینه های زندگی نباشید زیرا دولت ماهیانه 2000 دلار به عنوان مستمری به شهروندان پرداخت می کند.دولت شرایط مناسبی را برای افراد کم درآمد و سالمندانی که قادر به تامین مسکن نیستند ایجاد کرده است. از دیگر مزایای مهاجرت به کانادا امکان سفر بدون ویزا به آمریکا، اروپا و سایر کشورهای خاورمیانه برای کار یا تحصیل می باشد. 

اخذ اقامت کانادا از طریق ازدواج و خویشاوندی به روز رسانی 2021 - دفتر وکالت  اَپلو

ثبات سیاسی کانادا

کانادا کشوری دور از تنش های داخلی و خارجی است. روابط کانادا با همسایه خود یعنی آمریکا و سایر کشورها دوستانه است و همین امر باعث آرامش سیاسی کانادا شده است. از نظر سیاسی، رقابت بین احزاب جناح های مختلف در کانادا مسالمت آمیز است و درگیری بین گروه های سیاسی مختلف معمولا در این کشور کمتر دیده می شود.

تنوع ادیان در کانادا

به دلیل حضور مهاجران از کشورهای مختلف، تنوع مذهبی در کانادا بسیار زیاد است و در واقع شاهد تنوع مذهبی و همچنین تنوع فرهنگی هستیم. البته اکثریت مردم کانادا مسیحی هستند و درصدی که اقلیت محسوب می شوند را مسلمانان، هندوها و سیک ها تشکیل می دهند و برخی نیز افراد سکولار هستند.

کانادا کشوری به دور از نژادپرستی 

یکی از جذابیت های کانادا برای مهاجران پایان دادن به تبعیض نژادی در این کشور است. این در حالی است که در آمریکا و بسیاری از کشورهای اروپایی از جمله فرانسه و انگلیس، رفتار نژادپرستانه دولت و بومیان باعث ناراحتی مهاجران شده است. البته لازم به ذکر است که در کانادا مهاجران نمی توانند در انتخابات فدرال و ایالتی شرکت کنند و مهاجران نمی توانند برای مناصب سیاسی اقدام کنند اما در زمینه اشتغال و فعالیت های اجتماعی با هیچ محدودیتی مواجه نیستند.

استاندارد بالای زندگی در کانادا

در دنیا استانداردهایی وجود دارد که سطح کیفیت زندگی افراد هر جامعه را تعیین می کند. این معیارها شامل سیستم آموزشی با کیفیت، رفاه اقتصادی، آزادی اجتماعی و غیره است که همه در کانادا در سطح بالایی قرار دارند.

خدمات بهینه بازنشستگی در کانادا

در کانادا، شهروندان مجبور نیستند نگران زندگی بازنشستگی خود باشند زیرا دولت خدمات خوبی به بازنشستگان ارائه می دهد. حقوق بازنشستگی در کانادا بر اساس میزان مالیات پرداختی به دولت پرداخت می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *