دسته‌بندی نشده

اقامت انگلیس از طریق سرمایه گذاری

اقامت انگلیس از طریق سرمایه گذاری

انگلستان کشوری در غربی ترین نقطه اروپاست و به دلیل داشتن آب و هوای مساعد، شرایط کاری و اقتصاد پویا، زبان انگلیسی به عنوان زبان رسمی، شرایط رفاهی شهروندان و … یکی از محبوب ترین کشورها برای مهاجرت است. انگلستان که زادگاه بزرگانی چون شکسپیر و جان لنون است، تاریخ درخشانی از نظر فرهنگ و هنر دارد. انگلیس با 67 میلیون نفر جمعیت در رتبه 22 جهان از نظر جمعیت قرار دارد. پایتخت این کشور شهر لندن است که از نظر زندگی یکی از بهترین شهرهای دنیا محسوب می شود. یکی از عوامل بسیار مثبت انگلستان که مشابه آن در دنیا وجود ندارد، شرایط آموزشی و سیستم آموزشی در این کشور است. با در دسترس بودن دانشگاه هایی مانند آکسفورد و کمبریج، هر دانشجویی آرزوی تحصیل در بهترین دانشگاه های جهان واقع در انگلستان را دارد. شرایط سرمایه گذاری در انگلستان بسیار خوب است و با سرمایه گذاری در این کشور با تحقیقات مناسب می توانید بازدهی بسیار خوبی داشته باشید. البته شرایط اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری پیچیده است که در ادامه به جزئیات آن ها خواهیم پرداخت.

لندن :

لندن یکی از معروف ترین و پرطرفدارترین شهرهای جهان، پایتخت و بزرگترین شهر انگلستان است که دارای پایه و اساس تاریخی است. یکی از دیدنی های این شهر برج ساعت بیگ بن لندن است.

منچستر :

منچستر یکی دیگر از شهرهای مهم انگلستان است و بعد از لندن بزرگترین شهر این کشور است. اکثر مردم این شهر را به عنوان فوتبال حرفه ای می شناسند. دلیل این امر شاید حضور باشگاه های فوتبال پرطرفداری مانند منچستریونایتد و منچستر سیتی در این شهر باشد.

فهرست مطالب

ویزای سرمایه گذاری انگلستان و اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری

افرادی که قصد سرمایه گذاری در انگلستان را دارند باید شرایط سرمایه گذاری در انگلستان در سال 2022 را داشته باشند. همانطور که میدانید ویزای سرمایه گذاری انگلستان در دسته Tier 1 قرار دارد. در ادامه شما را با شرایط سرمایه گذاری انگلستان در سال 2022 در رابطه با انواع ویزا آشنا می کنیم. سرمایه گذاری در انگلستان و اخذ اقامت انگلستان با ویزای سرمایه گذاری انگلیس دو موضوع متفاوت است. سرمایه گذاری و اخذ اقامت انگلستان از چند طریق امکان پذیر است که در این قسمت به آن پرداخته می شود. طبق قوانین، 6 راه برای اخذ اقامت انگلستان شامل موارد زیر است :

ویزای نوآوری

این ویزای سرمایه گذاری انگلستان برای شخصی است که با ایده ای جدید در زمینه اقتصادی قصد راه اندازی کسب و کاری در انگلستان را دارد که قبلا وجود نداشته و امکان رشد اقتصادی را ایجاد می کند. این نوع ویزا به حداقل سرمایه گذاری 50000 پوند نیاز دارد و طرح تجاری فرد باید توسط اسپانسرهای تعیین شده توسط اداره مهاجرت بریتانیا تایید شود.

اقامت انگلیس از طریق سرمایه گذاری

ویزا استارت آپ

این ویزا برای افرادی مناسب است که قصد راه اندازی کسب و کاری را دارند که می تواند رشد قابل توجهی داشته باشد و فرصتی برای کسب سودهای کلان در انگلستان ارائه دهد. برای ویزای استارت، فرد نیاز به ایده جدیدی دارد، اما در مقایسه با روش قبلی، حداقل سرمایه مورد نیاز 50000 پوند وجود ندارد.

ویزای کارآفرینی

این ویزای انگلستان یک ویزای اقامتی 200000 پوندی از طریق سرمایه گذاری و ویزای کارآفرینی است که در حال حاضر بسته است و نمی توان از طریق آن اقدام کرد.

ویزای استعدادهای درخشان

این ویزا برای افرادی مناسب است که استعداد خاص یا مهارت های رهبری و مدیریت فوق العاده ای در تخصص و رشته های خود دارند و با این ویزا فرد می تواند به عنوان مدیر شرکت، کارمند و یا حتی خود اشتغال فعالیت کند. تجربه افراد باید توسط موسسات خاصی در بریتانیا به رسمیت شناخته شود.

ویزای سرمایه گذاری انگلستان برای فارغ التحصیلان انگلستان

این ویزا برای افرادی است که در انگلستان تحصیل کرده اند، در حال حاضر این قانون نیز بسته است و امکان اعمال از طریق آن وجود ندارد.

ویزای سرمایه گذاری انگلستان

این ویزای سرمایه گذاری انگلستان با حداقل سرمایه گذاری 2 میلیون پوند است. اگر شخصی بتواند ثابت کند که این سرمایه متعلق به خود یا همسرش است و این سرمایه را به طور قانونی به دست آورده است، می تواند برای این اجازه اقامت اقدام کند.

سرمایه گذاری در انگلستان از طریق استارت آپ ها

در رابطه با ویزای استارت آپ انگلستان، اگر می خواهید از طریق استارت آپ در انگلستان سرمایه گذاری کنید، باید:

کسب و کار شما باید یک کسب و کار نوآورانه باشد که مورد تایید موسسات تجاری انگلستان باشد، به عبارت دیگر شایستگی طرح و ایده شما توسط موسسات مربوطه بررسی می شود و اگر ایده شما یک ایده نوآورانه است که پتانسیل رشد دارد و ایده ای است که می تواند در رقابت بازار مورد استفاده قرار گیرد، همچنان پذیرفته خواهد شد .برای دریافت این ویزا باید به زبان انگلیسی تسلط داشته باشید و توانایی خود را در صحبت به زبان انگلیسی ثابت کنید، در غیر این صورت قادر به اخذ ویزا نخواهید بود. اگر تمام شرایط لازم را دارید می توانید ویزای کار دریافت کنید و به شما اجازه می دهند سه سال در انگلیس بمانید و اگر ایده شما هنوز ایده ای قابل اجرا است بعد از سه سال ویزای شما تمدید می شود در غیر این صورت این ویزا منقضی می شود و اقامت شما منقضی می شود.

مجوز لغو خواهد شد برای درخواست ویزای استارت آپ انگلستان اگر در انگلستان هستید می توانید به صورت حضوری درخواست دهید و قرار ملاقات حضوری خواهید داشت. اما اگر خارج از بریتانیا هستید، می توانید به صورت آنلاین درخواست دهید، معمولاً 8 هفته طول می کشد تا درخواست شما بررسی شود. هزینه ویزا معمولاً 1036 پوند برای متقاضی اصلی، 1292 پوند برای شریک زندگی شما و 1292 پوند برای هر فرزند است. علاوه بر این، پس از پذیرش درخواست ویزای شما، باید هزینه های اضافی از جمله هزینه های مراقبت های بهداشتی را بپردازید.

سرمایه گذاری در انگلستان با ویزای TIER 1

یکی دیگر از راه های سرمایه گذاری در انگلستان دریافت ویزای TIER1 است. این روش برای کسانی که توانایی مالی بالایی دارند توصیه می شود زیرا برای اخذ ویزا متقاضی باید ۲ میلیون پوند هزینه کند و یک بیزینس انگلیسی موجود را خریداری کند. کسانی که موفق به دریافت ویزای TIER 1 از طریق سرمایه گذاری 2 میلیون پوندی می شوند، می توانند پس از 5 سال برای اجازه اقامت دائم اقدام کنند. البته اگر میزان سرمایه گذاری خود را افزایش دهند، یعنی. مبلغ خود را از 2 میلیون پوند به 5 میلیون پوند و 10 میلیون پوند افزایش دهید، آنها می توانند در سه سال و دو سال و سپس یک سال بعد برای اقامت دائم اقدام کنند. پاسپورت انگلیسی بگیرید هزینه اخذ انگلستان 1623 پوند می باشد، مدت زمان صدور این ویزا 3 ماه می باشد، در صورت پرداخت 500 پوند بیشتر می توانید درخواست بررسی سریع پرونده خود را داشته باشید که در این صورت ویزای شما در مدت 5 هفته صادر می شود. متقاضی ویزای TIER1 باید شرایط زیر را داشته باشد:

 • سن متقاضی بالای 18 سال باشد
 • متقاضی باید ثابت کند که مبلغ 2 میلیون پوندی که پیشنهاد می کند برای خودش یا همسرش بوده و به صورت قانونی به دست آمده است.
 • این مبلغ 2 میلیون پوند باید در حساب بانکی متقاضی باشد.
 • متقاضی باید بتواند مبلغ دو میلیون پول را به یکی از حساب های انگلستان واریز کند و برای انتقال مبلغ سرمایه گذاری باید یک حساب بانکی در انگلستان افتتاح کند.

سرمایه گذاری در انگلستان از طریق کارآفرینی

در سال های گذشته سرمایه گذاری در انگلیس از طریق کارآفرینی شرایط خوبی داشته است و با سرمایه گذاری 200 هزار پوندی در انگلیس و کارآفرینی در انگلیس و استخدام انگلیسی ها می توان اقامت این کشور را دریافت کرد. اگر کسب و کار سودآور باشد، این روش برای خارجی ها امکان پذیر است. شرایط اخذ اقامت انگلستان از ویزای کارآفرینی به نوآوری و استارت آپ تقسیم شده است که دستخوش تغییراتی شده است. در کارآفرینی، شرایط طرح کسب و کار کمتر سختگیرانه بود و نیاز به سرمایه گذاری 200000پوندی داشت. اما در روش نوآوری و راه اندازی، سختگیری طرح کسب و کار و نوآوری کسب و کار مورد نظر افزایش یافته و حداقل سرمایه مورد نیاز کاهش یافته است. برای راه اندازی یک کسب و کار یا فعالیت نوآورانه یا استارت آپ در بریتانیا، متقاضیان باید حداقل 945 پوند در حساب بانکی خود داشته باشند. در این راستا، متقاضیان باید حداقل 50000 پوند سرمایه برای راه اندازی کسب و کار در انگلستان داشته باشند. این سوال نشان دهنده تغییر سیاست اداره مهاجرت در زمینه جذب سرمایه گذاری با ایده های نوآورانه است. البته به لطف پیشرفت چشمگیر صنعت و فناوری و رشد ایده های جدید، این تغییرات قابل پیش بینی بود.

با خرید اوراق قرضه دولتی در انگلستان سرمایه گذاری کنید

راه دیگر سرمایه گذاری در انگلستان خرید اوراق قرضه است. اوراق قرضه دولتی سرمایه را حفظ کرده و بازدهی را در کشور ایجاد می کند. اما موضوع اقامت با خرید اوراق قرضه یا سهام متفاوت است. در برخی از کشورهای جهان مانند انگلستان می توان با خرید سهام یا اوراق قرضه دولتی اجازه اقامت دریافت کرد و حتی در برخی کشورها مانند منطقه دریای بالتیک می توان اقامت گرفت و سود کرد.

انواع روش های سرمایه گذاری در انگلستان

سه روش برای سرمایه گذاری در انگلستان وجود دارد که به اختصار به بررسی آنها می پردازیم.

ویزای کارآفرینی یکی از محبوب ترین ویزای سرمایه گذاری در انگلستان است. از آنجایی که این ویزا از سیستم امتیازدهی پیروی می کند، متقاضی این ویزا باید 95 امتیاز لازم برای واجد شرایط بودن این ویزا را کسب کند. دسترسی به منابع مالی به ارزش 200000 پوند در بانک های معتبر داخل و خارج از انگلستان در صورت امکان انتقال به انگلستان یکی از مهم ترین الزامات این نوع سرمایه گذاری در انگلستان است که 75 امتیاز را برای یک فرد در نظر می گیرد. لازم به ذکر است که این میزان سرمایه ممکن است متعلق به خود متقاضی یا همسر وی باشد، در هر صورت ارائه مدارک لازم موید این امر ضروری است.

اگر متقاضی شهروند یک کشور غیر انگلیسی زبان باشد، باید مدرکی دال بر مهارت زبان انگلیسی خود ارائه دهد (در حال حاضر 4 امتیاز IELTS برای همه مهارت ها لازم است). این تسلط به زبان به فرد 10 امتیاز می دهد و یکی از پیش نیازهای اخذ این ویزا می باشد. از طرفی متقاضی سرمایه گذاری در انگلستان با استفاده از این روش باید بتواند هزینه های زندگی خود و همنوعانش در انگلستان را تامین و آن را ثابت کند. اگر متقاضی و همراهانش خارج از بریتانیا باشند، مبلغ مورد نیاز برای نفر اصلی 3310 پوند و برای هر همراه 1890 پوند است و اگر در بریتانیا باشند برای نفر اصلی 945 پوند و برای هر همراه 630 پوند است. این به فرد 10 امتیاز می دهد و در مجموع متقاضی 95 امتیاز لازم را کسب می کند.

روند کار به این صورت است که متقاضی با تهیه مدارک لازم و ارائه بیزینس پلن مراحل اخذ ویزا را آغاز می کند و در نهایت باید از این مبلغ برای راه اندازی شرکت یا راه اندازی کسب و کار در انگلستان استفاده کرد. مدت اعتبار این ویزا 3 سال و 4 ماه است و پس از این مدت در صورتی که مبلغ 200000 پوند همچنان موجود باشد و فرد در این مدت 2 شغل ایجاد کرده باشد، این ویزا به مدت 2 سال دیگر تمدید می شود و از 5 سال دیگر تمدید می شود. اقامت در این کشور کشور فرد می تواند به اقامت دائم انگلستان دست یابد، در صورتی که فرد با مبلغ ذکر شده مشکلی نداشته باشد اقدام به این روش یکی از راه های خوب مهاجرت به انگلستان می باشد. با اخذ این ویزا این امکان را دارید که شرکت یا کسب و کار خود را افتتاح کرده و خودتان در آن مشغول به کار شوید. همچنین می توانید اعضای خانواده خود از جمله همسر و فرزندان زیر 18 سال را نیز با خود بیاورید.

دو خانواده می توانند همزمان برای این ویزا اقدام کنند. این نوع ویزای سرمایه گذاری در انگلستان نیز بر اساس سیستم رتبه بندی می باشد. با این تفاوت که برای دریافت این ویزا باید حداقل ۷۵ امتیاز کسب کنید. با تصویب قوانین جدید سرمایه گذاری در انگلستان از نوامبر 2014، متقاضی باید نقدینگی و سرمایه 2 میلیون پوندی داشته باشد. این 30 امتیاز از امتیاز مورد نیاز را فراهم می کند. قبل از این تاریخ، این مبلغ یک میلیون پوند (1.000.000) بود. این مقدار سرمایه باید در یک بانک یا موسسه مالی معتبر نگهداری شود، اگرچه ممکن است در داخل یا خارج از انگلستان باشد، اما در هر صورت باید امکان انتقال وجود داشته باشد.   به منظور واجد شرایط بودن سایر امتیازهای مورد نیاز در این نوع سرمایه گذاری در انگلستان، متقاضی باید حداقل 1750000 پوند از 2000000 پوند را برای خرید اوراق قرضه، سهام یا سایر اوراق قرضه دولتی بریتانیا خرج کند تا 30 امتیاز اضافی کسب کند.

او همچنین در صورت سرمایه گذاری قبل از اتمام ویزای سه ماهه، 15 امتیاز اضافی دریافت می کند. از طرفی متقاضی این روش نیاز به افتتاح حساب در انگلستان دارد. یکی از مزایای اخذ این ویزا عدم نیاز متقاضی به ارائه مدرک زبان انگلیسی است. همچنین به سطح خاصی از تحصیلات آکادمیک نیاز ندارد. از طرفی متقاضی ملزم نیست برای تامین هزینه های همراهان خود مبلغ مشخصی را به حساب بانکی خود بگذارد. در این روش مهاجرتی متقاضی می تواند همسر و فرزندان زیر 18 سال خود را به همراه داشته باشد. مدت اعتبار این ویزا 3 سال و 4 ماه است و بعد از این مدت در صورت باقی ماندن سرمایه 2000000 تا 2 سال دیگر تمدید می شود و بعد از 5 سال فرد را به اقامت دائم می برد. اگر مبلغ سرمایه گذاری فردی در عرض 3 سال 5000000 پوند باشد و پس از 2 سال این مبلغ 10000000 پوند باشد، این فرد را به اقامت دائم انگلستان سوق می دهد. همانطور که می بینید معمولا مهاجرت به انگلستان از طریق سرمایه گذاری نسبتاً گران است اما فرد می تواند به راحتی اقامت و تابعیت انگلستان را دریافت کند.این ویزا یکی از ویزای سرمایه گذاری و تجاری در انگلستان می باشد.

اقامت انگلیس از طریق سرمایه گذاری

برای دریافت این ویزا متقاضی باید در مجموع 95 امتیاز کسب کند. فردی می تواند برای این نوع ویزای سرمایه گذاری در انگلستان اقدام کند که 50000 پوند پول نقد در دست داشته باشد و یا این مبلغ را از سازمان ها و موسسات معتبر در انگلستان دریافت کند. اگر شخصی این مقدار سرمایه را خودش تهیه کند، باید ثابت کند که این سرمایه متعلق به خودش یا همسرش است. دسترسی به این صندوق به ازای هر نفر 75 امتیاز می دهد. لازم به ذکر است افرادی که در انگلستان تحصیل کرده و یا در حال تحصیل هستند واجد شرایط دریافت این ویزا هستند. چنین شخصی می تواند با ایجاد یک تجارت، اقامت دائم انگلستان را دریافت کند. یکی از شرایط دیگر برای دریافت این ویزا این است که متقاضی باید مدرکی دال بر توانایی خود در زمینه زبان انگلیسی (حداقل 4 IEL در تمامی مهارت ها) ارائه دهد. این می تواند 10 امتیاز به امتیازات شما اضافه کند. اتباع کشورهای انگلیسی زبان که برای این ویزا اقدام می کنند از این شرط معاف هستند.

بر اساس این روش سرمایه گذاری در انگلستان، متقاضی باید با ارائه مدارک مالی ثابت کند که می تواند هزینه های خود و شرکای خود را که مبلغ آن برای متقاضی و هر یک از شرکا در خارج از کشور باشد، تامین کند. انگلستان، 3310 پوند استرلینگ است. اگر در انگلیس هستند، برای نفر اصلی 945 پوند و برای هر همراه 630 پوند. پس از آن فرد با کسب 10 امتیاز دیگر به 95 امتیاز مورد نیاز می رسد و واجد شرایط دریافت این ویزا می شود. لازم به ذکر است برای سرمایه گذاری در انگلستان متقاضی باید طرح کسب و کار با توجیه اقتصادی ارائه دهد. با ارائه این مدارک فرد می تواند برای خود، همسر و فرزندان زیر 18 سال خود برای این ویزا اقدام کند.

مدت اعتبار این ویزا 3 سال و 4 ماه است و پس از این مدت در صورتی که مبلغ 50000 پوند همچنان موجود باشد و فرد در این مدت 2 شغل ایجاد کرده باشد، این ویزا به مدت 2 سال دیگر و از 5 سال اقامت تمدید خواهد شد و فرد می تواند اقامت دائم این کشور را دریافت کند. همراهان متقاضی سرمایه گذاری در انگلستان اجازه کار و تحصیل در انگلستان را دارند و متقاضی ممکن است 6 ماه از سال خارج از انگلستان باشد. با توجه به اینکه سرمایه گذاری در هر کشوری همیشه با ریسک همراه است، بهتر است متقاضیان در هنگام ورود به انگلستان ابتدا گزینه های کم ریسکی مانند تحصیل در انگلستان و سپس حضور در انگلیس و با توجه به ادامه علاقه دولت به این موضوع را در دستور کار قرار دهند.

مزایا و معایب سرمایه گذاری در انگلستان

یکی از مزیت های اصلی اقتصاد انگلستان در جذب سرمایه گذاری مستقیم خارجی این است که اقتصاد این کشور یکی از آزادترین اقتصادهای اروپا است و فضای تجاری آن برای سرمایه گذاری مستقیم خارجی بسیار مساعد است. این کشور در رتبه‌بندی بانک جهانی Doing Business 2020 در رتبه هشتم قرار دارد. به عنوان مثال، سرعت افتتاح یک کسب و کار در این کشور شاخص بسیار خوبی دارد: افتتاح یک کسب و کار در بریتانیا به طور متوسط ​​13 روز طول می کشد و میانگین آن برای اروپا 32 روز است. بر اساس این شاخص، انگلیس رتبه اول اروپا و رتبه ششم جهان را دارد. بریتانیا نقاط قوت بسیاری دارد: این کشور در خدمات مالی پیشرو در جهان است، بخش بانکداری آن سالم و قوی است، صادرات آن از نظر ساختاری رقابتی و متنوع است، سیستم حقوقی آن یکی از انعطاف‌پذیرترین نظام‌های جهان است، نرخ بیکاری آن یکی از پایین ترین شاخص ها در اقتصاد غرب است.

با توجه به اینکه اقتصاد و سرمایه گذاری در انگلستان مزایای زیادی دارد، معایبی نیز دارد که در قسمت زیر به آنها پرداخته می شود:

 • سهم بیش از حد بخش مالی در تولید ناخالص داخلی
 • عدم سرمایه گذاری در زیرساخت ها
 • بخش صنعتی که گاه از سطح بالای رقابت پذیری و رقابت بسیاری از شرکت های خارجی در کشور رنج می برد.
 • رشد بهره وری بسیار پایین است.
 • بدهی بالای دولت و خانوار (120 درصد درآمد قابل تصرف)، کسری تجاری بالا
 • تولید ناخالص داخلی سرانه چندین سال است که تغییر نکرده است.
 • ارزیابی چشم انداز بهبود اقتصادی بریتانیا دشوار است و در توافق تجاری دولت با اتحادیه اروپا در طول مذاکرات پس از برگزیت که در دوره گذار و پس از پایان دوره انتقالی انجام خواهد شد، معلق خواهد ماند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *