دسته‌بندی نشده

مزایای زندگی در نیوزلند

دلایل زیادی وجود دارد که شما ممکن است بخواهید به یک کشور جدید نقل مکان کنید. شاید به دنبال شغل جدیدی هستید، می خواهید به تحصیل خود ادامه دهید یا شاید شما فقط به دنبال یک ماجراجویی جدید و هیجان انگیز هستید. همه اینها را می توان با مهاجرت به دست آورد. اما قبل از هنگام انتخاب کشور، مهم است که بدانید کشور مقصد برای شما مناسب است یا خیر. اگر به آنجا رسیدید، مستقر شوید و بعداً متوجه شوید نیوزلند با جمعیت انگلیسی زبان، فرهنگ آرام و مناظر طبیعی خیره‌کننده، مدت‌هاست مقصدی برای مهاجران از سراسر جهان بوده است.دنیا تغییر کرده است. با این حال، هنوز باید دریابید که آیا این کشور برای شما مناسب است یا خیر. اگر فکر می کنید نیوزلند این مقصد مناسب برای شماست، حداقل یک دلیل باید داشته باشد، درست است؟ در اینجا به مزایای مهاجرت به نیوزلند اشاره کرده ایم.در اینجا چند موضوع مربوط به زندگی در نیوزیلند آورده شده است تا بتوانید تصمیم آگاهانه تری بگیرید.

نکاتی جالب در مورد کشور نیوزلند

فهرست مطالب

نیوزلند

این کشور که در جنوب غربی اقیانوس آرام واقع شده است، از دو جزیره کوچک و بزرگ تشکیل شده است و شامل مناطق خودمختار نیوئه، جزایر کوک، توکلائو و راس است. این کشور با دیگر خشکی های کره زمین فاصله دارد به طوری که استرالیا به طول دو هزار کیلومتر نزدیک ترین همسایه این سرزمین است و دریای بین این دو کشور به دریای تاسمان معروف است. نزدیکترین همسایگان این کشور از شمال تونگا، فیجی، کالدونیای جدید هستند.این کشور بیش از 80 میلیون سال است که از دیگر توده‌های خشکی جدا شده است و همین امر این کشور را به یکی از آخرین سرزمین‌هایی تبدیل کرد که مردم پا به آن گذاشتند. بر اساس سرشماری سال 2013، حدود 74 درصد از جمعیت چهار و نیم میلیونی نیوزلند از اجداد اروپایی هستند که مائوری با 15 درصد، بزرگترین اقلیت قومی را تشکیل می دهد. آسیایی ها تقریبا 12 درصد و ساکنان جزایر اقیانوسیه بیش از 7 درصد از جمعیت این کشور را تشکیل می دهند. فرهنگ نیوزلند ترکیبی از مهاجران مائوری و اولیه بریتانیایی است که با ورود مهاجران بیشتر از سایر نقاط جهان، تنوع بیشتری پیدا کرده است. انگلیسی و مائوری دو زبان رسمی این کشور هستند و انگلیسی زبان رایج این کشور است.نیوزلند جزو کشورهای توسعه یافته و ثروتمند است و در سال 2013 هفتمین کشور جهان در شاخص توسعه انسانی بود. اما اقتصاد آن به شدت به صادرات کشاورزی و دام وابسته است.رئیس دولت نیوزیلند پادشاه چارلز سوم است، امضای قوانین به عهده فرماندار کل است که توسط پارلمان نیوزیلند انتخاب می شود، اگرچه قدرت او و سلطنتی صرفاً تشریفاتی است و پارلمان که از طریق انتخابات عمومی انتخاب می شود. تنها قوه مقننه در کشور است و نخست وزیری که او رئیس اجرایی است و او را انتخاب می کند.این کشور در اقیانوسیه و در آبهای جنوب غربی اقیانوس آرام و جنوب شرقی استرالیا واقع شده است. نیوزلند یک کشور نسبتا کوهستانی با جزیره شمالی آتشفشانی است که آبفشان های آن هنوز شواهدی از فوران را نشان می دهد. سراسر جزیره جنوبی را رشته کوه آلپ جنوبی پوشانده است که قله آن بیش از سه هزار متر است و آب و هوای آن معتدل تا سرد، مرطوب و بارانی است و در جنوب دما کاهش یافته و سرد می شود. جنگل های بارانی آن توسط اولین مهاجران پاکسازی شد و به مزارع و مراتع وسیع تبدیل شد.بلندترین نقطه نیوزلند قله کوک با ارتفاع 3764 متر است و رودخانه اصلی آن رودخانه وایکاتو است که 420 کیلومتر طول دارد و رودخانه های مهم دیگر رودخانه های کلوت، تایر، کلارنس و وایتاکیاس هستند. دریاچه تاپو با مساحت 605 کیلومتر مربع که در جزیره شمالی واقع شده است به همراه دریاچه، یخچال های طبیعی و یخچال های طبیعی، کوه های پوشیده از برف، دشت ها و دره های سرسبز یکی از جذاب ترین مناظر طبیعی این جزیره است. 

اقتصاد

نیوزلند دارای اقتصاد توسعه یافته و مرفه است و در رتبه بندی کشورهای توسعه یافته و ثروتمند قرار دارد و در سال 2013 در رتبه هفتم جهان در شاخص توسعه انسانی قرار گرفت. اما اقتصاد آن به شدت به صادرات کشاورزی و دام وابسته است. در سال 2009، محصولات لبنی 21 درصد، پشم 6.3 درصد، میوه ها 3.5 درصد، ماهی 3.3 درصد و سایر محصولات کشاورزی و دامی از جمله شراب و گوشت 13.2 درصد از صادرات نیوزلند را به خود اختصاص داده اند. در اواخر قرن نوزدهم، پشم مهمترین محصول نیوزیلند بود و صنایعی مانند صید نهنگ و صید فک، تولید الوار، تولید کتانی و استخراج طلا نیز در زمان های مختلف نقش مهمی در اقتصاد نیوزیلند ایفا کردند. نوسانات قیمت در بازارهای جهانی باعث کاهش تولید محصولاتی مانند پشم و جایگزینی محصولاتی مانند لبنیات و شراب شده است. گردشگری در سال های اخیر اهمیت بیشتری در اقتصاد کشور پیدا کرده است. همچنین نیوزلند بزرگترین تولید کننده و تامین کننده ماهی قزل آلا شینوک در جهان است.واحد پول این کشور دلار نیوزلند است.

نیوزلند - اپلای پلاس

بهترین شهرهای نیوزلند برای کار

اوکلند: مراکز تجاری و صنعتی و شرکت های بزرگ و قابل اعتماد، فرصت های شغلی زیادی را برای مهاجران فراهم می کند، از امنیت بالایی برخوردار است و مورد استقبال گردشگران قرار می گیرد. شهروندانی که در این شهر زندگی می کنند به دلیل برخورداری از امکانات رفاهی زیاد هزینه های زندگی آنها نیز بیشتر است.

ولینگتون: شهر ساحلی زیبای نیوزلند میزبان رویدادهای خلاقانه بسیاری است. ولینگتون درصد بالایی از تولید ناخالص داخلی را به خود اختصاص داده و یکی از مهم ترین شهرها در اقتصاد است. با زندگی در این شهر فرصت های زیادی برای انتخاب شغل مورد نظر دارید.

کلیسای مسیح: این شهر در کنار زیبایی خود در حوزه اقتصادی نیز بسیار فعال است. فرصت های شغلی فراوان، درآمد متوسط ​​بالا و بیکاری کم، کرایست چرچ را به شهری مناسب برای مهاجرانی تبدیل می کند که تصمیم دارند برای کار در نیوزلند زندگی کنند.

بهترین شهرهای نیوزلند برای تحصیل

اوکلند: دانشگاه های معتبر و با رتبه بالا در بزرگترین شهر نیوزیلند واقع شده اند که سالانه تعداد زیادی دانشجو از سراسر جهان پذیرفته می شود. سیستم حمل و نقل کامل و پرسرعت و امکانات تفریحی فراوان، این شهر را به یکی از مهم ترین شهرهای دانشجویی نیوزلند تبدیل کرده است.

Dunedin :شهر اصلی منطقه Otago است و قدیمی ترین دانشگاه نیوزیلند را در خود جای داده است. افرادی که قصد زندگی و تحصیل در نیوزلند را دارند باید بدانند که این دانشگاه ها زمینه های تحصیلی مانند هنرهای آزاد، مهندسی و پزشکی را ارائه می دهند. Dunedin هر ساله دانشجویان زیادی را از سراسر جهان جذب می کند.

کرایست چرچ: این شهر دارای دانشگاه های معتبر و خصوصی بسیاری است و یکی از بهترین شهرهای دانشجویی نیوزیلند است. رشته های حقوق، هنر، موسیقی، مهندسی، مربیگری ورزشی و … از جمله رشته هایی است که در این دانشگاه ها ارائه می شود.

شرایط خوب زندگی در نیوزلند

افراد بسته به سطح اقتصاد یا آب و هوای کشور مقصد، نظرات متفاوتی در مورد نوع و شرایط زندگی در نیوزلند دارند. به طور کلی باید گفت که شرایط زندگی در این کشور نسبت به بسیاری از کشورها بسیار خوب است. نیوزلندی ها به داشتن تعادل خوب بین کار و زندگی و اخلاق کاری قوی معروف هستند. شهرهای نیوزلند به سواحل، پارک ها و مناطق تفریحی نزدیک هستند. از آنجایی که روز به روز بر تعداد متقاضیان مهاجرت به این منطقه افزوده می شود.

هزینه زندگی در نیوزلند

قبل از مهاجرت به نیوزلند هزینه زندگی می باشد که می توان آن را به قسمت های مختلفی از جمله هزینه های مسکن، مالیات، هزینه های پزشکی، آب و برق و … تقسیم کرد که بدون شک کسب اطلاعات در این زمینه برای مهاجرت به این کشور ضروری است. 

زندگی مهاجران در نیوزلند - زندگی در کانادا-درباره کانادا-آب و هوا در کانادا

هزینه خرید یا اجاره خانه در نیوزلند

بسیاری از مردم میخواهند بدانند که هزینه خرید یا اجاره ملک در نیوزلند چقدر است. متوسط ​​اجاره بها در نیوزلند برای یک آپارتمان یک خوابه 1467 دلار و برای یک آپارتمان سه خوابه 2450 دلار است.مهمترین پارامتر در رابطه با هزینه مسکن در نیوزلند شهری است که محل سکونت در نظر گرفته می شود. پارامتر دوم بعد از انتخاب شهر، نوع مسکن است، مثلا آپارتمان است یا ویلایی.جالب اینجاست که خانه های کنار آب، به خصوص در اوکلند، 50 درصد گران تر هستند. البته کشور نیوزلند مناظر بسیار خوبی دارد، اما تنها چیزی که باید برای آن هزینه بیشتری بپردازید منظره دریا است.از آنجایی که آپارتمان ها در مرکز شهر واقع شده اند و افرادی که تمایل به خرید آپارتمان دارند، بیشتر است. بنابراین در نیوزلند هزینه خرید آپارتمان بیشتر از ویلا است. لازم به ذکر است که اوکلند گران ترین شهر نیوزلند و اوتاگو ارزان ترین شهر نیوزلند برای زندگی است.

در بیشتر موارد ساختمان های نیوزلند مستحکم و با کیفیت هستند اما در خرید خانه هایی با کیفیت پایین توصیه می شود که به مصالح و ایمنی خانه توجه بیشتری داشته باشید. در این کشور، خرید خانه با هزینه های اضافی مانند هزینه وکیل و ثبت نام او همراه است که برای پرداخت وکیل استخدامی بین 1000 تا 2000 NZD و برای ثبت نام 150 NZD لازم است.

هزینه زندگی در نیوزلند مناسب است

نیوزلندی ها علاوه بر کیفیت زندگی بالا، هزینه زندگی نسبتا پایینی نیز دارند. قیمت مسکن و اجاره بسیار کمتر از

بعضی چیزها ممکن است این ها مکان هایی مانند لندن یا نیویورک هستند، حتی اگر در مرکز شهر اوکلند یا ولینگتون زندگی می کنید. برای اطمینان کمی گران تر باشد به عنوان مثال، غذا و کالاهای وارداتی ممکن است هزینه بیشتری داشته باشند. اما به طور کلی، اگر کشور شما هزینه زندگی بالایی دارد، زندگی در نیوزلند می تواند واقعا لذت بخش باشد.

آب و هوای شگفت انگیز در تمام طول سال

آب و هوای نیوزیلند بسیار مطبوع است، این کشور در طول سال آب و هوای معتدلی دارد و تعداد روزهای آفتابی این کشور بیشتر از بارانی است. در طول ماه های زمستان، جزیره شمالی گرم و آفتابی است، در حالی که جزیره جنوبی پوشیده از برف است. علاقه مندان به طبیعت بدون در نظر گرفتن زمان سال از فعالیت ها و سرگرمی های مختلف در این کشور لذت خواهند برد. اسکی در صبح و موج سواری در بعد از ظهر در نیوزیلند امکان پذیر است.

طبیعت نیوزلند وسیع و دست نخورده است

احساس می کنید در یک گالری پر از نقاشی های زیبا و برای ممکن است کلیشه ای به نظر برسد، اما زندگی در نیوزلند اساساً همین گونه است.برای یافتن زیبایی های نفس گیر نیازی به سفرهای دور ندارید. آیا در حومه بزرگترین شهر خود یعنی اوکلند زندگی می کنید یا در شهرها؟شما دیگر هرگز از مناظر زیبا دور نیستید. نیوزیلند خانه برخی از ناهموارترین، بکرترین و زیباترین مناطق بیابانی در جهان است. حتی خارج از شهرهای توده ای شما وسعت عظیمی از زمین را خواهید یافت که دست نخورده به نظر می رسد و احساس می کنید اولین کسی هستید که پا به آنجا گذاشته اید.

طعم زندگی آرام را خواهید چشید

نیوزلند جایی است که می توانید زندگی آرامی داشته باشید. مردم انتظار زیادی ندارند، بنابراین بین کار و زندگی تعادل برقرار کنید به طرز شگفت انگیزی به خوبی نگهداری می شود. در سیستم مدرسه هم همینطور است.حدود 8.4 میلیون نفر در آن زندگی می کنند. اوکلند تنها جایی در این کشور است که در آن نیوزلند بزرگتر از انگلستان است، اما تقریباً

نگران ترافیک باشید اگر می خواهید یک زندگی آرام داشته باشید، نیوزلند از آن به وفور برخوردار است.

آشنایی با کشورها (127) : نیوزیلند | طرفداری

نیوزلندی ها حقوق زیادی دارند

در نیوزلند تفاوت زیادی بین ساکنان دائم و شهروندان وجود ندارد. به عنوان یک مقیم دائم، می توانید بیایید و از همه منابع مشابه بازدید کنید به یارانه های دولتی مانند آموزش عمومی و مراقبت های بهداشتی رایگان دسترسی پیدا کنید. حتی دولت نیوزلند نیز با این تفاوت موافق است شهروندی نیوزلند از نظر ظاهری مشابه اقامت دائم است. شهروندان و ساکنان دائمی از حقوق و حمایت ویژه برخوردارند. این شامل حق اقامت دائم در نیوزیلند می شود.

نیوزلند یک کشور مهاجرتی است

نیوزلند پر از مهاجر است. حتی ساکنان اصلی آن، مائوری ها، تنها حدود 800 سال است که در اینجا زندگی می کنند. بیشتر جمعیت این کشور اروپایی تبار هستند این کشور همچنین دارای جمعیت زیادی از جزیره نشینان آسیایی و اقیانوس آرام است. در حالی که کشور هنوز زخمی است به طور نسبی این کشور با استعمار مدارا می کند، مانند سایر مناطق نژادپرستانه به نظر نمی رسد، و بسیاری از فرهنگ ها کاملاً مشهود هستند.

فرصت های زیادی برای کارآفرینان وجود دارد

اگر ایده های تجاری اقتصاد نیوزلند در حال رشد است و بازار آن پر از کارآفرینان است جدید یا نوآورانه، شاید قبلاً هرگز در نیوزلند انجام نشده باشد. کارآفرینان فرصت های زیادی برای راه اندازی یک کسب و کار جدید در نیوزلند پیدا می کنند.

آنها درست می کنند. نیوزلند همچنین فاقد کارگران ماهر در زمینه های خاصی مانند فناوری اطلاعات، حسابداری و مراقبت های بهداشتی است. اگر در هر یک از در این صنایع کار کنید، کار پیدا کردن برای شما آسان خواهد بود.اگر مهارت های مناسبی دارید، مهاجرت به نیوزلند می تواند فرصتی برای تغییر زندگی باشد. اگر کار شما در لیست کمبود قرار دارد

اگر مهارت و تجربه مربوطه را دارید، روند درخواست ویزای کار احتمالا سریعتر خواهد بود. و حتی می توانید برای ویزای اقامت دائم اقدام کنید.

افتتاح حساب بانکی مشکلی ندارد

افتتاح حساب بانکی در نیوزلند بسیار آسان است. حتی اگر مدارک لازم (از جمله ویزای کار یا اجازه اقامت) را داشته باشید، می توانید آن را دریافت کنید.یک حساب بانکی خارجی باز کنید و این فرآیند یک سال قبل از ورود به نیوزلند ساده و کاملا آنلاین است.به این ترتیب می دانید که در نیوزلند مشکل مالی نخواهید داشت.

مراقبت های بهداشتی با کیفیت در دسترس همه است

همه نیوزلندی ها به مراقبت های بهداشتی رایگان با بودجه عمومی دسترسی دارند. استاندارد مراقبت و بالا حتی افراد غیر مقیم نیز می توانند به این خدمات بهداشتی با کیفیت دسترسی داشته باشند، اگرچه ممکن است مجبور به پرداخت برای انجام این کار شوند البته، در حالی که مراقبت های بهداشتی در نیوزلند معمولا رایگان است، مراقبت های دندانی رایگان نیست. اگرچه برای کودکان رایگان است، اما هزینه آن برای بزرگسالان نگران کننده است. در واقع تقریبا آنها به دندانپزشک مراجعه نمی کنند – برای افراد با درآمد کم و حتی متوسط ​​بسیار گران است.

غذای نیوزلند عالی است

اقتصاد نیوزیلند به کشاورزی و باغبانی متکی است که برای کسانی که در آنجا زندگی می کنند عالی است زیرا می دانید

این بدان معنی است که مواد غذایی عالی و محصولات تازه همیشه در دسترس هستند. محصولات تازه محلی و فصلی در بسیاری از بازارها کشاورزان آخر هفته و سوپرمارکت های محلی در دسترس هستند.علاوه بر این، نیوزلند به خاطر چند چیز عالی شناخته شده است: قهوه و عسل هر دو در نیوزلند فراوان هستند و آنها لذت بخش هستند. و از آنجایی که واردات غذا و کالا می تواند گران باشد، فرهنگ واقعی خوردن محصولات تازه محلی و فصلی وجود دارد. در بسیاری از کشورها، غذا خوردن میز به میز معمول است، اما در نیوزیلند، این فقط یک روش زندگی است.

فریت بار به نیوزلند - جهان کالا کارگو

یک فرصت زندگی فوق العاده برای دوستداران طبیعت و ماجراجویی در دسترس است

اگر عاشق طبیعت و ماجراجویی هستید، سبک زندگی نیوزلند برای شما مناسب است. این کشور 15 هزار کیلومتر خط ساحلی دارد و شبکه گسترده ای از پارک های عمومی فضای کافی را برای فعالیت های اوقات فراغت در اختیار کسانی قرار می دهد که می خواهند تعطیلات خود را بگذرانند.جالب اینجاست که استفاده از این ساحل و مکان های عمومی کاملا رایگان است.

از سوی دیگر، اگر عاشق آب هستید، می‌خواهید موج‌سواری کنید، شنا کنید یا روی شن‌ها استراحت کنید، این کشور بهترین مکان برای شما و برای کسانی که عاشق پیاده روی هستند، وزارت حفاظت از طبیعت شبکه گسترده ای از مسیرهای پیاده روی در بسیاری از پارک های ملی را فراهم می کند و دسترسی رایگان را مدیریت می کند. این مسیرها از پیاده روی ساده در پارک های شهری اوکلند تا پیاده روی چند روزه در کوه های آلپ را شامل می شود.

تحصیلات درجه یک

سیستم آموزشی نیوزلند به عنوان یکی از بهترین ها در جهان شناخته می شود. همچنین برای شهروندان و ساکنان دائمی رایگان است. اگر مقیم نیوزلند نیستید، باید برای حضور در مدارس دولتی محلی نیز هزینه بپردازید، پس این را در نظر داشته باشید.

شرایط عالی برای بازنشستگی

زندگی بازنشستگی در نیوزلند شگفت انگیز و تحسین برانگیز است. میانگین امید به زندگی در این کشور 80 81 سال است. این شرایط عالی با پرداخت مستمری خوب، استفاده از طب مدرن و شرایط محیطی عالی این کشور فراهم می شود. مستقر

داده های رسمی برای سال 2017، میزان پرداخت های بازنشستگی در این کشور:

  • 19200 دلار نیوزلند در سال برای هر نفر و 35520 دلار نیوزلند برای زوج های بازنشسته 
  • قیمت پایین خرید خودرو

علاوه بر همه اینها، قیمت خرید خودرو در نیوزلند نسبت به سایر کشورها نسبتاً بالا است.

کسانی که در این کشور تحصیل می کنند نیازی به خرید خودرو ندارند. اما خرید خودرو همچنان یک انتخاب اقتصادی خوب است.افرادی که می خواهند برای مدت طولانی در نیوزلند بمانند دسترسی راحت تر است.

نرخ پایین جرم و جنایت

طبق آخرین آمار و گزارش های سال های اخیر، نیوزلند در رتبه چهاردهم امن ترین کشور برای مهاجران قرار دارد. میزان بزهکاری و جرم و جنایت در نیوزلند در مقایسه با سایر کشورها بسیار کم است. شاخص فساد و رسوایی های سیاسی در این کشور از گذشته تا امروز یکی از پایین ترین نرخ ها در جهان بود. این گونه شاخص ها و معیارها نقش بسیار موثری در بهبود کیفیت زندگی نیوزلندی ها دارند.یکی از کم فسادترین کشورهای جهان است نیوزلند نیز مانند دانمارک، پایین ترین رتبه را در شاخص ادراک فساد دارد. برخی رسوایی ها سیاستمداران در این کشور حتی خنده دار به نظر می رسند. زیرا در مقایسه با فساد و رسوایی های سیاسی در کشورهای دیگر، میزان فساد نیوزلند بسیار کوچک و ناچیز است. نیوزلند به همراه دانمارک در فهرست کم فسادترین کشورهای جهان در سال 2020 در رتبه های اول و دوم قرار گرفتند.

با بهترین کشورهای جهان برای زندگی آشنا شوید | ایلیاگشت

زندگی آرام و تعادل بین کار و زندگی

زندگی در نیوزلند آرامش کامل است. شهرهای بزرگ شلوغ نیستند و اگر در حومه شهر زندگی می کنید، خانه همسایه شما ممکن است دور از شما باشد. تراکم جمعیت نیوزلند 18 نفر در هر کیلومتر مربع است. برای مقایسه باید گفت که تراکم جمعیت انگلستان 281 نفر در هر کیلومتر مربع است.البته زندگی در نیوزلند به گونه ای نیست که به دلیل دوری افراد، افراد روابط سردی با یکدیگر داشته باشند. نیوزلندی ها مردمانی خونگرم و مهمان نواز هستند. علاوه بر این، به دلیل رفاه نسبی آنها، تعادل بین کار و زندگی ایجاد کرده اند و به ندرت می توان کسی را در نیوزلند دید که به دنبال کار اضافه کاری باشد.

مردمی خونگرم و صمیمی

نیوزلندی ها نگرش مثبتی نسبت به زندگی دارند و در ارتباطات دوستانه هستند. نیوزلند کشوری با جمعیت نسبتاً جوان است که از حضور شهروندان سایر کشورها استقبال می کند و مهاجران را شهروندان درجه دو نمی داند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *