دسته‌بندی نشده

اقامت تمکن مالی انگلیس 

اقامت تمکن مالی انگلیس

انگلستان کشوری است که در بین بزرگترین کشورهای اقتصادی جهان شناخته شده است و از رتبه قابل قبولی در تجارت و تجارت بین المللی برخوردار است. انگلستان برای دستیابی به این موقعیت اقتصادی مطمئن در جهان، برنامه اقتصادی مفصلی را تدوین کرده و قاطعانه در حال اجرای آن است. در اکثر راه ها برای اخذ اقامت و تابعیت انگلستان، سود انگلستان یا به صورت سرمایه گذاری در نظر گرفته می شود و یا به صورت انتقال دانش و فناوری و یا مهاجرت افراد نخبه و کارآفرین به انگلستان و …. به شرایط شخصی، حمایت مالی، هدف و انگیزه شخصی و غیره توجه می کند.

فهرست مطالب

روش های مختلف اخذ اقامت تمکن مالی انگلیس 

اخذ اقامت تمکن مالی انگلیس روشی است که متقاضیان زیادی را به خود جذب می کند. اقامت در انگلستان از طریق خرید ملک، اقامت در انگلستان از طریق سرمایه گذاری و اقامت در انگلستان از طریق ثبت شرکت می تواند جزء منابع مالی محسوب شود. البته باید توجه داشت که مشمولیت مالی ریسک کمتری دارد و شرایط آسانتری برای اخذ اقامت انگلستان دارد. بنابراین برای درک بهتر موضوع از روش مقایسه ای استفاده می کنیم و به نتیجه میرسیم تا متقاضی با اطلاعات بیشتری در انتخاب روش اخذ اقامت انگلستان تصمیم گیری کند. به طور کلی انواع راه های مهاجرت به انگلستان به شرح زیر می باشد.  

روش های مختلف جذب افراد ثروتمند و جذب سرمایه گذار به انگلستان به منظور توسعه اقتصادی:

 •  فرصت های مالی
 •  سرمایه گذاری 50000 پوند (ویزای نامزدی پس از تحصیل انگلستان)
 • سرمایه گذاری 200000 پوند
 • سرمایه گذاری میلیون پوندی

اجازه اقامت انگلستان از طریق سرمایه گذاری 50000 پوندی:

نام دیگر (ویزای کارآفرینی بریتانیا پس از تحصیل). در واقع این تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای تجاری انگلستان است. در صورتی که متقاضی فارغ التحصیل یکی از دانشگاه های انگلستان باشد، می تواند با ارائه طرح خلاقانه به عنوان یک کارآفرین، اجازه اقامت در انگلستان را دریافت کند. اساساً، فرآیند دریافت مجوز اقامت از تبدیل ویزای تحصیلی شما به ویزای سرمایه گذاری حاصل می شود. یا اگر کسی با هر ویزا دیگری در انگلیس باشد. او می تواند با سرمایه گذاری 50000 پوندی برای ویزای تجاری اقدام کند.

شرایط سرمایه گذاری 50 هزار پوندی:

 1. مقدار سرمایه به مبلغ 50 هزار پوند استرلینگ باید در انگلستان موجود باشد.
 2. داشتن مدرک زبان انگلیسی حداقل 5 آیلتس
 3. شرایط سنی حداقل 16 سال
 4. مدارکی مبنی بر تمکن مالی متقاضی

مزایای روش تامین مالی اقامت انگلستان نسبت به روش سرمایه گذاری 50000 پوندی:

در روش سرمایه گذاری 50000 پوندی، تایید دارایی متقاضی و انتقال دارایی متقاضی به انگلستان قطعی است. متقاضی را مجبور به برداشت سرمایه از کشور مبدا و سرمایه گذاری یا ثبت شرکت در انگلستان می کند اما در روش موقعیت مالی به توان مالی متقاضی در داخل اشاره دارد و در نتیجه اخذ اقامت انگلستان مجبور به برداشت سرمایه می شود. از طریق ریسک فرصت مالی کمتر مورد نیاز است.

اقامت تمکن مالی انگلیس

اخذ اقامت انگلستان از طریق سرمایه گذاری 2 میلیون پوندی:

متقاضی اجازه اقامت انگلستان با سرمایه گذاری 2 میلیون پوندی باید از نظر مالی بتواند این مبلغ را برای سرمایه گذاری به انگلستان منتقل کند، زیرا متقاضیان صاحب مشاغل نیازی به پیشنهاد شغلی و پیشنهاد شغلی ندارند. در واقع، هدف طرح اقامت انگلستان جذب افراد ثروتمند از طریق سرمایه گذاری 2 میلیون پوندی برای بهبود و توسعه اقتصاد انگلستان است.

شرایط اقامت در انگلستان از طریق سرمایه گذاری 2 میلیون پوندی:

ارائه مدرک مبنی بر میزان سرمایه گذاری

ارائه طرح کسب و کار و کارآفرینی

حداقل 2 میلیون پوند سرمایه هنگام خرید اوراق قرضه دولتی بریتانیا یا خرید اوراق قرضه از یک شرکت تجاری معتبر ثبت شده در بریتانیا.

مبلغ 2 میلیون پوند باید برای انتقال به بریتانیا در دسترس باشد.

مزیت روش فرصت مالی در مقایسه با روش سرمایه گذاری 2 میلیون پوندی:

در روش سرمایه گذاری 2 میلیون پوندی، اثبات وجود دارایی متقاضی و انتقال دارایی متقاضی به انگلستان معتبر است. متقاضی را مجبور به خروج سرمایه از کشور مبدا و سرمایه گذاری یا ثبت شرکت در انگلستان می کند، اما در روش اخذ اقامت انگلستان به توانمندی های مالی متقاضی در کشور اشاره دارد . ایرانیان برای مهاجرت و سفر به انگلستان نیاز به ویزا دارند. برای هر هدفی از مهاجرت به انگلستان از جمله مهاجرت تحصیلی، مهاجرت کاری، مسافرت توریستی، مهاجرت سرمایه گذاری، مهاجرت از طریق خرید کسب و کار، مهاجرت از طریق ثبت شرکت، کارآفرینی و … به اخذ ویزا نیاز دارید. متقاضی باید شرایط در نظر گرفته شده برای هر نوع ویزا را داشته باشد. یکی از شرایط مهم صدور ویزا توسط اداره مهاجرت انگلستان، الزامات مربوط به توان مالی و ارائه مدارک موید این امر می باشد. 

بودجه انگلستان – ویزای تحصیلی تمکن مالی 

شما باید پول کافی برای پرداخت هزینه دوره و حمایت از خود در بریتانیا داشته باشید. اینکه چقدر پول و بودجه نیاز دارید بستگی به شرایط شما و دوره ای دارد که برای آن درخواست می کنید. برای پرداخت هزینه یک سال تحصیلی (حداکثر 9 ماه) به پول کافی نیاز دارید. مبلغی که باید بپردازید در CAS شما نشان داده می شود. اگر حداقل 12 ماه است که با ویزای معتبر در بریتانیا بوده اید، نیازی به اثبات این پول در هنگام درخواست ویزا ندارید. 

اثبات توانایی مالی برای حمایت از خود و همراهان: باید نشان دهید که پول کافی برای حمایت از خود دارید. اینکه چقدر پول نیاز دارید بستگی به محل تحصیل شما دارد. شما به یکی از این موارد نیاز خواهید داشت:

1023 پوند در ماه (حداکثر 9 ماه) برای دوره های آموزشی در شهرهای دیگر انگلستان.

1334 پوند در ماه (حداکثر 9 ماه) برای شرکت در دوره های آموزشی در شهر لندن.

شما باید این پول را حداقل برای 28 روز متوالی داشته باشید. تاریخ پایان دوره 28 روزه باید ظرف 31 روز از تاریخ درخواست ویزا باشد. شریک زندگی و فرزند های  شما باید مقدار مشخصی پول داشته باشند. این علاوه بر پولی است که برای حمایت از خود دارید. این که چقدر پول نیاز دارند بستگی به جایی دارد که شما در آن تحصیل خواهید کرد:

845 پوند در ماه (حداکثر 9 ماه) برای تحصیل در لندن

680 پوند در ماه (حداکثر 9 ماه) برای دوره های آموزشی در شهرهای دیگر انگلستان

اگر همزمان با همسر یا فرزند خود درخواست می دهید (یعنی به عنوان خانواده درخواست می دهید)، باید نشان دهید که هم پول برای پرداخت هزینه دوره و هم برای تامین هزینه زندگی خود و همچنین پول اضافی برای هر یک از اعضا دارید. اگر شریک یا فرزندتان در مواقع دیگری از طرف شما درخواست می دهد (آنها جداگانه درخواست می دهند)، فقط باید ثابت کنند که برای حمایت از خود پول دارند. اگر وام دانشجویی یا کمک مالی دارید، باید مدرکی دال بر وام یا کمک مالی خود ارائه دهید. اگر وام شما شریک یا فرزندتان را پوشش نمی دهد، باید ثابت کنید که پول لازم برای حمایت از آنها را دارید.

بدیهی است در صورتی که متقاضی دارای شرایط زیر باشد نیازی به اثبات تمکن مالی نخواهید داشت:

شما 12 ماه قبل از تاریخ درخواست برای ویزای دانشجویی ویزای انگلستان داشته اید. این بدان معنی است که شما باید در حال حاضر در انگلیس باشید. شما برای مدرک کارشناسی ارشد پزشکی در یک برنامه پایه درخواست داده اید.

اقامت تمکن مالی انگلیس

بودجه آموزش بریتانیا

در رابطه با ویزای تحصیلی انگلستان، مشخص شده است که هر دانشجوی بین‌المللی باید برای هر ماه که می‌خواهد در این کشور بماند، صورت‌حساب بانکی خود حاوی حداقل 1015 پوند (معادل 1435 دلار آمریکا) را ارائه کند. یا به عبارتی برای یک سال اقامت در شهرهای انگلستان از جمله لندن باید مدرکی مبنی بر تمکن مالی به مبلغ 12180 پوند استرلینگ (معادل 17200 دلار آمریکا) ارائه شود. تحصیل در دانشگاه های لندن به منابع مالی حداقل 1265 پوند (معادل 1800 دلار) در ماه در لندن یا به عبارتی حداقل بودجه 15180 پوند (معادل 21500 دلار) نیاز دارد. بارزترین تفاوت در هزینه زندگی در شهر لندن نسبت به سایر شهرهای انگلستان تفاوت در نرخ اجاره اقامت است. به عنوان کالج لندن، UCL هزینه زندگی دانشجویان را 8073 پوند (معادل 11400 دلار) در سال تخمین می زند.

امور مالی انگلستان – ویزای بازدید کننده تمکن مالی

متقاضیان ویزای بازدید کننده انگلستان باید نشان دهند که منابع مالی کافی برای پوشش تمام هزینه های معقول مرتبط با سفر خود به بریتانیا را بدون دسترسی به بودجه دولتی دارند. هزینه ها شامل بلیط رفت و برگشت، هزینه افراد تحت تکفل و هزینه های برخی فعالیت ها مانند درمان خصوصی پزشکی می شود. در مواردی که ویزیت توسط یکی از دوستان یا اعضای خانواده حمایت می شود، در اسناد حمایتی باید قید شود که هزینه های سفر، اسکان و اقامت توسط اسپانسر پرداخت می شود. اسنادی که باید توسط متقاضی ضمیمه شود شامل صورتحساب بانکی، فیش حقوقی، اسناد سود سهام و اسناد مالیاتی می باشد. متقاضیان نیازی به نشان دادن سطح مشخصی از بودجه برای پوشش هزینه های اقامت، سفر و زندگی ندارند.

یک دوست، یکی از اعضای خانواده یا همکار تجاری می تواند از درخواست ویزای بازدید کننده انگلستان حمایت مالی کند. مدارک مورد نیاز برای حمایت از ویزای بازدید کننده انگلستان شامل مدرک اقامت و موجودی بانکی اسپانسر است. اسپانسر نیز باید دعوتنامه سفر متقاضی را ارائه دهد. دعوت نامه باید مطابق بند 35 قسمت اول قانون مهاجرت صادر شود. به عنوان مدرک اقامت، اسپانسر باید مدارکی از ملک مسکونی که بازدیدکننده در طول سفر خود به بریتانیا در آن اقامت خواهد داشت ارائه دهد. اسپانسر همچنین باید یک صورت‌حساب بانکی اخیر ارائه کند که نشان دهد می‌تواند هزینه‌های بازدیدکننده را در طول اقامت خود در بریتانیا پوشش دهد.

چند صورت حساب بانکی برای تایید وجوه در بریتانیا مورد نیاز است؟

متقاضی می تواند شش صورت حساب بانکی را برای یک دوره 6 ماهه ضمیمه کند و باید جدیدترین صورت حساب بانکی را درج کند. هدف از صورت‌حساب بانکی ضمیمه تأیید این است که متقاضی از نظر مالی به اندازه کافی ثبات دارد تا بتواند تمام هزینه‌های مربوط به سفر خود به بریتانیا را پوشش دهد. صورتحساب های بانکی همچنین به مقامات کمک می کند تا از شرایط شخصی متقاضی مطلع شوند.

 امور مالی انگلستان – ویزای کارگر ماهر تمکن مالی

متقاضیان باید نشان دهند که شرایط مالی را برآورده می کنند و بودجه کافی برای حمایت از خود دارند. طبق قوانین، متقاضیان باید در زمان درخواست حداقل 1270 پوند در حساب بانکی خود داشته باشند. این مبلغ باید حداقل برای 28 روز متوالی در دسترس باشد و روز بیست و هشتم باید ظرف 31 روز پس از درخواست ویزا باشد. اگر متقاضیان به مدت 12 ماه به طور قانونی در بریتانیا نبوده اند یا اگر اسپانسر آنها موافقت کرده است که هزینه های آنها را تا سقف 1270 پوند در طول ماه اول اقامت خود در بریتانیا پوشش دهد، باید مدرک پس انداز خود را ارائه دهند.

اقامت تمکن مالی انگلیس

ویزا نیو | مرکز تخصصی امور مهاجرتی و خرید ملک خارجی

اثبات توانایی مالی بریتانیا

هنگامی که برای ویزای دانشجویی درخواست می کنید، از شما خواسته می شود که مدرکی مبنی بر واجد شرایط بودن مالی ارائه دهید. برای اطمینان از داشتن بودجه و مدارک صحیح، دانشگاه قبل از صدور CAS از شما این مدرک را می خواهد. در زمان درخواست ویزا، اگر ویزای 12 ماهه دارید، ممکن است از ارائه هرگونه مدرکی دال بر وضعیت مالی خود معاف شوید. اگر این مورد در مورد شما صدق می کند، نیازی به ارائه اسناد مالی به تیم صادر کننده ویزا به عنوان بخشی از درخواست CAS خود نخواهید داشت. همچنین می توانید برای درخواست ویزای دانشجویی به اطلاعات مالی gov.uk مراجعه کنید. در زیر انواع مختلفی از اسنادی را که می‌توانید برای اثبات توانایی مالی هنگام درخواست ویزای دانشجویی استفاده کنید، فهرست کرده‌ایم. 

بیانیه بانک :

اگر همراه با درخواست ویزای دانشجویی خود یک صورت حساب بانکی ارسال می کنید، حساب بانکی باید متعلق به شما، والدین یا قیم قانونی شما باشد. اگر از یک حساب مشترک چند نامی استفاده می کنید، آن حساب باید شامل نام شما یا نام والدین یا قیم قانونی شما باشد. وجوه موجود در حساب بانکی شما باید به مدت 28 روز متوالی در دسترس باشد و نباید در این 28 روز از مقدار مورد نیاز کمتر شود. این فاکتور نمی تواند بیشتر از 31 روز از تاریخ درخواست ویزا باشد.

صورت حساب بانکی باید:

 • در یک موسسه رسمی یا ثبت الکترونیکی باشد.
 • صورت حساب بانکی را می توان چاپ یا به صورت الکترونیکی ارسال کرد.
 • نام شما و  والدین قانونی شما را ذکر می کند.
 • شامل شماره حساب
 • شامل اطلاعات مربوط به بانک (مانند نام و آدرس موسسه مالی و اطلاعات تماس).
 • مقدار پول موجود را وارد کنید.
 • تاریخ را درج کنید.

نحوه اخذ اقامت انگلستان از طریق سرمایه گذاری

تا 6 نوامبر 2014، طبق سیستم امتیازدهی، برای درخواست ویزای سرمایه گذاری انگلستان باید حداقل سرمایه معادل یک میلیون پوند انگلیس داشته باشید که 750000 پوند آن در شرکت ها و موسسات حقوقی بریتانیا و 250000 پوند است. در هر زمینه ای که به درخواست شما استفاده می شود. از طرف دیگر، دارایی فردی که برای اقامت انگلستان درخواست می کند نباید کمتر از دو میلیون پوند استرلینگ باشد. 750000 پوند از این سرمایه در یک حساب امانی قرار می گیرد. 250000 پوند باقیمانده در اختیار شخصی است که آزادانه معامله کند یا ملک بخرد.

می توان گفت برای دریافت این ویزا نیازی به مدرک نیست و داشتن مدرک زبان الزامی نیست. با اخذ ویزای سرمایه گذاری در انگلستان می توانید همسر و فرزندان خود را نیز همراه داشته باشید. از 6 نوامبر 2014، قوانین ویزای سرمایه گذاری انگلستان اصلاح شده است و از آن تاریخ نقدینگی شما باید حداقل 2 میلیون پوند باشد تا برای ویزای سرمایه گذاری انگلستان درخواست دهید. این پول باید در اختیار متقاضی یا همسرش باشد و فرد بتواند نحوه دریافت آن را ثابت کند. بنابراین، طبق قوانین مهاجرتی انگلستان، هنگام سرمایه گذاری 2 میلیون پوند استرلینگ (به مدت 6 سال) در جهت های زیر، به سرمایه گذار و خانواده اش (همسر و فرزندان زیر 18 سال) اجازه اقامت در ایالات متحده داده می شود. 

 • اوراق قرضه دولتی
 • خرید سهام شرکت های انگلیسی
 • سرمایه گذاری در شرکت های بریتانیایی

چگونه می توان از طریق تمکن مالی اجازه اقامت در انگلستان را دریافت کرد

قانون تمکن مالی یا خودکفایی زیرمجموعه روش سرمایه داری در اروپا محسوب می شود با این تفاوت که در این روش نیازی به انتقال و هزینه سرمایه خود نخواهید داشت. شما فقط باید ثابت کنید که فردی با منابع مالی قوی هستید و قصد دریافت اقامت یک کشور اروپایی را دارید. بنابراین، شما مجوز کار در کشور مقصد ندارید زیرا خود را فردی ثروتمند معرفی کرده اید. اما شما می توانید به تنهایی یک کسب و کار راه اندازی کنید، افراد را استخدام کنید و به عنوان یک کارآفرین کار کنید. چندین کشور وجود دارند که از طریق این روش به شما اجازه اقامت می دهند، از جمله یونان، اتریش، فرانسه و اسپانیا.

در هر یک از این کشورها، شرایط و اندازه دارایی های شما مطابق با قوانین آن کشور متفاوت است. اخذ اقامت اروپا در صورت داشتن تمکن مالی یکی از سریع ترین راه ها برای دریافت اجازه اقامت است. به طور کلی اخذ اقامت اروپا از طریق تمکن مالی به این معناست که متقاضی می تواند زندگی خود را بدون نیاز به کار در کشور مقصد مدیریت کند. برای این کار باید صورتحساب به همراه سایر مدارک از قبیل گواهی اسناد، املاک، سهام و … ارائه دهید که برای اثبات این موضوع متقاضی می تواند درآمد کسب شده خود را با نشان دادن سود سرمایه سپرده، سهام شرکت و مستمری ارائه دهد. متقاضیان می توانند با اثبات توانایی مالی خود در کشور خود، اجازه اقامت برای خود، همسر و فرزندان تحت تکفل خود دریافت کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *