دسته‌بندی نشده

اقامت ایتالیا از طریق سرمایه گذاری

اقامت ایتالیا از طریق سرمایه گذاری

ایتالیا آخرین کشور اروپایی است که به باشگاه ویزای طلایی پیوسته است. برنامه ویزای طلایی ایتالیا موسوم به “ویزای سرمایه گذار ایتالیا” به طور رسمی توسط وزارت توسعه اقتصادی در دسامبر 2017 راه اندازی شد. ایتالیا برای سرمایه گذاران خارجی که قصد اخذ اقامت دائم را دارند موقعیت بسیار خوبی دارد. زیرا این کشور عضو اتحادیه اروپا است و اقتصاد با ثباتی دارد. اگرچه هزینه زندگی در این کشور نسبتاً بالا است، اما دولت راهکارهایی برای کاهش آن ارائه کرده است. ایتالیا دارای زیرساخت های سیاسی و حقوقی قوی و کارآمد است و به عنوان یک مرکز مالی بزرگ برای سرمایه گذاری تجاری شناخته می شود. این کشور استاندارد زندگی و تحصیلات بالایی دارد و مراقبت های پزشکی در ایتالیا در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی عالی است. موقعیت ایتالیا برای برقراری روابط تجاری قوی بین المللی و اروپایی بسیار مناسب است.

فهرست مطالب

مزایای سرمایه گذاری در ایتالیا :

 • یکی از اقتصادها و بازارهای پیشرو در جهان است
 • مرکز خرید استراتژیک در ارتباط با بازارهای جهانی
 • نقش کلیدی در تولید و صادرات دارد
 • این یک بخش ماشین آلات بسیار رقابتی و یک مارک قوی “ساخت ایتالیا” دارد.
 • تعالی در تحقیق و توسعه و نوآوری
 • نیروی کار حرفه ای و رقابتی
 • فرهنگ منحصر به فرد
 • مجموعه ای قدرتمند از سیاست ها و مشوق ها برای بهبود رقابت پذیری
 • دولت اصلاحات و پیشگام در تجارت و پیشرفت
 • ایتالیا از سرمایه گذاران خارجی بسیار استقبال می کند.

ایتالیا در حال حاضر به شهروندان غیر اروپایی که قصد مهاجرت به ایتالیا از طریق سرمایه گذاری را دارند ویزای طلایی دو ساله ارائه می دهد. ایتالیا سومین اقتصاد بزرگ منطقه یورو و هشتمین اقتصاد بزرگ جهان با تولید ناخالص داخلی 2 تریلیون دلار است. سرمایه گذاران باید در مدت سه ماه پس از ورود به ایتالیا مبلغ مشخص شده را در تجارت مورد نظر سرمایه گذاری کنند. با این ویزا اجازه اقامت به مدت دو سال صادر می شود و در صورت عدم پرداخت مبالغ تعیین شده توسط سرمایه گذاران، این ویزا قبل از تاریخ انقضای آن لغو می شود. در صورت واجد شرایط بودن، این ویزا می تواند برای سه سال دیگر تمدید شود. دارندگان ویزای طلایی می توانند برای اعضای خانواده خود مجوزهای اقامت از جمله موارد زیر دریافت کنند:

 • همسر قانونی که حداقل 18 سال سن داشته باشد.
 • کودکان زیر 18 سال
 • کودکان وابسته بالای 18 سال، مانند افرادی که به دلایل جسمی یا روحی نمی توانند از خود محافظت کنند.
 • والدین وابسته اگر فرزند دیگری نداشته باشند.
 • والدین وابسته بالای 65 سال
 • سرمایه باید حداقل دو سال در تجارت آن کشور باقی بماند. «ویزای سرمایه گذار» به مدت دو سال صادر می شود و با حفظ سرمایه برای سه سال دیگر قابل تمدید است. برای سایر اعضای خانواده سرمایه گذار نیز «ویزای خانوادگی» صادر می شود.

اقامت ایتالیا از طریق سرمایه گذاری

انواع روش های سرمایه گذاری در ایتالیا

اخذ اقامت و پاسپورت ایتالیا از طریق سرمایه گذاری در ایتالیا امکان پذیر است. راه های مختلفی برای سرمایه گذاری در ایتالیا وجود دارد که در ادامه به آنها می پردازیم.

 • سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت در ایتالیا
 • سرمایه گذاری از طریق خودکفایی در ایتالیا
 • سرمایه گذاری از طریق کارآفرینی در ایتالیا
 • سرمایه گذاری هنگام خرید ملک در ایتالیا
 • سرمایه گذاری با خرید اوراق قرضه

شرایط اخذ ویزای سرمایه گذاری ایتالیا

برای دریافت ویزای سرمایه گذار، ابتدا nivella esta (گواهی بدون مانع) توسط کمیته ویزای سرمایه گذار ایتالیا (IV4I) به صورت آنلاین منتشر می شود. بعداً می توانید برای دریافت ویزای سرمایه گذاری 2 ساله به نمایندگی ایتالیا در کشور خود اقدام کنید. طرح ویزای طلایی مشوق های مالیاتی ویژه ای را برای سرمایه گذاران با ارزش خالص بالا ارائه می دهد. ماده 24 قانون مالیات ایتالیا (TUIR) سیستم مالیاتی اختیاری را پیش بینی می کند که به ساکنان جدید اجازه می دهد سالی یک بار به مبلغ 100 هزار یورو مالیات های عادی خود را بر کل درآمد خود در خارج از قلمرو ایتالیا جایگزین کنند. این معافیت های ویژه برای افرادی که میخواهند اقامت مالیاتی خود را به ایتالیا منتقل کنند، مشروط بر اینکه حداقل 9 سال از 10 سال گذشته در این کشور اقامت نداشته باشند، قابل استفاده است. اعضای خانواده نیز می توانند با پرداخت 25000 یورو اضافی برای هر کدام بیمه شوند. پس از معرفی، این سیستم به مدت 15 سال اعتبار دارد و مالیات دهندگان می توانند در هر زمان از آن انصراف دهند. سازمان خاص همچنین برای مالیات بر ارث اعمال می شود که فقط برای دارایی های ایتالیا و همچنین برای انتقال غیرقانونی دارایی های خارجی از خارج اعمال می شود.

سه سناریو ممکن است:

تایید درخواست شما: «Nulla Osta» در صفحه شخصی شما منتشر و قابل دانلود خواهد بود.

درخواست اطلاعات بیشتر: کمیته ممکن است شواهد و توضیح بیشتری درخواست کند. شما باید 30 روز فرصت داشته باشید. در این میان برنامه به حالت تعلیق درآمده است.

رد درخواست شما توسط کمیسیون

شما 6 ماه فرصت دارید تا برای ویزای سرمایه گذاری در نزدیکترین نمایندگی ایتالیا در خارج از کشور درخواست دهید. شما باید Nulla Osta را به همراه تمام مدارک ارسالی در مرحله درخواست و برخی مدارک اضافی ارسال کنید. پس از صدور ویزا می توانید در عرض 2 سال وارد ایتالیا شوید.

شرایط اخذ پاسپورت ایتالیایی از طریق سرمایه گذاری

اقامت دائم ایتالیا “carta di soggiorno” پس از اقامت قانونی و اقامت دائم ایتالیا به مدت پنج سال امکان پذیر است. برای شهروندان غیر اتحادیه اروپا پس از 10 سال اقامت در ایتالیا می توان تابعیت ایتالیا را دریافت کرد. طبق قوانین ایتالیا، تابعیت چندگانه در صورتی که در تاریخ 15 آگوست 1992 یا پس از آن به رسمیت شناخته شود، صراحتاً مجاز است. کسانی که پس از این تاریخ، اما قبل از 23 ژانویه 2001، تابعیت دیگری کسب کردند، سه ماه فرصت داشتند تا به اداره ثبت احوال یا کنسولگری ایتالیا در محل اقامت خود اطلاع دهند. افرادی که در تاریخ 23 ژانویه 2001 یا پس از آن تابعیت دیگری کسب کرده اند می توانند به طور خودکار برای اخذ تابعیت خارجی از طریق پست به کنسولگری ایتالیا در کشور خود درخواست دهند. هیچ اطلاعیه دیگری در تاریخ 31 مارس 2001 یا پس از آن لازم نیست. از سال 2014، هزینه ای معادل 300 یورو برای کلیه درخواست های افراد بالای 18 سال که برای به رسمیت شناختن شهروندی ایتالیا درخواست می کنند، اخذ شده است.

اقامت ایتالیا از طریق سرمایه گذاری

بهترین فرصت های سرمایه گذاری در ایتالیا

بخش مهمی از اقتصاد ملی ایتالیا در بخش هوافضا بسیار فعال است (ایتالیا تولید کننده پیشرو هلیکوپتر است و در پروژه های ساخت و ساز برای ایستگاه فضایی بین المللی مشارکت دارد). از نظر طراحی، فناوری و مهارت، ایتالیا را می توان به عنوان یک مرکز تحقیقاتی پیشرو در بخش خودرو متمایز کرد. بازار خودرو به طور مداوم در حال گسترش است و سازندگان خارجی را جذب می کند. صنایع شیمیایی ایتالیا یکی از پویاترین بخش ها در این کشور است (با گرایش شدید به نوآوری، منابع انسانی بسیار مطلوب و شرکت های بزرگ چند ملیتی که شبه جزیره را برای تجارت خود انتخاب کرده اند). ایتالیا سومین تولیدکننده بزرگ اروپایی در بخش شیمیایی و بازیگر پیشرو در صحنه جهانی است.

در کشوری که محصولات کشاورزی، مواد غذایی و نوشیدنی ها بیشترین حجم تولید و مصرف را در اروپا دارند، سنت و نوآوری فرصت های جدیدی را برای فتح بازارهای خارجی جدید ایجاد می کند. این کشور با محصولات سنتی، ظروف شیشه ای و شراب های معروف جهان و همچنین کیفیت و استانداردهای ایمنی بسیار بالا مشخص می شود. ایتالیا فرصت های زیادی در زمینه فناوری های جدید دارد: فناوری نانو، بیوتکنولوژی، محصولات با فناوری پیشرفته. علاوه بر این، ایتالیا یک محیط مساعد و فعال برای توسعه پروژه های علوم زیستی (قیمت های رقابتی، استانداردهای ساده، تحقیقات عالی) ایجاد کرده است. ایتالیا همچنین با سرمایه گذاری های جدید و بهترین زیرساخت های حمل و نقل و ارتباطات در دریای مدیترانه، یک پلت فرم لجستیک برای تجارت بین المللی است.

در نهایت، ایتالیا چهارمین مقصد گردشگری پرطرفدار در جهان است و صنعتی که حدود 70 میلیارد دلار در سال درآمد دارد. بخش سلامت با پتانسیل بالا، هوانوردی، حمل و نقل، بخش های نظامی و دریایی، انرژی، املاک، گردشگری، صنایع غذایی. برنامه های خصوصی خطوط هوایی، راه آهن، گاز طبیعی. بخش هایی با فرصت های سرمایه گذاری کمتر، شبکه های حمایت از انحصار، محصولات دخانی، شبکه های انرژی. لجستیک یعنی: آماده سازی یا تدارکات به معنای مدیریت جریان کالا، اطلاعات یا هر نوع منبع دیگری است. مانند انرژی یا افراد بین محل تولید یا محل موجودی تا نقطه مصرف یا مورد نیاز برای رفع نیازهای مصرف. لجستیک هنر و علم به دست آوردن محصولات، توزیع مواد و محصولات در مکان مناسب و به مقدار مناسب است.

شرایط اخذ اقامت ایتالیا از طریق سرمایه گذاری در املاک و خرید ملک

در حال حاضر هیچ برنامه ویزای طلایی برای سرمایه گذاران املاک در ایتالیا وجود ندارد. اقامت دائم ایتالیا امکان پذیر است، اما متقاضیان باید درآمد سالانه 100000 یورو را نشان دهند. اگر متقاضی سرمایه گذاری زیادی در املاک و مستغلات داشته باشد، این شرط به 35000 یورو کاهش می یابد. مبلغ مشخص نیست، اما ما می دانیم که در محدوده 300000 تا 500000 یورو است. طرح اقامت ایتالیا با ویزای پرتغال و اسپانیا یا شهروندی برنامه های سرمایه گذاری در مالت و قبرس بسیار متفاوت است. در این کشورهای اروپایی، نیازی به اقامت و اخذ اقامت مالیاتی نیست، حداقل اقامت وجود ندارد و قوانینی که توسط برنامه تعیین شده است وجود ندارد. ایتالیا در سال 2017 برنامه جدیدی به نام ویزای سرمایه گذار به ایتالیا معرفی کرد. این برنامه شامل شهروندان کشورهای عضو اتحادیه اروپا می شود که قصد سرمایه گذاری یا راه اندازی یک سازمان خیریه در ایتالیا را دارند.

شرایط خرید ملک در ایتالیا

اگر می خواهید در ایتالیا سرمایه گذاری کنید، باید توجه داشته باشید که افراد با شرایط خاص می توانند ملک خریداری کنند. قانون فعلی شرایط زیر را برای خارجی هایی که مایل به خرید ملک در ایتالیا هستند فراهم می کند. اتباع خارجی که در ایتالیا زندگی نمی کنند در صورت وجود توافق نامه بین المللی که نوعی قرارداد مالی بین ایتالیا و کشور دیگر است می توانند در ایتالیا ملک خریداری کنند. این معاهده ای است که به ایتالیایی ها اجازه می دهد در کشور مبدا خود خانه بخرند. وزارت امور خارجه به طور دوره ای اصل عمل متقابل بین ایتالیا و کشورهای دیگر مانند ایالات متحده را تایید می کند. خارجی هایی که به طور قانونی در ایتالیا اقامت دارند و اعضای خانواده آنها از وضعیت خوبی برخوردار هستند، در حالی که افراد غیر مقیمی که کمتر از 3 سال در ایتالیا زندگی کرده اند، واجد شرایط خرید ملک در این کشور هستند. هیچ شرایط خاصی برای شهروندان کشورهای عضو اتحادیه اروپا وجود ندارد، مانند: ایسلند، لیختن اشتاین. همچنین هیچ محدودیتی برای پناهجویان یا پناهندگانی که بیش از 3 سال در ایتالیا زندگی کرده اند و قصد خرید ملک را دارند وجود ندارد.

حداقل میزان سرمایه گذاری در ایتالیا برای اخذ اجازه اقامت

دولت ایتالیا برنامه ویزای سرمایه گذاری را معرفی کرده است که یکی از جالب ترین برنامه های اقامت با سرمایه گذاری در اتحادیه اروپا و جهان است. ما همچنین راه حل هایی را برای مدیران شرکت های بین المللی (مهاجر) ارائه می دهیم که ممکن است به اندازه کافی ثروتمند نباشند تا به سیستم مالیاتی یکپارچه بپیوندند، اما سایر الزامات تعیین شده توسط همان قانون بودجه را برآورده کنند، که می تواند تأثیر مالی را به میزان قابل توجهی کاهش دهد. ویزای سرمایه گذاری ایتالیا یک ویزای دو ساله برای شهروندان غیر اتحادیه اروپا است که سرمایه گذاری در دارایی های استراتژیک برای اقتصاد و جامعه ایتالیا را انتخاب می کنند.

اقامت ایتالیا از طریق سرمایه گذاری

به عنوان جایگزینی برای مالیات ثابت، می توانید یکی از سرمایه گذاری های زیر را برای دریافت اجازه اقامت در ایتالیا انتخاب کنید:

اوراق قرضه دولتی به مبلغ 2000000 یورو با مدت نگهداری حداقل دو سال.

1,000,000 یورو در قالب “ابزار سهام که دارایی های یک شرکت تاسیس شده و فعال در ایتالیا هستند” (به عنوان مثال سهام) حداقل به مدت دو سال نگهداری می شود.

500000 یورو در زمان عرضه

1,000,000 یورو برای یک ابتکار بشردوستانه

مزایا و معایب سرمایه گذاری در ایتالیا

نقاط قوت ایتالیا از نظر سرمایه گذاری خارجی شامل این است که ایتالیا همچنان دارای بخش صنعتی مهم و توانمند (19 درصد تولید ناخالص داخلی در سال 2017) و اکوسیستم صادراتی قوی و متنوع است. در نتیجه، شرکت های کوچک و متوسط ​​ایتالیایی (SMEs) در مقایسه با صادرات بسیار رقابتی هستند. ایتالیا میزبان نمایشگاه های تجاری بزرگی است که خریداران را از سرتاسر جهان جذب می کند. به عنوان مثال، نمایشگاه 2015 در میلان تقریباً بیست میلیون بازدید کننده از سراسر جهان جذب کرد.

شاخص های اقتصادی موثر بر سرمایه گذاری در ایتالیا

برای سرمایه گذاری در ایتالیا مطالعه شاخص های اقتصادی تاثیرگذار ضروری است. ایتالیا یکی از بزرگترین اقتصادهای اروپا را دارد. اهمیت شاخص های اقتصادی در کشورها برای سرمایه گذاری به این معنی است که مردم باید تولید ناخالص داخلی و مالیات ایتالیا را به دقت مطالعه کنند. با مطالعه دقیق این دو شاخص می توان میزان موفقیت و سودآوری سرمایه گذاری در ایتالیا را تحلیل کرد.

تولید ناخالص داخلی در ایتالیا

یکی از معیارهای رشد اقتصادی کشورها را می توان با استفاده از تولید ناخالص آزمایش کرد. ایتالیا از نظر تولید ناخالص داخلی هشتمین کشور خودکفا در جهان است. به طور کلی تولید ناخالص داخلی به این معناست که هر چه تولید ناخالص داخلی بیشتر باشد، تولید و فروش در کشور بیشتر می شود، بنابراین می توان نتیجه گرفت که هر چه تولید ناخالص داخلی در ایتالیا بیشتر باشد، سرمایه گذاری در ایتالیا سود بیشتری دارد. همانطور که اشاره شد این رقم در ایتالیا رو به افزایش است.

نرخ مالیات بر درآمد در ایتالیا

نرخ مالیات یکی از موارد مهمی است که اکثر افراد معمولا قبل از سرمایه گذاری در نظر می گیرند. سرمایه گذاری در ایتالیا بسیار طبیعی است که پرداخت مالیات بالا برای هر سرمایه گذاری خوشایند نیست. بنابراین همه به دنبال کشوری هستند که مالیات کمتری از سرمایه گذاران دریافت کند. در نمودار زیر، شاخص نرخ مالیات را در چند سال گذشته برای افرادی که متقاضی سرمایه گذاری در ایتالیا هستند، برآورد کرده ایم. همانطور که اشاره کردید این رقم هر سال در حال کاهش است.

اقامت ایتالیا از طریق سرمایه گذاری

با خرید ملک در ایتالیا سرمایه گذاری کنید

سرمایه گذاری در ایتالیا از طریق خرید ملک یکی از راه های حیله گر و دشوار است. بسیاری به دنبال اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری در ایتالیا و خرید ملک در این کشور هستند، لازم است بدانید که ترانزیت سرمایه به ایتالیا از طریق خرید ملک منجر به اخذ اقامت در همان ابتدا نمی شود. معمولا قیمت املاک در ایتالیا به منطقه بستگی دارد و تفاوت های زیادی وجود دارد. اگر قصد سرمایه گذاری در ایتالیا و اخذ اقامت با خرید ملک در این کشور را دارید، پیشنهاد میکنیم این کشور را به عنوان مقصد نهایی خود انتخاب نکنید. برخی از کشورها هستند که در همان ابتدا با خرید ملک مسکن برای افراد و همراهانشان فراهم می کنند که از جمله کشورهایی که چنین شرایطی دارند می توان به یونان، اسپانیا و پرتغال اشاره کرد.

سرمایه گذاری در ایتالیا از طریق ثبت شرکت

سرمایه گذاری در ایتالیا با ثبت شرکت به چهار روش شامل ثبت شعبه، ثبت شرکت تابعه، ثبت نمایندگی و ثبت شرکت با مسئولیت محدود انجام می شود. به طور کلی اکثر افراد مایل به سرمایه گذاری در ایتالیا و ثبت شرکت با مسئولیت محدود هستند. برای ثبت این نوع شرکت حداقل سرمایه 10 هزار یورو لازم است. جالب است بدانید که با توجه به شرایط اقتصادی ایتالیا، اکثر افراد به دنبال ورود به این کشور هستند و تعداد افرادی که به دنبال سرمایه گذاری در ایتالیا هستند نسبتا کمتر است. اگر به دنبال یک سرمایه گذاری مطمئن هستید پیشنهاد می کنیم اتریش را به عنوان مقصد نهایی خود انتخاب کنید. در ادامه به مدارک مورد نیاز برای سرمایه گذاری در ایتالیا و نام شرکت در آن کشور می پردازیم.

 سرمایه گذاری در ایتالیا از طریق کارآفرینی

سرمایه گذاری در ایتالیا از طریق کارآفرینی یکی از راه های اخذ اقامت است. به طور کلی برای سرمایه گذاری در ایتالیا از طریق کارآفرینی نیاز به طرح کسب و کار است که باید به تایید دولت ایتالیا برسد. برای سرمایه گذاری در ایتالیا تهیه و تهیه طرح تجاری مرتبط با تحصیلات یا کسب و کار و سابقه کاری متقاضی در اکثر آفرها ضروری است. این پیشنهاد از اهمیت ویژه ای برخوردار است، زیرا در صورت تصویب طرح تجاری، محل سکونت افراد تایید می شود و افراد می توانند در ایتالیا سرمایه گذاری کنند.

مدارکی که افراد برای درخواست کارآفرینی در ایتالیا باید تهیه کنند به شرح زیر است:

 • تهیه و تکمیل پرسشنامه کارآفرین
 • گذرنامه با حداقل 6 ماه اعتبار
 • طرح تجاری مورد تایید ایتالیا
 • مدرک تحصیلی با ترجمه
 • متقاضیانی که تجربه کاری در زمینه طرح کسب و کار خود دارند باید تجربه کاری خود را ارسال کنند

اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری در ایتالیا

جالب است بدانید که افراد زیادی از طریق سرمایه گذاری در ایتالیا به دنبال اخذ اقامت هستند. لازم به ذکر است که تمامی راه های سرمایه گذاری در ایتالیا منجر به اخذ اقامت نمی شود. در واقع افراد قبل از هر اقدامی باید هدف سرمایه گذاری در ایتالیا را مشخص کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *