دسته‌بندی نشده

ایرانیان در فرانسه

ایرانیان در فرانسه

فرانسه (به فرانسوی: La France) با نام رسمی جمهوری فرانسه (به فرانسوی: République française) یکی از کشورهای اروپای غربی است که مناطق و قلمروهای زیادی در سراسر دریاها دارد. فرانسه یکی از سه کشوری است که دارای خطوط ساحلی در دریای مدیترانه و اقیانوس اطلس است (دو کشور دیگر اسپانیا و مراکش هستند). به دلیل شکل نقشه این کشور به زبان فرانسوی، به او لقب l’Hexagone (به معنی: شش وجهی) داده شد. فرانسه از جنوب با آندورا و اسپانیا، از شرق با ایتالیا، سوئیس، آلمان، لوکزامبورگ و بلژیک و از جنوب با موناکو مرز زمینی دارد. همچنین از طریق کانال انگلیسی با بریتانیا همسایه است. از نظر مساحت، فرانسه بزرگترین کشور اروپای غربی و اتحادیه اروپا و همچنین سومین کشور بزرگ در کل قاره اروپا است.

فرانسه بیش از 2.67 میلیون نفر جمعیت دارد که فرانسه را بعد از آلمان دومین کشور پرجمعیت اتحادیه اروپا می کند. پایتخت فرانسه شهر پاریس است. این شهر بزرگترین شهر این کشور و مرکز اصلی تجارت و فرهنگ فرانسه است. قانون اساسی فرانسه با همه پرسی در 4 اکتبر 1958 تصویب شد. این قانون بر ایجاد یک کشور سکولار و دموکراتیک تأکید دارد که در آن مردم حق حاکمیت را ایجاد کنند. اعلامیه حقوق بشر و شهروند که در انقلاب فرانسه تنظیم شد و یکی از اولین اسناد تاریخی در این زمینه به شمار می رود، به نوعی بیانگر باورهای این کشور است.پس از پایان قرون وسطی، فرانسه به یکی از سه ابرقدرت قاره اروپا تبدیل شد به گونه ای که در قرن 19 و 20 دارای مناطق استعماری بسیاری بود. همچنین در طول تاریخ طولانی این کشور، فرانسه به مهم ترین مرکز تربیت هنرمندان، اندیشمندان و دانشمندان بسیاری در رشته های مختلف تبدیل شده است، به گونه ای که این کشور مرکز پیدایش و شکوفایی دنیای مدرن به شمار می رود.

در قرون هفدهم و هجدهم، جامعه علمی، فرهنگی و هنری فرانسه و متفکرانی که از سراسر اروپا به آن پیوستند، عصری به نام «روشنگری» پدید آوردند و در دستاوردهای فکری و اجتماعی خود یکی از مهمترین دستاوردهاست. دوره های درخشان در تاریخ بشریت . فرانسه چهارمین کشور دارای بیشترین میراث جهانی یونسکو در جهان است. سالانه بیش از 83 میلیون گردشگر به این کشور می آیند. این کشور از نظر تعداد گردشگر رتبه اول را دارد.در زمینه هایی مانند فرهنگ، علوم پایه، صنعت و فناوری، هنر، نظام، اقتصاد و سیاست، فرانسه یکی از کشورهای مهم و تاثیرگذار در جهان است. این کشور از نظر بودجه و هزینه های نظامی رتبه پنجم را در بین سایر کشورها دارد. همچنین از نظر ذخایر هسته ای در رتبه سوم قرار دارد. فرانسه یکی از کشورهای توسعه یافته است که قدرت اقتصادی بالایی دارد.

از نظر اقتصادی هفتمین اقتصاد بزرگ جهان است و از نظر برابری قدرت خرید در رتبه نهم جهان قرار دارد.در زمینه استانداردهای بین المللی، فرانسه را می توان یکی از کشورهای پیشرو دانست. استاندارد بالای زندگی، آموزش، سلامت، امید به زندگی، آزادی و شاخص توسعه انسانی بالا، فرانسه را به یکی از کشورهای ایده آل برای زندگی تبدیل کرده است. فرانسه همچنین یکی از کشورهای موسس سازمان ملل متحد و یکی از پنج عضو دائم شورای امنیت سازمان ملل متحد است. فرانسه همچنین عضو چندین گروه و سازمان بین المللی دیگر مانند گروه فرانکوفون، گروه هشت، گروه بیست، ناتو، سازمان همکاری اقتصادی و توسعه، سازمان تجارت جهانی و اتحادیه لاتین است. این کشور همچنین یکی از کشورهای پیشرو در ایجاد اتحادیه اروپا بود. فرانسه نیز از 24 اکتبر 1945 به عضویت سازمان ملل متحد درآمده است.از مهمترین معادن این کشور می توان به آهن، بوکسیت، پتاس، زغال سنگ، نیکل، نمک، نفت، گاز طبیعی، گوگرد، مصالح ساختمانی، سرب و روی، فسفات، پیریت و اورانیوم اشاره کرد. ذخایر زیرزمینی نفت فرانسه به 50 میلیون بشکه می رسد.

ایرانیان در فرانسه

فهرست مطالب

زندگی در فرانسه برای ایرانیان

از قدیم الایام کشور زیبای فرانسه مقصدی جذاب برای بسیاری از مهاجران ایرانی بوده و این کشور را به عنوان وطن دوم خود انتخاب کرده اند. می توان گفت دلیل این جاذبه زبان فرانسوی بسیار زیبا، طبیعت زیبا و مناظر زیبا، موقعیت جغرافیایی منحصر به فرد، سبک زندگی فرانسوی، کافه های دنج در شهرها، سواحل آفتابی در تابستان و پیست های اسکی در زمستان است. شاید دلایل بسیار دیگری نیز وجود داشته باشد.این کشور زیبا همیشه در صدر جدول بوده است و فرانسه نه تنها مورد پسند ایرانیان است، بلکه مکانی جذاب و دلنشین برای ایرانیان است. کشورهای دیگر اطراف آن مهم است.

دین در فرانسه

فرانسه کشوری سکولار است که در آن آزادی فکر و مذهب مطابق با اعلامیه حقوق بشر و شهروند مصوب 1789 رعایت می شود. جمهوری فرانسه مبتنی بر لائیسیته است و آزادی مذهب (از جمله آگنوستیک و الحاد) تضمین شده است. قانون جدایی کلیسا از سیاست در سال 1905 در فرانسه به تصویب رسید و در آغاز جمهوری سوم (1871-1940) اعمال شد.اگرچه در گذشته اکثریت جمعیت فرانسه کاتولیک بودند، امروزه کمتر از نیمی از ساکنان این کشور خود را کاتولیک می دانند. [3] بر اساس یک نظرسنجی منتشر شده در مجله فایننشال تایمز در سال 2006، 32٪ از فرانسوی ها خود را آگنوستیک، 32٪ خداناباور، و تنها تقریبا 27٪ از مردم به وجود خدا یا وجودی بالاتر و نامتناهی اعتقاد دارند.

1)کاتولیک:کاتولیک رومی تا زمان انقلاب فرانسه و در طول چندین رژیم آنارشیستی در قرن نوزدهم، از جمله دوره بازسازی، سلطنت جولای، و امپراتوری دوم، مذهب رسمی فرانسه بود. اگرچه امروز این موقعیت را از دست داده است. جدایی رسمی دین از دولت (Séparation de l’Eglise et de l’Etat) در سال 1905 پدیدار شد و این گواه رویکرد سختگیرانه جمهوری خواهان آن دوره به مذهب و حمایت آنها از لائیسیته است.در اوایل قرن بیستم، فرانسه کشوری با جمعیت روستایی زیاد بود که اکثر آنها کاتولیک های محافظه کار بودند. اما پس از گذشت صد سال از آن زمان و با افزایش جمعیت شهری، بخش زیادی از جمعیت این کشور به سکولاریسم روی آورده اند. به گفته محققان، امروزه فرانسه دیگر یک کشور کاتولیک نیست.

2)اسلام:پس از کاتولیک، اسلام دومین دین بزرگ در فرانسه است و تعداد مسلمانان ساکن در این کشور در میان تمام کشورهای اروپای غربی بیشترین تعداد را دارد. این به دلیل روندهای مهاجرتی بود که از دهه 1960 از کشورهای شمال آفریقا مانند مراکش، الجزایر و تونس و تا حدی از ترکیه و کشورهای غرب آفریقا تشدید شد.اگرچه قانون اجازه می دهد. دولت اطلاعاتی در مورد اعتقادات مذهبی در فرانسه جمع آوری نمی کند، برآوردها و آمارها نشان می دهد که 4-7 درصد از ساکنان این کشور مسلمان هستند.

3)یهودیت:بر اساس سرشماری سال 2010 کتابخانه مجازی یهودیان، جمعیت فعلی یهودیان در فرانسه تقریباً 483500 نفر است.یهودیان فرانسوی عمدتاً در شهرهای بزرگ مانند پاریس، مارسی و استراسبورگ زندگی می کنند.تاریخچه دین یهود در فرانسه به بیش از 2000 سال پیش باز می گردد. در اوایل قرون وسطی، فرانسه مرکز آموزش یهودیان بود، اما پس از آن، بسیاری از یهودیان مورد آزار و اذیت قرار گرفتند. فرانسه اولین کشور اروپایی بود که پس از انقلاب به یهودیان اجازه داد تا آزادانه زندگی کنند و دین خود را انجام دهند. با این حال، یهودی ستیزی همچنان یک مشکل باقی ماند و در سال های بعد به حوادثی مانند ماجرای دریفوس منجر شد. اگرچه یک چهارم یهودیان فرانسه در جریان هولوکاست کشته شدند، این کشور اکنون دارای بیشترین جمعیت یهودی در اروپا است.اکثر یهودیان فرانسه سفاردی هستند که از یهودیان هاردی بسیار مذهبی تا یهودیان کاملاً سکولار را شامل می شود.

جغرافیا

فرانسه از شمال شرقی، شرق و جنوب غربی با بلژیک، لوکزامبورگ، آلمان، سوئیس، ایتالیا، موناکو، اسپانیا و آندورا همسایه است. قلمرو فرانسه در اروپا 547030 کیلومتر مربع مساحت دارد که با این تعداد فرانسه بزرگترین کشور در بین اعضای اتحادیه اروپا از نظر مساحت است. فرانسه همچنین دارای جاذبه های طبیعی بسیاری مانند جاذبه های ساحلی در مناطق شمالی و غربی و مناظر کوهستانی است که بیشتر با کوه های آلپ در قسمت شرقی مرتبط است.

آب و هوا

مناطق شمالی و شمال شرقی فرانسه دارای آب و هوای معتدل است. قسمت های جنوبی نیز دارای آب و هوای مدیترانه ای است. بخش های غربی فرانسه دارای آب و هوای اقیانوسی است. یعنی این مناطق دارای بارندگی زیاد، زمستان های معتدل و تابستان های گرم هستند. شرق این کشور آب و هوای کوهستانی دارد. مناطق دیگر معمولا تابستان های گرم و گاهی طوفانی و زمستان های سرد را تجربه می کنند.

فرانسه برای زندگی

زندگی در فرانسه در نزدیکی کوه‌های آلپ با شکوه می‌تواند برای دیگران جذاب باشد زیرا چه با هواپیما، چه ماشین یا قطار سفر کنند، در هر صورت مرکز اصلی سفر و مهاجرت به اروپا محسوب می‌شود. علاوه بر این، اینجا شهر زیبا و خاطره انگیز پاریس است که سالانه به عنوان یک مرکز گردشگری جهانی به شمار می رود. شایان ذکر است که از مزیت هایی که این کشور برای گردشگران و مهاجران خود در نظر گرفته است می توان موارد زیر را متمایز کرد:

 • برخلاف تصور عموم، پروازهای ارزانی به انگلستان، کانادا و آمریکا دارد. همچنین مهم نیست در کجای فرانسه زندگی می کنید، در نهایت با 5 ساعت رانندگی به مرز آن کشور خواهید رسید و همچنین از مناظر خیره کننده دیگر کشورهای همسایه لذت خواهید برد.
 • وضعیت عالی در شاخص تعادل سالم کار و زندگی؛ از بحث سرگرمی که بگذریم، فرانسه در شاخص تعادل بین کار و زندگی، ایمنی، ارتباطات اجتماعی و مشارکت مدنی یکی از کشورهای اروپایی برتر است و دولت فدرال این کشور 35 ساعت کار در هفته را برای عموم مردم در نظر گرفته است. .
 • آب و هوای عالی و مطابق با سلیقه ایرانیان در فرانسه; فرانسه نیز مانند ایران دارای چهار فصل و آب و هوای بسیار معتدل است، به طوری که در جنوب فرانسه به دلیل آب و هوای گرم موجود و تابستان های طولانی و استفاده از سواحل بی نظیر این کشور، از سوی دیگر در ماه سال های سردتر است. ورزش های زمستانی در کوهستان فرانسه را جذاب تر می کند.
 • بیمه و مراقبت های پزشکی. فرانسه یکی از بهترین سیستم های مراقبت و درمان را در جهان دارد زیرا هزینه بسیار مناسب و مقرون به صرفه نیز در ارائه خدمات مناسب در نظر گرفته می شود.
 • فرهنگ مردم و مناظر چشمگیر شهر پاریس به عنوان بزرگترین مهد هنر و زیباترین شهر فرانسه شناخته می شود زیرا موزه هایی مانند لوور، اورسی، برج ایفل و معماری خیره کننده این شهر را در خود جای داده است. نوتردام.

هزینه زندگی در فرانسه

اگرچه اکثر مهاجران به دلیل هزینه های بالای مسکن، غذا و زندگی در پاریس، در شهرهای مجاور ملک خرید و اجاره می کنند، اما پاریس و کن همچنان محبوب ترین شهرها برای زندگی هستند. در مورد هزینه زندگی در فرانسه، بدانید که مانند اکثر کشورهای توسعه یافته، هزینه زندگی بسته به محل زندگی شما متفاوت خواهد بود و همچنین بستگی زیادی به این دارد که آیا از فروشگاه های زنجیره ای مقرون به صرفه مانند Carrefour خرید می کنید یا اینکه خواربار فروشی محلی که گران تر است. . در هر صورت یکی از نقاط قوت زندگی در فرانسه بازارهای متنوع، ارزان و جالب این کشور است، برای مثال در منطقه 12 پاریس یکی از ارزان ترین و شلوغ ترین بازارها با بازار سرپوشیده ای وجود دارد که می توانید از آنجا خرید کنید. گوشت، مرغ ،پنیر و خیلی چیزهای دیگر.مجموع هزینه های یک فرد در فرانسه انجام شده است، برآورد شده است که یک دانشجو برای زندگی اقتصادی در فرانسه به بودجه ماهانه 600 تا 800 یورو برای تامین هزینه های غذا، حمل و نقل و مسکن نیاز دارد. این مقدار برای فردی که نیاز به زندگی راحت و غیراقتصادی دارد حدود 2 برابر بیشتر خواهد بود، البته این مقادیر بسته به منطقه یا نوع افراد زندگی متفاوت است.

رضایت از زندگی در فرانسه

این کشور زیبا همیشه در صدر فهرست در نظرسنجی های رضایت از زندگی مهاجران در فرانسه بوده است. پول، اگرچه نمی تواند خوشبختی را بخرد، اما ابزار بسیار مهمی برای دستیابی به استانداردهای زندگی بالاتر و رضایت از زندگی در فرانسه است. در فرانسه متوسط ​​درآمد خالص هر خانواده 35000 دلار در سال تخمین زده می شود.وقتی از افراد با استاندارد زندگی عادی و مهاجران در این کشور خواسته شد رضایت کلی خود را از زندگی در فرانسه در مقیاس 0 تا 10 ارزیابی کنند، میانگین دریافتی حدود 6.5 بود. البته با نظرسنجی در مورد میزان رضایت ثروتمندان این کشور از زندگی در فرانسه، این عدد به 7.7 افزایش یافت.

کیفیت زندگی در فرانسه

کیفیت زندگی در فرانسه به طور کلی در سطح بالایی قرار دارد و به گفته افرادی که فرانسه را برای زندگی انتخاب کرده اند، سطح رضایت از کیفیت زندگی در این کشور بسیار بالا است، اگرچه اگر فرانسوی صحبت نکنید، زندگی می تواند باشد. اما فرانسه به عنوان یکی از 10 کشور برتر از نظر کیفیت زندگی، سلامت و رفاه شناخته شده است، به طوری که این کشور در بین 68 کشور سالم در جهان رتبه نهم و از نظر کیفیت دربین 68 کشور جهان قرار دارد. از کادر پزشکی و پرستاری بهترین ها مقام پنجم را کسب کردند. سطح درآمد یک کارمند دولتی معمولی در ماه به طور متوسط ​​​​3000 یورو تعیین شده است، آن هم در فرانسه، با توجه به اینکه سیستم آموزشی بسیار قوی دارد، اما می توان گفت که هزینه تحصیل بسیار مقرون به صرفه است. این موارد یکی از دلایل بالا بودن کیفیت در این کشور است.

ایرانیان در فرانسه

مزایای زندگی در فرانسه

این کشور نسبت به سایر کشورهای اروپایی از جمله ویژگی هایی که می تواند مزایای فرانسه به شرح زیر است:

 • ثبات اقتصادی و ارزش املاک و مستغلات
 • فعال کردن کسب و کارهای نوپا برای فعالیت و کسب و کار دوستانه
 • دسترسی عالی و سیستم های حمل و نقل پیشرفته
 • آب و هوای معتدل و چهار فصل به ذائقه ایرانیان
 • در انتظار موزه های تاریخی، دیدنی و مجلل جهان
 • غذاهای محلی خاص و خوشمزه
 • امنیت اجتماعی بالاست
 • سیستم آموزشی درجه یک و مقرون به صرفه

مشکلات زندگی در فرانسه

کاغذ و کارهای اداری طولانی و گاهی کثیف؛ به عنوان مثال، درخواست گواهینامه رانندگی در فرانسه می تواند هفته ها طول بکشد و کار شما را به تاخیر بیندازد، در حالی که در کشوری مانند سوئیس که نزدیک به فرانسه است، گواهینامه در نهایت 24 ساعت پس از درخواست صادر می شود. صندوق پستی خانه خود را پیدا خواهید کرد.تمدید ویزا و دوره طولانی ثبت آن؛ به عنوان یک مهاجر، باید هر سال یا هر دو سال یکبار ویزای خود را تمدید کنید، به این معنی که باید روند طولانی تمدید ویزا را که معمولا بیش از یک هفته طول می کشد، در نظر بگیرید.ارتباط با بومیان بدون دانش فرانسه می تواند دشوار باشد. اکثر کشورهای اروپایی در حال حاضر انگلیسی صحبت می کنند، اما فرانسه یکی از آنها نیست، بنابراین اگر تصمیم به مهاجرت به فرانسه دارید، بهتر است ابتدا کمی فرانسوی یاد بگیرید.سفرهای بین شهری در فرانسه گران است. فرانسه شبکه پیچیده ای از قطارهای سریع السیر دارد که در سراسر کشور حرکت می کنند و سفر را بسیار آسان می کنند. اما نقطه ضعف آن هزینه آن است. اگر می خواهید از قطار در فصل شلوغ استفاده کنید، باید مبالغ گزافی بپردازید. در هر صورت شکی نیست که فرانسه کشور زیبایی است اما اگر قصد سفر یا مهاجرت به این کشور را دارید باید آمادگی پرداخت هزینه ها را داشته باشید.

امنیت فرانسه

به طور کلی فرانسه کشوری امن برای زندگی مهاجران به حساب می آید، اما با این وجود در سال های اخیر دولت این کشور تصمیم گرفت برنامه ای به نام Vigipirate را به منظور محافظت هر چه بیشتر از ساکنان کشور خود و جلوگیری از هرگونه جنایت معرفی کند. در شهرها در توضیح این برنامه می توان گفت که این یک سیستم هشدار امنیت ملی فرانسه بر اساس سه اصل است:

 1. توسعه و اشاعه فرهنگ امنیت فردی و جمعی در جامعه
 2. ایجاد سه سطح سازگاری و مشخصات تهدید از طریق لوگوهای نمایش داده شده در مکان های عمومی: هوشیاری، امنیت پیشرفته، حمله اضطراری.
 3. در صورت لزوم، اقداماتی را برای مقابله با تهدید تروریسم انجام دهید.

سیستم بهداشت و درمان در فرانسه

سیستم مراقبت های پزشکی در فرانسه شامل متخصصان و جراحان، بیمارستان های دولتی و خصوصی و کلینیک های ویژه برای درمان بیماری های خاص است و جالب است که در ارائه خدمات پزشکی تفاوتی بین مهاجران و فرانسوی های بومی قائل نمی شوند. ارائه این خدمات بسته به سن، درآمد یا وضعیت فرد است که سیستم مراقبت های بهداشتی فرانسه را حتی برای خارجی ها بسیار قابل دسترس می کند. مراقبت های بهداشتی در فرانسه تا حدی توسط دولت تامین می شود و بیمار بخش کوچکی از هزینه های پزشکی خود را پرداخت می کند. بیمه سلامت عمومی فرانسه که بین 60 تا 80 یورو در ماه هزینه دارد، پوشش می دهد.اما باید توجه داشت که بیماران کم درآمد و بیماران با سابقه بیماری های طولانی مدت و ناتوان کننده تحت پوشش 100 درصدی قرار می گیرند.

نگرش فرانسه به مهاجران

از سال 1850، فرانسه برای زندگی مهاجران انتخاب شد، اما تا پایان این دهه، تعداد مهاجران به این کشور رو به کاهش بود. در سال‌های رونق پس از جنگ جهانی دوم، زمانی که کمبود شدید نیروی کار وجود داشت، مهاجرت دوباره به سطوح بالایی رسید. در دو دهه اول پس از جنگ، مهاجرت حدود 40 درصد از رشد جمعیت فرانسه را تشکیل داد. اگرچه مهاجرت پس از سال 1974 کاهش یافت، اما افزایش طبیعی کاهش یافت، به طوری که مهاجرت به طور قابل توجهی به رشد جمعیت کمک کرد. در آغاز قرن بیست و یکم، تقریباً چهار میلیون خارجی در فرانسه زندگی می کردند که حدود 6 درصد از جمعیت این کشور بود.شاید شنیده باشید که فرانسه چندان مهمان نواز و دوستانه با مهاجران نیست که البته در مورد همه کشورهای اتحادیه اروپا صدق می کند، اما تاریخ آن نشان می دهد که مردم آن به زندگی با مهاجران عادت کرده اند. . . و با مهاجران بدرفتاری نخواهند کرد. البته شایان ذکر است که فرانسه بیشتر از کشورهایی مانند اتریش و آلمان پذیرای مهاجران خواهد بود.

تعطیلات در فرانسه

فرانسه 11 تعطیلات رسمی از جمله 1 ژانویه و سال نو، روز پادشاهان، روز شمع، روز کارناوال، تعطیلات تابستانی و غیره را به رسمیت می شناسد. برخی از مناطق و بخش های فرانسه نیز دو تعطیلات دیگر را جشن می گیرند. این تعطیلات در فرانسه با حقوق همراه است. بنابراین، اگر در فرانسه کار می کنید، باید توجه داشته باشید که اگر تعطیلات رسمی به روز شنبه برسد، به هیچ کس مرخصی داده نمی شود. اگر تعطیلات رسمی در روز پنجشنبه باشد، اکثر مشاغل به کارمندان اجازه می دهند از جمعه به عنوان روز انتقالی استفاده کنند و این امکان را برای یک تعطیلات آخر هفته چهار روزه فراهم می کند. برخلاف سایر کشورهای اروپایی، اگر تعطیلات رسمی در یکشنبه باشد، کارگران فرانسوی حق ندارند از دوشنبه بعد به عنوان مرخصی با حقوق استفاده کنند.

سرگرمی فرانسوی

فرانسه یکی از متنوع ترین و پر جنب و جوش ترین کشورهای جهان است و گزینه های زیادی برای بازدید و سفر در این کشور وجود دارد. فرانسه به خاطر غذاهای معروف و لذیذش در سراسر دنیا، مردم شاد و شهرهای شبانه پر جنب و جوش معروف است. برای دوستداران فرهنگ، خانه‌های اپرای محبوب بسیاری در فرانسه وجود دارد که میزبان کنسرت‌ها و باله‌ها هستند و جشنواره‌ها و رویدادهای زیادی در طول سال برگزار می‌شوند. اما رفتن به سینما، تفریح ​​در سواحل جنوب فرانسه و سفرهای دریایی نیز از سرگرمی های مورد علاقه فرانسوی هاست.

شهرهای مهم فرانسه برای زندگی

نمی توان با قاطعیت گفت که کدام شهرهای فرانسه برای زندگی بهترین هستند، زیرا هر شهر فرانسه منحصر به فرد است و میراث محلی آن کشور را منعکس می کند. به عنوان مثال، شهر آفتابی نیس در رودخانه ریویرا دارای هنر ایتالیایی است، در حالی که استراسبورگ در شرق فرانسه دارای غذاهای آلمانی است، و لیل در شمال فرانسه دارای معماری فلاندری بلژیک همسایه است. اما همچنان به عقیده بسیاری از مردم و مسافران، پاریس به عنوان شیک ترین و هنری ترین شهر و الماس فرانسه شناخته می شود.

شرایط زندگی در روستاهای فرانسه

برای بخش بزرگی از مردم، زندگی در فرانسه به معنای پذیرش کیفیت بهتر زندگی است و برای بسیاری از آنها به معنای بهره مندی از حومه زیبا و آرام این کشور است. املاک نسبتا ارزان، هوای تازه و نور، سبک زندگی سالم در جوامع کوچک مانند روستاها از مزایای زندگی روستایی در فرانسه است. بر اساس نظرسنجی های انجام شده در میان مردم ساکن در روستاها از ساکنان خواسته شد تا توصیف کنند که آنها بزرگترین مشکلات زندگی در روستاهای فرانسه را در نظر می گیرند. آنها اشاره کردند که حمل و نقل بزرگترین مشکل بسیاری از مردم در مناطق روستایی است، این واقعیت که حمل و نقل عمومی در مناطق روستایی آنقدر ضعیف است یا حتی در برخی نقاط وجود ندارد که تقریباً به طور کامل به خودرو متکی هستند. شما وابسته هستید. و فقط تازه واردان این مشکل را کشف نمی کنند، در واقع این یکی از جرقه هایی بود که بزرگترین بحران سیاسی سال های اخیر را در فرانسه ایجاد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *