ویزای سرمایه گذاری انگلستان یک گزینه ایده آل برای متقاضیانی است که مایل به گسترش فعالیت های خود در بازارهای اروپایی هستند، زیرا انگلستان به عنوان کشور پیشرو در تجارت در بازارهای اتحادیه اروپا شناخته می شود. سرمایه گذاری در انگلستان به شرکت های ثبت شده در این کشور این امکان را می دهد تا فرصت های فراوانی را در سراسر جهان به دست آورند و بازدهی بالا، انگلستان را به مکانی جذاب برای سرمایه گذاری در این کشور تبدیل کرده است. دلایل مهم سرمایه گذاری در این کشور عبارتند از:

  • یکی از باثبات ترین و قدرتمندترین اقتصادهای جهان متعلق به انگلستان است.
  • روش های سرمایه گذاری در انگلستان بسیار سریعتر از هر روش دیگری و حتی در مقایسه با سایر کشورها نتیجه می دهد و منجر به اخذ ویزا می شود.
  • یکی از آسان ترین مکان ها برای تجارت در اروپا انگلیس است. در رتبه بندی بانک های جهانی، انگلستان توانست رتبه اول اروپا و رتبه ششم جهان را از نظر فعالیت تجاری به خود اختصاص دهد.
  • انگلستان به عنوان رهبر جهانی در نوآوری اقتصادی شناخته شده است. علاوه بر این، این کشور به لطف پایگاه‌های تحقیقاتی باکیفیت و فهرست پربازدیدترین مکان‌های تجاری، توانسته است رتبه دوم جهان را در نوآوری اقتصادی کسب کند.
  • علاوه بر موارد فوق، افرادی که قصد خرید ملک در انگلستان را دارند باید در نظر داشته باشند که ثبت ملک در انگلستان بسیار راحت تر از ایتالیا، ایرلند، فرانسه و آلمان است.
  • لازم به ذکر است که یکی از بزرگترین مراکز مالی جهان در انگلستان و در شهر لندن واقع شده است.

فهرست مطالب

سرمایه گذاری در انگلیس از طریق کارآفرینی

یکی از راه های سرمایه گذاری در انگلستان و مهاجرت سرمایه گذاری در انگلستان بر اساس طرح کسب و کار و کارآفرینی می باشد. برای دریافت ویزای تجاری انگلستان، شخص باید یک طرح تجاری را ارائه دهد که برای اقتصاد آن کشور مفید باشد. میزان سرمایه در این روش از 100 تا 200 هزار پوند می باشد. یکی از شرایط مهم این روش استخدام دو انگلیسی است. این روش باید نشان دهد که کار می کند و برای اقتصاد بریتانیا مفید است. یکی از ویژگی های مثبت این روش اخذ ویزا و اقامت در کوتاه ترین زمان ممکن است. همچنین مدرک زبان خیلی بالا در اینجا لازم نیست، فقط با آیلتس 4.5 یا 5 می توانید این اقامت را دریافت کنید، همچنین امکان اخذ ویزای همراه برای اعضای خانواده به صورت همزمان وجود دارد و کودکان زیر 18 سال می توانند از آموزش رایگان بهره مند شوند. مثلا تحصیل رایگان در آلمان.

سرمایه گذاری در انگلیس

سرمایه گذاری در انگلیس از طریق یک شرکت

از دیگر راه های اخذ ویزای سرمایه گذاری انگلستان می توان به روش کار یک شرکت انگلیسی اشاره کرد. بنابراین، اگر برای آن شرکت کار می کنید، می توانید سهام یک شرکت انگلیسی را خریداری کنید. سرمایه مورد نیاز 50 هزار پوند استرلینگ می باشد و با این مبلغ می توانید سهام این شرکت را خریداری کرده و اقامتگاه بگیرید. بین 30000 تا 40000 پوند از این مبلغ به شما بازپرداخت می شود. این روش نیز مانند سایر روش های سرمایه گذاری در انگلستان روند بسیار سریعی دارد. با سرمایه گذاری اندک می توانید از مزایای اقامت انگلستان از جمله اقامت دائم بعد از 5 سال و همچنین اخذ اقامت همزمان برای خانواده خود بهره مند شوید.

ویزای سرمایه گذاری انگلیس از طریق خرید ملک

ویزای سرمایه گذاری انگلستان از طریق خرید ملک برای خارجی ها امکان پذیر است حتی اگر در انگلستان زندگی نکنند، اگرچه افرادی که کمتر از 2 سال در انگلستان زندگی کرده اند ممکن است با شرایط سخت تری مواجه شوند. گفته می شود که بهتر است خارجی ها در انگلیس با پول نقد ملک بخرند و این بدان معناست که نیازی به درخواست وام نیست زیرا برای خارجی ها درخواست چنین وام هایی در انگلیس بسیار دشوار است. بنابراین اگر به دنبال خرید ملک و سرمایه گذاری در انگلستان هستید، داشتن شناخت کامل از بازار ملک انگلستان و داشتن سرمایه و بودجه کافی برای خرید ملک بسیار مهم است.

سرمایه گذاری در انگلیس از طریق ثبت شرکت در انگلستان

یکی از مهمترین نقاط قوت انگلستان برای جذب سرمایه گذاران خارجی، اقتصاد قوی آن است. اقتصاد انگلستان از نظر فضای تجاری یکی از لیبرال ترین اقتصادهای اروپا محسوب می شود. لازم به ذکر است که در فهرست معاملات جهانی بر اساس گزارش بانک های بین المللی در سال 2018، انگلستان در بین 7 کشور پیشرو جهان قرار داشت. به عنوان مثال، افتتاح یک تجارت در انگلستان به طور متوسط ​​13 روز طول می کشد، در حالی که در کشورهای اروپایی 32 روز طول می کشد. اقامت سرمایه گذاری در انگلستان از طریق ثبت شرکت در انگلستان به سه صورت امکان پذیر است.

ویزا نوآور

متقاضیانی که شهروند خارج از اتحادیه اروپا هستند و قصد راه اندازی کسب و کار در انگلستان را دارند می توانند برای این ویزا اقدام کنند. مردم می توانند با ارائه یک طرح تجاری نوآورانه که در انگلستان وجود ندارد، 50000-100000 پوند سرمایه گذاری کنند. سرمایه گذاران باید ایده کسب و کار جدیدی ارائه دهند که در موسسات مورد نظر در انگلستان مورد ارزیابی قرار بگیرد و باید تایید شود و در صورت عملی بودن طرح تجاری نامه ای برای متقاضیان ارسال می شود تا در مورد طرح خود صحبت کند. متقاضیان باید ثابت کنند که درآمد کافی برای حمایت از خود در بریتانیا دارند. برای انجام این کار، متقاضیان باید حداقل 945 پوند در حساب بانکی خود داشته باشند. در این راستا، متقاضیان باید حداقل 50000 پوند سرمایه برای راه اندازی کسب و کار در انگلستان داشته باشند. اعضای خانواده ویزای مبتکر شامل همسر و فرزندان 18 سال به پایین هستند. البته کودکان بالای 18 سال که در حال حاضر وابسته به خانواده هستند می توانند با این ویزا مهاجرت کنند. با استفاده از این روش می توانید در مدت 3 سال اقامت دائم انگلستان و پس از 5 سال پاسپورت انگلستان دریافت کنید.

ویزای استارت آپ

برای دریافت ویزای استارت آپ در انگلستان باید یک طرح تجاری خلاقانه و نوآورانه ارائه دهید که قبلا در این کشور اجرا نشده است. بریتانیا فهرستی از موسسات تایید شده ارائه کرده است که شامل دانشگاه ها یا مراکز تجاری است که از کارآفرینی حمایت می کنند و طرح کسب و کار شما باید توسط این مؤسسات پشتیبانی شود. علاوه بر این، شما باید به زبان انگلیسی در سطح B2 مسلط باشید. برای این کار از صفر تا 50 هزار پوند نیاز است. اگر سرمایه ندارید، باز هم می توانید برای این نوع ویزا درخواست دهید، اما مراقب باشید: شرکت ها باید روی کار شما سرمایه گذاری کنند تا بتوانید این مسیر را طی کنید، و این شرکت ها تمایل دارند روی ایده ها تمرکز کنند. سرمایه گذاری کنید تا متقاضی حداقل سرمایه داشته باشد. این نوع ویزا 2 ساله صادر می شود و قابل تمدید نمی باشد. برای تمدید اقامت خود باید نوع ویزای خود را تغییر دهید و معمولا بعد از این دو سال برای ویزای مبتکر اقدام می کنند.

ویزا TIER 1

این ویزا برای سرمایه گذاری در انگلستان است و فرد برای اخذ اقامت دائم انگلستان باید در مدت 5 سال حداقل 2 میلیون پوند در این کشور سرمایه گذاری کند. برای تسریع در روند سرمایه گذاری، متقاضی می تواند 5 میلیون پوند سرمایه گذاری کند که در این صورت می تواند در مدت 3 سال اقامت دائم انگلستان را دریافت کند.

ویزای انحصاری نمایندگی

این ویزا برای متقاضیانی است که می خواهند شعبه یک شرکت در انگلستان افتتاح کنند. گرفتن ویزا از این طریق سخت تر است زیرا تعداد درخواست ها برای این مسیر بسیار زیاد است و احتمال رد آن نیز زیاد است. برای این کار گردش حساب باید بالای نیم میلیون پوند باشد و سهم شما و خانواده با هم کمتر از 49 درصد باشد.

ویزا TIER 2

این ویزا برای افرادی است که مهارت های خاصی مانند مدارک تحصیلی یا مهارت های خاص دارند. این افراد در صورت دریافت پیشنهاد شغلی می توانند این نوع ویزا را دریافت کنند. کارفرما باید بتواند سالانه حداقل 26 هزار پوند استرلینگ به متقاضی اختصاص دهد. این نوع ویزا دو تغییر بزرگ نسبت به گذشته ایجاد کرده:

برای استخدام نیروی کار خارجی، کارفرما دیگر نیازی به تبلیغ نیاز به نیروی کار در بریتانیا و کشورهای اتحادیه اروپا ندارد.

متقاضی باید در شرکتی که در آن کار می کند سرمایه گذاری کند. بر اساس این نوع ویزا، متقاضی علاوه بر دریافت حقوق بالا، در مدت 5 سال اقامت دائم انگلستان را دریافت می کند و علاوه بر آن، سرمایه گذاری و ذخیره قابل توجهی را نیز انجام داده است.

سرمایه گذاری در انگلیس

سرمایه گذاری در انگلیس با خرید اوراق قرضه دولتی انگلیس

از سال 2008، دولت بریتانیا برنامه ای را برای سرمایه گذاران خارجی برای اخذ اقامت بریتانیا از طریق سرمایه گذاری ارائه کرده است. انگلیس برای پرکردن اقتصاد کشور خود با سرمایه خارجی توانسته شرایط اقتصادی را در کشور خود ایجاد کند و علاوه بر این موضوع، سرمایه گذاران خارجی و اعضای خانواده آنها می توانند با سرمایه گذاری اجازه اقامت و تابعیت این کشور را دریافت کنند. بنابراین، سرمایه گذاران می توانند با خرید حداقل 2 میلیون پوند اوراق قرضه، با خرید سهام در انگلستان یا با سرمایه گذاری در شرکت های ثبت شده در انگلستان، اجازه اقامت برای کل خانواده را در مدت 8 هفته دریافت کنند. متقاضیان باید در نظر داشته باشند که حداقل 2 میلیون پوند سرمایه در حساب بانکی خود حداقل به مدت سه ماه قبل از درخواست اجازه اقامت دارند. با روش خرید سهام در انگلستان فرد نیازی به کار ندارد و فقط سود سهام خود را دریافت می کند. بعد از 2-3 سال این مبلغ به طور کامل برگردانده می شود.

شرایط زیر برای خرید سهام در انگلستان است:

  • افراد باید بالای 18 سال سن داشته باشند
  • عدم سوء پیشینه کیفری
  • تصویب منابع سرمایه لازم

از نظر خرید سهام در انگلستان، سرمایه گذاران می توانند پس از 5 سال اقامت دائم و پس از 6 سال تابعیت بریتانیا را دریافت کنند.

هزینه ویزای سرمایه گذاری انگلیس چقدر است؟

اگر می خواهید ویزای سرمایه گذاری انگلستان برای مهاجرت به انگلستان از طریق سرمایه گذاری دریافت کنید، باید مبلغ مشخصی را برای دریافت آن در نظر داشته باشید. این مبلغ برابر با 1623 پوند استرلینگ می باشد که شرط اصلی شما برای پذیرش در پروسه ویزا خواهد بود. ویزای سرمایه گذاری انگلیس که به عنوان Tier 1 نیز شناخته می شود، حدود 3 ماه طول می کشد تا تکمیل شود. شما می توانید با پرداخت 500 پوند این مدت را به 1 ماه و 3 هفته کاهش دهید.

لیست مدارک مورد نیاز برای اخذ اقامت سرمایه گذاری در انگلستان

در میان تعدادی از مدارک مورد نیاز برای اجرای فرآیند مهاجرت سرمایه گذاری بریتانیا می توان به موارد زیر اشاره کرد:

مدارک هویتی شامل شناسنامه و گذرنامه شخص و همراهان

اسنادی را که مالکیت سرمایه مورد نظر برای سرمایه گذاری در انگلستان را تایید می کند .

افتتاح حساب بانکی در انگلستان به نام سرمایه گذار

گواهی پزشکی بر اساس سلامت کلی فرد، تا دچار بیماری هایی مانند سل نشود

فراموش نکنید که حداقل سرمایه گذاری در انگلیس باید حداقل 2 میلیون پوند باشد

شرایط اقامت اعضای خانواده با ویزای سرمایه گذاری انگلستان

اگر می خواهید با سرمایه گذاری با اعضای خانواده خود به انگلستان مهاجرت کنید، باید توجه داشته باشید که می توانید با ویزای بین 2 تا 10 میلیون پوند به طور مساوی این کار را انجام دهید. ویزای سرمایه گذاری انگلستان برای همه اعضای خانواده از جمله همسر و فرزندان زیر 18 سال در دسترس است. پس از اخذ ویزا و ورود به کشور انگلستان، سرمایه گذار، همسر و فرزندانش می توانند از آن استفاده کنند.

مزایای مهاجرت به انگلستان از طریق سرمایه گذاری

یکی از مزیت های ویزای سرمایه گذاری انگلستان طولانی بودن مراحل ثبت شرکت و خرید ملک در این کشور است، زیرا به طور تقریبی می توان گفت که اخذ ویزای سرمایه گذاری انگلستان کمتر از دو هفته زمان می برد، بنابراین میانگین زمان لازم برای سرمایه گذاری در سراسر اتحادیه اروپا حداقل 20 تا 30 روز است. سرمایه‌گذار اصلی می‌تواند همزمان با اخذ ویزای بریتانیا همراه با اعضای خانواده خود، از جمله همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال، و حتی در برخی موارد با فرزندان بالای ۱۸ سال، در صورت اثبات خود، مهاجرت کند. ویزای سرمایه گذاری انگلیس از طریق ثبت شرکت و یا از طریق خرید اوراق قرضه منجر به اخذ اقامت دائم و در نهایت به اخذ پاسپورت این کشور می گردد.

بهترین سرمایه گذاری در انگلیس

بهترین سرمایه گذاری در انگلیس، سرمایه گذاری است که علاوه بر حفظ سرمایه متقاضی، از آن سود نیز ببرد، بنابراین مطابق با این محتوا و بازدهی بالای املاک در انگلیس و کسب سود به پوند استرلینگ که یکی از ارزهای با ارزش است، سرمایه گذاری در املاک یکی از بهترین سرمایه گذاری ها در انگلستان است. اگر می خواهید از طریق ملک در انگلستان اقامت دائم داشته باشید، مقدار پولی که برای خرید و سرمایه گذاری در ملک خرج می کنید باید حدود 2 میلیون پوند باشد. یکی دیگر از بهترین سرمایه گذاری ها در انگلستان، نوآوری و استارت آپ در این کشور است. اگر طرحی جذاب و خلاقانه داشته باشید که بتواند در اقتصاد انگلستان جا بیفتد و سودآور باشد، علاوه بر سود کلانی که برای شما به همراه دارد، به راحتی اقامت انگلستان را نیز برای شما به ارمغان می آورد.

استانداردهای سرمایه گذاری انگلستان

برای ایمن بودن در هنگام سرمایه گذاری در انگلستان، توجه به استانداردهای سرمایه گذاری مهم است. این استانداردها تعیین می کنند که کدام کشورها برای سرمایه گذاری امن تر هستند. یکی از مهمترین موضوعات در بازنگری استانداردهای سرمایه گذاری، خطر سلب مالکیت در انگلستان است. البته انگلیس به لطف قوه قضاییه بسیار قوی توانسته است سرمایه گذاران زیادی را جذب کند و افراد بدون نگرانی می توانند از طریق سرمایه گذاری اقامت انگلیس را دریافت کنند.

خطر سلب مالکیت در انگلستان

به طور کلی، سرمایه گذاران بدون در نظر گرفتن ملیت خود می توانند برای ویزای سرمایه گذاری انگلستان اقدام کنند. از دیگر موارد مهم برای بررسی استانداردهای سرمایه گذاری در انگلستان می توان به شاخص های فساد اقتصادی در انگلستان اشاره کرد. کسب اطلاعات کافی و آگاهی از موارد گزارش شده نقش بسزایی در ایجاد تجارت، تجارت و سرمایه گذاری در انگلستان برای متقاضیان خواهد داشت.

معایب سرمایه گذاری در انگلستان چیست؟

همانطور که قبلاً خواندید، ویزای سرمایه گذاری انگلستان دارای مزایا و معایب بسیاری از نظر برخی از متقاضیان است. یکی از معایب ویزای سرمایه گذاری انگلستان عدم امکان اخذ اقامت از طریق خرید ملک می باشد. یکی دیگر از معایب سرمایه گذاری در انگلستان هزینه های بسیار بالا و سرمایه مورد نیاز است. علاوه بر این، مالیات بر ارزش افزوده، مالیات بر درآمد و مالیات شرکت های خصوصی از دیگر عوامل مهمی است که می توان از معایب ویزای سرمایه گذاری انگلستان نام برد.

چگونه ویزای سرمایه گذاری انگلستان را تمدید کنیم؟

اگر پس از مهاجرت به انگلستان از طریق سرمایه گذاری و اخذ ویزای Tier 1 نیاز به تمدید این ویزا دارید، می توانید با لیست مدارک زیر روند تمدید ویزای سرمایه گذاری خود را تسریع کنید:

حداقل 2 میلیون پوند در یک حساب بریتانیایی داشته باشید.

سرمایه خود را در قالب اوراق قرضه یا سهام در انگلستان سرمایه گذاری کنید.

مبلغ سرمایه به مبلغ 750000 پوند را ظرف 3 ماه از تاریخ شروع تبلیغات سرمایه گذاری پرداخت کنید .