دسته‌بندی نشده

اقامت انگلیس از طریق کار

اقامت انگلیس از طریق کار

همیشه متقاضیان زیادی برای کار در انگلستان وجود دارد، زیرا این کشور دارای اقتصاد رو به رشد و فرصت های شغلی بسیار خوبی است. برای دریافت ویزای کار انگلستان، باید از یک کارفرما در انگلستان پیشنهاد شغلی داشته باشید یا از دانشگاه های انگلستان فارغ التحصیل شده باشید.همچنین شایان ذکر است که کار در انگلستان به راحتی می تواند منجر به اقامت دائم شما شود.

فهرست مطالب

شرایط کار در انگلستان چگونه است؟

راه های مختلفی برای دریافت ویزای کار در انگلستان وجود دارد. یکی از راه های اخذ ویزای کار برای یک فرد در انگلستان، دریافت نامه پیشنهاد شغلی از یک فرد واجد شرایط و صاحب یک شرکت معتبر در انگلستان می باشد. داشتن یکی دیگر از پیش نیازهای اخذ ویزای کار پذیرش در آگهی است که در مراحل 3 ماهه اول در داخل کشور و سپس 3 ماهه در اتحادیه اروپا در صورت پیدا نشدن فرد مورد نظر از ایران یا غیره کارگر استخدام می کنند. کشورها زمانی که فردی در این آگهی پذیرفته شد می تواند برای ویزا اقدام کند.جستجوی کارفرما در اروپا شرایط خاصی دارد که و پس از اعلام موقعیت شغلی کارفرما باید حقوق استخدام کارجو را در نظر بگیرد که شامل کلیه هزینه های کارجو می باشد.

شخص و خانواده اش این حقوق ها باید بعد از کسر مالیات محاسبه شود،در پایان اگر توجه داشته باشید اخذ ویزای کار انگلیس یک موضوع حقوقی است که باید در دادگاه حل شود. به عبارت دیگر، یک کارفرما در انگلیس باید بتواند اسپانسر شود. به عنوان یک قاعده، گرفتن ویزای کار بدون اسپانسر بسیار دشوار است. مراقب باشید، کلاهبرداران ادعا می کنند که می توانند در مدت زمان کوتاهی برای شما ویزای کار بگیرند، از تمایل افراد برای کار در انگلیس سوء استفاده می کنند، ابتدا از فرد بپرسید که آیا تا به حال کشور را ترک کرده است یا خیر. کار خود را بکنید، باور کنید بسیاری از این دفاتر مهاجرتی در کشور ما مشاورانی دارند که نه تنها با حقوق بین الملل خصوصی آشنایی ندارند، بلکه هرگز به خارج از ایران سفر نکرده اند. اگر بخواهید از این روش استفاده کنید کل مراحل ویزای کاری 2 تا 9 ماه طول می کشد و متقاضی می تواند در عرض چند سال (معمولاً 5-2 سال) برای اقامت دائم اقدام کند و با قوانین امروزی این امر به راحتی امکان پذیر است.

اقامت انگلیس از طریق کار

یکی دیگر از راه های دریافت ویزای کار، گرفتن ویزا از طریق مهارت یا تجربه است که در برخی از کشورها مانند استرالیا، کانادا و دانمارک امکان پذیر است. پروسه اخذ این ویزا در اکثر کشورها بسیار طولانی است و در حال حاضر بهترین کشور برای درخواست، دانمارک است که پروسه آن 7 تا 9 ماه طول می کشد. البته ویزای کار دانمارک که به ویزای گرین کارت دانمارک معروف است ویزای GR1 نامیده می شود.تنها نکته ای که به نظر می رسد نتیجه نهایی برای گرفتن و جستجوی کار در انگلیس باشد این است که اگرچه روند دریافت ویزای کار در انگلیس کمی پیچیده است، اما راه هایی برای دریافت آن وجود دارد. راه دیگر برای یافتن کارفرما در انگلیس و کار قانونی در این کشور، ورود دانشجو به انگلستان است و از آنجایی که اجازه کار پاره وقت در حین تحصیل را داریم می توانیم در اسرع وقت کار کنیم. هنگامی که یک موقعیت آگهی می شود، باید برای آن درخواست دهید یا منتظر بمانیم تا تحصیلات خود را به پایان برسانیم و برای کار با یک کارفرمای بریتانیا درخواست دهیم.

این راه یکی از راه های بسیار خوب است چرا که فرد پس از ورود به انگلستان به صورت دانشجویی وارد کشور شده است. او این فرصت را دارد که شغل مورد نظر خود را بیابد و تا پایان تحصیل ادامه دهد تا بتواند از طریق این شغل اقامت کاری بگیرد و پس از پرداخت مالیات ظرف 3 یا 4 سال برای اقامت دائم اقدام کند. بالاخره راه های دیگری هم برای ورود به انگلستان وجود دارد که در این مقاله کوتاه گنجانده نشده است. نکته مهمی که باید به آن توجه کرد این است که افرادی که در انگلستان تحصیل کرده اند می توانند پس از فارغ التحصیلی مبلغ 50000 پوند در انگلستان سرمایه گذاری کنند و در مدت زمان کوتاهی اقامت انگلستان را دریافت کنند. به طور کلی، طبق سیستم جدید ویزای انگلستان که به سیستم امتیازی معروف است، ویزای اقامت انگلستان به دسته های زیر تقسیم می شود:

1) ویزای Tier 1 که به 3 دسته اصلی تقسیم می شود.

1-1) سرمایه گذاری INVESTOR UK

اخذ این نوع اجازه اقامت با افرادی همراه است که معادل یک میلیون پوند پول نقد در کشور خود دارند و می توانند با انتقال آن به انگلستان اجازه اقامت دریافت کنند. متقاضی باید 750000 پوند از این دارایی را در یک دوره پنج ساله بدون مجوز جمع آوری کند تا آن را از بانک یا موسسه مالی در انگلستان خارج کند و در ازای آن اجازه اقامت پنج ساله دریافت کند. آنها همچنین می توانند از 250000 پوند باقی مانده برای خرید ملک یا راه اندازی کسب و کار استفاده کنند.در نهایت، پس از این دوره 5 ساله، متقاضیان می توانند برای پاسپورت انگلستان اقدام کنند.

2-1) ENTRE PRENEAR: (ویزا برای راه اندازی شرکت در انگلستان)

نحوه ارزیابی صلاحیت متقاضیان برای این ویزا در انگلستان با استفاده از ماشین حساب نمره خود ارزیابی و تکمیل فرم درخواست و اطلاعات شخصی شما قابل انجام است. برای واجد شرایط بودن برای این ویزای بریتانیا، باید 200000 پوند در گردش باشد تا با یکی از شرکت های نظارتی اداره خدمات مالی (FSA) یک فعالیت اقتصادی در انگلستان شروع کنید. دانستن زبان انگلیسی می تواند شانس شما را برای مهاجرت به انگلستان 10 امتیاز افزایش دهد.(این بخش به نمره 6.5 در آزمون آیلتس نیاز دارد.)

3-1) کار پس از مدرسه

برای دریافت این ویزا برای ورود و اقامت در انگلستان، باید مدرک تحصیلی انگلستان یا ویزای Tier 4 داشته باشید.

همچنین در این ویزا موارد بسیار ضروری درخواست می شود.

2) ویزای TIER 2: نوع ویزا (کارگر ماهر) مهارت های حرفه ای

برای مهاجرت به انگلستان و اخذ ویزای کاری لازم است در این مدت یک پیشنهاد شغلی از یک موسسه یا شرکت انگلیسی برای کار کوتاه مدت یا بلند مدت داشته باشید. علاوه بر این، شرکت های چند ملیتی مستقر در انگلستان می توانند تحت این پوشش برای کارمندان خود ویزای کار دریافت کنند. این دسته همچنین شامل رهبران مذهبی و ورزشکاران حرفه ای می شود که می توانند برای اجازه اقامت انگلستان درخواست دهند.در این ویزا، در طول اقامت خود در بریتانیا به یک اسپانسر یا تامین کننده منابع مالی نیاز دارید که معادل 800000 پوند برای متقاضی ویزا و 5300 پوند دیگر برای هر یک از همراهان است که باید 90 روز قبل از درخواست واریز شود. .اکثر امتیازات ویزای کار انگلستان به پیشنهاد شغلی شما در انگلستان مرتبط است که حداکثر 50 امتیاز و حداقل زمان کاری 30 ساعت در هفته را پوشش می دهد.

اقامت انگلیس از طریق کار

درآمد آینده و سطح تحصیلات شما و همچنین سطح تسلط شما به زبان انگلیسی نیز برای دریافت ویزای TIER 2 برای اقامت در انگلستان مهم است.  بر اساس قانون مهاجرت بریتانیا، اکثر شرکت های بریتانیایی به متخصصان و فارغ التحصیلان تنها در صورت داشتن مجوز ورود و حق کار در این کشور، شغل ارائه می دهند، در صورتی که اکثر متقاضیان قبلاً مجوز ورود نداشته باشند. در انگلستان دریافت نشدند. بنابراین در شرایط موجود تنها افرادی که در دانشگاه ها و کالج های انگلستان تحصیل کرده اند و دارای مجوز کار در این کشور هستند شانس دریافت ویزای کار انگلستان را دارند، بنابراین اخذ ویزای کار انگلستان  به تکمیل یک دوره تحصیلی در این کشور است.

3) ویزای Tier 3

این در مورد مشاغل موقت و کسانی که علاقه مند به کار موقت در انگلستان هستند صدق می کند.

4) ویزای Tier 4

این ویزای تحصیلی انگلستان است.

5) ویزای کار موقت Tier 5 برای کار در انگلستان

این موقتی است و برای مدت کوتاهی با متقاضیان کار در بریتانیا مرتبط است.

اخذ اقامت از طریق ثبت شرکت در انگلستان

با ثبت شرکت در یکی از کشورهای اروپایی، متقاضیان می توانند از مزایای بسیاری از جمله اقامت در این کشور برای خود و خانواده خود و همچنین گسترش فعالیت های خود در آن کشور برخوردار شوند.  سرمایه گذاری در انگلستان به دو صورت انجام می شود که در ادامه به توضیح آن می پردازیم.

روش اول) از طریق طرح یک میلیون پوندی است. بنابراین فرد علاقه مند به اخذ اقامت انگلستان با نشان دادن دارایی یک میلیون پوندی در انگلستان یا یکی از بانک های انگلیسی در سایر کشورها می تواند در کمتر از یک سال و بدون نیاز به اخذ زبان انگلیسی اقامت دائم انگلستان را اخذ نماید. گواهی بنابراین قطعا اخذ اقامت انگلستان بسیار سخت است زیرا انتقال این سرمایه به انگلستان قبل از اخذ اقامت بسیار دشوار است.

در روش دوم) یکی از روش هایی که دولت بریتانیا به متقاضیان مهاجرت به انگلستان برای اقامت دائم ارائه کرده است، طرح سرمایه گذاری 200 هزار پوندی است که بسیار راحت تر از روش اول است، یک فرد با دو شاخص به راحتی می تواند برای اقامت دائم انگلستان اقدام کند. دو موردی که برای این سوال لازم است این است که فرد باید نشان دهد که دارایی معادل 200 هزار پوند به مدت 3 ماه در یکی از بانک های مورد تایید دولت انگلستان دارد و دومی مدرکی است که نشان می دهد متقاضی مسلط به زبان انگلیسی در صورت وجود این دو شاخص، ویزای سه ساله و چهار ماهه برای فرد صادر می شود تا فرد بتواند در انگلستان کسب و کار راه اندازی کند.

اقامت انگلیس از طریق کار

مدارک مورد نیاز برای ویزای کار انگلستان

مدارک مورد نیاز نیز بسته به نوع ویزا متفاوت خواهد بود. اما در اینجا معمولا مدارک مورد نیاز برای اخذ اقامت انگلستان را ارائه می دهیم. مدارک مورد نیاز برای مهاجرت کاری به انگلستان شامل موارد زیر می باشد:

 1. فرم درخواست ویزا : فرم درخواست ویزای انگلستان را پر کنید. این فرم بستگی به نوع ویزای مورد نظر شما دارد.
 2. عکس رنگی : دو عکس رنگی که در شش ماه گذشته گرفته شده است.
 3.  پاسپورت معتبر : پاسپورت شما باید سه ماه پس از تاریخی که قصد خروج از بریتانیا را به کشور دیگری دارید، منقضی شود.
 4. توانایی مالی : شما باید بتوانید مدرکی مبنی بر توانایی مالی خود برای پوشش هزینه های زندگی در بریتانیا ارائه دهید.
 5.  محل اقامت : محل اقامت خود در انگلستان در طول مدت اعتبار ویزا را با ارائه مدرک مشخص کنید.
 6. برنامه سفر : به دولت بریتانیا توضیح دهید که چرا می خواهید به این کشور سفر کنید. به عبارت دیگر جزئیات سفر خود را شرح دهید.
 7.  تست سل : نتیجه آزمایش سل را به پیوست مدارک ارسال کنید. این آزمون برای شهروندان همه کشورها در نظر گرفته نشده است.
 8.  اطلاعات بیومتریک : شامل یک اثر انگشت و یک عکس دیجیتالی از اطلاعات بیومتریک شما است.
 9. نامه دعوت: اگر قصد دارید با دعوتنامه به این کشور سفر کنید، میزبان باید شهروند بریتانیا یا مقیم قانونی انگلستان باشد.

کار در انگلستان چگونه است؟

در بریتانیا، میانگین هفته کاری از دوشنبه تا جمعه از ساعت 9 صبح تا 5 بعد از ظهر است. ساعات کار باید در قرارداد کاری شما مشخص شده باشد و نباید بیش از 48 ساعت در هفته کار کنید مگر اینکه این کار را خودتان انجام دهید. همه کارکنان همچنین حق قانونی دارند که ساعات کاری انعطاف پذیر و کار پاره وقت را مطالبه کنند. کارگران بزرگسال حداقل از یک روز مرخصی در هفته، چهار هفته مرخصی سالانه با حقوق، دستمزد استعلاجی، مرخصی زایمان و مرخصی والدین برخوردار هستند. کارفرمایان طبق قانون ملزم به اجازه دادن روزهای کاری در تعطیلات رسمی نیستند، اگرچه بسیاری از آنها این کار را می کنند. 8 تعطیلات رسمی در انگلستان و ولز، 9 در اسکاتلند و 10 در ایرلند شمالی وجود دارد. در انگلستان، اگر بین 16 تا 24 سال سن دارید، حق دریافت حداقل دستمزد ملی (NMW) را دارید. از آوریل 2020، برای کارگران 21 تا 24 ساله، نرخ ساعتی 8.20 پوند تعیین شده است. برای افراد 18 تا 20 ساله کمی کمتر و حدود 6.45 پوند است. اگر 25 سال یا بیشتر دارید و در سال اول کارآموزی خود نیستید، حداقل 8.72 پوند بر اساس دستمزد زندگی ملی (NLW) مستحق دریافت خواهید بود.

اقامت انگلیس از طریق کار

مزایای اخذ اقامت انگلستان از طریق کار

انگلستان مقصد امیدها و رویاهای افرادی است که می خواهند در جستجوی زندگی بهتر و شرایط اجتماعی بهتر مهاجرت کنند.

از مزایای آن میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. بهبود وضعیت مالی در مدت زمان کوتاه: از آنجایی که درآمد در انگلستان به پوند محاسبه می شود و امروزه شاهد افزایش نرخ پوند هستیم، می توانید با دریافت حقوق به پوند، کیفیت زندگی خود را بهبود ببخشید.

2.اخذ اقامت دائم انگلستان: پس از 5 سال کار در انگلستان، می توانید برای اقامت دائم درخواست دهید و در هر نقطه از انگلستان بدون ویزا زندگی کنید.

 1. موسسات آموزشی و درمانی: از آنجایی که در انگلستان مراکزی وجود دارد که به افراد مقیم انگلستان خدمات پزشکی رایگان ارائه می دهند، می توانید با اخذ اقامت دائم انگلستان از مزایای خدمات پزشکی رایگان برخوردار شوید.

از دیگر مزایای کار و زندگی در انگلستان می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • کمک هزینه کار
 • حق مسکن
 • دستمزد معیشت معلولان

ویزای کار انگلیس و ویزای همراه

افرادی که با شما وارد بریتانیا می شوند اجازه کار ندارند. به این معنی که متقاضی باید از سایر اعضای خانواده نیز مراقبت کند و هزینه های انجام شده توسط آنها را بپردازد. اما اگر می خواهید به سایر اعضای خانواده خود که در انگلستان زندگی می کنند بپیوندید، درخواست شما ویزای همراه انگلستان (خانواده) خواهد بود و اجازه کار در انگلستان را خواهید داشت.

افرادی که قصد اخذ اقامت انگلستان از طریق کار را دارند چه شرایطی باید داشته باشند؟

تنها افرادی می توانند در این کشور مشغول به کار شوند که دوره تحصیلی خود را در این کشور گذرانده و یا دارای پیشنهاد شغلی رسمی از این کشور باشند. این فرآیند به این صورت امکان پذیر است که ما اعتبار علمی شما را به دست آوریم تا بتوانید در انگلستان حضور داشته باشید و پس از فارغ التحصیلی بتوانید نوع ویزای خود را از دانشجویی به کاری، یافتن کار و پس از مدتی اقامت دائم تغییر دهید و مال خود را از انگلستان بگیرید.

بازار کار و تقاضای مشاغل خالی در انگلستان

اخیراً با ظهور ویروس کرونا، تقاضا و عرضه در بازار کار در سراسر جهان دستخوش تغییرات چشمگیری شده است. اگر مهارتی دارید که در حال حاضر تقاضای زیادی دارد، خوش شانس هستید. دولت بریتانیا مانند همه کشورهای مهاجر پذیر، سالانه لیستی از مشاغل مورد نیاز را اعلام می کند. یعنی اگر در این مشاغل مهارت دارید، همین امروز برای ویزای کار انگلستان اقدام کنید.

برنامه نویسان و توسعه دهندگان وب: دولت بریتانیا، مانند بسیاری از کشورهای توسعه یافته، در بخش دیجیتال شکاف دارد و برای پر کردن این شکاف به متخصصان و نیروی کار ماهر نیاز دارد. حقوق پایه برای این مهارت 26000 پوند است که می تواند یک پیشنهاد وسوسه انگیز باشد.

سایر حرفه های محبوب عبارتند از: متخصصان امنیت سایبری، علوم پزشکی و پیراپزشکی، طراحان گرافیک، معماران و معماران، فیزیکدانان.

حقوق انگلستان

همانطور که از مطالعات و گزارش ها جمع آوری شده است، برآورد میانگین حقوق در انگلستان بسیار متفاوت است و بسته به گروه کاری و سطح عملکرد کارکنان، این میزان می تواند متفاوت باشد. از آنجایی که تحصیل در انگلستان به دلیل کیفیت بالای آموزشی، لحظه ای خاص محسوب می شود، می توان انتظار داشت فارغ التحصیلان درآمد بیشتری داشته باشند. عوامل مؤثر بر افزایش دستمزد در انگلستان عبارتند از: تحصیلات، سابقه کار، جنسیت، محل سکونت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *