دسته‌بندی نشده

حداقل نمره ی زبان برای مهاجرت

فهرست مطالب

معروف ترین مدارک زبان

آرای مهاجرت معمولا افراد باید مدرک زبان را نشان دهند. در مهاجرت تحصیلی مدرک زبان یکی از مهم ترین قسمت های این نوع مهاجرت است. فرد باید مدرک تحصیلی مورد نظر خود را تکمیل کند و با توجه به کشور و دانشگاهی که متقاضی آن است، در آزمون زبان مهاجرتی قبول شود. مدارک زبان عبارتند از:

1)مدرک زبان آیلتس

مدرک زبان انگلیسی آیلتس یکی از شناخته شده ترین مدرک های زبان است که اکثر دانشگاه های انگلیسی زبان آن را می پذیرند. این مدرک یکی از معتبرترین مدارک ارزیابی زبان انگلیسی است. آزمون آیلتس از چهار بخش تشکیل شده است: 1)شنیداری 2)خواندن 3)نوشتار 4)گفتار این آزمون از 9 امتیاز کسب می شود. مدرک زبان انگلیسی آیلتس شامل دو نوع آکادمیک و جنرال است و بسته به نوع مهاجرت فرد باید در آزمون زبان برای مهاجرت شرکت کند. معمولا مدرک عمومی برای روش های کاری است و افرادی که قصد مهاجرت کاری دارند باید در آزمون جنرال آیلتس شرکت کنند و در مهاجرت تحصیلی مدرک زبان آیلتس آکادمیک پذیرفته می شود که بسته به دانشگاه و کشور و سطح فرد می باشد. ، در این آزمون نمره مورد نظر باید کسب شود. آیلتس جنرال نیز دارای چهار بخش است که تفاوت اصلی این دو نوع در بخش ریدینگ است. به طور کلی از نظر سهولت و پیچیدگی می توان گفت اطلس جنرال تا حدودی راحت تر از آکادمیک است. مدت زمان آزمون کتبی آیلتس 2 ساعت و 45 دقیقه می باشد. هزینه شرکت در این آزمایشی حدود 215 دلار است.

معرفی کامل آزمون تافل (TOEFL) - آموزش زبان انگلیسی

2)مدرک زبان تافل

یکی دیگر از گواهی های معتبر زبان انگلیسی، مدرک زبان تافل است. برای انتخاب بین آیلتس یا تافل، باید در نظر بگیرید که کدام یک برای تکلیف مورد نظر تایید شده است. این مدرک نیز یکی از مدارک معتبر جهانی است که مهارت های زبانی افراد را می سنجد. این آزمون به صورت الکترونیکی و از 4 بخش تشکیل شده است. آزمون تافل از 120 امتیاز محاسبه می شود. مدت زمان این آزمون 4 ساعت می باشد. این آزمون یک آزمون آمریکایی است که توسط بسیاری از دانشگاه های دنیا تایید شده است. هزینه شرکت در آزمون تافل حدود 225 دلار است.

3)گواهی زبان Duolingo

در سال های اخیر به دلیل مجازی بودن  از آزمون Duolingo استقبال شده است، برخی از دانشگاه ها این آزمون را برای سهولت در شرکت افراد در سنجش زبان انگلیسی پذیرفته اند. هزینه این تست به طور قابل توجهی کمتر از دو تست قبلی است و حدود 49 دلار است. مدت زمان این آزمایش معمولاً از 1 ساعت بیشتر نیست.این آزمون هر 4 مهارت انسانی را ارزیابی می کند. اما تفاوت این است که قرار نیست سوالات طولانی باشد. قبل از شرکت در این آزمون باید بررسی کنید که آیا دانشگاه مورد نظر این آزمون را می پذیرد یا خیر.

4)مدرک زبان PTE

مدرک زبان دیگر، گواهینامه PTE برای مهاجرت است. این گواهی مخفف آزمون پیرسون انگلیسی است. آزمون PTE 

4 مهارت را ارزیابی می کند. مدت زمان این آزمون 3 ساعت و هزینه شرکت در این آزمون بین 150 تا 220 دلار می باشد. این آزمون در مراکز مجاز برگزار می شود. نمره این آزمون بر اساس مقیاس جهانی از 10 تا 90 است. برخی از دانشگاه ها این آزمون را برای پذیرش می پذیرند. 

مدارک زبان مورد تایید سفارت های کشورها

در مورد مدارک زبان مورد تایید سفارت های کشورها ابتدا باید بدانیم که برای مهاجرت به چه مدارکی زبان نیاز است برای این منظور سفارت کشور نوع مدرک و نمره انفرادی را تعیین نمی کند بلکه فقط قانون کشور تعیین می کند که کدام مدرک زبان مورد تایید سفارت باشد. در مورد دانشگاه ها، آیلتس و تافل پذیرفته می شوند. توجه داشته باشید که این تست ها حتما باید در مراکز معتبر انجام شود مثلا بعضی از تست ها تایید نشده برای اطمینان از تایید یا عدم تایید مدرک موسسه مربوطه توسط آن کشور و دانشگاه می تواند سوال خود را ایمیل کرده و پاسخ بگیرد. برای مثال مدرک زبان آلمانی مورد نیاز در اتریش توسط موسسه گوته و Okaf مورد تایید آن کشور است.

مدرک زبان مورد نیاز برای مهاجرت به استرالیا

تعیین مدرک زبان مناسب برای مهاجرت

برای تعیین زبان صحیح برای مهاجرت و اینکه کدام مدرک زبان را باید بگیرم ابتدا باید هدف و مقصد مهاجرت را مشخص کنید. یک فرد برای درخواست در کشورهای آلمانی زبان به دانش زبان آلمانی نیاز دارد و برای درخواست در کشورهای انگلیسی زبان به این مدرک نیاز دارد. البته برخی از کشورها برای مهاجرت به کانادا دو زبان رسمی مانند انگلیسی و فرانسوی دارند و یا علاوه بر زبان رسمی این کشور زبان دیگری نیز مورد تایید است. فرد پس از دانستن زبان مورد نظر باید گواهینامه زبان مورد نظر را دریافت کند تا تسلط خود را در آن زبان نشان دهد. مدرک زبان ممکن است بسته به کشور و دانشگاه متفاوت باشد، گواهینامه های PTE و Duolingo نیز ممکن است در برخی از دانشگاه های سراسر جهان تایید شوند. با توجه به این سوال، فرد برای مهاجرت به این کشور باید حداقل نمره زبان را کسب کند. با توجه به اینکه برخی کشورها خودشان دوره های زبان ارائه می دهند، مهاجرت بدون مدرک زبان نیز در این کشورها امکان پذیر است.

حداقل نمره آیلتس برای مهاجرت تحصیلی به کشورهای دیگر

1)انگلستان:مهاجرت و ویزا انگلستان آیلتس آکادمیک، آیلتس جنرال و آیلتس لایف اسکیل را می پذیرد. با توجه به شرایط موسسه آموزشی مورد نظر، متقاضیان می توانند در هر یک از این آزمون ها شرکت کرده و حداقل امتیاز را کسب کنند. حداقل نمره آیلتس 7 در هر یک از چهار مهارت برای ویزای درجه یک جنرال بریتانیا مورد نیاز است. برای ویزای تحصیلات تکمیلی سطح 4 و بالاتر، حداقل نمره مورد نیاز در آزمون آیلتس 5.5 است.

2)کانادا:حداقل نمره قابل قبول برای موسسات کانادایی به شرایط و حداقل های هر موسسه بستگی دارد. ویزای دانشجویی کانادا به حداقل نمره 5.5 در هر چهار مهارت آیلتس نیاز دارد. دوره های تحصیلات تکمیلی و تحصیلات عالی در کانادا به حداقل نمره آیلتس 6.5 نیاز دارد.

3)استرالیا:متقاضیان ویزای تحصیلی استرالیا باید مهارت زبان انگلیسی خود را با DIBP ثابت کنند. بنابراین متناسب با هدف و موسسه آموزشی مورد نظر، متقاضی باید حداقل نمره آیلتس را کسب کند. حداقل نمره آیلتس 6.5 برای تمام دانشگاه ها، کالج ها و نهادهای حرفه ای استرالیا مورد نیاز است.

4)آمریکا:برای دریافت ویزای تحصیلی آمریکا، باید برای یکی از انواع ویزاهای زیر در سفارت یا کنسولگری آمریکا درخواست دهید:

 • ویزای دانشجویی F برای متقاضیانی است که مایل به تحصیل در کالج یا دانشگاه معتبر آمریکایی هستند.
 • ویزای J Scholarship برای دانش آموزانی که در برنامه های کوتاه مدت مانند دبیرستان و تحصیلات دانشگاهی ثبت نام کرده اند مناسب است.
 • ویزای دانشجویی M برای دانشجویانی است که قصد شرکت در برنامه های آموزشی غیر آکادمیک و غیرحرفه ای در ایالات متحده را دارند.

حداقل نمره آیلتس مورد نیاز برای دانشگاه های آمریکا 6.5 است و برای چهار مهارت آیلتس به صورت انفرادی حداقل نمره 6 است. اکثر دانشگاه ها و مدارس آمریکا شما را با این نمرات می پذیرند اما برخی از دانشگاه ها و موسسات آموزشی آمریکا فقط نمرات بالای 6 را قبول می کنند. به عنوان مثال، دانشگاه های هاروارد و استنفورد حداقل نمره آیلتس 7.5 را برای دوره MBA می پذیرند.

کتاب تافل | معرفی بهترین کتاب و متابع آزمون تافل برای نمره بالا - لینگوجو - lingojoo

آزمون تافل در کدام کشورها برای ادامه تحصیل مناسب است؟

مدرک تافل در حال حاضر یکی از محبوب ترین گواهی های زبان انگلیسی در بین دانشجویان و البته سازمان های مختلف است. ETS آزمون تافل را به دو صورت سازماندهی می کند:

 1. آزمون تافل کاغذی
 2. آزمون آنلاین تافل

آزمون کاغذی تافل همانطور که از نامش پیداست یک آزمون حضوری و کاغذی است. آزمون آنلاین تافل، در مقابل، یک آزمون آنلاین است. با ثبت نام در هر یک از این آزمون ها می توانید مدرک تافل را دریافت کنید. لازم به ذکر است که بین اعتبار این دو آزمون تافل در دانشگاه ها تفاوتی وجود ندارد.در حال حاضر بیش از 11000 موسسه آموزشی و دانشگاه های معتبر در بیش از 150 کشور مختلف جهان آزمون تافل را شایسته تقدیر می دانند. برای مثال:

 • استرالیا
 • کانادا
 • نیوزلند
 • ایالات متحده
 • کانادا
 • انگلستان
 • اکثر کشورهای اروپایی

آزمون تافل برای سنجش مهارت های زبان انگلیسی و توانایی شما در درک موضوعات تحصیلی طراحی شده است. این نکته یکی از دلایلی است که تقریباً در تمامی کشورهای فعال این مدرک به رسمیت شناخته شده است. اما تنها استفاده از مدرک تافل عدم استفاده از آن برای پذیرش در دانشگاه های خارجی است. مدرک تافل توسط سایر موسسات آموزشی نیز پذیرفته می شود.مثل:

 • خدمات مهاجرت: برای اخذ اقامت یا اجازه کار
 • بخش های پزشکی: برای صدور گواهینامه
 • کارفرمایان در موقعیت های بین المللی: برای ارزیابی مهارت انگلیسی داوطلب.

در واقع استفاده از نمره تافل برای استخدام در سمت های مختلف یکی دیگر از استفاده های رایج از این نمره است. برای استخدام در بسیاری از شرکت های بین المللی (چه در کشور ما و چه در خارج از کشور) به نتایج این آزمون نیاز خواهید داشت. در واقع امروزه با گسترش روزافزون روابط بین الملل، نیاز به استخدام کارمندانی که به زبان انگلیسی مسلط باشند بیش از پیش آشکار شده است.شاید برایتان جالب باشد که بدانید همه 100 دانشگاه برتر دنیا این مدرک را از شما خواهند پذیرفت. این بدان معناست که مدرک شما تقریباً توسط همه دانشگاه ها و موسسات به رسمیت شناخته می شود. با این حال، همچنان باید بررسی کنید که آیا دانشگاه انتخابی شما استثنا است یا خیر.

شرایط دانشگاه برای تافل

بسیاری از دانشگاه ها حداقل نمره ای که از شما در آزمون تافل انتظار دارند را اعلام می کنند. حداقل نمره قبولی در دانشگاه ها و موسسات آموزشی با یکدیگر متفاوت است. با این حال، حداقل شرایط برای نمره قبولی در آزمون تافل وجود دارد.

به عنوان مثال، برای گرفتن پذیرش بدون قید و شرط در هر دانشگاه ایالات متحده باید بیش از 70 امتیاز کسب کنید. هر چه سطح علمی و رتبه بین المللی دانشگاه شما بالاتر باشد، حداقل نمره قبولی بالاتر خواهد بود. دلیل این امر این است که استانداردهای علمی در این دانشگاه ها بالاتر است. به همین دلیل برای تحصیل در این گونه دانشگاه ها، دانشجویان نیاز به دانش پیشرفته تری از زبان انگلیسی دارند.سایر قسمت های رزومه شما نیز تاثیر بسزایی در روند پذیرش دارند. پس زیاد نگران نمره تافل خود نباشید و به آن معطل نشوید. پس از دریافت حداقل نمره مورد نیاز دانشگاه در مدرک تافل، شرایط مربوط به مدرک زبان انگلیسی را تکمیل کرده اید.به عنوان مثال، اگر حداقل نمره مورد نیاز دانشگاه انتخابی شما 90 است و شما نمره 91 را کسب کرده اید، برای کسب نمره بالاتر در آزمون مجدد شرکت نکنید. زیرا شما حداقل امتیاز لازم را کسب کرده اید. پس از این مرحله، باید بر روی سایر قسمت های رزومه تحصیلی تمرکز کنید.

علاوه بر ارزش علمی آزمون تافل، شرکت در این آزمون می تواند فرصتی عالی برای به چالش کشیدن خود باشد. بنابراین به این تست به عنوان ابزاری برای کمک به شما نگاه کنید. شرکت در تافل به شما کمک می کند تصمیم بگیرید که آیا تحصیل در دانشگاه های انگلیسی زبان برای شما مناسب است یا خیر.در صورت امکان سعی کنید قبل از سایر برنامه ها در آزمون تافل شرکت کنید. به این ترتیب، اگر در اولین بار که تست را انجام می دهید، نتیجه خوبی نگرفتید، زمان زیادی برای امتحان مجدد دارید. بنابراین می توانید قبل از پایان مهلت دانشگاه مجددا تمرین کنید و با آمادگی بیشتر در آزمون قبول شوید.

پس اگر نمره لازم را کسب نکردید ناامید نشوید. هیچ محدودیتی برای شرکت در این آزمون ندارید. پس این شکست را به فرصتی برای موفقیت بعدی خود تبدیل کنید.

ووچر آزمون تافل چیست؟ - اساتید آنلاین

تافل برای چه کشورهایی مناسب است؟

همانطور که گفتیم بیش از 150 کشور (از جمله کشورهای اروپا و آمریکا) تافل را می پذیرند. در ادامه شرایط استفاده از مدرک تافل را در برخی بیان کرده ایم ما مدرک تافل را در برخی کشورها شرح داده ایم:

1)استرالیا و نیوزلند:همه دانشجویان بین المللی برای درخواست از کالج ها و دانشگاه های استرالیا نیاز به ویزای دانشجویی دارند. یکی از پیش نیازهای اخذ ویزای استرالیا مدرک زبان انگلیسی است. برای این کار باید نمره تافل خود را به وزارت امور داخلی استرالیا ارسال کنید. به شما توصیه می کنیم قبل از شرکت در آزمون حداقل نمرات مورد نیاز دانشگاه و دپارتمان استرالیا را بررسی کنید. ارزیابی مورد نیاز این دو بخش ممکن است متفاوت باشد.

از نمرات تافل IBT می توان برای تایید مهارت زبان انگلیسی در دانشگاه های نیوزلند استفاده کرد. جهت اطلاع از حداقل نمرات مورد نیاز با مسئولین مربوطه تماس حاصل فرمایید.

2)کانادا:شاید برایتان جالب باشد که بدانید همه دانشگاه های کانادا تافل را قبول دارند. در واقع، بیش از 80 درصد از دانشگاه های کانادا، تافل را به سایر مدارک بین المللی زبان انگلیسی ترجیح می دهند.

تمامی دانشجویانی که علاقه مند به تحصیل در کانادا هستند برای ورود به این کشور باید ویزای تحصیلی دریافت کنند. برای درخواست ویزای دانشجویی، ابتدا باید آزمون بین المللی زبان انگلیسی را بگذرانید و در یکی از دانشگاه های کانادا پذیرفته شوید. سپس نامه پذیرش را به همراه درخواست ویزای خود ارسال کنید.

3)انگلستان:گواهی تافل را می توان برای درخواست در تمام دانشگاه های انگلستان از جمله دانشگاه های معتبر گروه راسل استفاده کرد. دانشجویان اروپایی می توانند بدون ویزا در انگلستان تحصیل کنند. با این حال، شهروندان غیر اتحادیه اروپا باید برای ویزای تحصیلی انگلستان اقدام کنند.

4)اروپا:اگر قصد تحصیل در اتحادیه اروپا یا منطقه شینگن را دارید، به ویزای دانشجویی نیاز خواهید داشت. در واقع ویزای دانشجویی برای تمامی دانشجویانی که از کشورهای غیر اروپایی می آیند الزامی است. علاوه بر این، شما نیاز به ویزای طولانی مدت یا اجازه اقامت طولانی مدت (بیش از 90 روز) دارید.ابتدا باید در یکی از موسسات آموزشی معتبر در یکی از کشورهای اروپایی ثبت نام کنید. سپس مدارک پذیرش خود را به همراه مدرک زبان و برخی موارد دیگر که توسط سفارت کشور مقصد تعیین می شود به همراه درخواست ویزا ارائه دهید.

آیا آزمون Duolingo برای مهاجرت معتبر است؟

همانطور که گفته شد برای مهاجرت افراد با توجه به مقصد و همچنین هدف مهاجرت مدرک زبان دریافت می کنند. شرایط و نمرات مورد نیاز برای مهاجرت برای هر کشوری و همچنین مراکز آموزشی متفاوت است و در برخی موارد باید در یکی از مهارت های زبانی پایه نمره خاصی دریافت کنید. برای مثال ممکن است مرکز از شما نمره 7 آیلتس بخواهد و همچنین اعلام کند که نمره اسپیکینگ شما باید بالای 8 باشد در نتیجه نیاز و اعتبار مدرک زبان شما باید بر اساس هدف و مقصد شما مورد قضاوت قرار گیرد. در سال های اخیر، آزمون Duolingo توسط بسیاری از دانشگاه ها در سراسر جهان پذیرفته شده است. بر اساس برنامه ای که بررسی کردید، می توانید در این آزمون شرکت کنید و نمره مورد نیاز خود را کسب کنید. در مورد مهاجرت کاری، این آزمون در بسیاری از کشورها معتبر نیست و در صورت لزوم باید در آزمون های دیگری مانند آیلتس و تافل شرکت کنید.بسیاری بر این باورند که اعتبار آزمون دولینگو نسبت به آزمون هایی مانند آیلتس و تافل کمتر است که البته در این زمینه قابل تایید است، اما اصل ماجرا این است که باید ویزا بگیرید و وارد دانشگاه مورد نظر شوید.در این صورت اگر مدرک زبان خود را از دانشگاهی که می خواهید درخواست بدهید ارسال کنید، این آزمون پذیرفته می شود تا نگران نباشید و علاوه بر آزمون Duolingo می توانید در آزمون GRE نیز شرکت کنید. کسب درآمد کنید و رزومه خود را بهبود بخشید. در نتیجه این آزمون ها بر اساس یکدیگر درجه بندی می شوند و اگر برای پذیرش نیاز به نمره 7 آیلتس دارید، برای درخواست پذیرش باید نمره آیلتس معادل 7 در آزمون Duolingo را کسب کنید.

آشنایی با آزمون دولینگو | استادی اینفو

کدام کشورها و دانشگاه ها آزمون Duolingo را قبول می کنند؟

آزمون Duolingo فقط در برخی از کشورها و دانشگاه های با رتبه پایین و رتبه پایین پذیرفته می شود. اگر بسیاری از دانشگاه های آمریکا، کانادا، استرالیا و کشورهای اروپایی نیاز به مدرک زبان انگلیسی داشته باشند، این آزمون مورد تایید آنها قرار می گیرد و بر اساس نمره لازم آزمون Duolingo را می پذیرند. در کانادا دانشگاه هایی مانند دانشگاه تورنتو، دانشگاه واترلو، دانشگاه کلمبیا و غیره مدرک Duolingo را برای پذیرش با حداقل نمره 120 می پذیرند. 

نمره Duolingo در مقایسه با تافل و آیلتس

امتیاز یا نمره آزمون Duolingo از 10 تا 160 متغیر است. برای هر مدرک، یک لینک اختصاصی وجود دارد که نمرات کامل را بر اساس جزئیات بخش های مختلف به شما نشان می دهد.

بخش های مختلف نتایج به شرح زیر است

literacy:توانایی خواندن و نوشتن

comprehension:توانایی گوش دادن و خواندن

conversation:توانایی صحبت کردن و گوش دادن

production:توانایی نوشتن و صحبت کردن

نتایج این آزمون با تافل، آیلتس و بر اساس استاندارد CEFR به شرح زیر مقایسه خواهد شد:

در آزمون تافل نمره 97 تا 120 پیشرفته در نظر گرفته می شود، در آزمون آیلتس 7.5 تا 9 و در استاندارد CEFR شما در C1 و C2 هستید و این محدوده نمره Duolingo بین 120 تا 160 است. دبیرستان سطح آزمون تافل 62 تا 96، در آزمون آیلتس 5.5 تا 7 و در استاندارد CEFR شما در B2 هستید که برای Duolingo 90 تا 119 است. برای سطح متوسط، نمره تافل از 26 تا 61، در آیلتس از 4 تا 5 است و در استاندارد CEFR شما در سطح B1 هستید که برای Duolingo بین 55 تا 89 است.

آیا امکان مهاجرت از Duolingo وجود دارد؟

با آزمون Duolingo می توانید بر اساس شرایط خود و جایی که می خواهید مهاجرت کنید اقدام کنید. این آزمایش برای مهاجرت تولید تایید نشده است. اگر می خواهید در مورد این موضوع بدانید، حتما از طریق سفارت و شرکتی که می خواهید از طریق آن اقدام کنید، در مورد این موضوع به طور خاص سوال کنید. اما در بسیاری از مراکز آموزشی برای پذیرش و اخذ ویزا نیازی به داشتن مدرک آیلتس و تافل نخواهید داشت که می تواند کار شما را تا حد زیادی تسهیل کند و در عین حال هزینه کمتر و با شرایط مطلوب را پرداخت کنید. در آزمون شرکت خواهد کرد. بنابراین اگر می توانید کار مهاجرتی خود را از طریق آن انجام دهید، حتما این آزمون را در نظر بگیرید.

با داشتن مدرک PTE در خارج از کشور فرصت هایی دارید

انتخاب آزمون مهارت انگلیسی مناسب، گام مهمی در روند درخواست برای سفر به خارج از کشور است.زمون زبان انگلیسی آکادمیک پیرسون (Academic PTE)ا توسط دانشگاه ها، مدارس و دولت ها در سراسر جهان پذیرفته شده است و هدف آن ارائه «سریعترین، زیباترین و متنوع ترین روش است مدرک زبان انگلیسی برای تحصیل و کارخارج از کشور یا برای مقاصد مهاجرتی به متقاضیان بسیار مناسب است.

 کدام کشورها PTE Academic را می پذیرند؟  

هزاران برنامه دانشگاهی در سراسر جهان PTE آکادمیک را برای اهداف دانشگاهی می پذیرند.مثل:دولت های استرالیا، بریتانیا و نیوزلند،آنها PTE آکادمیک را برای همه ویزاهای مهاجرتی و دانشجویی تایید کرده اند.این موسسات همچنان در بسیاری از مقاصد محبوب در سراسر جهان به رسمیت شناخته می شوند.و فرصت های یادگیری آکادمیک PTE را گسترش دهید و دریابید که PTE Academic شما را به کجا خواهد برد.

PTE Academic Official Test Centre | GTNT

کدام کشورها PTE Academic را می پذیرند؟

1)استرالیا: کشوری که آزمون آکادمیک PTE را می پذیرد

PTE Master یک آزمون زبان انگلیسی است که می توانید برای اثبات مهارت زبان انگلیسی خود در هنگام درخواست ویزای استرالیا هم دانشگاه های استرالیا، هم انجمن های حرفه ای و موسسات دولتی، PTE آکادمیک را می پذیرند

تحصیل در استرالیا:PTE آکادمیک با ارائه گزارش نتایج در کمتر از 5 روز کاری به شما کمک می کند سریعتر به اهداف خود برسید.موسسات آموزشی استرالیا طیف گسترده ای از گزینه های تحصیلی را برای دانشجویان بین المللی ارائه می دهند.آنها بیش از 1200 موسسه آموزشی و بیش از 22000 دوره آموزشی را به شما ارائه می دهند.استاد دانشگاه PTE بهترین انتخاب برای تسلط اثبات شده انگلیسی در بسیاری از موسسات استرالیا است.

مهاجرت به استرالیا:وزارت کشور (DHA) آکادمیک PTE را برای همه دسته های ویزا می پذیرد که نیاز به مدرک مهارت انگلیسی دارد.متقاضیان برای کسب امتیاز باید به اطلاعات ویزا مراجعه کنند

نیوزلند: کشور میزبان آکادمیک PTE این آزمون زبان انگلیسی است که توسط اداره مهاجرت نیوزلند برگزار می شود.برای تمامی ویزاهای مهاجرتی و دانشجویی پذیرفته می شود،بنابراین می توانید از آن برای اثبات دانش انگلیسی خود استفاده کنید.

100% دانشگاه ها، فناوری و موسسات چند رشته ای نیوزلند و موسسات خصوصی PTE Academic را می پذیرند،

همانطور که تعداد فزاینده انجمن های حرفه ای است.جلسات آزمون به طور کلی هر روز در نیوزلند بسته به شهر موجود است.

 کانادا:بسیاری از دانشگاه های کانادا PTE آکادمیک را می پذیرند.شما می توانید از امتیازات خود برای سرعت بخشیدن به روند درخواست به دانشگاه ها و کالج ها استفاده کنید.هر ماه، موسسات بیشتری در سراسر جهان اعتبارات دانشگاهی PTE را می پذیرند.حتماً مستقیماً با هر مؤسسه تماس بگیرید تا بدونید که شرایط امتیاز آنها چیست.شما می توانید در هر یک از مراکز آزمون بین المللی بیش از 250 یا در یکی از مراکز امتحانی در کانادا شرکت کنید.

انگلستان:PTE توسط وزارت کشور انگلستان برای کلیه درخواست های ویزا و مهاجرت پذیرفته می شود.

و 98 درصد از دانشگاه های بریتانیا پذیرفته شد.اگر می خواهید در انگلستان تحصیل کنید، کار کنید یا زندگی کنید، PTE را انتخاب کنید.شما می توانید این آزمون را در یکی از مراکز آزمون ما در انگلستان یا در هر یک از مراکز تست جهانی 250+ ما شرکت کنید.اگر برای دریافت ویزا نیاز به شرکت در آزمون زبان انگلیسی امن (SELF) دارید،شما باید با مراکزی که ویزای آکادمیک PTE را برای مهاجرت صادر می کند تماس بگیرید اگر به ویزای خانوادگی انگلیسی نیاز دارید یا می خواهید در انگلستان زندگی کنید،ممکن است لازم باشد در آزمون PTE خانگی جدید شرکت کنید 

ایالات متحده آمریکا: هزاران برنامه کالج در ایالات متحده در PTE آکادمیک شرکت می کنند.می توانید از امتیازات خود برای سرعت بخشیدن به پذیرش خود در دانشگاه هایی مانند ییل استفاده کنید.شما می توانید از این آزمون در دانشگاه هایی مثل دانشگاه های نیویورک،هاروارد کلمبیا و…استفاده کنید.هر ماه، مؤسسات بیشتری در حال پذیرش اعتبارات دانشگاهی PTE هستند.حتماً مستقیماً با هر مؤسسه تماس بگیرید تا معیارهای ارزیابی آنها را بدانید و در یکی از مراکز آزمایشی بیش از 80 ما در 33 ایالت در این آزمون شرکت کنید.با داشتن گواهینامه PTA می توانید مطمئن باشیدکه صرف نظر از اینکه آیا شما در سابق شرکت می کنید دقیق ترین نتیجه را خواهید گرفت.

به رسمیت شناختن آکادمیک PTE در کشورهای دیگر

نمرات دانشگاهی PTE در تعدادی از کشورهای جهان،هم برای دانشجویان و هم برای مقاصد مهاجرت پذیرفته می شود.دانشگاه های محبوب در سراسر جهان شروع به پذیرش امتیاز PTE می کنند و راه را برای دانش آموزانی که می خواهند تحصیلات عالی بگیرند هموار کردند.مرزها را دنبال کنید تا آینده ای روشن داشته باشید.برخی از کشورهایی که مدرک PTE را می پذیرند عبارتند از:چین،کره جنوبی،اتریش،آفریقای جنوبی،مالزی،بلژیک،نیجریه، فیلیپین، بلغارستان،هنگ کنگ سنگاپور،استونی،اندونزی، تایوان، فنلاند،ژاپن،ویتنام،فرانسه،اسپانیا،سریلانکا،مصرو… 

معیارهای سنی آزمون آکادمیک PTE 

متقاضی برای شرکت در آزمون آکادمیک PTE باید حداقل 16 سال سن داشته باشد و داوطلبان زیر 18 سال باید قبل از شرکت در آزمون رضایت نامه امضا شده توسط والدین یا سرپرستان خود را داشته باشند فرم رضایت نامه را می توان از وب سایت رسمی دانشکده PTE دانلود کرد.

شرایط تحصیلی برای آزمون های PTE آکادمیک

Pearson Group PLC که نمایشگاه دانشگاهی PTA را اداره می کند،برای داوطلبانی که مایل به شرکت در این آزمون هستند،هیچ شرایط صلاحیت آموزشی را مشخص نکرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *